Cellist en pianiste in gemeentehuis Rabobank begint maandag met verbouwing bankhal n In memoriam Aad Vos In hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost 161 Fred Kwint in W’veens water Koffiebar F.B. van der Heijden Van Ginkel Pensioen Rabobanken Jansson Holding Voorzitter A. van Hees Celloproject Rijnlands Orkest en de muziekschool Landbouwschap in Waddinxveen Joegoslavië- avond van de Bevordering popmuziek in de streek komt nu van NV WZHO Dienstweigeraar Ton Segers werd werkweigeraar Amnesty schrijft ook in nieuwjaar H Marien van Staalen KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Vernielingen In een notedop Privacy 2 M z Sy Tan Crone Observeringen fi. O fis! Z a O T. Sü WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 JANUARI 1987 Rustige Oud en Nieuw het kruispunt bij het winkelcentrum ”de Passage” in vlammen op. De uit 1972 stammende hoofdvestiging (de vierde sinds 1905) van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg- M. MOS Cellist Marien van Staalen. Het Rijnlands Orkest. Pianiste Tan Crone. t Oost. Voor de eerste maal ondergaat dit pand in 15 jaar een verbouwing. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Komende maandag start de Rabobank Waddinx veen met een grootscheepse interne verbouwing van het uit 1972 stam mende hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost 161. Met deze verbouwing, die tot in mei zal duren en door Rehorst Bouw BV wordt uitgevoerd, is ongeveer anderhalf miljoen gulden gemoeid. In dit bedrag zitten ook de kosten van de nieuwe automatisering. WADDINXVEEN - Voorzitter Marius Varenkamp van het Landbouwschap spreekt op dinsdag 15 januari om acht uur in Waddinxveen over de knelpun ten in de agragrische sector. Hij doet dat in de kantine van de tuin bouwveiling aan de Bredeweg op uitno diging van de drie Hollandse Landbou worganisaties. Volgens de organisato ren valt er veel te zeggen en te discus siëren over de huidige agrarische pro blematiek. WADDINXVEEN - De Waddinxvener A. van Hees is directeur geworden van het nieuw in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ingeschreven be drijf Jomaes BV, Smilde. Dit bedrijf houdt zich bezig met beheer en dienst verlening. GOUDA - Jansson Holding BV, Gou da. heeft het zaakadres gewijzigd in Tollenslaan 123, Waddinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Bij twee scholen werden ruiten ver nield. Bij een school aan de Jan Dorre- kenskade en een school aan de Sniep- weg gingen de ruiten stuk doordat deze met een steen ingegooid werden. Op Nieuwjaarsdag werden vernielingen geconstateerd aan een lantaarnpaal op de Sniepweg, de spoorwegbomen aan de Kerkweg-West en een tuinhek en een watergoot aan de Alpherbrink. Een garagebox aan de Potgieterstraat liep schade op aan de deur. Hier werden twee gaten in aangetroffen die vermoe delijk veroorzaakt zijn door een steen. Er werden ook nog ruiten vernield bij twee winkels. Bij een opticien aan de Zuidkade werd een ruit ingegooid waar bij uitgestalde brillen ook schade oplie pen. Voorts werd een winkelruit van een bakkerswinkel aan de Passage ver nield. Vermoedelijk werd dit laatste gedaan met vuurwerk. Brandgaatjes en schroeivlekken ont stonden op kleding van een jongen doordat een onbekend gebleven jongen op het Waddepad een rotje naar hem had gegooid. Rond Oud en Nieuw werden vier ruiten vernield van de bibliotheek. De ruiten werden met stenen ingegooid. De scha de wordt geschat op 1100,-. I w s p Op de Lijsterbesstraat en de Wagner- laan werden vernielingen aangericht door vuurwerk. Aan de Jan Dorrekens- kade-Oost werd een brievenbus ver nield door vuurwerk. Een jeugdige da der hiervan werd aangehouden. Van een ander perceel aan de Jan Dorre- kenskade Oost werd een ruit vernield. In de afgelopen week werden drie auto’s vernield. Op de Vijverlaan werd een geparkeerde auto ontdaan van de totale ruitenwissers. Op de Wingerd werden van een geparkeerde auto de sierstrippen van de dakgoot vernield. Van een auto op de Sweelinckhof werd een spiegel vernield. WADDINXVEEN - ”Zwart-wit” is het thema waarover Fred Kwint vrijdag avond 9 januari,om half negen zijn praatje over zal houden