GEMEENTE WADDINXVEEN Radio West In 2-4 jaar zeker 125 nieuwe arbeidsplaatsen 195 maakte programma KRUIDEN - HANDCRÈME TIP! BURGERZAKEN HINDERWET Job Creation B. V. KRUIDERIJ "de peperboom" WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN TELEFOON: 01828 - 17689 SPREEKUREN REISDOCUMENTEN BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN r TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN A VOND OPENSTELLING I I 4 01820-15767 01727-4044 070-210001 HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? VOOR SLECHTS 10,— KUNT U HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? 12222 01820-24255 13000 13000 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 JANUARI 1987 01820-16066 010-362244 Snoeien in de winter wandelpad: mers die een nieuwe onderneming wil- Pot 90 gram het gemeentehuis werden de vorige maand handtekeningen ge- Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken Woensdag 4 februuari 1987, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot en met 12 februari 1987 de ontwerp-beschikking op de aanvraag van Garage bedrijf ”De Kouwe Hoek” B.V., Zuidelijke Dwarsweg 1b alhier, In de trouwzaal van I zet onder de oprichtingsacte van de Stichting Waddinxveens Ondernemers Cen trum, een samenwerkingsverband in het belang van nieuwe kleine ondernemingen, die in een nieuwe hal op Coenecoop ondergebracht kunnen wordeit. Bij vermissing kan een tweede exemplaar worden geweigerd of is extra 86verschuldigd, ook al is de geldigheidsduur van het docu ment reeds verstreken. Reisdocumenten blijven Rijkseigendom. Voor nadere informatie: bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 242. Loop der bevolking Telde Waddinxveen op 1 januari 1986 nog23.175 inwoners, per 1 ja nuari 1987 waren dit er 23.866 te weten 11.962 mannen en 11.904 vrouwen. In 1986 vestigden zich 631 mannen en 699 vrouwen terwijl 428 man nen en 466 vrouwen de gemeente verlieten. Er werden 172 mannen en 193 vrouwen geboren. In 1986 overleden 59 mannelijke en 51 vrouwelijke inwoners. Binnen de gemeente verhuisden 1310 inwoners. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 6 februari 1987 van 10.00-12.00 uur uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 30 januari van 10.00-12.00 uur. Door het hoofd van het bureau paspoorten van de provincie Zuid- Holland is medegedeeld dat reisdocumenten niet meer aan het loket van het bureau paspoorten van de provinciale griffie worden afgege ven. Alleen in zeer dringende gevallen (aantoonbare zakelijke be langen en familie-omstandigheden) kan een uitzondering worden gemaakt. Voorts wordt het achteraf inleveren van de te vernieuwen paspoor ten c.q. toeristenkaarten niet meer toegestaan. In verband hiermee adviseert de burgemeester de belanghebbenden niet met het in orde maken van reisdocumenten te wachten tot het laatste moment. Laat tenminste één maand voor de reisdatum de paspoorten en/of toeristenkaarten in orde maken. Voor het aanvragen en afhalen van deze documenten kan men te recht bij het bureau Burgerzaken van de gemeentesecretarie, Raad huisplein 1 Voor de afgifte van een nieuw reisdocument moet een eerder exem plaar worden ingeleverd alsmede twee pasfoto’s (bij voorkeur geen automaatfoto’s). Job Creation heeft de kennis, ervaring en contacten om die hindernissen te hel pen overwinnen. Aan deze dienstverle ning zijn voor de ondernemers geen kosten verbonden. De kosten worden gedragen door de participanten in de Stichting Waddinxveens Ondernemers- centrum. Profiteer nu van een ongelofelijk aanbod en schaf uzelf heel voor delig een unieke kruidenhandcréme aan die bereid is net zuiver natuurlijke grondstoffen zoals: I rozenwater, zonnebloemolie, kamille extract, hamamelis i extract at glycerine. I Voel hoe weldadig zacht deze I kruidenhandcréme uw handen I verzorgt en beschermt. I En laat uw vriendinnen I eens raden wat u ervoor betaalt. WADDINXVEEN - De afdeling plant soenen van de dienst Openbare Werken is weer gestart met de winterwerkzaam- heden. Het meest opvallend zijn daarbij de snoeiwerkzaamheden in de gemeen telijke plantsoenen. Voor het behoud van een gezonde en gesloten beplanting is het namelijk noodzakelijk om regelmatig in te grij pen door het snoeien en dunnen van be planting. Hierdoor ontstaat meer licht en ruimte in de beplantingsvakken, zo dat verstikking en overgroeiing worden tegengegaan. In bosplantsoenvakken moeten hier voor ook de wat minder waardevolle bomen gekapt worden. Ook zijn er be plantingsvakken die sterk verouderd zijn en door rigoreus terugsnoeien ge dwongen worden met nieuwe scheuten uit te lopen, zodat gesproken kan wor