Kleine zaal in gebruik Bonsai-bomen te zien in Boskoop Folkcafé met Battlefield Band Reizigersgroei Westnederland P.F.J. v. Schie lid advies commissie WZHO Nieuwe reeks Klassementen schaatsers avonden over borstvoeding Competitiepunten Korbis-korfbal Postzegel- ruildag Gouda :|l!i I: lip KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Nachtmarathon PROJEKT EN WONINGSTOF- FERING •l N F IJNEN apijtservice OPRUIMING: OVERGOI 20-60% KÖRTING x P’HARWA” VAKKUNDIGE i VLOER VERWENNERS OPRUIMING: SLA IN DEZE LAATSTE WEEK X UW SLAG X 3S WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN - WOENSDAG 28 JANUARI 1987 i en zelfs in Japan publiciteit kreeg. Een lagevloerbus van Westnederland. i Reddingsbrigade hangt in W’veen reddingskasten op het eerst haar gemeentesubsidie. Bij de aanvraag werd aangegeven dat een deel De wedstrijden van zaterdag werden gesponsord door Bloemsierkunst Wim en Mia Rip. De jeugdwedstrijden ston den in het teken van Toyotadealer Van Leeuwen. februari dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur. De entree is gratis, men kan vrij rondijken en verplicht zich tot niets. bliek opgebouwd. Hun muziek is op windend, creatief en voor iedereen toe gankelijk. vergezeld gaan met het aanbieden van een groot scrabbelspel aan de stichtings voorzitter drs. M. Kraaijestein. De V.V.H. zal in de toekomst ook enkele spelmiddagen gaan houden in de nieu we zaal. Groensvoorde12 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-16119 arwa van de subsidie gebruikt zou worden voor het plaatsen en onderhouden van reddingmateriaal in de gemeente Wad dinxveen. Tijdens het 10-jarig bestaan van de W.R.B. werd het eerste model van een reddingkast aan burgemeester C.M. van der Linden aangeboden. WADDINXVEEN - Tot aan de eind vorige week begonnen dooiperiode heeft de ijsclub Nooit Gedacht op de op de Petteplas uitgezette ijsbaan een week lang schaatswedstrijden kunnen houden. Nadat dinsdag 13 januari beg onnen was met het uitzetten van de baan werden de zaterdag daarop de eer ste wedstrijden gehouden. ze lijn zich in de komende jaren zal voortzetten. Voor het streekvervoer houdt Westne derland in 1987 rekening met een stij ging van 3% in de spitsuren. In de dalu ren zal het aantal reizigers ongeveer ge lijk blijven. Gemiddeld zal het aantal interlokale reizigers met 1,5% toene men. Naast interlokaal vervoer verzorgt Westnederland stadsdiensten. Deze diensten vertoonden een groei van 2%, hetgeen ook verwacht wordt voor 1987. Westnederland exploiteert ook de snel tram van Utrecht naar Nieuwegein en IJsselstein. Hier is in 1986 een groei van maar liefst 12% te zien. Dit is voor een groot deel te danken aan het doortrek ken van de tramlijn naar IJsselstein in december 1985. Voor 1987 wordt een verdere groei van 3% verwacht. WADDINXVEEN - NV Verenigd Streekvervoer Westnederland heeft een nieuw record behaald. In 1985 werden door dit streekvervoersbedrijf uit Waddinxveen 58,1 miljoen reizigers vervoerd, in 1986 was dit aantal gestegen tot circa 59,3 miljoen. BOSKOOP - Bonsai-importeur Edo Plant in Boskoop houdt van vrijdag 30 januari tot en met dinsdag 3 februari een Bonsai-show op het bedrijf aan de Henegouwerweg, enkele honderen meters verwijderd van de Bos- koopse hefbrug. Het wordt de achtste Bonsai-show op rijvan jaar tot jaar uitgegroeid tot iets bijzonders wat van heinde en ver belangstelling trekt Sinds het begin van de jaren ’70 staat de Battlefield Band als een van de verte genwoordigers bij uitstek van de Schot se muziek op de voorgrond. In de loop ’’NIET TERUGHANGEN KAN LE VENS KOSTEN! OOK UW LEVEN!” De Waddinxveense Reddingsbrigade houdt zich niet alleen bezig met het op leiden van zwemmend redden in het verwarmde zwembad. Ook