BE FAIR VERLIEST VAN PIERSHIL: 2-0 L UN APARK IN MEI Be Fair-dames Bij Kwiek ging het flink mis zakken terug Honderd regio-schakers in Anne Frank-centrum VKSV hield voor 33e maal drie-rondentournooi WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Moedige strijd van Antilopers Verrrassende winsten bij dammers De Reigersburgh deed het goed WSV heeft het moeilijk tegen Messemaker Flyers-heren laten Haagse Jumpers voorgaan ’’Bewegings hockey” voor jeugdigen Lichtreclames Snacks Eieren Exposities Bloemen IJs Commissie Kledingbeurs Avond Gebakkraam Schade aan uw auto vereist F7 deskundige reparatie. Subsidie Jeugd Tellingen WSV’ers Groenten Be Fair Radio Onderlinge Waddinxveen-za. WSV 2 en 3 5 GLASBEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 IFOCWfl <1 4 f tfTTX Aan de heer H. den Hollander te Waddinxveen is voor 1987 een ver gunning voor het venten met eieren op de maandagen en vrijdagen ver leend. Aan de heer P. van Zanten te Wad dinxveen is voor de ’’ijsperiode 1987” standplaatsvergunning nabij de Pet- teplas verleend. In het tijdvak van 25 april tot en met 16 mei, van 3 tot en met 24 oktober en van 28 november tot en met 19 de cember 1987 zullen in de raadzaal van het gemeentehuis wederom exposi ties worden gehouden. Aan de firma A.D. Kaashoek te Ze venhuizen is voor 1987 een ventver gunning verleend voor de verkoop van bloemen en planten op de dinsda gen. Aan de heren C. Zeilstra en J.T.A. van Hal te Waddinxveen is voor 1987 vergunning verleend voor het venten met ijs, respectievelijk ijs en snacks. Zoals aangekondigd bij de begro tingsbehandeling 1987 is - onder voor zitterschap van de portefeuillehouder economische zaken - een ambtelijke werkgroep Economische Zaken inge steld. Aan Hakzo Schoenmakerij te Wad dinxveen is vergunning verleend voor het aanbrengen van een tweetal licht reclames aan de luifel van het aan het Koningin Wilhelminaplein gelegen winkelpand. Aan mevrouw Y.M.L. de Jong-Der- nison te Waddinxveen is vergunning verleend tot het houden van een kin- derkledingbeurs in de Bonkelaar op 23 en 24 maart 1987. Boys 4, een voor Waddinxveen traditie getrouw zeer moeilijke tegenstander. Onder de vele trouwe deelnemers be vond zich ook weer mevr. C. Roodzant, Twee gemotiveerde, hardwerkende te ams boden het publiek veel lange span nende ralleys waarin al snel bleek dat Ekspalvo het van de middenaanvalsters en Be Fair van de buitenaanvalsters moest hebben. Be Fair startte de le set evenals vorige week met Cora Bos als enige spelverdeelster en met aanvoer ster Jannie Zeeman, evenals de ervaren Joke Baans, aan de kant. In een span nend slot bleek Be Fair met 15-11 de sterkste. sprong in winst van de partij om te zet ten. Ritter, die met twee pionnen achter stand begon, wist er een terug te win nen. In een ware ’’zeeslag”, totaal wer den 90 zetten gedaan, wist hij een vrijpi on te laten oprukken. Juist toen hij dacht te kunnen promoveren overzag hij een schaakje en kon hij alsnog opge ven. De wedstrijd ging hiermee met het kleinst mogelijke verschil verloren (3 1/ 2-4 1/2). WADDINXVEEN - Het publiek was de grote winnaar van de topper in de derde divisie G tussen kampioenskandidaat Ekspalvo en de volleybal- dames van Be Fair. De Waddinxveensen behoren tot de weinige ploegen in deze divisie, die een gevaar vormen voor de koplopers Utrecht en Ek spalvo. Aan het Vredesplatform Waddinx veen is toestemming verleend tot ge bruik van de raadzaal op 2 april 1987 ten behoeve van een regionale infor- matie-avond. WADDINXVEEN - In mei wordt er weer een lunapark gehouden in Wad dinxveen. Dat blijkt uit het overzicht van het aantal besluiten en medede lingen van B. en W zoals dat naar de gemeenteraad is gestuurd. Het lunapark wordt gehouden van 18 