Nieuwe zaak mooi verj aardagscadeau NIVON zoekt TV-toestel van Olympia ACHTSTE KINDERMARKT LIONSCLUB al jaar een voorzitter Kwart miljoen voor inrichting scholen Kon. Beatrixschool en Kard. Alfrinkschool Jan Anker neemt D.A. de Vlaam over Op Koninginnedag 1987 Leden van Vox Jubilans in de Doelen voor EO-tv Ton Scheerder opent winkel in Boskoop Alliance Fr an (raise Blijspel viel in de smaak Cool Breeze in Dutch Country Poll Gala Bijna 180 leden Dia’s Stimulans West-Duitsland Twaalf werken Alfrinkschool Gewaardeerd HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? VOOR SLECHTS 10,- KUNT U HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? 41 4- WOENSDAG 18 MAART 1987 Het vertrekkende en komende banketbakkerspaar. Van links naar rechts Dick de Vlaam (63), Judith de Vlaam- kinderen ’’geadopteerd”. van Krimpen (59), Anja van der Wind (22) en Jan Anker (27). (Foto: Sjaak Noteboom). BOSKOOP - In Boskoop opent Ton Scheerder donderdag 19 maart zijn win kel met kaas, vleeswaren, noten, drop, bonbons en thee aan de Burgemeester Colijpstraat 32 (naast Blokker). Ton Scheerder is een jonge ondernemer uit Bodegraven en heeft reeds enige ja- ren ervaring. Op kaasgebied gaat hij de vele soorten Hollandse fabrieks-, boeren- en buiten landse kaas verkopen. Noten en zuid vruchten komen rechtstreeks bij de im porteur vandaan. Hierdoor wordt de groothandel overgeslagen en daardoor kan hij deze produkten voor een lage prijs aanbieden. Ton Scheerder biedt tevens een ruime sortering losse thee. In de winkel is zeer veel aandacht besteed aan chocolade zoals o.a. Belgische bonbons en verpak te bonbons. Tevens is er een groot as sortiment aan drop en suikerwaren. Onderwijs aan de gemeente is ge vraagd, bedraagt 97.900,87. Hoewel het schoolbestuur had gevraagd om het betalen van de eerste inrichting van het onderwijspakket voor 240 leer lingen, die de vorig jaar gestarte school verwacht te krijgen, wordt echter door de gemeente uitgegaan van ’’slechts” 168 leerlingen (6 groepen). Gezien het huidige aantal leerlingen en de te verwachten ontwikkeling op korte Daarnaast geeft de Lions sedert 1984, mede dank zij het succes van de kinder- markten, eenmalige giften voor speciale projecten die extra financiële onder steuning nodig hebben. Tot nu toe is hieraan een bedrag van ruim 40.000,- besteed. Dat deze giften volledig aan de beoogde projecten ten goede komen blijkt uit de enthousiaste brieven van de ontvangers. "Voor de Lionsclub eeb stimulans om met haar acties door te gaan en voor het Waddinxveense publiek ongetwijfeld een aansporing om de kindermarkt te bezoeken”, aldus voorzitter P.J. Oost- wouder van de activiteitencommissie van de Lionsclub Waddinxveen. De Waddinxveense jeugd, de belang rijkste deelnemers aan het kinder- marktfestijn, worden binnenkort in de gelegenheid gesteld zich weer op te ge ven. Dit kan weer gebeuren door mid del van een inschrijfformulier. Het paar, dat in mei gaat trouwen en bo ven de Waddinxveense zaak gaat wo nen, neemt de leiding over van het echt paar Dick de Vlaam (63) en Judith de Vlaam-van Krimpen (59). De Waddinx veense Noordkade-bewoners zetten na 49 jaar ambachtelijk banketbakkers- schap, waarvan 35 jaar in Waddinx veen, een punt achter een arbeidszaam leven. Jan Anker zit al elf jaar in het banket- bakkersvak. Hij is geschoold in diverse WADDINXVEEN - Morgen - donderdag 19 maart - presenteren Jan An ker (27) uit Stolwijk en Anja van der Wind (22) uit Berkenwoude zich als het nieuwe banketbakkerspaar dat de befaamde banketbakkerij D.A. de Vlaam aan de Oranjelaan in Waddinxveen en aan de