HOUT- EN PARTIJ GOEDEREN VERKOOP MATERIAAL s KOB Rabobank Q Fa. HUURMAN mA?. Sinterklaas was overal SUBARU dealer voor Waddinxveen- Boskoop e.o. Kerstconcert in Boskoop van Gouwe Sanghers en Ger. Kerkkoor Op woensdag 17 december in Gereformeerde Kerk aan de Zijde Waddinxveense CURSUS TOOS-turners KAARSEN plaatsten zich MAKEN Video-movie- show in Gouda OCCASIONS Winnende nummers St. Nicolaasactie Waddinxveense Middenstand Korbis even sterk in hard duel Kerstzang met De Gouwestem Autobedrijf B. van der SLUIS Staringlaan 17f-2741 GC Waddinxveen Telefoon: 01828-10498 clubs De uitgaven afstemmen op de inkomsten Lessen en n Jeugd Prachtig concert 1 a keukens, kasten, enz. t 4 gecreosoteerde planken en palen, hardhout en golfplaten voor schoeiingwerk, bakplanken, enz. uit diverse faillissementen, alleen vrijdag 12 december 1986 van 09.30 uur tot 20.00 uur! En zaterdag 13 december 1986 van 09.30 uur tot 16.00 uur! Wij moeten er vanaf, uw voordeel! Sla snel toe! Staringlaan 5 (zijweg) - Waddinxveen I I B 46173 27636 39093 163562 34031 —66673 33715 50744 10913 43850 39923 87069 25500 54499 13537 25737 163306 9131 9587 140313 91923 136029 12760 60124 187101 185836 64429 130459 23408 193554 112202 189266 117299 —150668 125714 100787 Partij inbouwovens, kookplaten, gas, electrisch en keramisch, inbouw koelkasten, wasemkappen, ook motorloze, magnetrons, grote partij R.V.S. aanrecht- bladen met 1 en 2 bakken v.a. 35,-, diverse kunststof- aanrechtbladen (grote lengten, div. kleuren), partij spoelbakken, div. complete keukens, ALLES TEGEN TE GEKKE PRIJZEN! Partij douchewanden, speciale hoekdouchewand voor een gehandicapte, voor 1/3 van de prijs. Badkuipen, toiletpotten, wastafels, accessoires, keukenkranen, bureaus, tafels, stoelen enz. ALLES TEGEN TE GEKKE PRIJZEN! Noordeinde 78 - Waddinxveen Telefoon 01828-2596 Voor de BOOMKWEKERIJ hebben B wij dekschroten, panlatten, stekers, Wij zijn ruim gesorteerd in hout en |- multiplex, hardhoutdeuren, binnen- g deuren, golfplaten, tuinhout, tegels, y keukens, kasten, enz. Gloednieuwe Suzuki Swift 1.0 GL Aut. (ZEER AANTREKKELIJK) Volvo 343 L. Aut1982 Fiat 127, A.P.K.-gekeurd1977 Subaru Mini Jumbo 1983 Subaru SRX, met veel extra 1984 Subaru Stationwagen 4WD1982 Renault 4 GTL 1983 F b WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 Het Gereformeerd Kerkkoor uit Boskoop. De korfbalbond verlangt niet alleen dat de vereniging een aantal teams levert maar ook de nodige scheidsrechters. zal dan, indien mogelijk, worden ge zorgd. Voor de wedstrijd was al bekend dat de tegenstander beslist niet van zachtzin nig spel hield. Dat bleek al na enkele minuten toen Ria Molenaar tijdens een aanval een "body-check” te verduren kreeg die in een ijshockey wedstrijd niet zou misstaan. De score liep daarna vrij snel op via 3-4 tot een 6-4 ruststand door resp. Jan Mi- nekus, Ria Molenaar en wederom Wim Lebbing. Zaterdag speelt Korbis tegen streekri- vaal Reeuwijk om 8 uur in sporthal "de Sniep”. Er ontstond nog enige opschudding toen een heer van de tegenpartij Truus Visser belaagde. Daar kreeg hij al snel spijt van want hij belandde languit op de vloer. Helaas wist ’t Waterschip in de slotminuten toch nog 7-7 te scoren. B Een publikatie van de Rabobanken in Boskoop en Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het eerste korf balteam van Korbis en dat van ’t Water schip bleken in een hard, duel even sterk: 7-7. Dit seizoen is Korbis ermee begonnen EEN TYP-DIPLOMA ALTIJD HANDIG Electr. en electron, mach. - per maand: b.v. 6 mnd. 340,- - SPOEDCURSUS 3-4 mnd. 30 lessen ƒ455 - incl. huurmachine Nu ook ’s-morgens. Steno Typ-school Tesselschadelaan 15-13 Tel.: 