ILSl raakt in kampioenssfeer WINT OOK DERDE SCHOOLDAMDAG D. Heeren had mooiste duivin TITELKANSEN EXCELSIOR reparatie. EBEN HAËZERSCHOOL Schade aan uw auto vereist deskundige FLORIDA Sjoelavond Succesvolle week voor Kwiek-teams WSE begint wedstrijden spelregelteam WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zegereeks van Flyers onderbroken Damdag van Excelsior F-competitie in zwembad Flyers uit bekerstrijd BE FAIR-VOLLEYBALLERS NOG IN RACE OM TITEL Drie-ronden- schaak-tournooi Poulewinnaars: Onderlinge Junioren A Jeugd Onderlinge Clubkampioenen .tlsW FOCWA, 4 $Focwn GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf j Noordkade 24 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 JANUARI 1987 J 4 door de school ook het tournooi voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de ba sisschool. Uit de A-spelers doen mee: Marco Ver geer, Guillaume van Wilgen en Rob Schiessl. Uit de B-spelers doen mee: Robert de Zeeuw, Michel Koetsier en René Boekhorst. Uit de C-spelers doen mee: Arjan Noordervliet, Iwan Tol en Tim Bunnik. Uit de D-spelers doen mee: Frank Jacobi, Sjoerd Starren en Victor Schweinsberg. Reserve-spelers zijn: Tako Houtzager, Martijn v.d. Wal en Mark v.d. Voort. De voorronde wordt gespeeld in Nieuw koop van 9.00-12.00 uur en tegenstan ders van WSE zijn Nieuwkoop 1 en 2, NSV1, Zwammerdam 1 enLekkerkerk. De finale zal verspeeld worden op zater dag 14 februari in Gouda. WADDINXVEEN - De door de postduivenvereniging De Sperwer in het clubgebouw aan het Stationsplein gehouden tweedaagse expositie is een groot succes geworden. Er kwamen veel belangstellenden een kijkje ne men. Klas 11 - jonge doffers tot 500 km: le Th. Twigt en Zn, 2e J. Jansen en Zn, 3e De tweede nederlaag voor Flyers-juni- oren is een feit. De jongens verloren met 89-81 van het fysieke CAB-Holland (Gorcum) dat toch wat te sterk bleek. Lof moet het Flyers-team toegedicht worden want uit een vrij hopeloze ach terstand, 21 punten, wisten ze door zich volledig in te zetten die achterstand een heel eind ongedaan te maken, de neder laag was echter onafwendbaar. Wolter Zwijnenburg en Mark van Es scoorden het meest. Een volledig WSV 1 begon de wedstrijd voortvarend. Hans van Woudenberg schotelde zijn tegenstander het Ko- ningsambiet voor. Kennelijk behoorde deze opening niet tot het openingsre- pertoire van de Hendrik Ido Ambachter want Hans walste als het ware over hem heen. W. van Oort speelde voor zijn doen een zeer vlotte partij met vele rui len tot er bijna niets meer op het bord stond, remise. en kreeg aanvalskansen. Doch zeer nauwkeurig verdedigen van zijn tegen stander belette hem beslissend voordeel te bereiken. Oort het punt te ontfutselen. Toren beek en D. van Offeren tekenden vrij snel de vrede. Alblas en Bos maakten geen fout en wonnen van resp. Van Ber- geijk en Van Egmond. V.d. Ree bleek (nog) te sterk voor Bisschop. Dat De Bock een geduchte tegenstander is moest Smit aan den lijve ondervinden. In een enerverende partij moest hij uit eindelijk het onderspit delven. Muit tenslotte boekte een verdienstelijke overwinning op P. van Offeren. t 10 pun- - WGW :s van de- der K.W.Th. van Soest. Ter gelegen heid van het 3e lustrum wed voor alle deelnemende dammers in Het Trefpunt een kindermatinee gehouden. Aldaar werd het Jeugdvariete ALICE uit Heer- hugowaard opgevoerd. Tegen Thor