Kwiek blijft bovenaan Volley bolsters komen goed weg nederlaag Verlies voor Be Fair en WSE Van Noort Zn. Vangst niet best Bingo-dansant Dirk Verweij’s Zaalvoetbal- tournooi Nieuwe cursus Zonnig Zuid Reigersburgh naar Den Haag WSV op weg naar nieuwe Braderie en autoshow bij Be Fair Jeugd Aeolus in opmars bij titelstrijd Flyers-junioren in tenues van Spelregelteam WSE tweede Wielerrondé door W’veen Vijf Belgen in koffiebar FLYERS: NAUWELIJKS TEGENSTAND WEEKBLAD-SPORT EN R AT1E DRUKWERK en FOTOKOPIEËN van A4 tot formaat 43x61 cm snel en voordelig bij: reproset ujaddinxueen DRUKKERIJ EN FOTOKOPIEER-SERVICE Noordkade 70 K Waddinxveen-za. WSE KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Schade aan uw auto vereist Fz deskundige reparatie. Heren Be Fair Jeugd Competie Onderlinge Springen I ssamaeK fdcwa M WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MAART 1987 - GLASBEEK Voetbalclubs gaan onderuit f tfTTTSi m Diok altijd van die nerveuze bedoenin gen, nü werd er geconcentreerd gebas ketbald en dat gaf het vereiste resultaat. Ook al had Diok nogal wat pech te ver werken, het was een feit dat de Bos- koopse dames in deze ontmoeting ge woon niet aan de Waddinxveense kon den tippen. De gehele wedstrijd had Flyers de lei ding welke in de 2e helft zelfs naar een dikke overwinning werd uitgebouwd: 70-39. Voor Flyers scoorden: Carla Baan 26, Bernice Posthumus en Connie Captein beiden 12 pnt. Flyers-heren speelde tegen Gymnova 1 in Leidschendam. Flyers had totaal geen moeite met het ongemotiveerde Gymnova. De Waddinxveners met als beste spelers René Hazelaar en Rijk Meuleman hadden hun tegenstander dan ook al na enkele minuten op grote achterstand gespeeld: 38-21. Daarna werd de wedstrijd een buitenge woon saaie hol- en draaf partij welke Flyers met 116-83 won. Scores: René Hazelaar 35, Henri Boere 28, Bart Zwamborn 16, Rijk Meuleman 15, Mark van Es 14 en Marco Mak 3 pnt. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair zijn tegen kampioens- kandidaat Utrecht goed weggekomen. Uiteindelijk trokken de Utrecht- sen aan het langste eind door na twee uur en een kwartier volleybal de Waddinxveensen met 3-2 te verslaan. De heren speelden 2-2 gelijk tegen koploper Zevenhuizen 3. De heren van Be Fair deden het dit weekend niet slecht door tegen Zeven huizen 3 een 2-2 gelijkspel te behalen. In Gouda werden de adspirant-jongens van Be Fair kampioen in hun klasse. Op overtuigende wijze werd met 3-0 van de Radius jongens gewonnen en lieten zij de rivalen Zevenhuizen en Dos defini tief achter zich. Deze enthousiaste jon gens werden getraind door selectietrai- ner Van Diermen. de Groot de bal bekeken in het doel schoof. Hiermee toonde hij vooral aan wat in de laatste wedstrijden zeer duide lijk was, de altijd sterke verdediging van WSE speelt te besluiteloos en wacht te veel af hoe de tegenstander het 16 meter gebied ingaat. WSE probeerde in het laaste kwartier nog een beter resultaat te behalen, de inzet was er wel maar de Groen Witte Rotterdammers hadden weinig moeite om WSE van het scoren af te houden. Aan de afdeling Gouda van de KNVB is toestemming verleend tot gebruik van de voetbalvelden van de voetbalvereni ging WSE ten behoeve van een in de Paasvakantie te organiseren school- voetbaltournooi voor het basis- en voortgezet onderwijs. WADDINXVEEN - Aan de christelij ke sportvereniging Be Fair is toestem ming verleend tot het organiseren van een braderie en autoshow op het aan de Kanaaldijk gelegen sportcomplex op 15 en 16 mei 1987. Aan het KNGV zijn ten behoeve van de op 22 maart 1987 te Utrecht