Volleybalsters wmnen opnieuw FKRIDk Tijstermannen in Royal Inn gehuldigd Antilope is winters actief 3 O LaiENVENUE AU S@ÉGAU TOOS-dames BE FAIR- Waddinxveens echtpaar in 1988 weer in Parijs-Dakar Korbis verliest Schaats wedstrijd op Petteplas Bunnik’s zaal- Elkie Brooks” op jaarvergadering Be Fair-voetbal voetbaltournooi HERKOM SPONSORT WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Misschien nog gelijkspel WSV-schakers 4e F-pupillen team voor VOETBAL OEFENT GOED I presteren weer goed I SL_ TOOS 1 Uitstekend Bestuur i Restaurant ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 r - V Onderlinge Constant gereden Rally ’87 1. Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. 1»™™ Jaarvergadering Heren arrmi ml A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte I GLASBEEK AUTOSCHADE I "zrL utx r ,X< L~... kt/ 5 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 Leden van de sportclub Antilope in de winterse buitenwereld. WADDINXVEEN - Monteur Kees Tijsterman en zijn vrouw, de telef oniste Mieke Tijsterman-van Nielen, hebben na hun derde avontuur Pa rijs-Dakar hun dagelijkse werkzaamheden weer opgepakt. Zeker is dat zij in januari 1987 weer zullen meedoen aan deze woestijnrally door Noord- en West-Afrika, de langste en zwaarste ter wereld. Vorige week woensdagavond werd het echtpaar van de Tweede Bloksweg in de kring van vrienden en kennissen gehuldigd in bar-bodega Royal Inn aan het Ko ningin Wilhelminaplein. Een alom gewaardeerde 12e plaats in het algemeen eindklassement was het resultaat van 22 dagen hard werken. Opvallend was dat Kees en Mieke, die uiterst tevreden waren met het resul taat, altijd weer even fris en monter uit de rally tevoorschijn kwamen. WADDINXVEEN - Het vierde zaal voetbalteam van Be Fair heeft garage Herkoni. welke gevestigd is aan de De dames reden een volledige competi tie met als uitslag: 1Sarie Sloof, 2. Mo nique Cammeraat en 3. Ingrid de Jong. De heren reden een afvalwedstrijd met herkansing. Het talrijke publiek genoot van prachtige ritten waarbij de aanstor mende jeugd het toch nog moesten af leggen tegen de gevestigde orde. WADDINXVEEN - Het eerste korf balteam van Korbis heeft met 8-5 van Waterschip verloren. Halverwege de eerste helft was de 2-2 stand door treffers van Ria Molenaar en Jan Minekus. Ria Molenaar scoorde ook nog 4-3, maar Waterschip ging toch de rust in met een 5-3 voorsprong. Na rust kwam Korbis dan toch weer langszij door treffers van Wim Lebbing en Connie van de Loo, maar direct daarop scoorde Waterschip tweemaal van afstand. Korbis kreeg dan nog wel kansenmaar benutte die niet en Water schip won met 8-5. Tweede Bloksweg in Waddinxveen, be reid gevonden om als sponsor te gaan optreden. WADDINXVEEN - Komende zater dag start de tweede helft van de pupil- len-competitie officieel. Of er ook in derdaad op de groene velden gevoet bald kan worden valt echter te betwijfe len. De pupillen van Be Fair-voetbal staan alweer te trappelen. Uit de afdeling van de KNVB blijkt dat zowel Be Fair D 1 als E 1 opnieuw in de hoogste groepen uit zullen komen. To taal zal Be Fair met 3 D- en 3 E-elftallen gaan voetballen. De jongste groep, jongens van 6 t/m 8 jaar, staan ook alweer te trappelen van ongeduld. Zij kunnen bijna niet wach ten tot het moment de bal weer aan te raken. Er zijn de afgelopen weken no gal wat nieuwe leden bij Be Fair aange meld. De wervingsaktie in Waddinx