HET GEHEIM VAN VRIJWILLIGERS INDEBONKELAAR Politie neemt Porsche in beslag ISMAKOGIE gevangenis Baliecursus De Bonkelaar Actie voor werken in Huisarts P. de bouwnijverheid v.d. Linde sr. KVO-klucht Cadeau babies Dansschool steunt De Zonnebloem BOUMA voor etnische minderheden in Reuma-lezing in AF-centrum Voorwaarts treedt op in Bestel AVON bij uw D.A.-drogist. EVERHARD ZWART IN BRUGKERK opent expositie van huisvlijt I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Diefstal Kinder activiteiten Minderheden Beheer Vonnis bekend Gewond Jongerenwerk Niet gekeurd DROGISTERIJ - PARFUMERIE Groensvoorde 10 - Waddinxveen bwfnci drogisten) parfumerie groensvoorde 10 Alle Avon producten bestelt u nu heel gemakkelijk bij uw I).A.-drogist Bekijk daar de complete catalogus en bestel wat u wenst Uw D.A.-drogist zorgt voor de rest THE A SIEMONS, docente Ismakogie start 6 en/of 7 april a.s. opnieuw met een beginnerscursus ISMAKOGIE, houdings- en bewegingsleer, welke leer beoogt een verbetering van houding en een goed gebruik van spieren en gewrichten in het dagelijks leven. Duur van de beginnerscursus: 10 weken, 1 uur p.w. Aantal deelnemers per groep: 10. Plaats: Trefpunt, Stationsstraat. Waddinxveen. Kosten: 95,- voor de tot. cursus zonder bijk. kosten. Bij voldoende deelname cursustijd mogelijk op ma.mi. en/of av., di.mo. en/of di.mi. en/of di.av. Inlichtingen en/of inschrijven liefst tel. nr. 01828-15824. Maandagmiddag Van fiets gevallen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 MAART 1987 Het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. (Foto: Sjaak Noteboom). 9 ■- i 1 1 Als het om vrijwilligers gaat staat het er WADDINXVEEN - Het buurtcentrum De Bonkelaar houdt samen met de Stichting Rijn en Lek een baliecursus. Dit is een kadertraining, waarbij etni sche minderheden wegwijs gemaakt worden in het invullen van de meest voorkomende formulieren. De cursus is met name gericht op de tweede generatie etnische minderhe den. De tweede generatie kan, na deze cursus, in het vervolg hun oudere land genoten helpen bij het invullen van de formulieren. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond 14 maart geeft Everhard Zwart een concert op het orgel van de WADDINXVEEN - Alle kinderen die ook in Waddinxveen geboren worden in de periode van maandag 16 maart tot en met zondag 22 maart 1987 krijgen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Albert Heijn een pluche knuffeldier cadeau. Om in het bezit van het knuffeldier te komen, kunnen geboortekaartjes die op de genoemde week betrekking heb ben, ingeleverd worden bij de Albert Heijn-vestiging aan het Koningin Wil- helminaplein. De knuffeldieren worden na twee a drie weken per post toegezonden. De afgelopen week zijn 3 autobezitters bekeurd, daar hun voertuigen niet de verplichte keuring hadden ondergaan. Drie bestuurder hadden geen geldig deel III op hun auto’s bevestigd, reden waarom ook zij werden bekeurd. Getracht is in te breken in een woning aan de Prinses Beatrixlaan. Een achter deur en een bovenlicht waren vernield. Men is niet binnen kunnen komen. Ontdekt werd dat er was ingebroken in een woning aan de Noordkade. Het is niet precies bekend wat er wordt ver mist. Op de Beethovenlaan nabij de Peu- leyen vond ook een ongeval plaats. Een automobilist passeerde een bromfietser en hierbij raakten beiden elkaar. De bromfietser kwam ten val en raakte ge wond. Hij werd naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Niet al het werk binnen De Bonkelaar kan uitgevoerd worden door de ver schillende werkgroepen. Er is ook een flinke taak weggelegd voor het beheer. Zoals het schoonhouden van het ge- Het doel is om in de bouw over meer goede vaklieden te kunnen gaan be schikken. De eerste bijeenkomst, waarop ingeg aan w'ordt op de inhoud van het lespro gramma, zal plaatsvinden op woensdag 11 maart om 20.00 uur. Degenen, onder de etnische minderheden, die zich nog willen opgeven, kunnen bellen naar: De Bonkelaar, Elly