’Normaal’ op 20 maart in de Beurshal Kies niet zomaar Stet* nat Willem Broer clubkampioen Van De Gouwe Streek Omwonenden klagen over schade zandtapijt ^^5*5 april 30maart P >nale hartweek nederlandse hartstichting giro 300, bank707070600 L 1? Protestbrief naar hoogheemraadschap van Rijnland Etnische Peruaan naar Waddinxveen Judoleraar Marchant derde dan Patiënten Platform ook in W’veen Blijspel voor ouderen in het AF-centrum Zaalvoetbal- toernooi van De Wingerd Stroomstoring Bloemendaal Modeshow Marchant in Boskoop Actie van hervormde diaconie groepen adviseren CDA Zondag middag disco in De Bonkelaar Zwijgers: Eet Alfalfa Het Weekblad feliciteert l Zand Uitslagen Collecte Inklinken EO - F WOENSDAG ii MaaRÏ 1987 De band Normaal, tegenwoordig met gitarist 'Kempen Paul Mealmoes’. Op deze plek aan de Henegouwerweg komt in de komende jaren een nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie te het publiek het leuk vond. Een wel- T DAMES X staan. (Foto:J. Oskam). BOSKOOP - Oerend hard geeft de groep Normaal op vrijdag 20 maart een concert in de Beurshal De avond begint om 20.30 uur en in het voorprogramma treedt Bertus Staigerpijp op. het eindklassement. Jan van den Toom heeft beslag weten te leggen op de derde plaats met twee knappe PR's (49.53 en 2.35.85). Bij de dames, senioren en junioren, was Petra Verweij (jun A) net als vorig jaar, de snelste met twee PR's. Bij de juni oren zijn veel persoonlijke tijden verbe terd. De tijden op resp. de 500 en 1000 meter waren als volgt: meisjes jun. D. 1. Judith Broer, 56.71 en 2.16.86 (val), C. 1. Monique Verwe ij, 59.30 en 2.02.22, A. 1. Petra Verwe- De bouwkosten van het complex bedra gen zo’n zes miljoen gulden. De bouw zou in 1988 kunnen starten. De oor spronkelijke plannen stammen al uit 1969, maar vooral de laatste jaren heb ben omwonenden tot aan de Kroon toe geprobeerd de bouw tegen te houden omdat er sprake zou zijn van stank en geluidsoverlast. Uitslagen van de pools: Pool 1 (6-9 jaar): 1. Snelle voetbal- schoentjes, 2. Super snelle superbal bengels, 3. Snelle Vogels; Pool 2 (9-10 jaar): 1. Loltrappers, 2. De snelle trappers, 3. De Sputters; Pool 3 (11-12 jaar): 1. De All-stars, 2. De Sjaps, 3. Super Flodders. BOSKOOP - Bij de laatste examens ju do is de 32-jarige Hans Aleven 3e dan judo geworden. Hans traint bij sport school Marchant in Boskoop en geeft al jaren les op één van de dependances van deze sportschool. Louis Marchant, zelf 5e dan judo, is bij zonder met dit succes van een van zijn leerlingen. Bij de senioren hebben de volgende schaatsers nog persoonlijke records op de 500 mtr gereden: Gé van Helden (vierde in het eindklassement), Jan Benschop, Henk Vink en Ruud Flink. Op de 1500 mtr reden Victor van Leeu wen en Jan Benschop een PR. ij. 54.88 (PR) en 1.51.99 (PR). Jongens jun. D. 1. Eelco Hoedenmaker, 57.64 (PR) en 1.58.34 (PR), 2. Sander Gouw, 58.31 (PR) en 2.00.55 (PR), 3. Erik Nugteren, 1.02.19 (PR) en 2.17.31 (PR),>C. 1. Michel Moorlag, 1.04.76 en 2.15.63. B. 1Erik Broer, 55.59 (PR) en op de 1500 mtr'3.04.22. WADDINXVEEN - De in Lima wo nende Oscar Balbuena, directeur van de kleine Peruaanse ontwikkelingsorga nisatie CIDIAG, komt eind deze maand naar WaddinxveenHij is dan de gast van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, zo heeft secretaris Emka Krösschell-Koopmans voor de lokale omroep RTW laten we ten. Zes Waddinxveners waren in het voor jaar van 1985 de gast van Oscar Balbu ena in Lima. WADDINXVEEN - de 24-jarige Wad- dinxvener drs. E.C. van Vliet van de Weidezoom 13 is aan de Erasmusuni- versiteit