Losse doelen moeten zeker verankerd zijn FL+RIDk Record-aantal vogels (522) in Het Trefpunt I f: Volleybalsters langs Leython x Driedaagse expositie is gratis toegankelijk De Gouwe’s derde ronde Nieuwe brochure voor beheerders sportterreinen Oefenwedstrijd WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Winst voor WSV’s eerste Verrassende uitslagen Excelsior Flyers-heren hebben te Viswedstrijd in de Amstel Competitievervalsing bij Kwiek-tafeltennis WSE Dl is herfstkampioen Zomaar een kadootje? Driehonderste lid Antilope p Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. weinig lengte 01718*29881 Toko Toekan Niet standzeker Richtlijnen op Belg.-VI. 2 Dames elke werkdag 07.00-19.00 uur Kabelkrant Waddinxveen Jeugd Junioren DE VERPLEGING Verankeren Voorlichting Soorten vogels I 4 Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon O1727-48864283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geópend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 H I I De meest opmerkelijke verbetering werd behaald door Mark Nahon op de 100 mtr. vrijeslag jongens 77/78. Hij verbeterde zijn eigen record met maar liefst 13.8 sec. en kwam aan in de tijd van 1.34.0. Bij de allerjongsten zwom Jolanda Spoel haar eerste echte wed strijd op de 100 mtr. vrijeslag meisjes 77/78 in de tijd van 1.53.1. Ook werden er deze wedstrijd 3 medail les behaald. Bij de meisjes 75 was het Marion v. Hooft op de 200 mtr. wissel slag die le werd in 2.50.7. René Jonck- heere werd op ditzelfde nummer bij de jongens 75 derde in 2.53.0 en op de 100 mtr. vrijeslag jongens 77/78 was het Se- bastiaan Jonckheere die in de tijd van 1.21.9 als eerste aantikte waarbij hij te vens zijn persoonlijk record met 5.6 sec. verbeterde. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 Na de vorige ronde van dit tournooi hadden Marion en René zich weten te plaatsen in de top van de Nederlandse ranglijst. Marion plaatste zich als 3e op de 100 mtr. vrijeslag en René als 20e op de 400 mtr. vrijeslag. Over twee weken, als alle landelijke uitslagen verwerkt zijn zullen we weten hoe de prestaties van deze ronde zijn uitgevallen. Het komende weekeinde staat o.a. de 2e C-competitie wedstrijd in Delft op het programma. moest z’n meerdere erkennen in NTTC 3 en in Lekkerkerk won Kwiek 5 met 6-4 van Eldos 3, waarbij invaller Jan Dib- bets met 2 winstpartijen z’n steentje bij droeg. Kwiek 6 haalde een 6-4 zege uit Boskoop weg, met Ed Slappendel met 3 winstpartijen als hoofdfiguur. Kwiek 7 veroverde door een gelijkspel tegen Ilac 6 weliswaar 1 punt, maar kon daardoor de laatste plaats niet verlaten. In de 4e klasse was er een 6-4 zege voor Kwiek 8, maar meer dan een 2e plaats zit er voor dit team toch niet ïn. Bij de jeugd wist Kwiek 1 door een 7-3 overwinning op Ilac 2 z’n eerste winst punten binnen te halen en tevens de laatste plaats aan Ilac 2 over te doen. Kwiek 2 blijft na een 7-3 overwinning op Gouda 1 nog in de race om het kampi oenschap van klasse 2B. Ook Kwiek 3 is na een 9-1 zege op vriendenschaar 10 nog niet helemaal uitgeschakeld voor de hoogste klassering. Kwiek 4 kan het kampioenschap nauwelijks meer ont gaan na de 6-4 overwinning op Vrien denschaar 13. WADDINXVEEN - Bij de laatst gehouden avondtraining werd de 10-jarige Marco Bal als 300e lid van de Waddinxveense sportclub Anti lope in de bloemetjes gezet. De mijlpaal driehonderd werd ei genlijk al eerder bij Antilope be haald, alleen