Eben Haëzerschool wint eerste damdag Flyers-heren zet goede lijn voort Ja Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Verlies Korbis Klaverjassen WSE-voetbal Florida-teams van start met gelijke spelen Aeolus thuis OVERDAG zeer op dreef Molenaar 8e Antilopertjes i WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volleybalsters terug naar de middenmoot 3e Editie zwem- jeugdcompetitie TOURNOOI BADMINTON Deelname aan derde Parijs-Dakar wordt misschien de succesvolste Slechte start van WST 2 in nieuw jaar Dick Dibbets nieuwe leider bij Excelsior Stand fi Poulewinnaars Voortvarend Ifocwd FOCW A, kenmerk voor vakwerk GLASBEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JANUARI 1987 I Robert Kees en Mieke Tijsterman zijn nu bij de eerste tien l stug verdedigende Thornax te veel per soonlijke fouten. Het aanvallende werk moest vooral van Marcella Bos komen. Opvallend was, dat de derde set met Marlies van Ringelenstein als midden- aanvalster, ook direct de enige setwinst opleverde. Duidelijk was dat Be Fair, met te weinig trainingsuren door vakanties en tenta- mes, het nieuwe ritme voor de tweede competitie helft nog niet heeft gevon den. WADDINXVEEN - De eerste van de drie schooldamdagen in Het Tref punt aan de Stationsstraat is gewonnen door de hervormde Eben Haëzer school aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Aan de beurt waren ditmaal de Stand: 1. Eben Haëzerschool (40 pnt), 2. Leon van Gelderschool (35 pnt), 3. St. Paulusschool (34 pnt) en 4. Jan Ligt- hartschool (33 pnt). In enkele poules werden de eerste plaat sen gedeeld door 2 en 3 spelertjes. In deze gevallen kregen deze allen de me daille voor het behalen van de eerste plaats uitgereikt. Alle deelnemende kinderen ontvingen een vaantje ter her innering en een entree-kaartje voor de op zaterdag 24 januari te houden kin- dermatinee in Het Trefpunt ter gelegen heid van het 3e lustrum varrdeze dam- dagen. WADDINXVEEN - In de kantine van de voetbalvereniging WSE aan de Wil lem de Rijkelaan wordt vrijdagavond om acht uur een klaverjasavond gehou den. Eben Haëzerschool ruim winnaar was geworden van deze eerste schooldam- dag. Het team bestond uit Peter Brug- gekamp, Robin van Mourik, Menno van Hoven en Jacomien Kodde. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se marathonschaatser Gerrit Molenaar heeft ook in Polsbroek meegedaan aan de eerste schaatsmarathon op natuurijs in dit seizoen. Hij behaalde een 8e plaats. De opbrengst van deze avond is be stemd voor de Stichting Vrienden van de Blinden. Van deze stichting zijn 19 Waddinxveense blinden en slechtzien den lid. WADDINXVEEN - De bezoekers van het project Badminton Overdag hebben in de sportzaal Groenswaard een tour- nooi gehouden. Vorige week donder dag is met dit project, elke week op don derdagmorgen van 9.30-11.30 uur, weer begonnen. Tijdens het tournooi ging de eerste plaats naar Lineke v.d. Berg met 127 punten. Een gedeelte tweede plaats was voor Roos van Flier en Nellie van Geenen beide met 40 punten. De troostprijs was voor Lenie Versloot met 35 punten. Eben Haëzerschool: Peter Brugge- kamp, Robin van Mourik, Jeroen van Dijken, Guillaume de Jong en Lizette Riep. WADDINXVEEN - Het vandaag (woensdag 14 januari) de grens tussen Niger en Mali passerende Waddinxveense rally-echtpaar Kees en Mieke Tijsterman worden nu ook door de Mitsubishi service-vloot van alle kan ten