POLITIE LOST DIEFSTALLEN OP Sienie Strikwerda verwarming Jaarlijks 800 gulden voor Vredesplatform Nieuwe bad- Minima geen object van liefdadigheid (2) Lezers schrijven spreekt in raadzaal Mevrouw T. Breedijk wint geschil met gemeente BELASTING OP DE RADIO Concert van Voorstel B. en W. aan raad FL»RIDk Dient den Heer in de Ontmoetingskerk Nederlands voertaal op Franse avond in Partyhome Uitslagen avond PvdA RTW was bij ’’Kwispel” op bezoek POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Onderzoek Twee maanden Fietsen Verkeerscontrole Muziek Franse kolonie Moties Buspassagier Winkelwagen Puin gestort Klem gereden Inbraken Afschrijving Doorgereden Vernielingen Aangehouden Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel gouwerweg werden processen-verbaal geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MAART 1987 Geen aansluiting op gemeenteriool ring gesteld. I WADDINXVEEN - Een diefstal van een videorecorder bij Heemskerk BV aan de Dorpstraat en de zaak van de niet betaalde kerstpakketten zijn door de politie opgelost. In verband met beide zaken zijn er mensen aan gehouden. werden, verklaarden zij zich van geen kwaad bewust te zijn. Desondanks zal tegen de beide mannen, die goede be kenden zijn van de politie, proces ver baal worden opgemaakt. Assistentie werd verleend aan een con troleur van het busbedrijf Westneder- land. De controleur kreeg moeilijkhe den met een buspassagier omdat deze zijn plaatsbewijs niet wilde tonen. On derzoek leert dat de man een verminkt plaatsbewijs had waarmee hij fraudu leus handelde. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. De brandweer verleende assistentie bij een verzakte winkelwagen op de Jan Dorrekenskade-Oost. Met een lucht kussen werd de winkelwagen uit het gat in het wegdek gelicht. opgemaakt voor een gladde band en verkeerde kentekenplaten op een aan hangwagen. Diverse andere bestuur ders moeten hun bescheiden zoals rij en kentekenbewijzen aan het buro ko men tonen. Tegen een Reeuwijker is proces-ver baal opgemaakt op grond van de afval stoffenwet. De Reeuwijker had zonder vergunning puin gestort en verbrand op een weiland aan de Henegouwerweg. Een automobilist is door een mede weggebruiker ’’onderhouden” over zijn rijgedrag. Bij het oprijden van een krui sing ging het de laatstgenoemde auto mobilist kennelijk niet snel genoeg. Eenmaal opgetrokken reed deze be stuurder de andere automobilist klem, waarbij gespierde taal gebruikt werd en de eveneens uitgestapte passagier de woorden kracht bijzette door een bui tenspiegel van het klemgereden voer tuig te vernielen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Er is getracht in te breken in een woning aan de Heuvelhof. De poging werd ont dekt door een sleutelhouder. Deze con stateerde dat getracht was een schuifpui Op vrijdag 13 maart werd een groene herenfiets aangetroffen. Deze is over gebracht naar het politiebureau. Een De avond in de raadzaal wordt gehou den door het pas opgerichte samenwer- dag later werd vanaf de J.W. Frisoweg een zwarte Opoefiets ontvreemd. WADDINXVEEN - Het Vredesplatform Waddinxveen, dat zojuist is deel gaan uitmaken van een samenwerkingsverband van vredesgroepen in deze Goudse streek, kan jaarlijks uit de gemeentekas een subsidie van 800,- tegemoet zien. Om na te gaan of er aan de Henegou werweg geen sprake was van ontoelaat bare bodemverontreiniging nam de Mi lieudienst van het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Midden-Holland slibmonsters van de bodem van de zink- WADDINXVEEN - Een eigen Franse avond houdt de