te houden landelijke oefeningen zes valmatten verhuurd. (bij Fitness-centr./v.d. Loo) Tel. 01828-18640 Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCW A, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag rond de klok van drie uur ging de klas steker Ronde van Zuid-Holland door Waddinxveen. Er was sprake van een aaneengesloten peloton van amateur- wielrennerS, die een belangrijk deel van deze streek doorkruisten. Winnaar werd na 165 kilometer de Amsterdam mer Ralph Moorman. De rijkspolitie had geen moeite de ren ners door dit Gouwedorp te laten gaan. Ze kwamen over de Henegouwerweg uit de richting Boskoop, paseerden de hefbrug over de Gouwe, het Koningin Wilhelminaplein en het Noordeinde, weer op weg naar Boskoop, maar nu de Hoogeveenseweg. WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasser Be Fair heeft de competitie wedstrijd tegen het laaggeklasseerde Unicum met 0-1 verloren. De Wad dinxveners staan nu op de 6e plaats met 14 punten uit 15 wedstrijden. Zondagderdeklasser WSE leed ook al een 1-0 nederlaag tegen RFC. De Oranjewijkers staan op de vierde plaats van onderen met 9 punten uit 14 wedstrijden. De zaterdagvoetballers van Waddinxveen wonnen met 4-1 van Moerkapelle’s reserves. WADDINXVEEN - Na de eerste helft van de tafeltenniscompetitie staat het eerste team van Kwiek in de le klasse B ongeslagen bovenaan. In de thuiswed strijd had Top 2 het Kwiek nogal moei lijk gemaakt en behaalde Kwiek slechts een zwaar bevochten 6-4 zege. Nu in Haastrecht won Kwiek wat overtuigen der en was 7-3 het eindresultaat; Wim v. Wageningen was goed voor 3 overwin ningen. Ook Kwiek 2 bestreed een team uit Haastrecht en ook zij boekten een zege nl. 6-4, waarbij Jacques Brand impon eerde door tot 3-maal toe in 2 games te zegevieren. Kwiek 3 behaalde voor de 2e maal een gelijkspel tegen het boven hen staande Eldos 2; Piet Swart en Rob Kappé waren samen goed voor 5 pun ten, maar de niet in vorm zijnde Paul Bijvoets moest alle 3 z’n tegenstanders gelukwensen. zijde als aan Be Fair-zijde als van de kant van de scheidsrechter werden er in deze spanndende slotfase soms onbe grijpelijke fouten gemaakt. Via 14-13, 14-15 en 16-16 was het uiteindelijk Ut recht dat net aan het langste eind trok en met 16-18 deze set en een 3-2 over winning mee naar huis nam. WADDINXVEEN - In de sporthal ”de Sniep” wordt komende zaterdagavond 21 maart om zeven uur het Dirk Verwe ij’s Zaalvoetbaltournooi gehouden. Dit toumooi duurt tot elf uur, de finalewed strijden beginnen om tien uur. Aan het zaalvoetbaltournooi nemen, in twee poules, de volgende acht teams deel: Stad Rotterdam, Arie de Bruin, Verweij Verzekeringen, ’t Smulhoekje, Vandien Verzekeringen (Alphen aan den Rijn), WyHEDW (Amsterdam), Nico Vink Verzekeringen en Grooten- dorst Boys. De wedstrijden worden gespeeld vol gens de reglementen en spelregels van de KNVB. De poule-wedstrijden duren 14 minuten. Bij deze wedstrijden wordt niet van speelhelft gewisseld. Bij een gelijk aantal punten in de poule is het doelsaldo beslissend, wanneer ook dit gelijk is wint het team met de meest gescoorde goals. Kwiek 4 behaalde een nuttig punt door een gelijkspel tegen Ilac 7. Kwiek 5 be streed in Gouda Vriendenschaar 12 en kwam met een krappe 6-4 overwinning naar huis. In Nieuwkoop verging het Kwiek 6 minder goed door een 7-3 ne derlaag tegen TTVN 4. In de 4e klasse blijft het ongeslagen Kwiek 7 op de goe de weg, maar de 6-4 overwinning op Gouda 7 was door een falende Jan Dib- bets wat aan de krappe kant. Kwiek 8 heeft het erg moeilijk, staat in z’n groep met 2 punten