in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Dubrovnik is rijk aan culturele en histo risch monumenten. De stad dankt haar bekendheid aan het ommuurde gedeel te, waarbinnen geen enkel nieuw ge bouw te vinden is. Het is één groot mo nument. De smalle straatjes en stegen nodigen uit tot een ware ontdekkings tocht. Ten zuiden van Dubrovnik laat Joegoslavië zien wat pure strandvakan- ties kunnen betekenen. Voorbeelden hiervan zijn Herceg-Novi, Igalo, Suto- more en Budva. Directeur G. Visscher van de Ra bobank Waddinxveen. Hij zit sinds de zomer van 1984 op deze post. (Foto: Archief). Voorzitter van de Coöperatieve Rabobank Waddinxveen BA is A. Oudijk. De verbouwing gebeurt on der zijn bewind. (Foto: Archief). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op 15 december werden we op geschrikt door het plotseling over lijden van de heer Aad Vos, in le ven dirigent van een 5-tal koren en in onze regio dirigent van het Bos- koopse streekmannenkoor ”Die Gouwe Sanghers”. Het koorleven lijdt door dit overlij den een gevoelig verlies. De koren die onder zijn directie stonden wa ren alle goede tot zeer goede ko ren. Aad Vos wist wat hij wilde en kon door zijn bezielende leiding zijn koren tot topprestaties leiden. In onze regio hebben we hem leren kennen als een groot operaliefheb ber en fervent Verdi-aanhanger. De ’’Sterren-concerten”, die het streekmannenkoor ”Die Gouwe Sanghers” jaarlijks bracht in Bos koop en Waddinxveen, bewezen dat. Het zal niet gemakkelijk zijn een zo bekwaam en kundig dirigent te vin den om Aad Vos te vervangen. Het energieke bestuur van ’’Die Gouwe Sanghers” wensen we hierbij sterk te en wijsheid toe. DEN HAAG - De sinds kort in Handel wonende Waddinxvener Ton Segers moet vrijdagmidag 9 januari voor de Haagse rechtbank verschijnen, omdat hij in november 1985 voortijdig stopte met zijn vervangende dienstplicht als dienstweigeraar. Reden hiervan was het 1 novemberbe- sluit van de regering om toch, ondanks alle publieke tegendruk, kruisraketten toe te laten in Nederland. De kruisra ketten zijn voor hem en vele anderen het symbool geworden van de nog steeds verdergaande bewapeningswed loop, verdergaande militarisering van de samenleving en het hardnekkige vij- andsdenken. Door het 1 novemberbesluit bleek weer eens de Nederlandse samenleving me- deverantwoordleijkheid hierin. Dit al les bleek onaanvaardbaar, aldus Ton Segers. Vandaar zijn daad van burger lijke ongehoorzaamheid, namelijk 4 maanden werkweigeren. Hiermee loopt hij het risico op gevangenisstraf. Deze consequentie acht hij onontkoombaar opdat het andere mensen kan wakker schudden. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft vorige week woensdag gn don derdag een rustige viering van Oud en Nieuw achter de rug. Veel vuur werk, wat vernielingen en een met hout volgestopt oud autobusje ging op ”De dagelijkse stroom van bezoekers in onze bank vraagt heel duidelijk om een goede opvang en begeleiding. Daarbij komt dat de tijd voortschrijdt en dat ook het bankverkeer onderhevig is aan allerlei veranderingen, die in het belang zijn van onze cliënten", aldus directeur G. Visscher van de Rabo-bank Wad dinxveen. ”Het is inderdaad een grootscheepse verbouwing. Je begint eerst te denken aan kleine verbeteringen, maar al gauw besef je dat eigenlijk niet te ontkomen valt aan een ingrijpende opknapbeurt WADDINXVEEN - De Stichting Mu zikanten Collectief in Waddinxveen wil de popmuziek in deze plaats en in deze regio gaan bevorderen. Daartoe is de stichting, met een onderkomen aan de Kleikade, begonnen met een inventari satie van popgroepen in deze regio. Ook wil de stichting muzikanten helpen aan allerlei informatie, bemiddelen bij optredens en het opnemen van demo’s. Verder wordt gedacht aan een regionale vacaturebank en een contactorgaan voor muzikanten. De stichting organi seert ook in 1987 weer workshops onder meer in opname- en geluidstechniek, componeren en arrangeren en in het houden van sessies onder leiding van beroepsmuzikanten. De Stichting Mu zikanten Collectief heeft hierbij de hulp van Zuid-hollandse Popunie en de Stichting Popmuziek Nederland. Ook biedt de stichting popgroepen de moge lijkheid, tegen een redelijke prijs, oe