Alliance Francaise Bos koop (Waddinxveen) donderdagavond 19 maart om kwart over acht in Partyho me aan de Passage. Voor de pauze legt W. van Bockom Maas de spelregels uit van pétanque (jeu de boules) en na de pauze vertoont vice-voorzitter Avan Veen dia’s van de Sychelles. De muziek is in handen van de pianospelende Goudse voorzitter Constant van de Wall. Waddinxvener Van Bockom Maas, een ”vrai connaisseur”, legt op de avond van Alliance Francaise de spelregels uit van pétanque, een spel dat op elk Frans dorpspleintje wordt gespeeld, vrijwel alleen door mannen. Punt is dat de gemeente op dit moment wordt geconfronteerd met problemen rond de badverwarmingsinstallatie voor De kosten betreffen de bouwkundige voorzieningen en de kosten van vervan ging. De uit te geven anderhalve ton zal in 15 jaar worden afgeschreven. Dat komt voor dit jaar met een rentepercen tage van 7 procent neer op 20.000,-. Het telefoonnummer is 01820-22500 of 21500. WADDINXVEEN - Het Gerefor meerd Kerkkoor Dient den Heer geeft volgende week vrijdagavond 27 maart om acht uur in de Ont moetingskerk aan de Groensvoor- de een concert. De toegangsprijs bedraagt 5,- (65-pIussers 3,50). Aan dit concert, waarvan de alge hele leiding in handen is van diri- gent/pianist Ben Kramer, werken mee Riet den Hertog (sopraan), Carla Bos (harpiste), Han Kapaan (hoboïst) en Anton Lok organist. MEVR. D.J. KUYT Groensvoorde 184 waarborgd, zich verzetten tegen de door de gemeente verlangde rioolaan- sluiting. B. en W. willen echter niet toe staan dat het polderwater nog meer wordt vervuild. Minnelijk overleg met haar over de aansluiting mislukte, hoe wel andere omwonenden hun huizen wel op het gemeenteriool lieten aanslui ten. Het programma, dat zeventien punten en een pauze omvat, ver meldt ook samenzang. Na het koorconcert wordt er dinsdag avond 31 maart in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een open re- petitie-avond gehouden. Daar is ie dereen vanaf kwart voor acht van harte welkom. In de raadsvergadering van september 1983 verklaarde de gemeenteraad in meerderheid door het aannemen van een daartoe strekkende motie ver klaard: ’’....elke constructieve poging om tot afschaffing van kernbewapening in het Westen en het Oosten te komen tot volledig te ondersteunen” en riep men de Waddinxveense bevolking op zich hiervoor te blijven inzetten. Over de aansluiting op de gemeenteri- olering heeft de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften zich gebo gen, waarvoor mevrouw Breedijk de Alphense advocaat mr. J.A. La Gro in de arm nam. De commissie verklaarde haar beroepschrift ontvankelijk en ge grond. Bij dit advies hebben B. en W. zich neergelegd, zo blijkt uit hun voorstel aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad om de zaak in het voordeel van de Rotterdam se af te sluiten. van de woning te forceren, hetgeen niet lukte. In de nacht werd ingebroken in de Basis Supermarkt aan de Nesse. De inbraak werd ontdekt door omwonenden die de winkeldeur geopend aantroffen. Men kreeg toegang tot de winkel door met een breekvoorwerp de toegangsdeur te forceren. Uit de winkel werden koffie en sigaretten ontvreemd. WADDINXVEEN/GOUDA - In een volgende week zaterdagmiddag 28 maart tussen 12.00 en 13.00 uur uit te zenden lokaal radioprogramma zal de lokale omroep RTW (FM-band 101,1 Mhz) in samenwerking met de belas tingdienst Gouda en de Goudse lokale omroep Gouwestad informatie geven over de inkomstenbelasting. Er is ook ruimte voor reacties van luisteraars. zakput van mevrouw Breedijk en ging na of lozing van