bewezen de Waddinxve- ners nog steeds over de juiste vorm te beschikken. De Thor-verdediging werd met een zeer moeilijke service be stookt, waardoor de gevreesde midden- aanval niet tot stand kon komen. Al snel stond het 10-0 en Be Fair ver zuimde niet om het af te maken (15-6). Ook de tweede set was voor de Wad- dinxveense heren, die het publiek meer dan eerste klas volleybal voorschotel den (15-9). Ook de Kwiekjeugd liet zich niet onbe tuigd. In de le klasse waarin Kwiek 1 en 2 uitkomen, starten beide teams tegen elkaar. Kwiek 1 had de grootste moeite met de 2e teamspelers en alleen dank zij het feit dat voor sterkste 2e teamspeler Friso v.d. Heide een invaller speelde kon Kwiek 1 het op een gelijkspel hou den. Kwiek 3 won makkelijk met 9-1 van Boskoop 1Kwiek 4 hield BTTV 6 met 6-4 eronder en de debutantjes van Kwiek 5 wonnen hun eerste echte wed strijd met 6-4 van Boskoop 4. WADDINXVEEN - Zaterdag 7 fe bruari wordt in Het Trefpunt de jaarlijkse damdag van de Waddinx- veense damvereniging Excelsior gehouden, te weten het tournooi, dat de naam draagt van haar spon sor, Het Trefpunt-Damtoumooi. Deelnemers aan dit tournooi kun nen uitkomen in de Hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse. Er wordt ge speeld in poules van elk 4 spelers. Bij voldoende deelname zullen ook jeugdpoules worden gevormd. Per wedstrijd heeft elke speler 60 minuten bedenktijd (60 zetten). Ronden worden gespeeld van 10.00-12.00 uur; 13.00-15.00 uur en van 15.30-17.30 uur. Voor elke poule zijn twee prijzen beschik baar. Aanmeldingen c.q. informa tie bij J. Both, Wingerd 19 te Wad- dinxveen, Tel. 01828-13847. WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair hebben zaterdag de wedstrijd tegen Thor met 3-0 gewonnen. De Waddinxveners staan nu op de tweede plaats, zodat de strijd om de kampioenstitel bij Be Fair-heren nog steeds in volle gang is. WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool van de Jan Dor- rekenskade-Oost heeft drie zaterdagen in Het Trefpunt het door de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs en de Waddinxveense damvereniging Excelsior gehouden drie schooldamdagen beheerst. Zaterdag won deze WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaakver eniging WSV heeft ook zijn vierde wedstrijd voor de competitie van de Rotterdamse Schaakbond in winst weten om te zetten. Het bezoekende Pionier 1 werd met een voorlopige 5-2 nederlaag naar Hendrik Ido Am bacht teruggestuurd. Een partij werd afgebroken en mogelijk kan de overwinning nog groter worden. Door dit resultaat kunnen de Waddinx veense schakers heel voorzichting kampioensillusies gaan koesteren. J. Jansen en Zn, 4e H. Vink, 5e J. Ver- bakel, 6e W. Sekeris. Klas 12 - jonge doffers boven 500 km: le R. v.d. Made (mooiste jonge doffer), 2e A.H. Kivits, 3e N. Hoogerdijk, 4e N. Hoogerdijk. Klas 13 - jonge duivinnen onbevlogen: le Ronnie Hofman (jeugd), 2e H. Met selaar. Klas 14 - jonge duivinnen tot 200 km: le J. Toor, 2e Comb WIBO, 3e D. Heer en. 4e J. Verbakel. Klas 15 - jonge duivinnen tot 500 km: le D. Degenhardt (mooiste jonge duivin), 2e Th. Twigt en Zn, 3e N. Hoogerdijk, 4e J Verbakcl. Klas 16 - jonge duivinnen boven 500 km: le N. van Tol, 2e H. Metselaar, 3e N. van Tol. Klas 17 - late jonge doffers: le T. den Ouden, 2e H. Metselaar. 