01828 - 13038 Waddinxveen Ook STENO en TALEN Ned., Fr., D., Eng., Ital. Spaans. Officieel erkende diploma’s. De Rabobankadviseur WADDINXVEEN - Zelf kaarsen maken kan op een twee-avonden- cursus, die in het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof zal worden gegeven op de woensdagen 10 en 17 december van 20.00-21.30 uur. Lili Willemsen leert de cursis ten dan de techniek van het kaar senmaken met naturel bijenwas. Tijdens de eerste avond zullen de cursisten de kaarsen kunnen ma ken. De bijenwas wordt verwarmd en het lont wordt erin gedoopt. Door het indopen steeds te herha len zal er steeds meer was aan het lont blijven hangen, waardoor langzaam maar zeker een echte kaars ontstaat. Tijdens de tweede avond worden dan kaarsen versierd met droogbloemen. Iedereen die aan de cursus deel neemt kan tijdens de cursus tegen inkoopsprijzen het benodigde ma teriaal kopen. ”Je kunt zelf bepa len hoeveel je koopt, dit is afhanke lijk van hoeveel kaarsen je wilt ma ken. Het kost ongeveer 10,- voor zo’n 8 kaarsen”, aldus Lili Willem sen. Gelukkig voor Korbis wist Wim Leb bing zijn kansen goed te benutten en voor 2-3 en 3-3 te zorgen. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas en zijn gevolg, die drie weken lang in Waddinxveen zijn geweest, hebben hun terugreis naar Spanje aanvaard. 'Jouwedorp ge- weekmarkt, waar marktmeester Jan Meijer het bezoek in goede banen leid de. Zwarte Pieten waren aanwezig op het in De Bonkelaar gehouden Sinter klaasfeest van de Oostpolderwijkbewo- ners, waar de organisatie in handen was van de Stichting Zuidkade 1 ’83. De officiële sleuteluitreiking van de wo ningbouwvereniging SSW aan de bewo ners van het complex van 68 huurwonin gen in de wijk Zuidplas gebeurde - hoe kan het anders - door Sint Nicolaas. Het ging hier om acht nieuwe bewoners van deze voor de helft al bewoonde huizen aan de Sperwerhoek. Buizerdhoek en Zuidplaslaan. '■Buiten de materiaalkosten de cur- I sus 14,50. Dit geld kan bij de inschrijving voldaan worden. Inschrijven kan bij De Bonkelaar, Beukenhof 5, tel. 17272. Voor informatie over de prijzen kunt u terecht bij KNOV-penningmeester Wim Rip, Kerkweg-West 8, Waddinx veen, tel. 01828-14278. Voor onze steeds groeien de relatiekring met spoed te koop gevraagd WONIN GEN in diverse prijsklas sen. De Pater makelaardij b.v., Waddinxveen, tel. 01828-13581. Een prachtig concert wordt het onge twijfeld, omdat verschillende vormen van begeleiding mogelijk zijn. Uiter aard wordt ook de 'gelegenheid aange grepen dat de beide koren enkele wer ken gezamenlijk zullen zingen, begeleid door orkest, orgel en piano. "Ere zij God” is het zeer bekende kerst lied waarmee het concert wordt beslo ten door alle medewerkers, inclusief de bezoekers. Dit prachtige kerstlied zal in Vooral de laatste week zijn ze op heel veel plaatsen in dit Gotuyedorp ge weest. Natuurlijk werd bijna geen school en peuterspeelzaal overgeslagen. Van de protestants-christelijke Koningin Be- atrixschool in de wijk Zuidplas kwam het bericht dat de Goedheiligman daar op een tandem aankwam, een ijzeren, paard dus. Na opgewacht te zijn door alle leerlin gen werd na ontvangst elke klas vereerd met een bezoek van de Sint. Voor alle kinderen had hij met zijn knecht een ka- dootje meegebracht. Alles bij elkaar is het op de Koningin Beatrixschool een bijzonder geslaagd feest voor de kinde ren geworden. Sint Nicolaas was verder op de vrijdagse MMS WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek heeft succesvol meegedaan aan de zaterdag in Schoonhoven gehouden i kringkampioenschappen A turnen voor 1 dames en heren. Alle deelnemende Waddinxveners plaatsten zich