WSE klimt met winst uit degradatiezone Titelkans voor volleybalsters reparatie. De Gouwe heeft degradatie nu in eigen hand Schade aan uw auto vereist deskundige Nooren Trofee Vincent Hölzel en Bianca de Jong I WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Enerverend gelijke strijd WSV afgebroken De Gouwe: 32 medailleplaatsen Geen ledenstop bij De Gouwe Vangst was beneden maat Aeolus-jeugd riant op kop Flyers-heren gaven winst weg SC Antilope houdt zeven Coopertesten WSE Al professioneel bezig Gelijke spelen Be Fair, Waddinxveen-za. en zo. WSE Be Fair 1 Waddinxveen-za. I Be Fair Uitslagen Dames Dames Onderlinge Voorjaarscompetitie PROJEKT EN WONINGSTOF- FERING Èfocwd 1 t arms Groensvoorde 12 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-16119 arwa lapijtservice 3 KLEUREN, 120 BREED 100% ACRYL 14,95p.m. s I GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 FOCW A, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - De titelkansen voor het tweede damesteam van Be Fair-volleybal groeien. De Waddinxveensen staan sinds zaterdag met Ze venhuizen 2 samen op kop van de eerste klasse. Een beslissingswedstrijd tegen dit team, waarvan dit weekeinde met 3-0 werd gewonnen, lijkt waarschijnlijk voor een promotie naar de promotieklasse. A’S MOOI GOEDKOOP!! X ECHT BRABANTS- BONT KEUKENGORDIJN "HARWA” VAKKUNDIGE VLOER VERWENNERS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 MAART 1987 1 De Gouwe-dames verlieten SVH uit Hillegersberg met een 5-10 overwin ning. De voorsprong op naaste concur rente AZL uit Leidschendam bedraagt 7 punten en het moet wel heel erg raar gaan als De Gouwe-dames geen kampi oen van hun afdeling worden. Dat zal dus promotie en feest betekenen. De Gouwe-teams waren dit weekeinde toch bijzonder goed op dreef. Het meis- jes-pupillen team, het meisjes C-team alsmede de heren veteranen werden De Waddinxveense jongens gedroegen zich professioneel want ze wonnen het WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging HSW haar ne gende wedstrijd in de winterstopcompe- titie. Er werd gevist in de Zaan. De vangst was evenals de vorige keer beneden de maat: 12 vissers vingen 30940 gr vis. De eerste vijf waren: 1. D. Heeren (8760), 2. M. v.d. Toorn (6000 gr), 3. M. Hoogerdijk (3620 gr), 4. J. Rupke (1940 gr) en 5. J. Verhoef (1540 Het eerste team van Be Fair-volleybal had in de strijd om de vierde plaats in de WADDINXVEEN - Het is een misvat ting dat er bij de zwem- en waterpolo- club De Gouwe een ledenstop van kracht zou zijn. Voorzitter Cees Kroon kampioen voor het seizoen 1986-1987, Mark v.d. Zijden, Gillian v.d. Berg en Marion van Hooft. Het blijkt nog steeds dat het aantal sporters toeneemt, dat het lopen ziet als een algehele conditieverbe- tering voor de eigen sportbeoefe ning. Om van tijd tot tijd die condi tie te meten, is door dr. Kenneth Cooper een conditieschema sa mengesteld van het aantal meters dat men in 12 minuten aflegt en wat er als volgt uitziet. Het lopen op de Cooperbaan is dus een methode om het lichamelijk prestatievermogen te testen. Het kan ook worden gebruikt om de li chamelijke conditie op te voeren. Er wordt gelopen in series van ma ximaal 25 personen. Een jury houdt het aantal ronden bij, dat is afgelegd en noteert de totale af stand op een kaart. De eerste serie start donderdag avond 26 maart om 19.00 uur en vervolgens om de 15 minuten op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Het inschrijfgeld be draagt 1,50 per test en 7,50 voor alle zeven Coopertesten. Eric Claassen speelde een competitie wedstrijd en passeerde Van Deelen en bezet nu de vijfde plaats. Het belooft volgende week uitermate spannend te worden. Bij het ingaan van de laatste ronde zijn er nog vier kanshebbers voor