in Rotterdam geslaagd voor het accountantsexamen. De steno-typeschool Arriba in Wad dinxveen meldt de volgende geslaag den: Voor stenografie Frans: mej. E. Pos. Voor praktijkdiploma machi- neschrijven: A. Bakker, T. v.d. Ligt, F. Kole. N. v.d. Lans en R. Paalvast. Voor dat doel ligt er aan Henegouwer weg sinds vorig jaar een zandtapijt dat moet inklinken. Volgens de betrokken omwonenden in Randenburg is dat in, een kwetsbaar veengebied niet verant woord. Want de veenlaag drukt in el kaar, er komen allerlei schadelijke stof fen in het slootwater, het grondwater komt omhoog, er dreigen horizontale verschuivingen in de bodem, planten en weilanden worden door humuszuren aangetast en er ontstaan veenbonken in de sloten. De bewoners, die liever zagen dat er met piepschuim zou zijn gewerkt, rep pen ook nog altijd over eventuele bom men uit de Tweede Wereldoorlog, die in de bodem verzeild zouden zijn ge raakt, maar onderzoek van de gemeen- WADDINXVEEN - Baken, de tiener- disco van De Bonkelaar, gaat nu ook discomiddagen op zondag houden. Dit gebeurt bij wijze van proef in maart, april en mei. De eerste tienerdisco op zondagmiddag is komende zondag 15 maart. De toegangsprijs bedraagt 1,25. De tienerdisco binnen De Bonkelaar houdt al jaren haar twee wekelijkse dis co op de vrijdagavond. Telkens weer trekt Baken zo’n 100 tot 180 bezoekers in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Bewoners in de buurt van de plek waar het hoogheemraadschap van Rijnland een rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk-Dorp wil gaan bouwen zijn bang voor schade aan hun huizen en agrarische bedrijven. In een brief hebben ze daarom Rijnland aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van de komende bouwactiviteiten. om aan de zes regionale platforms in de groep ook tot haar verbazing live een Zuid Holland, die reeds zijn opgericht dan wel in staat van oprichting verke ren, subsidiebedrag van 150.000,- ter be schikking te stellen als bijdrage in de ex- 1988 een begin zal kunnen worden ge maakt met de bouw van de zuiveringsin richting. De bouwtijd van de inrichting en de bijbehorende werken is geschat op 2 jaar. De ontwerpen voor de zuiver- ingsinrichting en de gemalen zullen worden gemaakt door de afdeling pro jecten van Rijnlands technische dienst. Voor het opmaken van een definitief ontwerp voor de transportleidingen, de gecompliceerde kruising met de Gouwe en het uitstroomhoofd van de effluent- leiding zullen de Heidemij (cultuurtech- i nische en landmeetkundige aspecten) en het ingenieursbureau Dwars, Heed- erik en Verheij (civiel-technische en constructieve aspecten) ingeschakeld worden. WADDINXVEEN - De diakonie van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen is van plan tien mille bij elkaar te gaan brengen voor de bouw van een klein gereformeerd psychi atrisch ziekenhuis in Zeist met poliklini sche hulpklinieken in vermoedelijk Zwolle en Dordrecht. Aan het realiseren van dit ziekenhuis wordt meegewerkt door bestuurslid dr. W. Verboom, oud-predikant in Wad dinxveen. De tien mille zal met collecteren en gif ten bijeen worden gebracht. Vorige week collecteerde de Stichting De Wingerd in Groenswaard 2 en 3 voor het jaarlijkse Koninginnefeest op don derdag 30 april. Dat feest op het veld aan de Wingerd is bestemd voor kinde ren tot en met 12 jaar en omvat diverse spelletjes met mooie prijzen, ’s Avonds en er een grote optocht gepland met een ballonnenwedstrijd. Het is de bedoeling dat de ene week op vrijdag en de andere week op zondag er disco is. Voorlopig wil de