voor de i in maart te houden Zuidhollandse kam pioenschappen. Bij de heren déden voor TOOS meë Ni- T co en Jaco Stoter (turners) en Rene Kleiweg en Marcel Lugthart (turners ju nioren). Beide junioren draaiden een redelijke wedstrijd, wat resulteerde in een derde plaats voor René (43.80 pnt) en een eerste plaats voor Marcel (46.35 pnt). Jaco werd tweede bij de turners met 48.80 pnt. em Nico werd voor de tiende achtereenvolgende keer kringkampi- oen met 51.95 pnt. Bij de dames waren vier categorieën: meisjes, jeugdturnsters, turnsters-juni- oren en turnsters. Bij de meisjes zou voor TOOS Chantal Dommanschet meedoen maar doordat ze een hersen schudding heeft kon ze helaas niet deel nemen. Door de geringe deelname (3 1 meisjes) wordt ze echter toch geplaatst J voor de Zuidhollandse kampioenschap- pen want de eerste 10 van iedere catego- rie gaan door. J Bij de jeugdturnsters deden voor TOOS Warni v.d. Goot, Mascha Smeels, Miri- 1 am v.d. Woud en Marieke Koele mee. Warni eindigde als 7e met 26.80 pnt. i Mascha en Miriam werden beide 4e met 1 29.45 pnt. en Marieke werd 6e met 28.15 pnt. Paola v. Bergen (TOOS) deed bij de turnsters-junioren mee en eindigde na een spannende strijd met Connie Ge- buys (DOS) als 2e met 32.05 pnt. Bjj de turnsters werd TOOS vertegenwoor digd door Ingrid Hoogendoorn en Wen dy Negenman. Er werd slecht gejureerd waardoor Wendy 4e eindigde met 31.65 pnt. en Ingrid 5e met 31.15 pnt. Sport Fitness Den Edel. Sport voor het hele gezin: Jeugdjudo v.a. 4 jr.; Judo jr./sr.; Jui-Jitsu jr./sr.; Taekwon-do jr./sr.; Aero bic Dancing; Fitness-Bo- dy-Bulding. Noordkade 74A, Waddinxveen, Tel. 01828-13659. Door deze tactiek kon ’t Waterschip de score openen (0-1) waarna Aart Wes- terduin de stand voor Korbis rechttrok (1-1). Toch kon ’t Waterschip verder uitlopen tot 1-3 omdat Korbis niet direct een antwoord had op de fysieke inzet van de opponent, waarvan de heren soms zelfs hun eigen medespeelsters te gen de vlakte liepen. Judo voor jeugd en seni oren. In Waddinxveen: gymzaal A. van Burenstr. In Hazerswoude: Gymzaal- Michaelschool. In Bos koop: sportzaal Torenpad. Judo - Jiu Jitsu - Taekwon do - Body Building - Bok sen - Aikido - Figuurvor- ming voor dames - Zonne bank - Aerobic - Beat-, Jazz- en Klassiek Ballet. Inl. L. Marchant, Boskoop 01727-4025/3500. I4& 43 3 328 2 n i f BOSKOOP - In de Boskoopse Gereformeerde Kerk aan de Zijde wordt volgende week woensdagavond 17 december een uniek Kerstconcert ge houden, dat dit jaar wordt georganiseerd door het Gereformeerde Kerk koor en het Algemeen Streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers. Een concert dat nog extra glans krijgt door de medewerking van de Bos-Ko- per-Orkest, organist Ben Kramer en Co Kruiswijk-Schouten aan de pi- hno. Het concert vangt aan om 20.00 uur. gelijk concert vaak een familiegebeuren is. Daarom achten wij een bedrag van 5,- per persoon een aanvaardbaar be drag. We beogen immers zoveel moge lijk ingezetenen van Boskoop en hope lijk zo mogelijk ook daarbuiten (de plaatsruimte is immers beperkt plm. 700) te betrekken bij het kerstgebeu ren”. Een video-movie is een combinatie van een video-kleurencamera en een inge bouwde recorder en dat dan liefst zo compact en handzaam mogelijk. Tij dens de laatst gehouden Firato was er veel belangstelling voor de movies van de verschillend? video-fabrikanten, waarbij de Blaupunkt CR-8000 een van de meest opmerkelijke was. Tijdens de Video-Movie Show is deze CR-8000 voor het eerst voor het publiek verkrijg baar en staat dan ook op deze show cen traal. Uw Televisiedokter S. At- tema. 24 uur service, 3 maanden garantie. Tel. 01828-13500. Ook voor vi