werden toen alle op zeggingen per 1 januari a.s. (jaar- iidmaatschap) nog niet meegeteld. Thans is echter het moment daar dat netto 300 leden bij Antilope staan ingeschreven. Bestuurslid mevr. D. v.d. Plas heette Marco van harte welkom bij de club en overhandigde hem een bos bloemen en een T-shirt met Antilope-embleem Toen de le helft van de competitie ach ter de rug was, stond Vriendenschaar 2 met het maximale aantal punten boven aan, volgde Vriendenschaar 3 op de 2e plaats (verloren van Vriendenschaar 2) en stond Vriendenschaar 4 met slechts 1 punt onderaan. In de 2e helft onderging Vrienden schaar 4 ineens een metamorfose; eerst won het met 8-2 van Vriendenschaar 3 en de vorige week bleek het zelfs in staat koploper Vriendenschaar 2 met 7-3 te verslaan. Vriendenschaar 4 dus buiten de gevarenzone maar Kwiek, dat nu met BTTV 1 onderaan staat, zegt dan wel: ra, ra, hoe kan dat. In de 2e klasse won Kwiek 2 royaal met 9-1 van het onderstaande Flamingo’s en Kwiek 3 met Paul Bijvoets in de hoof drol versloeg Top 3 met 7-3. Kwiek 4 De streekderby tussen de jongens-juni- oren 1 van Flyers en de Goudse Sprin gers leek slechts uit één ding te bestaan: ’t scoren. In de westrijd welke het groot ste deel van de tijd een hol-en-draaf par tij zonder weerga was werden maar liefst 232 punten gescoord, 128 door Flyers en 104 door Springers. Zéér hoge schotpercentages en maar liefst 15 drie punters gaven het publiek heel wat om van te genieten. Doordat Flyers zeer sterk startte en Springers direct op een ruime achterstand speelde kwam ze niet meer in gevaar. Na rust, 67-52, konden jongens zelfs nog wat verder uitlopen. Eindstand: 128-104. Scores: Mark van Es 44, Wolter Zwijnenburg 30, Peter Zwaan 16, Rob v.d. Vaart 15 pnt. men. Van de eigenaars/beheerders van de terreinen wordt verwacht dat zij de veiligheid zelf inbouwen. Omdat veel losse doelen niet kunnen worden ver vangen door vaste typen, heeft TNO- onderzocht hoe de standzekerheid van de bestaande doelen kan worden verbe terd. Dit kan bijvoorbeeld door veran kering van de doelen door middel van wartels (spiraalvormige schroeven in de grond) of door middel van een stalen buis met een zogenaamde klemstrop. Daarnaast heeft TNO zelf semi-ver- plaatsbare doelen ontwikkeld, die in opdracht kunnen worden gemaakt. De dpelpalen worden daarbij geplaatst in grondkokers die op bepaalde plekken in de grasmat zijn aangebracht. De doellat wordt door middel van snelkoppeling aan de palen bevestigd. Een doel met een grote standzekerheid, dat echter al leen daar kan worden neergezet waar vooraf grondkokers zijn aangebracht. De brochure van de stichting geeft daar- over de nodige uitleg. Verder zijn er nog zo’n 160 andere tro pische vogels zoals: Zebravinken in 7 kleuren, Japanse meeuwen en verschil lende soorten amadines en andere zaad- etende afrikaanse vogels. Ook zijn er dit jaar een aantal vruchten en insecte neters. Daarnaast zijn er nog tropische duiven en kwartels te zien. ZiektekostenverzekeringsmiJ. zonder winstoogmerk. Na kantoortijd 01718-15534 Voor verplaatsbare doelen bestaan geen wettelijke voorschriften of nor- de staatssecretaris van WVC deze doe len en constateerde dat niet één van de typen aan de gestelde stabiliteitseisen voldeed. Er moet dus iets gebeuren om de gezondheid van de sporter- en met name de jonge voetballers - te bescher men. Uit het oogpunt van veiligheid is na tuurlijk de beste oplossing dat alle ver