werkgroep drie maan den op zondagmiddag starten. De disco zal van twee tot vijf uur duren. Net zoals bij de vrijdagavond zal de entree 1,25 zijn en wie voor de eerste keer komt krijgt een pasje waar naderhand nog een pasfoto op moet komen. Ruim tien jaar geleden kwam het feno meen Normaal bovendrijven. Niet in plaatsen als Zelhem of Eibergen, maar vreemd genoeg in grote steden als En schede en Amsterdam. Het was de rock ’n roll-gek Ben (Beernd voor zijn vrien den) Jolink die in Enschede de kunsta cademie bezocht en in Amsterdam iets met theater wilde gaan doen. Met zijn lange haar en platte accent werd hij in de hoofdstad echter als een rariteit be schouwd en Ben keerde terug naar de Achterhoek. Samen met zijn vriend, drummer Jan Manschot, werd een bandje opgericht. Vier drinkebroers- muzikanten verwerkten in hun teksten alles wat het platteland in hun ogen aantrekkelijk maakte: lol met de kame raden, ruimte om te motorcrossen en de intimiteit van de dorpsgemeenschap. Nummers, sterk geënt op de rock 'n roll die buiten de stadsgrenzen nooit zijn BOSKOOP - Marchant Mode Sport aan de Zijde in Boskoop gaat op zater dag 21 maart weer een modeshow hou den. Hoewel volgens Louis Marchant en zijn verloofde Natascha Knoester er nog steeds mensen zijn die denken dat er al leen sportkleding en sportartikelen ver kocht worden, heeft de zaak een enor me verandering ondergaan. Zowel het interieur als de uitgebreide collectie da mes en herenkleding zijn volledig aan gepast aan deze tijd. Men kan er terecht voor sportkleding, sportschoenen, sportartikelen etc. maar ook voor spij kerbroeken tot en met partykleding. Dit kan tevens worden vervolmaakt met de aparte collectie sieraden, te verkrij gen in alle prijsklassen. In oktober 1986 hebben Natascha en Louis Marchant besloten de modes hows, die twee maal per jaar plaatsvon den in de winkel, te verhuizen naar de hal aan het Torenpad. Wie op die show geweest is heeft kunnen constateren dat het sportcomplex was omgetoverd tot een Parijs-gebeuren. Een schitterend podium met daaromheen gezellige ron de tafels en comfortabele stoelen. Het was een wervelende modeshow. Dit spektakel gaat zich herhalen op zater dag 21 maart. Op deze show zal de voor- jaars- en zomercollectie 1987 getoond worden. De kaarten kosten 7,50 incl. 1 kopje koffie en tevens dingt men mee naar één van de vele mooie prijzen die te winnen zijn in de loterij. De hoofd prijs is een 3-daagse reis naar Parijs. WADDINXVEEN/HAZERSWOU- DE - Het regionale CDA laat zich nu ook door vertegenwoordigers uit de et nische groepen adviseren inzake min derheidsvraagstukken en andere speci fieke problemen die deze ’’medeland ers” in onze samenleving ondervinden. Zoals al gebeurd is in verschillende ka- merkringen, is dat nu ook formeel tot stand gebracht in de Kamerkring Lei den, waar voorzitter Mirjam de Goeij- Smulders een Regionaal Intercultureel Beraad installeerde in hotel-restaurant Groenendijk te Hazerswoude-Rijndijk. De adviezen van deze gemengd samen gestelde raad zullen rechtstreeks aan het Kamerkringbestuur worden voorge legd, die deze versterkt met zijn eigen advies doorgeeft aan CDA bestuurders en fracties op gemeentelijk en provinci aal niveau. Voor problemen die op landelijk of Europees niveau liggen, is er een Landelijk Intercultureel Beraad, dat het Partijbestuur en de fracties van de Eerste en Tweede Kamer en het Europees Parlement adviseert. Het landelijk adviesorgaan werkt nauw samen met de regionale commissies. Naast een adviserende taak heeft het ICB ook als opdracht namens het CDA