Aeolus thuis sterk reparatie. Schade aan uw auto vereist deskundige dW WSE ongelukkig, Be Fair fortuinlijk Winst Waddinxveen-zo., verlies Waddinxveen-za. DAF TRUCKS OP SHIRTS C-l Zesde plaats TOOS-turners Eerste helft zwemtournooi afgesloten SCHAKERS Korbis delft weer onderspit voor koppels Bibliotheek rond Kerst en Oud en Nieuw WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Bingo-dansant Waddinxveen-za. Volleybaldames blijven bij top Matige en zeer slechte visvangsten Klaverjas- tournooi Punt voor waterpoloërs van De Gouwe WISSELEN STUIVERTJE LEANNE BOS EN HINKE PAS WINNEN TOURNOOI 1 DANSSCHOOL WADDINXVEEN Be Fair Wadd in x veen -~za Gouda WSE Sfocwb 4 K FOCW A, kenmerk voor vakwerk UW PERSOONLIJKE FELICITATIE 3 OP TELEVISE? VOOR SLECHTS ƒ10,- VOORJAARSCURSUS STIJLDANSEN VOOR BEGINNERS (PAREN) Aanvang: dinsdag 6 januari 1987 om 22.00 uur en donderdag 8 januari 1987 om 19.00 uur. GLASBEEK F i r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 a EH Staand v.l.n.r.: jeugdtrainer Dik Vleggeert, Johan Scheuierman, Koen al De zaterdagploeg van Waddinxveen is er niet in geslaagd zich naast koploper FC Perkouw te nestelen. Integendeel, het werd een forse 1-4 nederlaag. Door WADDINXVEEN - Het eerste korf balteam van Korbis heeft met 9-6 van Reeuwijk verloren. Het was een verdiende overwinning voor Reeuwijk dat steeds beter gaat spelen. Het schot was er weer, terwijl Korbis conditioneel wat tegenvalt. Het laatste stapje ontbreekt net, terwijl Korbis zich onder de paal te gemakke lijk opzij laat zetten. Reeuwijk opende door treffers van Le on de Vos en Wil Dekker: 2-0. Jan Mi- nekus zorgde wel voor 2-1 maar Wieb Olijve tekende 3-1 aan. Toch bleef Kor bis in die eerste helft in de buurt: 4-3. Wieb Olijve en Leon de Vos zorgden voor 6-3. Wim Lebbing wist toen nog voor Korbis te scoren. Na rust drukte Reeuwijk in eerste in stantie door naar 8-4 door Jan Kwaker- naak. Wendela de Vis en Wil Dekker maar liet het daarna liggen. Korbis haal de op tot 9-6 door Wim Lebbing en Jan Minekus maar dichterbij kwamen de Waddinxveners niet. WADDINXVEEN - Het waterpoloze- vental van De Gouwe - tweede plaats van onderen - heeft een punt veroverd door gelijk te spelen (8-8) tegen WVCZ. Een goede prestatie want aan het einde van de derde periode was het nog 4-7. Het vierde part was voor de Waddinx veners, die een 5-7 achterstand omzet ten in een 8-7 voorsprong door doelpun ten van Marco Kraak, Erik van Leeu wen, Niek de Leeuw en Ed den Boon. Daarna maakten de Zoetermeerders, die in de tweede periode een 2-5 voor sprong hadden nog gelijk. De eerste doelpunten van De Gouwe werden ges-' coord door Jaco van Tol (2), Erik van Leeuwen en Niek de Leeuw. Staringlaan 19 - Waddinxveen Telefoon 01828-16000 HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? KUNTU HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 WADDINXVEEN - Boonstoppel BV Daf Trucks staat er nu in zwarte en rode letters te lezen op de shirts van de C-l- elftalspelers van Be Fair-voetbal. De nieuwe sponsor zorgde niet alleen voor een geheel tenue, maar ook voor bijbe horende tassen. C-l maakt een uitstekend seizoen door. Uit de 13 wedstrijden die zij tot nu toe hebben gespeeld, behaalden zij maar liefst 22 punten, goed voor een plaats boven in hun groep. De eerste wedstrijd in hun nieuwe tenue, tegen GSV uit Gouda, kostte wel een punt. Na een 0-2 achterstand, kwam Be Fair C-l terug tot 2-2. Het zal de nieuwig heid geweest zijn. De spreuk van de trainer en leiders ”het loopt als een trein” werd op diezelfde datum direct veranderd in ”het loopt als een Daf Truck”. WADDINXVEEN - Matige en slechte vangsten waren er in de afgelopen we ken voor de leden van de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW. Voor de jaarlijkse Sint Nicolaaswedstrijden werd er gevist in de Haarlemmervaart nabij Oude Wetering. De vangst was zeer matig: 19 vissers vingen slechts 26350 gr vis. De zeven Passage-waardebonnen gin- gen naar 1T. Vcrbree, 2. M.C. Kers, 3. J. Dekker, 4. W. Houtman, 5. M.A. van Leeuwen, 6. J. Verhoef en 7. D. Heeren. De overige deelnemers ontvin gen een boterletter. Zaterdag werd de vijfde wedstrijd in de wintercompetitie gevist in de Amstel. De vangst was zeer slecht. In totaal werd maar 7500 gr vis gevangen. De eerste vijf waren: 1. T. Verbree (1600 gr). 