3e N. Hooger dijk. Klas 18 - late jonge duivinnen: le H. Metselaar, 2e J. Troost, 3e N. Hooger dijk, 4e J. Jansen en Zn. De derde set was zoals zo vaak de moei- lijkste. Thor kon goed bijblijven en tot 14-13 bleef het zeer spannend. Van Diermen nam toen de juiste beslissing WADDINXVEEN - Onder leiding van Inge Rehorst zullen van WSE-voetbal drie teams meedoen aan de spelregelte- amwedstrijden voor voetbalclubs, waarvan op zaterdag 31 januari de eer ste voorronde start. Doordat het eerste team een competi tiewedstrijd speelde ontbraken de top pers in de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging. De "subtoppers” Chris Roosendaal en Eric Claassen profiteerden daar slechts ge deeltelijk van. Chris, die zijn vorige week afgebroken partij tegen Van Vuuren had opgegeven, kwam tegen V.d. Hoek niet tot een beslissing. Eric Claassen deed het wat betreft beter en bezorgde de tot nog toe ongeslagen Ritter zijn eerste nederlaag. Ellers en Besemer deelden het punt. Wolfs, terug van weggeweest, had weinig problemen met G. Tol. Versluis bezorgde Prins in hun tweede onderlinge treffen opnieuw een nederlaag. Dat wist Littooy tegen V.d. Starre te voorkomen. Hij laveerde behendig de veilige remisehaven bin nen. Egbert Schroten wist routenier J. van orenspeler punten wist af te snoepen, Jan de Heer te kloppen. Jan was op dam gekomen, doch deze kon worden afge nomen. In een daarna volgende, gelijk waardige stand, buitte Janneke een foutzet meteen uit. Aantrekkelijk spel tussen de jeugdspe lers Dirk-Jan Hulsman en Kees Sloot weg. In de opening had Dirk-Jan schrijfwinst geboekt en kreeg een over heersende stand. In het eindspel haalde Kees een leuke combinatie uit de stand en hij kwam op dam. Meteen daarop had Dirk Jan de strijd via een offer van 5 schijven, terugnemen van de dam en zelf naar dam lopen de strijd meteen kunnen beëindigen in zijn voordeel. Kennelijk was hij wat onder de indruk gekomen van de door Kees behaalde dam en verloor het eindspel. Teun Twigt kreeg een hele kluif aan Sjaak de Wit. Teun moest al zijn kennis aanspreken om Sjaak op de knieen te krijgen. Deze winst en enkele remises van medekoplopers brachten Teun van de 8e naar de 5e plaats. Nico Gouw klopte Ben Uedda en de 2 andere jeugdige dammers Fred van Beek en Perry de Leeuw den Bouter verloren van de ervaren spelers Adriaan Blom, respectievelijk Piet Swart. Het gelijkspel van Dik Heeren II tegen Kees Blonk mag op zich al niet onver dienstelijk worden genoemd. Er had echter meer voor Dik in gezeten. In een voor hem iets gunstiger eindspel ver zuimde hij een winnende damcombina- tie te nemen. WADDINXVEEN - Op+SenJag 14 fe bruari houdt de WhrÊiinxveense Schaakvereniging haar ;33s- drie-ron- xr»-1 alshuisscha- hart?-Welkom in Eben Haëzerschool: Rob Rooker, Yvonne Bruggekamp, Anita van der WADDINXVEEN - Zondag hebben de zwemmers van de Boskoops/Wad- dinxveense zwemclub De Gouwe de 3e serie wedstrijden gezwommen in de F- competitie. Hierin eindigden zij op de 2e plaats achter de ploeg van De Zijl L.G.B. uit Leiden. Na de vorige ronde stond het 2e team selectiezwemmers op een 45e plaats in het landelijke klasse ment. Wat het resultaat van de inspanningen van deze ronde is weten we over twee weken wanneer alle landelijke uitslagen door de K.N.Z.B. verwerkt zijn. In het sfeer volle zwembad De Sniep behaal den "de Gouwe” zwemmers maar liefst 30 medaille plaatsen, lOx een le, 9x een 