Gouwe GELIJKE SPELEN DEGRADATIE BE FAIR EN WSE VAN KWIEK Goed herstel van Excelsior kopje onder Volley halsters zakken terug Aeolus 5 Prestatie A-l Be Fair-voetbal L. Marchant vijfde dan Shalom op markt WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Sjoelen in pakjessfeer Eerste plaats vier judoka’s van Den Edel Goede start TOOS-dames Winst voor Florida badminton DE GOUWE: 2e PLAATS Kopman WSV in onderlinge onttroond Goede indruk Flyers-heren vast aan kop WSE Waddinxveen-za. Onderlinge 1 Gelijkspel viertal 4 Be Fair Dames 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 Louis Marchant. pioen werd, zodat Kwiek in deze na- jaarscompetitie, dankzij dit jeugdteam, niet helemaal met lege handen kwam te staan. WADDINXVEEN - Het A-l elftal van Be Fair voetbal heeft zaterdag een uit stekende prestatie geleverd door me- dekoploper Esto met 2-0 te verslaan. Na 2 weken zonder competitievoetbal stond de topper tegen Esto op het pro gramma. Be Fair A-l bezette samen met Esto en Haastrecht de eerste plaats. Een geladen A-l startte behoedzaam en had aan Esto een gelijkwaardige tegen stander in een eerste helft, die spannend was maar geen doelpunten opleverde. In de grote sporthal in Hoog Catarijm bleek overigens het heilige vuur niet bij iedereen te branden, hetgeen in een wedstrijd om de eerste plaats, toch ze ker wel verwacht mag worden. Kwalitatief is Be Fair duidelijk beter dan veel ploegen in de derde divisie maar het is de taak van trainer/coach Lupgens om de dames duidelijk te ma ken dat succes niet vanzelf aan komt waaien. Zonder fanatisme en inzet lukt het immers niemand om goed te spelen. Een mat begin in de eerste set gaf Ut recht gelegenheid een veilige marge op te bouwen die tot het eind van die set ge handhaafd werd ondanks het inbrengen van Annemarie de Rooy voor Miranda Both. In de tweede set gooide Be Fair het roer om en in een hoog tempo werd het initi atief overgenomen van een verbaasd Utrecht dat deze explosiviteit niet had verwacht. Onder aanvoering van Jannie Zeeman en Marcella Bos werd een 15- 10 setwinst gerealiseerd. De verwachting dat deze tendens zou worden voortgezet in de derde set bleek ongegrond. Op beslissende momenten wist Be Fair niet te scoren en speelde meer tegen zichzelf dan tegen de gast vrouwen, die gretig profiteerden, 15-12. Persoonlijke fouten kenmerkten ook de vierde set. Een 6-0 voorsprong werd on benullig uit handen gegeven en coach Lupgens en zijn dames gaven zich met 15-8 gewonnen. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 3 december) om half acht wordt er weer gesjoeld in de kantine van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De ko mende verjaardag van Sint Nicolaas be tekent een heuse pakjesavond voor de sjoelers. De uitslagen van de laatste sjoelavond zijn: Klasse A: Rob Kuypers (1373 pun ten), Klasse B: Wim Slingerland (1281 punten), Klasse C: Jan Blom (1205 pun ten), Klasse D: Floor v. Abshoven (1104 punten), Klasse E: Greet Oskam (909 punten). Teun Twigt was de eerste die in Het Trefpunt de volle winst in het voordeel van Excelsior liet aantekenen. Vrij kort na de opening al een combinatie met 2 schijven winst en van Teun is men ge wend, dat zo’n voordeel niet meer kan ontgaan. Sterk onregelmatig was de opening in de partij bij Tijmen den Ouden. In het middenspel was hij het, die in principe het spel bepaalde. Tijmen trachtte af te wikkelen naar een overmachtseindspel maar zijn tegenstander doorzag dit