NKF KABEL Vox Jubilans Weer dienst in de Remonstrantse Kerk Waddinxveen op hoorzitting ZELFSTANDIG I kerstavond .in Brugkerk «F “1 Sp Kerstkienavond Samenwerking middenstanders en gemeente is een goede zaak Drukke tijd W’veens koor FLORDK Voorbereiding op nieuwjaarsconcert van Concordia mj. Ah ll ii ui iq ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 I 4 itn Kosten Rotterdam Zoetermeer Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon O1727 - 48864283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Toekomstig gevaar Officiële opening Overeenstemming Op de beurs Uitbouwen 9 r L-i-L JriqJ -i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 geruime Goudse Kamer: Visie op winkelhart is er De Waddinxveense gemeentegrenzen lijken een koek waarin buurgemeenten naar hartelust kunnen happen. 1 ven over de ontwerp-regeling met toe lichting en kaart voor deze gemeentelij ke herindeling. Beide hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in De Bron. Trouba- dourweg 2 in Alphen aan den Rijn. Om 9.30 uur is er een hoorzitting voor de gemeenten Ter Aar, Alkemade, Al phen aan den Rijn, Benthuizen, Ha- zerswoude. Koudekerk aan den Rijn, Leimuiden. Nieuwkoop, Nieuwveen. Het nieuwe hoofdwinkelcentrum zou een uitbouw van de bestaande Passage moeten zijn in oostelijke richting via Rijnsaterwoude. Warmond, Woubrug- ge>en Zevenhoven. De gemeente en ondernemers in Wad dinxveen zullen zich hierover nog uitge breid moeten buigen. WADDINXVEEN - De Waddinx- i veense muziekvereniging Concor- i dia heeft de organisatie van het eer- ste nieuwjaarsconcert op zich geno- i men. Na een teruglopende Belang- 1 stelling voor de taptoe in de sport hal komt Concordia met een nieuw i initiatief gericht op een breder pu- i bliek. Het concert wordt gehouden op i vrijdagavond 9 januari in de Ont- 1 moetingskerk aan de Groensvoor- de en de toegang is gratis. i ”Een nieuw jaar, een nieuw idee, een nieuwe start, dat zouden wij i willen meegeven met dit concert”, i zo sprak voorzitter Bram van Ruf ten. De gedachte achter dit gebeu- ren is, dat het evenement een soci- i aal cultureel karakter draagt, waar- I bij de inwoners van Waddinxveen de gelegenheid geboden wordt el kaar de beste wensen voor het nieu we jaar aan te bieden. 1Over het programma wil de örgani- satie nog niet veel kwijt maar de 1 Goudse Operette is uitgenodigd II om de bekende Weense sfeer eraan i te geven afgewisseld met de stem- imingsvolle muziek van het Concor- 1dia-orkest. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 december wordt in de kantine van de voetbalvereniging Be Fair in het War- naarplantsoen de jaarlijkse Kerstkien avond gehouden. Deze begint om acht uur. Opnieuw heeft de kiencommissie een enorm aantal prijzen bij elkaar weten te brengen, zodat het gek moet lopen als men zonder prijs naar huis zal gaan. Te vens wordt op deze, voor iedereen toe gankelijke "familie-avond" de trekking verricht van de grote najaarsloterij. en te horen in de hervormde WADDINXVEEN - Op Eerste Kerstdag (donderdag 25 december) zal er weer een kerkdienst kunnen worden gehouden in de gerestaureerde Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. Voorganger in deze bijzondere dienst, die om tien uur begint, isds. H.J. van derSteen uit Rotterdam. Hij is oud-Waddinxvener. Aan de dienst neemt een blokfluitensemble deel. De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans op Kerstavond weer te zien Brugkerk aan de Kerweg-Oost. In het rapport is een voorlopige kosten- begroting van de herstructurering opge steld. De kosten voor bedrijven en ge meente zullen aanzienlijk zijn. Ook zal een groot aantal maatregelen (acties) genomen moeten worden: sloop van vil la's in de buurt van Kerkweg-Oost, ver plaatsing van winkels, de afwikkeling van het verkeer in het gebied en het creëren vart' de noodzakelijke parkeer ruimte. Vragen van middenstanders werden in het AF-centrum beantwoord door van links naar rechts gemeenteambte naar C.A.P.M. Loose, T. Ververs, voorzitter G. van