GEMEENTE WADDINXVEEN Grond voor rouw Aanstekelijk speelplezier centrum kost ton Loeki Stardust Quartet Grondtransactie in raad Vorige week donderdag in de raadzaal Vernieuwing CAI-net in Groenswaard 2 VOLKSGEZONDHEID HINDERWET BESTEMMINGSPLANNEN Zeer gevarieerd WET OP DE STADS EN DORPSVERNIEUWING MANIFESTATIE VOETBAL VERENIGING BE FAIR VERKIEZINGSBIJEENKOMST WET GELUIDHINDER COLLECTEVERGUNNING VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN Gouwebos TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERKEER SPREEKUREN A VONDOPENSTELLING 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 01820-24255 13000 13000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 MAART 1987 01820-16066 010-362244 Het zeer gevarieerde programma, van renaissance en barok tot moderne muziek en eigen bewerkingen, liet vele aspecten van de blokfluitmuziek WADDINXVEEN - Vorig jaar ontving het blokfluitensemble Amster dam Loeki Stardust Quartet, vorige week donderdag te zien en te horen in de Waddinxveense raadzaal in plaats van het aangekondigde Parade, voor de plaat Vitruoso Recorder Music, een Edison. Gmeenschappelijke medezeggenschapsraad Donderdag 19 maart 1987, aanvang 20.00 uur, in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Verslag van de vergadering Overlegplatform samenvoeging Leon van Gelderschool/Mr. A. de Roosschool. Advies m.b.t. benoeming directeur 2e openbare basisschool in ’’Zuidplas”. Subsidie voor verbetering van door eigenaar bewoonde woningen Voor welke activiteit is subsidie mogelijk? Aan een eigenaar-bewoner kan een subsidie worden toegekend voor het treffen van voorzieningen ter verbetering van de indeling of het woongerief of tot opheffing van bouwtechnische gebreken van een woning. de revue passeren. Dit nogal omstreden instrument (velen hebben na de verplichte bespeling in de jeugdjaren er voorgoed hun bekomst van) biedt in de combinatie van een kwartet verrassende mogelijkheden. Hoe, bijna geestig en van een kristalheldere zuiverheid, klinkt een fuga van Bach, gespeeld in de hoge registers, tegenover ’’The shadow of your smile” in de lagere. Hoe modem haast doet een werk van een anonieme renaissance-componist met ritmische syncopen aan naast de werkelijk he dendaagse muziek (van Frans Geysen en Daan Manneke). Welk een mu- siceerdrift wordt, punctueel gelijk, aan de dag gelegd in een Concerto van Vivaldi en welk een schitterende harmonieën tenslotte weten de vier mu sici aan hun instrumenten, in een grote variëteiten gepresenteerd, te ont lokken. Een pleidooi voor blokfluitbespeling op deze wijze zal velen overtuigd hebben. Het publiek, dat met grote aanwezigheid de eigen keuze voor het optreden van dit ensemble onderstreepte, reageerde in ieder geval ent housiast en werd beloond met een eigen bewerking van ’’The Pink Pant her” als toegift, warbij een uithaal van Paul Leenhouts de zaal behoorlijk deed schrikken. Waddinxveen, 18 maart 1987 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Door de burgemeester en door het college van burgemeester en wet houders zijn aan de voetbalvereniging Be Fair vergunningen ver leend voor de organisatie van een grote manifestatie op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei 1987. Deze manifestatie zal plaatsvinden op het Be Fair-terrein. Naast demonstraties van sporten en wedstrijden, zal vooralsnog bij uitzondering een braderie en een autoshow plaatsvinden, waarvoor door burgemeester en wethouders bij uitzondering ook vergunning is verleend. In verband met de te verwachten drukte zal door het bestuur van de voetbalvereniging een ordedienst worden ingesteld, die deze dagen aanwijzingen kan geven ten aanzien van parkeren en de bescher ming van de orde op en rond het terrein. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Inenten kinderen geboren in 1983 Op woensdag, 25 maart 1987, bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen bof, mazelen en rubella, voor kinderen geboren in 1983 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende gele genheid tot BMR-inenting op woensdag 8 april 1987, eveneens in het Groene Kruisgebouw, van 13.30 tot 14.30 uur. De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Inlichtingen: gemeentesecretarie, bureau Burgerzaken, tel. 14433, tst. 249. Voor de bouw van het rouwcentrum is een bijzondere planologische procedu re vereist. De benodigde verklaringen van geen bezwaar zijn inmiddels aange vraagd. De transactie heeft de instem ming van de commissie voor de finan ciën en de commissie voor de ruimtelij ke ordening c.a. De belangrijkste voorwaarden zijn: - verbeteringsplannen van méér dan 90.000,- komen niet voor subsidie in aanmerking; - ook wordt geen subsidie gegeven in verbeteringskosten, die min der dan 1.500,-bedragen; het bewoonbare vloeroppervlak van de woning mag na verbetering niet groter zijn dan 125 m2; - de woning moet ouder zijn dan 25 jaar; - met het treffen van de voorzieningen mag niet worden begonnen voordat de aanvrager bekend is met de beslissing van burgemees ter en wethouders op diens verzoek. Het nieuwe rouwcentrum komt hele maal te liggen binnen het beheersgebied van het recreatieschap, welk schap na mens de gemeenten Boskoop en Wad dinxveen het Gouwebos inricht en be heert. Het schapsbestuur is volgens het college van B. en W. van Waddinxveen op de hoogte van de bouwplannen in Waddinxveen-Noord en heeft daarte gen geen bezwaar. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 februari 1987 heeft besloten te verklaren, dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een perceel, gelegen aan de Stationsstraat/hoek Jan Dorrekens- kade-Oost; 2. een perceel aan de Heemraadweg. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 19 maart 1987. Vandaag, 18 maart 1987, zullen de uitslagen van de Provinciale Sta tenverkiezingen in de gemeente Waddinxveen vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis op een groot uitslagenbord bekend worden gemaakt. Een ieder is welkom om hiervan kennis te nemen. WADDINXVEEN - De gemeente is van plan uitvaartverzorger C.H. de Vries van de Tesselschadelaan een perceel grond aan de Alberdingk Thijmlaan te verkopen voor de bouw van een rouwcentrum. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Het voorbereidingsbesluit is noodzake lijk omdat het bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan, waarin de grond wordt omschreven als ’’groenvoorzie ning” en ’’waterstaatsdoeleinden”. Het bouwplan ligt al bij de provincie met het verzoek tot afgifte van de benodigde verklaringen van geen bezwaar voor een versnelde bouwprocedure. In het juryrapport wordt onder meer opgemerkt: ”Het zijn de intens mu zikale voordracht, de grote toewijding en het evidente speelplezier, die onmiddellijk alle aandacht op de muziek zelf vestigen. Musiceren op dit niveau hoort men zelden bij een platendebuut. Ook in een internationale categorie zou dit kwartet met deze opname zeer hoog scoren”. Dat deze loftuiting van de jury volkomen terecht is, kon tijdens het con cert in het gemeentehuis onomstotelijk worden vastgesteld. Inderdaad is er sprake van een grote toewijding en een evident, zo niet aanstekelijk, speelplezier. Met deze grondtransactie, die volgende week woensdagavond op .voorstel van B. en W. in de gemeenteraad zal wor den behandeld, is 105.000,- (exclusief btw) gemoeid. Het gaat om ongeveer 525 vierkante meter grond, die door de gemeente van de hand wordt gedaan voor 200,- per vierkante meter (exclu sief btw). Het vorig jaar april genomen besluit, dat maar een jaar geldig is, vervalt na melijk binnenkort. Zonebesluit ’’Bedrijfsterrein Coenecoop” De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge artikel 56 van de Wet geluidhinder, jo. artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 16 december 1986, nr. 6WM655/1, tot goedkeu ring van het zonebesluit voor het ’’bedrijfsterrein Coenecoop”, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 mei 1986, onherroepelijk is ge worden. Het betreffende besluit met bijbehorende stukken ligt met ingang van donderdag 19 maart 1987 voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie, Raadhuisplein 1, Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening (van 8.30 tot 12.30 uur). Waddinxveen, 18 maart 1987, De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Besluit als bedoeld in artikel 1.2. van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad in zijn ver gadering van 25 februari 1987 heeft besloten: a. uit de voor 1987 te verkrijgen bijdrage uit het provinciaal stads vernieuwingsfonds 30.000,- voor steunverlening in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen voor verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen; b. voor de bewoners van huurwoningen, het bedrijfsleven en de so ciale en culturele instellingen geen bedragen in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders kunnen slechts steun toekennen voor zover genoemde financiële middelen toereikend zijn. Waddinxveen, 18 maart 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Stichting Nationaal Fonds Kin derbescherming te Den Bosch vergunning verleend voor een collec te in de periode 23 t/m 29 maart 1987. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Gemeenteraad Woensdag 25 maart 1987, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Voorstel tot ontvankelijk- en gegrondverklaring van een beroep schrift van mevrouw T. Breedijk ingevolge de Woningwet en de ge meentelijke Bouwverordening. Voorstel tot ontvankelijk- doch ongegrondverklaring van het be zwaarschrift van de heer C. de Bruin ingevolge de Wet Administra tieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen. Voorstel tot ontvankelijk- en ongegrondverklaring van een be roepschrift van de heer J. Slootweg ingevolge de Woningwet. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een per ceel aan de Alberdingk Thijmlaan t.b.v. de bouw van een rouwcen trum. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de vervan ging van de badverwarming van het overdekt- en openlucht zwem bad. Voorstel inzake plaatsing verkeersregelinstallatie t.b.v. de fiets- oversteek Dreef-Sniepweg. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. renovatie C.A.J.-net Groenswaard II. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. subsidië ring van de Klimopgroep (scouting) Voorstel m.b.t. de eerste inrichting van de Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool. Voorstel tot de invoering van het spreekrecht tijdens vergaderingen van de gemeenteraad. Voorstel tot subsidiëring van het Vredesplatform. Voorstel tot verkoop van grond, w.o. voorstel tot verkoop van een perceel grond t.b.v. de bouw van een rouwcentrum Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. een bouw kundig onderzoek van het voormalig raadhuis. De stukken liggen op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur ten raad- huize ter inzage. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer P. van ’t Wout, Werumeus Buninglaan 2 alhier, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis; - aan de heer R.C.E, Soethoudt, Bonenakker 9 alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; - aan mevrouw C.C. Blonk, Mauritslaan 17, alhier, voor het plaat sen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; - aan de heer J.L.M. van Haastert, Abr. Kroesweg 18 alhier, voor het oprichten van een warenhuis nabij Abr. Kroesweg 20 alhier; - aan de heer J. Baas, Oranjelaan 5 alhier, voor het oprichten van een woonhuis aan de Noordkade, tussen nummers 57 en 69, al hier; - aan de heer P. Priem, Gerstakker 82 alhier, voor het wijzigen van de entree van het woonhuis Gerstakker 82 alhier. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, ter secretarie. De gemeenteraad zal in dezelfde verga dering een nieuw voorbereidingsbesluit nemen voor het stuk grond aan de Al berdingk Thijmlaan waar het rouwcen trum van de heer De Vries moet komen. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat tot en met 1 april 1987 de ontwerp-beschikkingen op de aanvragen van: a. Waterschap Noordwoude, Raadhuisplein 1 te Hazerswoude Dorp, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor het poldergemaal aan de Noordkade 112; b. Massa Sport Holland B.V., Nesse 40 alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een vuurwerkopslagplaats; ter inzage liggen. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder 128 resp. 33 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvragen, de ontwerp beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende de genoemde periode op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die niet in de gelegenheid is de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maan dagavond gedurende maximaal drie uren in te zien. De aanvragers, alsmede degene die bezwaren heeft ingediend naar aanleiding van één van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij redelijkerwijs niet daartoe in staat is geweest, kunnen tot en met 1 april 1987 gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Het in de grond liggende net van de Centrale Antenne Inrichting (CAI) is hard nodig aan een opknapbeurt toe. Voor dat doel hebben B. en W. de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad ge vraagd drie ton op tafel te leggen. Twee jaar geleden werd aan het Raad huisplein besloten dat de oudere syste men de komende jaren vernieuwing be hoeven. Nu de werkzaamheden aan de vernieuwing van de wijk versterkers en de uitbreiding van het programmapak ket nagenoeg gereed zijn, is het oude gedeelte aan renovatie toe. Dat bleek ook al toen vorig jaar beslui ten werden genomen om het program mapakket uit te breiden en CAI gedeel telijk te vernieuwen. Met name Groenswaard 2 - de wijk tus sen de Beethovenlaan en de Wadde ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn - behoeft volgens de ge meente op korte termijn vernieuwing. De wijk - en aftaknetten zullen worden vervangen door een nieuw mini-stersys- teem. De financiële opzet hiervan ligt voor de raadsleden vertrouwelijk ter in zage. Door de reeds vastgestelde tarief- verhoging per 1 juli en de beschikking over de algemene reserve tot een be drag van 300.000,- blijft de exploitatie sluitend. De aanbesteding van de uit te voeren werken vindt plaats op 24 maart 1987, zodat thans nog geen exacte bedragen kunnen worden vermeld. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 09.00 en 12,30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en ruimtelijke orde ning, Raadhuisplein 1. Subsidiepot 1987. Voor het verlenen van steun ten behoeve van verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen is voor 1978 ca. 40.000,- be schikbaar 30.000,- bij raadsbesluit van 25 februari 1987 en ca. 10.000,-restant 1986). De verordening bepaalt, dat aanvrager om steun, welke bij gebrek aan geld niet kunnen worden toegekend, worden afgewezen. De in diener van zo’n verzoek heeft echter het recht een dergelijke aan vraag in een volgend jaar opnieuw in te dienenAanvragen om steun worden in beginsel in volgorde van binnenkomst afgehandeld. Aan aanvragen, die voor een tweede keer zijn ingediend kan echter een extra prioriteit worden toegekend. Bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Openbare Werken kan desgewenst meer informatie worden verkregen over het al dan niet honoreren van verzoeken om subsidie, de stand van de subsidiepot etc. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aan vraag ingevolge de Hinderwet is ingekomen: een verzoek van de Fa. Gebr. Van Vliet, Willem de Zwijgerlaan 16 alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een loon- en aannemingsbedrijf aan de Ondeweg 91a. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of er tegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik king tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 170 voor schriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen van 19 maart 1987 tot en met 18 april 1987 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die geen ge legenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan des gewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, ge durende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Vanaf 9 maart tot eind mei van dit jaar, of zoveel korter of langer als de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelijk maakt, zullen reconstructiewerkzaamheden plaatsvinden aan het kruispunt Dreef-Sniepweg Oost. Gedurende de werkzaamheden zal het verkeer via de Esdoorn- laan-Dreef worden omgeleid. Teneinde de veiligheid van de schoolgaande jeugd tijdens de werk zaamheden te garanderen zullen tijdens de reconstructie op het kruispunt extra voorzieningen worden getroffen. Ook het openbaar vervoer zal tijdens de werkzaamhedep van het kruispunt gebruik kunnen blijven maken. De omleidingsroute zal door middel van borden worden aangege ven. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 27 maart 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest:vrijdag 20 maart 1987 van 10.00- 12.00 uur. Sinds januari 1987 is Bureau Burgerzaken van de gemeentesecreta rie in plaats van op dinsdagavond iedere donderdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.30 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het Bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3