bijgestaan in hun poging de monsterrit Parijs-Dakar tot een goed einde te brengen. En dat kan want het tweetal van de Tweede Bloksweg heeft na twee weken onderweg te zijn in het algemeen klassement de tien de plaats behaald, terwijl ze in hun eigen klasse (standaard toerwagens) de eerste plaats bezetten. WADDINXVEEN - Het eerste team van Korbis heeft met 3-6 van ODO ver loren. Na de goede wedstrijd van een week eerder viel deze van Korbis iets te gen. Vooral de eerste helft speelden de Waddinxveners duidelijk beneden hun kunnen. Er werden weliswaar twee tref fers afgekeurd maar Korbis faalde ook een keer op de stip. Na rust (0-3) scoor den Cor Matze en Aad Westerduin wel 2-3, maar Korbis miste daarna veel kan sen. ODO daarentegen liet 2-5 aanteke nen en Rob Poldervaart tekende voor 3- 5. i! WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair kunnen de tweede plaats in de derde divisie G wel vergeten. Tegen Thornax 2 werd een 1-3 nederlaag gele den, zodat de dames weer in de midden moot zijn terecht gekomen. De setstan den waren 6-15, 4-15, 15-10 en 8-15. De Waddinxveensen maakten tegen het groepen 3 en 4 van de basisscholenKomende zaterdag om half tien begin nen de schooldammers van de groepen 5 en 6 met hun poulewedstrijden van het jaarlijks door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de damclub Excelsior opgezette evenement. - Kees en Mieke Tijsterman aan de Tweede Bloksweg, vlak voor hun vertrek naar Parijs-Dakar. (Foto: Sabel en Daniels). ook goed: van 75-70 ging de voorsprong in een ruk naar 105-80, de eindstand. Flyers’ scores: Henri Boere 26, Mark van Es 18, René Hazelaar 16, Rijk Meu- leman 15 en Marco Mak 12 pnt. Oók goede overwinningen waren er voor de jongens-kadetten en de meisjes adspiranten. De jongens versloegen in Gouda het even sterke Springers met 85-77 na een prima wedstrijd. Scores: Ralph Schouten 32, Rudo van Loo 23 pnt. De meisjes wonnen vooral via een echt goedgespeelde 2e helft van Gym- nova met 65-31. Scores: uitblinkster Gerlinde Taal 22, Monique de Vries 15 pnt. Heel wat minder goed deden dames 1, jongens-junioren en meisjes-junioren het. Dames 1 lukte tegen Jumpers niet echt veel, er werd wel redelijk gespeeld maar de bal wilde niet best door de bas ket. Vooral ook in de rebound werden heel wat kostbare punten weggegeven. Beste speelsters waren topscoorster Carla Baan 26 en de goed verdedigende Ineke Kuypers. De jongens-junioren 1 speelden tegen MSV minder dan matig. Slechts tussen de 13e minuut voor rust en de rust wa ren zij de baas over het matige MSV. Er werd wel gewonnen: 68-53. Mark van Es met 18 en Rob van de Vaart met 16 scoorden het meest. De meisjes-junioren hadden Gymnova eigenlijk al na 5 minuten in hun zak maar zeer matig spel van Flyers leidde tot een slechts krappe overwinning: 70- 64. Topscoorster Linda de Vries met 14 pnt. Afgelopen zaterdag beten 126 kinderen van de groepen 3 en 4 de spits af van het 3 zaterdagen omvattend en voor de 15e keer achtereen gehouden Waddinx veense schooldamtournooi. Voorzitter P. Swart van Excelsior opende de eerste damdag en omstreeks 9.30 uur werd in 21 poules van elk 6 jeugdige dammers gestreden om de pouleprijs en de schoolpunten. Veel ouders en leerkrachten volgden de verrichtingen van de enthousiaste dam- mertjes van nabij en dat bracht veel sfeer in zalencentrum Het Trefpunt, waar de twee komende weken de overi