Ringelenstein, C. de Bas en drs. R. Benner van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (ClMK). (Foto: Sjaak Noteboom). Om 13.30 uur is er een hoorzitting voor de gemeenten Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs. Bleiswijk. Bodegraven. Boskoop. Gouda. Leiden, Leiderdorp, Leidschendam, Moordrecht, Nieu- werkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen, Zevenhuizen,. Zoeter meer en Zoeterwoude. krachtbinding van Waddinxveen ach teruit zal gaan. In het rapport wordt bekeken hoe er ge komen kan worden tot d( vorming van een hoofdwinkelcentrum, waarbij het totale winkelapparaat in ogenschouw is genomen: Als basis is genomen een in ventarisatie van het huidige voorzienin genapparaat (de Passage, Brugcen- trum. Kon. Wilhelminaplein, Luifelb- aan. Groensvoorde en Dorpsstraat/Ie- plaan). een collectief ondernemerson- derzoek en een consumentenenquête. In het algemeen komt als belangrijkste uitkomst van de huidige w inkelsituatie naar voren dat de omvang en het functi oneren hiervan nog vrij redelijk zijn. Gewezen wordt op het gevaar van een de beleggingsmaatschappijen Candover Investments en European Develop ment Capital Corporation (EDCC) in. Daarnaast komen er nog aandelen in handen van enkele beleggingsmaat schappijen en een aantal particuliere beleggers. In totaal blijft 75 procent in Nederlandse handen. Vliet aan het orgel begeleiden de sa menzang en koorzang van Vox en zorgt de meditatie. De toegang tot deze avond is vrij. Aanvang 19.30 uur en van af 19.00 uur is de kerk geopend. Een nagenoeg geheel nieuw en aanspre- kêrta kc,,,,.jan worcjen uitgcvoerd met werken ms waarin de Ster verscheen" van Han Bos, "De Kerstfantasie" van Jan de Haan en het bekende "Dank sei Dir. Herr" van G.F. Handel. Vanavond (woensdag 17 december) wordt met de concerten een begin ge maakt in de Marekerk te Leiden. "Vox" zingt hier op uitnodiging van een evangelisatiecommissie, die met het or ganiseren van dergelijke zangavonden meer bekendheid wil geven aan het evangelie. Op maandagavond 22 december Om acht uur wordt een oude traditie weer hersteld als Vox Jubilans en het jeugd koor hun kerstliederen weer zullen la ten klinken in de Oude Kerk van Zoe termeer. In 1980 is hier door de Wad- dinxveners voor het laatst gezongen maar het organiserend comité heeft toch weer besloten èèze traditie in ere te herstellen. Het orgel wordt hier bespeeld door Herman van Vliet. Meditator is de plaatselijke predikant ds. E.F. Ver- gunst en gedeclameerd zal er worden door mevr. Zuidarri. Dat schrijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland in de eigen informatiekrant voor het be drijfsleven waarin een groot verhaal staat afgedrukt onder de kop "Hoof dwinkelcentrum in Waddinxveen ?B Zoals bekend is in opdracht van de afde ling Waddinxveen van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) en mede-gefinancierd door de gemeente Waddinxveen door het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) een rapport uitge bracht over de centruntQntwikkeling in Waddinxveen. Achtergrond van het onderzoek is dat Waddinxveen nog steeds een echt cen trum mist. Ook de bouw van het winkel centrum De Passage heeft daar niet in voorzien. Gevreesd wordt dat zonder dit hoofdwinkeicentrum de koop- WADDINXVEEN/DELFF - Dc Philips-dochter NKF-groep (kabels) - die ook.e^p vestiging heeft aan de Noordkade in Waddinxveen - is voor 80 procentjes gekomen van Philips. Philips houdt zelf twintig procent van de aandelen ert <K rest gaat in eerste instantie naar Venture Capital Investors (VCI) dat 'döafVoor 125 miljoen gulden betaalt. Bij NKF werken 1.500 mensenVolgens de directie gaan door de verzelfstandiging geen arbeids plaatsen verloren. GÏ F' De verzelfstandiging hing al geruime tijd in dê lucht nadat Philips vorig jaar bekendhad'gemaakt wel van NKF af te willen. In juni werd bekend dat Philips met VCI onderhandelde. VCI is éen^èfeétitftfbeheersmaatschap- pij die.de ^andelgjLniet voor zichzelf heeft gekoéht. Één.pakket van