1986 - EEN JAARTJE WADDINXVEEN -1986 1 1 iSl l n Z' f 2^ V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 30 DECEMBER 1986 0 4 i ÏWmni 4L. «Mi i I ■‘Z -wir: I f K a kiezingstoespraak. De woningbouwvereniging Waddinxveen vierde op 24 en 25 oktober het 75-jarig bestaan met een ope ning van het nieuwe kantoor aan de Staringlaan door oud-voorzitter P. Lips, een receptie en een open Op 18 februari bezochten buitenlandse trouwen in Waddinxveen het gemeentehuis. De vrouwen zaten even in de raadzaal van het gemeentehuis en ontmoetten B. en W. tijdens hun wekelijkse vergadering. Het bezoek stond in het teken van de gemeenteraadsverkiezing. Restaurateur M.M. van Velzen van De Gouwe Dis aan de Zuidkade werd op 4 ok tober door medewerkers en oud-medewerkers getracteerd op een brunch in zijn restaurant, omdat hij er tien jaar lang de eigenaar van is. i- In de raadzaal van het gemeentehuis zijn in de tweede helft van september allerlei creatieve werkstukken (namaakhefbruggen en dergelijke) te zien geweest als resultaat van de creatieve wedstrijd rond het 50-jarig bestaan van de hefbrug over de Gouwe. Omdat ook de hefbrug in Boskoop en de Julianasluizen in Gouda even oud waren was het een wedstrijd voor streekbewoners. De hefbrug over de Gouwe was dit jaar 50 jaar oud. Dat gouden jubileum vierden de bestuurders met een boottocht over de Gouwe op 18 juni en de streekbewoners met een creatieve wedstrijd. Op de foto deelde burgemeester C.M. van der Linden ijsjes uit toen de feestboot in Waddinxveen aanlegde. Links gedeputeerde T.F.J. Jansen. Op 21 november vierde Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan het 20-jarig be staan met een bijeenkomst en een receptie. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein zei in een feestelijke toespraak dat dit bejaardencentrum niet uit Waddinxveen valt weg te denken. Zuidhollands verkeersgedeputeerde T.F.J. Jansen fotografeert op de 34 meter omhoog gehesen en 50 jaar oude hefbrug over de Gouwe burgemeester C.M. van der Linden bij wijze van start van een creatieve wedstrijd voor streekbewoners. De happe ning vond plaats op 18 juni. Winkels en bedrijven verbouwden, vernieuwden, breidden uit en verhuisden. Hier neemt bloemsierkunstenaar Bep Baeide op 17 okt.pber zijn tweede zaak in de Pas sage officieel in gébruik, Vernieuwd of nieuw waren verder Albert Heijn, Kees Landmeter Studio, Pinqüin, Röyal-Inn, lei Mode, Bouma, advies- en constructie- bureau Smit, De Bas, Bedding Cottage, Van der Linde, ’t Handwerkhoekje, Van Gorkum, W. van der Pijl, De Kaashakker, VHS-Videocorner, Mieke en de Peper- boom, Videotheek Lia en Piet de Waal, Harwa Tapijtservice, P. van Blitterswijk, De Graaff, Boetiek 115, Intercolor Fototechniek en Prins Ovenbouw BV. Kees en Mieke Tijsterman, het rally-echtpaar van de Tweede Bloksweg, deed in ja nuari van dit jaar voor de tweede maal aan de monsterrit Parijs-Dakar mee. Op Tweede Kerstdag werden ze uitgezwaaid door burgemeester C.M. van der Linden. In het totaalklassement eindigde ze op de 42e plaats. huis. De drie muziekverenigingen Concordia. Voorwaarts en Cormuia’s kregen elk een jubileumgift van 5.000,-. H. v.d. Linde vierde een dubbel jubileum op 25 oktober. Zijn textiel- en woningin- richtingszaken waren al 50 jaar zijn werkterrein, terwijl hij bovendien 40 jaar was getrouwd. Een dubbel jubileum waar bijna heel Waddinxveen zich liet zien. Een nieuw bestuur van De Bonkelaar symboliseert het nieuwe en gezellige tijdperk dat dit wijkcentrum is ingegaan. In het opgeknapte en schoongemaakte buurthuis aan de Beukenhof werd op zaterdag 25 en zondag 26 januari een open huis gehou den. De Weremeus Buninglaan en een deel van de Herman Heijermanslaan stonden op 27 februari blank omdat de vorst had zorggedragen voor een gesprongen waterlei ding. Het manoeuvreren van een hijskraan aan de Noordkade liep dit najaar niet goed af. De kraan kwam dwars over de weg te liggen, maar niemand raakte gewond omdat het verkeer tijdig was stilgelegd. Pvd A-Tweede-Kamerlid drs. Harry van den Bergh was op 8 februari in De Boog bij de viering van het 40-jarig bestaan van de PvdA, die in Waddinxveen 175 leden telt. Oud-wethouder A.H. van Gent (nu burgemeester van Zevenhuizen) haalde oude partij-herinneringen op. PvdA-lijstaanvoerder drs. M. Kraaijestein hield een ver- De M addinxveense winkelcentra de Passage (foto). Brugcentrum en Dorpstraat gingen op de morgen van 17 mei vroeg open in het kader van de jaarlijkse Luilak- viering, die in M addinxveen belaas met vernielzucht en diefstal gepaard ging. De gemeentelijke tennishal kwam dit najaar in particuliere handen. Gouwe naar Ron Groot en zijn Leontine lieten op 30 augustus iedereen kennis maken met hun Tenniscentrum Waddinxveen, daarmee de acht jaar oude hal een nieuw leven inblazend. De koopprijs van de hal bedroeg 335.000,-. F, (F

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 11