GEMEENTE WADDINXVEEN Werkgroep: Transactie moet dit jaar Tot en met zaterdag Sinterklaasactie I .,.,-.11 het^ kSÓi e Officiële in Zuidplas Sint Nicolaas bezoekt vrijdag de weekmarkt sleutels huurhuizen voor het Van Waddinxveense middenstand Modelbouw in De Boog Werkgroep runt project geurigste geschenk Giorgio Armani ’s Kaz is zaterdag al in folkcafé SPREEKUREN WELZIJNSZAKEN GEWIJZIGDE MARKTTIJDEN I.V.M. ST. NICOLAASVIERING A VONDOPENSTELLING AFSCHEIDSRECEPTIE VERGADERINGEN MILIEUKLA CHTEN INENTINGSPROGRAMMA 1987 BOUWVERGUNNINGEN ^COSMETICS TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF tor 1 VERSEVELDT 01820-15767 01727-4044 070-210001 14433 Veel bedrijven maken al gebruik van deze prak tische regeling. Voor korte of langere periode Wij zijn óók sterk in direkt uit voorraad" leveren van IBM-supplies STEPHENSONSTRAAT 6, ZOETERMEER. Vergeet ook met onze grote winkel in Den Haag voor uw totale kantoorinrichting, voor de dagelijkse a.b.c. artikelen en het 'DIREKT” adres. G I V,E N G H Y Christian Di: Een kadobon voor een zonnebankkuur (10 baden), behandeling in onze salon de beauté of laat hem of haar zelf een keuze maken in onze winkel. paco rabanne paris yit^AINI^L'IW Overleg Knelpunt 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 01820-16066 010-362244 Zender De Directie. fabriéksge- t Geautoriseerd dealer Momenteel wil het rijk subsidiëren 75% van de door het Bureau Beheer Land bouwgronden getaxeerde waarde en dat is 724.171,- (pachtvrij). Het rijkssub- Geboortejaar kinderen 1983 (le halfjaar) 1978 (le halfjaar) 1983 (le halfjaar) 1978 (le halfjaar) 1976 (meiisjes) 1983 (2e halfjaar) 1978 (2e halfjaar) 1983 (2e halfjaar) 1978 (2e halfjaar) WADDINXVEEN - Hoewel het komende vrijdag Sint Nicolaasavond is duurt de Sint Nicolaasactie van de Waddinxveense middenstand tot en met komende zaterdag. Er wordt dus nog drie dagen lang een lot uitge reikt bij elke bestede tien gulden. Volgende week maandag is de negende en laatste trekking. In totaal zullen dan 36 briefjes van 250,- zijn uitge deeld. Reeuwijkse Hout. Dit bedrag komt dan niet in het steunfonds. Dit steunfonds staat los van de zandwinpot. Landbouw en Visserij zal eind van dit jaar (een deel) van deze gelden uitbeta len en heeft geen bezwaar tegen het ge bruiken van deze 250.000,- voor deze DEN HAAG HERENGRACHT 52. TEL 070-469214 ZOETERMEER STEPHENSONSTRAAT 6. TEL 079-414114 Waddinxveen, 3 december 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Burgemeester C.M. van der Lindemvrijdag 5 december van 10.00- 11.30 uur (gaarna na afspraak met secretaresse van het college van burgemeester en wethouders). Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: gaat niet door. Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 Inentingsdatum 21 januari 1987 18 februari 1987 25 maart 1987 8 april 1987 13 mei 1987 9 september 1987 7 oktober 1987 28 oktober 1987 25 november 1987 Bestaand doorgifte kanaal kanaal 38 (UHF) kanaal 23 (UHF) kanaal 34 (UHF) Tijdelijk doorgifte kanaal kanaal 24-(UHF) kanaal 29-(UHF) kanaal 34 (UHF) In verband met de wijziging zal de t.v.-kanaalindeling vanaf 2 de cember 1986 tijdelijk worden gewijzigd. De wijziging betreft de navolgende t.v.-zenders. In verband met de viering van Sint Nicolaas op vrijdag 5 december 1986 zal de weekmarkt op deze datum worden gehouden van 11.00 tot 16.30 uur. standspenningmeester Wim Rip aan de Kerkweg-West de prijswinnaars bij naam en toenaam bekend. De Sint Nicolaasactie 1986 van de mid- denstandsvereniging Waddinxveen zit er bijna weer op. Zo’n drie weken lang heeft het publiek deze activiteit van de afdeling Waddinxveen van het Konink lijk Nederlands Ondernemers Verbond - de officiële naam van de plaatselijke middenstandsvereniging - op prijs ge steld. Om de lootjes werd door het publiek ook steeds gevraagd als in de drukte de winkelier daar even niet aan mocht den ken. Voor het publiek is de actie zeker voor herhaling vatbaar. Wellicht prol ongeert de Waddinxveense midden stand in 1987 deze jaarlijkse campagne, die uiteindelijk tot doel heeft de koop kracht in dit Gouwedorp te houden, rond Sint Nicolaas. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas en Zwarte Piet zijn ook te gast bij de marktkooplieden in Waddinxveen. De Spaanse kindervriend en zijn gevolg hebben laten weten dat ze vrijdagmidag van half twee tot half vier tussen de kra men op de Willem de Zijgerlaan zullen zijn te vinden. Hun aanwezigheid wordt muzikaal on dersteund met een draaiorgel, omdat de marktkooplieden de 5e december van dit jaar extra feestelijk willen maken. In verband met Sint Nicolaas is de week markt ditmaal van 11.00 uur ’s morgens tot half vijf 's middags. - aan de heer W.C. Kamphuis, Linzenakker 51 alhier, voor het op richten van erfscheidingen op de percelen Linzenakker 51 en 53 alhier; - aan de heer G.D. Pas, Bosboom Toussaintsingel 5 alhier, voor het plaatsen van een dakraam op het voorgeveldakvlak; - aan J. van den Bergen Zn. Waddinxveen B.V., Henegouwerweg 46 alhier, voor het gedeeltelijk veranderen van een fabrieksge bouw nabij de Van Speijkstraat alhier. Bij wijze van experiment is het Bureau Burgerzaken van de gemeen tesecretarie gedurende 1 jaar iedere dinsdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.00 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s avonds gesloten. De heer A.M. Zwamborn, directeur van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, zal na een dienstverband van bijna 27 jaar op 1 ja nuari 1987 gebruik gaan maken van de mogelijkheid van vervroegdé uittreding. Op donderdag 18 december 1986 zal aan de heer en mevrouw Zwamborn een receptie worden aangeboden in de raadzaal van het gemeentehuis, welke om 16.30 uur zal aanvangen. De receptie is voor iedereen toegankelijk. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. een oproepkaart worden gezonden. Soort inenting DTP DTP BMR BMR Rubella DTP DTP BMR BMR Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken Donderdag 4 december 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Begroting Recreatieschap Reeuwijkse Plassen 1987. Overdracht grond ”’t Weegje". De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Dank U Sinterklaasje t WADDINXVEEN - Geïnteresseerde jongeren tussen de 12 en 23 jaar kunnen zich nog altijd opgeven voor de nieuwe modelbouwcursus, die tot in februari 1987 in het buurtcentrum De Boog aan de C.Huijgenslaan gegeven zal gaan worden. De cursus is op dinsdagavond van 19.00-20.30 uur. Na de eerste serie cursussen zal bij vol doende belangstelling iedere dinsdag avond de modelbouw vervolgd worden. Verschillende technieken komen aan bod zoals de bouw, het verbouwen en de air brush techniek. De kosten bedragen 12,- voor mensen tot 16 jaar en 20,- voor degenen die 17 tot 23 jaar zijn. Informatie en opgave bij Jenny Roost, tel. 17272. transactie. Dit betekent voor dit inci dentele geval een afwijking van de fi nanciële overeenkomst van het recre atieschap en de gemeente Reeuwijk en daartoe zullen algemeen bestuur van het schap en de gemeenteraad moeten besluiten. De gemeente Waddinxveen heeft de technische advisering over mi lieuvraagstukken overgedragen aan het Milieubureau van'het Inter gemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland’te Gouda. Het Milieubureau heeft een Meldpost Milieuklachten. In het ver volg kan men zich met milieuklachten tot deze meldpost wenden. Hierop is één uitzondering. Als een procedure wordt