veen heeft zijn doel bereikt. Be Fair heeft en vierde F-team in kunnen schrij ven, zodat Be Fair met zijn F 4 niet al leen de grootste vereniging in Waddinx veen is geworden, maar ook één van de grootste in de regio Gouda. het punt naar Moordrecht meegeven. V.d. Starre tenslotte, had bij het afbre ken een pionneneindspel met een pion minder, waarin hij terecht geen brood meer zag. Uitgaande vaneen nederlaag zal het team met 2 overwinningen en 2 nederlagen genoegen moeten nemen met een plaatsje in de middenmoot. Zoals min of meer verwacht werd de af gebroken partij van Bloem uit de wed strijd WSV 1 - de Pionier 1 zonder ver der te spelen door de H.I.Ambachter opgegeven. De einduitslag werd hierd oor 6-2 voor WSV. Maandag 9 feb. a.s. speelt WSV 1 in Gouda de belangrijke wedstrijd tegen het altijd lastige Messe- maker 2. WSE 3 krijgt donderdag 5 fe bruari de kans wat op de ranglijst bij te trekken. Het ontvangt dan Lekkerkerk 1. In de onderlinge competitie van de Zoals inmiddels iedereen weet hebben Kees en Mieke Tijsterman met een Mit subishi Pajero de negende rally Parijs- Dakar afgesloten met een 12e plaats in het algemeen klassement en een le plaats in het klassement voor beperkt aangepaste standaardwagens. Tevens zijn de Tijstermannen in Dakar als eer ste privé-equipe over de finish gegaan. Een schitterende prestatie, want slechts een derde van de rijders heeft de rally uitgereden. De Tijstermannen, die voor de derde keer deze zwaarste rally ter wereld uit reden, verschenen dit jaar aan de start met een Pajero 2,6 liter Turbo-benzine. De Pajero heeft voor de rally een flink aantal (toegestane) veranderingen on dergaan, zodat een optimale veiligheid en snelheid kon worden gegarandeerd. Afgezien van enkele problemen met versnellingsbak en achterschokdempers en de onvermijdelijke lekke banden hebben zich geen grote technische man kementen voorgedaan. De hulp van DAF-specialist Jan de Rooij werd door het Waddinxveense echtpaar natuurlijk zeer gewaardeerd. De vliegende Hollanders begonnen meteen al goed door in de proloog als 23e te eindigen bij een deelnemersveld van 494, equipes. Na enkele etappes begonnen de Tijstermannen warm te lo pen en klommen op in het algemeen klassement. Het beste resultaat ooit be haald door een Nederlandse equipe zet ten deze privé-rijders ook op hun naam. In de 645 kilometer lange etappe van Niamey naar Goa behaalden ze een 5e plaats, waarmee zij diverse toprijders achter zich lieten. Door enkele dagen hierna als 6e te eindigen stonden zij op een voorlopige 7e plaats in het alge meen klassement. Over het bestuur kan worden medege deeld, dat aftredend en wel herkiesbaar zijn Huub Kraan (vice-voorzitter) en Han Zoet (secretaris), maar dat af scheid, zal worden genomen van Bert Hilberts (techn.zaken) en Dirkje v.d. Plas. Door het bestuur is slechts één kandidaat gevonden die zij zal voordra gen en wel Gijs v.d. Berg. Na het officiële gedeelte zal een gezeli- ge avond worden georganiseerd waarbij gelegenheid wordt gegeven om een dan sje te wagen. Een optreden van de Goudse ’’Elkie Brooks”, bekend van de tv-uitzendingen rond Hennie Huisman, zal dan plaatsvinden. Een welverdiende plaats dus die door een ontvangstcomité op Schiphol nog eens extra kracht werd bijgezet. De vaart zat er goed in bij de Tijsterman nen. Als het aan het Mitsubishi Dealer team Holland en aan hen ligt zullen ze bij de 10e rally Parijs-Dakar