2e en 1 lx een 3e plaats. Voor een aantal zwemmers boden deze wedstrijden tevens de mogelijkheid om hun persoonlijk record nog wat verder te verbeteren, of een limiet te vergaren. Dat dit zeker resultaat op leverde be wees Jan-Willem vd Hoek die hier zijn 7e limiet voor de nationale winter-kam- pioenschappen behaalde. Op de 200 meter wisselslag heren werd hij le in 2.26.7. Dit hele nummer werd overi gens door De Gouwe gewonnen want 2e werd Dieter Hoofman in 2.32.4 en 3e Remko Overdam in 2.34.1 Ook in de jongste leeftijdsgroepen wer den er prijzen in de wacht gesleept zoals op de 100 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar waar Tamara Spoel en Mireil le Zijderhand 2e en 3e werden in 1.38.1 en 1.43.9. Bij de jongens op dit nummer waren het Sebastiaan Jonckheere en Mark Nahon die le en 3e waren in 1.25.5 en 1.31.7. Bij de dames waren opmerkelijk de 2e plaats van Helen Cornelissen op de 100 meter vrije slag met de tijd van 1.09.3 en de le plaats van Annet v.d. Zijden op de 100 meter rugslag in 1.18.1. De middag werd besloten met twee estafette nummers eerst kwamen aan start de dames voor de 4x 100 meter vrije slag. Monique Pouw, Marianne de Jong, Annet v.d. Zijden en Helen Cor nelissen werden eerste in de tijd van 4.39.0. En het tweede estafette nummer was de 4x100 meter wisselslag heren hier wer den Erwin Colla, Ton Cozijnsen, Erwin Arnold en Roland Bakker 2e in 5.02.4. Kardol kreeg in het middenspel twee verbonden vrijpionnen die niet te stui ten bleken. Hiermee werd de stand 2 1/ 2-1/2. Van Vuuren voegde daar met zijn gedegen spel het derde winstpunt aan toe (3 1/2-1/2). Philipse stond bij een goede stelling een pion voor en was na het winnen van en stuk zo voldaan dat hij mat in één overzag. Overigens zag zijn tegenstander het hopeloze van zijn stand in en gaf op (4 1/2-1/2) De enige nederlaag kwam op naam van kopman Van Deelen. Na een goede partij stond hij op alle fronten beter. Juist toen hij het karwei dacht af te ma ken tastte hij mis, waardoor de kansen subiet keerden en hij even later kon op geven (4 1/2-1 1/2). Smitskamp speelde de Spaanse Opening volgens het boekje Klasse D: M.C. Taktor (1117 punten), Klasse E: Rinus v. Reeden (975 pun ten). Knijff, Ferry Gelderblom, Jaco Har dendood, Inge Visser, Arianne van Spengen, Arno Goozen, Arthur van Pruissen, Arnold Schultink, Roosje van der Knaap, Erik de Bas, Lianna Bos, Kitty Gorissen, Arno van Klaveren, Li anne Oosterom, Sandra van Hoven. St. Jozefschool: Vincent vna Es, Peter Groot, Raymond van Es. Savornin Lohmanschool: Victor Schweinsberg, Sietse Siersema, Renate Westerink. Leon van Gelderschool: Jeroen Kok, Jurgen Kleykamp. Rehobothschool: Arno Hak, Pieter de Ruiter. Bethelschool: Rik de Rooy, David van Groningen. Jan Ligthartschool: Miranda Spoel. Exact 200 scholieren van de groepen 7 en 8 van het Waddinxveens basisonder wijs traden op zeterdag aan achter de damborden in Het Trefpunt, waar de 3e en laatste schooldamdag 1987 werd ge houden. Felicitaties waren er voor de organisatoren, te weten de Vereniging voor Openbaar Onderwijs en de dam vereniging Excelsior, met dit voor de 15e keer achtereenvolgend schooldam- tournooi. Daarna was het de beurt aan de jeugdi ge dammers, die elkaar bekrampten in groepen van 8. Wederom puilde Het Trefpunt uit door de vele aanwezige ou ders en leerkrachten. De dammertjes