twee plaatsen in de nacompetitie. In de schaduw van deze ’’topontmoetin gen” versloeg Van Egmond opnieuw Van Bergeijk. Ponsioen en Hugo Ze venbergen, die er steeds beter in komt, wonnen resp. van Brinkhorst en Bis- schop. Van Sandijk bleef P. van Offe ren de baas. WADDINXVEEN - Het eerste waterpolozevental van De Gouwe heeft eventuele degradatie nu in eigen hand nadat op de eerste lentedag met 9-6 van Katwijk 1 werd gewonnen. Onder aanvoering van de nieuwe coach Hugo Boonstoppel moet het mogelijk zijn dat de Waddinxveners zich in de tweede klasse van de KNZB handhaven. De waterpolo-dames van De Gouwe maakten eveneens geen vergissing en wonnen met 5-10 van Hille gersberg. V kampioen van hun afdeling. Dit laatste team voor het tweede achtereenvolgen de jaar. Dit team heeft het gepresteerd om in 39 achtereenvolgende wedstrij den ongeslagen te blijven met als doel saldo: 359 voor en 105 tegen. Afgelopen zaterdag werd het team van Woerden 4 met liefst 16-7 huiswaarts gestuurd. En die 7 tegen-doelpunten? Ach, een keeper als Henk van Erk mag ook wel eens een off-dag hebben. De volleybalsters van Be Fair 2 speel den tegen Zevenhuizen 2 voor een tal rijk publiek. Ze namen vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en legden een hoog tempo in de wedstrijd. Voor Ze venhuizen het wist hadden ze de eerste set met 15-1 verloren. De dames van trainer/coach Paul v. Yperen wisten ook de tweede set het spel te bepalen en gesteund door het pu bliek werd ook deze set gewonnen (15- 8). Met een ongewijzigde opstelling wist Be Fair, dat over een goed samenwerkend spelverdelersduo beschikte, ook de 3e set te winnen met de overtuigende set stand 15-4. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Met een herstelde Rens Overdijk op de rechtervleugel heeft Be Fair vooral voor rust een constante druk op de Rijsoord- se veste kunnen veroveren. Gesteund door een stevige wind in de rug golfde de ene aanval na de andere van de nu wel gemotiveerde Waddinxveners op het doel van de tegenstander af. Met kunst- en vliegwerk hielden de Rijsoorders lang stand. Pas in de 25e minuut werd de weerstand gebroken door Leon Konijn. Nadat een aanval van Rijsoord was afgebroken bracht René v.d. Wilk de op rechts doorsprin tende Rens Overdijk aan de bal, die koel de situatie overziende de bal op het juiste moment af gaf op de mee opgeko men Leon Konijn, die beheerst Be Fair op voorsprong bracht. Drie minuten later had René v.d. Wilk De zaterdagploeg van Waddinxveen is er niet in geslaagd de volle winst te be halen tegen het vierde elftal van Jodan Boys. Het werd een 2-2 deling, waar mee de Waddinxveners het meest tevre den mochten zijn. De Gouwenaars brachten een technisch goed verzorgd elftal binnen de lijnen, gr). Met nog een wedstrijd te gaan is de stand aan de kop: LD. Heeren (40080 gr), 2. M. A. van Leeuwen (33840 gr), 3. A. van Leeuwen (33120gr), 4. J. Ver hoef (31100 gr) en 5. M. Reichard (31010 gr). De volgende, tevens laatste meetellen de wedstrijd in deze competitie, is ko- Geschrokken door dit snelle tegendoel- mende zaterdag 28 maart. Het vertrek is om 06.30 uur vanaf het NS-station. WADDINXVEEN - Zondag heeft de Waddinxveense manege Reigersburgh tijdens de laatste van een serie van drie wedstrijden bij mange De Goudse Hout in Gouda goed gepresteerd. Beslist werd ook wie de Nooren trofee zou krijgen. In de klasse B was dit Vin cent Hölzel en in de klassen L, M en Z Bianca de Jong, beiden van de Reigers burgh. Chris Roosendaal, die vorige week geen pardon kende met Egbert Schroten, kon dit kunststukje tegen Hans van Woudenberg niet herhalen. De partij werd remise, waardoor Hans derde en Chris vierde bleef. Van Deelen, die de vijfde plaats bezette, wist niet van deze