buiten het zwembad is de W.R.B. preventief be zig. Een aantal jaren geleden ontving de Waddinxveense Reddingsbrigade voor derde overwinning vande W.R.B. te doen. Vanaf het begin bleek al dat het een strijd zou worden tussen een viertal Brian McNeill (fiddle, mandoline, bou- zouki, banjo, concertina), Alan Reid (zang, gitaar, keyboards, synthesizer), Douglas Pincock (doedelzak, fluit, tinwhistle. mandoline) en Alistair Rus sell (zang, gitaar, cittern) vormen gevie ren de Battlefield Band. Mevrouw H.J. Groenendijk-Bernard en wethouder drs. M. Kraaijestein ontvangen als bestuursleden van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen geschenken ter gelegenheid van de ingebruikname van de kleine zaal in de recreatiezaal van het AF-centrum. (Foto: Sjaak Note- boom). hebben wij rekening gehouden met de wensen van de ouderen zelf, die wij via een enquete benaderden. Ook een wens was deze ruimte rookvrij te houden, daarom hebben wij besloten roken hier niet toe te staan”. Secretaris F.H. de Ruijter van de Stichting Openbare Bi bliotheek Waddinxveen liet zijn geluk wensen met de nieuw ingerichte zaal gepaard gaan met het aanbieden van en kele leeslinealen, die de letters vergro ten, ten behoeve van slechtzienden. Hij maakte de aanwezigen tevens attent op de stand in de zaal waar informatie werd verstrekt over het lezen voor slechtzien den. De voorzitters van de bejaardenbonden P.C.O.B. en Bond van Ouderen, de heren H. Huizer en B.L. de Wolff, dankten het Stichtingsbestuur voor de ze nieuwe zaal met vele mogelijkheden. De voorzitter van de biljartclub felici teerde het bestuur met de mooie nieuwe zaal, maar verhulde niet dat de biljart club graag had gezien, dat het een bil jartzaal was geworden. Mevrouw P.C. Moerings, voorzitster van de V.V.H liet haar gelukwensen De officiële opening van de kleine zaal in de recreatiezaal was in handen van twee oudere inwoners: de heer Van der Heijden en mevrouw Van ’t Hof. In het midden op de achtergrond kijkt wethouder drs. M. Kraaijestein tevreden toe. (Foto: Sjaak Noteboom). GOUDA - Komende zaterdag houdt de Vereniging van Postzegelverzamelaars Gouda - waarvan de Waddinxvener M.W. de Jong bestuurslid is - van 10.00- 17.00 uur een ruildag in De Veste aan de Ridder van Catsweg 300 te Gouda. Ie dereen is welkom, ook niet-leden; de toegang is gratis. Op deze ruildag zal een aantal (semi- jhandelaren aanwezig zijn, zodat het eveneens mogelijk is postzegels en fila telistische benodigdheden te kopen. Het accent ligt echter op het ruilen van postzegels. Voor de jeugd is er een aparte ruilhoek ingericht waar ze - na het oplossen van een postzegelpuzzel - postzegels kun nen winnen. Bij de aanwezige bestuur sleden van de vereniging kunt u infor matie krijgen over het postzegelverza- melen en de voordelen van het lidmaat schap van de vereniging. brigades: Waddinxveen, Delft, Krim pen aan de IJssel en Gouda. Ook bleek vanaf het begin de ploeg van Waddinxveen de sterkste te zijn. Al snel bouwden de zwemmers: Martin Vos kuilen, Erwin Arnold, Fred Nieuwets, Ton Cozijnsen, Walter van Vliet, Mai- kel van der Helder, René de Jong en de enige vrouw in het gezelschap Roelie Molenaar een goede voorsprong op. Deze voorsprong wist men te behouden tot aan het vermoeiende einde. De uitslag: Waddinxveen - 35.800 m, Delft - 35.500 m, Krimpen aan de IJssel - 32.675 m, Gouda I - 32.550 m, Har- dinxveld-Giessendam - 31.450 m, Ka twijk - 30.750 m, Hendrik Ido Ambacht - 30.100 m, Rozenburg - 29.250 m, Gou da II - 28.950 m, Leiden - 28.850 m, Naaldwijk 26.350 m, Alphen aan de Rijn - 25.850 m en Alblasserdam 25.600 m. Als beste zwemmers mogen we noemen Martin Voskuilen met 4.950 m en Erwin Arnold met 4.900 m. Waarbij natuurlijk de presentaties