WADDINXVEEN Gerrit Oudijk in de boot VROEGOP KORTING! Vraag inlichtingen STEUN ONS WERK HOE ’’VRIJ” IS EEN GEHANDICAPTE MET TEVEEL VRIJE TIJD? GEMEENTE Via hefbrug vooral Waddinxveens verkeer Provincie hield een verkeersonderzoek Medailles rookworsten G. Smakman Gedoopt in zwembad 1 BO VWVERGVNNINGEN op Belg.-VI. 2 elke werkdag 07.00-19.00 uur Kabelkrant Waddinxveen "de peperboom VERGADERINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF VERORDENING GEVAARLIJKE STOFFEN A VONDOPENSTELLING VRIJSTELLING WERKGEVERSPREMIES VOORLICHTINGS BIJEENKOMST BASISEDUCATIE HINDERWET TELEFOONNUMMERS/OPENENGSTIJDEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebruikt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere 01820-15767 01727-4044 070-210001 KRUIDERIJ AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Reeds 60 jaar. AVO-Nederland maakt nog meer mogelijk, o.a. opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen, gehandicapte! een handige en ook nog leuke hulp in uw keuken van /9^95^ voor Sinterklaaskadotip! CALORIEËNWIJZER c h ■V 12222 01820-24255 13000 13000 DONDERDAGVRIJDAG- en op ZATERDAGOCHTEND van 9-11 01820-16066 010-362244 Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 2 december 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. dingswegen ondervinden van verkeer en de problemen die het verkeer onder vindt op de aansluitpunten van de regi onale verbindingen vormen de aanlei ding voor het onderzoek. Vrachtautoverkeer blijkt ruim tien pro- Waddinxveen, 25 november 1986. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. medewerkers bij stil twaalf en een half jaar het bedrijf Salda BV te leiden. Dit bronzen jubileum ging dus allerminst ongemerkt voorbij Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Vermeldenswaardig is dat de inhoud van deze worst met het cijfer 10 werd gehonoreerd. Deze heerlijke rookworst wordt óók zoutarm gemaakt. 14433 14433 WINKELCENTRUM de Passage WADDINXVEEN. Tel. 01828-17689 Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken Woensdag 26 november 1986, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Samenvoeging Leon van Gelderschool/Mr. A. de Roosschool. Medewerking voor vervanging van meubilair op de St. Paulus- school. Voorstel inzake accommodatie-ohderzoek. Wijziging van de Uitkeringsverordening. Wijziging van het Algemeen Ambtenaren Reglement. Toelage aan post-actieve ambtenaren, als tegemoetkoming in de premie AOW7AWW over het werkgeversaandeel in de IZA-bijdra- ge- In de hal van het gemeentehuis is de volgende nieuwe folder ver krijgbaar: - ’’Studiekostenregeling werkzoekenden” van het Ministerie van SoZaWe. Burgemeester C.M. van der Linden: de eerste vrijdag van de maand (gaarna na afspraak met secretaresse van het college van burge meester en wethouders) en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest:vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. woon-werkverkeer aanzienlijk lager dan bij het overige verkeer (1,24 tegen 1,74 persoon per auto). Op 15 mei 1984 is tussen 16.00 en 18.00 uur een kentekenonderzoek uitgevoerd waarbij op 51 waarnemingsposten in het gebied in totaal zo’n 37.000 auto’s zijn geteld (het verkeer dat via de rijkswe- gen 12 en 20 het gebied passeert is niet geteld). Daarna is aan ongeveer 19.000 van deze automobilisten (waarvan het adres via het kenteken is achterhaald) gevraagd een enquêteformulier in te vullen. Er werden meer dan 11.000 vragenfortmu- lieren naar de onderzoekers terugge zonden. Het onderzoek geeft onder an dere inzicht in het soort verkeer, de ver- .keersbelasting, de motieven van de weggebruikers en vertrek- en aankom- ‘stadressen van de automobilisten. De directie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf maakt bekend, dat vanaf 10 november 1986 dagelijks tussen 08.00 en 17.30 uur onderbrekingen van de levering van radio en t.v.