Volkstuinders naar Kanaaldijk Zak spekken Dubbeltournooi van Florida Polio deWereld uit over rug van zeehonden Vrouw gepakt voor wegmaken van 10 mille Lezers schrijven WW Dit zijn ze Disco-avond in De Bonkelaar Spelregel- team weer in Anale RO TA RA CT GEEFT DE EERSTE DUIZEND GULDEN Uitgereikt in Waddinxveense raadzaal Weer cursus ”Hoe zegje...” f SO r -1 wï POLITIENIEUWS WADDINXVEEN fa* fa si sr a Ijsmuts Bevroren ruiten Vaccin Actie Diefstallen Strippenkaarten Vernieling Opstootje Aanrijdingen -~fa t u. WW 11 WINTER CONCERT door de Harmonie Concordia op vrijdag 6 februari in de Beurshal bij Florida in Boskoop. MiMMIiiiil» n fa 'Wi f '1 fa WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 F' HRL' ARI 19X7 In het gemeentehuis reikte burgemeester C.M. van der Linden herdenkingspenningen uit aan 15 Molukkers uit r I O Penningen voor 15 Molukkers De Rotaract, een vereniging van jonge mensen tussen de 18 en 28 jaar, ver kocht ingezamelde goederen op de vlooienmarkt in de veilinghal aan de Bredeweg in Waddinxveen. Het geld komt volledig ten goede aan de poliobe- strijding in Afrika. Het zal wat Rotaract betreft niet bij de ze actie blijven. Voor 1987 staat onder andere een klassiek concert en een sponsorloop op het programma. De op brengst van deze evenementen gaat eveneens naar het polioproject. WADDINXVEEN - De Waddinxveense jeugdserviceclub heeft ruim duizend gulden voor de landelijke actie ’’Polio de wereld uit” bijeen ge bracht. Het streefbedrag van 250 miljoen gul den is het getaxeerde bedrag dat nodig is om poliovaccin te kopen voor de 60 Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). 11 tot 70 miljoen kinderen, die jaarlijks onbeschermd blijven tegen polio. De ziekte kan worden voorkomen door in jectie met het zogenaamde Salk-vaccin of door toediening via de mond van het Sabin-vaccin. Vanuit een kleedkamer van de gymzaal aan de Joh. Postlaan is een donker blauw jack gestolen en een lange blau we mantel. Er is ingebroken in een kas aan de Zes de Tochtweg. Een toegangsdeur werd geforceerd waarna men een kantoor ruimte doorzocht. Ontvreemd werden een radio-cassetterecorder met geluids box en een bedrag aan geld. MARIAN KOK-BOES Gerstakker 11. Aanvang: 20.00 uur stipt. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Bij een verkeerscontrole is tegen drie automobilisten proces-verbaal opge maakt omdat hun autoruiten nog bevro ren waren. In een geval kon een aanrij ding met een aantal fietsers ternauwer nood worden voorkomen. Drie andere bestuurders kregen proces-verbaal ter zake het niet gekeurd hebben van hun auto’s. WADDINXVEEN - Komende zaterdag houdt de Waddinxveense bad mintonclub Florida in de sporthal "de Sniep” het jaarlijkse dames- en heren dubbeltournooi. Gespeeld wordt er in alle categorieën van hoog tot laag en dit belooft weer het nodige op badmintongebied. Topkwaliteit zal er geboden wordenzeer zeker tij dens de finales, welke circa half drie ont vangen. W ADDINXVEEN - In Waddinx veen kwamen een 15-tal Molukkers in aanmerking voor de herden- kingspenning met het opschrift ’’Uit waardering voor uw inzet”, welke in het gemeentehuis door burgemeester C.M. van der Linden werden opgespeld. Onder de aanwezigen bevonden zich tien mannen en drie vrouwen. De gedecoreerde personen zijn: de heer R..I. Kakisini (Nic.Beetslaan 30), de heer H. Kobrua (Wingerd 67), de heer M. Louhenapessy (Wingerd 528), de heer C. Lumde- rine (Jan Willem Frisoweg 10), me vrouw F. van Maanen-Tahitu (Acaciastraat 60), de heer O. Manuputty (Acaciastraat 45), de heer M. Manusama (Potgieter- straat 18), de heer L. Moliej (Jan Willem Frisoweg 12), de heer A.D. Piris en mevrouw C.M. Piris-Leka- hena (Acaciastraat 70), de heer R. A. Saheatapy (Korenakker 11), mevrouw A.F. Sopakuwa-Latupei- rissa (Fred. Hendriklaan 33), de heer J. Tuwanakotta (Acaciastraat 23). Niet aanwezig waren de heer S. Supusepa en mevrouw M.M. Su- pusepa-Louhenapessy van de Mau- ritslaan 73. WADDINXVEEN - Uit handen van burgemeester C.M. van der Linden hebben zaterdagmorgen in de raadzaal van het gemeentehuis 15 Molukkers uit Waddinxveen een herdenkingspenning uitgereikt ge kregen. Ook elders in het land wer den zo’n 3.000 van deze penningen, voorzien van het opschrift ”uit waardering voor uw verzet”, uitge reikt. Bij de penning hoort een jaarlijkse toelage van tweeduizend gulden. WADDINXVEEN - Een Waddinxveense vrouw heeft tegenover de plaatselijke rijkspolitie bekend dat zij eerder dit jaar een valse aangifte van verduistering van 10.000,- had gedaan. De verduistering zou door familie zijn gepleegd. Óp grond van de eerder gedane aangifte had de po litie al een onderzoek ingesteld. Het proces-verbaal hiervan was reeds ge zonden aan de Officier van Justitie. Er wordt nu proces/verbaal opge maakt tegen de Waddinxveense. Politie en brandweer stelden een onder zoek in naar een mogelijke drenkeling in het ijs aan de Prinses Beatrixlaan. Een voorbijganger had een ijsmuts op het ijs zien bewegen. Onderzoek leerde dat het alleen een ijsmuts betrof en dat er geen drenkeling was. Twee Waddinxveense jongens zijn door de politie verhoord omtrent een diefstal van strippenkaarten uit een bus van Westnederland. De kaarten werden uit de bus weggenomen omdat de jongens boos waren dat de buschauffeur niet op de Sniepweg stopte doch op het Noor- deinde. De diefstal kwama an het licht doordat familie van de jongens later ge bruik maakte dan de gestolen kaarten. De afgelopen week werd drie maal aan gifte gedaan van vernieling. Twee auto’s werden met een scherp voorwerp op de motorkap bewerkt en in een win kelruit aan de Kerkweg-Oost werd een gaatje gemaakt. Afgelopen weekend kenmerkten zich bij Florida twee dingen: het ontlopen van de degradatie door het eerste team en de afsluiting van het seizoen in de ge mengde competitie. Die degradatie was onlangs nogal onverwacht in zich geko men door een tweetal qua resultaat on gelukkig verlopen wedstrijden, waard oor het laatste duel gewonnen moest worden om zich te handhaven. HHW’69 uit Heerhugowaard was hierin de tegenstander en zij gaven de uit eindelijke zege zeer zeker niet cadeau. Eerste heer Erik de Frankrijker stond direct al onder zware druk en verloor de eerste game met 13-15. Met de tanden op elkaar sleepte hij er toch nog een keurige zege uit door tweemaal 15-11 te scoren. Martien Kuyf was niet zo geluk kig en verloor met 7-15 en 10-15. De da mes Conny v.d. Hijden en Herma Schwiebbe zorgden voor een op het oog comfortabele voorsprong van 3-1 na de enkelspelen..maar de schrik sloeg een ieder om het hart toen de beide dubbel spelen verloren gingen. Gelukkig voor alles wat Florida,heet werden de mix- partijen gewonnen zodat hun plaats in de tweede klasse van de Bondscompeti- tie was veiliggesteld. Team 2. als 3e geëindigd in deze compe titie én spelend in de derde klasse bondscompetitie, speelde een wedstrijd zonder ’’vrees” tegen Leiden 2 en no teerde een 4-4 gelijkspel. Opvallend in deze partij was de winst van de heren in hun dubbelspel, dat was dit seizoen nog niet vaak