chemicaliën had plaats gevonden in het recente of verdere ver leden. Van een eventuele bodemverontreini ging bleek na het analyseren van de slimbonsters geen sprake, want de on derzochte parameters bleven onder de zogenaamde B-nmorm, zodat - krach tens de richtlijnen van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieu - geen nader onder zoek behoefde te worden ingesteld. Er zijn dan ook vrijwel zeker geen fosfaat- houdende wasmiddelen, chloor of an dere chemische stoffen op de betreffen de put geloosd. De gemeente had van mevrouw Breed ijk geëist om de afvoerleidingen van het pand Henegouwerweg 3 aan te sluiten op de gemeentelijke riolering en wel in twee maanden tijd. Volgens de Rotter damse is zo’n aansluiting van de woning niet noodzakelijk uit een oogpunt van algemene milieu-hygiëne, omdat door het afvalwater van haar huishouding geen verontreiniging van bodem of wa ter plaats vindt noch sprake is van hin der in welke vorm dan ook. Daarbij komt dat de geloofsopvatting van mevrouw Breedijk en verdragen, waarin de rechten van de mens zijn ge in het programma komen aan de orde de vragen over de inkomstenbelasting, het aangiftebiljet 1986 en het experi ment dat in het gebied van de inspectie wordt uitgevoerd met dat aangiftebiljet. Om luisteraars in Waddinxveen in staat te stellen ook hun vragen in het prgram- ma te laten opnemen kunnen zijeven als de luisteraars van Gouwestad, op zondagmiddag 22 maart bellen tijdens de opname (van 13.00 tot 14.00 uur). WADDINXVEEN - De Rotterdamse mevrouw T. Breedijk, de vrouw achter het recreatieterrein in de polder Bloemendaal, kan niet worden verplicht haar woning Henegouwerweg 3 aan te sluiten op de gemeentelij ke riolering. De ’’kwaliteit” van het afvalwater van haar huishouding geeft, zo leert ook milieuonderzoek van de bodem, de gemeente Wad dinxveen geen enkele reden om vasthoudend te blijven in deze zaak. WADDINXVEEN - Een kleine anderhalve ton 146.400,-) is nodig om het overdekt- en openluchtzwembad in het sportpark ”de Sniep” aan een nieuwe badverwarming te helpen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd dit geld toch maar uit te geven, hoewel er gewerkt wordt aan de definitieve toekomstvisie over het gemeentelijk zwembadcomplex. ster aan de praat hield en de andere twee ongestoord aan het werk gingen. Aan de hand van de opgegeven signale menten kon de politie achter de identi teit van de daders komen. Tijdens het verhoor bekenden de twee de diefstal alsmede zo’n veertig soortge lijke zaken in de rest van het land. De opbrengst van de gestolen videorecor ders werd besteed aan het kopen van harddrugs. De aangehouden verdach ten zijn na verhoor voor de officier van justitie te Rotterdam geleid en in bewa- op de Rijnlandstraat geparkeerde pei In de middag vond een doorrijden na aanrijding plaats op een parkeerplaats van het winkelcentrum De Passage. Een daar geparkeerd staand voertuig werd aan het rechter portier bescha digd. Diezelfde middag vond ook een doorrij den na aanrijding plaats op de Sou- burghlaan. Hier werd eem betonnen paaltje het slachtoffer van een onbe kend gebleven automobilist. Later in de week vond nogmaals een doorrijden na aanrijding plaats. Dit maal op de parkeerplaats aan de Nesse. De doorgereden automobilist is naar aanleiding van een genoteerd kenteken door de politie verhoord. In april 1984 heeft de raad wederom in meerderheid - die verklaring herhaald en vervolgens uitgesproken de activitei ten van het Vredesplatform, inzonder heid nog te ontwikkelen acties en voor lichting positief te willen benaderen