tot en met 23 mei nabij het zwembad- complex en gebeurt op initiatief van het Sportweekcomité Waddinxveen. Andere besluiten en mededelingen: Aan T. van de Weerdt te Alphen aan den Rijn is standplaatsvergunning verleend ten behoeve van een gebak kraam op de Beukenhof van 26 febru ari tot en met 14 maart 1987. kreeg de wedstrijd beter in handen en verhoogde de druk op de Piershil-veste. Een mooie kans voor zowel Leon Ko nijn als Arjan Taal voor open doel, had Be Fair weer in de wedstrijd kunnen brengen, maar beiden faalden. Ook de poeiers van Erny Dieckman waren te onzuiver om doeltreffend te zijn, zodat Be Fair met lege handen naar Waddinx veen terug moest keren. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noord kade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Ten behoeve van een op 16 januari jongstleden gehouden concert door de Rijnlandse Orkestvereniging is een uitvoeringssubsidie van maxi maal 900,- toegezegd. Bij de jeugd kwam Kwiek 2 goed voor de dag door, na een 4-3 achterstand. Vriendenschaar 5 een 6-4 nederlaag te bezorgen. Kwiek 3 liet zijn 4e zege in successie noteren en kijkt nu met span ning uit naar de ontmoeting met het eveneens ongeslagen Vriendenschaar 9. Bij de ’’jonkies" van Kwiek 5 ging het, na 3 achtereenvolgende overwinningen, mis en leden zij een gevoelige 10-0 ne derlaag tegen Smash 4. Eind maart/begin april aanstaande zal op diverse punten in de gemeente een aantal verkeerstellingen plaatsvin den. De resultaten van de 14 leden van de or ganiserende vereniging waren zonder meer goed te noemen. Niet minder dan 7 eerste en 3 tweede prijzen wisten zij te veroveren. In totaal scoorden zij 26 van de 42 te behalen punten. De prijswinnende Waddinxveners wa ren: Gr.4. E. Philipse eerste met 2 pnt, gr.8.. H. van Woudenberg tweede met 2 pnt, gr. 11C. Roosendaal tweede met 2 pnt, gr.13. H. Smitskamp eerste met 2 1/2 pnt, gr. 14. E. Schroten eerste met 3 pnt, gr. 16. J. Muit eerste met 2 1/2 pnt, gr. 17. A. Versluis eerste met 2 1/2 pnt, gr. 18. Th.Goor eerste met 2 pnt, gr.21. D. van Offeren eerste met 2 1/2 pnt, en gr. 23. Arjan van Dijk tweede met 1 pnt. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de Waddinxveense Schaakvereni ging voor de 33e maal haar jaarlijkse drie-rondentournooi. Ondanks con currentie van KNSB-wedstrijden en ’’Heerenveen” had weer een groot aantal schaakenthousiasten, om precies te zijn op de kop af 100, de weg naar het Anne Frank-centrum gevonden. WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasser Be Fair verloor met 2-0 van Piershil. Het zaterdagteam van Waddinxveen moest met 1-2 het onderspit delven tegen eerste klasser Oudewater. Langzaam maar zeker keert het competitievoetbal weer terug en is de winterstop nagenoeg ten einde. WADDINXVEEN - Excelsiors onder linge damcompetitie kende de afgelo pen week enkele verrassingen. Medek- oplopers Ruud van Dijk en Adriaan Blom leden toch wel onverwachte ne derlagen tegen de respectievelijk goed- spelende Piet van Es en Nico Gouw. Door deze uitslagen duikelden Ruud en Adriaan beiden twee plaatsen in de tus senstand. Ruud meende in zijn stand een combi natie te zien, kwam op dam, doch hij had zich iets misrekend. Met twee plus- schijven kwam Piet ook op dam. Via een niet al te moeilijk zetje kwam Nico op dam. Een leuke positionele strijd leverden Cor Stolker en Kees Blonk. Deze spe lers waren aan elkaar gewaagd en deel den de punten. Teun Driesse en Cor Ba- relds hadden een wat grillige opening. Ze deden niet voor elkaar onder en kwamen in het eindspel een puntende- ling overeen. Janneke Terpstra had het geluk aan haar zijde in de strijd tegen Sjaak de Wit. Janneke leek schijfwinst te gaan boeken. Sjaak zag bij een dreiging een tegencombinatie naar