Paddentrek in W’veen-Oost Vioolconcert tot besluit Muzikale steunpunten Klusjesman gevraagd voor opvanghuis Meidenpub in De Bonkelaar Interessante modeshow Marchant ié. num Polder concentratiegebied Blokfluit- avond van muziekschool Colorado Quartet en Emmy Verhey In concert van Dient den Heer ADVERTEREN? BEL 01828-14788 Railrunner op 1 april echt gratis Dr. H. Bijkerk waarschuwt tegen aids-kruidendrank Hyperventilatie uitgelegd aan W’veense vrouwen EENDAAGSE EXPOSITIE OLIEVERFSCHILDERIJEN Modeshow ouderen in AF-centrum V Subsidie Cursus Fotografie KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Han Kapaan Houtbewerking Riet den Hertog Carla Bos Emmy Verhey Popworkshop WW r - O - fe ÉS WOENSDAG 25 MAART 198/ Eén van de landschappen, die zaterdag in Boskoop getoond worden. Voor de liefhebbers zijn er zo’n 250 Kabelkrant Harpiste Carla Bos. f i I WADDINXVEEN - Sopraan Riet den Hertog, harpiste Carla Bos, hoboïst Han Kapaan en organist Anton Lok zijn komende vrijdagavond om acht uur in de Ontmoetingskerk de muzikale en so- lotistische steunpilaren van het Gere formeerd Kerkkoor Dient den Heer dat daar dan het jaarlijkse koorconcert zal geven. De hoboïst Han Kapaan studeerde bij de vermaarde hoboïst Jaap Stotijn $n bij Cees van der Kraan aan het Amster dams Conservatorium. Als solist treedt hij regelmatig op in radio en tv-pro- gramma’s. Hij werkte voorts als solist mee aan zo’n Laura van Dijk en geeft regelmatig con certen door het hele land. klede ambiance, met een "flitsend” po dium, prima lichtshow en geluid. Een viertal cursussen gaan binnenkort voor jongeren van start. Zo kunnen alle muziektalenten in de dop hun lol niet op als op 1 april de popworkshop van start gaat. Deze cursus wordt gehouden met de Streekmuziekschool Waddinxveen en het Muzikanten Kollektief Waddinx- Weekblad voor 1 1 Waddinxveen Mede dank zij financiële bijdragen van de provincie kunnen maatregelen wor den genomen om massale sterfte onder padden, kikkers, salamanders en rings langen te voorkomen. Dat blijkt uit het verslag ’’Amfibieëntrek en -bescher ming” van de provincie Zuid-Holland over de periode 1985-1986. BOSKOOP - In een bomvolle sportzaal aan het Torenpad in Boskoop heeft het Boskoopse sport- en modehuis Mar chant zaterdagavond een zeer geslaagde modeshow gehouden. Het is duidelijk dat Marchant met de gekozen aanpak op de goede weg zit want de formule slaat aan, getuige het feit dat er geen plekje meer vrij was/Ook ditmaal weer een perfect en zeer professioneel aange- DEN HAAG/WADDINXVEEN - In het Waddinxveense zijn de wegen door de polder Bloemendaal (Brugweg, Zwarteweg, Bloemendaalseweg en Middelburgseweg) plekken waar padden, kikkers, salamanders en ringslangen in deze tijd van het jaar geriiakkelijk de verkeersdood ster ven. Carla Bos, 21-jarige Boskoopse, is op 10-jarige leeftijd begonnen met harples- sen bij Nicolette Smit. Na haar middel bare school ging zij naar het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Aanvankelijk kreeg zij daar harpies van Mapje Keereweer, nu studeert zij bij Edward Witsenburg. Ze speelt mee in vele amateur-orkesten, vormt al 2 jaar een vast duo met de Alphense fluitiste Op vrijdag 3 april start er een fotogra- fie-cursus voor beginners in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. In de cursus zal zowel de opnametech niek, hoe gebruik je een niet-automati- sche fotocamera, alsook de doka-tech- niek, het zelf ontwikkelen en afdruk ken, aan de orde komen. Het tijdstip waarop de cursus wordt ge houden is van 3 tot half 5, tien weken lang op vrijdagmiddag. De kosten be dragen voor de gehele cursus 25,-. Men moet wel zelf een camera mee brengen. Op dezelfde middag (3 april) en hetzelf de tijdstip (drie uur) start er voor jonge ren in dezelfde leeftijdsgroep (12-16 jaar) een cursus houtbewerking voor beginners. Deze cursus zal 3 maanden duren. BOSKOOP - In het beursrestaurant Florida aan de A.P.van Neslaan in Bos koop, wordt zaterdag 28 maart een rei zende expositie van olieverfschilderijen gehouden. Het betreft het werk van een groot aantal onbekende kunstschilders uit diverse landen en de werken zijn te koop voor prijzen, variërend van 90 tot 450 gulden. WADDINXVEEN - De kamermuziekconcertserie in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt dit seizoen afgesloten met een op treden van het Colorado String Quartet en de violiste Emmy Verhey, die al diverse malen in dit Gouwedorp te horen en te zien is geweest. Het con cert zal worden gegeven op donderdagavond 9 april om half negen. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. WADDINXVEEN - De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en Omgeving is op zoek naar een klusjesman, die aan de slag kan in het door de woningbouwvereniging Waddinxveen beschikbaar gestelde opvang huis aan de Willem de Zwijgerlaan. Een oproep daartoe deed bestuurslid Aty van Weelden (tel. 13836) voor de lokale omroep RTW. De algehele leiding van deze uitvoering, die toegankelijk is tegen betaling van 5,- (65-plussers 3,50)is in handen van dirigent/pianist Ben Kramer. De sopraan Riet den Hertog begon haar zangstudie bij Margaret Roest in Den Haag en vervolgde de studie bij Mei- nard Kraak aan het Koninklijk Conser vatorium. Zij werkte mee aan plaat- en tv-opnamen en aan vele concerten door het land. Riet den Hertog is een gebo ren en getogen Waddinxveense. In het begin van de cursus zal er kennis worden gemaakt met hout en gereed schap en in de loop van de cursus moe ten dan enkele opdrachtjes gemaakt worden. De kosten voor de gehele cur sus bedragen 17,50. Door de werkgroep Vrouwenemanci patie werd tevens gewezen op de moge lijkheid tot het volgen van de cursus ”Hoe zeg je, wat je denkt”In deze cur sus wordt geleerd, hoe je voor je zelf op kunt komen, dus assertief leert zijn, over je angsten leert spreken en voor je mening uit durft te komen. De cursus zal gehouden worden in het Vrouwenhuis op de dinsdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur in de maanden april en mei en kost 25,-. Voor inlichtingen en opgave kan men bellen met Henna Maat, telefoon 12592. Marchant is in de afgelopen jaren een trendvolgend bedrijf geworden, dat er eer in stelt met de laatste snufjes te ko men en tijdens de show zelfs ontwerpers te introduceren. Dankzij de vakmatig heid, die Marchant’s rechterhand Nata scha heeft ingebracht, wordt de kleding WADDINXVEEN - Komende zater dagavond 28 maart om zeven uur geven blokfluitleerlingen van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen een uitvoering in De Bonkelaar. De toe gangsprijs bedraagt een rijksdaalder. doeken te bewonderen, uiteenlopend van landschappen en zeegezichten, kleurrijke bloemen, stillevens en mo derne doeken. Alle werken zijn gefra- med in wit kartonnen passepartouts, om het transport te vergemakkelijken. Er is echter een lijstvoorbeelden aanwezig, waaruit een keuze kan worden gemaakt. De exposi tie in Florida duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Deze muziekavond bevat een program ma met heel veel samenspel op de hele blokfluitfamilie. De sonaten en concer tjes van diverse solisten en solistes wor den begeleid door cello en spinet. Twee blokfluitensembles zorgen voor nog meer afwisseling. veen. Hij wordt gehouden in het ge bouw van het Muzikanten Kollektief aan de Kleikade. De popworkshop is bedoeld voor jonge ren van 14 tot en met 19 jaar die nog niet of nauwelijks een muziekinstrument be spelen. Elke woensdag tussen vijf en ze ven uur ’s-middags zullen twee groepjes jongeren elk één uur lang kennis maken met de verschillende popmuziekinstru- menten en enkele bestaande popnum- mers instuderen. Vluchtelingenwerk Waddinxveen nog nimmer een beroep gedaan op de ge meente waar het subsidie betreft. Het bestuur bleek in staat financieringspro blemen zelf op te vangen, mede omdat het slechts om een betrekkelijk gering aantal vluchtelingen ging. De laatste tijd is er echter sprake van een toestroom van