ge groepen van de basisscholen gaan strijden om de damtrofeeën. Omstreeks 12.00 uur was de eerste dam dag ten einde en nadat alle punten wa ren geteld bleek, dat het team van de Dat is een week voordat op donderdag 22 januari op het strand van de Senega lese hoofdstad Dakar de finishvlag zal worden gestreken een uitermate goede klassering in de negende editie van deze rally, die - ondanks kortere etappes - nog zwaarder is dan de voorgaande. "We hebben alles meegemaakt. Ik moet nu nieuwe zuigerveren monte ren”, zei Kees Tijsterman dinsdag avond in het televisieprogramma AVRO’s Sportpanorama. In dezelfde uitzending, zondag opgeno men tijdens de rustdag in Agadez (Ni ger), kwam ook Mieke Tijsterman aan het woord. Zij vertelde navigatiepro- blemen te hebben gekend, waardoor er werd omgereden. Het kompas stond niet helemaal goed afgesteld. Mieke, die rugpijn zou hebben gekregen, zag er monter uit. Kees oogde wat mat en had in de hete woestijn zijn baard een paar dagen laten groeien. Het succesvolle Waddinxveense paar hoopt «fat ze hun goede klasseringen kunnen behouden. In ieder geval heb ben Ze al menige goed gepeprepareerde deelnemer zien sneuvelen in de op Nieuwjaarsdag in Parijs van start gega- ne rally, die al voerde door Frankrijk, WADDINXVEEN - Het vijfde team van de Waddinxveense badmintonclub Aeolus blijkt in de huidige districtscom- petitie tot nu toe onverslaanbaar te zijn. In de elfde speelweek bleef het team op nieuw recht overeindNet als de teams 3 en 4 speelde het thuis in sportzaal Groenswaard afgelopen zondag een sterke wedstrijd. De teams 12 en 6 wa ren in hun uitwedstrijd aanzienlijk min der succesvol. Het 5e team had geen kind aan het be zoekende 5e van BC Don Quishuttle uit Zegveld. Met een afgetekende 8-0 over winning heeft men de eerste plaats in haar afdeling nu zeer stevig in handen. Met 22 punten uit elf wedstrijden, nog drie te spelen wedstrijden en 5 punten voorsprong op de nummer twee gloort het kampioenschap. Het 3e team is bezig aan een opzienba rende opmars. Ditmaal werd het 6e van BC Shuttle ’74 uit Ter Aar met 7-1 aan de zegekar gebonden. De vraag blijft echter alleen of de opmars niet te laat is ingezet om degradatie nog te kunnen ontlopen. Spanje, Algerije en Niger. Vandaag wordt dus in Mali aangekomen, waarna Mauretanië en Senegal zullen volgen. Kees en Mieke Tijsterman doen voor de derde maal aan Parijs-Dakar mee. In 1985 gebeurde dat helemaal op particu liere wijze met hun eigen vierwielaange- dreven Mercedes-Benz-terreinwagen. In het algemeen klassement behaalden ze toen een twaalfde plaats en stonden ze nummer één in het klassement diesel- personenwagens. Vorig jaar werden ze met hun Pajero 2,3 Turbodiesel van het Mitsubishi Dealer Team Holland 3e in de dieselklasse, 5e in de marathonklasse (standaardWagens), 38é m'tiet autoklas- sement en 42e in het algemeen klasse ment. Nu rijden ze met de ijzersterke en zeer snelle Mitsubishi Pajero 2,6 liter turbo- benzinemotor de moordende Parijs- Dakar-rally. De "vliegende Holland ers” uit Waddinxveen worden gespon sord door Mitsubishi Dealer Team Hol land, Bridgestone, Koni, Shell en Al- lick/Bates Marketing-Advertising. Nu ze een goede klassering in het algemeen klassement hebben bereikt hoeft Kees Tijsterman niet steeds zelf alles te doen aan zijn wagen. Ook door de Mitsubis- hi-reparatievloot wordt meegesleuteld als dat nodig is. Op