en wikkelde naar de remise af. De nederlaag van Piet Swart - de enige aan Waddinxveense zijde - trok de stand weer recht. Cor Barelds trachtte via de lange vleugel aanvallend te spe len. Zijn tegenstander vlocht echter zo veel dreigingen in de stand dat in het middenspel moest worden geruild. De Excelsiorspeler hield echter een betere stand. De Rijnsburgse speler moest of feren om zich van doortocht te verzeke ren. Cor Barelds kwam twee tempi te kort om een overmachtseindspel te realise ren. Remise dus. Adriaan Blom had zijn tegenstander constant onder positi onele druk. Veel tegenstand ondervond Blom, maar in het eindspel kon schijf- winst voor hem niet meer worden afge wenteld. Blom zette dit voordeeltje om in winst en bracht Excelsior weer aan de leiding (6-4). Regelmatig gelijk op speelde Jaap van der Eist met de tegenstander. Via zijn linker vleugel wist hij door, te dringen naar de damlijn. Een simpele winstgang zag hij echter over het hoofd. Mogelijk was tijdnood de oorzaak hiervan. Nu werden de punten gedeeld. Dick Dibbets bleek in Jan Schijff aan het eerste bord een sterke tegenstander te hebben. Ondanks een betere cen- trumstelling kwamen de spelers hier re mise overeen. Clubbelang was de re den, dat Kees Kramp in een dammen- eindspel remise overeen kwam, immers daar was de winst (9-7). Later toonde analyse aan, dat Kees bij verder spelen zou hebben gewonnen. Excelsior 3, bestaande uit het viertal Jan de Heer, Jan Both, Cor Stolker en Sjaak de Wit, doet in haar poule nog volop mee. De afgelopen week werd hierna alles in om alsnog een punt te bemachtigen. De moegestreden Fred Klomp werd vervangen door Ronald Dodewaard die uiteindelijk de beslis sende pas uit een vrije trap voor de voe ten van aanvoerder Aart Bos wist te brengen, deze kende geen enkel pardon en scoorde 2-2. Met dit toch verdiende gelijke spel houdt Be Fair aansluiting met de middengroep en kan dit zelfs versterken door zaterdag thuis van het laaggeplaatste TOGR te winnen. WADDINXVEEN - Vrijdag was de opdracht van het eerste tafeltennis- team van Kwiek om degradatie uit de eerste klasse te voorkomen: winnen van Vriendenschaar 4, dat 2 punten voorstond op het Kwiek-team. Door dat Kwiek de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar met 6-4 gewonnen had, moest dat in eigen huis met veel meelevend supporters toch mogelijk zijn. WADDINXVEEN - De afgelopen week heeft het eerste achttal van de damvereniging Excelsior zich goed hersteld van de toch wel enigszins ver rassende nederlaag tegen Reeuwijk in de competitie van de Dambond Midden-Holland. In eigen huis werd RDC uit Rijnsburg en met het kleinst mogelijk verschil geklopt. Dankzij deze winst doet Excelsior met 8 uit 6 nog enigszins mee in de top. In verband met de competitiewedstrijd van het eerste team telde de 14e onder linge ronde slechts 11 partijen. Fred van Beek boekte in het middenspel schijf- winst tegen Sjaak de Wit en Fred bouw de dit voordeel goed in winst om. Dik Heeren 1 eist Koert Zwanenburg aan de zegekar te binden en hetzelfde kan ge zegd worden van Gerrit Heeren, die Ni co Gouw op de nul hield. Knap en toch enigszins verrassend was de winst van Janneke Terpstra op Cor Rietveld, die op zijn beurt ex-kampioen Fred Zaadhof in de voorlaatste ronde wist te kloppen. J. Briedé, die vanuit Rijswijk naar Waddinxveen is geko men, speelde zijn eerste competitie wedstrijd bij Excelsior en hij toonde meteen zijn kracht door Jan de Heer te