vluchtelingen, ook naar Waddinxveen. De laatste paar maanden zijn circa 20 vluchtelingen naar Waddinxveen gekomen. De op vang en begeleiding brengt voor de stichting, naast de nodige inspanning, WADDINXVEEN/UTRECHT - Rail runner, het nieuwe kinderkaartje van de Nederlandse Spoorwegen waarmee kinderen van 4-11 jaar gratis voor één gulden in de trein mogen, is op de eerste dag van geldigheid (1 april 1987) ook op het Waddinxveense station helemaal gratis. Mensen die denken dat dit een 1 april grap is, hebben het mis: Iedereen die 19 jaar of ouder is kan op woensdag 1 april bij zijn eigen geldige kaartje maximaal 3 gratis Railrunners krijgen. Na 1 april kosten Railrunners 1,- per kind en per dag. Dit kinderkaartje heeft dezelfde geldigheid als het kaartje van de begeleider. Een begeleider mag ma ximaal drie kinderen meenemen en dat hoeven geen eigen kinderen te zijn. Het vervoerbewijs van de begeleider kan een enkeltje zijn maar ook bijv, een ab onnement of een 60-plus Senioren- kaart. Voor zelfstandig reizende kinde ren gelden de gebruikelijke kortingen van 45 op een enkele reis of 40 op een retour. De leeftijdsgrens is ver hoogd van 9 naar 11 jaar. Van 1 april af zal de Gezinskaart niet meer verkrijgbaar zijnEenmaal aange schafte kaarten blijven echter tot het einde van de duur geldig. Door de in voering van andere kaartsoorten is deze kaart in de meeste gevallen niet langer aantrekkelijk. Voor de groep die er wel profijt van heeft (kinderen van 12 t/m 18), bestaan goede alternatieven zoals de G^zinstoerkaart en de Daluren- kaart. WADDINXVEEN - De vorige week dinsdag voor de werkgroep Vrouwene mancipatie Waddinxveen in De Vlieger gehouden thema-avond over hyperven tilatie trok veel bezoekers. Cesar-oefentherapeute Miranda Lan genreis ging diep in op het hoe en waar om van de te snelle of te diepe ademha ling, waarvan men zich meestal niet be wust is, zodat acute aanvallen of een chronisch foutieve ademgewoonte de gevolgen kunnen zijn. De lijst van klachten, waarmee men meestal bij de huisarts komt, varieert van angst en onrust, tintelingen en stijf heid in de vingers, beklemming op de borst, duizeligheid en een opgeblazen gevoel tot hoofdpijn en hartkloppingen. Duidelijk werd uiteengezet wat hiervan de oorzaak is en wat er aan te doen is om deze klachten te verhelpen. Een van de mogelijkheden is het bewust worden van de manier van ademhalen, aldus Miranda Langenreis. Vaak blijkt dat hyperventilatie-patienten een slech te houding hebben, bijv, een wat gebo gen rug op opgetrokken schouders. De verkeerde houding geeft een verhoogde spanning in de schouderspieren. Dit wordt mede veroorzaakt doordat deze mensen te hoog ademen. Op de avond is er bewust geprobeerd de mensen zelf te laten ontdekken, waar op dat moment de ademhaling zit. Door een verbeterde zit-houding op de stoe len werd geprobeerd de ademhaling niet hoog, op de borst, maar laag met de buik te laten plaatsvinden. Bewust wor den van de ademhaling en een beter be wegingspatroon kunnen de eerste aan zet zijn tot genezing van hyperventila tie. Gratis railrunners, het nieuwe NS-kinderkaartje, op 1 april. (Foto: Nederlandse Spoorwegen). Op het programma staan werken van Franz Schubert (Rondo voor viool en strijkkwartet), Wolfgang Amadeus Mo zart (Strijkkwart^ in C. gr. t. "Disso nanten”) en van Felix Mendelssohn- Bartholdy (Strijkwartet nr. 3 in D gr.t.). Het Colorado String Quartet, bestaan de uit Julie Rosenfeld (viool), Deborah Redding (viool), Francesca Martin (alt viool) en Sharon Prater (cello), werd in 1976 opgericht door vier muziekstuden ten aan de Universiteit van Colorado. In 1981 werd het kwartet in zijn geheel (hetgeen uitzonderlijk is) aangenomen aan de Juilliard School of Music om ver der te studeren als ensemble, onder lei ding van Robert Mann, primarius van het Juilliard Quartet. Verder volgde het kwartet lessen bij het Janacek en het Vermeer Quartet en won het in 1981 een Aspen-Music-Festi- val-Quartet-beurs om aldaar te stude