plaatsbare doelen door vaste typen wor den vervangen. Dat kan echter alleen als de verplaatsbaarheid van de doelen van ondergeschikt belang is. Aangezien dat niet altijd het geval is, zal er dus iets moeten worden gedaan aan de veilig heid van de losse doelen. In een juist verschenen brochure reikt Stichting Consument en Veiligheid beheerders, eigenaars en toezichthouders van sport velden en speelgelegenheden daarbij de helpende hand. Voor iedereen is de expositie een goede kans om kennis te maken met de vogel- liefhebberij en betekent een bezoek misschien wel de start van een nieuwe hobby. Voor de beginnende vogellief hebber ligt er het boekje ’’Vogels hou den fantastisch” klaar vol met nuttige tips. En natuurlijk zijn er vooral ’s avonds en zaterdags veel ervaren vogelkwekers aanwezig die iedereen met veel goede raad terzijde kunnen staan en door hun vaak jarenlange ervaring op veel vragen WADDINXVEEN - Een miljoen Nederlanders voetballen. Net als de ve le handballers en hockeyers hebben zij doelen nodig om hun sport te kun nen beoefenen. Die doelen zijn er ook, zij het niet altijd van dezelfde kwaliteit. En dat betekent: extra risico binnen de lijnen van het sportveld. Stichting Consument en Veiligheid wil daar nu iets tegen ondernemen. WADDINXVEEN - Het gevaar dat Kwiek aan het begin van de tafelten- niscompetitie signaleerde, dat met 3 Vriendenschaar-teams in de hoogste klasse van de Goudse afdeling het gevaar van competitievervalsing ont stond, is helaas realiteit geworden. W ADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben op een gemak kelijke manier Leython gepasseerd: 3-0. een antwoord weten. Naast inlichtingen over vogels kan men op deze tentoon stelling ook terecht voor inlichtingen over de vereniging De Vogelvrienden. Het lidmaatschap kost slechts 40,- per jaar voor volwassenen en voor de jeugd de vereniging zendt maar liefst 40% tot 18 jaar is de contributie 29,- per Verplaatsbare doelen mogen dan ge makkelijk in het gebruik zijn, ze zijn dikwijls niet of onvoldoende standzeker en de kans op omvallen is daardoor groot. TNO onderzocht op verzoek van WADDINXVEEN - Na al het zwemge- weld van de voornamelijk oudere selec- tiezwemmers van ”De Gouwe” in de af gelopen weken waren het zaterdag de jongere die uitkwamen in de derde ron de van het landelijk Speedo-tournóoi. Ook deze keer werden er in het ”Pol- derbad” te Nieuwerkerk a/d IJssel door de Gouwezwemmers uitstekende pres taties geleverd. Vrijwel alle zwemmers verbeterden daarbij hun persoonlijke records. Met de goed blokkerende Miranda Both in de basis voor de geblesseerde Gonnie Mastenbroek begon Be Fair in een goed gevulde sportzaal Groens- waard aan de westrijd tegen Sub-topper Leython dat drie wedstrijden op rij had gewonnen en in ”the winning mood” was. De Leiderdorpsen onder de bezielende leiding van ex-Be Fair trainer Tjibo v.d. Werf lieten daar echter weinig van mer ken. Ondanks het rommelige begin van Be Fair dat onnodige misverstanden af wisselde met fout-services wisten zij niet te profiteren. Be Fair kwam steeds meer in haar spel en via Annemarie de Rooy en Marcella Bos werd de verdedi ging van Leython weggespeeld. Via 14- 14 wonnen de Waddinxveensen de le set uiteindelijk krap met 16-14. Met in de 2e set Marianne Roes voor Marlies Ringelestein trachtte Be Fair deze set sneller naar zich toe te trekken. Gesteund door het publiek en met een betere service liep Be Fair