contacten te leggen en te onderhouden met etnische groepen. Het Intercultureel Beraad in de Kamer kring Leiden bestaat uit 14 personen, al len CDA-leden, waarvan 5 van Neder landse oorsprong zijn en 9 van diverse etnische groepen uit landen rond de Middellandse Zee, maar ook uit Surina me, de Nederlandse Antillen en Hong Kong afkomstig zijn. De grondgesteldheid in het betrokken gebied is slecht. Daarom was het nood zakelijk op het terrein aan de Henegou werweg een grondverbetering aan te brengen. Daartoe is een zandpak- ket aangebracht ter dikte van 3 meter. Van deze zandlaag zal 2 meter in de bo dem wegzakken zodat de uiteindelijke ophoging 1 meter zal bedragen. Om het zettingsverloop te versnellen en schade aan de omgeving te voorkomen zullen ’’zandpalen” worden toegepast en zal het zand ”in den droge” worden aange bracht. Voor de aanleg van de uitrit, het bou- wrijpmaken van het terrein en het op maken van de ontwerpen voor de zui veringsinrichting, de gemalen en de transportleidingen stelde Rijnlands ver enigde vergadering al in februari 1984 een krediet beschikbaar. Met het inklinken van het terrein zal on geveer een jaar gemoeid zijn, zodat in WADDINXVEEN - De toneelgroep Spektakel uit Zevenhuizen is volgende week maandagavond 16 maart in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad te gast van de culturele com missie, die dan weer de maandelijkse avond voor ouderen en mindervaliden houdt. Om acht uur zal in de toneelzaal worden opgevoerd het blijspel: "Schat, ik ben d’r hoor”. Het stuk bestaat uit twee bedrijven en handelt over de emancipatie van de vrouw. Een onderwerp waarover men, hoe men er ook over denkt, nooit uitge praat raakt. Het zal niemand vervelen hoe de emancipatie van de vrouw in het stuk aan de orde wordt gesteld, vooral als de rollen gedeeltelijk worden omge draaid. De vraag is dan: Waar komen de kin dertjes vandaan”Opa zit er dan wel de gelijk mee, maar hij krijgt gelukkig steun van lotgenoten. Het blijspel zit dus met vrolijke geheimzinnigheid en zoals gesteld, dat kan lachen worden. De toegangsprijs is, zoals altijd, 1,50 per persoon. Een introducé als begelei ding van de oudere of mindervalide is van harte welkom. Ouderen die niet woonachtig zijn in het Anne Frank-cen trum beheoeven niet weg te blijven, omdat zij niet weten hoe zij naar het Anne Frank-centrum moeten komen. Hiervoor is een goede oplossing door de activiteiten van de hand- en spandiens ten. Als men belt naar nummeer 15555 wordt men tegen een kleine vergoeding van minimaal 1.- thuis afgehaald en na afloop weer keurig netjes thuis ge bracht. kome afwisseling op het toentertijd vrijwel geheel Engelstalige repertoire op de radio. ’Oerend hard’ was niet alleen een alleraardigst rocknummer, het was ook leuk voor stedelingen die hun voor oordelen ten aanzien van de onbehou wen dorpelingen bevestigd zagen en bo venal een verademing voor de plattelandsjeugd, die zichzelf voor het eerst in de nederlandse popgeschiedenis op de radio hoorde. Met dialect en al. Normaal had het begrip ’boer’ opge pakt en er met succes een geuzennaam van gemaakt. De band speelt een geraffineerd spel met ideeën en vooroordelen, door deze te overdrijven. Datgene waar boeren werkelijk voor staan: gemeenschappe lijkheid, eerlijkheid en lol, wordt posi tief benadrukt. Het publiek van Nor maal bestaat dan ook niet uit dronken straatvechters, althans niet meer dan bij ieder ander popconcert, maar veel eer der uit plattelandsjongeren die in het optreden van de band hun eigen erva ringen gespiegeld zien. Tk ben moar ’n eenvoudige