kloppen. Perry de Leeuw den Bouter heeft in de ze ook voor hem eerste competitie bij de senioren menig puntje bij elkaar ge sprokkeld. Hij kwam nu remise overeen met Gert van Mannekes. De overige partijen eindigden alle in remise. Stand aan de kop: 1. A. Blom (gem. 1.636), 2. D. Dibbets (gem. 1.625), 3. C. Barelds (gem. 1.571), 4. T. den Ou den (gem. 1.555) en 5. C.H. Kramp (gem. 1.454). WADDINXVEEN - De evangelisatie- organisatie Shalom (Akkerwinde 1, tel. 16463) staat komende vrijdag op de weekmarkt in de Willem de Zwijger- laan. Dit met het oog op Kerstmis 1986. In de kraam zijn langspeelplaten, cas settes, tegels, kerst- en wenskaarten, Bijbels, kalenders en boeken te koop. De zaterdagploeg van Waddinxveen stelde hevig teleur door in eigen huis met 0-1 te verliezen van Be Fair 4. Door dit resultaat duikelden de Waddinxve- ners van een eerste naar de vierde plaats. Be Fair daarentegen heeft de koppositie overgenomen maar moeten die wel delen met de FC Perkouw en het Polsbroekse SPV. WADDINXVEEN - Na twee weken oponthoud is de competitie voor de Waddinxveense badmintonclub Florida weer voortgezet. Team 1 speelde zijn eerste wedstrijd van de tweede helft voor eigen publiek en wel tegen Airsport 1 uit Schiphol. Erik de Frankrijker opende als eerste heer met een keurige zege hoewel de dende game, na 15-14 en 6-15 in de eer ste twee games, pas bij 18-16 beslist werd. Martien Kuyf kon helaas zijn voorbeeld niet volgen en ging met 14-17 en 4-15 ten onder. De dames Conny v.d. Hijden en Herma Schwiebbe waren oppermachtig tegen hun tegenstanders en zorgden voor een comfortabele 3-1 voorsprong na de en kelspelen. De herendubbel ging hierna in drie games verloren, wat de dames prompt weer rechtzetten met een drie games overwinning. Het laatste beno digde puntje werd gescoord Via de mix- partij van Erik en Conny, zodat na af loop 5-3 op het scorebord prijkte. Team 2 deed niet voor het eerste team onder en bond Duin wijk 8 aan de zege kar met 5-3. Liesbeth van Bergeijk en Ilona Groeneveld trokken hun manne lijke teamgenoten mee, want deze had den het een beetje laten zitten in de en kelspelen. Na de ook nog verloren he rendubbel werd de eindstand in de laat- ste drie partijen in het voordeel van te am 2 omgebogen. Team 3 ging op bezoek bij de koploper de Ritte 5 uit Spijkenisse en had, op In- chela Schenkels na in haar enkelspel, niet veel in de melk te brokkelen, 1-7 werd de eindstand, gauw vergeten maar. WADDINXVEEN - Vier judoka’s van de Waddinxveense sportschool Den Edel hebben een eerste nlaaic ukaua tij de ds "ZönSag in Sassenheim ge houden judotournooi. In totaal waren 6 judoka’s van sport school Den Edel ingeschreven: Ricardo v.d. Krans, Barry v. Bommel, Bart Jan de Vries en Louis Kers. Op een derde plaats kwam Lennard Bron en vierde werd Arnold Spek. De strijd had een veelbelovende start, want na de eerste 3 enkelspelen stond Kwiek met 3-0 voor. Maar voor de zo veelste keer ging het dubbelspel voor Kwiek verloren en daaruit putten de Vriendenschaar-spelers zoveel moed dat van de overige 6 enkelspelen er 4 door Vriendenschaar werden gewon nen, zodat een gelijkspel, en daardoor van Kwiek naar de reserve-le klas, een feit werd. De onderlinge manipulaties van de Vriendenschaar-teams hadden dus succes gehad. Op dezelfde avond vocht ook Kwiek 4 een moeilijke strijd om degradatie te voorkomen. Door de grote gelijkwaar digheid van de in klasse 3B uitkomende teams, en door een ongelukkige