van de andere zwem mers niet minder belangrijk zijn. Zeker als we bedenken dat Roelie Molenaar de beste vrouw bleek met 3.900 m. Nadat ploegleider, Erwin Arnold, de beker in ontvangst had genomen bleek de sportiviteit van een goede zwem ploeg. Namens alle zwemmers werd een nieuwe wisselbeker aangeboden aan de organisatie van de Goudse nachtmarat hon. Met een geweldig gevoel en na tuurlijk de opmerkingen over het in be zit nemen van de volgende wisselbeker keerde de ploeg, in een geweldige stem ming, naar Waddinxveen terug. Hiermee realiseerde Westnederland een reizigersgroei van 2%Voor de pro- duktieplanning van Westnederland is de ontwikkeling van het aantal reizigers maatgevend. Vooral in de spitsuren is er een duidelijke stijging van het aantal reizigers. Verwacht mag worden dat de- Naast hun eigen opbrengsten zijn alle streekvervoerbedrijven afhankelijk van een rijksbijdrage om de kosten van het openbaar vervoer te dekken. In 1986 is er een nieuw systeem ingevoerd om de opbrengsten uit de kaartverkoop te ver delen over de verschillende vervoerbe drijven. Dit systeem doet meer recht aan de daadwerkelijk geleverde ver- voerprestatie. Voor Westnederland betekende dit een stijging van opbrengsten uit de kaart verkoop in 1986 van 10 miljoen, dat wil zeggen ruim 26%. Mede hierdoor kon de rijksbijdrage ten opzichte van 1985 afnemen. De totale opbrengsten van Westnederland over 1986 zijn hierdoor met 4,1 miljoen gestegen tot 154,5 miljoen. Begonnen werd met een wedstrijd voor 10-12-jarigen. Winnaar werd Sander v.d. Hoek, 2. Robert van Schoeneveld, 3. Ronald Bunnik. Kortebaan wedstrijd 7-9 jaar: 1Alexander Broer, 2. E. Hoe- demaeker, 3. Wilco Tanis. Marathon senoiren: 1. Peter Bresser, 2. Peter van Ingen, 3. Alain van Hoof. Rondewed- strijd 13-15-jarigen: 1. Marco de Knik ker, 2. L. Gerts, 3. John v.d. Wal. Korte baan wedstrijd: 1. Peter van Ingen, 2. Cees van Tol, 3. Alain van Hoof. Ver- liezersronde: 1. Cor Hoek, 2. Roel Min nes, 3. Peter v.d. Plaat. Jeugdwedstrij den 6-9 jaar: 1Jacco Hoogendoom, 2. Maaijke Geerlings, 3. Dirkjan Bron. 10-12 jaar: 1. E. Hoedemaeker, 2. Ralf Boonstoppel, 3. Ilona van Schoonho ven. 13-14 jarigen: John v.d. Wal, 2. John Scheuneman. van hun carrière zijn er -naast de talloze radio- en televisie-optredens- al 11 LP’s van de groep verschenen. Met groot succes maakte de groep toernees in bij na alle landen van West-Europa, alsme de de USA, Canada en Alaska. Door hun benadering van de traditione le muziek, die op zeer originele wijze muzikale barrières omverhaalt, hebben de bandleden overal grote waardering geoogst en zichzelf een wereldwijd pu- Een geweldig weekend heeft de Wad dinxveense Reddingsbrigade achter de rug. In het zwembad De Trefkuil te Gouda werd, voor de derde maal, de G.R.B.-nachtmarathon gezwommen. Een nachtmarathon over 10 uren. Drie jaar achtereen mocht de ploeg van Waddinxveen de beker, die onmiddel lijk gevuld werd met champagne, in ont vangst nemen. Twee jaar lang had hij een plaatsje in de bekerkast, nu zal hij zijn definitieve plaats krijgen. Op vrijdagavond 23 januari om 20.30 uur startte de voorzitter van de Goudse Reddingsbrigade de nachtmarathon. In zijn openingswoord verzocht hij alle aanwezige brigades, 13 in totaal, op sportieve wijze iets aan de eventuele Sinds organisator Ed de Groot in de ban kwam van de Japanse Bonsai bomen is zijn !naam als importeur gevestigd, dit jaar brengt hij 14.000 stuks naar ons land. De gecultiveerde Japanse mini- atuur-boom, vaak geplaatst in een land- schap, beoogt de natuur in het klein weer te gevenIn Japan al sinds eeuwen een diepgewortelde cultuur en sinds een jaar of tien ook in Nederland steeds po pulairder. In een rustgevende ambiance van exclu sieve