puntendeling te profiteren. Ritter snoepte hem, toch wel verrassend, een half puntje af. derde divisie G hun dag niet, want de Waddinxveensen verloren in een span- ningsloos duel van AV’40. Komende zaterdag zal de thuiswedstrijd - wellicht weer met aanvoerster Jannie Zeeman - tegen Kalinko uit Scheveningen ge speeld moeten worden. Alhoewel de Waddinxveensen voortva rend begonnen met een 7-0 voorsprong, die ze uitbouwden tot 13-9, was het daarna een ’’makkie” voor AV’40 dat een schijnbaar ongemotiveerd en onge concentreerd Be Fair tegenover zich vond. Het waren met name de spelverdeel- sters van Be Fair die te vaak onnauw keurige set-ups afleverden. Be Fair ver zuimde de le set te pakken en AV’40 hapte gretig toe (15-13). De tweede set maakte Be Fair het AV’40 nog gemakkelijker. Onnauw keurigheid in alle onderdelen van het volleybalspal bracht ook deze set bij AV’40 (15-7). Ondanks het tegengas van Be Fair in de 3e set gaf het nagenoeg foutloos spelende AV’40 de wedstrijd niet meer uit handen. Met een laatste setwinst van 15-10 lieten ze Be Fair met gebogen hoofd vertrekken. Winstpartijen waren er voor Eric Claas sen en Cees Asscheman. De laatste, die wegens werkzaamheden enkele malen verstek had moeten laten gaan, kwam in zijn vierde optreden in het team tot zijn vierde overwinning. Goor en Besemer r kwamen tot een puntendeling. J. van Oort en De Bock moesten de eer aan hun tegenstander laten. Van de twee af gebroken partijen zal die van V.d. Hoek gearbitreerd worden. Egbert Schroten, die mogelijk wat minder staat, zal zijn partij uitspelen. WSE A: Bovenste rij: Willem den Besten (trainer), Gerard Hoek van Standaard Montage (sponsor), Ivo van Strien, Michel Noordervliet, Bob Mourik, Ron van Vliet, Peter Rijnbeek (leider), Erwin Pleus, Ronald Borsboom, Bert van Noort (sponsor). Onderste rij: Dennis Vakkers, Timo van Leeuwen, Patrick Rijnbeek, Marcel van Dijk, Gert Jan Jaspers. Op de foto ontbreekt Marcel Ooms. WADDINXVEEN - Zaterdag konden de voetballers van WSE A 1 eindelijk in de nieuwe outfit (tenues van Standaard Montage en trainingspakken van tran sportbedrijf Van Noort Zn) aantre den. De uitslagen waren als volgt: in de klas se B (le manche) was Vincent Hölzel op Billy vierde. In de klasse B (2e manche) was hij derde. Klasse L (le manche): 1. Bianca de Jong op Ginger, 2, Leonie van Rhijn op Rakker, 3. Danielle Verwey op Cindy en 5. Henk Jan Oldenbanderingh op Shyla. Klasse L (2e manche): 3. Daniëlle Ver wey op Cindy en 5. Robbie Hoogend- oom op Topsy. terwijl de Waddinxveners geen moment in hun spel konden komen. Na enkele minuten keek het dan ook al tegen een achterstand aan toen een flitsende uit haal van de Jodan Boys spits de toekij kende achterhoede van Waddinxveen verraste. Keeper Hogerbrugge was kansloos. WADDINXVEEN - In de laatste ronde voor de F-competitie hebben de zwem mers van De Gouwe ondanks de zware tegenstand van de Zijl/LGB toch nog een redelijk eindresultaat geboekt. In totaal behaalden de Gouwezwemmers maar liefst 32 medailleplaatsen. Uitgedrukt in plaatsen was dit twaalf maal een eerste, dertien maal een tweede en zeven maal een derde. Waar mee zij waarschijnlijk nog enkele plaat sen in deze competitie poule zullen op klimmen. Enkele opmerkelijke presta ties van zwemmers die tevens hun per soonlijke records verbeterden waren die van Marcel Verheij op de 50 mtr vrijeslag heren die met 0.26.5 tweede werd en zijn PR met 2.5 sec verbeterde, ook de eerste plaats op dit nummer was voor een Gouwezwemmer. Roland Bakker zwom deze in 0.26.1 wat zijn PR met 0.5 sec scherper stelde. Ook op het 50 mtr sprint nummer op de rugslag jongens ’70 verbeterde Erwin Colla zijn PR met 1.8 sec en werd met 0.34.4 derde. In dezelfde leeftijd op de 100 mtr