en in voorkomende gevallen bereid te zijn enige subsidie te willen overwegen. In december 1984 tenslotte heeft de raad ingestemd met het voorstel het Vredesplatform 1.000,- beschikbaar te stellen ten behoeve van het vredeson- derwijs op de basisscholen. Deze winter verzocht het platform om een jaarlijkse subsidie van 800,-. Zij wil daarmee haar bewustwordings activiteiten inzake vijanddenken, racis me en discriminatie voortzetten, naast het basisonderwijs ook het sociaal-cul- tureel werk daarbij betrekken en regi onale samenwerking nastreven. ”Wij zijn van mening dat een organisa tie die voortdurend aandacht vraagt voor de problematiek van vrede en vei ligheid, dat op een genuanceerde wijze doet en daar onderwijs en sociaal-cultu- reel werk bij wil betrekken, een nuttige maatschappelijke functie vervult”, al dus B. en W. in hun toelichting om een jaarlijkse subsidie van 800,- te ver strekken. De afgelopen week heeft de politie een oplichtingsonderzoek afgesloten. Eind december werden bij bedrijven in Wad dinxveen en Bodegraven bestellingen geplaatst voor kerstpakketten. Na le vering bleek dat de opgegeven adressen en namen fictief waren. De rekeningen bleven derhalve onbetaald. Voor deze oplichting zijn twee Tilbur- gers door de politie Waddinxveen ver hoord. Ondanks het feit dat diverse be wijzen tegen de Tilburgers ingebracht Bij een verkeerscontrole op de Hene En geen bodemverontreiniging of kans daarop betekent in dit concrete geval dat niet de eis kan worden gesteld van aansluiting op de gemeentelijke riole ring. Bodemonderzoek geeft daar ook al geen aanleiding toe, zodat de ge meente de actie om daartoe te geraken voor wat betreft mevrouw Breedijk heeft gestaakt. Na de pauze de causerie met dia’s ’’Mijn reis naar de Sychelles”. Afgelopen na jaar bracht de heer Van Veen een be zoek aan de eilandengroep in de Indis che Oceaan. De Seychelles waren van 1740 tot 1790 een Franse kolonie. In 1742 werd de eerste Franse gouver neur aangesteld op deze tot dan toe om bewoonde eilandengroep. In 1794 viel het bezit definitief in handen van de En gelse kolonisatoren, die het behielden tot 1972, het jaar van de onafhankelij- kwording. Verbazingwekkend hoe groot de Franse culturele invloed daar heden tendage nog is. Ten gerieve van onze beginnende cur sisten en van andere belangstellenden waarvoor de Franse taal nog een moei lijke taal is, zal zowel de uitleg van het jeu de boules als de causerie van de heer Van Veen in het Nederlands worden ge houden. Dit geld komt uit het potje ’’overige ontwikkelingssamenwerking”, dat bin nenkort wordt omgedoopt in de begro tingspost ’’Bewustwording Vrede en Veiligheid”, zo hebben B. en W. aan de gemeenteraad laten weten. De raadsle den zullen volgende week woensdag avond over dit voorstel een besluit ne men. Vooralsnog is namelijk uit discussies in de raadscommissies voor welzijnszaken en voor de financiën gebleken dat de fracties van PCW (4 leden) en VVD (4 leden) zich hun standpunt over deze subsidiëring van het Vredesplatform Waddinxveen voorbehielden, terwijl PvdA, CDA en D’66 met de gevraagde subsidie wel kunnen instemmen. WADDINXVEEN - Sienie Strikwerda, landelijk bekend van de acties te gen de plaatsing van kruisraketten in ons land, spreekt op donderdag avond 2 april om acht uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Daar wordt dan een informatieavond gehouden, die zal worden geopend door PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein, onder het motto ’’Spelen met vuur...?!”