gevoerd in het kader van Hinderwetvergunningverlening dient men de klachten schriftelijk te richten tot het college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente. Aankondigingen over te voeren procedu res treft men aan onder het kopje Milieuzaken in deze rubriek. De Meldpost Milieuklachten is 24 uur per dag bereikbaar voor klachten'onder telefoonnummer 01820-28011 De Waddinxveense middenstanders zij n tevreden over het verloop van de dit jaar gevoerde actie, die van start ging met de komst van Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten op zaterdag 15 novem ber. Het principe was en is een succesvolle gebleken. Bij elke tien gulden die werd besteed kreeg het publiek een lot dat de kans bood op een geldprijs van 250,-. Voorheen werd er gewerkt met duizen djes, maar om een groter aantal mensen een prijs te geven werd dit bedrag in vie ren gedeeld, zodat er negen trekkingen lang maar liefst 36 geldprijzen waren uit te reiken. In de winkelcentra, in het Weekblad voor Waddinxveen en op de Kabelkrant Waddinxveen werden steeds de door het notaris-kantoor J. in ’t Hol mr. P.L. van der Meulen getrokken lotnummers bekend gemaakt. Dit werkte uitste kend. In korte tijd waren bij midden- WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 3 december) zijn aan J acht gezinnen de eerste officiële sleutels uitgereikt van de 68 eenge- 1 zins-huurwoningen die in de woon- wijk Zuidplas door de woning- bouwvereniging SSW worden neer- 1 gezet. De helft van deze huizen is al bewoond. Eind oktober werd vanwege de wo ningbouwvereniging SSW de eerste paal geslagen voor de tweede cir- i kelflat (toren B) aan het Floriserf in Zuidplas. Deze officiële daad werd verricht door de heer A.M. Zwam- bom, directeur van Openbare1 Werken en -bedrijven van Wad- J dinxveen. i Enkele dagen later werden de eer-1 ste sleutels uitgereikt aan de bewo- ners van 8 woningen aan de Sper-1 werhoek. Deze woningen behoren tot een complex van totaal 68 een- i gezinswoningen aan de Sperwer-1 hoek, Buizerdhoek en Zuidpla-1 slaan (nabij de eerste cirkelflat). p Daar deze beide data zeer dicht bij i elkaar lagen is er aan deze sleutel- uitreiking geen ruchtbaarheid ge- 1 geven. Nu het inmiddels weer wat verder in de tijd is vond er vanmid dag een officiële sleuteluitreiking i plaats. Het betreft hier 8 woningen aan de Buizerdhoek. Dit gebeurde op een aan de tijd van het jaar aan- i gepaste wijze. De 33 bewoners, die i hun woningen inmiddels betrokken1 hebben zijn daarbij niet vergeten. In overleg met het Groene Kruis is voor het jaar 1987 het onder staande inentingsprogramma vastgesteld. De Staatssecretaris van W.V.C. heeft besloten per 1 januari 1987 het inentingsprogramma uit te breiden met de vaccinatie BMR (bof- mazelen-rubella). De bedoeling van de invoering van het BMR-vaccin voor zowel jon gens als meisjes is het elimineren van deze ziekten. Met deze strate gie denkt men dit te kunnen bereiken in een tijdsbestek van 5-10 jaar. Landelijk plan voor de openbare bibliotheekvoorziening 1986-1988 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat op grond van artikel 8, eerste lid, van de Wet op het openbare Bibliotheekwerk vanaf 1 december 1986 gedurende een termijn van 90 dagen het Landelijk plan voor de openbare bibli otheekvoorziening 1986-1988 voor een ieder ter visie ligt. Gedurende die termijn - die op 1 maart 1987 zal zijn verstreken - kan iedere belanghebbende, die indertijd tijdig bezwaar heeft gemaakt tegen het provinciale plan, dan wel belanghebbende, die door afwij king van het provinciale plan in zijn belang is getroffen, in beroep komen bij de Kroon. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergun ningen v^rleend: WADDINXVEEN - Voor het Gastou- derproject Waddinxveen van de Stich ting Behartiging Belangen Waddinx veense Peuterspeelzalen is een werk groep gevormd. Leden van deze werkgroep zijn: Rob Dijkhuizen, drs. Aad van Holsteijn, drs. Vronie van Manen (coördinatie), Mieke Scheurkogel en Pim Uytenbog- aardt. Het Gastouderproject Waddinxveen wordt bestuurlijk gerund door een werkgroep die dus werkt onder het be stuur van de Stichting Behartiging Be langen Waddinxveense Peuterspeelza len. De werkgroep bestaat voor een deel uit leden van het dagelijks bestuur. Op dit moment nemen voorzitter en se cretaris aan de werkgroep deel. Daar naast zal de penningmeester van de stichting, die nu ook als penningmeester is ingeschakeld voor het gastouderpro ject, in de naaste toekomst meer finan ciële zaken van het gastouderproject op zich nemen. Hij zal het innen van de contributie van de medewerkster over nemen. Daarnaast zitten drie vraagou- ders in de werkgroep. Alle formele handelingen worden op dit moment door het bestuur van de stich ting verricht. In de naaste toekomst zal moeten worden bezien of het niet wen selijk is het gastouderproject meer te verzelfstandigen met inachtneming van de nauwe relatie met de activiteiten van de stichting. 9 25% komt uit de zandwinpot. Op grond van dezelfde manier van prijsbepalen indertijd bij de aankoop van de gronden in de Reeuwijkse Hout en de Goudse Hout is de boekwaarde van de gronden in ’t Weegje thans 1,5 miljoen. Dit be drag is gebaseerd op de taxatie door de provincie 900.000,-) met rente bij geschreven vanaf 1 januari 1981. Er wordt nu overleg gepleegd met Landbouw en Visserij om te bezien of het rijk de provinciale taxatie wil accep teren en subsidiëren 75% van 900.000,-. In dat geval is 900.000,- ge dekt. Voor het nog openstaande bedrag stelt de ambtelijke werkgroep het volgende voor: 100.000,- neemt de gemeente Wad dinxveen voor haar rekening. 250.000,- komt voor rekening van de provincie. 250.000,- draagt het recreatieschap bij (incidenteel voor dit bijzondere geval). Het recreatieschap kan dit bedrag bij dragen met de restant subsidiegelden die het ministerie nog moet uitbetalen van de aankoop van de gronden van de Landbouw en Visserij alleen dit jaar geld beschikbaar heeft voor subsidië ring. Dat geld kan niet voor 1987 hier voor vastgehouden worden”. Het deelgebied 't Weegje is in beheer en onderhoud bij het recreatieschap. De gronden zijn echter eigendom van de gemeente Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland. Het gaat hier om de aan koop door het recreatieschap van de gronden in ’t Weegje die eigendom zijn van Waddinxveen. Deze zaak loopt al vanaf de oprichting van het recreatieschap in 1968. Toen heeft Waddinxveen bp verzoek van het recreatieschap de gronden in 't Weegje te koop aangeboden. Dit is toen niet geëffectueerd omdat het recreatieschap geen geld had. In 1978, bij de aankoop door het recre atieschap van de gronden gelegen in de sidieisdan 543.128,-. Deze resterende Reeuwijkse en Goudse Hout van Reeu- nco/ 1-*--•-■-J wijk respectievelijk Gouda, heeft Wad dinxveen wederom de gronden in ’t Weegje te koop aangeboden. Bij de toen gevormde werkgroepen over de aankoop van de gronden in de Reeu wijkse en Goudse Hout over deze aan kopen is uitgegaan als waarde van de grond, de waarde genoemd in de ’’boe ken” van de gemeente. Deze transacties zijn beide door het rijk, toen CRM (nu Landbouw en Vis serij) gesubsidieerd en dus door het re creatieschap aangekocht. Over ’t Weegje is toen niet verder gesproken. In 1980/81 heeft Waddinxveen nog maals deze zaak aangekaart. Toen is van de zijde van het rijk gesteld dat het subsidiëren van grondaankopen van deelnemers de laagste prioriteit heeft en dat subsidiëring