wisselslag was Marcel Ribbens tweede in 1.17.3 met een PR verbete ring met 3.1 sec. Bij de jongens onder de 10 jaar werden de eerste en derde plaats veroverd door Sebastiaan Jonck- heere in 1.34.4 en Rogier Wegeriff in 1.41.3 waarmee beide zwemmertjes hun PR met respectievelijk 9.1 en 6.3 sec verbeterden. Ook de meisjes wisten zich goed te we ren. Op de 100 mtr vrije slag onder de 12 jaar zwom Barbara Pouw 1.11.8 een nieuwe PR met 0.4 sec. De eerste plaats was hier voor Sandra Berckenkamp in 1.10.7. Bij de allerjongste meisjes, on der de 10 jaar, verbeterde Mirelle Zij- derhand haar PR met 19.3 sec op de 100 mtr wisselslag en werd daarmee tweede. En tenslotte op de 50 mtr vrije slag meisjes ’72 werd Nancy van Leeuwen tweede in 0.31.4. Dit was 1.2 sneller dan haar PR. Ook de estafette-ploegen heb ben aan deze wedstrijden weer een gro te bijdrage geleverd. Zij werden in deze wedstrijden vier maal eerste, zes maal tweede en twee maal derde. Volgende week zwemmen de Gouwe zwemmers weer thuis in de Sniep in de 4e C-competitie wedstrijd. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-badminton heeft vrij dag tegen koploper Rotterdam-Zuid 2 de winst min of meer weggegeven. Toen men in de slotfase bijna langszij kwam werd de bal een aantal malen zo’n beetje overhandigd aan de Rotterdam mers die dan ook ’’dank je wel” zeiden en met 69-75 wonnen. Voor rust gaf het spel van Flyers weinig hoop. De Waddinxveners draaiden nog niet zo best. Te vaak ging men ’’inside”. Daar stond iemand van 2.17 m waar het moeilijk overheen gooien is. Rotter dam-Zuid was aardig op schot, zodat het verschil bij rust groot was: 21-40. Na rust veerde Flyers toch wel wat ver rassend op. Via een sterke schotselectie van René Hazelaar en Mark van Es liep het verschil zeer snel terug naar 41-48. De rol van de Flyers-verdediging was hierbij natuurlijk groot. Helaas zakte het Waddinxveense spel een tijdje een stuk terug en kon Rotterdam-Zuid weer wat uitlopen. Daarna wist Flyers evenwel het spel weer naar zich toe te trekken met als ge volg een klein verschil nèt voor tijd: 68- 71. Toen werden een paar flinke blun ders gemaakt en mocht Rotterdam- Zuid winnen met 69-75. Henri Boere, Rijk Meuleman, Dirk Rijnsburger en René Hazelaar scoorden ’t meest. Waddinxveen Flyers-heren 4, het team met de meeste ervaring, behaalde een prima overwinning op Gymnova 4 (53- 44) en blijven daarmee in de race om de hoogste positie. Alblas bood Kardol taaie tegenstand en kon een halfje aan zijn totaal toevoe gen. Littooy en Prins gaan volgende week verder met hun partijMuit en D. van Offeren deelden het punt, evenals Versluis en Ket. Ellers, die vorige week na sluiting van deze editie zijn partij te gen J. van Oort gewonnen gaf, herstel de zich gedeeltelijk van deze misstap. Verder dan remise liet V.d. Starre hem echter niet komen. De Gouwe, dat een week eerder gelijk speelde tegen het Haagse DSZ en nog een protest heeft lopen tegen de uitslag 13-13 tegen het Zoetermeerse WVZ, omdat er met de tijd was geknoeid, speelde een fantastische wedstrijd in een druk en heel warm overdekt zwem bad ”de Sniep". In de eerste periode was het De Gouwe dat direct het initiatief nam en via doel punten van Ed den Boon, Eric van Leeuwen en Niek de Leeuw een 3-0 voorsprong nam. Katwijk miste in deze eerste periode een strafworp. De tweede periode was wederom voor De Gouwe. Door goals van Jaco van Tol en Rob Hukker (de eerste voor hem in dit team) liep De Gouwe uit naar 5-0. Katwijk vond het nu welletjes en ging wat meer op de man spelen. D,e Gouwe liet zich dit spel welgevallen en moest het eerste tegendoelpunt incasseren. De derde periode was geheel voor Ka twijk. Binnen twee minuten was het 5-4. Op een assist van Jan Verwey