dam, doch moest toezien, dat Janneke met schijfwinst ook op dam kwam. In een iets eerder stadium overzag Sjaak een combinatie met schijfwinst. Tijmen den Ouden speelde positioneel sterk tegen Cor Rietveld. Dankzij de winst klom Tijmen in de tussenstand naar de 4e plaats. Ekspalvo bleef echter rustig en hield Be Fair onder druk met een moeilijke ser vice waardoor de stand werd rechtge trokken tot 14-14. Zowel Be Fair als Ek spalvo kregen kansen op de setwinst en tot 16-16 ging de stand gelijk op, toen wist Ekspalvo definitief toe te slaan, 16- 18. Wie de 3e set zou winnen zou ook de wedstrijd winnen. Dit gegeven speelde tijdens de gehele 3e set mee in de hoof den van speelsters en coaches en werd ook bewaarheid. De 4e set werd een formaliteit en Ek spalvo kon een moegestreden Be Fair met 15-4 klop geven. Door deze neder laag is Be Fair teruggezakt naar de 4e plaats en staat Ekspalvo fier bovenaan. Be Fair kan Ekspalvo nog verder op weg helpen naar het kampioenschap door medekoploper Utrecht te verslaan die op 14 maart in Waddinxveen aan moeten treden. Maar voordat het zover is wacht eerst nog de uitwedstrijd bij Leython en het bekerduel tegen Gemini 1. B progressief: 3. Vincent Hölzel op Bil ly, 4. Henk Jan Oldenbanderingh op Shyla, 5. Pauline van Rhijn op Reinhil- de. L vrinterkampioenschappen: 2. Bianca de Jong op Ginger, 3. Mischa van de Kraats op Tristan. L progressief: 1Bianca de Jong op Gin ger, 2. Leonie van Rhijn op Rakker. M winterkampioenschappen: 1. Yvette Ribbens op Arco. Volgende week zullen we doorgeven wie er allemaal naar de finale van de winterkampioenschappen mogen. WADDINXVEEN - De hockey club Waddinxveen gaat lessen ”be- wegingshockey” geven voor jonge kinderen. Dit nieuwe initiatief, dat ingaat op zowel reacties van ouders als hun kinderen, is bedoeld voor meisjes en jongens uit de groepen drie en vier van de basisschool (8-9 jaar). Met het ’’bewegingshockey” wordt na de krokusvakantie begonnen en wel op woensdag 11 maart van 13.00-14.00 uur. Zolang de nieuwe hockeylessen op een speelse manier worden gege ven kan dit alleen maar een positief effect hebben. Het spelelement zal daarom het belangrijkste onder deel zijn. Veel aandacht wordt be steed aan het goed leren bewegen en de ontwikkeling van de moto riek van de kinderen. Omdat ’’bewegingshockey” nog in een experimenteel stadium ver keert, worden de eerste drie lessen gratis gegeven. De club stelt een hockeystick beschikbaar. Vallen deze drie trainingen in de smaak dan bedragen de kosten voor de rest van het hockeyseizoen 25,-. De training staat onder leiding van een door de Nederlandse Hockey bond opgeleide trainster. Voor kinderen die geboren zijn na 30-9-1978 en vóór 1-10-1979 start een aparte groep die vanaf oktober 1987 competitie gaat spelen bij het minihockey. Eerste training even eens woensdag 11 maart van 14.00 tot 15.00 uur onder dezelfde voor waarden als hierboven omschre ven. De groepen zullen uit maxi maal tien kinderen bestaan. Aanmelding en informatie bij Francine van Rooij, Heuvelhof 20. telefoon 12879. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se sportclub Antilope heeft meegedaan aan de vierde en laatste wedstrijd van de crosscompetitie van de afdeling Gouda, die zaterdag in Reeuwijk werd gehou den. Echt spannend was het in de meeste ca tegorieën niet meer, omdat veel ere plaatsen al bij de voorgaande 3 crossen in Waddinxveen, Alphen a.d. Rijn en Gouda waren verdeeld. Toch is er door de Antilope-deelnemers moedig gestre den, om wellicht een plaatsje hoger te kunnen eindigen. Om in het eindklassement te worden opgenomen, moest minstens 3 van de 4 keer aan de crosscompetitie worden deelgenomen. Van de totaal ingeschre ven 519 deelnemers, leverde dit uit