fenruimten in Waddinxveen te gebrui ken. WADDINXVEEN - De cello neemt een belangrijke plaats in tijdens het concert dat het Rijnlands Orkest uit Al- phen aan den Rijn op vrijdagavond 16 januari zal geven in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. Dit is een gevolg van het cello-project dat op de Waddinxveense scholen in samenwer king met de Streekmuziekschool Wad dinxveen wordt uitgevoerd. Het celloproject was voor de muziek school en de muziekconsulentes een dankbare aanleiding om dit instrument ook bij kinderen wat nader onder de aandacht te brengen. Na overleg en in samenwerking met le den van het Rijnlands Orkest hebben de consulentes een werkboekje samenge steld, speciaal voor de leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool. Het project over de cello wordt door de consulentes op vier scholen uitgevoerd. Alle andere basisscholen krijgen het werkboekje met handleiding toege stuurd. Speciale gast bij de uitvoeringen van het project op de scholen is Thomas Guir- ten. sinds kort celloleraar aan de mu ziekschool Waddinxveen. Hij zal ver schillende onderwerpen zoals loonvor ming. uitvoeringspraktijk, mogelijkhe den van de céllo voor de leerlingen aan schouwelijk maken. Intrië vormt het meest noordelijke kunstgedeelte. Rijdend langs de kust lijn, ontstaan telkens nieuwe vergezich ten. Meer dan de moeite waard zijn de plaatsen Portoroz, Porec, Rovini en Opatije. Istrië kent geen zandstranden, maar heeft verschillende voorzieningen getroffen om dit gemis te compenseren. Het binnenland van Joegoslavië is zeer afwisselende. Heuvelachtig, soms zelfs bergachtig. Wereldberoemd zijn de me ren van Plitvice. Zestien meren in to taal, die etage-gewijs boven elkaar lig gen. Meer zuidelijk zijn de Turkse in vloeden overal duidelijk merkbaar. Plaatsen als Jajce, Jablanica en Mostar bezitten een oriëntaals karakter. De eilanden in de Adriatische Zee trek ken steeds meer vakantiegangers. Zoals het grootste eiland van de Joegoslavi sche archipel Krk, het bosrijke Brac en het lieflijke Rab. WADDINXVEEN - Met ingang van dit nieuwe jaar zijn de tijden voor het schrijven in de bibliotheek en bij Ineke de Wolff veranderd. In plaats van op de le maandagmiddag en de le woensdag avond is er nu gelegenheid op de 2e maandagmiddag en de 2e woensdag avond te schrijven. Alle tijden en plaatsen voor januari zijn nu: maandag 12 januari vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; maandag 12 januari vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. 16691; dinsdag 13 januari vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Molenring 63. tel. 16229; woensdag 14 januari van 18.45-20.30 uur in de bibliotheek aan de Jul. van Stolberglaan. Men kan tijdens deze uren schrijven of een voorbeeldbrief afhalen voor Poli- carpio Condori Vargas, één van 115 ge vangenen die in juni ’86 "verdwenen”, nadat het leger van Peru 3 gevangenis opstanden had neergeslagen. En voor Kostadin Kalmakov, een lid van de Pinkstergemeente in Bulgarije en ver oordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf we gens "anti-staatspropaganda”. WADDINXVEEN - De Waddinxvener F.B. van der Heijden is in het handels register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ge noemd als directeur van het nieuw in geschreven bedrijf Delite Food Pro ducts (Holland) BV, Rotterdam. Dit is een groothandel (im- en export) en agentuurhandel in voedings- en genot middelen. De cellist, dirigent en jurist Marien van Staalen, geboren in 1947 te Hoorn, heeft zich al vroeg op vele parallelle ter reinen begeven. Hij begon op vierjarige leeftijd piano te spelen en voegde daar drie jaar later orgel aan toen. Tien jaar oud kreeg hij zijn eerste cellolessen. In 1970 zette Marien van Staalen zijn cellostudie voort bij Jean Decroos aan het Sweelinck Conservatorium te Am sterdam. Tegelijkertijd studeerde hij orkestdirectie bij Joop van Zon, David Zinman en Kirill Kondrasjin. Een even eens parallel lopende rechtenstudie sloot hij in 1972 af met het doctoraal examen. Marien van Staalen werd in 1974 onder scheiden met de Eugène Calkoenprijs. In 1978 werd hem de Johan Wagenaar- premie toegekend. Sinds 1977 is Marien van Staalen