weer aan de start verschijnen: de smaak van een van de grootste rally-avonturen raak je niet zomaar kwijt. '•1 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Komende zater dagavond wordt in de sporthal ”de Sniep” het zaalvoetbaltournooi van Bunnik’s Transporten gespeeld. Begon nen wordt om zeven uur. De finalewed strijden zijn van tien tot elf uur. De zaalvoetbalwedstrijden, die om zes uur worden voorafgegaan door de voor- wedstrijd Dick Roos jeugdzaalvoetbal- team tegen Be Fair C 1, worden ge speeld in twee poules. Tot de deelnemende verenigingen be horen: Spoorverzekeringen (Gouda), Herkoni Autobedrijf (Waddinxveen), CVC Reeuwijk (Reeuwijk), De Sniep Sporthal (Waddinxveen)Bunnik Tran- sporthandel (Gouda), Glasbeek Auto schade (Waddinxveen), Frans Maas Transport (Waddinxveen) en Edah (Den Haag). Maar zowel de terreingesteldheid als het rally-gebeuren kenmerken zich door hun grilligheid. Navigatieproble- men, technische onvoorspelbaarheden of slecht weer behoren tot de vaste mo gelijkheden. Een verschrikkelijke zandstorm in Mauretanië veroorzaakte dat slechts zes equipes die dag de rally konden uitrijden. Toch hielden de Tijs termannen stand in de rit die dit jaar zwaarder was voor mens en machine dan ooit tevoren. Deze avond werd mogelijk gemaakt door uitzonderlijk mooi weer en de sponsering van Tóyota-dealer Van Leeuwen. WW,** fi M L K T Aan het eind van de avond bleek dat Klaas de Redelijkheid de eerste prijs in ontvangst mocht nemen met als goede tweede Kees van Tol. De derde plaats was voor Alain van Hoof, 4e Henk van Ingen, 5e. Peter van Ingen, 6e. Ruud Pijpers, 7e. Wout Huizer, 8e. Roel Min nes, 9e. Alex de Jong. 10e. Chris Min nes. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sportclub Antilope heeft in deze win ter volop atletiekplezier in de koude buitenlucht. Bij Antilope is er dit sei zoen volop gelegenheid geweest om naast de winterse zaaltraining, mee te doen aan diverse crossen. De jongste leden van deze club (de pu pillen) doen in grote getalen mee aan de pupillencrosscompetitie, die vier keer in de winter in Alphen aan de Rijn wordt georganiseerd. Vanwege deze competitie wordt bij Antilope weieens een extra buitentraining ingelast. De foto geeft een indruk van de weers omstandigheden, die daarbij kunnen voorkomen. De kinderen vermaken zich kostelijk in de sneeuw en trainen zo terloops, door het gooien van sneeuw ballen, ook nog voor het nummer bal- gooien, wat in het voorjaar weer aan de orde komt. De sportclub Antilope houdt vrijdag avond 6 februari in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan de jaarlijkse algemene ledenveragdering, die om 20.00 begint. Naast de gebruikelijke agendapunten, zoals balans en exploita tierekening 1986, begroting 1987 en vaststelling contributies en de jaarlijkse verslagen van de diverse commissies, valt het op dat een nieuw agendapunt is opgevoerd. Vooraan in de vergadering zal dit jaar voor het eerst een kleine festiviteit plaatsvinden: het uitreiken van per soonlijke medailles aan die clubleden, die het afgelopen seizoen 1986 een nieuw clübrecord hebben gevestigd. Op deze medaille staat een inscriptie met gegevens over de categorie waarin men is uitgekomen, het betreffende at- letiekonderdeel, de prestatie die gele verd is en de datum van het gevestigde record. De kwaliteit van de auto - niet de enige Pajero in de rally - gecombineerd met de perfekte