ren met het Cleveland Quartet. De car rière van het Colorado String Quartet wordt gekenmerkt door een enorm aan tal prijzen en onderscheidingen: in 1980 won het de eerste prijs in de Coleman Chambermusic Competition in Passa- dena, California en in 1981 de tweede groot aantal stijlvolle prijs tijdens het internationale Con- cours voor strijkkwartetten in Evian. In 1983 won het kwartet binnen tien da gen de Naumburg Award for Chamber music en de eerste prijs van de eerste Banff International Stringquartet Com petition. Het Colorado String Quartet trad overal in de Verenigde Staten op en maakte verschillende tournees door Europa en Zuid-Amerika. Het Colorado Quartet is als kwartet verbonden aan de Juilliard School of Music, waar het het Juilliard Quartet as sisteert bij het lesgeven. De violiste Emmy Verhey studeerde bij Oskar Back: Herman Krebbers, Wolf gang Schneiderhan en David Oistrach. In 1966 was zij de jongste laureaat in hef Tsjaikowsky Concours in Moskou. Daarnaast was zij winnares van het Os kar Back Concours en het Tromp con cours. Emmy Verhey maakte concertreizen langs alle belangrijke muziekcentra van Europa en Amerika en trad op met diri genten als Bernstein. Chailly, Dorati, Haitink, Marriner, Menuhin, Tenn- stedt, Vonk, De Waart, Weller en Zin- man. Voorts trad zij op met Yehudi Me nuhin, David en Igor Oistrach, Mischa Maisky en Antonio Meneses. Emmy Verhey maakte 15 grammofoon platen, o.a. met Youri Egorov, met wie zij regelmatig kamermuziekconcerten geeft. Zij vormt een duo met Janos Star ker, met wie zij een duo-plaat maakte en een opname van het Brahms dubbel concert (met het Amsterdams Phil- harmonisch Orkest). Emmy Verhey be- •■speelt een Stradivarius uit 1723, "Earl Spencer”. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 25 maart) om acht uur is er in De Bonkelaar voor de eerste maal een meidenpub. Dit wordt een maan delijks terugkerende activiteit, waarin telkens verschillende onderwerpen aan de orde komen. De eerste keer staat het onderwerp mo de centraal. Getracht zal worden om het geheel zo afwisselend mogelijk te laten zijn met een modeshow(tje), een gast spreekster en een tentoonstelling. De toegang is gratis en alle meiden vanaf 15 jaar zijn welkom om om acht uur ’s- avonds te komen kijken. De instrumenten waar kennis mee ge maakt wordt zijn het drumstel, basgi taar, keyboards en eventueel blaasin strumenten. Na een paar keer experi menteren maakt een ieder zijn of haar keuze uit de instrumenten en worden enkele nummers ingestudeerd. De kos ten per deelnemer zijn 7,50 per maand en de popworkshop duurt drie maan den. Hij wordt afgesloten met een op treden voor eigen publiek. Volgens de provincie Zuid-Holland ste ken tijdens de voorjaarstrek naar de voortplantingsgebieden op sommige concentratiepunten - en de Polder Bloe mendaal is zo’n plek - in deze provincie meer dan tienduizend amfibieën de weg over. De trek vindt plaats wanneer de buiten temperatuur oploopt tot ongeveer 7 graden (periode maart-april). In deze provincie bestaan zo::n twintig vrijwilli gersgroepen die op één of meer plaatsen de amfibieëntrek begeleiden. Sinds 1984 geeft de provincie subsidie aan de Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland die daar mee de vrijwilligersgroepen in de pro vincie behulpzaam is bij het nemen van maatregelen ter bescherming van amfi bieën. Het gaat hierbij onder andere om het aanbrenger* van gaasafzetting, het in voeren van snelheidsbeperkingen voor het verkeer, het plaatsen van borden en het afsluiten van wegen tijdens de trek tussen zonsondergang en zonsopgang. In het geval van gaasafzetting kunnen de dieren vrij eenvoudig worden gevan gen en over de weg gezet. De province inventariseert jaarlijks de gegevens over de amfibieën in Zuid- Holland; de vrijwilligersgroepen leve ren hieraan een belangrijke bijdrage. Het gaat dan onder andere om gevens over trek, aantallen en soorten amfibie-- ën en voortplantingsplaatsen. Deze gegevens zijn van