. De toegang is vrij. Locale PvdA-politici zijn aanwezig om in een eerste reactie hun mening te ge ven op wat de kiezer in de provincie Zuid-Holland heeft bewerkstelligd. luxe ervaar zijn voor hen zo gewoon ge worden. Op mij heeft deze consumptiemaat schappij al heel wat jaren gpen invloed meer omdat mijn gelukkig zijn niet ex pliciet verbonden is aan het hebben van allerlei materiële zaken. Daar hangt mijn mens-zijn niet vanaf, maar ik kom wel in opstand tegen vooroordelen die mensen met een uitkering vaak ten deel vallen. De problematiek waarin mensen in hun leven terecht kunnen komen, wordt maar al te vaak persoonlijk gemaakt. Maar zo simpel liggen de zaken niet. Ie dere situatie zal afzonderlijk in zijn kon- text beoordeeld moeten worden. Zoge naamde vrije keuzes van mensen zijn niet altijd zo vrij als ze lijken en hoeveel mensen kiezen b.v. niet voor werkloos heid. Maak het mensen met uitkeringen alsjeblieft niet extra moeilijk door ze een gevoel te geven van: "Eigen schuld, dikke bult” en ”Wie zijn gat brandt moet op de blaren zitten”. Zet u liever in voor oplossingen die werkelijk hout snijdt en die mensen hun zelfrespect niet ontneemt, maar laat be houden. Ik vecht niet voor een hoog in komen, maar wel voor een menswaar- dig inkomen, zodat ik niet iedere maand een diepe zucht hoef te slaken en me af moet vragen: Zal ik het deze maand weer redden of niet? Jarenlang heb ik gezwegen en door iets bij te verdienen heb ik met mijn drie kinderen het hoofd boven water weten te houden en tevens geleerd hard voor mezelf te knokken. Al heel jong heb ik gezien en geweten dat we in een waan zinnige wereld leven waarin mensen in houten, bronzen, koperen, zilveren en gouden wiegen geboren worden. Het is maar net waar je als kind in terecht komt. Het is zo jammer dat mensen uit verschillende wiegen elkaar zo moeilijk verstaan. Gelijke kansen? Kom nou! Op mijn 48ste jaar hoop ik na 11 jaar hard studeren, waarbij ik ook nog onbe taald vrijwilligerswerk heb gedaan en mijn kinderen alleen heb grootge bracht, mijn HBO/diploma te behalen. Misschien is er op de arbeidsmarkt dan nog een plekje voor me, zodat ik niet langer als een uitkeringsgerechtigde door het leven hoef te gaan. Wie biedt mij tegen die tijd een baan aan tegen 1700 gulden? Meer wens ik niet omdat ik nog steeds pijn lijd aan heel veel mensen in deze wereld die op de verkeerde plek geboren zijn en onze westerse welvaart niet los te koppelen is van de armoede in deze wereld. Nadat PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein en Sienie Strikwerda het woord hebben gevoerd zal er gelegen heid zijn om vragen te stellen of te dis cussiëren. In de pauze kan men en aan tal informatieve stands bezichtigen waarin informatie-materiaal aanwezig zal zijn van alle deelnemende vredes groepen in de regio. Het ligt in de be doeling de avond op muzikale wijze te besluiten. Het secretariaat van de Samenwerken de Vredesplatforms in Midden-Holland is in Waddinxveen aan de Heemraad- weg 1 (tel. 01828-12756 of 16652) geves tigd. Van de Waddinxveense raadzaal mag gebruik gemaakt worden omdat deze bijeenkomst valt binnen de daar voor opgestelde gebruiksregels, zo heeft burgemeester C.M. van der Lin den op vragen van PCW-gemeenteraad- slid J. Havenaar laten weten. De afgelopen week werd aangifte ged aan van het bekladden van een fietsen stalling van een school aan de Mozart- laan. Op de fietsenstalling werden met verf leuzen gespoten. In de nacht zijn van het NS-station aan het Stationsplein drie ruiten vernield. De spoorwegpolitie heeft de zaak in on derzoek. In dezelfde nacht werden ook twee