Schildt, tel. 17272. WADDINXVEEN - De Bonke laar heeft de aandacht van de Wad- dinxveense samenleving gevestigd op het vrijwilligerstekort in het buurtcentrum aan de Beukenhof. Er op gewezen wordt dat vrijwilli gers zijn meer is dan de naam doet vermoeden. Dat is ook het geheim van de vrijwilligers van De Bonke laar. De organist Everhard Zwart. De afgelopen maand zijn diverse keren hoeveelheden stenen weggenomen na bij het Herbarenerf. Ruim 700 stenen werden ontvreemd. Aangifte is gedaan van diefstal van een fietszadel. Onbekenden verschaften 'zich toegang tot een kelderbox van de Nic. Beetslaan, waarna de zadel werd gedemonteerd. WADDINXVEEN - Op Rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) is door de politie een automoblist bekeurd, omdat hij met zijn auto, een Porsche, zonder rijbewijs reed. De auto bleek ook niet te zijn verzekerd, reden waarom de auto werd inbeslaggenomen. hervormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen vier gulden en voor kinde ren twee gulden. Everhard Zwart is in 1958 geboren en stamt uit het bekende organistenge slacht van Jan Zwart. In 1970 ging voor hem een lang gekoesterde wens in ver vulling. Hij kon les nemen bij Feike Asma in Maassluis, die weer een leer ling van Jan Zwart was. Van deze voor hem grote voorbeelden in de muziek hoopt hij ook enkele wer ken te spelen: de fantasie en toccatine over Psalm 33 van Jan Zwart en de fan tasie over de Avondzang van Feike Asma. Verder twee werken van J.L. Krebs en een Concerto van G.F. Handel. Ook speelt hij twee romantische werken, de tweede Sonate van F. Mendelssohn- "(en Concert-variationen over een russische kerkmelodie van August Freyer. Dertien kinderen zijn bezig met aardap pelen schillen en groente schoonmaken tijdens de kookcursus. Het is een leven dig gebeuren met veel gelach en gepraat maar tevens worden er toch vaardighe den aangeleerd en ook samenwerken met andere kinderen. Aan het eind van de middag ziet de keuken er iets anders uit, maar de kinderen zitten aan tafel en eten trots hun zelf klaargemaakte maal tijd op. Dit is zomaar één voorbeeld van de di verse activiteiten die in De Bonkelaar georganiseerd worden. Deze activiteit wordt niet alleen begeleid door de kin- derwerkster maar ook door een aantal vrijwilligers. De Bonkelaar is bedoeld als activitei tencentrum voor iedereen die in Wad- dinxveen woont. Jong en oud. Onge acht nationaliteit, levënsbeschouwing en politieke overtuiging. Door deze op zet en doelstelling is het vanzelfspre kend dat er veel verschillende mensen in De Bonkelaar komen. Dat vraagt een grote verscheidenheid aan activiteiten en dus een grote verscheidenheid aan vrijwilligers. De werkzaamheden binnen De Bonke laar zijn onderverdeeld in zogenaamde sectoren. Deze zijn: kinderwerk; tie- ner-jongeren-meidenwerk; volwasse- nenwerk en minderhedenwerk. Al deze werksoorten vragen natuurlijk heel verschillende vrijwilligers. Iemand die graag met kinderen omgaat is niet op z’n plaats in het minderhedenwerk. Om gemotiveerde vrijwilligers te krij gen is het belangrijk dat de instelling duidelijk aangeeft waar het om gaat maar ook dat de vrijwilliger zij n wensen kenbaar maakt. Pas dan kan de juiste persoon op de juiste plaats komen. In de nacht werd een 40-jarige inwoner van Gouda aangehouden. Hij bleek ge signaleerd te staan. Na bekentenis van het vonnis kon de man zijn weg vervol gen. Op de Oranjelaan vond een eenzijdig ongeval plaats. Een 45-jarige fietser reed op de Oranjelaan over een klomp ijs en kwam daarbij ten val. De man werd per ambulance naar het Bleuland- ziekenhuis overgebracht. Echter bij de scholiereninloop op woensdagmiddag is er nog een oudere persoon plm 21 jaar of ouder) nodig om in samenwerking met de andere vrij willigers een programma op te zetten en uit te voeren. De scholiereninloop is op woensdag van 3 tot 5 en daarbuiten is er nog 1 a 2 uur voorbereidingstijd mee ge moeid. Onder deze noemer worden er in De Bonkelaar