twintig procent wordt doorverkocht aan mana- gement cn‘.personeel van NKF. VCI neemt wel dgetin een consortium, dat een pakket neemt. Daar zitten verder WADDINXVEEN/GOUDA - "Het is een goede zaak dat ondernemers, goed georganiseerd en geworteld in Waddinxveen en de gemeente teza men tot een uitwerking komen, opdat het gehele winkelapparaat in Wad dinxveen optimaal kan functioneren. Visie voor de toekomst, ook als dit pas in een aantal jaren gerealiseerd kan worden, lijkt aanwezig". neerwaartse spiraal voor de verschillen de gebieden en het totale winkelappa raat in Waddinxveen. Om dit te voorko men zou een hoofdwinkeicentrum ge vormd moeten worden. Dit kan echter alleen gerealiseerd worden als een tota le herstructurering van het winkelappa raat zou plaats vinden. Op het orgel na is het monumentale Godshuis van anderhalve eeuw oud van binnen en van buiten helemaal opge knapt. De remonstranten en de vrijzin nig hervormden kunnen er - na ruim een jaar in Het Anker achter de Brugkerk gekerkt te hebben - weer terecht. Na een voorbereiding en actieperiode van 7 jaar en een daadwerkelijke res tauratie van 13 maanden, heeft Wad dinxveen er weer een prachtig monir ment bij. Hoewel aan de buitenkant de, ondergane restauratie al goed waar neembaar. is. het meest opvallende is toch wel het interieur. Door enkele klei ne veranderingen (raam partij) en een uitgebaJartceerde kleurtoepassing is een kerkzaal ontstaan die juist door zijn eenvoud weldadig en rustgevend aan doet. Dank zij een geheel nieuwe toiletten garderobe ruimte is het gebouw ook uitermate geschikt voor het houden van andere bijeenkomstenzoals concerten Hoewel het kerkgebouw dus nu al in ge bruik wordt genomen zal. doordat de restaurants van het zeer w aardevolle or gel nog wel enige maanden zal vergen, de officiële opening pas in het voorjaar 1987 plaatsvinden. Het kerkbestuur wil van deze gebeurtenis een heel bijzonde re aangelegenheden maken. Tot zo lang zal ook de actie "adoptie-kerkdelen” doorgaan winkelnieuw'bouw. De winkelnieuw- bouw in dit centrum zou dan moeten ko men qp 5.(M)(iaJ 5.5OÓ m2 bedrijfsvloer- opperxlak. waarvan een deel kan/zal dienen vOur te verplaatsen bedrijven el ders in Waddihxveen en verder een aan tal trekken» Xil -moeten bevatten. Dc onderzoekerskomen -tot de conclusie dat indien er geen herstructurering van het winkelapparaat plaatsvindt: de buurtverzergende winkelgebieden (m.u.v. het KW-plein) steeds meer on der druk komen te staan, door ophef fing van winkels er steeds meer gaten komen wat tai_aikalviQg_yan de verzor gende functie zal leiden. Iter-cenuale winkelapparaat (Passage) verzwakt zal worden t.o.v. concurrerende centra in de regio (Gouda). De groepsdirectie van de tot het Philips concern behorende NKF-groep BV te Rijswijk en de directie van Venture Ca pital Investors BV (VCI) te Rotterdam deelden vorige week mee dat op dins dag 9 december de overeenkomst was getekend inzake de overdracht, door NKF-groep BV van alle aandelen NKF Kabel BV aan een consortium onder lei ding van VCI. NKF Kabel BV fabriceert kabels en ka belsystemen voor energie-transport en telecommunicatie in vestigingen te Delft, Waddinxveen en Delfzijl. De di rectie wordt gevoerd door de heren A.P.G. Appel en ir. J.M.H. Kerstens. De transactie, die het karakter heeft van een Management Buy-Out, is ge structureerd en begeleid door Venture Capital Investors BV in haar rol van in vestment banker voor de te verzelfstan digen onderneming. Aan de financiering van de verzelfstan diging zal worden deelgenomen door het management en het personeel van NKF Kabel BV met 20% en door Phi lips eveneens met 20%. Het overige risi codragend vermogen zal worden ver schaft door een consortium dat bestaat uit VCI, Candover Investments Olc, Europian Development Capital Corpo ration (EDCC) NV, andere door VCI beheerde beleggingsfondsen en een aantal particuliere beleggers waaronder Granaria Beheer BV. Het Nederlandse aandeel in het risicodragend vermogen zal meer dan 75% zijn. Een deel