mochten zich verheugen in een grote belangstelling. Tijdens de danswedstrij den konden de aanwezige belangstel lenden zich ook weer bezig houden met het oplossen van cryptische omschrij vingen. Nadat de wedstrijden warén gespeeld en de wedstrijdleiding de punten had geteld, bleek, dat de Eben Haezer- school wederom de le plaats had weten te pakken. Ook de 2e t/m 4e plaats wer den door teams van deze school bezet. Het winnende team bestond uit: Henk Jan Verhoef, Erik de Bas, Yvonne Bruggekamp, Inge de Visser en Janine van Eijck. De teamprijzen en de prijzen voor de poulewinnaars werden op deze afslui tende damdag uitgereikt door wethou- WADDINXVEEN - Excelsiors eerste damachttal heeft de kampioenskansen van de eerste klasse van de Dambond Midden Holland weer volkomen in ei gen hand. Op maandag 19 januari werd K. D.C.2 in Katwijk verslagen met de duidelijke cijfers 5-11. Eerste bordspeler Fred Zaadhof ver loor weliswaar zijn wedstrijd, maar daar stonden liefst 4 winstpartijen aan Wad dinxveense zijde tegenover. Dick Dib- bets, Adriaan Blom. Teun Twigt en Jaap van der Eist behaalden de dubbele punten. Volgende week, 29 januari a.s. ont vangt Excelsior in Het Trefpunt L.D.C. uit Leiden. Bij winst is de kans groot, dat Excelsior het afgelopen seizoen ver loren hoofdklasserschap gaat terugpak ken. Op donderdag. 29 januari ontvangt het eerste team van Excelsior in Het Tref punt het uit Leiderdorp afkomstige L. D.C. Wanneer in de laatste ronde de damvereniging Reeuwijk mocht winnen van of gelijkspelen tegen de damvereni ging Mariahoeve, kunnen de Waddinx veense dammers het kampioenschap vieren. Dit betekent dan meteen pro motie naar de Hoofdklasse van de Dam bond Midden Holland. De laatste ronde van Excelsiors onder linge damcompetitie kende enkele ver rassende uitslagen. Zo wist de jeugdige Janneke Terpstra, die al menig seni- De Sperwer kan met tevredenheid te rugblikken op een paar gezellige ten- toonstellingsdagen. De mooiste oude doffer was van D. Degenhardt. De mooiste oude duivin was van D. Heer en; dit was tevens de mooiste van de ge hele collectie. De mooiste jonge doffer had R. v.d. Made en de mooiste jonge duivin D. Degenhardt. Hieronder vol gen de uitslagen: Klas 1 - oude doffers onbevlogen: le T. den Ouden, 2e J.W. Sekeris. 3e D. Heeren. Klas 2 - oude doffers tof 200 km: le H. Vink, 2e H. Metselaar, 3e Comb WI BO. 4eTl. Metselaar. Klas 3 - oude doffers tot 500 km: le T. den Ouden, 2e Comb WIBO, 3e J.W. Sekeris, 4e H. Vink. Klas 4 - oude doffers boven 500 km: le D. Degenhardt (mooiste oude doffer), 2e N. Hoogerdijk, 3e N. Hoogerdijk. Klas 5 - oude duivinnen onbevolgen: le J.W. Sekeris, 2e H. Metselaar, 3e Comb WIBO. Klas 6 - oude duivinnen tot 200 km: le N. Hoogerdijk, 2e W. Sekeris, 3e N. Hoogerdijk, 4e J.W. Sekeris, 5e E. van Beek. Klas 7 - oude duivinnen tot 500 km: le D. Heeren (mooiste oude duivin. te vens mooiste geh. tent), 2e J.W. Seke ris, 3e J. Toor. Klas 8 - oude duivinnen boven 500 km: le N. van Tol, 2e N. Hoogerdijk. Klas 9 - jonge doffers onbevolgen: le H. Vink, 2e E. van Beek. Klas 10-jonge doffers tot 200 km: leT. den Ouden, 2e R. v.d. Made, 3e J.W. Sekeris, 4e E. van Beek, 5e N. Hooger dijk, 6e E. van Beek, 7e Daniël v.d. Spek (jeugd), 8e D. Degenhardt. WADDINXVEEN - Vrijdag hebben de heren van Flyers-basketbal de reeks overwinningen niet kunnen voortzet