rijstijl van Kees en de uitste kende navigatie van Mieke Tijsterman hebben geleid tot de vrijwel constante uitslag van de dagklassemënten. De wedstrijd, die een uur later begon vanwege een uitgelopen programma en omdat de scheidsrechter het net niet goed genoeg vond hangen, had een spannend verloop ook al doet de 3-0 an ders vermoeden. Be Fair, dat het zon der de wintersporters Gonnie Masten broek en Dory v.d. Meent moest stel len, begon met Joke Baans en Miranda Both op het midden. Door een goede service van Gemini-zijde en een Be Fair-pass die nog niet helemaal onder controle was keek Be Fair al snel tegen een achterstand aan. Gemini, dat bekend staat om haar goe de veldverdediging, kon echter geen grip krijgen op de aanvallen van Mar cella Bos, die keer op keer door de spel- verdeelsters van goede set-ups werd voorzien. Mede hierdoor won Be Fair de le set met 15-10. Een ongewijzigde opstelling in de 2e set, die minder spectaculair volleybal te zien gaf dan de le set. Be Fair maakte het de blokkering van Gemini moeilij- ker door voor meer spreiding in de aan val te zorgen. Naarmate de set vorderde kreeg Be Fair meer controle over de pass en na een spannend slot werd het terecht 15-13. In de 3e set stapte coach Lupgens over op het 1-5-systeem met Jannie Zeeman als enige spelverdeelster en met Anne- marie de Rooy als vervangster voor Mi randa Both. Het kostte even tijd voor de dames zich aan het nieuwe systeem hadden aangepast maar eenmaal zover liep het ook prima. Toch kon Gemini, vechtend voor een laatste kans, erg dichtbij komen (13-13) i Om de rust te rug te brengen werd teruggeschakeld naar het 2-4-systeem en met een paar ra ke klappen werd ook deze set gewonnen (15-13) en waren de drie punten voor Be Fair. Aanstaande zaterdag staat voor de Waddinxveensen de streekderby tegen Jupiter uit Oudewater op het program ma. Jupiter dat de le wedstrijd in Wad dinxveen verloor is er fel op gebrand om zich in de thuiswedstrijd te revanche ren. De volleybal-heren van Be Fair hebben het niet kunnen bolwerken tegen koplo per Zevenhuizen 3. In drie sets won Ze venhuizen deze belangrijke wedstrijd in de le klasse met overtuiging. Het was duidelijk dat het bij Be Fair aan een goede middenaanval ontbreekt terwijl er te weinig variatie in de aanval wordt gelegd. De meeste scores kwamen van de hand van Jack van Dijk, die echter veel te weinig werd aangespeeld. Na 2 sets te zijn weggespeeld konden de Waddinxveners het niet meer opbren gen om in de 3e set nog even te vlam men, alhoewel Zevenhuizen toen niet zo geconcentreerd meer speelde. Door deze nederlaag zijn de promotie-kansen voor de Waddinxveners vrijwel nihil, maar uiteraard kan er nog van alles ge beuren: ook in volleybal is de bal rond. WADDINXVEEN - Zaterdagderde- klasser Be Fair, dat zaterdag voor een week eerste klasser Heerjansdam oefe nend op het kunstgras van Bleiswijk met 2-1 versloeg, heeft zaterdag op het gras tegen eerste klasser Nieuw-Lek- kerland laten zien dat men van goede wille is om de tweede helft van de com petitie aan te vatten. Zonder de vaste basisspelers Aart Bos, Marcel Straver, Fred Klomp en Rens Overdijk trad Be Fair onbevangen de tegenstander tegemoet. Nadat René v.d. Wilk een afstandsschot op de lat uiteen zag spatten en Leon Konijn een open kans had gemist, was het René v.d. Wilk die opnieuw uithaalde en via onderkant lat scoorde, waarbij Ed v.d. Brink voor