voorgekomen. Eerste heer Dick van Teijlingen brak overigens op de gezellige afsluitingsbijeenkomst van de club jongstleden zondag een lans voor een wat meer wetenschappelijke derland met geestdrift ontvangen. De driehonderdvijfentwintig Rotaryclubs in ons land met meer dan vijftiendui zend leden, hebben inmiddels de Stich ting ’’Polio de Wereld uit” van de grond getild, die de inzameling in Nederland coördineert. Nationaal gezien is het streefbedrag ge steld op 15 miljoen gulden (één gulden per inwoner). Dit bedrag wordt aange wend om 122 miljoen eenheden polio vaccin voor Indonesië te financieren. De l^euze van dat land is uiteraard door historische banden bepaald. In de nacht van zaterdag op zondag vond een opstootje plaats in een vereni gingsgebouw aan de Sniepweg. Bij het vechtpartijtje werd een buck-knife ge bruikt. De eigenaar is voor verhoor naar het politie-bureau overgebracht. WADDINXVEEN - Voor de derde achtereenvolgende keer zal WSE’s spel- regelteam uitkomen in de finale op 14 februari in het KNVB-bondsbureau te Gouda. ”Het ging nu niet zo gemakkelijk als voorgaande jaren en we zagen ons eer ste team dan ook voortijdig afhaken en ons derde team deed buiten mededin ging mee, dus kon geen finale halen. Al leen ons tweede team, dat bestond uit Robert de Zeeuw, Michel Koetsier, Iwan Tol en Sjoerd Starren, wist zich met 374 punten te plaatsen. Op de fina- ledag zullen ze in de slag moeten gaan met Rohda 1 en 2, Nieuwkoop, Schoon hoven, Gouda en Nic. Boys. Net als 2 jaar geleden werden we laatste in de voorronde (nu samen met Nic. Boys) maar toen wonnen we met glans de be ker. Dit houden we dus maar voor ogen”, aldus coach Inge Rehorst. Er is 250 miljoen gulden nodig om polio (kinderverlamming) in één klap over de hele wereld tot staan te brengen en uit te roeien. Dat geld moet er komen, vindt Rotary International en daarom heeft zij een uniek idee gelanceerd dat als ge dachte en in uitvoering van gigantische omvang is. Vóór 2005 - het jaar dat de internationa le Rotary honderd jaar bestaat - wil de Rotary in samenwerking met de Wereld Gezondheid Organisatie (WHO) een inentingsprogramma uitvoeren voor al le kinderen tussen de 0 en 5 jaar. Is dat programma voltooid, dan zal de ge vreesde ziekte, waaraan in de ontwikke lingslanden jaarlijks honderdduizenden kinderen sterven, tot het verleden be horen. Het zijn veelal kinderen in ge noemde leeftijdsgroep, die het slachtof fer worden van polio. De ziekte wordt veroorzaakt door een virus, dat zich vrij snel ontwikkelt en het ruggemerg kan aantasten. Daardoor ontstaan meestal blijvende verlammingsverschijnselen. Meer dan één miljoen Rotaryleden in de .wereld gaan zich inzetten om het streefbedrag te halen en zoals gebruike lijk is dit projekt op basis van van mede menselijkheid en royaal inhaken, in Ne- een aktiviteit is gestart die al enkele ja ren vanuit particulier initiatief wordt bedreven. Dit brengt een proces van af stemming mee. Tot op dit moment is dit proces in goed overleg verlopen. Als het gemeentebe stuur en onze vereniging het eens zou den kunnen worden (zoals bv. over de prijs die naar onze mening het bedrag van ƒ1,- per m2 niet mag overschrij den), zal onze vereniging naar de Ka naaldijk verhuizen. Op dit moment is echter nog niet te overzien of dit inder daad zal gebeuren. Wij menen er goed aan te doen u van onze opvattingen deelgenoot te maken en zijn gaarne bereid tot een mondelin ge toelichting. Wanneer u eraan zou willen medewerken om een onjuiste in druk over onze vereniging