eindelijk op dat hiervan "slechts” 331 werden opgenomen in de eindrang schikking. Om tot deze eindrangschikking te kun nen komen, wordt door de organisalie meegeteïd de'beste 3 van de 4 crossen, terwijl voor elk behaalde plaats eenzelf de aantal punten werd behaald. Dege nen met de laagste punten werd uit eindelijk winnaar/winnares. Voor de deelnemers van Antilope le verde dit de volgende eindrangschik king op: Heren veteranen: Fer Bonsel 4, Bram Lindhout 12, Wim Schild 17; Jongens Cl: Robert Smaal 5, Rutger Lueks 14; Jongens C2: Bart Meijs 13; Jongens Dl: Richard Schenk 29, Pepijn Jansen 34; Jongens D2: Dennis Berger 29; Meisjes B: Mariska Boom 3; Meisjes Cl: Marti ne Broekman 4, Annelies Dekker 6; Meisjes C2: Mariska Valk 10; Meisjes Dl: Marjolien Broekman 6, Joyce Pom- merel 9; Meisjes D2: Mariska Smaal 2, Petra Vletter 3, Marit Groeneveld 18, Charlotte van Loon 25, Jeichina Stolk 27. Dankzij gebruikmaking van een com puter, bestuurd door Antilopers Johan Dijkstra en Willem de Boer, kon dit jaar eenvoudigweg de eindrangschik king worden opgemaakt. Beide Antilo pers offerden 4 zaterdagen vrije tijd op voor de atlietieksport binnen de afde ling Gouda, waartoe ook Antilope uit Waddinxveen behoort. WADDINXVEEN - Dat de Goudse schaakvereniging Messemaker altijd een moeilijke tegenstander voor de Waddinxveense schakers is, bleek ook afgelopen week weer eens. Een voltallig WSV 1 kwam in eerste zitting niet ver der dan 1 1/2-1 1/2. Niet minder dan 5 partijen werden afgebroken en zullen op 23 en 26 februari worden uitge speeld. Gezien de stand zullen de Wad dinxveners er hard aan moeten trekken om althans een gelijkspel uit het vuur te slepen. Een geladen WSV 1 trok, in dezelfde opstelling waarin de eerste vier wed strijden gewonnen werd, naar Messe maker 2. In het zeer spannende treffen kwamen slechts drie partijen ten einde. Van Vuuren wist het zijn tegenstander zo moeilijk te maken dat deze er niet in slaagde het vastgestelde aantal zetten binnen de daarvoor gestelde tijd te doen en door tijdsoverschrijding verloor. Philipse nam geen enkel risico, zijn te genstander evenmin, zodat bij het af breken een stelling op het bord stond die geen van beiden aanknopingspun ten bood, remise. Heel anders verging het Bloem die aanvankelijk een gewel dige aanval creëerde. Zijn tegenstander wist deze echter te pareren en counter de zo keihard terug dat Bloem moest ca pituleren. De voorlopige stand werd hierdoor 1 1/2 -1 1/2. Van de afgebroken partijen staat Van Deelen een fraktie beter, zonder van winstkansen te kunnen spreken. W. van Gort staat iets minder, doch de stel ling biedt nog volop mogelijkheden tot een ’’loopgravenstelling”. Kardol staat zeer goed en heeft zeker winstkansen, Smitskamp staat in meterieel opzicht gelijk. Aan de heer T. van der Spek te Ze venhuizen is voor 1987 een wissel-vas- te standplaats op de lokatie Zuidpla- slaan verleend ten behoeve van de verkoop van aardappelen, groenten en fruit op de woensdagen. In de 2e set had Be Fair de pech dat An- nemarie de Rooy met een knieblessure moest uitvallen, al was Joke Baans een goede vervangster. Ekspalvo kon het inititatief van Be Fair overnemen en won terecht met 15-9. De derde set duurde niet minder dan 38 minuten waarin beide teams de ene lange ralley na de andere speelden. Met een onhoudbare Marianne Roes en de rust van het 2-4 systeem kon Be Fair naar een 14-10 voorsprong en leek de set-overwinning binnen handbereik. Groep 3: C. Wessels 3 pnt, 2. Hens ten Thije 1 1/2 pnt, 3. H. Uijttenbroek 1 pnt, 4. W. Koning 1/2 pnt. Groep 4: 1. E. Philipse (WSV) 2 pnt, 2. R. Mandersloot 2 pnt, 3/4. Rob Jmits 1 pnt, 3/4. C. Troost 1 pnt. De 2-0 nederlaag van Be Fair tegen Piershil was een zeer teleurstellend re