onderaan en kon ook ditmaal door een 6-4 nederlaag te gen Vriendenschaar 14 niets aan zijn to taal toevoegen. Kwiek 9 handhaafde zich in de middenmoot door een 6-4 overwinning op Ilac 10. In de 5e klasse maakte Kwiek 10 z’n toppositie waar door Ilac 12 met een 10-0 nederlaag naar huis te sturen. Het op de 2e plaats staande Kwiek 11 Op een slecht veld tussen de regenbuien door speelden RFC en WSE een niet al te beste wedstrijd. WSE geeft de laatste wedstrijden een matte indruk, de ploeg komt tegen fysiek sterkere ploegen net een stapje tekort. Dat bleek weer dui delijk tegen het Rotterdamse RFC, alle duels gingen op het persoonlijke vlak verloren en er werd veel te veel balver lies geleden. Beide ploegen maakten er niet zo veel van en de weinige doelrijpe kansen wer den niet benut. De lange spits Kees Mounts speelde op een eilandje en de beide vleugelspelers Jan Willem van Triet en Marcel Jaspers kwamen niet of nauwelijks aan de bal. RFC kreeg pas enkele kansjes nadat de wedstrijd al een half uur op streek was, Wim Teerts schoot tegen de paal en even later schoot de vrijgekomen Jerrie de Groot maar net voor het doel van Ton Kling langs. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien, beide ploegen ploeterden voort over het zware veld maar kansen wer den nauwelijks geceëerd. Pas ver in de tweede helft konden enkele spelm omenten voor wat opwinding zorgen. Een hoge bal in het WSE-strafschopge- bied werd door Ton Kling verkeerd be oordeeld, uitblinker Jerrie de Groot pikte de bal op en schoot in. Hij had daarbij pech dat Jan Verbakel nog net op de lijn de bal tot hoekschop kon ver werken. Nog geen minuut later zetten de Rotter dammers een gave combinatie op en sneden dwars door de toekijkende WSE-verdediging heen waarop Jerrie WADDINXVEEN - De wijk.- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid in de St. Victorwijk zal bij voldoende belangstel ling een nieuwe cursus starten op dins dag 24 maart. Het zal zijn een cursus naaien voor be ginners. Ónder deskundige leiding zul len de fijne kneepjes van het vak aange leerd worden. De cursus wordt gehouden in het wijk- gebnuv «straat op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 3,- per avond. Inlichtingen de heer Boer, tel. 14002. WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW hield haar achtste wedstrijd in de wintercom petitie. Er werd gevist in het Amster- dam-Rijnkanaal nabij Breukelen. De vangst was over het algemeen niet zo best: 12 vissers vingen 26520 gr vis, dat was voor dit water beneden peil. De eerste vijf waren 1. A. van Leeuwen (11320 gr), 2. H. Romeyn (2320 gr), 3. R. Jenner (2180 gr), 4. J. Verhoef (2120 gr) en 5. M. Reichard (1740 gr). De eerstvolgende wedstrijd is op zater dag 21 maart. Er wordt dan gevist in de Zaan, indien de wind het toelaat. Ver trek vanaf het NS-station om 6.30 uur. In de eerste thuiswedstrijd van 1987 heeft Be Fair haar trouwe aanhang een slechte dienst bewezen door van het laag geplaatste Unicum uit Rotterdam te verliezen. In een zeer matte verto ning, die het aankijken nauwelijks waard was, lieten beide ploegen in de eerste helft een spelletje zien waar in nauwelijks combinatievoetbal viel waar te temen. Alleen dankzij het voorjaarszonnetje bleven de toeschouwers langs de lijnen staan waarbij de goed verzorgde recla meborden meer aandacht kregen dan het vertoonde spel. Na een kwartier spelen was er even een opleving toen de linkerspits van Unicum de zwak opere rende Be Fair verdediger z’n hielen liet zien en een schot losliet dat keeper Stra- ver niet onder controle kon