gestaag bij Leython vandaan. Het was nog even schrikken toen Annemarie de Rooy ge blesseerd het veld moest verlaten maar haar vervangster Joke Baans had geen aanpassingsproblemen en maakte met een schitterende technische bal een eind aan deze set (15-10). In de ’’gevreesde” derde set wisten de Be Fair dames het hoofd koel te hou den. Zij lieten het publiek geen mooi volleybal zien maar effectief was het wel, al werden er ook deze set weer te veel persoonlijke fouten gemaakt. Met Dory van de Meent voor Cora Bos als spelverdeelster was Leython geen partij meer voor Be Fair al doet een 15-11 se- Een van de leden, de heer A. de Kruyf, is het gelukt om als één van de eerste in Europa een jonge Toekan groot te brengen. Iets dat grote vogelparken in Nederland (zoals Avifauna en diergaar de Blijdorp) en in Europa nog nooit is gelukt. Ook deze vogel zal in een van de showvolieres te zien zijn. Er zijn dit jaar 2 showvolieres op de ten toonstelling te zien. Een is er gevuld met enkele grote parkieten in schitte rende kleuren. In de andere is de jonge Toko Toekan ondergebracht. Doelen zijn overal te vinden: op sport velden, speelterreinen, campings, het zijn er duizenden. Behalve de normale, vaste doelen zijn er al jaren doelen in gebruik die zo zijn geconstrueerd dat ze los op een (vlakke) ondergrond kunnen worden neergezet, Dat maakt deze zo genaamde verplaatsbare doelen ris kant. In de afgelopen jaren zijn er onge lukken mee gebeurd met ernstige en soms zelfs dodelijke afloop. Na een flink aantal meldingen van dit soort on gevallen trok Stichting Consument en Veiligheid een paar jaar geleden bij de overheid aan de bel. Niet veel later werd de Commissie Verplaatsbare Doe len en Veiligheid opgericht, ten teken dat de zaak serieus werd genomen. De 522 tentoongestelde vogels zijn on derverdeeld in zo’n 50 verschillende klassen en voor de tentoonstelling ge keurd door een zevental keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers. Van de meer als 100 leden van vogels in. De eigenaresse van dierenspeciaalzaak Het Beestenspul (Dorpstraat) is bereid gevonden om het voer voor de vogels tijdens deze tentoonstelling gratis be schikbaar te stellen. Tevens is er een be scheiden ruimte waar deze winkel laat zien wat er zoal in de handel is op het ge bied van het houden en kweken van vo gels. Wat is er zoal op de tentoonstelling van De Vogelvrienden te zien: 55 Harzers (zangkanaries), 126 Kleurkanaries in zo’n 20 verschillende kleuren, 30 vorm en postuurkanaries, 85 Grasparkieten, 30 Agapornissen (dwergpapegaaien) in zo’n 6 kleuren en 38 Grote parkieten (Australische en niet-australische). WADDINXVEEN - Komende zondag houdt de firma Hagoort-Expert uit Bos koop een viswedstrijd vor leden van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW. Het wedstrijdwater is de Amstel. De duur van de wedstrijd is van 8.30 tot 12.00 uur. Kosten 6,-. Opgeven voor deze wedstrijd tot vrijdag 28 november tot 18.00 uur. Opgave-adres: W. v.d. Wal, tel. 12800 en W. Houtman, tel. 01727-5205. Zaterdag hield de HSW haar vierde wedstrijd in de wintercompetitie, er werd gevist in de Drecht. De vangst was goed: 18 vissers vingen 47600 gr. vis. De eerste vijf waren 1J. Verhoef (5400 gr), 2. M.A. van Leeuwen (4620 gr), 3. D. Heeren (4240 gr), 4. H. de Haan (4160 gr) en 5. T. Verbree (3920 gr). De eerstvolgende wedstrijd is de Sint Nicolaas-wedstrijd. Deze wordt gehou den op zaterdag 29 november. Vertrek voor deze wedstrijd is om 7.00 uur vanaf het N.S.