eerste solocellist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Met dit orkest en met andere orkesten is hij herhaaldelijk als solist opgetreden. Hij maakt deel uit van het Amati strijk trio en speelt met grote regelmaat voor de radio. Onlangs werd zijn derde grammofoonplaat, met werken van Rachmaninoff, uitgebracht op het RCA-label. Marien van Staalen be- WADDINXVEEN - In het handelsre gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken is nieuw ingeschreven Van Ginkel Pensioen BV, Gouda. Omsch rijving bedrijf; De vennootschap is een pensioenlichaam. Maatschappelijk ka pitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/ gestort 40.000,-. Van de directie van deze BV maken deel uit A.G.M. van Ginkel (Gouda), G.Th.B. Mulleman (Waddinxveen) en A.F.van Weele (Stolwijk). De verbouwing, die een ingrijpende verandering van de bankhal omvat en ruimte moet bieden aan de verdergaan de automatisering, wordt begeleid door een bouwcommissie. De veranderingen zijn noodzakelijk omdat een goede dienstverlening en verdergaande auto matisering een bankgebouw vereisen dat modern is en rekening houdt met al le eisen van deze tijd. Daarbij behoren ook de alsmaar belangrijker wordende privacy-wensen van de cliënten, van wie er dagelijks zo’n 500 de bankhal aan de Kerkweg-Oost bezoeken. Alle veranderingen aan de bankhal zul len worden uitgevoerd om de cliënten minder wachttijd te bezorgen, een snel lere doorstroming bij de nieuwe balies te krijgen, meer tijd te kunnen besteden aan persoonlijke adviezen en om de me- dewerkers/sters optimaal met de auto matiseringsapparatuur te kunnen laten werken. Belangrijke veranderingen in de bank hal zijn onder meer het laten vervallen van de zuid-ingang, plaatsing van auto matische deuren bij de nieuwe entree, verspringende loketten, die door licht- zuilen van elkaar worden afgeschermd, plaatsing van gelduitgifteautomaat, aparte balies voor particulieren en be drijven, meer spreekkamers en extra beveiliging. Na de vijf maanden in beslag nemende verbouwing volgt de heropening en is er in de vernieuwde hoofdvestiging van Waddinxveens grootste bank een open huis. De verbouwingskosten zullen worden uitgevoerd dat de bezoekers van de hal van de Rabobank Waddinx veen zo min mogelijk met overlast zul len worden geconfronteerd. Maar daar valt natuurlijk niet helemaal aan te ontkomen. Om een goed beeld te geven van de aard van de verbouwing, de vorderingen die worden gemaakt en de toe te passen vernieuwingen is de Ra bobank begonnen met de uitgave van het bulletin "Verbouwingsnieuws”. Dit bulletin is bedoeld voor de cliënten en relaties van de bank. Het hoofdkantoor van de Rabobank Waddinxveen, die sinds 1905 in Wad dinxveen actief is, twee bijkantoren heeft (Koningin Wilhelminaplein en Groensvoorde), 45 medewerkers/sters telt. 26.000 cliëntenrekeningen kent en een balanstotaal van 180 miljoen gulden heeft, wordt voor het eerst in 15 jaar verbouwd. WADDINXVEEN/GOUDA - De ge zamenlijke Rabobanken in de kring Rijn en Gouwe houden vrijdagavond om acht uur een informatieavond over reizen naar Joegoslavië. De avond, die is opgezet in samenwerking met het Joe- goslavisch Verkeersbureau en De Jong Intra Vakanties, wordt gehouden iride Goudse Schouwburg en is toegankelijk tegen betaling van 3.50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Rabobank aan de Kerkweg-Oost. Joegoslavië heeft als vakantieland veel te bieden. De kuststreken zoals Istrië en Montenegro, het binnenland (Servië- Kroatië en Bosnië-Hercegovina), de ei landen en het gebied rond Dubrovnik. Natuur, of zon en strand, rondstrekken of op één plaats blijven, met de auto, de bus of het vliegtuig. Elk type vakantie ganger vindt er iets van zijn gading. De wagen had een paar dagen bij het jongerencentrum ’t Gemaal aan de Ka naaldijk gestaan in afwachting van de oudejaarsviering. Toen het eenmaal twaalf uur was werd het krakkemikkige vervoermiddel naar de kruising Juliana van Stolberglaan-Passage-Kerkweg- Oost gesleept. De rijkspolitie en de vrij willige brandweer waren hiervan op de hoogte. Het busje brandde dan ook onder het oog van surveillerende rijkspolitie en vrijwillige brandweerlieden, die alles bij