tweede helft van de competitie, was Kwiek 4 in de problemen gekomen. Tegenstander was het op de 2e plaats staande Ilac 7. Hier echter een zwakke start; wel een gewonnen dubbelspel, maar daarna weer 2 verloren enkelspelen en dus een 4-2 achterstand. Het moreel van de Kwiek-spelers bleef echter onaangetast en in de laatste 4 en kelspelen wisten zij winst af te dwingen, met de aantekening dat Herman Simons pas in de 3e game met 21-17 z’n tegen stander op de knieën kreeg, dat dit in valler Ad Daalhof ook pas in de 3e game met 25-23 lukte en dat in het laatste en kelspel Hennie v.d. Meulen z::n zenu wen goed in bedwang hield en eveneens in de 3e game met 23-21 zegevierde. Verder is nog te vermelden dat Kwiek 2 in zijn laatste wedstrijd kans zag kampi oen NTTC 1 een nederlaag te bezorgen; dat Kwiek 3 z’n 2e plaats zeker stelde vóór Vriendenschaar 7 met 8-2 te ver slaan en dat dit Kwiek 6 eveneens lukte door een 6-4 zege op Flamingo’s 5. Geen van de 18 senioren-teams van maar bij de jeugd lukte dat wel aan Kwiek 4, dat met Arjan Hoogendoorn (score 100%), Karin Buurman en Karin v. Drimmelen met vlag en wimpel kam- WADDINXVEEN - De zwemmers van De Gouwe zwommen zondag in Delft hun derde wedstrijd in de C-competitie. Helaas werden zij nog net op de valreep 2e achter DZV/Martens uit Delft voor wie dit een thuiswedstrijd was. De groeiende reeks van prestatie-ver- beteringen werd ook nu weer voortge zet. In totaal werden er maar liefst 20 medailleplaatsen veroverd. De estafet te ploegen droegen daar ook hun steen tje aan bij. Op de 4 x 100 mtr. wisselslag meisjes ’70 en jonger werden Diana v.d. Zijden, Astrid Cornelissen, Gillian v.d. Bergen Astrid v. Galen le in 4.57.3. Bij de jon gens ’70 en jonger op de 4 x 100 mtr. vrijeslag was het de ploeg met Jan Wil lem v.d. Hoek, Remco de Frankrijker, Leon v. Wengerden en Mark v.d. Zij den die 2e werd in 4.04.6. WADDINXVEEN -'In de dertiende ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging werd lijstaanvoerder V.d. Hoek door Van Vuuren onttroond en duikelde naar de derde plaats op de ranglijst. De leiding werd overgenomen door Philip- se die Hans van Woudenberg versloeg. In het onderlinge treffen tussen Van Vuuren en Philipsedat reeds twee maal werd afgebroken, werd uiteindelijk na veel analyses tot remise besloten. Bese- mer, de laatste weken zeer goed op dreef, won, toch wel enigszins verras send, op vlotte wijze van Van Deelen. Hij klom daardoor van de negende naar de zesde plaats op de ranglijst. Chris Roosendaal, die in zijn afgebro ken partij tegen Van Deelen remise overeenkwam, zag Eric Claassen door herhaling van zetten de veilige remise- haven binnen vluchten. In de afgebro ken partij J. van Oort-Smitskamp had den beiden hun huiswerk goed gedaan. Na de hervatting besloten zij dan ook vrij snel tot remise. Er vielen deze week vrij veel remises te noteren. Zo hield Torenbeek knap Ellers op remise. Rit ter behield zijn ongeslagen status door Egbert Schroten remise af te dwingen. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben zich tegen ko ploper Utrecht niet waar kunnen maken. De Waddinxveensen verloren in vier sets, zodat ze terug zijn gezakt naar de derde plaats in deze competi tie. Werk aan de winkel dus voor trainer Gerard Lupgens, die op korte termijn weer hoopt te beschikken over de geblesseerde middenaanvalster Gonnie Mastenbroek. zondag derde klas de vierde plaats van onderen met 10 punten uit 11 wed strijden. Tegen VVGZ begon Be Fair, waar Frans van Woudenberg de plaats innam van de geblesseerde Ruud Willemstein, zeer afwachtend. De eerste kans was voor VVGZ uit een corner waarbij Marcel Straver de bal miste waarna uit een kluwen van spelers uiteindelijk de bal naast geschoten. Na dit afwachtende begin trok Be Fair wat meer ten aanval en dit resulteerde in 14 min. tot een voorsprong. Erny Dieckman liet een snoevend afstandschot los op dat z’n baan naar het doel een verdediger raak te waardoor de keeper kansloos werd gepasseerd. Vanaf de aftrap maakte VVGZ gelijk, ook middels een afstandschot waarin zoveel effect zat dat keeper Straver ver rassend de bal onder de lat zag verdwij nen. Na een prachtige combinatie tus- WADDINXVEEN - Het eerste water- polozevental van De Gouwe heeft in een niet al te beste wedstrijd in het over dekte zwembad ”de Sniep” met 5-11 van het Delftse Raket 1 verloren. Door deze uitslag verhuizen de Waddinxve- ners naar de bijna onderste plaats in de ze competitie. En dan te weten dat dit zelfde team tegen hetzelfde team van Raket 2 jaar geleden nog met 9-5 won. Het geeft wel te denken. Het ontbrak De Gouwe aan elk initita- tief wat zou kunnen leiden tot een meer verantwoorde uitslag. Het ontbreekt sommige spelers aan inzet waardoor tactische concepten van coach Nico Noordegraaf reeds bij voorbaat ge doemd zijn te mislukken. In de eerste periode ging de strijd gelijk op. Door doelpunten van Arnout van Dien en Leon v.d. List van Raket en Eric van Leeuwen en Ed den Boon was de stand 2-2. De tweede periode was de periode van Delftenaar Leon v.d. List. Met 5 doelpunten achter elkaar gaf hij keeper Kors van Tilburg het nakijken. De Gouwe kon in deze periode totaal sen Aart Bos en Fred Klomp had Be niets uitrichten. Geen enkel initiatief werd genomen en men wachtte maar af tot Leon v.d. List weer eens op doel zou knallen. Deze periode werd afgesloten met de stand 2-7 in het voordeel van Ra ket. In de derde periode nam Raket wat gas terug. Michael Dik bracht de stand, met keeper Kors van Tilburg voor 45 sec. op de kant, op 2-8. Eric van Leeuwen dook op een gegeven moment geheel alleen op voor Raket-keeper Frank de Vreede en kon toen 3-8 aantekenen. In de vierde periode nam Raket weder om het initiatief en was het wederom Leon v.d. List die 3-9 aantekende. Voa een assist van Ed den Boon kon Jaco van Tol de stand op 4-9 brengen. Bin nen de minuut was het Wim Moelker van Raket die de voorsprong weer uit- breidde tot 4-10. Jaco van Tol wist op de midvoorplaats nog 5-10 op het scorebord te brengen, en hierna was het gebeurd met de Gou we. Arthur van Strien van de Raket be paalde de eindstand op 5-11 in het voor deel van de Delftenaren. Het lijkt geen verkeerde gedachte als De Gouwe eens met een midvoor ging spelen. Het ont breekt hier aan de ’’afmaker”. Fair wederom op voorsprong moeten komen. Bos plaatste de bal haarzuiver in de linkerhoek maar via de binnen kant paal stuitte de bal alsnog het veld weer in. Nadat daarna Marcel Starver nog een vlammend schot tot corner had verwerkt en een open kans voor VVGZ voorlangs het doel liep brak de rust aan. Na rust waren de eerste kansen voor Be Fair. Eerst was het Rens Overdijk die twee/drie spelers omspeelde en Ed v.d. Brink lanceerde die op een haar na het doel miste. Daarna was het Erny Dieck man die de attent spelende Peter Konijn lanceerde die met een scherpe voorzet Rens Overdijk tot een snoekduik dwong, die echter de verkeerde