kon Jaco van Tol 6-4 aantekenen. Met nog drie seconden te spelen in deze periode bracht Heemraad van Katwijk de stand op 6-5. In de vierde periode moest De Gouwe eerst weer wat op gang komen doch voordat men voldoende stoom had ver zameld bracht Jonker van Katwijk de stand op 6-6. Enige vermaningen van coach Hugo Boonstoppel brachten De Gouwe weer op het goede pad. Via snel en goed spel werd Katwijk door doel punten van Jan Verwey, Marcel Verhey en Niek de Leeuw op 9-6 gezet. de voorsprong kunnen vergroten, toen hij de bal over de volle breedte aange speeld kreeg door Rens Overdijk. Re né, die de uitgelopen keeper op de rand van het strafschopgebied zag staanmis te echter de beheersing met een zuivere lob de tweede goal te scoren. Geschrok ken door deze onverwachte kans schoot hij te onbeheerst hoog naast. De tweede helft was omgekeerd aan de eerste helft. Nu was het Rijsoord, ge steund door de wind, dat een constante druk op het Be Fair doel uitoefende. Zeer benauwde momenten speelde zich daar af, maar met Marcel Straver in de hoofdrol bleef Be Fair overeind. Nochthans bleef ook Be Fair gevaarlijk, want de steeds op scherp staande spit sen wisten menige uitbraak te forceren. Na tien min. moest Frans van Wouden berg - beter op dreef dan tegen Unicum - zich wegens een lichte blessure laten vervangen door Razi Licoumine. Deze Razi stond aan de basis van een nieuwe uitbraak van Be Fair. Via hem werd Er- ny Dieckman aangespeeld die een uit stekende kans door voorlangs te schie ten onbenut liet. Net nog tien minuten te gaan begon de hoop op een overwinning te gloren, maar helaas voor Be Fair werd het nog gelijk. Uit een corner taste Marcel Stra ver vergeefs naar de hoog voorgetrok ken bal, welke voor de voet van Arie van Gent kwam die moeiteloos de ge lijkmaker scoorde. Inmiddels was de oververmoeide Rens Overdijk door tekort aan trainingsar- beid vervangen door Arjan Taal. Het gevaar voor een nieuwe nederlaag lag in het verschiet, maar mede dank zij het spelinzicht van Piet Koele wist Be Fair het ruim verdiende punt veilig te stel len. Flyers-dames 1 speelde uit in Zoeter- woude tegen het lastige Luba. Het zat de dames deze wedstrijd allesbehalve mee. De Waddinxveensen kwamen slechts zelden in de buurt van de basket en kon den ook van afstand niet veel erin gooi en. Tóch hadden de dames nog voldoende van de juiste vorm te pakken om dit du el positief te beëindigen en de juiste af stand tot het laag geklasseerde Luba te houden. Het werd 46-53. De scores wa ren goed verdeeld. Bij de junioren won jongens-junioren 1 met 103-70 van het Barendrechtse Bin nenland. De meisjes-kadetten wonnen eveneens en wel met 80-29 van Rijn val ken. Het tweede, dat aanvankelijk lichte kampioensaspiraties koesterde, doch door Krimpen en Moordrecht werd te ruggewezen, is hierdoor als goede mid denmoter geëindigd. In de onderlinge competitie is in de voorlaatste is in de voorlaatste ronde voor het begin van de nacompetitie Phi- lipse weer op kop gekomen. Zelf ver sloeg hij Smitskamp en passeerde Van Vuuren, die tegen W. van Oort nog niet tot een beslissing kwam. Hoewel Van Vuuren in de afgebroken partij iets be ter staat lijkt een overwinning toch pro blematisch. 