verschillende dingen georga niseerd. Op dit moment betreft het ëen aantal cursussen, onder meer de eèrder- genoemde kinderkookcursus en allerlei activiteiten in dé verschillende vakan ties. Ook ligt het in de bedoeling om na de zomervakantie op de woensdagmid dag weer activiteiten te gaan organise ren. Waarschijnlijk zal dat in de vorm van themamiddagen plaats gaan vin den, maar dit staat nog niet vast. Voor sommige activiteiten worden nog vrijwilligers gezocht. Zo kan de cursus ’’Maak je eigen speelgoed nog een ex tra vrijwilliger gebruiken. De ’’Maak je, eigen speelgoed”-cursus wordt gehou den op donderdag van 16.00 tot 17.30 uur, naast deze tijd vergt deze cursus nog zo’n 2 uur voorbereidingstijd per week. Enkele voordelen die aan het vrijwilli ger zijn vastzitten zijn: je vindt er gezel ligheid, met andere 'vrijwilligers en deelnemers aan de aktiviteiten; moge lijkheden tot het vergroten van de des kundigheid op verschillende gebieden; je leert veel mensen kennen, doordat er altijd een hoop mensen in de Bonkelaar aanwezig zijn; je kan het vrijwilligers werk zien als zinvolle vrijetijdsbeste ding; als je kosten maakt die nodig zijn voor het uitvoeren van je taak, dan is daar vaak een tegemoetkoming in; de uren die je voor de Bonkelaar bent, ben je ook WA verzekerd en ook is er een ongevallenverzekering. Uit al wat hier wordt opgesomd blijkt wel hoe verscheiden het aanbod van De Bonkelaar is en ook, hoe verscheiden de mogelijkheden tot het vervullen van vrijwilligerswerk in De Bonkelaar. ”Wij hopen erop dat velen zich er toe aangesproken voelen en zin hebben het een of ander te komen doen”, aldus De Bonkelaar, Beukenhof 5, tel. 17272. Eenmaal in de drie weken is er een bij eenkomst van alle vrijwilligers, die bij het kinderwerk betrokken zijn. Op deze bijeenkomsten wordt besproken hoe de activiteiten lopen en ook welke activi teiten er in de nabije toekomst plaats gaan vinden. Hier worden dan tevens plannen voor uitgewerkt. Een andere belangrijke reden voor het houden van deze bijeenkomsten is dat jc ook infor meel kontakt hebt met de andere vrij- willig(st)ers. Er worden ook regelmatig gezellige avondjes gehouden. WADDINXVEEN-Rustend huis arts P. van der Linde zal de huis- 'i vlijttentoonstelling van ouderen, die donderdag 26 en vrijdag 27 maart in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt gehouden, officieel openen. Dat gebeurt donderdagmorgen 26 S maart om tien uur. De openingstijden zijn donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.30 h tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. Tij- dens de openingstijden zullen ook enkele demonstraties worden gege- ven. 5 Op de tentoonstelling ’’Huisvlijt ivan ouderen van Waddinxveen” zullen werkstukken van allerlei aard te bewonderen zijn. De werkstukken kunnen worden 1ingeleverd op dinsdag 24 maart tus- 1 sen 19.00 en 20.00 uur en woensdag 25 maart tussen 9.30 en 12.00 uur. 'i Deze moeten zijn voorzien van naam en adres. Vrijwilligers hebben vaak veel verschil lende motieven. Veel gehoorde motie ven zijn: omdat het fijn is iets anders te doen te hebben; om andere mensen te ontmoeten; om vrije tijd nuttig te beste- bouw, het onderhoud, de barbezetting, inrichting van ruimtes, coördinatie in de activiteitenplanning enz. Voor de verschillende zaken zijn ook hier vrijwilligers nodig, met name vrij willigers voor de bargroep. Mensen die éénmaal per week of éénmaal per twee weken een avond van 7 tot 12 uur koffie fris en bier willen verzorgen voor ver schillende groepen die in het gebouw zijn Bardienst draaien betekent ook dat het gebouw aan het eind van de avond afgesloten wordt. Voorts worden er mensen gezocht die het leuk vinden allerlei klusjes uit te voeren. Bijv, het schoonmaken van de bar, het repareren van de kasten, on derhoud van hang- en slotwerk; waar nodig helpen met inrichten van ruimtes enz. Tenslotte moet er voor alle groe pen gezamenlijk regelmatig publiciteit gemaakt worden. Dit betekent