F1986-EEN JAARTJE WADDINXVEEN-1986 /Jni <1 Ie ,4 Mr r IIIIII TT SBfc:' B Bk 1 ‘Ji -4 V - W 11 WEEKBLAD Vüök WADDINXVEEN - DINSDAG 30 DECEMBER 1986 4 Directeur T.W. Verweij van het ditjaar driekwart eeuw oude architectenbureau Stuurman Partners BV van de Brugweg gaf ter gelegenheid hiervan een speciale herdenkingsmunt uit op 12 september. scheiden Gemeente aan de Dorpstraat in Waddinxveen. Hij volgde de bejaar de ds. A.P. Verloop op. Ds. Th.H.G. Hulst nam op 19 juni afscheid van de hervormde Immanuëlkerkge- meente, omdat hij eerder in het jaar een beroep naar Apeldoorn had aangenomen. Hij is hier bijna 9 jaar werkzaam geweest. Ds. P.A C. Bongers uit Hendrik Ido Ambacht deed op 19 januari zijn intre de als predikant van de Gereformeerde Kerk. Hij volgde ds. P. van den Berg op. Burgemeester C.M. van der Linden heeft weer een aantal eerste palen gesla gen en zien slaan. Hier is hij actief voor de start van de bouw van 28 koop- en huurwoningen aan de Onderweg en de Kleikade in het Dorpstraat-gebied op 21 oktober. Zaterdag 25 januari heropende burgemeester C.M. van der Linden Galerie Den Boon - later omgedoopt in Galerie 58 - aan de Dorpstraat. In de galerie, waar Hen- ny den Boon de scepter zwaait, is ook het atelier van kunstenaar Theo den Boon ge vestigd. De Hervormde Gereformeerde Schoolvereniging vierde op 5 april het 50-jarig bestaan met een herdenkingsdienst in de Brug- kerk met ds. G.S. de Knegt uit Huizen, een reünie in nieuwe Rehobothschool en de verschijning van het boekwerkje ”Een won der ter gedachtenis". Aan de Mercuriusweg zette de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland een nieuw kerkgebouw neer dat in de plaats kwam van het houten onderkomen aan de Zuidkade. De ingebruikname was op 28 mei door de bejaarde ds. C. Smits uit Hardinxveld- Giessendam, die op 28 september 1985 ook de eerste steen had gelegd. De Piasweg was voor de bouw van een brug nabij Van Leeuwen BV in januari en februari voor het verkeer afgesloten. De brug zorgt voor een goede waterhuishouding in de wijk Zuidplas. Sinds de weg in 1984 een asfaltlaag kreeg gebeurde en tientallen verkeersongevallen waarbij dit jaar vier doden vielen. Op Eerste Paasdag (30 maart) maakte ds. J. Maasland zich los van de Centrale Her vormde Gemeente. De predikant vertrok onverwachts naar Capelle aan den IJssel. Hij was hier sinds 21 december 1980. Ds. H. Schipaanboord uit Everdingen verbond zich op 17 augustus aan de Centrale Hervormde Gemeente. Hij nam de plaats in van de op 25 mei met vervroegd emi raat naar Ermelo gegane ds. L. Roetman, die sinds 12 maart 1978 in Waddinxveen stond. Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borgman (PvdA) plantte op 2 april in het kader van de (uitgestelde) Nationale Boomfeestdag aan de Eksterdreef een boom. Schoolkinderen hielpen hiermee door verder nog 14 platanen, 16 linden, 25 es doorns en 28 essen in Zuidplas te planten. In het Warnaarplantsoen werd op 24 oktober een door de Tafelronde Waddinxveen zelfgemaakte picknicktafel met betonnen zitjes officieel overgedragen aan burgemeester C.M. van der Linden. Het geschenk is nog een uitvloeisel van het in 1985 gevier de 5-jarig bestaan. r j i Ds. G.C. Kunz uit Dordrecht verbond zich op 14 december aan de Centrale Hervormde Gemeente als opvolger van de naar Capelle aan den IJssel vertrok ken ds. J. Maasland. Het architectenbureau Stuurman Partners BV van de Brugweg vierde op 12 en 13 september het 75-jarig bestaan met een bij eenkomst in De Doelen in Rotterdam, de presentatie van een nieuwe diaserie, een open huis in het kantoorpand en de aanbie ding van een EHBO-bus aan de plaatselijke eerste hulpverleners. «MÉ 'Mm». f Op 8 januari nam de kruisvereniging Het Groene Kruis in de Eksterflat aan de Ek sterdreef in Zuidplas een dependance in gebruik. De opening, gepaard met een open huis en activiteiten voor kinderen, van dit wijkcentrum voor zuigelingen, peu ters en kleuters gebeurde door burgemeester C.M. van der Linden. gr* - y "7 7 o As i Ui8Wt» imaiHminiiH «wsutu» 1 «TOS - WGSKS Ds. N. van der Want uit Dordrecht deed op 23 april zijn intrede als de nieuwe

Weekblad voor Waddinxveen | 1986 | | pagina 12