ruiten van de hervormde Imman- uëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan ver nield. Voor de vijfde keer in korte tijd werd op de Passage een geparkeerde VW Passat bekrast. Een motief voor deze daden ontbreekt vooralsnog. Personen die na dere inlichtingen kunnen verschaffen met betrekking tot deze feiten worden verzocht met de politie in contact te tre den. Van een aan De Akker geparkeerde auto werd een buitenspiegel vernield. Op verzoek van de collega’s van de poli tie Boskoop werd een 18-jarige Wad dinxvener aangehouden wegens een al daar gepleegde inbraak. kingsverband van een aantal vredes groepen uit de Waddinxveense regio. Aan dit verband wordt deelgenomen door vredesgroepen uit Waddinxveen, Reeuwijk, Boskoop, Bodegraven, Gouda, Moordrecht, Moerkapelle, Ze venhuizen en Nieuwerkerk a/d IJssel. De bedoeling van de Waddinxveense bijeenkomst begin volgende maand is om diverse aspecten van de bewapening en de bewapeningswedloop aan de orde te stellen. Als belangrijkste onderwer pen staan daarbij op het programma de ontwikkelingen in de conventionele be wapening, chemische en biologische wapens, het SDI-systeem en de militai re commandosystemen van de grote mogendheden. WADDINXVEEN - Net als voorheen houdt de Partij van de Arbeid afdeling Waddinxveen na de verkiezingen van de provinciale staten vanavond (woens dag 18 maart) een politieke instuif. Buurtcentrum De Boog aan de C. Huij- genslaan is de plaats van verzameling. Nadat de stembureaus sluiten kan iede re belangstellende vanaf 19.30 uur in De Boog de uitslagen via de berichtgeving op het televisie-scherm volgen. zowel het overdekt- als het openlucht zwembad. In de installatie treden de laatste tijd zoveel storingen op, dat ver vanging hiervan dringend noodzakelijk is. Het uitstellen dan vervanging is niet verantwoord daar de mogelijkheid aan wezig is dat de installatie in z’n geheel kan uitvallen. De dienst openbare werken en bedrij ven heeft in overleg met Verhoeven Raadgevende Ingenieurs BV geadvi seerd de badverwarmingsinstallatie te vervangen door een installatie die even eens benut kan worden bij de eventueel nieuwe mogelijkheden van het zwem bad. WADDINXVEEN - Onder nieu we leiding draait in Waddinxveen aan de Tweede Zuidelijke Dwars weg het dierenpension ’’Kwispel”, waar ruimte is om 100 honden en 80 katten op te vangen. Dit aan de rand van het Gouwed- orp (over de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn) gevestigd be drijf vormde zaterdag onderwerp van een door presentator/politie- man Richard Franken gemaakte reportage voor de lokale omroep RTW. Gedurende de krokusvakantie ver bleven in het dierenpension, die in VVaddinxveen ook gevestigd zijn aan de Henegouwerweg en de On derweg, 24 honden en 10 katten. De daar verblijvende huisdieren worden verzorgd, getrimd en ge wassen. Naast de gegalvaniseerde hokken zijn er ook buitenverblij ven in dit landelijke deel van de ge meente, waar het dierenpension nu sinds vijf maanden onder nieuwe leiding activiteiten ontplooid. Waddinxveners en streekgenoten die overwegen tijdens hun vakantie of afwezigheid huisdieren niet bij buren, kennissen of familieleden onder te brengen, maar in een die renpension worden bij ’’Kwispel” eerst rondgeleid ter kennismaking en krijgen informatie over de bij dit bedrijf geldende reglementen en prijzen. Omdat in de uitzendingen van de lokale omroep RTW geen reclame mag worden gemaakt sprak Ri chard Franken over ”een dieren pension aan de Zuidelijke Dwars weg waar de honden kwispelen”. Een gevoel van teleurstelling bekroop