krijgen. De rebound werd voor een leeg doel echter hoog over geschoten. Het tweede moment kwam op rekening van Be Fair toen René v.d. Wilk een voor zet voor het doel plaatste waar Peter liet onverwachts een punt liggen bij het onderaan staande Vriendenschaar 27, maar Kwiek 12 had weinig moeite met Vriendenschaar 26 en won met 9-1. In de 6e klasse waren er overwinningen voor Kwiek 15,16en 18 maar het onder aan staande Kwiek 17 kon het niet tot een zege brengen. Bij de jeugd was er de strijd tussen Kwiek 1 en Kwiek 2, waarbij Patrick Verburg de enige en onoverkomelijke hinderpaal voor de 3e teamspelers was, maar daar zij de overige partijen in hun voordeel beslisten, betekende dit een 7- 3 overwinning voor Kwiek 2. Kwiek 3 moest genoegen nemen met een gelijk spel tegen Boskoop 1, Kwiek 4 verloor met 6-4 van BTTVóen Kwiek5 was met een 7-3 de baas over Boskoop 4. zijn directe tegenstander uitspeelde om vervolgens de Moerkapelse goalie op het verkeerde been te zetten. Vijf minu ten later volgde de mooiste goal van de wedstrijd, toen de doorgebroken Hans van Offeren haarzuiver voortrok en Ruud de Lange fraai inkopte. Hierna namen de Waddinxveners gas terug en zakte het peil naar een matig niveau. Moerkapelle kon hier weinig te genover zetten en keeper Hogerbrugge behoefde derhalve nauwelijks in actie te komen. Na rust was het Moerkapelle dat aanval lend begon maar de attente achter- waartsen van Waddinxveen, waarin vooral Jan Monster positief opviel lie ten geen gaten vallen. Na een kwartier was het toch weer Waddinxveen dat scoorde. Rein Kreuk gaf een gave pass af aan Wim Hordijk die beheerst in schoot. Moerkapelle, dat beter partij gaf dan in de eerste helft, kwam toch nog tot een tegendoelpunt, toen een voorzet van Bram IJsselstein, door voorstopper Den Adel wat ongelukkig in eigen doel werd gekopt. De wedstrijd kabbelde naar het einde toe zonder dat er nog veel te beleven viel. WADDINXVEEN - Tijdens de zater dag in de sporthal ”de Sniep” gehouden clubkampioenschappen bleek eens te meer dat de jeugd van badmintonclub Aeolus de toekomst is van de vereni ging. Met name in de competitieklasse zorgden de jeugdspe(e)l(st)ers (14-15 jaar) voor opzienbarende prestaties. In de recreatieklasse speelden eveneens een aantal jeugdleden van 10 tot 13 jaar mee, die ook hier beslist geen gek figuur sloegen. Aan de vierde clubkampioen schappen namen in totaal 59 jeugd- en seniorleden deel. In een tijdsbestek van 10 uur, van ’s-ochtend 9.00 tot’s-avonds 19.00 uur dienden er op de 8 banen in de sporthal 175 partijen gespeeld te wor den alvorens de kampioenen in de di verse spelsoorten damesenkel(DE), he- renenkel(HE), gemengddubbel(GD), damesdubbel(DD) en herendub- bel(HD) in beide klassen bekend wa ren. Niet voor niets was men dus dit jaar voor het eerst uitgeweken naar de sport hal. Zondag werden er twee uitwedstrijden gespeeld in de jeugdcompetitie en één in de voorjaarscompetitie. Het le jeugdteam speelde tegen het le van plaatsgenoot BC Florida in sporthal de Sniep. Het werd een knappe 6-2 over winning voor het team van Aeolus, dat nu halverwege de competitie ongesla gen aan kop gaat met 10 punten uit 5 wedstrijden. Het 3e jeugdteam toog naar Nieuwkoop voor de ontmoeting tegen het 4e van BC Nieuwkoop. In een goed gespeelde wedstrijd moest men toch met 7-1 het hoofd buigen voor de koploper in hun afdeling. Ook team A van Aeolus, dat uitkomt in de voorjaarscompetitie, speelde in dezelfde sportzaal te Nieuw koop tegen BC Nieuwkoop A. Ditmaal bleek het team in zijn geheel opperm achtig en won het overtuigend met 8-0 van de Nieuwkoopse opponent. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond 21 maart om acht uur wordt er in de kantine van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” een bingo-dansant gehouden. Er zijn mooie prijzen te winnen. Tus sendoor kan er worden gedanst. De en tree is gratis. Zowel leden als niet-leden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Het is het WSE- spelregelteam niet gelukt om via de re gionale finale van vrijdag te Zwijnd- recht de landelijke finale te behalen. Toch kan het team van WSE onder lei ding van Inge Rehorst terugkijken op een geslaagd tournooiverloop. Voor het eerst in het bestaan van de spelregelcompetitie is een vereniging, ingeschreven bij de Goudse KNVB, er in geslaagd de regionale finales te berei ken. Dit is op zich al een groot succes. De deelnemende teams waren HSSC ’61, HBSS, Vuren, Nootdorp, Vlaar- dingen en WSE. HSSC ’61 eindigde met 460 punten als eerste en was hiermee de absolute winnaars. WSE werd tweede met 401 punten. Een gedeelde derde plaats behaalden HBSS en Vlaardingen met 375 punten. Vijfde werd Nootdorp met 372 punten en zesde en laatste werd Vuren met 338 punten. De hoogste personlijke score behaalde John Spronk van HSSC ’61 met 87 uit 90 punten. Hij won hiermee een sporttas. Sjoerd Starren van WSE volgde met 84 punten. HSSC '61 stoomt met dit resul taat door naar de landelijke finale die gehouden zal worden in Amersfoort. Door de competitiewedstrijd van het eerste team is er in de top van de ran glijst in de onderlinge competitie weinig veranderd. Eric Claassen, die verhin derd was, zag Chris Roosendaal die te gen Egbert Schroten nog niet tot een be slissing kwam nauwelijks naderbij ko men. Wolfs en v.d. Hoek deelden het punt. Ellers en J. van Oort braken hun partij af en gaan volgende week verder. Twee gasten: J. Groenewold en H. Brinkhoerst maakten kennis met het Waddinxveense clubschaak. Hugo Ze venbergen en Van Bergeijk, beiden ook nog niet zo lang lid, bleken toch wat meer schaakervaring te hebben en trok ken aan het langste eind. Smit versloeg van Egmond. Bos kwam tot zijn derde overwinning in successie. Nu werd Pon- sioen door hem op een nederlaag gezet. Bisschop boekte een verdienstelijke re mise tegen P. van Offeren. In het ”Bos- koopse” treffen tussen v.d. Ree en van Sandijk nam eerstgenoemde revanche voor de eerder dit seizoen geleden ne derlaag. Muit herstelde zich van de vori ge week geleden nederlaag ten koste van Littooy. Ket tenslotte bleef D. van Offeren de baas. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal behaalde een dikke overwinning op DIOK 1 (70-39), terwijl ook het eerste herenteam totaal geen moeite had met het Leidschen- damse Gymnova 1 (116-83). Ih de sporthal de Sniep ontmoette de Flyers-dames hun Boskoopse opponent Diok 1. Het werd een van de beste wed strijden in dit seizoen voor de Waddinx veense dames. Er werd goed gedegen basketbal aan het publiek voorgescho teld. wëlïswaar’in een Paërd-ëinïïspëfeen pi- Waren voorafgaande wedstrijden tegei on voor maar staat zeer moeilijk. Al met al moet er op 24/3 en 26/3, als de partijen uitgespeeld worden, een klein wondertje gebeuren wil deze wedstrijd nog gewonnen worden. De volleybalsters traden tegen Utrecht aan zonder aanvoerster Jannie Zee man. Be Fair ging fanatiek van start en verbaasde vriend en vijand door in de eerste set tegen alle verwachtingen in Utrecht met sterk aanvalsspel en een gevaarlijke service onder druk te zet ten. Utrecht had geen passend ant woord hierop en wist zich in deze set verslagen (15-3). In de 2e