het maken van posters en folders, het maken van krantenberich tjes en deze opsturen. En zo zijn er nog wel enige vormen van publiciteit. De Bonkelaar heeft behoefte aan iemand die die publiciteit wil gaan maken. Het is daarbij wel handig dat hij/zij goed kan tekenen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 18 maart om kwart over zeven zal de homeopatische arts R.A.A. de Wit uit Gouda in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen pad een lezing houden voor de Vereni ging van Reumapatiënten Gouda en omstreken. Nietleden, maar al reuma- patiënt zijnde, zijn op deze bijeenkomst van harte welkom. In ons land hebben 300.000 mensen reu ma. Dertigduizend van hen zijn gehan- Bartholdy dicapt. Deze week is de nationale col lecte van de Stichting Nationaal Reum afonds in Den Haag. Tot het houden van deze collecte heeft ook de gemeente Waddinxveen,toestemming gegeven. Natuurlijk haalt het reumafonds het jaar 2000. Er is een grote groep reuma patiënten. Je gaat aan reuma immers zelden dood. Maar er mee leven valt ook niet mee. Het Reumafonds kan reuma niet wegnemen, al wordt het zoe ken naar de oorzaak nog zo hard gesti muleerd. Daaraan gaf het Reumafonds vorig jaar 3.300.000,- uit. Dat is veel, maar nog steeds niet genoeg. Het Reumafonds wil meer doen. Het wil mensen wier le ven geremd door reuma, een stoot tot beweging geven. Door ontspanning te bieden, vakanties, voorlichting, aan passingen rond huis en haard en door het zo belangrijke contact met lotgeno ten in reumapatiëntenverenigingen mo gelijk te maken. Daarvoor is geld nodig, veel geld dat mede van u afkomstig is. Het Reumaf onds kan niets zonder u en de reumapa- tiënt niet zonder het Reumafonds. Geef dus aan de collectant, of ander per bank (707070848) of per giro (324). WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen van de Nationale Vereniging De Zonnebloem, die zorg draagt voor het bezoeken van langdurig zieken; dagjes en vakanties organiseert en gro tendeels werkt met vrijwilligers, heeft zaterdag in Het Trefpunt aardige steun ondervonden van Dansschool Van der Lubbe, die haar maandelijkse dans avond hield. De zeer goed bezochte avond stond deels in het teken van deze vereniging De Zonnebloem en deels in het teken van fijn dansen. "Dansen dient ook de mens door zijn sociaal vormend karakter, dus steun ge ven aan vrijwilligers, die hun steun weer geven aan de minder-validen zou in de zelfde lijn liggen”, aldus het echtpaar Van der Lubbe. Het is niet echt gebruikelijk binnen de danswereld, maar zowel het bestuur van de afdeling Waddinxveen, als de bezoe kers. de giftgevers en het echtpaar Van der Lubbe waren enthousiast. En dat was te merken aan een ruime opbrengst van zowel gratis geleverde prijzen als opgebrachte gelden van twee snelle pauzerandjes bingo. WADDINXVEEN - Op verzoek van de directie van het Rotterdamse Huis van Bewaring zal de brassband Voorwaarts een concert voor de gedetineerden al daar geven. Dat concert vindt plaats op woensdag 11 maart. Er zal lichte populaire muziek gespeeld worden. Dinsdag 31 maart gaat Voorwaarts naar Zwammerdam om daar samen met een zangvereniging uit deze gemeente een concert te geven. Van een auto, welke stond geparkeerd in de Acaciastraat, werden 4siervelgen, waarde 100,- ontvreemd. De afgelopen week werden fietsen ont vreemd bij het NS-station en bij de Tes- selschadelaan. Twee fietsen en een bromfiets werden gevonden en konden aan de eigenaren worden teruggegeven. In Pijnacker is een bromfiets, welke op 18 januari in Waddinxveen was gesto len, aangetroffen en inbeslaggenomen. Een 16-jarige jongen uit Delft heeft be kend deze diefstal te hebben gepleegd. WADDINXVEEN - Deze maand wordt in Waddinxveen een campagne gestart, die het werken in de bouwnij verheid volop in de belangstelling moet zetten. Aan de Maarten Schoutenstraat is zoals bekend een leerlingwerkplaats van de Tijdens deze cursus worden zaken als ’n koekjesmonster, dominospel en derge