kant van de paal langs ging. Hierna kwam VVGZ steeds meer naar voren en drukte Be Fair danig in de ver dediging terug, lang konden de excelle- renuc Piet Koele en Arjan Blom w stand houden tot dat in de 30e min. VVGZ op voorsprong kwam. Drie doelrijpe kansen op rij kreeg men, twee werden verijdeld maar de derde trof doel. Twee minuten hierna voorkwam Ed v.d. Brink de genadeslag toen hij een bal van de doellijn wist te keren. Een alles of niets spelend Be Fair zette WADDINXVEEN - Uit tegen het Zwijndrechtse VVGZ heeft Be Fair in de zaterdag derde klasse gelijk gespeeld (1-1). Dat gebeurde op de val reep. De Waddinxveners staan in de middenmoot met 11 punten uit 11 wedstrijden. WSE kwam zondagmiddag in de Oranjewijk ook niet verder dan een gelijk spel (2-2) tegen DHS. De oranje-zwarten bezetten in de Voor WSE begon de wedstrijd tegen DHS goed want al na 6 minuten kwam de ploeg uit de Oranjewijk op voor sprong. Een misgreep van de niet al te zekere keeper van DHS en Rob Verba- kel was er als de kippen bij om het leer in het net te jagen. Dit was een leuke opsteker voor WSE en de ploeg ging door. Twee minuten later kreeg Jan Willem van Triet een kans na een goede voorzet van Ron Scheurwater maar zijn schot ging net naast. WSE hield de Schiedam mers behoorlijk onder druk en was veel sterker. Kees Mourits en Rob Verbakel kregen ook nog enkele kansen om de stand een beter aanzien te geven en dat was in deze fase zeker de verhouding. De Schiedamse ploeg, getraind door ex- Feyenoord speler Piet Romeijn, speel de puur degradatievoetbal en daar had WSE gebruik van moeten maken. Het scoren gaat de ploeg van Douwe Oppe- dijk echter moeilijk af. De tweede helft begon met een aanval lend WSE en het zat de ploeg zeker niet tegen want direct kreeg WSE een penal ty mee die snoeihard werd ingeschoten door Ron Scheurwater waarmee de ploeg de overwinninj op zak had, zo dacht iedereen. Vlak na dé penalty kreeg DHS hetzelfde. Door een onno dige overtreding van Jan Verbakel in het strafschopgebied legde de goed lei dende scheidsrechter de bal op de stip. Ook Dick Bergmari faalde niet Vanaf de 11 meter en scoorde de aanluitende tref fer: 2-1. Nadat Kees Mourits twee kansen ach tereen gekregen had om de score verder uit te bouwen hield WSE het verder voor gezien en nam DHS het heft in handen. Geheel onnodig werden de Oranje-Zwarten in de verdediging ge drongen. De fouten stapelden zich op en er werd slordig uitverdedigend. Een kwartier voor tijd werd dit WSE fu nest, een keihard ingeschoten bal klut ste via een been van een speler tegen de onderkant van de lat zo het doel in. Ma ker Nasser Goumeri ging op de schou ders van zijn medespelers en liet de WSE-verdediging vertwijfeld achter. Een geheel onnodig gelijkspel dus en WSE moet toch uit een ander vaatje gaan tappen want een zekere overwin ning uit handen geven is wel erg schle mielig. WADDINXVEEN - De turncompetitie voor de dames van de keurgroep van TOOS-gymnastiek is goed begonnen. In Bodegraven werden eerste plaatsen behaald en in Lekkerkerk stonden de Waddinxveners eveneens bovenaan. De turncompetitie bestaat uit drie cata- gorieën: de A-, B- en C-poule. De Wad dinxveners doen met drie ploegen mee. De jongste ploeg zit in de C-poule en bestaat uit: Chantal Dommanschat, Claudia Sleeuwenhoek, Barbara Lan ser, Jacqueline Poot, Judith v.d. Linde, Mariël Peeters en Marja van Schoon- eveld. Doordat vorig jaar de tweede ploeg van TOOS eerste werd in