2. D. Heeren (1580 gr), 3. M. A. van Leeuwen (1300 gr), 4. M.C. Kers (1020 gr) en 5. P. Hofman (820 gr). De eerstvolgende wedstrijd is op zater dag 20 december. Vertrek vanaf het N. S.-station is dan om 7.15 uur. WADDINXVEEN - Zondagderdeklasser WSE, nu staand op de vierde plaats van onderen met 12 punten uit 13 wedstrijden, verloor ongelukkig met 0-1 van Alexandria. De tegengoal werd vanuit een strafschop ge maakt. Zaterdagderdeklasser Be Fair klopte Hoogvliet met 2-3. De Wad dinxveners staan op de vierde plaats van boven met 14 punten uit 13 wed strijden. Waddinxveen-zondag won in een leuke wedstrijd met 2-1 van Cabauw en staat nu met 13 punten uit 12 wedstrijden op de vijfde plaats van boven. Waddinxveen-zaterdag verloor met 1-4 van Perkouw, een uit slag die halverwege de wedstrijd al werd bereikt. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 20 december om acht uur houdt de zater- dagafdeling van de voetbalvereniging Waddinxveen in de kantine van deze club in het sportpark ”de Sniep” haar traditionele Kerstbingo-dansant. Dit is een feest waarbij jaarlijks ruim 200 Waddinxveners acte de presence geven en waar in de warme sfeer van een schitterend versierde kantine ge speeld en gedanst kan worden onder de muzikale klanken van de groep ’"Har ry's Blind Date” uit Den Haag. Een spektakel waarbij weer schitteren de prijzen te winnen zullen zijn. Ieder een is welkom in de kantine in ”de Sniep" terwijl de toegang gratis is. Volledige cursus, dus aansluiting op 2e jaars in september. Einde cursus half juni. Informatie en inschrijving telefonisch of aan de dansschool, dagelijks tussen 19.00 en 23.00 uur. stander Jeffrey Schild pas in de 3e game met 23-21 op de knieën krijgen en zo doende beslag leggen op de le prijs. Behalve prijzen voor de nummers 1 en 2 was er voor iedere deelnemer een Kwiekvaantje. Zowel Kwiek als de deelnemers konden op een geslaagd toernooi terugzien. Meier, Rene Minnee, Ralph Boonstoppel, Erik v. d. Vliert, Henk v. d. Lin den, Jan Willem Saakes, leiders Ben van Haren en Wim de Jong. Zittend: v.l.n.r.: Pascal Zuidwijk, Robert van Schoneveld, Wijnand van Triet, Marco Verzijl, Ron van Tol, Edwin de Bruin en Martijn Clardeij. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 december kunnen de liefhebbers van klaverjassen terecht in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”. Dan wordt er om 20.00 uur precies gestart met een grandioos Kerstklaverjastournooi voor koppels. De organisatie is in handen van klaverjasvereniging De Spring plank en Waddinxveen-voetbal. Er zullen 4 ronden worden gespeeld waarvan de hoogste 3 ronden zullen tel len voor de einduitslag, voor de win naars zijn prachtige kerstprijzen be schikbaar. Ook diegenen die nog niet over een koppelgenoot beschikken zijn van harte welkom, de organisatie zal dan voor een partner zorgen. De zaal en de inschrij ving zijn om 19.30 uur geopend. Deel namekosten 3,50 per persoon. De thuiswedstrijd voor Be Fair A-l te gen Soccer Boys werd afgelast, zodat A- 1 vroegtijdig van de winterstop kan gaan genieten. Zaterdag is er een in haalprogramma zodat A-l opnieuw niet in actie komt. Vervolgens zijn er officie el 2 zaterdagen winterstop. A-l staat op de