-station. Gevist wordt er van 8.30 tot 12.00 uur. Kosten 7,50. Prij zen 1 op 3. jaar. Dit is inclusief het toegestuurde maandblad ’’Onze Vogels”, een blad vol informatie over het houden en kwe ken van vogels, aangevuld met prachti ge kleurenfoto’s van vele soorten vo gels. en wel in Barendrecht tegen Binnen land 2. Na een slechte, hoofdbrekens- veroorzakende eerste helft stond Flyers nog een punt achter. In de 2e helft ging Flyers wel goed draaien en met makke lijke scores en een stevige defensie rol den de Waddinxveners hun tegenstan der op. Eindstand: Henri Boere 18, Re né Hazelaar 17, Bart Zwamborn 13 pnt. WADDINXVEEN - Op de donderdag (20.00-22.30 uur), vrijdag (14.00- 22.30 uur) en zaterdag (10.00-16.00 uur) in Het Trefpunt te houden expo sitie van de Waddinxvense vogelvereniging De Vogelvrienden zijn nog nimmer zoveel vogels aan het publiek getoond: 522. Het is voor de 29e maal dat deze driedaagse expositie - die gratis toegankelijk is - aan de Sta tionsstraat wordt gehouden. De opening is donderdagavond om acht uur door voorzitter K. Groen, terwijl de trekking van de grote verloting vrij dagavond om negen uur is (prijsuitreiking zaterdagmiddag half vier). twinst anders vermoeden. Een 3-0 over winning voor de Waddinxveensen voor wie het toch zeker in de mogelijkheden ligt met ruimere setstanden van een te genstandster als dit Leython te winnen. Anders ligt het aanstaande zaterdag wanneer Be Fair in Utrecht het moeilij ke karwei wacht tegen medekoploper ’’Utrecht”. WADDINXVEEN - In de derde ronde van de clubcompetitie van de Rotter damse Schaakbond heeft het eerste te am van WSV de uitwedstrijd tegen Spangen/Ommoord ’81III (Rotterdam) met 5-3 gewonnen. Door dit resultaat hebben de Waddinxveense schakers zich in de top van de 2e klasse C van de RSB genesteld. De start van de wedstrijd was minder succesvol. Kopman Van Deelen kwam moeilijk uit de opening en moest ten slotte het punt aan zijn Rotterdamse te genstander laten. Deze tegenslag werd echter ruimschoots goedgemaakt door goede overwinningen van Philipse en W. van Oort. Voor de laatste betekende dit zijn derde overwinning in deze com petitie. Hij is daarmee de enige in het team met 100%. Ook Smitskamp boek te een zege na een ingewikkelde partij waarin hij steeds een licht initiatief had gehad. Hans van Woudenberg kwam na een partij met wisselende kansen tot een puntendeling. Na het verstrijken van de regulaire speeltijd waren er nog drie partijen aan de gang. De partij van Van Vuuren stond duidelijk beter voor de WSV-er, Kardol had een zeer licht voordeel en Bloem, die tijdens de partij een stuk ge offerd had voor drie pionnen maar geen kans gezien had deze te laten oprukken, stond er beroerd voor. Uiteindelijk werd besloten dat de partij van Van Vuuren gewonnen en die van Bloem verloren was voor WSV. De partij van Kardol werd remise gegeven. Hierdoor werd de einduitslag 5-3 voor WSV 1 en was de derde overwinning een feit. De afgebroken partij van E. J. Ket uit de wedstrijd WSV III-De IJssel II (Moord recht) werd door de IJssel opgegeven. De wedstrijd eindigde hierdoor in een 4 1/2 - 3 1/2 overwinning voor WSV III. Ondanks de uitwedstrijd van WSV 1 werden er deze week toch nog 17 parti jen voor de onderlinge competitie ge speeld. In de top van de ranglijst wist V.d. Hoek in de afgebroken partij tegen Eric Claassen de ogenschijnlijk