de B-poule, pro moveerde deze ploeg naar de A-poule. TOOS heeft nu dan ook twee ploegen in de A-poule, waarvan de eerste ploeg dit jaar de titel moet verdedigen van het in het vorig seizoen behaalde kampioen schap. De eerste ploeg bestaat uit: Paola van Bergen, Wendy Negenman, Esther Glasbeek, Miriam v.d. Woud, Mascha Smeels, Marieke Koele en Mahdy de Graaff. De tweede ploeg: Ingrid Ho gendoorn, Linda Gorissen, Marieke Smallegange, Warni v.d. Goot, Marion Kaptein en Mirjam van Rijsbergen. Zaterdag voor een week begonnen twee ploegen van TOOS met een thuiswed strijd, en met succes! Ze werden allebei eerste, ’s Morgens moest TOOS 3 het opnemen tegen Thor uit Bergambacht en Hercules uit Bodegraven. TOOS won ruim met 142.00 pnt. Tweede werd Hercules met 136.35 pnt. en derde Thor met 131.00 pnt. Individueel werd Chan tal eerste met 30.15 pnt, tweede werd Claudia met 28.55 pnt. en derde werd Barbara met 28.05 pnt. alledrie dames van TOOS. ’s Middags nam TOOS 1 het op tegen Hercules uit Bodegraven en Velocitas uit Gouda. TOOS werd eerste met 158.90 pnt. Velocitas werd tweede met 151.15 pnt. en derde met 143.50 pnt. werd Hercules. Het individueel klasse ment: le Wendy met 34.10pnt,2e Paola met 32.45 pnt (beide van TOOS) en 3e Sandy Uiterwaal met 32.10 pnt (Veloci tas). Zaterdag 29 november had TOOS 2 zijn Schoonhoven. Ook dit ging goed. TOOS werd eerste met 155.25 pnt, DOS 2e met 153.30 pnt. en KDO werd 3e met 148.15 pnt. in het individuele klassement werd Ingrid (van TOOS) le met 33.30 pnt. Tweede werd Jennifer Nilzink (DOS) met 32.70 pnt. en derde werd Marieke (TOOS) met 32.20 pnt. WADDINXVEEN - De heren van Fly- ers-basketbal maakten vrijdag een goe de indruk door zeer overtuigend van het sterke Elementum 2 te winnen met 96- 90. De dames delfden na een wisselvalli ge wedstrijd het onderspit tegen Grass hoppers 2: 36-54. Flyers-heren 1 speelde voor thuispu- bliek tegen het Maassluise Elementum 2, een zware dobber want die plöeg had nog maar één duel verlorenNa even af getast te hebben kwam Flyers tot uitste kend spel. WADDINXVEEN - Afgelopen week einde werd door de zes teams van de Waddinxveense badmintonvereniging Aeolus met succes begonnen aan de re turn wedstrijden in de districtscompeti- tie van het district Zuid-Holland. In de zes wédstrijden werden liefst 9 wed- strijdpunten binnengehaald. Team 5 toog zaterdag als onbetwiste ko ploper in haar afdeling naar Ter Aar voor de uitwedstrijd tegen het 8e van BC Shuttle ’74. In de vorige twee wed strijden wist het team de aanval op haar koppositie met glans af te slaan. Zowel in de uitwedstrijd tegen het 15e van BC Flair als in de daaropvolgende thuiswedstrijd tegen het 5e van BC Ve derlicht werden beide naaste concur renten met 7-1 aan de zegekar gebon den. De earns”? en 6 speelden zondag beiden een uitwedstrijd in Alphen a/d Rijn. Te am 6 boekte ’s ochtends een verrassen de overwinning op het 13e van ABC Zi- go. Thuis had men indertijd de wed strijd met 6-2 verloren. Nu wist men in een spannende wedstrijd de tegenstan der op een nipte 5-3 nederlaag te trakte ren. Het 4e team had ’s middags in dezelfde sporthal aanzienlijk minder succes te gen het 13e van BC Flair. Tegen de ko ploper in haar afdeling had men helaas laag keerde men metVé^é?i51^ulllS4(?.C waarts. De teams 12 en 4 speelden zon dag thuis in sportzaal ’’Groenswaard”. Het le team ontving het le van BC Apollo uit Roelofarendsveen. Met het nipte 5-3 verlies in de uitwedstrijd