tweede plaats, 1 punt achter Haa strecht en 1 punt voor op Esto en Gou da. Jammer dat WSE door een scheidsrech terlijke dwaling tegen Alexandria '66 een verloren wedstrijd moest incasse ren. WSE was zeker niet de minderen van het hoog geklasseerde Alexandria en had ook de betere kansen gehad. De eerste helft speelde zich voorname lijk op het middenveld af, waarbij aan getekend dat de Rotterdammers op het randje van het toelaatbare voetbalden. Na 20 minuten speelde Kees Mourits zich vrij en bracht Bert Verlaan in schietpositie maar zijn treffer werd ge annuleerd wegens handspel. Vijf minuten voor de rust redde Ton Kling z’n ploeg door met een schitteren de reaktie een hard schot van Ronald Beukers tot hoekschop te verwerken. Vlak voor het rustsignaal stuurde Pim Sluijs met een perfecte dieptepass Bert Verlaan weg maar zijn schot ging net naast. De tweede helft was Alexandria het meest aan de bal maar de WSE-verdedi- ging gaf de ploeg uit de Alexanderpol- der geen enkele kans om tot scoren te komen. Het spel golfde heen en weer over het zwars veld en het was echt werkvoetbal. Pim Sluijs kreeg nog een klein kansje en wederom moest Ton Kling naar de uiterste hoek op een hard schot. Het venijn zat in de staart. Een diepte pass bereikte Kees Mourits die zich vrij kapte maar daarbij onderuit werd ge haald. De terechte strafschop werd ech ter veel te zacht ingeschoten door Ron Scheurwater en dit kwam WSE duur te staan. Want de gebeten hond werd de scheidsrechter. Een oplopende WSE-verdediging zette enkele aanvallers van Alexandria bui ten spel maar de scheidsrechter reageer de niet op het vlaggen en liet het spel doorgaan. De goed uit zijn doel komen de Ton Kling vloerde net buiten het strafschopgebied de aanvaller maar toch legde de falende scheidsrechter de bal op de stip. De zeer Onterechte strafschop bracht de Rotterdammers onverdiend op voor sprong. WSE kon in de resterende speeltijd niets meer aan de stand veran deren en bleef onverdiend met lege han den achter. WADDINXVEEN - De TOOS-turn- ploeg met Albert Hogeweg, Alexander Poot, Arthur Blom en Auke Siersema heeft zaterdag in Zoetermeer meeged aan aan het Nederlands kampioenschap voor clubteams (heren). De Waddinx veners behaalden tijdens deze titelstrijd de zesde plaats. De TOOS-turners turnden de verplich te oefenstof (nivo’s); oefenstof die zij allemaal vorig seizoen al geturnd had den. Omdat de jongens zich als vierde voor deze wedstrijden geplaatst had den, waren de verwachtingen hoog ge spannen. Te hoog, zoals weldra bleek, want na 3 toestellen lag de ploeg al 6e met een rui me achterstand op de nr 5. Ringen was het eerste toestel waarop goed gepres teerd werd maar de jury wist dit in te genstelling tot dezelfde wedstrijden 3 weken geleden niet te waarderen, getui ge de cijfers, die allemaal onder de 8 bleven. Op sprong daarentegen was de waarde ring hoger dan verwacht en vooral Al exander kwam met 9.25 goed uit de bus. Brug ging ook erg goed. Hier was Al bert met 8.80 de beste TOOS turner. Het laatste toestel was rekstok, maar helaas werd er op dit toestel ook niet he lemaal naar eigen kunnen gepresteerd en eindigde de TOOS-ploeg met 161.80 op de zesde plaats. Nu is het zaak om weer keihard te gaan trainen op .de oefenstof voor de volgen de toernooien in maart, april en mei en te zorgen dat de jongens zich daar met de besten in hun leeftijdsklasse kunnen meten en te zorgen dat er bij de team- turn-wedstrijden volgend jaar wel een medaille veroverd wordt. WADDINXVEEN - In de zondag ge speelde wedstrijd voor de competitie werd met name door de thuisspelende teams van badmintonclub Aeolus goed gepresteerd. Op het programma stond alweer de negende wedstrijd in de dis- trictscompetitie Zuid-Holland Noord. Van de zes teams