deo. radio, wasmach., koelkast, enz. Zowel het Streekmannenkoor, onder leiding van Aad Vos, als het Gerefor meerde Kerkkoor, onder leiding van Frans van Riessen, zien met grote ver wachtingen de 17e december tegemoet, omdat ze van mening zijn dat zeer velen zich kunnen vinden in een dergelijke vorm van het beleven van de komst van Christus. ”Het idee”, aldus de heer Koster, be stuurslid van Die Gouwe Sanghers, "om eens samen iets te doen, is wat ons betreft zeer goed uitgepakt. Het ent housiasme waarmee de organisatie ook door het bestuur van het Gereformeerd Kerkkoor werd aangepakt, heeft ons blij verrast. We zijn daar dankbaar voor. Ook de goede manier van samen werking met het Bos-Koper Orkest, on der leiding van W. Stoops en van Ben Kramer en mevr. Kruiswijk-Schouten, inspireert ons van dit Kerstconcert iets bijzonders te maken”. "Bovendien hebben we al het mogelijke gedaan om het voor iedereen ook finan cieel mogelijk te maken deze kerstsa- menkomst bij te wonen. We beseffen ten volle dat het bezoeken van een der- De Blaupunkt CR-8000 is uiterst een voudig te bedienen dankzij vele auto matische functies. Zo heeft dit apparaat automatische scherpstelling en automa- tiscje diafragmaregeling. Dankzij de CCD-opnamechip werkt het al bij zeer weinig licht en het geluid wordt opgeno men in hi-fi-kwaliteit. Met de bijgele verde AV-aansluiting kan deze video- movie, zonder tussenkomst van een an dere recorder, rechtstreeks op elke TV afgespeeld worden. De CR-8000 werkt met cassettes van het geavanceerde 8- mm videosysteem, een systeem waar voor vrijwel alle videofabrikanten heb ben afgesproken het voor portable vi deo te gaan gebruiken. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 20 december wordt er door het christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem in de Ontmoetingskerk weer een Kerstzangavond gehouden. De toe gang is vrij Ook dit jaar wordt door het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou westem in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een Kerstzangavond ge organiseerd en wel op zaterdag 20 de cember. Aanvang 20.00 uur en de toe gang is vrij. Gezien de grote belangstelling in voor gaande jaren mag verwacht worden dat de kerk weer geheel gevuld zal zijn. Me dewerking verlenen aan de avond Ben Kramer (orgel, piano), Erika v.d. Kolk (dwarsfluit) en René Slot (bariton). Het geheel staat onder leiding van de di rigent van het mannenkoor Adriaan Verhoef. Ter dekking van de kosten van deze avond zal een collecte worden ge houden. De tweede helft begon wat rustiger dan de eerste maar toch slaagde Korbis er niet in de voorsprong vast te houden. Bij een 6-6 stand en nog een paar minu ten te gaan slaagde Korbis erin via een toegekende strafworp op 7-6 te komen. WADDINXVEEN/GOUDA - Don derdag, vrijdag en zaterdag wordt er bij Pielanen en Van Unen in het Goudse winkelcentrum Bloemendaal (Lekken burg) en in het winkelcentrum aan de Willem en Marialaan in Gouda een vi- deo-movie-show gehouden in samen werking met Blaupunkt. De driedaagse show duurt dagelijks van 10.00-17.00 uur. Sint Nicolaas en Zwarte Piet bij de Koningin Beatrixschool in de wijk Zuidplas. December is typisch zo’n maand waarin het geld ’de portemonnee uitvliegt’. Veel mensen vinden het juist in deze periode moeilijk om hun inkomsten en uitgaven enigszins met elkaar in evenwicht te houden. Nu hoeft het zeker niet altijd problemen op te leveren als de bestedingen (tijdelijk) wat hoger uitvallen dan de inkomsten. In overleg met de bank is veelal een oplossing te vinden voor pieken in het uitgavenpatroon. Zo kun nen afspraken worden gemaakt dat de cliënt tot een