de Passage en op de Souburghlaan stonden af te wachten, uit. Een dertien tal gasflessen, die in de nabijheid van de kleine vuurzee stondenzij n door de po litie en de brandweer veilig gesteld. WADDINXVEEN - De maandelijkse serie kamermuziekconcerten in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis gaat volgende week don derdagavond 15 januari om half negen door met een optreden van de cel list Marien van Staalen en de pianiste Tan Crone. Óp het programma staan werken van Orthel, Brahms, salonmuziekjes van Granados, Ravel, Albeniz, Saint-Saëns, Ibert en Fauré. speelt een Italiaanse violoncello, die in 1728 door David Tecchler te Rome werd gebouwd. Tan Crone, piano, geboren in Den Bosch, studeerde aan het Amsterdams Conservatorium en zette haar studie voort bij Nadia Boulanger in Parijs en bij Rudolf Serkin in de Verenigde Sta ten. Vervolgens was zij in de gelegenheid te werken met Pablo Casals en Pierre Ber- nac. Deze samenwerking verschafte haar unieke inzichten in de kamermu ziek en het vocale repertoire, gebieden waar al spoedig haar bijzondere belang stelling bleek te liggen. Tan Crone maakte meerdere concer treizen door de Verenigde Staten, Cen traal- en Zuid-Amerika en langs de meeste grote Europese muziekcentra. Zij maakte enige meermalen bekroon de grammofoonplaten voor CBS en Et cetera, waarop zij musici begeleidt als Carolyn Watkinson, Roberta Alexan der, Yvonne Kenny, Dorothy Dorow en John Bröcheler. Naast haar drukke werkzaamheden met concerten en opnamen, geeft Tan Cro ne les aan het Koninklijk Conservatori um te Den Haag. wil je het echt goed doen”, vult de heer Visscher aan. ’’Niet vergeten mag echter worden dat wij bij alle besprekingen en al het over leg over de nu van start gaande verbou wing steeds het belang van onze cliënten als uitgangspunt hebben vastgehouden. Zij zijn het die zich straks in de nieuwe omgeving nog beter thuis moeten voe len, die nog beter met allerlei bankza ken en bankadviezen geholpen moeten worden en die hun zaken met nog meer privacy moeten kunnen regelen”. De heer Visscher weet waarover hij praat. Sinds zijn komst naar Waddinx veen in de zomer van 1984 heeft de bankman intensief gedegeslagen hoe ’’zijn" bank reilt en zeilt. Die observer ingen hebben meegeholpen om het bankbestuur en adviseurs van de Rabo- bank-organisatie een uitgekiend ver- bouwingsplan op tafel te krijgen. ’’Vanzelfsprekend zijn wij erg enthousi ast over de veranderingen die we aan het interieur zullen gaan uitvoeren. Ik ben ervan overtuigd dat de overlast, die een verbouwing nu eenmaal altijd met zich brengt, in het voorjaar teniet zal worden gedaan door het resultaat”. ”Een resultaat dat ook in deze woorden te omschrijven valt: minder wachttijd voor de cliënten, snellere doorstroming bij de balies, meer tijd voor persoonlij ke adviezen en een optimale, geaut omatiseerde werkwijze voor de mede werkers en medewerksters”. Tegen de driekwart van de Waddinx veense bevolking doet zaken met de Ra bobank Waddinxveen. Meer dan de helft van het bedrijfsleven kent de Ra bobank van nabij. In de hoofdvestiging aan de Kerkweg-Oost lopen dagelijks 500 mensen in en uit. Dat alles vereist een accommodatie die inspeelt op de moderne tijd en die in staat is te voldoen aan de levende wensen en verlangens van de cliënten. GOUDA - Op Nieuwjaarsdag is gaan draaien de NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO), die ont staan is uit de fusie tussen de Goudse Waterleidingmaatschappij NV (GWM) en het Waterleidingbedrijf De Rijn streek in Boskoop. Het voorzieningsgebied van de nieuwe watermaatschappij, waarvan het kant oor is gevestigd aan het Nonnenwater in Gouda, omvat 19 gemeenten, waaron der Waddinxveen. In het gehele gebied van deze gemeenten is nu het tarief voor waterlevering gelijk. Bij een gemiddeld jaarverbruik is er bij het nieuwe tarief geen sprake van een tariefsverhoging. Van de NV Watermaatschappij Zuid- Holland Oost (WZHO) zijn directeur het SGP-statenlid H.E.J. Boon (48) uit Gouda en stadsgenoot BJHofhuis. De eerste heeft de dagelijkse leiding, de tweede gaat zich bezig houden met bij zondere projecten. TAv V I

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9