den van ’’verjonging”. In enkele gevallen is het hierbij nodig er nieuw plantmateriaal tussen te zetten of het geheel te reconstrueren. Deze plantwerkzaamheden vinden pas aan het eind van de winter plaats om de riso- co’s van vorstschade zoveel mogelijk te beperken. Om te voorkomen dat er door het snoei- werk een volledige kaalslag plaatsvindt, wordt er naar gestreefd een bepaald percentage van een te dunnen beplan- tingsvak te laten staan. In hoeverre dat mogelijk is, hangt af van de aard van de beplanting. Van de meest in het oog springende werkzaamheden dié voor deze winter gepland zijn, volgt hieronder een lijst. Of alles gerealiseerd wordt is afhanke lijk van de weersomstandigheden, zo dat niet geheel zeker is dat alle genoem de werkzaamheden worden uitgevoerd. kruiden-handct - GSMUL OMB» Zuidhollands commissaris mr. S. Patijn sloeg op 25 september in Coenecoop de eerste paal voor de eerste bedrijfshal van de Stichting Waddinxveense Onderne- merscentrum. In deze hal zullen mensen die een nieuw bedrijf willen stichten op ini tiatief van Waddinxveen Job Creation geholpen en begeleid worden. De ha] kost bijna 1,4 miljoen gulden. WADDINXVEEN - Het Waddinxveen Job Creation Project heeft als doelstelling om binnen 2 tot 4 jaar tenminste 125 nieuwe arbeidsplaatsen te creëren inWaddinxyeen. Een deel van deze arbeidsplaatsen kan in het Ondernemerscentrum ’’Coenecoop” worden gerealiseerd. Dit Onderne- merscentrum biedt tegen soepele huurvoorwaarden een stimulerende huisvesting, met centrale dienstverlening. len starten buiten het Ondernemerscen- Hoe werkt het trum; nieuwe activiteiten willen ontwik kelen binnen of buiten hun bestaand be drijf en zich willen vestigen in het On dernemerscentrum Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. vanuit het Anne Frank-centrum. Daar werd gesproken met de bejaar den, bestuursleden van de Stichting Be jaardenhuisvesting Waddinxveen en medewerkers van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Zuidplas. Verder kwamen aan het woord de men sen achter de Lokale Omroep Waddinx veen en de gemeente over heet in de woonwijk Zuidplas aan de Dreef te ma ken kunstwerk. WADDINXVEEN - De regionale om roep Radio West heeft vrijdagmiddag tussen twaalf en twee uur een recht streekse uitzending verzorgd, die in het teken stond van het wonen en leven in Waddinxveen. Rode draad in deze uit zending was het bejaardenwerk in Wad dinxveen. Tussen de gesprekjes op de Weekmarkt door - waar Radio West een kraam bemande - werden eerder op de dag gemaakte opnamen uitgezonden Het Waddinxveen Job Creation Project schept ideale voorwaarden om een nieuw bedrijf te beginnen of een be staand, klein bedrijf uit te breiden. Dit doet het Job Creation team door niet alleen te adviseren maar ook daad- werkeli j k te helpentot 2 j aar na de start te begeleiden, de haalbaarheid van ideeën te toetsen en het mede helpen opstellen van ondernemersplannen, krediet- en subsidie-aanvragen voor te bereiden en te begeleiden, het leggen van contacten met externe adviseurs, ondersteuning bij het vinden van ge schikte bedrijfsruimte, te ondersteunen bij alle startproblemen die nu eenmaal bij een nieuw bedrijf of bij uitbreiding voorkomen en het gezamenlijk evalu eren van bedrijfsresultaten en waar no dig behulpzaam zijn bij het bijsturen van het beleid; actieve ondersteuning bij het ontwikkelen van nieuwe initi atieven. Job Creation BV is een zelfstandige commerciële onderneming, die het creëren van nieuwe bedrijfsactiviteiten als een vak apart beschouwen. Daarin hebben de mensen van Job Creation een jarenlange ervaring. De aanpak van het Job Creation team is even eenvoudig als doeltreffend: Uit gangspunt is, dat veel mensen graag een eigen bedrijf willen beginnen of een be staande onderneming willen uitbreiden en daarvoor ook een concreet idee heb ben. Er moeten echter zoveel praktische hin dernissen worden om zo’n idee uit te voeren, dat de ondernemer halverwege de realisering dikwijls al afhaakt. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer J. van Rijswijk, Kruiskruid 10 te Boskoop, voor het oprichten van een woonhuis met inpandige garage aan het Her barenerf 11 alhier; - aan de heer A. Oudijk, Noordeinde 77 alhier, voor het oprichten van een agrarische bedrijfswoning met schuur aan het Noordein de (Onderwegje) t.p.v. nummer 77; - aan de heer A.P. Leen, Wilgenhorst 12 alhier, voor het oprichten van een woonhuis met garage aan het Herbarenerf 28 alhier; - aan de heer G. A. Oudijk, Noordeinde 75 alhier, voor het oprich ten van een agrarische bedrijfswoning aan het Noordeinde (On derwegje) t.p.v. nummer 77; -. aan de Fa. Oosterom, Zesde Tochtweg4c alhier, voor het vergro ten van een bedrijfsruimte; - aan de heer C. Boersma, de Akker 6 alhier, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak; - aan de heer A.A.M. Smulders, Gerstakker 78 alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetver gunning voor een garagebedrijf ter inzage ligt. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder 159 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschik king, en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende de genoemde periode op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die niet in de gelegenheid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan des gewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond ge durende maximaal drie uren in te zien. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren heeft ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij redelij kerwijs niet daartoe in staat is geweest, kunnen tot en met 12 febru ari 1987 gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Aanleiding tot het Waddinxveen Job Creation Project zijn de verschillende andere initiatieven, welke Job Creati on, met succes, in diverse regio’s in Ne derland uitvoert. Het project wordt uit gevoerd in opdracht van de Stichting Waddinxveens Ondernemerscentrum. Deze stichting een samenwerkingsver band tussen de gemeente Waddinx veen. GAB en het bij Waddinxveen be trokken bedrijfsleven. Een dergelijk sa menwerkingsverband komt in Neder land slechts op enkele plaatsen voor en is op zichelf een unieke opzet. De stich ting heeft als doelstelling het stimuleren van de economische ontwikkeling in Waddinxveen door aan kleinschalige ondernemingen hulp te bieden bij de start en uitbreiding. De stichting is in november 1986 opge richt en zal de komende jaren een aantal aktiviteiten gaan ontwikkelen, waarvan het Waddinxveen Job Creation Project de eerste is. De kern van het Waddinx veen Job Creation Project is: Onder steuning en begeleiding van onderne- Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. Dinsdag 3 februari 1987, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Wijziging gedeelte woning Dorpstraat 38 in winkelbestemming. Ontwerp 13e uitwerking wijk Zuidplas. Ontwerp 14e uitwerking wijk Zuidplas. Volumebesluit 1987 stads- en dorpsvernieuwing. Voorbereidingsbesluit: t.b.v. perceel grond Landelijk Gebied West t.b.v. perceel grond Zuidplas t.b.v. perceel aan de de Heemraadweg t.b.v. perceel aan de Stationsstraat. Aankoop pand Passage 9. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. Met ingang van 8 januari 1987 zal Bureau Burgerzaken van de gemeentesecretarie voortaan in plaats van op dinsdag avond iedere donderdagavond geopend zijn voor het pu bliek van 19.00 tot 20.30 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstel ling alleen het Bureau Burgerzaken betreft. Alle overige se- cretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. De volgende objecten staan op de nomi natie om vrij rigoreus gedund of ge snoeid te worden: leplaan: cotoneastervakken. Kerkweg langs Petteplas: cotoneasters. Strook achter woningen aan de noord zijde van de Kerkweg-West: bosplant soen. Mozartlaan bij brug Heuvelhof: bos plantsoen. Wagnerlaan/Dorpstraat onderbeplanting. Beethovenlaan nabij Pr.Alexandertun- nel-zuid: bosplantsoen. Ontmoetingskerk: botanische rozen. Distelveld e.o.: bosplantsoen. Kamilleveld: bosplantsoen. Papaperveld: bosplantsoen. Weidezoom: bosplantsoen. Spireaweide: bosplantsoen. Wingerdflat e.o.: bosplantsoen. Passage le flat vanaf spoorlijn: hees ters. Passage: wilgen knotten Onderweg. Pr.Margrietstraat: berberis bij plein. Staringlaan, achter bejaardenwonin gen: bosplantsoen. Boezemweg: botanische rozen. Apollolaan/Zuidkade: wilgen knotten. Kon.Wilhelminaschool: berberis bij zij- ingang. St.Paulusschool: heesters. C.Huygenslaan, achterzijde: 50% te- rugezetten, bosplantsoen (bewoners worden nader geïnformeerd). Sniepweg parkeerterrein sporthal, heesters. Warnaarplantsoen rond tennispark: bosplantsoen. In het middengebied Gouwebos, dat eveneens bij de dienst Openbare Wer ken in onderhoud is, zal de bosbeplan ting eveneens gedund worden. Radio West-presentator Thijs Lieffering de Visser op de Waddinxveense weekmarkt voor de rechtstreekse radio- uitzending in gesprek met mensen van de Lokale Omroep Waddinxveen. Voor de microfoon Bert Witte en naast hem Peter van der Meer. Links op de foto oud-VVD-raadslid Jan Borger, die ook bij de lokale radio betrokken is. (Foto: Sjaak Noteboom) I Weekblad voor -Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3