de zekerheid nog een laatste tikje gaf. Tien minuten later maakte Nieuw Lek- kerland gelijk met een prachtige kopbal die voor Kees Verhoef onhoudbaar was. Na subliem voorbereidend werk van Leon Konijn gaf deze broer Peter de kans om 1-2 te scoren. Erny Dieck- man solerend door de verdediging maakte kort voor rust 1-3 door met z’n zwakke rechtervoet de bal in de uiterste bovenhoek te deponeren. Na rust kwam jeugdspeler Iwan Smalle- gange in de ploeg voor de licht gebles seerde Arjan Blom. Een goed voorge zette vrije trap van Ed v.d. Brink vond het hoofd van Arjan Taal die 1-4 aante kende. De Nieuw-Lekkerlanders von den dit toch te gek worden en gooide er een schepje op, wat na treuzelend uit verdedigen van Be Fair tot 2-4 leidde en een kwartier later toen keeper Verhoef volkomen uit positie was gespeeld zelfs tot 3-4. Verder liet Be Fair het echter niet ko men en onder aanvoering van de als een ’’jonge hond” spelende Arjan Versloot nam men de aanval weer over. Leon Konijn maakte 3-5 door goed door te gaan op een dieptepas van Frans van Woudenberg, terwijl ’’meester” Piet Koele de beslissende pas gaf waaruit de beste speler van het veld Leon Konijn 3- 6 scoorde. WADDINXVEEN - Maandagavond hebben aan de korte baan wedstrijd voor leden van de ijsclub Nooit Gedacht en inwoners van Waddinxveen op de Petteplas drie dames en tien heren mee gedaan. Bij de dames won Sarie Sloof en bij de heren Klaas de Redelijkheid. ’s Middags moest TOOS 1 in de A-poule in Boskoop turnen tegen KDO 2 en Boskoop 1. TOOS 1 bestaat uit: Mandy de Graaff, Esther Glasbeek, Marieke Koele, Miriam v.d. Woud, Mascha Smeels, Paola v. Bergen en Wendy Ne genman. Er werd door iedereen lekker geturnd en er werd een riante voor sprong opgebouwd van bijna 12 pnt op Boskoop en van ruim 18 pnt op KDO. TOOS 1 werd (dus) eerste met 170.10 pnt. Boskoop was tweede met 158.25 en KDO was derde met 151.25 pnt. In het individueel klassement bezette Mascha een gedeelde 3e plaats met 34.10 pnt, Paola werd tweede met 35.25 pnt en Wendy was eerste met 36.45 pnt. De eerstvolgende wedstrijd zal voor TOOS 1 wat zwaarder zijn, ze moet dan namelijk strijden tegen rivaal DOS 1 en TOOS 2. Deze wedstrijd is 28 maart in Waddinxveen. Ook deze wedstrijd is te winnen want TOOS 1 versloeg DOS 1 het afgelopen seizoen in de finale. WADDINXVEEN - De dames van TOOS-gymnastiek presteren weer goed. Twee zaterdagen achter elkaar hebben de drie competitie-turnploegen van TOOS dat in wedstrijden bewezen. TOOS 1 werd eerste in Boskoop, TOOS 2 werd in Waddinxveen derde en TOOS 3 werd in Hazerswoude eerste. Zaterdag voor een week had TOOS 2 in de A-poule een thuiswedstrijd tegen KDO 1 en Velocitas 1. Voor TOOS de den mee: Mirjam van Rijsbergen, Mari on Kaptein, Marieke Smallegange, Lin da Gorissen en Ingrid Hogendoorn. Warni v.d. Goot was helaas ziek, dus moest de ploeg het met zijn vijven kla ren. De ploeg draaide redelijk, alleen bij de balk werden nogal wat foutjes gemaakt. KDO 1 werd eerste met 157.7 pnt, Ve locitas 1 tweede met 155.0pnt en TOOS 2 derde met 149.7 pnt. In het individu eel klassement kwam Ingrid voor TOOS het hoogste uit op een vierde plaats met 31.75 pnt. Het is voor TOOS 2 het belangrijkste dat ze zich handhaven in de A-poule en aangezien ze hun eerste wedstrijd al hadden gewonnen en ze daarmee al twee ploegen achter zich hebben gela ten, zal dit wel lukken. Zaterdag had TOOS 3 ’s morgens