en met veel zorg aangelegde Ja panse en Chinese tuinen, met tuinlan taarns, zitjes van porcelein, gesneden bomen en waterpartijen wordt getoond dat Bonsai meer is dan alleen een klein boompje. Het is een kunstvorm die sinds eeuwen een vaste plaats heeft en zelfs tijdens de Chinese culturele revo lutie niet teloor ging. De show in een overdekte ruimte in Boskoop wordt georganiseerd door Edo Plant, in samenwerking met de Ka- ïner van Koophandel, de gemeente Boskoop en diverse Bonsai Clubs. Er wordt veel informatie gegeven aan lief hebbers van Bonsai, of hen die dat wil len vtorden. Verschillende bedrijven le veren een bijdrage aan deze show in de vorm van speciale houtvlonders en een tuinpagode in Japanse stijl. De show is van 30 januari tot en met 3 WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 30 januari om acht uur is het zo ver. Dan treedt in het folkcafé De Bon- kelaar aan de Beukenhof op de Battle field Band. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. WADDINXVEEN - Voorlopig zal de aanduiding ’’kleine zaal” worden ge bruikt voor de nieuwe ontmoetings- en ontspanningsruimte aan het eind van de recreatiezaal in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnenpad. Deze voor alle Waddinxveenseouderen be stemde ruimte werd vorige week woens dagmiddag officieel in gebruik geno men. Dat gebeurde door het doorknip pen van een lint en het openen van de boekenwand. Hiertoe werden twee bej aarden inwoners uitgenodigd door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. De kleine zaal betreft de voormalige bi- bliotheekruimte, die dank zij een ge meentelijke subsidie in het kader van het flankerend bejaardenbeleid op nieuw kon worden ingericht. Er kwa men nieuwe vloerbedekking, gordij nen, stoelen, tafels en extra verlichting. Achter een houten en afsluitbare vouw wand kwam een collectie boeken, speci aal voor ouderen. De wisselcollectie is bedoeld voor alle Waddinxveense bej aarden. Er wordt elke vrijdagmiddag van drie uur tot half vijf uitgeleend. Een groepje van acht vrijwilligers maakt de ze dienstverlening mogelijk. De eerste wisselcollectie omvat 500 boeken. ”Het uitlenen vond tot nog toe plaats in één van de kamertjes tegenover de keu ken. Het was wel een beetje klein, maar er werd door een groot aantal ouderen dankbaar gebruik van gemaakt. Wij zijn blij dat het nu voortaan in de nieu we zaal kan gebeuren aldus mevrouw H.J. Groenendijk-Bernard namens de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. ”De linkerkant van de zaal zal vrijge houden worden voor het koersbalspel. Een jaar geleden kregen wij dit spel ka- do van Schuttelaar B.V. Eigenlijk had den wij daarvoor nooit een goede plaats. Nu die er wel is, hopen wij dat vele ouderen de komende tijd dit spel zullen gaan beoefenen.” Bij deze twee activiteiten zal het niet blijven. De handwerkclub en de hobby club zullen er hun middagen houdenEr staat een open kast met een aantal spe len en puzzels, die uitnodigen om gezel lig met elkaar bezig te zijn. Het is de bedoeling dat in een leeshoek enkele tijdschriften komen te liggen en voorlichtingsmateriaal voor ouderen. ”Bij het creëren van al deze activiteiten WADDINXVEEN - De meeste teams van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis hebben zaterdag competi tiepunten binnengehaald. Zo wist Kor bis Al een 5-5 gelijkspel af te dwingen bij het sterke Vitesse. Bij de junioren behaalde Korbis J2 een gemakkelijke 5-2 overwinning op Sagit ta, terwijl Korbis J1 in een spannende en enerverende wedstrijd mede titel kandidaat ”de Kapellen” met 7-6 het nakijken gaf. Helaas moest Korbis 3 een nederlaag slikken maar Korbis 2 boekte een 5-3 overwinning op Weidevogels, dit mede dankzij de sterke persoonlijke inzet van Ton Hulskamp en Fred van Leeuwen. Hoewel het ver onder het normale ni veau speelde slaagde ook Korbis 1 erin de tegenstander te bedwingen. De uit eindelijke 6-4 overwinning is gedurende de hele wedstrijd niet één keer in gevaar geweest. 