nog in het achterhoofd bond men geladen de strijd aan. Uiteindelijk behaalde men een verdiend 4-4 gelijkspel. Het 2e team ontmoette het 5e van BC Hazerswoude. Net als in de uitwedstrijd legde men in de enkelspelen de basis voor de uiteindelijke overwinning. Met 6-2 toonde men zich opnieuw te sterk voor hun tegenstander. Ook het 4e team liet zich in de wedstrijd tegen het bezoekende 3e van BC Don Quishuttle uit Zegveld niet onbetuigd. Met name de beide jeugdige dames lie ten hun tegenstandsters weinig illussies en gunden hen in drie partijen slechts twee gamepunten. Met 7-1 boekte het team van Aeolus dan ook een afgete kende overwinning. goed gepresteerd, door uit Stolwijk een gelijk spel mee te nemen (4-4). Alle par tijen eindigden onbeslist. Het viertal heeft nu 5 punten uit 5 wedstrijden. Het tweede team van Excelsior (acht tal) staat met 8 punten fier aan de kop in haar poule. De overige teams hebben allen 3 of meer verliespunten. Op 4 de cember speelt het tweede team thuis te gen het tweede team van KDV uit Krimpen aan den IJssël. Dames 1 had in Katwijk tegen Grass hoppers 2 een sterke start maar de Ka- twijksen werkten de achterstand snel weg. Daar Flyers wat terug viel was de ruststand 29^18. Na rust was het de Waddinxveense ploeg die terugkwam en vanaf 29-30 leek het een nek-aan-nek-wedstrijd te worden. Leek want na de 15e minuut stortte het Flyers spel ineen tot een zooitje. Vooral door breaks liep Grass hoppers naar een ruime overwinning toe: 54-36. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de geelzwarten met een tweede neder laag op rij-geconfronteerd zouden wor den. Waddinxveen speelde in de eerste helft goed en gedisciplineerd voetbal en drukte Be Fair ver terug. Uit deze aanvallende dadendrang creë erden de geelzwarten zich diverse kan sen maar het vizier van de inmiddels weer teruggekeerde Edwin de Vrindt stond niet op scherp. Ook beide andere spitsen, Arjan Brouwer en Ruud de Lange wisten geen raad met de geboden mogelijkheden. De rust brak derhalve ook aan met een 0-0 stand. Enkele minuten na rust was het Be Fair dat op voorsprong kwam, toen een hard schot vanuit de tweede lijn onvoldoen de door keeper Hogerbrugge werd be handeld. Waddinxveen schrok wakker en wilde ten koste van alles de gelijkma ker forceren. Het aanvallende spel was echter te onsamenhangend en de ro buuste Be Fair verdediging echt te ver ontrusten. Waddinxveen volgde door deze neder laag de traditie door het niet kunnen winnen van Be Fair 4. De laatste over winning van de geelzwarten op dit Be Fair was in het seizoen 1980/81 toen Waddinxveen thuis met 5-0 won. Volgende week wacht het loodzware uitduel tegen Bergambacht en het is voor Waddinxveen te hopen dat de technische staf van Waddinxveen het gedeukte inmago op kan poetsen. De leden van turnploeg TOOS 3 op de brug van links naar rechts: Claudia, Chantal, Barbara, Judith. Ervoor: Mariël, Marja, Jacqueline, omringd door de trainers: Ingrid Hogendoorn, Peter Verheul en Jacqueline v.d. Brink. BOSKOOP - De Boskoopse judoka en sportschoolhouder Louis Marchant heeft tijdens examens in Papendal de vijfde dan behaald. Slechts een gering aantal Nederlandse judoka’s nam aan dit zware examen deel en de Boskoper voldeed als enige aan de eisen. De vijfde dan is de hoogste die via een examen bereikt kan worden. Hogere gradaties worden slechts toegekend voor verdien sten in de judosport.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 19