vastge lopen stelling alsnog in winst om te zet ten. Ritter wist de afgebroken partij te gen Muit, ondanks materiële achter stand remise te houden. Ook deze ron de leverde een aantal afgebroken parti jen op: J. van Oort-Smitskamp, Van Deelen-Roosendaal en Ellers-Van Vuuren. Chris Roosendaal staat welis waar de kwaliteit voor maar het is de vraag of dit voldoende is tegen de wat actievere stelling van Van Deelen. De stand in de overige partijen is minder gemakkelijk te beoordelen. Het "Boskoopse treffen” tussen V.d. Ree en Van Sandijk werd door de laat ste in zijn voordeel beslecht. De nieuwe leden G. Tol en Bisschep moesten in Kardol en Ponsioen (nog?) hun meer dere erkennen. Beter deed C. Tol het. Tegen Retel Helmrich kwam hij in zijn derde wedstrijd tot zijn eerste overwin ning. Van Egmond leverde knap werk door V.d. Starre op remise te houden. Alblas won regelmatig van penning meester Bos. Voorzitter Besemer stijgt gestaag op de ranglijst. Deze competitie met een nul begonnen, boekte hij nu op Egbert Schroten zijn vijfde overwinning op rij. Het duel Torenbeek-Versluis eindigde al vrij snel in remise waarna de heren de rest van de avond besteedden pm aan te tonen dat het werkelijk remi se was. Ook de Bock-Littooy en D. van Offeren-W. van Oort eindigden in pun- tendelingen. P. van Offeren, deze com petitie zo voortvarend begonnen, lijkt iets terug te vallen .Prins bleef hem deze week de baas. Ket en Goor tenslotte te kenden na een spannende gevecht de vrede. WADDINXVEEN - Door zaterdag met 9-1 van Waddinxveen te winnen werden de voetbal-pupillen van WSE D 1 herfstkampioen in hun poule. Om deze fraaie prestatie wat extra glans te geven werd er zaterdag door de ou ders van de pupillen een echt kampi oensfeest georganiseerd kompleet met bloemen, patat, enz. Voorafgaand aan dit feest werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld op het nieuwe Gebako-veld tegen Flo- reant D 1. Hoewel deze ontmoeting eindigde in een 2-1 nederlaag voor de kampioenen was de feestvreugde er la ter niet minder om. Hier staat Marco geknield afgebeeld temidden van zijn leeftijdgenootjes met bloemen en T-shirt. WADDINXVEEN - Het eerste heren basketbalteam van Flyers heeft te wei nig lengte om in de hoogste regionen van de competitie mee te kunnen spe len. Flyers’ weinige lange spelers zijn in "het spel onder het bord” nog te weinig slagvaardig en te wisselvallig om een wedstrijd naar zich toe te trekken en dat is in het rayon-basketbal een vereiste. Woensdag, in de uitwedstrijd tegen Rotterdam-Zuid 2, was het vooral Fly ers zwakke plek, de centerpositie dus, die leidde tot een onnodige nederlaag. Na een prima start viel Flyers voor rust wat terug maar behield de leiding: 40- 45. Een tijdje na rust echter werden de Waddinxveners min of meer wegge speeld door R.Z. want het werd 88-73. Ook al was (en is) Rotterdam-Zuid de koploper, een goed-functionerend Fly ers kon deze ploeg kloppen. De scores: Mark van Es 13, Marco Mak 12 en René Hazelaar 11 pnt. WADDINXVEEN - Vorige week don- Zaterdag speelde Flyers-heren 1 wéér derdag 20 november presteerden de jeugdige dammers wederom goed in Excelsiors onderlinge competitie. Perry de Leeuw den Bouter dwong se cretaris Jan Both een punt af. Nico Gouw deed van zich spreken door de al tijd moeilijk te bespelen Crone een winstpuntje af te snoepen. Janneke Terpstra, die bezig is aan haar tweede competitie bij de senioren, deelde de punten met Gert van Mannekes. De grootste verrassing bij de jeugd werd geleverd door Kees Slootweg, die tegen Piet Swart schijfwinst behaalde. Piet Swart kreeg goede compensatie doch in de tijdnoodfase werden de pun ten gedeeld. Bij goed verder spelen had Piet winstkansen gekregen. Fred van Beek werkte dank zij winst op Cor Stol- ker wat steviger bij de eerste tien. Cor Stolker leverde knap werk door lij staanvoerder Tijmen den Ouden op re mise te houden. 