sultaat voor de Waddinxveners, die de laatste weken tegen een aantal le klas- sers zulke goede resultaten hadden ge boekt. Competitie- of oefenwedstrijden blijken echter heel wat verschillen op te leveren. In de oefenwedstrijden geeft men elkaar meer ruimte om te voetbal len, maar voor de competitie gelden an dere normen. Dit bleek zaterdag wel erg duidelijk op het hobbelige veld van Piershil dat on beschut, koud en slechts met enkele toeschouwers een ongezellige indruk maakte. De lichte Be Fair-brigade ging vooral in de eerste helft fysiek ten on der. De robuuste Piershillers die voor niets uit de weg gingen gaven de Wad dinxveners weinig kans in hun spel te komen. Al had René v.d. Wilk Be Fair bijna op voorsprong gebracht toen hij dankzij storend werk van Peter Konijn alleen door kon gaan, de Piershilse keeper stond echter op de goede plaats. Kort hierna redde de paal Be Fair van een achterstand. Ondanks het fysieke ge weld van de Piershillers waar de scheidsrechter heel warrig op reageer de, kwamen Be Fairs tegenstanders ook nauwelijks gevaarlijk voor het doel van Marcel Straver. Uit een dood moment werd de score geopend, een corner werd hoog voor het doel gebracht waar de vrijstaande spits ongestoord de bal koppend in de touwen joeg. Dit gebeur de 8 minuten voor rust. Na de thee hetzelfde beeld; Be Fair technisch beter maar Piershil fysiek sterker. Na een kwartier spelen was het wederom uit een corner dat Piershil scoorde, nu was het slecht wegwerken van Be Fairs verdediging de oorzaak dat de spits van Piershil voor de tweede maal kon scoren. Met twee wissels’ - Frans van Woudenberg voor Peter Both en Razi Licoumine voor Ronald Dode- waard - trachtte trainer Rozendaal de wedstrijd alsnog te beïnvloeden. Gedeeltelijk lukte dit ook want Be Fair Aan de Regionale Omroep ’’Radio West" te Rijswijk is ontheffing ver leend voor het verzorgen van een live- radioprogramma op de weekmarkt van 23 januari. veelvoudig oud-schaakkampioen van Nederland. Ondanks het klimmen der jaren, ze is inmiddels ver in de tachtig, blijft ze zeer enthousiast schaken en is al vele jaren een trouw deelneemster aan het WSV-tournooi. Na de opening door WSV-voorzitter Besemer complimenteerde mr. C. Stuy- ling de Lange, vice-voorzitter van de Rotterdamse Schaakbond, het actieve WSV-bestuur. Elk jaar weer slaagt het er in een groot aantal schakers uit de re gio een prettige schaakdag te bezorgen. Onder leiding van de heren Torenbeek en V.d. Hoek speelden de 100 deelne mers, naar speelsterkte ingedeeld in 25 groepen van vier, drie schaakpartijen mef voor elke partij max. een uur be denktijd per persoon. In de eerste hoofdgroep was het C.E. de Leeuw uit Arnhem die, zij het na een beslissingspartij tegen Fr. Schuurmans, winnaar werd. De tweede hoofdgroep werd gewonnen doorK. de Ruiter. Hier waren zelfs 2 beslissingspartijen nodig. D. ’t Hart en J. Bakker, beiden al jaren lang vaste deelnemers aan het tournooi, werden resp. tweede en derde. De eindstanden in de sterkste groepen waren: Groep 1: 1. C.E. de Leeuw 2 pnt, 2. Fr. Schuurmans2pnt, 3/4. D. Bac 1 pnt. 3/4 G. van Ommeren 1 pnt. Groep 2: 1. K. de Ruiter 2 pnt, 2. D. ’t Hart 2 pnt, 3. J. Bakker 2 pnt, 4. Fr. Verhoekx 0 pnt. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se manege De Reigersburgh heeft zon dag weer goed zijn best gedaan. Er was in Barendrecht namelijk een spring- wedstrijd voor pony’s. In elke klasse waren er twee wedstrijden. Eén hiervan telt mee voor de finale van de winter kampioenschappen. De uitslagen wa ren als volgt: Egbert Schroten wist in de onderlinge competitie tegen Van Deelen lange tijd het inititatief te houden. Vlak voor het afbreken lijken de kansen echter ge keerd. Besemer bouwde tegen Hans van Woudenberg een krachtige aanvals- stelling op. Op het moment dat hij dacht toe te slaan toverde Hans echter een krachtzet op het bord waardoor Bese mer direct kon opgeven. Ellers won te gen Kardol reeds in de opening via een lichte combinatie een stuk. De rest was slechts een formaliteit. Van Bergeijk nam revanche tegen Van San- dijk voor de eerder dit seizoen tegen hem geleden nederlaag. V.d. Ree klop te Bos. P. van Offeren, Tol en Toren beek kwamen tegen resp. Pohsioen, Goor en Alblas tot remise. Versluis boekte een overwinning op de altijd taaie De Bock. Muit wist J. van Oort op remise te houden. V.d. Starre en Ket trokken aan het langste eind tegen resp. D. van Offeren en Van Egmond. De jeugdige Hugo Zevenbergen, voor het eerst op de club. Gaf zijn visitekaartje af. Hij wist Littooy, toch niet de eerste de beste, keurig op remise te houden. Naar het zich laat aanzien zal zaterdag het competitiegeweld weer aanvangen voor de zaterdagvoetballers van Wad dinxveen. Voor het eerst dit jaar kon den zij zich laten zien op gras. Tegen stander was de nr. 2 van de le klasse za terdag, Oudewater. Gezien het spelverloop is te constateren dat het verschil van de top van de resp. 2e klasse en de le klasse maar heel klein is. De Oudewaterse ploeg won welis waar met 1-2 maar gezien de krachtsver houdingen had dit net zo goed anders om kunnen zijn. In de eerste helft een uiterst grillig Wad dinxveen, dat zeer goede momenten af wisselde met zeer slechte. Oudewater wist tweemaal te profiteren van die slechte momenten, terwijl Waddinx veen niet tot doelpunten kwam tijdens de goede momenten hoewel de moge lijkheden tot driemaal toe uniek waren. In de tweede helft een duidelijk even wicht voor Waddinxveen en dit leidde al snel tot een penalty, welke door Hans v. Offeren werd gemist nadat de Oudewa- ter-keeper met een katachtige reaktie de bal uit het doel ranselde. Toch kreeg Waddinxveen even later loon naar wer ken, toen Hans v. Offeren met een su blieme pass Arjan Brouwer in stelling bracht welke niet miste. Howel Waddinxveen nog diverse moge lijkheden kreeg om een gelijkspel te be halen, bleef het bij deze 1-2 eindstand. Wat de resultaten van de afgelopen we ken in de oefenperiode voor de Wad dinxveners in zal houden zal wellicht a.s. zaterdag tot uiting komen. Dan ont moeten zij thuis om half drie Jodan WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal heeft in de strijd om de hoogste positie in de mid denmoot voorlopig voorrang moeten verlenen aan het Haagse Jumpers 1. In Den Haag werd het 78-72 voor Jum pers. Dat het verschil zo betrekkelijk klein was, was meer een verdienste van Flyers’ spelinzet dan van het spelniveau want dat was niet zo best. Zo kende Fly ers in de beslissende fase van de wed strijd vijf scoringsloze minuten en dat mag niet bij een rayonploeg. Flyers had deze wedstrijd moeten én kunnen win nen. Scores: Dirk Rijnsburger20, René Hazelaar 18, Bart Zwamborn 16, Rijk Meuleman 10 punten. Flyers dames 1 speelde tegen het gerou tineerde Leiderdorp, een team in de kop van de ranglijst, een goede wed strijd. Bijna de gehele wedstrijd was het Flyers dat de leiding had, net na rust zelfs met een ruime voorsprong: 40-26. Toch wist Leiderdorp daarna langzaam steeds dichterbij te komen, dit vooral omdat Flyers amper tot een score kon komen. Leiderdorp wist zo in de slotfa se toch nog, zij het net aan, de winst van Flyers af te pakken: 50-51. Scores: Car la Baan 16, Connie Captein 10 punten. Flyers jongens-junioren 1 zette afgelo pen vrijdag een uitstekende prestatie neer. Na een aantal wedstrijden onder niveau gespeeld te hebben was vrijdag de juiste vorm weer aanwezig. Dat moest ook want het duel tegen het Hil- versumse Dunkers was niet alleen de strijd voor de 