Zijde in Boskoop heeft overgenomen. Dat gebeurde vorige week donderdag middag tijdens de openingsreceptie van zaken van Het Patisserie College, waar van ook banketbakkerij D.A. de Vlaam lid is. De Stolwijker is vast van plan in Waddinxveen en in Boskoop alles bij het oude te laten. Hij gaat door met dezelfde 9 medewerk ers, dezelfde kwaliteit, dezelfde recep ten en hetzelfde vakmanschap. De heer De Vlaam en zijn vrouw zullen hen hier bij zo nu en dan nog helpen, zodat de band met de zaak niet in één keer abrupt wordt doorgesneden. in de ruimte van de voormalige platen zaak in Groenswaard 2. De vaste mede werkers in Waddinxveen zijn Petra Schoen, Helga Bey en Ido Tamming. Het uizendbureau is zes dagen in de week geopend, dus ook zaterdag. Bur gemeester Van der Linden vond het een goede zaak dat Olympia zich in deze be drijvige gemeente en vooral ook in het winkelcentrum Groensvoorde had ge vestigd. Integendeel: het bestuur heeft een noodkreet geslaakt om aan meer be stuursleden te komen, want enkele le den zitten al zo lang in het bestuur dat ze wel eens vervangen willen worden, maar te weinig mensen tonen belang stelling. ”Vox Jubilans” start met dit concert weer een druk concertjaar met vele hoogtepunten, waaronder ook weer de opname voor een nieuwe LP, die geheel in het teken van Passie en Pasen komt te staan, en een concerttrip naar West- Duitsland in september. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se hervormde gemengde zangvereni; ging ”Vox Jubilans” werkt mee aan een groot koorconcert in de Rotterdamse Doelen, dat door de Evangelische Om roep op de televisie zal worden uitge zonden. Kaarten voor dit concert, waarin ook de samenzang niet ontbreekt, zijn voor tien gulden per stuk verkrijgbaar bij boekhandel Burger in de Dorpstraat of telefonisch te bestellen bij de EO (tel. 035-882428). WADDINXVEEN - De Zevenhuizen- se toneelgroep Spektakel trad maan dagavond in het Anne Frank-centrum op voor ouderen en mindervaliden tij dens de maandelijkse culturele avond van de Stichting Dienstverleningscen- trurn Waddinxveen. Opgevoerd werd het blijspel "Schat, ik ben d’r hoor”. Dit stuk over de emanci patie van de vrouw, zorgde voor vele verwikkelingen. De rollen werden om gedraaid, tenminste ten dele, want waar komen de kindertjes vandaan en opa zit er maar mee, maar hij krijgt gelukkig steun van enkele lotgenoten. Dit alles werd goed gebracht door Spek takel, dat hiermede zijn naam weer eer aandeed. De hoofdrol van man en opa was toch wel de sterkste, zonder hier mede de andere medewerkers tekort te doen. Aan het applaus bij het einde bleek de waardering van de zaal. Waarnemend voorzitter M. Kloet prees het gezel schap en hoopt ze in een volgend sei zoen weer te begroeten. Als dank aan het gehele gezelschap werden aan de re gisseur en aan de souffleuse bloemen overhandigd. termijn, wordt daarom vergoeding ver leend ten behoeve van 168 leerlingen (6 formatieplaatsen) en in de groepen 1t/ m 8, gesplitst in 40 4/5 jarigen en 128 6/ 12 jarigen. Het schoolbestuur kan zich met deze aanpassing verenigen. Door inwilliging van het aangepaste verzoek zullen de normale eisen, aan het geven van onderwijs te stellen, niet worden overschreden. B. en W. stellen de raad dan ook voor de vergoeding voor de eerste inrichting onderwijsleer pakket van de Koningin Beatrixschool te verlenen en hiervoor een krediet be schikbaar te stellen van 97.900,87. Het krediet voor de eerste inrichting van de Koningin Beatrixschool, waar om door de vereniging voor prot.Chr. Aan het volgende week woensdag avond 25 maart te houden groot