een afstand hebben de Waddinxve ners steeds de sportieve verrichtingen van het Waddinxveense tweetal ge volgd. Dat kon door het lezen van de dagbladen, het kijken naar de sportuit- zendingen van Veronica, AVRO en TROS en het kijken naar de Kabelkrant Waddinxveen. In 1985 werden Kees en Mieke Tijsterman op het gemeentehuis ontvangen, in 1986 werden ze door bur gemeester C.M. van der Linden officie el uitgezwaaid, maar steeds was er in bar-bodega Royal-Inn dat gezellige sa mentreffen onder vrienden als het kar wei er weer opzat. De Waddinxveners hebben in de Parijs- Dakar-rally 1987 nummer 325. In de af gelopen week vielen ze door hun goede etappe-prestaties meer en meer op. Langzaam maar zeker werden plaatsen bij de eerste 20 en de eerste 15 verruild voor een plaats bij de eerste 10. Een enthousiaste Kees Tijsterman: ”Ik ben zeer tevreden met het lange chassis type Mitsubishi Pajero waarover we dit jaar de beschikking hebben”. En Mieke voegde daar aan toe: ”We hebben tot nu toe weinig problemen gehad. We zijn een keer verkeerd gereden, waard oor we ongeveer tweehonderd kilome ter te veel aflegden. En zondag hadden we een rustdag in Agadez, daar heb ik mijn rug wat rust gegeven, zodat we de tweede helft van de rally er weer vol te gen aan kunnen”. Het rallyprogramma voor de komende week ziet er zo uit: Donderdag 15 januari: Gao-Timboek- toe. Een 418 km lange tijdrit. Vrijdag 16 januari: Timboektoe-Nema. Ook alvveer een tijdrit, nu 590 km lang en onderweg passeren de deelnemers de grens met Mauretanië in Bassikounou. Zaterdag 17 januari: Nema-Tidjikja. Na een 277 km lange verbindingsetappe naar Aioun el Atrouss volgt een tijdrit van 458 km naar de etappeplaats. Zondag 18 januari: Tidjikja-Atar. Eerst een tijdrit naar Chinguetti (343 km), dan een verbindingsetappe van 115 km naar Atar. Maandag 19 januari: Atar-Nouadhi- bou. Ook deze dag is in tweeën ver deeld: na een verbindingsetappe van 46 km volgt een tijdrit over 525 naar Nou- adhibou, het vroegere Port Etienne. Dinsdag 20 januari: Nouadhibou-Ri- chard Toll. Een tijdrit van 486 km naar de Mauretanische hoofdstad Nouack- chott. waarna een verbindingsetappe de rijders in Rosso in Senegal brengt. Woensdag 21 januari: Richard Toll- Saint Louis. Na een tijdrit van 160 km tot Dara volgt een verbindingsetappe naar de tweede stad van Senegal. Donderdag 22 januari: Saint Louis-Da kar. De laatste loodjes: een tijdrit van 250 km. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV is het nieuwe jaar slecht beg onnen. Na drie overwinningen werd-in de uitwedstrijd tegen Krimpen a/d IJs- sel 4 niet alleen een onverwachte, maar ook zeer forse nederlaag geleden (7-1). Hierdoor zijn de kansen weliswaar nog niet geheel verkeken, ook Krimpen had reeds een nederlaag geleden, maar toch minimaal te noemen. Het team, met Chris Roosendaal voor Asscheman in de gelederen, begon niet onderverdienstelijk. Het was J. van Oort die als eerste remise aantekende. Het laatste uur van de wedstrijd ging het er echter steeds bedenkelijker voor de Waddinxveense schakers uitzien. Te gen het einde vielen de nullen dan ook als rijpe appelen van de boom. Goor, De Bock, Besemer, Schroten, Claassen en Roosendaal moesten de Koning om leggen, na soms te geforceerd op winst gespeeld te hebben teneinde de achter stand weg te werken. Alleen V.d. Hoek wist nog remise te behalen en daarmee het Waddinxveense