1 zetcombinatie in het middenspel wist Tijmen op dam te komen. In de combi natie had Cor Stolker echter bij keuze mogelijkheden de goede ruil genomen en wist met behoud van stukken de dam af te nemen. De resterende stand liep naar een gelijkwaardig eindspel. Piet van Gils had ook een goede avond, im mers hij wist Teun Twigt, die zelden verliest, op de nul te houden. Teun zakt door dit verlies enkele plaatsen op de ranglijst. Dik Heeren 1 had tegen zijn naamge noot Dik Heeren 2 een ogenschijnlijk betere stand in de eindspelfase. Het werd toch remise, daar Dik 2 door offer en tussenlopen dit kon afdwingen. Ver rassend was te constateren dat ook ana lyse tot dusver geen winstgang aan gaf voor Dik Heeren 2. Kees Kramp en Dick Dibbets verbeterden in de kop groep hun posities en moyennes dankzij winst op respectievelijk Kees Blonk en Jan de Heer. Flyers dames 1 verloor onnodig dik van Dunkinn 1 (Roelofarendsveen). Na de gehele eerste helft 10 punten achter ge staan te hebben leek het pleit snel na rust al beslecht: Dunkinn liep in een mum van tijd uit naar 22-42. Toch krab belde Flyers zich terug en bij 39-47 was er aansluiting mogelijk. Die aansluiting kwam er niet, integendeel, na die stand werden de Waddinxveensen door hun Middels een grote ‘slag- tegenstander enigszins ingepakt. Bij 50- - -- 72 klonk het slotsignaal. Scores: Connie Captein 10, Bernice Posthumus 9, Ha- siena de Vries 8 pnt. Verplaatsbare doelen zijn gevaarlijk. (Foto: Stichting Consument en Vei ligheid). Het is niet te verwachten dat er op korte termijn voorschriften komen waarin de veiligheid van verplaatsbare doelen wordt geregeld. Maar ook zonder die voorschriften kunnen gemeentebestu ren nu al de aanwezigheid van losse doe len op openbare terreinen aan regels binden. Zoiets kan bijvoorbeeld in een Algemene Politieverordening worden opgenomen. Ook sportorganisaties en organisaties als de Recron en Nuso kun nen bepaalde richtlijnen hanteren waardoor gevaarlijke objecten als te los staande doelen kunnen worden ge weerd. WADDINXVEEN - Een totale afge lasting afgelopen zaterdag in voetbal- district West 2, waardoor geen enkel jeugdteam van Be Fair-voetbal voor de competitie uitkwam. Voor A-2 was er echter een oefenwedstrijd op het altijd bespeelbare Gebako-veld van Be Fair tegen Bodegraven. Een leuke en spannende wedstrijd, wel ke met 3-2 door Be Fair werd gewon nen. De Waddinxveense doelpunten kwamen van Leon de Rooy, Benno Stolker en Rene van Wijk, terwijl doel man Ton Lugthart de schade tot 2 te- gengoals wist te beperken. De overige teams trainden. Voor de pupillen staat zaterdag de laat ste competitiedag al weer op het pro gramma. Dan begint de winterstop die tot begin februari zal duren. In die 2 maanden worden de pupillen echter niet vergeten. De voetbalvereniging Be Fair heeft een uitstekend ’’winterpro- gramma” voor hen op tafel, waar later meer informatie over zal komen. ter

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 25