set liet Utrecht zien niet voor niets kampioenskandidaat te zijn. Met een moeilijke service en gevarieerd aan valsspel liepen ze soepel uit naar 1-14 en leek de set beslist. Be Fair wist echter niet van opgeven en met de goedspelen- de Marianne Roes aan service lukte aan Be Fair-zijde plotseling alles. Punt na punt kwamen de Waddinxveensen dich terbij en een 16-14 setwinst was de bel oning voor het harde werken. In de 3e set had Be Fair het karwei af moeten maken, maar een groeiend aan tal persoonlijke en verdedigingsfouten gaven Utrecht de mogelijkheid zich te revancheren wat ze dan ook prompt de den (9-15). Ook in de 4e set kon Be Fair niet impo neren, al was het niet nodig om met de duidelijke cijfers 7-15 de wedstrijdwinst uit handen te geven. Een 5e set zou de beslissing moeten brengen. Met Dory v.d. Meent en Cora Bos als spelverdeel- ster was coach Gerard Lupgens inmid dels al weer teruggekeerd naar het ver trouwde 2-4-systeem. De strijd ging in deze laatste set gelijk op en bij 8-7 voor Utrecht werd van speelhelft gewisseld. Het zouden nog spannende minuten gaan worden voor het publiek dat het volleybal had verkozen boven de voet baluitzending op tv. Zowel aan Utrecht- Konijn naast de verkeerde kant van de paal inkopte. Een van de weinige com binaties vpor rust tussen Erny Dieck- man en Ed v.d. Brink waarbij René v.d. Wilk een doelrijpe kans onbenut liet mag zeker niet onvermeld blijven, te meer omdat dit René’s laatste wapen feit werd daar hij geblesseerd raakte en zich na rust door Ruud Willemstein liet vervangen. De thee in de rust had alleen de Rotter dammers versterkt daar zij in de 5e min het enige doelpunt van de wedstrijd wis ten te scoren. Nadat de linkerspits zijn tegenstrever weer de baas was trok hij de bal keurig voor het doel waar Theo v.d. Hoeven ongehinderd kon aanleg gen en knal hard keeper Straver pas seerde. Hierop trokken de Rotterdam mers zich op eigen helft terug en mede hierdoor kreeg Be Fair een sterk veld- overwicht. Te weinig creativiteit, doorzettingsver mogen en de echte wil om te winnen ontbraken echter bij Be Fair, zodat alle goede bedoelingen ten spijt de Rotter dammers nauwelijks in moeilijkheden kwamen. Uitgezonderd misschien die keer dat Erny Dieckman een onver wacht schot losliet dat keeper De Ko- ning fraai redde en een doorloopbal van dezelfde Dieckman die door Razi Li- coumini te zacht werd ingeschoten, of de voorzet van Ed v.d. Brink die Leon Konijn volkomen miste en een buiten- speldoelpunt van Peter Konijn. Al met al een zwakke vertoning van Be Fair dat de door Houthandel Houtex geschonken bal geen enkele maal de juiste richting wist te geven. Door deze tweede achtereenvolgende nederlaag is Be Fair afgegleden naar de grote groep kleurloze middenmoters en zal in de ko mende wedstrijden orde op zaken moe ten gaan stellen om niet helemaal af te glijden. WADDINXVEEN - Zondag 29 maart zal in Den Haag de finale van de winter- kampioenschappen gehouden worden. De volgende ruiters en amazones van manege De Reigersburgh mogen hier naartoe: In de klasse B: Henk Jan Oldenbande- ringh op Shyla en Manuela Bikbergen op Sonja. In de klasse M: Kim Born op Ramzes en Esther Veldstra op Roanna. In Wijderwormer werd zondag de finale springen winterkampioenschappen voor ponies verreden. De uitslagen wa ren als volgt: Klasse B le manche 5e. Robbie Hoogendoorn op Topsy. Klasse B 2e manche 8e. Robbie Hoogendoorn op Topsy. Klasse L le manche le. Le- onie van Rhijn op Rakker, 2e. Bianca de Jong op Ginger. Klasse L 2e manche le. Bianca de Jong op Ginger, 5e. Mis- cha van de