boekten vier teams een overwinning en moesten twee te ams genoegen nemen met een negatief resultaat. In sportzaal Groenswaard speelden de teams 3, 5 en 6 een thuiswedstrijd. Het 3e team ontving het 7e van BC Saturnus uit Woerden. Daar de ontmoeting in Woerden traditioneel met de nodige ir ritaties gepaard was gegaan en werd verloren met 5-3, was men er op ge brand de punten ditmaal in Waddinx veen te houden. In een faire wedstrijd had men weinig problemen met de te genstander. De 6-2 overwinning vorm de de welverdiende beloning voor de getoonde inzet. Tevens betekende dit resultaat, na diverse gelijke spelen, de eerste overwinning in deze competitie voor het 3e team. Het 5e team had aan haar tegenstander, het 19e van BC Delft, haar handen vol. Alhoewel de 7-1 overwinning anders doet vermoeden. Doch zes van de acht partijen werden pas in de 3e game be slist. Met deze overwinning vergrootte men de voorsprong op het 10e van BC Delft tot 5 punten, dat tot afgelopen weekeinde de naaste belager om de eer ste plaats vormde. Het 6e team boekte tegen het 6e van BC Vederlicht uit Bo degraven een gelijkmatige 7-1 overwin ning. Net als in de uitwedstrijd kende men weinig moeite. Het le team speel de een uitwedstrijd in sporthal De Sniep tegen het 5e team van BC Florida. Net als in de eerdere ontmoeting in sport zaal Groenswaard bleek men ook nu weer sterker te zijn dan de plaatsge noot. Met een 5-3 overwinning bleef het team van Aeolus aan de positieve kant van de score. Het 2e team had in Zoetermeer een zware dobber aan het 11e van BC Eri- dos. Doordat de eerste dame niet mee kon spelen speelde de eerste dame uit team 6, Diana Hendriks, in deze wed strijd mee. Ondanks goed spel van haar zijde kon zij het gemis van de eerste da me niet geheel opvangen. Het 5-3 ver lies was echter hoofdzakelij k het gevolg van het feit dat de heren in deze wed strijd de zwakke schakel vormden. Het 4e team toog naar Nieuwkoop voor de ontmoeting tegen het 4e van BC Nieuwkoop. In een boeiende wedstrijd stonden beide teams na de enkelspelen aanvankelijk nog gelijk met 2-2. Doch in de gemengddubbels en de dames- en herendubbel bleek het ontvangende te am iets meer in haar mars te hebben. De wedstrijd eindigde uiteindelijk dan ook op 6-2 in het voordeel van de Nieuwko- pers. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben de zwemmers/sters /an De Gouwe de laatste wedstrijden gezwommen welke meetellen in het landelijke Speedo- tournooi. Zeker deze wedstrijd werd een hele opgave voor de zwemmertjes, allen in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. Op het programma stonden de lange af standen 400 en 800 meter. Bij de meis jes '75 waren het Sandra Berckenkamp. Barbara Pouw en Marion v. Hooft die de 800 meter zwommen. Marion wist hierbij in de tijd van 11.02.0 als 2e te fi nishen. In de vorige ronde heeft zij zich tevens als 9e geplaatst op de 200 mtr wisselslag in de landelijke ranglijst. Bij de jongens '77/’78 waren het Mark Nahon, Rogier Wegeriff en Sebastiaan Jonckheere die de 400 mtr vrijeslag zwommen. Sebastiaan werd hierbij eer ste in 6.05.3. Ook Henk Riemens en Robin Koele kwamen bij de jongens ’76 op dit nummer uit waarbij Robin helaas door griep gekweld nog net 4e werd in 5.38.0. Tenslotte zwom René Jonckheere de 800 mtr. vrijeslag jongens ’75 in 11.04 wat hem een tweede plaats opleverde, ook hij had zich na de vorige ronde bij de top weten te plaatsen op de 200 mtr wisselslag werd hij 18e. dit resultaat kunnen de Waddinxveners de titel wel vergeten. Rest nog een pro- motieplaats die binnen bereik blijft. Het werd een leuke wedstrijd. Na drie minuten reeds was het Perkouw die op voorsprong kwam. Een vrije schop net buiten buiten het zestienmetergebied werd snoeihard langs de