boer’nlul’, zingt Buizn Beernd en zijn publiek begrijpt precies wat hij bedoelt, weet dat dit wel en niet waar is. Het publiek schreeuw ’höken, höken’, wat loltrappen en gekdoen betekent, besproeit elkaar met bier en krijgt recht toe-recht aan muziek gepresenteerd. Een curieuze mix van rock ’n roll en hoempapa, van Johnny B. Goode en Kufstein in Tirol. Normaal mengt de sterkste en meest opwindende kant van 30 jaar popmuziek met elementen, die ontleend zijn aan een oudere, even volkse muziektraditie. Het resultaat werkt aanstekelijk, de band staat live als een huis en het publiek reageert dien overeenkomstig. Al tien jaar lang en in die jaren zijn de scherpe kantjes tussen stad en platteland al lang weggesleten. Nederland is in veel opzichten een cul tureel homogeen land geworden. WADDINXVEEN - Door een storing in een hoogspanningskabel bij het kruispunt Brugweg/Zwarteweg/Mid- delburgseweg ontvingen drie hoogspan- hingsstationnetjes in deze omgeving geen stroom meer. Woningen en bedrijven in de omgeving zaten daardoor enige tijd zonder electri- citeit. Energiebedrijf Rijnland had de stroomstoring in de loop van de avond weer verholpen. Het G.E.B. uit Gouda probeerde door provisorische maatre gelen de electriciteitsvoorziening al eer der te herstellen. WADDINXVEEN - De Stichting De Wingerd heeft in de sportzaal Groens waard een zaalvoetbaltournooi gehou den voor 6-12-jarigen. Aan het zeer ge slaagde tournooi namen maar liefst 11 teams van de hervormde Bethelschool deel. te zou hebben aangetoond dat die er niet meer liggen. Niettemin zijn de bewoners rondom de te bouwen rioolwaterzuiveringsinstalla tie allerminst gerust over een aantal za ken. Dat is niet verwonderend want ze hebben al een aantal jaar tevergeefs ge voerd tegen de bouwactiviteiten langs de Henegouwerweg tussen Boskoop en Waddinxveen. Laat .uw hart spreken WADDINXVEEN - Groentehande laar Zwijgers van het Koningin Wilhel- minaplein heeft zijn publiek geatten deerd op de groente Alfalfa. Alfalfa is behalve zeer smakelijk ook heel gezond. Alfalfa ziet er uit als een soort mini-taugé. Het zijn kiemen van de zaadjes van de luzerne, een klaver- soort. Omdat het een genezende en vi- taliserende werking heeft gaven Ara bieren het duizenden jaren geleden de naam Al-Fal-Fa wat betekent: vader van alle voedsel. Alfalfa bevat behalve behalve vitamine C (een half kopje alfalfa is gelijk aan de inhoud van 6 glazen vers geperste si naasappelsap) ook vitamine D, K, E, B12 ijzer en fosfor. Het is een heerlijke groente om op een broodje met kaas, ei, tomaat enz. te eten. En als salade. «i WADDINXVEEN - Zaterdagavond zijn de clubkampioenschappen van schaatsvereniging "De Gouwe Streek” verreden. Bij de heren zorgden de vele nieuwe leden voor heel wat concurren tie. Klaas de Redelijkheid, één van de kandidaten voor het kampioenschap kwam helaas op de 500 mtr ten val. Met een ri to verwinning op de 1500 me ter en twee persoonlijke record (PR) op zowe 1 de 500 als 1500 mtr resp4563 en 2.17.15) is Willem Broer clubkampioen geworden in een spannend duel met Bemo Gerts. De ritoverwinning op de 500 mtr was voor Berno Gerts (45.52 sec) die daarmee tweede is geworden in maal’Met Wimken van Diene’ op bas en ’Frekie Puntdroad’ op gitaar bleek instant-succes. Kort na de oprichting scoorde Normaal al een monsterhit met jaarlijks vanaf 1987 een gezamelijk ’Oerend Hard’. J' 1 r Platenbaas Johnny Hoes waagde de gok met het stelletje boerenkinkels en ploitatiefasten (dus niet meer in uitslui- merkte tot zijn verbazing dat de dj’s en tend projekten). Het