punt vol te maken. Al met al een te groot uitgevallen neder laag die de Waddinxveners misschien nog zal opbreken. Het jaar 1987 werd door de Waddinx- vense Schaakvereniging traditioneel ge opend met een onderlinge snelschaak - wedstrijd. Onder de 31 deelnemers be- ,vond zich als gast de heer Hiddink van Messemaker uit Gouda. Na een voorronde gespeeld in 3 groepen van 8 en 1 groep van 7, werd opnieuw in gedeeld waarbij de nrs. 1 en 2 zich plaat sten voor de le finalegroep en zo vervol gens. Algeheel winnaar werd Philipse met 12 1/2 punt uit 14 partijen. Tweede werd Egbert Schroten, die zich zeer tactisch niet voor de eerste finale groep plaatste maar de tweede finale groep met 7 uit 7 op zijn naam schreef. Hij kwam in totaal op 11 1/2 punt. P. van Deelen werd met 11 punten derde, gevolgd door Van Vuuren met 10 1/2 punt. Voor de vijfde en laatste prijs kwamen 3 spelers met 10 uit 14 in aanmerking. Hiddink, Claassen en Roosendaal be streden elkaar in twee zenuwslopende driekampen, de laatste met slechts één minuut bedenktijd per persoon per par tij. Daar beide driekampen onbeslist ei- nidgden moest geloot worden, waarbij Eric Claassen de gelukkigste hand bleek te hebben. WADDINXVEEN - Het eerste heren basketbalteam van Flyers heeft ook af gelopen weekeinde de, enkele wedstrij den geleden, ingezette goede lijn voort gezet. Dat Flyers de vorige ontmoeting met tegenstander Mati Sport Fun (Delft) onnodig verloor bleek duidelijk uit de uitslag van de ontmoeting van vrijdag: 105-80 voor Flyers. Kampte Flyers geruime tijd met een ge brek aan de kracht aan wedstrijden naar zich toe te kunnen trekken, de laatste vijf wedstrijden was deze kracht er wel en er werd dan ook vijf maal gewonnen. Tegen Fun, afgelopen vrijdag duurde het eigenlijk tot halverwege de 2e helft dat Flyers zich echt waar kon maken maar toen deden de Waddinxveners het Het 4e team ging tegen het 14e van BC Flair uit Alphen a/d Rijn voortvarend van start. Na de enkelspelen stond men reeds met 3-1 voor, waarna de tegen stander in de gemengd-dubbels de gele genheid kreeg langszij te komen. Doch de heren- en damesdubbel waren weer voor het team van Aeolus, dat daarmee de 5-3 overwinning veilig stelde. Team 1 was zaterdag in de uitwedstrijd te Woerden tegen het 3e van BC Satur- nus ’68 aanzienlijk minder succesvol. Door het feit dat o.a. de eerste dame niet honderd procent was kwam men niet verder dan een overwinning in het gemengd-dubbel en de damesdubbel. Dit gaf de uiteindelijke 6-2 nederlaag uiteindelijk toch nog een draaglijk aan zien. Het 2e team ging zondag op bezoek bij het 9e van plaatsgenoot BC Florida. Doch ook zij kwamen met lege handen uit sporthal De Sniep naar buiten. In te genstelling tot de thuiswedstrijd moest men nu genoegen nemen met een 5-3 nederlaag. Ook het 6e team kende zondag weinig succes in Zoetermeer tegen het 13e van BC Eridos. Alleen de eerste dame wist haar enkelspel in 3 games in haar voor deel te beslissen. De overige partijen werden vrij gemakkelijk gewonnen door de koploper in deze afdeling, waardoor een 7-1 nederlaag een feit was. WADDINXVEEN - Zondag hebben de zwemmers van de Boskoops/Wad- dinxveense zwemclub De Gouwe hun derde serie wedstrijden in de jeugdcom- petitie gezwommenIn het Montfoortse zwembad De Boetselaer werden zij 2e achter GZC uit Gouda en wisten hun naaste concurrent DZV/Martens uit Delft ditmaal achter zich