belang bij het opstellen van beleids- en beheersadvie- zen, zodat rekening kan worden gehou den met de leefgebiedjes van deze die ren. Zo kan de provincie op grond van de Verordening bescherming landschap en natuur gebieden aanwijzen waar op grond van natuurwaarden het dempen van bijvoorbeeld putten, poelen en drassige gebieden kan worden verbo den. geshowd door professioneel ogende modellen en dressmen. Het programma werd geopend met een collectie badkleding, waarna aandacht werd geschonken aan het sortiment sport- en vlotte vrijetijdskleding en de avond werd besloten ”Op chique” met modieuze uitgaanskleding, waarbij ook de bijbehorende accessoires door Mar chant zelf werden geleverd. De eerder dit jaar opgerichte stichting, die zich bezig houdt met de opvang, be geleiding en scholing van individuele politieke vluchtelingen in ons land, biedt op dit moment aan circa 20 vluchtelingen met hun kinderen onder dak in Waddinxveen. Vijf hiervan ver blijven in het opvanghuis, dat is voor zien van allerlei spullen die de Wad- dinxveners in de afgelopen weken na oproepen om huisraad belangeloos heb ben afgestaan. Een voorschot van twintig mille voor het aanbrengen van verwarming in het opvanghuis aan de Willem de Zwijger laan behelsde kortgeleden het besluit in de gemeenteraad voor de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving. In dit Gouwedorp is sedert ongeveer 10 jaar een plaatselijke afdeling van de Vereniging Vluchtelingenwerk Neder land actief. In de Nota Minderhedenbe leid Waddinxveen zijn in een passage over vluchtelingen lovende woorden uitgesproken in de richting van deze in stelling. In het verleden is door de Stichting WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum wordt volgende week woensdagmorgen 1 april om tien uur een modeshow voor ouderen gehou den. De organisatie van de activiteit in de recreatiezaal aan het Jan van Bijnen- pad is in handen van het bestuur van de Stichting - Dienstverleningscentrum Waddinxveen Aan de zaal worden gratis toegangsbe wijzen uitgereikt met een nummer. Tij dens de show worden enkele nummers bekendgemaakt, waarop een leuke prijs is gevallen. Iedereen krijgt bovendien een kopje koffie gratis. Na afloop kan men de kle ding en de tassen nog eens bekijken en ook kopen. Evenals vorig jaar heeft de stichting de modezaken Monique, Brouwer en Van der Linde en de lederwarenzaak Van der Oest gevraagd een modeshow voor ouderen te verzorgen. 60 Ip’s. Verder maakt hij deel uit van verschillende kamermuziek-ensembles. Ook buiten Nederland is hij een veel ge vraagd solist (Engeland, Canada en Amerika). Om vooral liefhebbers van licht-klassjfc- ke muziek op uiterst aangename wijze te laten kennismaken met de prachtige combinatie van orgel en hobo, maakte Han Kapaan met de organist Jaap Zwa nenpol twee solo Ip’s, waarop populair- klassieke melodieën te beluisteren zijn. Aandacht voor de vrijetijdskleding. (Foto: Kees Bakker). WADDINXVEEN - De in Waddinx veen aan de Justus van Effenlaan wo-, nende dr. H. Bijkerk, hoofd van de af deling infectieziekten van de inspectie voor de Volksgezondheid van het minis terie van WVC, heeft gewaarschuwd voor een zogeheten kruidendrank tegen aids, waarmee op grote schaal vyordt ge adverteerd. Dr. Bijkerk noemt in het artsenweek blad Medisch Contact de aanbieders van de drank "profiteurs van de ellende van aids-patiënten”. Maar volgens hem is er wettelijk niets tegen hen te begin nen zolang er geen sprake is van strafba re handelingen. In de advertenties worden aids-patien- ten uitgenodigd mee te doen aan een onderzoek met de kruidendrank. Ze moeten dan wel een contract tekenen en mogen de kuur, die een jaar duurt, niet voortijdig beëindigen of onderbreken. Verder worden de patiënten verplicht om mee te werken "aan elke vorm van reclame” en moeten bij voorbaat afzien van een vergoeding voor eventuele ma teriële of immateriële schade. -w 2* 90 Hoboïst Han Kapaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11