koor concert in de grote zaal van de Doelen wordt meegewerkt door een groot sa mengesteld koor van ongeveer 550 zan gers en zangeressen, waarvan o.a. de ruim 150 leden van de "Vox Jubilans” deel uitmaken. De overige deelnemende verenigingen zijn: de koren ”Asaf” uit Papendrecht, "Eensgezindheid” uit Oud-Alblas en ”De Lofstem” uit Oosterbeek. De ko ren worden begeleid door een groot or kest, Loek van de Leeden aan de vleu gel en Martin Zonnenberg aan het or gel. Ook enkele vocale solisten werken hier aan mee, waaronder de Goudse alt Ma rijke Bonkes, die hiermee tevens haar tv-debuut maakt. De algehele muzikale leiding is in handen van Pieter Stolk, di rigent van ”Vox Jubilans”. De koren brengen een twaalftal werken ten gehore, waaronder enkele paaslie- deren, dit in verband met de tv-uitzen- ding net na Pasen, ”Wohl mir dass ich Jesum habe” van Bach, "Hark, hérk my soul” van Shelly en een nieuwe bewer king van psalm 150. WADDINXVEEN - Een televisietoe stel voor het opvanghuis voor vluchte lingen in de Willem de Zwijgerlaan was het cadeautje dat burgemeester C.M. van der Linden kon doorgeven aan Aty van Weelden, bestuurslid van de Stich ting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving. het vorige maand al in het winkelcen trum Groensvoorde van start gegane Olympia uitzendbureau. Het tv-appa- raat werd geschonken door Olympia's directeur D.J. van der Kooy, die sinds 1969 vestigingen stichtte in Berkel en Rodenrijs, Delft, Den Haag, Maassluis, Zoetermeer en nu dus ook Waddinx veen. Olympia uitzendbureau, waar in totaal 25 vaste krachten werken, is gehuisvest Op Koninginnedag (30 april) hield de Lionsclub Waddinxveen de 7e kindermarkt met attracties. Hier een demonstratie van de Zuidchinese Leeuwendans door le raar René Scharff. De opbrengst van de kindermarkt bedroeg 8.000,-, bestemd voor een Keniase LTS. Vorig jaar werden diverse activiteiten ontplooid zoals de nieuwjaarsreceptie, de koffieochtenden, de jaarvergade ring, een afdelingsweekeinde in Lem-' mer, de fietstocht door Midden-Hol-- land, de familieavond, een cursus Frans, het maken van kerstkaarten en het runnen van het plaatselijke NI- VON-vakantieadviesbureau In Den Haag bezochten NIVON-leden de nieuwjaarsbijeenkomst van NI VON, VARA en PvdA, in Gouda werd deelgenomen aan een rondleiding in de hervormde St. Janskerk, in Delft werd een aardewerktentoonstelling bezocht en voorts werd het driedaagse NIVON- congres bijgewoond. Het Waddinx veense NIVON maakt deel uit van het Vredesplatform Waddinxveen en het algemeen bestuur van de lokale omroep RTW. Eenzelfde aanpassing onderging het verzoek van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor, dat betaling van de eerste inrichting van de Kardinaal Alfrinkschool wilde hebben op basis van vier groepen met 120 leerlingen, terwijl het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen uitging van een onder wijsleerpakket en meubilair voor 4 groepen of te wel 98 leerlingen. Gezien het huidige aantal leerlingen op de Kardinaal Alfrinkschool (plm 80) en de te verwachten ontwikkeling terzake op korte termijn, wordt nu vergoeding verleend ten behoeve van 119 leerlingen (4,6 formatieplaats) in de groepen 1 t/m 8, gesplitst in 30 4/5 jarigen en 89 6/12 ja rigen. Het schoolbestuur kan zich met deze aanpassing verenigen. Door inwilliging van het aangepaste verzoek zullen de normale eisen, aan het geven van onderwijs te stellen, niet worden overschreden. B. en W. stellen de raad dan ook voor de vergoeding voor de eerste inrichting van de Kardi naal Alfrinkschool te verlenen en de volgende kredieten beschikbaar te stel len: 81.436,20 voor het onderwijsleer pakket; 76.658,70 voor het meubilair. Ten behoeve van de bouw van de beide basisschool is de veertiende uitwerking van het bestemmingsplan "Wijk Zuid- plas 1980” vastgesteld. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het Nederlands Insti tuut voor Natuurvrienden werk (NIVON) blijft op zoek naar een voorzit ter. Deze man of vrouw was al in het afgelopen jaar niet te vinden en ook voor dit jaar blijft het bestuur naar hem of haar op zoek. Ook op donder dagavond 19 maart om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan te houden NIVON-jaarvergadering zullen de leden nog geen nieuwe voorzitter kunnen kiezen. Het NIVON in Waddinxveen telt 178 leden, zo blijkt uit het jaarverslag van de secretaris. Dat zijn er zeven minder dan een jaar geleden. De leden (46 echt paren, 20 individuele volwassen leden, 40 jongeren leden en 26 kinderleden) wonen niet alleen in Waddinxveen maan - ook in Moerkapelle, Zevenhuizen, Bos koop, Capelle aan den IJssel en Aarlan- derveen. WADDINXVEEN - Voor de in Zuidplas in aanbouw zijnde protestants- christelijke Koningin Beatrixschool en de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool zijn ook nieuwe spullen nodig. Vandaar dat B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad hebben voorgesteld in totaal zo’n kwart miljoen gulden beschikbaar te stellen. Burgemeester C. M. van der Linden van Waddinxveen in het door hem officieel geopende pand van Olympia uit zendbureau in het winkelcentrum Groensvoorde. Op de foto directeur DJ. van der Kooij en zijn echtgenote met op de voorgrond het aan de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving geschonken televisietoestel. (Fo to: Sjaak No te boom). Op de jaarvergadering treedt Rob Sik- king definitief af. Secretaris Gerrit van Lochem, die al sinds 1966 in het NI- VON-bestuur zit, verlaat eveneens het bestuur in deze functie, maar is wel weer als "gewoon” bestuurslid herkies baar. Herkiesbaar is ook Annie de Heer-Stouthamer. Bestuurslid Bertus Jenner heeft als bestuurslid bijgete kend, zolang nog geen zicht is op een nieuwe voorzitter, een nieuwe secreta ris en een nieuw lid. WADDINXVEEN - Op donderdag 19 maart a.s. zal de avond van de Alliance Frangaise te Waddinxveen een bijzon der karakter dragen. Dit keer geen spreker(ster) uit Frankrijk, maar een zelf verzorgd programma. Voor de pau ze Jeu de boules/Pétanque. De heer van Bockom Maas uit Wad dinxveen, een ”vrai connaisseur’ komt ons die avond de spelregels uitleggen van dit bekende spel, dat op elk frans dorpspleintje wordt gespeeld. (Waar om eigenlijk vrijwel alleen door man nen?). Deze zomer zult u dus met ken nersblik het Jeu de Boules kunnen vol gen. Na de puze: Mijn reis naar de Sychelles, causerie met dia’s. Afgelopen jaar bracht onze vice-voorzitter, de heer A. van Veen, een bezoek aan deze eilan dengroep in de Indische Oceaan. Wist u dat de Seychelles van ca. 1740 tot ca. 1790 een Franse kolonie waren? In 1742 werd de eerste franse gouverneur aan gesteld op deze tot dan toe onbewoonde eilandengroep. In 1794 viel het bezit de finitief in handen van de Engelse kol onisatoren, die het behielden tot 1972, het jaar van de onafhankelijkwording. Verbazingwekkend hoe groot de Franse invloed daar hedentendage nog is! Het geheel zal muzikaal worden omlijst door onze voorzitter, Constant van de Wall, zoals u weet een zeer verdienste lijk pianist. Ten gerieve van onze beginnende cur sisten en van andere belangstellenden waarvoor de fraaie taal nog een moeilij ke taal is, zal zowel de uitleg van het Jeu de Boules als de causerie van de heer van Veen in het Nederlands worden ge houden. We verwachten dan ook veel belangstelling voor Deze ongetwijfeld interessante avond. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 19 maart a.s. in Party Home, Passage te Waddinxveen en begint om 20.15 uur. Voor Jan Anker is de overname van de befaamde banketbakkerszaak, die deze week met lekkere aanbiegen aan de weg timmert, het mooiste verjaardagsge- schenk dat hij ooit heeft gekregen, want hij viert morgen - donderdag 19 maart - zijn verjaardag. Hij hoopt met zijn toekomstige vrouw op het vertrouwen dat de Waddinxve- ners ook steeds aan de heer De Vlaam en zijn vrouw hebben gegeven. Aan het vakmanschap van de nieuwe eigenaren hoeft het althans niet te liggen. Op de jaarvergadering in De Boog zul len na het huishoudelijke gedeelte dia’s worden vertoond door secretaris Gerrit van Lochem. Hij maakte die in Oosten- rijk en dan vooral in de omgeving van' Wenen en in het Salsburgerland. HILLEGOM-Wiein 1987 de populair ste Nederlandse en Amerikaanse coun try artiesten zijn zal blijken op het vier de Dutch Country Poll Gala, dat wordt gehouden op vrijdag 27 maart in Tre slong Hillegom. Bepaalden in voorafgaande jaren de le zers van het maandblad Country Gazet te wie de meest populaire artiesten wa ren, dit jaar werden ook de lezers van het maandblad Nashville Tennesee in geschakeld. Aan de winnaars van de poll wordt de ’Gram-Award’ uitgereikt, een onder scheiding ontworpen door de Limburg se kunstenares Truus Coumans. Tijdens het Dutch Country Poll Gala zal een groot aantal bekende Nederlandse country artiesten waaronder Ben Stene- ker, Martin B., Sandra Vanreys, Cool Breeze, Hans Sommer en KRO’s Soundmix-winnares Gina. Evenals vo rig jaar zal het gala in ko-produktie wor den opgenomen èn uitgezonden door TROS- en KRO-radio. De uitzendingen vinden plaats op don derdag 2 april; in KRO’s Country Time van 19.02-19.55 uur op Radio 1 en 2 en in TROS’ Country van 22.02-23.00 uur op Radio 3. De presentatie is in handen van Ruud Hermans en Gerard de Vries. Het Dutch Country Poll Gala is toegan kelijk voor publiek. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar of te bestellen bij: Country Gazette, tel. 01727-4775; Nashville Tenessee, tel. 01725-3118 en Treslong Hillegom, tel. 02520-15347. De nieuwe winkelier in Boskoop: Ton Scheerder. brengst is bestemd voor het Lions-project SOS-kinderdorpen, waaraan tot nu toe in totaal 40.000,- is geschonken. Ook wordt met de opbrengst WADDINXVEEN - Voor de deur staat de achtste kindermarkt, die op initiatief van de Lionsclub Waddinxveen op Koninginnedag (donderdag 30 april) op het parkeerterrein Beukenhof zal worden gehouden. De op- ’s-Morgens voor tien uur tot half een in de middag gonst het op 30 april weer van de activiteiten op de Beukenhof want de Waddinxveense jeugd tussen zes en vijftien jaar kunnen dan weer van alles verkopen aan het Waddinxveense publiek. Dat de kindermarkt allerwege gewaar deerd wordt in Waddinxveen blijkt dui delijk uit de belangstelling van de afge lopen jaren. Zowel de jeugd achter de tafels en kramen als ook het Waddinx veense publiek hebben in ruime mate deelgenomen aan dit festijn. Voor de kindermarkt 1986 manifesteerde zich dat in een record opbrengst van bijna De Lionsclub Waddinxveen steunt met de opbrengst van de kindermarkt de SOS-kinderdorpen. Inmiddels heeft zij acht kinderen geadopteerd in verschil lende landen. De kosten hiervan bedra gen 5.000,- per jaar. rwt Kabelkrant Weekblad voor -- Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11