behoeft geen na der betoog dat deze voorstellen met ent housiasme zijn begroet. Helaas bleek in de commissie, nog-geen meerderheid, te vinden om deze plannen reeds in 1987 te realiseren, zodat op de oude voet moet worden doorgegaan. "Wel hebben wij gemerkt dat de meeste fracties binnen de provincie Zuid Hol land positief staan tegenover de patiën- tenbelangenbehartiging als intrigerend onderdeel van de (provinciale) gezond heidszorg Wij hebben voorts geconsta teerd dat er een tendens bestaat om de patiëntenbelangenbehartiging in de toekomst buiten de (helaas noodzake lijke) bezuinigingen te houden”, aldus het PPG. Nu op 18 maart provinciale statenver kiezingen worden gehouden, acht het PPG het van groot belang om inzicht te krijgen in de standpunten van de deel nemende politieke partijen omtrent de provinciale gezondheidszorg in het al gemeen en de plaats van de regionale patiëntenplatforms daarin in het bijzon der. In dat verband is de hamvraag na tuurlijk of de partijen bereid zijn om de regionale platforms uitzicht te bieden op (meerjarige) subsidies in de exploita tiekosten. Het PPG is voornemens om de stand punten van de deelnemende politieke partijen omtrent voornoemde punten via de pers naar buiten te brengen. WADDINXVEEN - Het Patiënten Platform Gouda en omstreken (PPG) is een regionaal patiëntenplatform, dat ook in Waddinxveen activiteiten wil gaan ontplooien en dat zich bezighoudt met patiëntenbelangenbehartiging in de ruime zin van het woord. Na de oprichting in 1983 heeft het PPG zich in eerste instantie gericht op de re gio Midden-Holland. Omdat het PPG het eerste platform in Zuid-Holland was dat goed van de grond is gekomen, wordt de thans aanwezige kennis ook beschikbaar gesteld aan andere regi onale platforms in Zuid-Holland die reeds zijn opgericht dan wel die in staat van oprichting verkeren. Daarmee gaat dus van het PPG een zekere uitstraling uit naar andere organisaties in de pro vincie. Het PPG ontvangt thans subsidies van de gemeente Gouda, het intergemeen telijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland en de provincie Zuid Holland. De eerste twee subsidies zijn beschik baar gesteld in de vorm van exploitatie subsidies, waarvan de subsidie van Mid den-Holland voor meer jaren is toege zegd. De subsidie van de provincie Zuid-Holland wordt alleen verstrekt voor concretere projekten. Zo is over 1985 en 1986 een subsidie be schikbaar gesteld voor de opzet van een documentatiecentrum. Voor 1987 is bij de provincie subsidie aangevraagd voor enkele projekten (regionaal/provinciaal projekt verbetering organisatiegraad, projekt regionale informatievoorzie ning, projekt opzet paiiëntenkrant, projekt informatiesysteem klachtop- vang en het projekt buitenlanders). Een grote beperking van de provinciale projektsubsidies is dat deze niet kunnen worden gebruikt voor de exploitatie van het PPG. Een groot deel van de werk zaamheden van het PPG wordt vervuld via de beroepsmatige steun die het PPG ontvangt van de Federatie Ondersteu ning Welzijnswerk Gouda (FOWG). Deze diensten, waarvoor het PPG aan het FOWG een financiële vergoeding verstrekt die tót leeuwendeel van de ontvangen subsidies omvat, komen in belangrijke mate ten goede aan de regi onale en provinciale projekten van het populariteit had verloren. De naam van PPG. de band beklemtoonde dat zingen in In november 1986 zijn in de provinciale dialect geen, schande waarnaar 'nor- statencommissie Volksgezondheid van Zuid Holland voorstellen besproken i S'- if

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11