Kraats op Tristar, 6e. Leonie van Rhijn. Klasse Z le manche le. Yvette Ribbens op Isolda, Bianca de Jong was winnares van de Winterkam pioenschappen in de klasse L. In de klasse B heeft Manuela Bikbergen de prijs voor de bestverzorgde combinatie gewonnen. WADDINXVEEN - Het eerste jongens-juniorenteam van Flyers- basketbal spelen sinds vrijdag in een nieuw, door de Waddinxveen se transportonderneming A. van Noort Zn BV gesponsord tenue. Voor aanvang van de belangrijke ontmoeting tegen DAS ontvingen zij dit tenue van de heer en me vrouw Van Noort. Zo tevreden als de jongens-juni- oren met hun nieuwe uitfit mogen zijn, zo ontevreden moeten ze zijn met hun prestatie van vrijdag. Ze ker na rust waren de Flyers-jongens kansloos tegen het Delftse DAS. Ook al is DAS de aankomende kampioen en een klasse beter dan de andere teams in de competitie, de 78-99 nederlaag voor de Wad dinxveners was te dik. Flyers was veel te gehaast en vaak veel te solistisch bezig terwijl DAS heel wat gecontroleerder speelde. Dit leidde ertoe dat DAS na rust het geheel controleerde en ver van Flyers weg liep. Flyers’ scores: Mark van Es 29, Wolter Zwijnenburg 17 en de gede gen spelende Rob van de Vaart 13 pnt. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen hebben hun eerste competitiewed strijd na de winterstop met ruim verschil gewonnen. Tegenstander was Moerka pelle, die duidelijk het wedstrijdritme nog niet te pakken had. Het eerste half uur was het dan ook Waddinxveen dat zijn tegenstander ver terugdrong op eigen helft. Bleef het in eerste instantie nog bij enkele onbebut- te kansen, na tien minuten was het voor de eerste keer raak. Moerkapellenaar IJsselstein speelde terug op zijn keeper maar zag daarbij de attente Waddinx- veen-spits De Lange over het hoofd. Deze benutte dit buitenkansje koel bloedig. Enkele minuten later was het weer Waddinxveen dat kon juichen. Jaap Lips bereikte rechtsbuiten De Vrindt, die met enkele subtiele kapbewegingen WADDINXVEEN - Na de teleurstel lende nederlaag tegen Messemaker lijkt het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) tegen Nieu- werkerk a/d IJssel 1 opnieuw een neder laag tegemoet te gaan. De thuiswed strijd werd met een voorlopige 3-2 ach terstand afgebroken. De drie afgebro ken partijen geven weinig hoop dat deze stand alsnog in het voordeel van de Waddinxveense schakers kan worden omgebogen. De wedstrijd begon zeer hoopvol. De topborden deden het uitstekend. Van Deelen gaf het goede voorbeeld door aan het eerste bord zijn Nieuwerkerkse tegenstander vlot te verslaan. Philipse deed er iets langer over maar kon toch het tweede punt aantekenen. Echter, boven de borden van Bloem, Smitskamp en Hans van Woudenberg pakten zich donkere wolken samen het geen uiteindelijk resulteerde in evenzo- vele nederlagen. Van de drie afgebro ken partijen is de partij van Van Vuuren, in materiële gelijke stand, moeilijk te beoordelen. W. van Oort staat een gezonde pion voor en heeft winstkansen. Kardol daarentegen staat WADDINXVEEN - De Belgische Evangelische Zending staat komende vrijdagavond 20 maart vanaf kwart voor acht centraal in het programma van de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse Van deze buitenlandse zendingsorgani- satie komen vijf mensen naar Waddinx veen om in een creatief programma met drama en zang iedereen te laten kennis maken met het werk van BEZ. De toe gang is vrij. Het WSE-spelregelteam. V.l.n.r.: Coach Inge Rehorst, Iwan Tol, Guil laume van Wilgen, Sjoerd Starren, Robert de Zeeuw.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 19