niet lukte. Door deze stelling van het rijk hebben GS van Zuid Holland besloten provinci ale staten voor te stellen deze gronden van Waddinxveen te kopen. Behande ling van dat voorstel kreeg niet de in- WADDINXVEEN - Een ambtelijke werkgroep, waarin ook de Waddinx veense, financiële man F.Th. Brenkman zat, heeft een concluderend verslag op gesteld inzake de aankoop van ‘t Weegje in Waddinxveen door het recre atieschap Reeuwijkse Plassen. De slotzinnen van dit werkgroepverslag luidden: ”De werkgroep doet een drin gend beroep op het bestuur van het re creatieschap om deze aangelegenheid, die al veel te lang heeft geduurd, nu op te lossen. Deze transactie zal dit jaar moeten worden afgerond en wel omdat WADDINXVEEN - De folkgroep ’s Kaz met tradiotionele muziek uit Rus land is niet volgende week vrijdagavond in het folkcafé De Bonkelaar te zien en te horen maar komende zaterdagavond 6 december. Begonnen wordt om half negen. De toegangsprijs bedraagt tien gulden (leden, CJP-ers en 65-plussers betalen 7,50). Het optreden van deze groep in het dit jaar van start gegane folkcafé De Bon kelaar aan de Beukenhof mag best omschreven worden als een primeur in Nederland. De organisatoren zijn er trots op ’s Kaz te hebben kunnen boe ken, al moest op het laatste moment dan de datum van optreden worden gewij zigd. stemming van de vaste commissie uit provinciale staten voor advies en bijs tand voor recreatienatuurbescherming en landschapszorg. Deze commissie is van oordeel dat deze gronden eigendom van het recreatie schap behoren te zij n en niet van de pro vincie en heeft gesteld nogmaals bij het rijk deze zaak aan te kaarten. Dit is ge beurd bij brief van 10 december 1985. Daarop is nog geen officiële reactie van het rijk ontvangen maar wel is duidelijk dat het rijk nu wel wil subsidiëren. Het knelpunt zal zijn over welk bedrag het rijk voor 75% wil subsidiëren. België Vlaams I België Frans I Duitsland 3 De tijdelijke kanaalwijziging zal per wijk worden ingevoerd. Bijzonderheden en wijzigingen zullen via de kabelkrant (kanaal B.R.T. 2) en het Weekblad voor Waddinxveen worden medege deeld. Vanaf 2 december 1986 geldt de tijdelijke kanaalwijziging voor de St. Victorwijk t.w. de straten: Apollolaan Neptunuspad Fortunalaan Ringvaartsingel Herculespad St. VictorstraatAplein Kanaalweg Zuidkade (ged. nrs. 90 t/m 232) Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: telefoon 01828- 14433, toestel 237. De inentingen vinden plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Sta tionsstraat 12 tussen 13.30 en 14.30 uur. Aan de betrokken kinderen zal enige tijd voor de inentingsdatum Inlichtingen: gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken,’tel. 01828- 14433, tst. 249. De directie van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf maakt bekend, dat vanaf 10 november 1986 dagelijks tussen 08.00 en 17.30 uur onderbrekingen van de levering van radio- en t.v.-sig nalen zullen plaatsvinden. De onderbrekingen zijn het gevolg van werkzaamheden t.b.v. de wijziging van het programmapakket CAL Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 10 december 1986, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten; Behandeling van een bezwaarschrift tegen een besluit van burge meester en wethouders om de bezwaarde niet in te schrijven als wo ningzoekende. Behandeling van een bezwaarschrift tegen het besluit van de ge meenteraad om een voorbereidingsbesluit vast te stellen ten behoe ve van het perceel Julianastraat 1. De op de agenda betrekking hebbende stukken liggen op werkda gen ’s ochtend tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij het secreta riaat van de commissie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 3