te laten. In to taal legden zij beslag op 18 medaille- plaatsen. De wedstrijden begonnen voor De Gouwe met een mooie 2e plaats op de 4x100 mtr wisselslag meisjes ’70. Diana v.d. Zijden, Astrid Cornelissen, Gillian v.d. Berg en Astrid v. Galen zetten hier een tijd van 4.51.8 op de klokken wat slechts 0.8 sec achter de nummer 1 was. In de individuele nummers was het Wanda de Boer die op de 50 mtr rugslag meisjes ’72 3e werd in 0.48.8. Op deze afstand werd Marion v. Hooft le met de vrijeslag bij de meisjes ’74 en op de 100 mtr vlinderslag was zij ook nog eens 3e in 1.22.9. Bij de dames werd Marianne Koning, op de 100 mtr vrijeslag 3e in 1.08.8 en op de 200 mtr vlinderslag haalde zij deze plaats nog eens in 3.04.4 de tweede plaats was hier voor Helen Cornelissen in 2.59.1. Verder was er bij de meisjes ’72 een 3e plaats op de 100 mtr vlinder slag voor Erika Vlasman in 1.16.9 en in dit zelfde nummer op de 50 mtr was het Nancy van Leeuwen die 3e werd in 0.39.3. De 100 mtr vrijeslag meisjes ’70 was een dubbele overwinning voor De Gouwe 2e werd hier Astrid v. Galen in 1.02.5 en 3e Gillian v.d. Berg in 1.04.8. Maar ook bij de jongens waren er prij zen te verdelen. Jan Willem v.d. Hoek behaalde maar liefst 3x een eerste plaats. Dat was op de 100 mtr vrijeslag jongens ’72 om 0.58.4, de 200 mtr wis selslag in 2.29.6 en de 100 mtr rugslag in 1.08.0. De 2e plaats op dit nummer was ook voor De Gouwe. Dieter Hoofman zwom deze in 114.1Hij werd tevens 3e op de 100 mtr schoolslag in 1.18.2. Op de 100 mtr vrijeslag was de 2e plaats voor Mark v.d. Zijden in 1.00.6. ook op de 200 mtr wisselslag was de 2e plaats voor hem in 2.34.6. De wedstrijden werden weer afgesloten zoals ze begon nen: met een estafettenummer. De 4x100 mtr vrijeslag jongens ’72 werd een overwinning voor De Gouwe. Mark v.d. Zijden, Edgar ten Braake, Dieter Hoofman en Jan Willem v.dHoek wer den le in 4.13.4. Volgende week zwemmen De Gouwe zwemmers een C-competitie wedstrijd in Delft. Jozefschool: maarten Meijer en Jeroen Grooten. De Savornin Lohmanschool: Walter Pi- rovano. Bethelschool: Dik Berghout. Klaas de Vriesschool: Robert Jan Tuit en Tie Wai Lam. Willem van Oranjeschool: Marlies As scheman, Mirriam van Herk en Rutger van Diermen. Leon van Gelderschool: Christa Schou ten en Marit Metsejnakers. St. Paulusschool: Joeri van Helstein, Daniël van Balen, Nico Verhoef en Norbert Evers. Jan Ligthartschool: Wesley van der Kley en Rachid Choukri. Mr. A. de Roosschool: Stefan Tadden. Mgr. Bekkersschool: Ronald de Vries. Rehobothschool: Mark de Jong en Wil- ko van der Spek. Gr. van Prinstererschool: Speetjens. WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben zaterdag in Gouda meegedaan aan de voorlaatste cross-competitie- wedstrijd op een bevroren en ijskoud parcours. Bij de meisjes B legde Mariska Boom beslag op de tweede plaats. Bij de meis jes D 2 werd Mariska Smaal tweede en Petra Vletter derde. WADDINXVEEN - Het eerste en tweede team van Florida-badminton is het nieuwe jaar ingegaan met gelijke spelen. Florida 1 ontving Duinwijk 5 uit Haarlem en bevocht een moeizaam ge lijkspel, 4-4. Erik de Frankrijker begon voortvarend en won met 15-9 en 15-6, welk voor beeld zijn teamgenoten echter niet kon den volgen en zij verloren dan ook alle drie. Even luidde de alarmklok maar de herendubbel van Erik en Martien Kuyf zorgde voor een 2-3 tussenstand via 15- 10 en 15-2. De