te voorko men, zouden wij u bijzonder erkentelijk zijn. VOLKSTUINDERSVERENIG- ING ONS GENOEGEN A. de Knoop, voorzitter drs. J. Wallert, secretaris merciële activiteiten geen vergunning vereist is. Al met al een smerige zaak waar u en ik met open ogen intrappen. Nu is het niet zo dat iedereen die aan de deur komt een bedrieger is. Mijn advies is: luister echt naar wat er gezegd wordt en con troleer (dus lees) de papieren die ze bij zich hebben. Wilt u er zeker van zijn dat uw dure cen ten op de juiste plaats terecht komen, stort dan uw geld rechtstreeks op de re kening van de instelling die zich inzet voor het goede doel. Voor dieren in uw omgeving zou dat bijvoorbeeld de die renbescherming afdeling Gouda en om streken kunnen zijn (RABO rekening nr. 3224.24.895) of de stichting dieren tehuis Midden-Holland (RABO reke ning nr. 1169.82.047 te Gouda). Daar kunt u overigens ook de adressen krij gen van andere instellingen die zich in zetten voor dieren. van de Nederlandse regering het 35-ja- rig verblijf van Molukkers in Nederland werd herdacht. Deze bijeenkomst, waarbij de eerste zeven herdenkings penningen door de Koningin werden uitgereikthad mede tot doel alsnog uit drukking te geven aan gevoelens van waardering voor de Molukse voormali ge KNIL-militairen. De uitreiking van de herdenkingspen ningen staat niet op zichzelf. Zij is geba seerd op het ministeriële besluit, beter bekend als het besluit ’’Rietkerk-uitke- ting”, waarbij aan Molukkers van de genoemde eerste generatie in het kader van het algehele eerherstel een uitke ring voor het leven is toegezegd. WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen houdt dit jaar voor de tweede maal de cursus ”Hoe zeg je Deze cursus wordt gehouden in het nieuwe Vrou wenraadhuis aan de Staringlaan (voor malige kleuterschool De Duiventil). ”Hoe zeg je is toegankelijk voor al le vrouwen in Waddinxveen. De cursus duurt 12 ochtenden van 9 uur tot half 12 en zal waarschijnlijk op dinsdagmorgen 24 februari starten. De kosten zullen 25,- bedragen. De thema’s worden door de groep min of meer bepaald en er zal voldoende ruimte zijn om aan eigen leerwensen te werken. Opgave en informatie: Henna Maat, tel. 01828-12592. WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof is er vrijdagavond 6 februari van half acht tot half elf weer een disco-avond Baken voor jongeren van 12-17 jaar. De toegangsprijs be draagt 1,25. Er wordt op deze veer tiendaagse disco-avond afwisselende muziek gedraaid, die iedereen wel zal aanspreken. Ook man men zijn eigen keuze aanvragen. Tijdens de disco wor den er alleen frisdj;anken geschonken tegen een prijs van 1 De penningen kwamen in Waddinxveen in het bezit van sedert 1951 of 1952 in Nederland verblijvende Molukkers. Het gaat hierbij om personen van de eerste generatie Molukkers die in die ja ren groepsgewijs voet aan Nederlandse bodem hebben gezet. De uitreiking van de herdenkingspen ningen is een vervolg op de plechtigheid in de Ridderzaal in 's-Gravenhage op 22 november 1986, waarbij op initiatief benadering van de badmintonsport. Team 3 degradeerde dit seizoen net niet en handhaafde zich aldus in de vierde klasse bondscompetitie. Hun laatste wedstrijd eindigde in 4-4 na prima zeges van Rob Sikking (15-9 en 15-4) en In- chela Schenkels (2 maal 11-6) in de en kelspelen. Zij wonnen samen ook nog hun mix-partij en met Ellen Slof won In- chela tevens de damesdubbel met 15-12 en 15-6. De teams 4 t/m 8 degradeerden name lijk alle. Oorzaak? Toch wel de relatief hoge indelingen