1 De reddingkast die hier in het verleden hing was volledig verrot en zonder in houd. De reddingkast die er nu hangt is voorzien van een dreg en een redding- klos. Naast deze reddingkast zullen er, langs de Gouwe, nog een 6 tal geplaatst en/of vervangen worden. Ook zullen er op diverse andere plaatsen in de ge meente reddingkasten, reddinghaken en reddingboeien geplaatst worden. Voor een ieder die een gevaarlijke situ aties wil aangeven is het bestuur van de W.R.B. altijd bereikbaar. Indien het in haar vermogen ligt zal hier zeker aan dacht aan worden geschonken. De leu ze in de reddingkast is niet loos maar geldt voor iedereen die het materiaal gebruikt: 26 maart, 4 juni, 24 september en 17 de cember. Alle vergaderingen vangen om 15.30 uur aan. De WZHO is op 1 januari ontstaan door de fusie van de Goudse Waterleiding Maatschappij N.V. en het Waterlei dingbedrijf ”De Rijnstreek”. In de eer ste vergadering heeft de raad de heer P. Binee, raadslid van de gemeente Gou da, tot voorzitter benoemd voor de eerstvolgende periode. De heer D. Brouwer de Koning, burgemeester van Woubrugge, werd benoemd tot plaats vervangend voorzitter. WADDINXVEEN - Waddinxveens CDA-wethouder P.F.J. v. Schie is deel gaan uitmaken van de adviescommissie voor de raad van commissarissen van de nieuwe NV Watermaatschappij Zuid- Holland Oost (WZHO), die voor de eerste maal heeft vergaderd. Naast de heer Van Schie zitten in de ad viescommissie ook burgemeester F.A. Mulder van Krimpen aan den IJssel, burgemeester J.R. Andel van Vlist en ing. A.J.M. Houdijk, burgemeester van Zoeterwoude. De vergaderingen van de raad van com missarissen, die openbaar zijn, zullen worden gehouden in het kantoor van het voormalige waterleidingbedrijf ’De Rijnstreek" te Boskoop. Voor 1987 zijn de volgende data vastgesteld: WADDINXVEEN - Opdat steeds meer nieuwe moeders kennis kunnen maken met de moedergroep La Leche League Waddinxveen voor borstvoe ding wordt doorgegaan met het houden van avonden over dit onderwerp. Op dinsdagavond 3 februari om acht uur is er weer zo’n avond over ’’Voordelen van borstvoeding voor moeder en kind” ten huize van Mirjam Arkenbout, Wil lem de Rijkelaan 126. Op hetzelfde adres zullen ook de vol gende avonden gehouden worden, te weten 3 maart (het gezin en de kraam tijd), 7 april (het voorkómen en oplos sen van moeilijkheden) en 12 mei (ge zonde voeding en het afwennen van de borst). Wie vragen heeft of weleens iets meer van borstvoeding geven wil horen, is van harte welkom in onze groep. Na tuurlijk mag de baby ook mee! Voor al le informatie kunt u bellen met Mirjam Arkenbout (16649), Lilian Kok (14618) en Willy Evelein (16694). De Waddinxveense moedergroep van de borstvoedingsorganisatie "La Leche League" organiseert dus een nieuwe se rie avonden voor zwangeren en voeden de moeders. Telkens weer blijkt dat de tips en ervaringen die op de avonden uitgewisseld worden voor veel moeders van grote waarde zijn. Problemen kunnen vaak zelfs voorkó men worden door al tijdens de zwanger schap via de groep in contact te komen met moeders die ervaring hebben met borstvoeding geven. Wie geen proble men heeft, geniet des te meer van deze bijzondere relatie met de baby. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB) is beg onnen met het plaatsen van reddingkasten in Waddinxveen. De eerste kast heeft een plaats gekregen aan de muur van het watergemaal langs de Henegouwerweg. ft ill X

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13