ten. Zoals mocht worden verwacht was het Delftse Achilles een wat te sterk en vóóral een completer team. Gezien de uitslag (79-82) kwam Flyers niet veel te kort op de Delftenaren. In de zeer attractieve wedstrijd waren het eigenlijk de laatste minuten van de eerste helft welke Flyers de das omde den. Achilles kon in die periode door wat slordigheden in met name ook de Flyers-verdediging, de rust met een voorsprong ingaan: 37-47. In de tweede helft wist Flyers deze ach terstand nog goed te niet te doen maar door deze inspanning konden ze de eindspurt van Achilles net niet bij hou den: eindstand 79-82. Flyers best spelenden waren tevens de meest scorenden: René Hazelaar 26, Marco Mak 21. Dirk Rijnsburger 14. Na het verstrijken van de speeltijd werd tot remise besloten (5-2). Bloem, die gedurende een groot deel van de partij met de rug tegen de muur gestaan had, wist zich aan die druk te ontworstelen. In de afgebroken partij heeft hij nu zelfs een pluspion en bovendien is hij in het bezit van het loperpaar. Ogenschijnlijk biedt deze partij, die volgende week wordt uitgespeeld, de mogelijkheid de overwinning nog te vergroten. Met de wedstrijden tegen Messemaker 2. Nieuwerkerk 1 en Alblasserwaard 1 nog voor de boeg heeft WSV 1 de kan sen op het kampioenschap nog geheel in eigen hand. door de nog fitte gangmaker Koen Duk- ker in te wisselen, die het team naar de 17-15 setwinst tilde. In een in de mist gedompeld Middelhar- nis moesten de dames van Be Fair aan treden tegen degradatiekandidaat In termezzo. Gonnie Mastenbroek en Ma rianne Roes waren buiten de basis gela ten door coach Lupgens en in de le set leek dit goed uit te pakken. Marlies v. Ringelenstein was goed op dreef en door haar zeer lange service- beurt en de goed scorende buitenaanval won Be Fair de le set met 11-15. In de 2e set stokte de aanvalsmachine bij Be Fair, het spelverdelen lukte niet waardoor de aanvalsters van slag raak ten. Met Gonnie Mastenbroek als nieu we spelverdeelster lukte het Be Fair toch nietmeer om deze 2e set te pakken (15-6). Met buitenaanvalster Marianne Roes op het midden en Gonnie Mastenbroek als spelverdeelster trachtte Lupgens in de 2e set orde op zaken te stellen. Dit was hard nodig want Be Fair keek tegen een flinke achterstand aan. Dit was me de het gevolg van de onnavolgbare be slissingen van de scheidsrechter die de protesten aan Waddinxveense zijde be strafte met 6 gele en 1 rode kaart. Dit bleek Be Fair wel de juiste impuls te geven want de 14-4 achterstand werd uiteindelijk omgebogen in een 15-17 se twinst. In de laatste set met Marianne Roes en Joke Baans in een aanvallende hoofdrol maakte Be Fair het karwei af, 7-15. Donderdag vonden in het zwembad De Sniep de laatste wedstrijden plaats om het clubkampioenschap 1986 van de zwemclub De Gouwe. Na een aantal zeer spannende ronden eind december en begin januari waren de punten ver deeld en de strijd gestreden. In de drie categorieën waarin de zwemmers waren verdeeld werd de eind uitslag als volgt. Bij de pupillen eindigde als eerste Ro bin Koele met 311.7 punten. 2e Henk Riemens met 321.6 punten en 3e was Sebastiaan Jonckheere met 353.0 pun ten. In het eind klassement bij de jeugd is eerste geworden Marion v. Hooft met 322.0 punten, tweede René Jonckheere met 331.8 punten en derde was Sandra Berckenkamp met 339.8 punten. De derde categorie was het algemeen eind klassement waar de eerste plaats was voor Jan-Willem v.d. Hoek met -0.6 punten, tweede Mark v.d. Zijden met +4.0 punten en derde Dieter Hoofman met 13.8 punten. Begin maart zal tijdens een speciaal feest de officiële prijsuitreiking plaats vinden. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van de basketbalvereniging Flyers heeft de bekerwedstrijd tegen WGWuit Den Helder met 117-87 verloren. Dit verlies met 30 punten was voor de Wad dinxveners, gezien het vertoonde spel, terecht. üS Flyers moest de wedstrijd met ten achterstand beginneod^r een klasse lager speelt. In plaats ze achterstand snel in te lopen, werd ze eerder groter. g m WGW kon (te) gemafckeltjk verdediging van Flyers heen snijden. Flyers speelde ongeïnspireerd en keek al snel tegen een grote achterstand aan (59-38). Na rust léék zich een opleving aan Fly ers zijde voor te doen, want Flyers bleef zeer slecht spelen en kwam daardoor al leen maar verder achter. Kansloos ging Flyers ten onder in een wedstrijd die niet bepaald goed geleid werd door de scheidsrechter. Scores: Bart Zwamborn 19, Dick Rijns burger 17, René Hazelaar 16, Rijk Meuleman en Mark van Es beide 13 punten. den-tournooi. Zowel clul kers zijn die dag van l- het Anne Frank-Centrum, aan het Jan van Bijnenpad, waar het tournooi wordt gehouden. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeuren beschikbaar. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maxi maal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum leeftijd om aan het tournooi deel te kunnen nemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00 - 12.00 uur, en de tweede ronde van 13.00 - 15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00 - 17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelij ke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 8,- per per soon en dient bij aanvang van het tour nooi te worden betaald. Bij inschrijving naam, adres en speelsterkte vermelden. De inschrijving sluit uiterlijk zaterdag 7 februari. Opgave voor deelname kan men richten aan: G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 86, 2741 XN Waddinxveen, (tel. 01828-19006). WADDDINXVEEN - Voor de meeste teams van de tafeltennisvereniging Kwiek is de eerste week vande voor- j aarscompetitie succesvol verlopen, want van de 16 binnengekomen uitsla gen waren er 10 overwinningen, 2 gelij ke spelen en slechts 4 nederlagen. Kwiek 1 startte in eigen huis tegen Top 2 uit Haastrecht en begreep meteen dat zijn, na hun degradatie ui de IA klasse, hun verblijf in klasse 1B niet te licht moeten opvattenVoor Top kwam "ou de rot” Lex Pinkse achter de tafel en na een moeizame zege op Wim v. Wage- ningen, speelde deze Haastrechtenaar de Kwiekspelers Ronald Verboon en Tim Daalhof heel eenvoudig naar een nederlaag. En daar Tim Daalhof ook in de 2e Topspeler z’n meerdere moest er kennen, was slechts een krappe 6-4 overwinning voor Kwiek weggelegd. Kwiek 2 kreeg eveneens met een Top- team te maken en ook hier een Haa strechtse speler J. Warnders, die alle 3 Kwiekspelers zijn wil oplegde. Verder liet Kwiek 2 het echter niet komen, zo dat zij met een 7-3 zege uit Haastrecht terugkwamen. Kwiek 3 moest in Lekkerkerk bij het al tijd lastig te bestrijden Eldos 2 op be zoek en kwam met een gelijkspel terug. In de 3e klasse redde Kwiek 4 het niet tegen Ilac 7, won