muur gescho ten door routenier Ton Trouwborst. Twee minuten later kreeg Waddinx veen een ideale mogelijkheid om weer langszij te komen maar Hans v. Offeren miste de toegekende strafschop die fraai door keeper Stekelenburg gestopt werd. Waddinxveen liet zich niet ontmoedi gen en toog onvervaard ten aanval. Zeer fraaie kansen werden geschapen maar ook hopeloos gemist. Het was de FC Perkouw die goed counterde en middels tweemaal Ton Trouwborst kwamen ze voor de rust nog op 3-0. Na rust een furieus aanvallend Wad dinxveen en ook nu kwamen er diverse kansenOok nu werden ze niet benut en het was de FC Perkouw die na 15 minu ten bij zijn eerste de beste aanval voor 4-0 zorgde. Jaco v. Herk was de schut ter. Dit was iets te veel van het goede en Waddinxveen zakte qua spelpeil diep terug. FC Perkouw koesterde zijn rui me voorsprong en kreeg zelfs nog moge- lijkheden om die uit te bouwen. Zover kwamen ze niet en het was Hans v. Offeren die pal voor tijd met een fraaie lob de schamele eer voor de Wad dinxveners wist te redden. De uitste kend leidende scheidsrechter A. Wie- man liet de FC Perkouw nog aftrappen en maakte er toen een eind aan. De FC Perkouw won verdiend maar geflat teerd van een in de eerste helft zeker niet minder Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het tournooi dat de tafeltennisvereniging Kwiek zater dag voor de derde maal voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen hield is weer een groot succes geworden. Onder leiding van wedstrijdleider Henk Bloks en zijn assistenten werden door de meer dan 80 jongens ene meisjes eni ge honderden wedstrijden afgewerkt op de 5 groene tafels die in het clublokaal van Kwiek stonden opgesteld. ’s Morgens om 9 uur werd gestart met een groep van 10- en 11-jarige jongens. De 26 deelnemers werden verdeeld over 5 poules, zodat ieder minstens 4 wedstrijden kreeg te spelen. Via de 1/4 finales kwamen tenslotte Victor Schweinsberg, Sietse Siersema, Dennis de Ruiter en Jos Dekker tegen elkaar. Hierin zegevierden Sietse Siersema en Jos Dekker, waarna Jos Dekker in de fi nale met 21-12 en 21-17 aantoonde dui delijk de sterkste te zijn. Bij de meisjes, met 23 deelneemsters de kleinste groep, brachten Leanne Bos, Jolanda Ribbens, Anita Knijf en Hen riette Crielaard het tot de laatste 4. Uit eindelijk betwisten Leanne Bos en Hen riette Crielaard elkaar de prijzen, waar bij Leanne Bos met 21-12 en 21-14 be slag wist te leggen op de le prijs. Van de 34 deelnemers in de oudste groep jongens bereikten Paul de Bruin, Hinke Pas, Michel Kuiper en Jeffrey Schild de halve finales. In een zeer span nende finale kon Hinke Pas zijn tegen- Ondanks het gemis van de geblesseerde aanvoerder Aart Bos, waarvoor Peter Both in de plaats aantrad, heeft Be Fair net voor de winterstop tegen Hoogvliet een belangrijke overwinning behaald. Met precies evenveel punten traden de beide elftallen aan op een doordrenkt, glad veld terwijl de regen gestadig de weinigen toeschouwers en spelers bleef teisteren. Be Fair, dat er echt zin in had na de ma tige wedstrijd van vorige week, verover de snel een veldoverwicht waarbij de Rotterdammers nauwelijks nog op Be Fairs helft te zien warenHet duurde tot de 12e minuut voordat Be Fair het over wicht in een doelpunt kon uitdrukken. Na een op snelheid gespeelde combina tie tussen Erny Dieckman en Rens over dijk werd de bal op de vrijstaande Peter Both gespeeld. Diens schot werd ge blokkeerd waarna Erny Dieckman de rebound half miste maar Leon Konijn ter plaatse was om alsnog te scoren. Een leuke opsteker voor Be Fairs jongs te spits, na alle gemiste kansen in vorige wedstrijden. Dat hij er toch nog niet he lemaal in was bleek even later. Eerst had Leon Erny Dieckman nog in stel ling gebracht, die vanwege een