dames Conny v.d. Hij- den en Herma Schwiebbe trokken de stand gelijk met 18-15 en 15-10. Weder om Erik, ditmaal met Conny, scoorde 15-5 en 15-6, waarna Martien en Herma voor spektakel zorgden met de standen 15-9, 11-15 en 16-18, nipt verlies dus. Badminton blijft een verrassende sport, in de enkelspelen tenonder gaan en in de dubbelspelen zegevieren. Team 2 speelde in Zoetermeer tegen Koploper Eridos 2 en kwam met een verlaat kerstkado (4-4 gelijkspel) naar huis. De beide heren verloren, waarna Liesbeth van Bergeijk3-ll, 11-3 en 11-6 en Ilona Groeneveld 11-12,11-6 en 11-5 voor 2 punten zorgden. Na de verloren herendubbel (wederom) en de vrij een voudig gewonnen damesdubbel, ging de eerste mix-partij in de mist van Ilona en Dick van Teijlingen. Gelukkig konden Liesbeth en John Schouten via 15-12, 13-15 en 15-9 het competitiepunt vei- lingstellen. Het derde team had het zwaar tegen Kolibrie 1 uit Goes en verloor kansloos met 2-6. Eerste heer Rob Sikking won nog wel de eerste partij met 18-15 en 16- 6, daarna was het helaas afgelopen, op de mix-partij van Rob en Inchela Schen kels na, welke nog met 15-5, 10-15 en 15-6 gewonnen kon worden. De lager teams van Florida hadden het blijkbaar ook niet eenvoudig, getuige de vele verliespartijen: team 4,5,6 en 11 verloren met 2-6, team 8 met 0-8 evenals team 7 hoewel bij hen Joke Boere ge blesseerd uit moest vallen, wat direkt al drie verliespartijen opleverde. Team 9 noteerde een keurige 5-3 winst op Ae olus 2, waarbij in tijdnood via de dames dubbel vrij spectaculair de winstpunten behaald werden door Fanny Kool en Fransje Noorland. Team 10 had een ’’makkie" aan Hazerswoude 7 en won maar liefst 7-1. WADDINXVEEN - Dank zij een goed berekende positionele winst op Tijmen den Ouden - tot dan toe nog ongeslagen en koploper - werkte Dick Dibbets zich naar de kop van de ranglijst in de onder linge competitie van de damclub Excel sior. Van de koplopers won Piet Swart het duel tegen Adriaan Blom. Piet verkreeg in het eindspel schijfwinst en werkte het voordeel naar winst af. Piet kwam daardoor wat duidelijker in het klasse ment te staan en Adriaan duikelde en kele plaatsen. Dirk-Jan Hulsman speel de een leuke en geheel gelijkwaardige partij tegen Cor Stolker. Hier werd tot een terechte puntendeling besloten. De partij tussen Nico Gouw en Dik Heeren 2 kende een leuk eindspel, waarin Dik Heeren aanvankelijk door tocht leek te verkrijgen. Nico bood goed tegenstand en vond compensatie en uiteindelijk een dikke verdiende re mise. Gert van Mannekes zorgde voor een verrassing door Jaap van der Eist te kloppen. Gert kreeg in het middenspel een betere stand en Jaap kon schijfver- lies niet voorkomen. Een aardige positionele strijd deed zich voor in de partij tussen Jan de Heer en Kees Blonk. Jan had een sterk centrum en daar stond tegenover, dat Kees door brak op zijn linker vleugel leek te krij gen. Jan vond echter de juiste zetten naar een minstens gelijkwaardige pun- tendeling. Bertus van Eyk vond een goed spelende Perry de Leeuw den Bouter aan de an dere zijde van het bord. Het behaalde gelijkspel was een goede verhouding van het spel van beide spelers. Teun Twigt werkte zich weer duidelijker in de kopgroep door dankzij sterk positioneel spel Fred van Beek te kloppen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 p - 'W Z.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 19