Kwiek 5 makkelijk met 9-1 van Vriendenschaar 12 en slee pte Kwiek 6 er tegen TTVN 4 met moei te een gelijkspel uit. In de 4e klasse was er een royale 9-1 winst voor Kwiek 7 tegen Gouda 7, liep Kwiek 8 tegen een 6-4 nederlaag op bij Vriendenschaar 14 en ging Kwiek 9 met een 7-3 zege op Ilac 10 van start. In de 5e klasse overwinningen voor Kwiek 10- 11-12 en 14 maar een nederlaag voor Kwiek 13. In de 6e klasse toonde Kwiek 15 zich met 8-2 de meerdere van ZTTC 4, waarbij het echtpaar Anja en Jan Slagt geen punt afstonden; Kwiek 17 leed een 9-1 nederlaag tegen OTTV 4. WADDINXVEEN - De badminton club Florida heeft van het afgelopen weekeinde geen beste resultaten te mel den. Het eerste team kan als excuus aanvoe ren dat het op bezoek ging bij de koplo per de Ritte 3 uit Spijkenisse, een team dat reeds ongeslagen kampioen werd in hun afdeling. De positie van Florida is duidelijk minder florissant, door het on verwachte verlies van vorige week loopt men zelfs nog de kans te moeten degra deren. De wedstrijd van volgende week zal hierover uitsluitsel geven als de mede- kandidaat HHW’69 naar Waddinxveen komt. ’’Erop of eronder” zal dan het de vies zijn! Zondag kon slechts de dames- dubbel van Conny v.d. Hijden en Her- ma Schwiebbe in winst worden omge zet, zodat er een nederlaag van 1-7 uit de bus kwam. Team 2 toog naar Delft en trof daar een versterkt team aan, wat sportief gezien een wat nare smaak in de mond bracht, maar ja, zolang de regels niet worden overtreden heeft protesteren geen zin! Dick van Teijlingen en John Schouten verloren hun enkelpartij, waarna Lies- beth van Bergeijk voor een winstpunt zorgde, maar wat te denken van de eer ste verliespartij van Ilona Groeneveld met 11-4, 6-11 en 7-11 in deze compiti- tie! Na een gewonnen damesdubbel. kon nog alleen maar de mix van Lies- beth en John als winst genoteerd wor den, zodat de 3-5 nederlaag een feit was. Team 3 was ook niet erg op dreef en miste bovendien A.P. van Nes, waar voor Gert Bogaards inviel: 1-7 werd het uiteindelijk. Team 4 speelde in en tegen Mijdrecht de degradatiewedstrijd voor hun behoud in de le klasse en moest winnen om dit lot te ontlopen. Een 3-5 nederlaag werd het helaas, ondanks de drie winstpunten van Mildred Brussel, zodat volgend jaar een trapje lager ge speeld zal gaan moeten worden. Team 5 speelde knap gelijk tegen Satur- nus uit Woerdenteam 6 verloor met 2-6 van het sterke Shuttlewoude 2, waarbij de enige echte politieagente van de club voortijdig af moest breken, omdat zoals dat heet ”de plicht haar riep”. Team 8 ging met 0-8 ten onder tegen het kampi oen wordende Zigo 3, terwijl team 9 knap gelijk speelde tegen Delft 13 en hiermede de degradatie ontliep. Team 10 won met 5-3 van Delft 15 en nam zo revanche voor de vrij forse uitneder laag. Team 11 ten slotte verloor met 2-6 ondanks de sterk invallende Bert v.d. Knaap. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 28 januari - om half acht is er weer een sjoelavond in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatstgehouden sjoelavond zijn: Klasse A: 1. Jan Kers bergen (1400 punten), Klasse B: 1. Henk v. Beek (1283 pun ten), 1. Pascal v. Gils (1283 punten), Klasse C: Bas Koppenaal (1195 pun ten), I V- I Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12538 kenmerk voor vak werk

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 19