gebles seerde enkel niet durfde te schieten en de kans doorgaf aan Rens Overdijk wiens schot gestopt werd. Daarna was het Leon Konijn die een open kans kreeg maar de bal in het zijnet schoot. Een uitstekende redding van de keeper na een kogel van Peter Both hield Hoogvliet nog in de race. Be Fair kon maar geen afstand nemen van z’n tegenstander ondanks de legio kansen die werd gecreëerd. De voeding aan de spitsspelers werd uitstekend ver zorgd door de aangevers Peter Konijn en Ed v.d. Brink, terwijl Fred Klomp als mandekker de gevaarlijkse spitsspe ler van Hoogvliet knap in z’n zak had. Toch kwam Be Fair voor rust nog op 0- 2, een snelle uitbraak van Leon Konijn werd wreed in het strafschopgebied on derbroken en broer Peter Konijn scoor de beheerst de strafschop ih de hoek. Na rust maakte René v.d. Wilk ten kos te van Peter Both na een lange blessure tijd weer z’n entree. Nu met twee sterke bezette vleugels bleef Be Fair nog meer op de Hoogvlietse veste beuken. Hier bij liet René v.d. Wilk zien dat hij een zeer welkome versterking betekent voor de schotloze Be Fairs voorhoede. De matheid waarmee Hoogvliet dit Waddinxveense geweld aanschouwde verdween ineens toen Frans van Wou denberg de bal slecht wegwerkte en Hoogvliets speler Peter v.d. Berg dit meteen afstrafte en 1-2 scoorde. De Rotterdammers trokken hierna meer ten aanval en verwaarloosde enigszins de defensie. Fred Klomp pro fiteerde hiervan door snel op te rukken en in een een-tweetje met René v.d. Wilk Be Fair op 1-3 te brengen. De winst leek binnen maar een stuiptrek kend Hoogvliet kwam weer terug, een lange bal van achterenuit werd niet goed opgevangen en via een kopbal van Peter v.d. Veen werd het 2-3. Een zwakke uittrap van Marcel Straver leidde bijna de 3-3 in terwijl Marcel Straver al verslagen was liep de bal on der toeziend oog van 'Piet Koele net naast de paal. In de enerverende slotmi nuten was het Marcel Straver die een vliegend schot klemvast pakte en Arjan Blom die een heel sterke wedstrijd speelde die Be Fairs overwinning vast hielden. Zondag namen De Gouwe-zemmers deel aan wedstrijden bij het Goudse GZC. Hier werden zij in staat gesteld om hun prestaties te verbeteren. Dat deze mogelijkheid niet onbenut bleef bleek na afloop. Om te beginnen verbeterden bijna alle zwemmers hun persoonlijke records, in totaal werden er 21 medaille plaatsen veroverd. Voorts werden er ook een aantal nieuwe club records gezet. Bij de jongens zwom Jan Willem v.d. Hoek in 0.26.7 op de 50 mtr vrijeslag een nieuw club record onder de 14 jaar. Sander Klaren deed hetzelfde bij de heren in 25.1 sec wat hem ook de le plaats ople verde. Bij de meisjes onder de 16 jaar was er een nieuw clubrecord voor Astrid v. Galen op de 100 mtr vrijeslag in 1.00.7 en voor Marion v. Hooft ook op dit nummer onder de 12 jaar in 1.06.4 wat tevens de snelste tijd op dit onderdeel was. Alsof het nog niet genoeg was zwom Edgar ten Braake op de 100 mtr school slag een tijd van 1.19.2 wat een inschrij- flimiet voor de nationale winter kampi oenschappen betekende en een 2e plaats. Ditzelfde deed Mark v.d. Zijden op de 100 mtr vrijeslag. Met 1.01.0 zat hij onder de limiet. Opmerkelijk was ook de tijd van Dieter Hoofman, op de 100 mtr schoolslag jongens onder 14 jaar werd hij lein 1.16.3 wat nog net 0.3 sec boven de limiet was. dansschool Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto, beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - Met een 3-1-over- winning op het Delftse AV’40 hebben de Waddinxveense volleybalsters van Be Fair duidelijk gemaakt dat zij met recht bij de toppers van de derde divisie G gerekend kunnen worden. Na het onverwachte verlies tegen me- dekoploper Utrecht was de wil en de druk om te winnen aan Be Fair-zijde erg