lijke gemaakt. De vrijwilliger die hier voor gezocht wordt moet minstens 16 jaar oud zijn en interesse hebben in handvaardigheid. Ook zoekt men nog een vrijwillig(st)er voor de cursus ’’spel en expressie". Tij dens deze cursus zijn we aan het werk met diverse vormen van expressie/to- neel, zoals het maken van poppen en er mee spelen; schminken; werken met schimmenspel etc. De cursus ’’spel en expressie” is op maandagavond van 18.30-20.0(1 uur voor kinderen van 9-12 jaar. De totale tijd die je als vrij willig(st)er kwijt bent is ongeveer 4 uur per week. Voor deze cursus vraagt men een vrij willig(st)er die ouder is dan 16 jaar en die zelf inte resse en ’t liefst ook ervaring heeft met toneel/expressie activiteiten. Voorts worden er mensen gezocht die mee willen helpen met het voorberei den en uitvoeren van vakantie-activitei- ten en bij het voorbereiden en uitvoeren van de thema-activiteiten van na de zo mervakantie. De voorbereiding bestaat ook uit het bedenken van activiteiten. De vrijwilligers die voor L akantie-ac- tiviteiten worden gezocht moeten min stens 16 jaar zijn en die voor de thema- activiteiten minstens 18 jaai in De Bonkelaar bij deze werkgroep nog het beste voor. Óp een na alle acti viteiten hebben geen last van hinderlij ke vrijwilligerstekorten, dit mede door dat vele vrijwilligers uit eigen bezoe- kersgroep worden onttrokken. Stichting Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw Gouwe en Rijn streek gevestigd. Elke week wordt er op donderdagmor gen taalles gegeven aan buitenlandse vrouwen op allerlei nivo’s. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van spelma teriaal, zoals taaldomini. De les wordt gegeven van 9 uur tot 11 uur en eenmaal in de zes weken is er dan een nabespre king met alle vrijwilligsters. Per groep van 4 tot 6 lesneemsters wordt er door twee vrijwilligsters lesgegeven en zij be reiden tesamen de lessen voor. Dit ge beurt vaak op een ochtend of middag bij een van de twee vrijwilligsters thuis. Op zondagmorgen wordt er van tien tot kwart over elf taalles gegeven aan bui tenlandse mannen. Er wordt dan zowel door mannen als vrouwen lesgegeven aan groepjes van 2 tot 6 lesnemers. Ook op de zondagmorgen is er eenmaal in de zes weken een bespreking met alle vrij willigers. Er worden ook naailessen gegeven aan buitenlandse vrouwen, op dinsdagmor gen van 9 tot 11 uur. Het geven van deze lessen vereist dat er zelfstandig gewerkt kan worden. Voor en na de lessen is er nog wat tijd nodig om spullen klaar te zetten en op te ruimen. Er zijn een aantal vrouwen die thuis les geven aan buitenlandse vrouwen. Het lesgeven aan de vrouwen betekent vaak meer dan enkel lesgeven, het sociale contact is dan vaak ook heel belangrijk. Voor deze activiteiten kan De Bonke laar nog vrijwilligsters gebruiken. Voor de peuteropvang kan een ieder zich op geven voor één van de ochtenden maar ook voor meerdere ochtenden. Contact kan opgenomen worden met Elly Schildt (17272). Bij de activiteiten voor buitenlandse vrouwen is er tevens opvang voor kinde ren door vrouwen. Dat is nu dus op de dinsdagmorgen en op de donderdag morgen. maar binnenkort komen daar nog een aantal tijden bij. want dan star ten er een aantal nieuwe cursussen. WADDINXVEEN - De Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 brengt vrij dagavond 13 maart om acht uur de klucht De kat op het spek op de planken in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad. De zaal is open om half acht. Na afloop kunnen de bezoekers dansen op muziek van het duo Cheers. den; om naast het werk met iets geheel anders bezig te zijn; om betrokken te zijn/blijven bij de samenleving en om kennis te kunnen overdragen. Een instelling als De Bonkelaar kan al tijd vrijwilligers gebruiken en soms wordt het tekort nijpend. Zoals nu hier en daar het geval is. Zonder goede vrij willigers kunnen activiteiten niet opti maal uitgevoerd worden. AA z YZ -1

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13