dit seizoen en het stop pen van meerdere ervaren spelers na af loop van het voorgaande seizoen, wat niet geheel gecompenseerd kon worden door jeugd en nieuwe leden. Ach, vol gend jaar een stapje lager weer bouwen aan het heroveren van de verlaten stek jes. De laagste teams (9 t/m 11) hand- haaden zich netjes. Hierbij delen wij u mede dat in het Weekblad voor Waddinxveen van 21 ja nuari jl. over onze vereniging medede lingen zijn gepubliceerd die niet geheel juist zijn, dan wel een niet geheel juiste indruk van onze vereniging zouden kun nen oproepen. Uit uw artikel komt het beeld naar vo ren als zou er in Waddinxveen een ille gale volkstuindersvereniging bestaan, terwijl daarnaast het gemeentebestuur nu een complex wil inrichten voor dege nen die op legale wijze een volkstuin willen gaan bewerken. Niet geheel dui delijk lijkt u publicatie waar u enerzijds vermeldt dat onze vereniging illegaal is, althans illegaal een complex explo iteert, terwijl u anderzijds vermeldt dat het gemeentebestuur tegen onze vereni ging geen juridische stappen kan onder nemen. De term ’’illegaal” komt dan enigszins beladen over. Het zou de werkelijkheid niet juist weergeven wan neer de indruk zou ontstaan van een ge meentebestuur en een volkstuinders vereniging die min of meer vijandig te genover elkaar staan. Veeleer is de situ atie zo dat het gemeentebestuur nu met Afgelopen vrijdag was het weer zo ver. Een vriendelijk persoon komt aan je deur met een fraai verhaal. Het komt er op neer dat ze met de verkoop van an sichtkaarten of andere kleinigheden de aandacht willen vestigen op een be dreigde diersoort in dit geval zeehon den) of een ander liefdadig doel. De aangeboden waar kost niet veel en door het kopen denk je een bijdrage te leve ren aan een goed doel. Niets is minder waar. De hele opbrengst verdwijnt in de zak ken van de commerciële instelling en zijn straatventers. Het vervelende is dat er niet eens sprake is van een strafbaar feit. Het verkoopverhaal is zorgvuldig geformuleerd. Nergens wordt gezegd dat de gehele opbrengst of een deel er van wordt -afgedragen aan het goede doel. Ze willen er alleen de aandacht op vestigen. Ook de vergunning waar ze mee zwaai en verdient nadere aandacht. Indien u die echt leest blijkt dat de gemeente al leen maar zegt dat voor dergelijke com- Eerbetoon voor één van de Molukkers in het Waddinxveense gemeente huis. (Foto: Sjaak Noteboom). Aangifte werd gedaan van inbraak in twee bouwketen in de Zuidplas. Beide keten werden geforceerd. De buit be stond uit doosjes spijkers, een nijptang, koffiemelk en suiker. Er werd ingebroken in een opslagplaats en een winkelwagen aan de Kerkweg- Oost. Men wist zich toegang te ver schaffen door toegangsdeuren te force ren. Ontvreemd werden kratten bier, si garetten, snoep en chips. Een deel van de buit werd later op de dag in de inmid dellijke nabijheid teruggevonden. Verder is er ingebroken in een flat aan de Nic. Beetslaan. De voordeur werd opengebroken. De buit bestond uit sie raden. Er werd aangifte gedaan van diefstal van een kentekenplaat vanaf een personenauto, die geparkeerd stond nabij het Neptunuspad. Het afgelopen weekeinde werd in twee flatwoningen aan de Eksterdreef inge broken. In beide gevallen werd de toe gang tot de woningen verkregen door de voordeuren met geweld open te breken. De woningen werden doorzocht ‘op kostbaarheden. In de ene woning wordt vooralsnog niets vermist terwijl in de andere wo ning een vijftiental eurocheques werden ontvreemd. Een reeds gedemonteerde