-signa len zullen plaatsvinden. De onderbrekingen zijn het gevolg van werkzaamheden t.b.v. de wijziging van het programmapakket C.A.I. Waddinxveen. De werkzaamheden zullen naar verwachting tot eind december 1986 duren. Bijzonderheden en wijzigingen zullen via de kabelkrant (Ka- naal 7 - BR.T. 2) en het Weekblad voor Waddinxveen worden me degedeeld. WADDINXVEEN - Slager G.Smak man van de Kanaalstraat heeft op de Nationale Rookworst Wedstrijd in Arn hem opnieuw twee medailles in de wacht weten te slepen voor de door hem zelf op ouderwetse wijze bereide rook worsten 3VQJ beschermvrouwe HM de Koningin antwoordnr. 2013800 VB Amersfoort. Tel.:033-63 52 14 giro 625.000 Digitale KOORTSTHERMOMETER van _LS-5-^3' voor ƒ14.95 P i Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven c.a. Donderdag 27 november 1986, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Verlenen van een krediet t.b.v. de bouw van een wijkaccommodatie oostzijde Gouwe. Verlenen van een krediet t.b.v. een accommodatie-onderzoek. Najaarsnota 1986. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere 1 tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. WADDINXVEEN - Onlangs voer een tjalk door de Gouwe. Dat gebeurde op initiatief van de Waddinxvener Gerrit Oudijk. Hij stond er met zijn gezin en Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - In het overdekte zwembad ”de Sniep” in het sportpark aan de Sniepweg zijn gistermiddag om half drie vier mensen gedoopt door on derdompeling. Dat gebeurde op initi atief van een groep Pinkstergelovigen in Waddinxveen, die elke zondagmiddag een kerkdienst houdt in de aula van de openbare Leon van Gelderschool aan de Essengaarde. Het was voor deze Volle Evangelie Gemeente ”De Here is vrede” de eerste plaatselijke doop- dienst. De Waddinxveense Verordening Gevaarlijke Stoffen beoogt onder andere te regelen het bij zich hebben en ontsteken van vuurwerk. De verordening bevat enkele verwijzingen naar de lijst van vuur werken als bedoeld in artikel 4. eerste lid, onder f, van het Regle ment Gevaarlijke Stoffen. Door een wijziging van de lijst van vuur werken zijn de desbetreffende bepalingen van de in Waddinxveen van kracht zijnde Verordening Gevaarlijke Stoffen daaraan aange past. Deze gewijzigde verordening wordt van kracht op 1 december 1986. Waterstaat van Zuid-Holland. Met de studie wilde de provincie meer informatie krijgen over de huidige ver keersstromen in en naar de Gouwe- streek. De problemen die bewoners van woonkernen aan de regionale verbin- Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s avonds gesloten. Dat zijn een paar van de conclusies die voorkomen in het Verkeersonderzoek Gouda-Rotterdam/Den Haag dat in op dracht van de provincie Zuid-Holland is uitgevoerd door het Adviesbureau voor Verkeerskunde Van Dijk en Partners BV in nauw overleg met de provinciale 'cent uit te maken van al het doorgaande 'I,‘ -r. j j verkeer in het gebied rond de gemeente Gouda. Moordrecht, Moerkapelle, Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk. In dit gebied is 62 procent van alle auto ritten woon-werkverkeer. Het gemid delde aantal personen per auto ligt bij Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend t.b.v.: Groens- voorde 74: het vergroten van de praktijkruimte en het plaatsen van een (boven)woning. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: Groenswaard I en II en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woning wet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter in zage met ingang van 27 november 1986, gedurende 14 dagentijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter gemeentesecre tarie. afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raad huisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Raad huisplein 1 te Waddinxveen. (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer J.E. van der Lugt, Gerstakker 28 alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; - aan de heer B.A. van den Wijngaard, Da Costaweg 27 alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak; - aan de heer R. Oskam, Mauritslaan 35 alhier, voor het vergroten van een woonhuis; - aan het Energiebedrijf Rijnland, Postbus 41 te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningsstation op het bedrijfsterrein Coenecoop alhier; - aan de heer W.P. de Porto, Schuberthof 47 alhier, voor het ver groten van een woonhuis; - aan de heer N. van Termeij, Jan Dorrekenskade-Oost 58 alhier, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning aan de Souburghlaan 17 alhier; - aan de heer J.J. Laan, Noordeinde 05 alhier, voor het plaatsen van een onderheid terras. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Op 1 oktober 1986 is in werking getreden de ”Wet ter bevordering van de werkgelegenheid voor werkzoekenden die zeer langdurig werkloos zijn”. Op grond van deze wet wordt aan werkgevers vrijstelling verleend van het betalen van werkgeverspremies bij indienstneming van een werkzoekende die langer dan 3 jaar ononderbroken als werkloos staat ingeschreven bij een gewestelijk arbeidsbureau. De vrijstelling wordt verleend voor een maximumperiode van 4 jaar. Tevens kan op grond van deze wet subsidie worden verleend voor training en begeleiding van deze werklozen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het gewestelijk arbeidsbu reau te Gouda, tel. 01820-12844. Op dinsdag 2 december 1986 zal om 20.30 uur in het gemeentehuis een tweede voorlichtingsbijeenkomst worden gehouden met be trekking tot de invoering van de Rijksregeling Basiseducatie. O.a. zal in deze bijeenkomst worden nagegaan welke voorlopersac- tiviteiten op dit moment in Waddinxveen worden uitgevoerd. Tevens zal getracht worden duidelijkheid te verkrijgen welke instel lingen in Waddinxveen plannen hebben basiseducatie-activiteiten te organiseren. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Op de hefbrug over de Gouwe be vindt zich vooral verkeer dat in Waddinxveen moet zij n of is geweest (her komst- en bestemmingsverkeer), terwijl de Boskoopse hefbrug met rela tief veel doorgaand verkeer te maken heeft. Verder bestaan er belangrij ke verkeersstromen tussen Waddinxveen en Rotterdam en omgeving en Den Haag en omgeving. Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie voor de financiën Donderdag 27 november 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Herziening exploitatie-opzet bestemmingsplan Wijk Zuidplas. Verlenen van een krediet ad 240.000,- voor de bouw van een nieu we wijkaccommodatie ”de Overkant". Verlenen van een krediet ad 46.000,- t.b.v. het uitvoeren van een accommodatie-onderzoek Programma welzijn minderheden 1987. Diverse grondverkopen (Biiderdijklaan, Overtoom. Dorpstraat en Bospark). Verlenen van een krediet van 20.500 - t.b.v. de vervanging van meubilair van de St. Paulusschool (bijzonder basisonderwijs). Wijziging precarioverordening. Uitbreiding liggingstabel onroerend-goedbelastingen t.b.v. straten in de wijk Zuidplas. Procedure bespreking zwembadplan. Najaarsnota 1986. Begrotingswijzigingen (aankoop aandelen N.V. Watermaatschap- pij Zuid-Holland Oost). Hazerswoude, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende Hinderwetvergunning voor een poldergemaal met persleidingen en uitstroomhoofd, gelegen aan de Noordkade 112 alhier; 2. een aanvraag van Massa Sport Holland BV.Nesse 40-44 alhier, voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een vuurwerkopslagplaats aan de Nesse 40; 3. een verzoek van Facacoat B.V., Mercuriusweg 21 alhier, voor een zgn. uitbreidingsvergunning voor het (mechanisch) schil dersbedrijf aan de Mercuriusweg 21 alhier, voor een opslag voor chemicaliën. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag sub 3 adviezen uit te brengen of er tegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-be- schikking tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 16 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvragen, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen van 27 november tot en met 26 december 1986 op de afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecre tarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandag avond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Belangrijkste agendapunt: Voorstel m.b.t. de ontwerp-regeling gemeentelijke herindeling noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. Aanvragen Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ingekomen: 1. een aanvraag van Waterschap Noordwoude, Raadhuisplein 1 te De tjalk waarmee Gerrit Oudijk het twaalf en een half jarig bestaan van zijn bedrijf vierde. (Foto: Sjaak Note- boom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3