mij, toen ik de twee reacties op mijn in gezonden brief, verschenen onder de kop: Minima geen object van liefdadig heid, in het Weekblad voor'Waddinx- veen van 25 februari gelezen had. Mijn brief is mijn inziens inzet gewor den tot een politiek spel, dat zondebok ken aanwijst en waarmee mensen me nen elkaar om de oren te moeten slaan. Jammer! Deze reacties leveren mij op nieuw het bewijs dat echt luisteren en communiceren naar/met elkaar nog heel wat oefening vraagt. Het is er mij niet om te doen geweest om zondebokken aan te wijzen. Het enige dat ik gehoopt heb te bereiken en alsnog met deze brief hoop te bereiken is het volgende: Alsjeblieft mensen, probeer u eens in te leven in de situatie van een uitkerings gerechtigde. Probeer eens in de schoe nen van deze mensen te gaan staan. Kijk eens of u vanuit die situatie tot con structievere oplossingen kunt komen, die de afhankelijkheid, de willekeur en het verschil in inkomen niet bevorde ren, maar uitsluiten. Elke gemeente kan toch t.a.v. allerlei aanvullende fondsen een eigen beleid voeren? Zo staat het toch ook elke ge meente vrij haar genomen besluiten te wijzigen wanneer ze opnieuw met be zuinigingen geconfronteerd wordt? Daarom heb ik gepleit voor de weg van de structurele verandering, hoewel ik er mij van bewust ben dat deze weg lang en moeilijk is, maar voor mij de enige weg is die echt tot rechtvaardigheid leidt. Wat te denken van het voorstel van de Voedingsbond FNV, dat ik deze week in het dagblad ’’Trouw” van dinsdag 10 februari gelezen heb, om iemand met kinderen en een uitkering op bijstand sniveau 200 gulden per maand onge moeid bij te laten verdienen (zwart) omdat zo’n 1400 gulden per maand te laag is om van te kunnen leven. Dit voorstel brengt mij trouwens op de volgende vraag: Is het eigenlijk niet vreemd dat een ge huwde vrouw een bepaald bedrag onbe last mag bij verdienen en dat dit niet toe gestaan is aan een bijstandsvrouw? Ook het belastingkantoor weet mij nog te vinden en ieder jaar moet ik weer om vrijstelling vragen. Er wordt gehaald waar echt niet meer gehaald kan wor den. Soms word ik er zo moe van en dan weer heel kwaad. Ik weet dat ik vergeleken bij heel veel mensen in deze wereld nog in een hemel op aarde leef. Daar ben ik diep van doordrongen en hoeft niemand mij te vertellen, maar ik leef ook in een con sumptiemaatschappij die mijn kinderen nog wel beïnvloed. Veel dingen die ik vanuit mijn sobere achtergrond nog als De diefstal van een videorecorder uit de radio- en tv-zaak aan de Dorpstraat op 19 december vorig jaar is opgelost. De afgelopen week zijn hiervoor twee jeug dige inwoners uit Zaanstad aangehou den en verhoord. Een derde dader, die thans nog gedetineerd zit, moet nog door de politie verhoord worden om trent zijn aandeel in deze zaak. De daders konden destijds hun slag slaan doordat een van hen de verkoop- Een nacht later werd ingebroken in een ,j j- j_— in aanbouw zijnde woning aan het Her barenerf. Door gebruik te maken van een valse sleutel wist men in de woning te komen. Uit de keuken werd een mag netronoven ontvreemd. De afgelopen week werd tot tweemaal toe ingebroken in auto’s. De eerste maal vond dit plaats in een auto op de Bredeweg. Het portierraampje werd in geslagen waarna een radio-cassettere- corder werd ontvreemd. De tweede inbraak vond plaats in een :rs- onenauto. Hier werd een sunroof inge slagen, waarna het portier geopend werd. Uit het handschoenenkastje werd een zaklantaarn, een scheerapparaat en een zonnebril ontvreemd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17