bepaald bedrag (meestal 1000,-) ’rood’ mag staan op de betaalrekening. In andere situa ties kan een persoonlijke lening of een doorlopend krediet uitkomst bieden. Uiteraard moet aan zekere (inkomens-)voorwaarden worden voldaan om voor deze faciliteiten in aanmerking te kunnen komen. Het is per slot van rekening zowel in het belang van de cliënt als van de bank dat geen verplich tingen worden aangegaan, die later niet kunnen worden nagekomen. Los van de mogelijkheden die de bank in een aantal gevallen biedt, is het al tijd verstandig om te kijken of de uitgaven wel voldoende op de inkomsten zijn afgestemd. Dat geldt zeker als er regelmatig meer geld wordt uitgege ven dan ontvangen. Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD) meent dat het aanpakken of voorkomen van budgetproblemen moet beginnen met het op stellen van een begrotingsplan. Zo’n overzicht van te verwachten in komsten en uitgaven kan het beste voor een wat langere periode (bijvoor beeld een kwartaal) worden gemaakt. Sommige maanden zijn nu eenmaal ’duurder’ dan andere. Mocht blijken dat er ook over een ruimere periode gezien tekorten dreigen te ontstaan, dan kan aan de hand van een overzicht van alle verwachte uitgaven prima worden nagegaan waar kan worden be zuinigd. Een begroting is pas echt compleet als ook wordt opgeschreven op welke momenten geld wordt ontvangen en wanneer grotere uitgavenposten op het programma staan. Dan zal blijken.dat de uitgavenpieken en de bijschrijving van extra inkomsten (bijvoorbeeld kinderbijslag en vakantiegeld) niet altijd tegelijkertijd plaats vinden. De aan het begin van dit atikel genoemde kre dietmogelijkheden kunnen veelal helpen om het tijdsverschil tussen inkom sten en uitgaven te overbruggen. Soms kunnen grotere posten - ik denk bijvoorbeeld aan verzekeringspre mies - in termijnen worden betaald. Ook onze bank kent een regeling voor het gespreid betalen van premies. Wie uit het hoofd een begroting moet opstellen, zal ongetwijfeld posten over het hoofd zien. Gelukkig beschikt het NIBUD over informatiemate riaal dat bij budgetteren de helpende hand kan bieden. Nieuw en handig is in dit verband de budgetagenda. Dit boekje is niet alleen een normale agen da, maar het biedt ook ruimte om allerlei financiële gegevens te noteren. Zo zijn makkelijk in te vullen'begrotiflgsformulieren opgenomen en kan een soort kasboek worden bijgehouden. De aanschafprijs van 9,90 wordt wel weer terugverdiend via de besparingstips in de agenda. De uitgave kan wor den besteld door het genoemde bedrag over te maken op bankrekening 30.00.51.816 ten name van het NIBUD te Den Haag. LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Dooreen persoonlij ke lening te'sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, W’veen.tei. 01828-12539. de Gereformeerde Kerk zeer majestu eus en massaal klinken. Voorverkoopadressen: fa. Pos BV. Burg. Colijnstraat 17en Past. Daalman- splantsoen 43, tel. 7249; Maap Groe nendijk, Zuidkade 93, tel. 4012 en voor Waddinxveen de heer H.P. Zweistra, Mauritslaan 18, tel. 01828-17104. Mensen die slecht ter been zijn en toch het concert willen bijwonen, kunnen zich in verbinding stellen met mevr. Benders, tel. 01727-4580. Voor vervoer jongelui op te leiden tot jeugdwedstrijd- leider (jwl). Naast theorielessen over spelregels en wedstrijdleiding is er ook een praktijkexamen aan verbonden, wat deze weken wordt afgenomen. Sla gen ze hiervoor, dan is er een begin ge maakt van een nieuwe generatie scheidsrechters. VLIEGTUIGTECHNIEX OP DE WEG. 1 2 3 2 1 4 3 11 5 7 139 MG 4W 4«4 149 43 328 31 139 86 476 484 O». K

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 7