een uitwedstrijd in de C-poule in Hazers* woude tegen Hou-Vast, Thor en Wei devogels. Voor TOOS 3 deden mee: Mariël Peeters, Marja v. Schooneveld, Judith v.d. Linde, Jacqueline Poot, Barbara Lanser, Claudia Sleeuwen- hoek en Chantal Dommanschet. Na eerst twee ronden laatste te hebben gestaan werd er erg goed over kast en paard gesprongen, waardoor TOOS in één klap voor kwam te staan. Op de balk deden we het daarna niet echt goed maar de voorsprong werd net- aan gehandhaafd en TOOS 3 werd eer ste met 149.10 pnt. Hou-Vast werd tweede met 148.35 pnt, Thor werd der de met 142.40 en Weidevogels werd vierde met 142.05 pnt. In het individu eel klassement valt nog te vermelden dat Chantal derde werd met 30.50 pnt. Waddinxveense Schaakvereniging vie len slechts twee remises te noteren. De koplopers maakten geen van allen een fout. Philipse, Van Vuuren en Van Deelen wonnen van resp. Hans van Woudenberg, Smitskamp en Kardol. Ook Chris Roosendaal, hoog op de ran glijst geklommen, boekte een overwin ning. Ritter moest zijn tweede neder laag in dit seizoen, en dat nog wel in suc cessie, incasseren. Hoewel duidelijke remise-tendensen aanwezig waren wist W.van Oort zijn afgebroken partij te gen Smit toch nog in winst om te zetten. Ellers boekte een zeer verdienstelijke zege op Bloem. Bisschop en Van Eg- mond, beiden met zwart spelend, smaakten het zoet der overwinning ten koste van resp. Van Bergeijk en Ponsi- oen. Ket, lange tijd afwezig, bleek het nog niet verleerd hetgeen V.d. Ree moest ondervinden. Alblas maakte bekwaam gebruik van een mistasten van Van Sandijk en won. De ’’oude schaakrotten” Versluis en Littooy hielden, voor de tweede maal dit seizoen, elkaar in evenwicht. Muit boekte zijn tweede achtereenvolgende overwinning nu op Torenbeek. D. van Offeren en Prins zagen geen van beiden kans beslissend voordeel te behalen, re mise. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - Het tweede acht tal van de Waddinxveense Schaakver eniging heeft zich in de competitiewed strijd tegen de IJssel 2 uit Moordrecht niet weten te herstellen van de eerder deze maand geleden nederlaag tegen Krimpen a/d IJssel 4. De wedstrijd werd met een voorlopige 4-2 achterstand af gebroken. De twee resterende partijen geven nauwelijks hoop alsnog een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Aan het topbord deed Wolfs wat van hem als invaller verwacht werd en won op keurige wijze zijn partij. Schroten kon het aan bord 2 echter niet klaren en moest het punt aan zijn Moordrechtse tegenstander latèn. Claassen aan bord 3 brak zijn partij af in een stelling met lo pers van ongelijke kleur en een pion minder. Zeer waarschijnlijk is dit remi se echter dit is niet voldoende voor de wedstrijd. De Bock, bord 4, ging eveneens ten on der. Goor, die bord 5 bemande, zorgde voor een keurig winstpunt en is hiermee een van de topscorers van het team. V.d. Hoek brak eveneens zijn partij af. In een in materieel opzicht gelijke stel ling heeft hij wat ruimtelijk voordeel. Het is echter zeer de vraag of dit vol doende is voor de winst. Besemer speelde aan bord 7 en moest WADDINXVEEN - Met een 3-0 overwinning op de dames van Gemini (Voorschoten) vestigden de dames van Be Fair-volleybal zich dit week einde stevig in de top van de derde divisie G. «w. W& W WW -- wow- 9 HALlix. >RIS ALGKR DAKA ..«TL x? «SA». Kabelkrant

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13