2e plaats in de competitie maar moest ook een revanche worden voor de onlangs zo jammerlijk verloren uit-ontmoeting. Dat de ploegen aan elkaar gewaagd wa ren bleek uit de zeer lange tijd gelijk op gaande score. Zo’n negen minuten na rust kwam er kentering in de strijd, Dunkers’ sleutelspeler werd het veld uitgestuurd en een uitmuntend spelend Flyers wist afstand te nemen. In de slot minuten was Flyers verdediging nage noeg perfect zodat deze mét de onstuit bare aanval er voor zorgde dat Flyers over Donkers heen walste. Winst dus: 93-66. Scores: topschutters Mark van Es 34 pnt met 6 driepunters (evenaring clu- brecord) en Wolter Zwijnenburg 19 pnt met 3 driepunters, verder Rob van der Vaart 16 en Jasper de Rijke 13 pnt. Een goe<je, makkelijke overwinning was er voor meisjes-kadetten 2 tegen Voorburg 2. Diana Vermeer met 14 en Janneke de Jong met 10 scoorden ’t meest. Hoe goed de overwinningen van andere teams ook waren, de beste was die van meisjes-adspiranten 1 op Leiderdorp 1. Na een uiterst spannende wedstrijd kon Flyers in de verlenging de zeer ver dienstelijke winst grijpen: 41-40. Sco res: Mireille Raaphorst en Gerlinde Taal 10 pnt. In het Dame-eindspel is zijn Loper mis schien iets bewegelijker dan het Paard van zijn tegenstander. Hans van Wou denberg overzag in het middenspel een matcombinatie, welk alleen met materi- aalverlies was te pareren. Misschien is in de afgebroken stand iets van de materiële achterstand goed te maken. Het zal echter de vraag zijn of dit voldoende zal zijn. Alles bijeen is de kans op een gelijkspel zeker nog aanwe zig maar dan zal er hard voor geknokt moeten worden. Ook het tweede en het derde team van WSV waren minder sucoesvol. Beide te ams verloren hun afgeöroken wedstrij den tegen resp. De IJssel 1 uit Moord recht en Lekkerkerk 1. De twee afgebroken partijen uit de wedstrijd WSV 2 - De IJssel 1 van resp. Eric Claassen en V.d. Hoek eindigden allebei in remise. De einduitslag werd hierdoor 3-5 in het voordeel van de Moordrechtenaren Uit de wedstrijd WSV 3 tegen Lekker kerk 1 resteerden nog drie partijen. De voorlopige stand was hier 1 1/2-3 1/2 voor Lekkerkerk. De tegenstander van Ket zag, terecht, niets meer in zijn stel ling en gaf zich zonder verder te spelen gewonnen. Chris Roosendaal wist, on danks heftig verzet, zijn materiële voor- WADDINXVEEN - Het kon niet goed blijven gaan in de tafeltenniscompetitie van Kwiek. Na drie weken van positieve resultaten voor het gros van de 18 seni orenteams van Kwiek, ging het afgelo pen week flink mis. Misschien dat de re sultaten van de teams die hun wedstrijd- formulier te laat inleverden hieraan nog iets kan veranderen maar veel zal dit toch niet zijn. Kwiek 1 deed gelukkig niet niee aan de nederlagen-serie en won met 7-3 van El- dos uit Lekkerkerk, waarbij Wim van Wageningen z’n enkelspelen 3x met winst afsloot. Kwiek 3 moest zonder sterkste speler Piet Swart naar Vrien denschaar 6 en dat heeft ze minstens een gelijkspel gekost; nu werd het een 7-3 nederlaag mede doordat invaller Wilco v.d. Bas niet tot winst kwam. Ook Kwiek 4 moest bij Vriendenschaar op bezoek en liep tegen dit nog ongeslagen team een 9-1 nederlaag op. Kwiek 5 knokte hard tegen Flamingo’s 5 en de beslissing viel pas in het laatste enkel spel, maar toch een 6-4 nederlaag. Kwiek 6 ontving het sterke ongeslagen Smash 2 uit Schoonhoven en leed een zware 10-0 nederlaag. Het bezoek van Kwiek 8 aan ZTTC 2 in Zevenhuizen le verde eveneens een nederlaag op; na een 2-2 stand werd het een 8-2 zege voor de ZTTC-ers. Kwiek 9 en 11 fleurden de boel wat op met 7-3 overwinningen op resp. Boskoop 2 en Flamongo’s 11, maar Kwiek 14, 15 en 16 trokken aan het kortste eind.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 15