videorecorder bleef in de gang achter. Bewoners van de flat aan de Ekster dreef die iets verdachts hebben gezien tussen vrijdagavond en zaterdagmiddag kunnen met hun informatie terecht bij de politie. Twee auto’s kwamen met elkaar in aan raking die stilstonden voor de verkeers lichten op de Henegouwerweg nabij de hefbrug. Wie tegen wie aanreed is niet geheel duidelijk geworden. Onder de Coenecoopbrug aan de zijde van de Wilheminakade, vond een aan rijding plaats tussen een bromfietser en een automobilist. Toen men elkaar in tegenovergestelde richting wilde passé ren raakten de voertuigen elkaar. Dollende scholieren op fietsen veroor zaakten een aanrijding op de Dorp straat. Doordat de sturen van twee fiet sers in elkaar haakten kwamen beide fietsers te vallen. Een van de twee fiet sers viel tegen een juist passerende auto. De fietser kon na behandeling door een arts ter plaatse naar huis. Een automobilist zag ’s avonds op de kruising Kerkweg-West en de Chopin- laan een verkeerszuil over het hoofd. De zuil werd omgereden en de auto liep plaatschade op. Op de rijksweg A 12 vond een kop- staart-aanrijding plaats. Een automobi list reed van achteren in op een stil staande file. De bestuurder van het door hem aangereden voertuig is met hoofdletsel vervoerd naar het St.Jozef- ziekenhuis te Gouda. De brandweer verleende assistentie voor het schoon maken van het wegdek. De voertuigen zijn afgetakeld. Doordat de band van het achterwiel klapte kwam een bromfietser met duo- passagier op de Onderweg in een sloot terecht. Na eerst nog in aanraking geko men te zijn met een telefoonpaal. Beide personen op de bromfiets, twee broers afkomstig uit Moerkapelle, werden overgebracht naar het ziekenhuis. De duo-passagier had in ieder geval een ge broken been. Dezelfde dag vond een aanrijding plaats op de Beukenhof. Er werd geen voorrang verleend. Een aanrijding gebeurde er op de krui sing van de Juliana van Stolberglaan en de uitrit van de PassageEen uit de uitrit komende automobilist verleende geen voorrang. Later op de dag vond een aanrijding plaats op de kruising Sniep- weg/Beyerincklaan. Een automobilist die, komende vanaf de Sniepweg linksaf de Beyerincklaan op wilde, zag een te gemoetkomende fietser over het hoofd. De fietser is met vermoedelijk een ge broken been en een'gebroken sleutelb een overgebracht naar het Bleulandzie- kenhuis. Later op de avond werd een onderzoek ingesteld naar een in de brand staande auto op rijksweg 12. Het bleek hier te gaan om stoomafscheiding van de oververhitte radiateur. De even eens uitgerukte brandweer kon onver richter zake naar huis. Op de IJsermanweg vond een eenzijdig ongeval plaats waarbij het betrokken voertuig totaal vernield werd. De be stuurder raakte door onbekende oor zaak in de berm en kwam bij het ’tegen sturen’ tegen een boom tot stilstand. Op het parkeerterrein van Albert Heijn ontstond een aanrijding. Uit een par keerstand achteruit rijdende personen auto veroorzaakte de aanrijding. Aan- gifte werd gedaan van een doorrijden na aanrijding gepleegd op de parkeer plaats van de Passage. Dezelfde dag vond een aanrijding plaats op de krui sing Kanaalstraat/Kerkweg-Oost en de Juliana van Stolberglaan tussen eea automobilist en een fietser. De automo bilist wilde vanaf de Jul.van Stolberg glaan linksaf de Kerkweg-Oost oprij den. Door de laagstaande zon zag hij een tegemoetkomende fietser over hef hoofd. De fietser bekwam lichte ver wondingen. K; I JiL

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11