van het risicodragend vermo gen zal in de vorm van een achtergestel de winstdelende lening met warrants zijn, welke in het voorjaar van 1987 zal. worden uitgegeven. De Amro Bank NV zal hiervan de plaatsing verzorgen. Naast vet het risicodragend ver mogen arrangeert, zaT ffë" Ariiro NV alle benodigde bancaire faciliteiten aan NKF verstrekken. Vakbonden en Ondernemingsraden hebben met betrekking tot deze verzelf standiging een positief oordeel en ad vies uitgebracht. Volgens een woord voerder van VCI is het de bedoeling dat de aandelen van NKF Kabel op den duur beursnotering zullert krijgen. NKF zou daarmee op de beurs terugkeren. In de jaren zeventig verdween NKF uit de notering na de overneming door Phi lips. Philips vindt nu echter dat de pro- duktie van kabels, althans van bepaalde kabels, minder goed aankluit bij de an dere activiteiten van het concern. De jaarlijkse Kerstzangavond in de brugkerk staat voor dit jaar ook weer gepland op kerstavond (woensdag 24 december). Naast de 200 koorleden van Vox Jubilans en jeugdkoor werken aan deze avond ook mee het kinder- en tie nerkoor De Zangvogels dat onder lei ding van Eveline de Mik en met begelei ding van Peter Burger (orgel), Chris Stellaard (piano) en Gerda v.d. Schaaf (dwarsfluit) een Kerstdeclamatorium uitvoert waarbij Simone de Hek de ver bindende teksten uitspreekt. Han Kapaan op de hobo en Herman van Het vierde en laatste concert dit jaar van Vox Jubilans en jeugdkoor vindt plaats op de morgen van de TWeede Kerstdag in de grote zaal van Dc Doe len te Rotterdam. Al sinds de ingebrui kname van De Doelen in 1967, organi seert de Stichting Orgelcentrum te Arn hem dit concert van Vox Jubilans, dat zich in al die jaren in een grote belang stelling heeft mogen verheugen en meermalen de belangstelling dermate, dat velen tot hun teleurstelling het woord "uitverkocht" moesten horen. Aan dit concert werken ook weer een aantal solisten mee waarvan we noe men: Riet den Hertog (sopraan), Han Kapaan (hobo), de trompettisten Wim van der Vliet en en Cees Doets, die bei de deel uitmaken van het Radio Phil- harmonisch Orkest, de bekende orga nist Klaas Jan Mulder aan het grote Doelenorgel en diens neef Jan Mulder aan de vleugel. De algehele muzikale leiding is in han den van dirigent Pieter Stolk. Ds. J.J. Poort verzorgt een meditatie. Een zeer afwisselend en boeiend programma is samengesteld, waarin de bezoekers niet passief hoeven te blijven, omdat ook de samenzang een ruime plaats heeft ge kregen. Een volledig programmaboekje met al le teksten, óók van de koornummers. ligt in De Doelen voor de bezoekers ge reed. Kaarten zijn a 10,-(kinderen t/m 12 jaar 5,-) verkrijgbaar bij Boekhan del Burger, Dorpsstraat 39 en bij Wo ninginrichting Kooyman, Passage 23. Hiervoor worden in het rapport een groot aantal adviezen voor de verschil lende bestaande winkelcentra opgeno men. Genoemd worden ontmanteling van de winkelcentra, ontheffing van de westelijke winkelwand van het Konin gin Wilhelminaplein, afbouw van de buurtverzorging van de Dorpsstraat, up-lifting (branche-samenstelling, brancheplaatsing. vormgeving enz) van Groensvoorde, vestiging van een buurt- steunpunt. WADDINXVEEN - De Hervormde Gemengde Zangvereniging "Vox Jubilans" die dit jaar al een vol concertprogramma had, gaat ook de laat ste weken van het jaar nog drukke weken tegemoet. Onder leiding van di rigent Pieter Stolk wordt het Waddinxveense koor op vier verschillende plaatsen verwacht voor het geven van een Kerstconcert. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen kan zich donderdagmid dag 8 januari op één van de twee door het provinciaal bestuur van Zuid-Hol- land te beleggen hoorzittingen over de gemeentelijke herindeling van noord oostelijk en midden Zuid-Holland laten horen. Daar kunnen (gemachtigden van) de raden en raadsleden van de ge meenten in noord-oostelijk en midden Zuid-Holland namelijk hun mening ge- I Weekblad voor Waddinxveen Kabelkrant 'A

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 23