groot. Dit had tot gevolg dat er in de eerste set tegen AV'40 te verkrampt werd gespeeld, alsof de dames de wed strijd tegen Utrecht nog in de benen hadden, zo onattent en onnauwkeurig was de veldverdediging bij de Waddinx- veensen. De Delftse dames, die als underdog wa ren gestart, wist niet wat hen overkwam en konden gemakkelijk profiteren van de slordigheden aan Be Fair-zijde (1- 15). Deze afstraffing leek de Waddinx- veensen te hebben wakker geschud. Tot 7-7 in de tweede set ging de strijd gelijk op. Toen schakelde Gerard Lup- gens over op het 1-5 systeem met aan- voerdster Jannie Zeeman als enige spel- verdeelster terwijl Cora Bos vervangen werd door Marlies van Ringelenstein, die samen met invalster Joke Baans het team de juiste impuls gaf om een 15-12 setwinst te pakken. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Be Fair meer grip op het spel alhoewel de verdediging van AV40 heel veel aanvallen kon afslaan en de linkshandi ge hoofdaanvalster van AV’40 het mid- denblok van Be Fair vaak te slim af was. Tot het laatste toe bleef het spannend maar via een 13-13 tussenstand was het toch Be Fair dat aan het langste eind trok, 15-13. De vierde set bleek de laatste set te zijn. Gesteund door het enthousiaste publiek groeide Be Fair naar de beste ploeg van het veld. Toch gaf AV'40 zich niet zo maar gewonnen en de 11-7 voorsprong van Be Fair werd langzaam ingelopen. Onder leiding van de goed verdelende Jannie Zeeman en de veel scorende Marcella Bos nam Be Fair echter alsnog afstand (15-12). Zaterdag staat voor Be Fair-dames 1 de uitwedstrijd tegen hek- kesluiter Kalinko op het programma. Op het oog een makkelijke wedstrijd maar vorig seizoen, toen beide teams twee keer tegenover elkaar stonden, was Kalinko beide keren winnaar. WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is wegens de komende feestdagen geslo ten op woensdag 24 december vanaf 16.00 uur, donderdag 25 december (Eerste Kerstdag), vrijdag 26 december (Tweede Kerstdag), zaterdag27decem ber, woensdag 31 december vanaf 16.00 uur en van donderdag 1 t/m zaterdag 3 januari 1987. WADDINXVEEN - Het stuivertje wis selen aan de top van de ranglijst van de onderlinge competitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV gaat on verminderd voort. Philipse, die Besemer zijn tweede ne derlaag in dit seizoen bezorgde, nam de leiding over van Van Vuuren. De laat ste brak zijn partij tegen Van Deelen af in een moeilijk te beoordelen stand. V.d. Hoek. lange tijd lijstaanvoerder, liep tegen Hans van Woudenberg tegen zijn tweede nederlaag binnen drie we ken op en is nu in de subtop beland. Smitskamp blijkt goed op dreef. Vorige week werd W. van Oort daar het slach toffer van. De partijen J. van Oort-Ellers en Bloem-Schroten zullen waarschijnlijk nog een tweede zitting vergen. Beide partijen werden afgebroken. Jeugdlid Chris Roosendaal versloeg zijn leer meester, ex-jeugdleider Torenbeek. V.d. Starre boekte een knappe zege op de altijd taaie De Bock terwijl D. van Offeren tegen Muit een fraaie mataan- val creëerde. Littooy met zwart en Prins met wit bleven resp. G. Tol en Alblas de baas. De partij Smits-P. van Offeren was de enige die deze week remise werd, voor al voor laatstgenoemde een verdienste lijk resultaat. Van Bergeijk smaakte weer eens het zoet der overwinning, dit ten koste van Ponsioen. Dat de 60-plus- sers V.d. Ree en Versluis het nog steeds goed doen werd door Goor en Bis- schop, die meer dan de helft jonger zijn, aan den lijve ondervonden. Eric Claas sen en Kardol kwamen nog niet tot een beslissing. Het eindspel van Paard tegen Loper biedt waarschijnlijk geen van beiden duidelijke winstkansen. v M V* Kabelkrant Weekblad voor V Waddinxveen I

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 33