16 wedstrijden. RVC-Waddinxveen-zo eindigde eveneens gelijk (1-1) maar dan in de Goudse afdeling. Waddinxveen-za deelde ook de punten tegen de Jodan Boys 4 (2-2). WADDINXVEEN - Zondagderdeklasser WSE heeft de eigen positie in de competitie verbeterd door met 2-1 van het Schiedamse Martinit te win nen. De Waddinxveners, die een dominerende wedstrijd speelden, staan met 14 punten uit 16 wedstrijden op de vijfde plaats van onderen. Zater- dagderdeklasser Be Fair behaalde tegen Rijsoord een gelijk spel (1-1) en blijft daarmee een middenmoter (7e plaats van boven) met 15 punten uit levendige duel tegen Groeneweg A 1 met de ongelooflijke score van 13-3. WSE A 1 maakt nog steeds een goede kans op promotie naar de regionale competitie. WSE B 1 speelde gelijk (0-0) tegen het Goudse Olympia, maar de Waddinxve ners blijven trotse koploper in de B- hoofdgroep. WADDINXVEEN - De sportclub Antilope houdt dit seizoen weer ze ven Coopertesten. De data zijn: donderdag 26 maart, donderdag 23 april, donderdag 21 mei, donder dag 18 juni, donderdag 9 juli, don derdag 20 augustus en donderdag 17 september. WSE won van Martinit, maar gemakke lijk ging dat niet. De Schiedammers vochten voor hun laatste kans en dat wisten ze goed. Toch had WSE in de eerste helft het karwei al af moeten ma ken gezien het aantal kansen en de zwakte van de tegenstander. Al in de eerste minuut dook René Moons alleen op voor keeper Ruigrok maar zijn schot ging net voorlangs. Na 10 minuten stuitte de bal na een ver re uittrap van Ton Kling over de laatste man heen. Kees Mourits was er als de kippen bij om de bal met een leep lift- balletje over de Schiedamse keeper heen te schieten: 0-1. In de 20e minuut leidde een goede com binatie tussen Pim Sluijs en René Moons het tweede WSE-doelpunt in. De voorzet van René Moons belandde in het strafschopgebied van Martinit en werd onvoldoende weggewerkt waarna Jan Willem van Triet beheerst inschoot: 0-2. Vlak voor de rust gaf de zwak leidende scheidsrechter Martinit een strafschop na een aangeschoten handsbal van Rob Verbakel. Giel Gouka schoot niet nauwkeurig genoeg en Ton Kling koos de goede hoek waarna het feestje voor Martinit niet doorging. Na de rust werd het spelpeil beduidend slechter. Al na 4 minuten werd de bal vanuit een scrimmage in het WSE-doel- gebied ingeschoten door Jos Ruigrok die zijn ploeg weer tot op een punt terug bracht. WSE kwam meer en meer onder druk te staan en de onzekerheid sloop de ploeg binnen. Toch waren de beste kansen voor WSE. Invaller Marcel van Dijk spelde zich mooi vrij aan de linkerkant en gaf een goede voorzet aan Marcel Jaspers die van dichtbij kopte. Met een goede reak- tie hield keeper Ruigrok zijn doel schoon. Vlak voor tijd kreeg Kees Mou rits een unieke kans toen hij na een lange solo zowat het hele elftal van de Schiedammers omspeelde inclusief de keeper. Zijn inzet kwam echter net te laat want inmiddels was een verdediger terug om de bal tot hoekschop te ver werken. WADDINXVEEN - Zondag werd door drie van de vier jeugdteams van bad mintonclub Aeolus alweer de eerste re- turnwedstrijden gespeeld in de jeugd- competitie. Het 3e team speelde vijf we ken terug al vervroegd de eerste return- wedstrijd in Nieuwerkerk a/d IJssel te gen het 4e van BC Nieuwerkerk. In te genstelling tot de thuiswedstrijd, welke men nipt met 5-3 verloor, boekte men ditmaal een krappe 5-3 overwinning. Het le team reisde zondag af naar Woerden voor de ontmoeting tegen het 3e van BC Saturnus ’68. Net als in de eerste wedstrijd kreeg men ook nu wei nig tegenspel van de tegenstander en won men overtuigend met 8-0. Met dit resultaat blijft het le team riant aan kop. De teams 2 en 4 speelden een thuiswed strijd in sportzaal Groenswaard. Het 2e team ontving het 6e van ABC Zigo uit Alphen a/d Rijn. In een boeiende wed strijd bood men de tegenstander knap verweer. Doch dit bleek net niet vol doende om een 5-3 nederlaag te kunnen ontlopen. Het 4e team speelde eveneens tegen een team van ABC Zigo. Zij duldden echter veel minder tegenspraak van het 7e van de Alphense vereniging. Met 7-1 kwam men dan ook tot een overtuigende over winning. Aeolus A, het team dat dit seizoen uit komt in de voorjaarscompetitie, ont ving zondag in sportzaal Groenswaard team F van BC Aigis uit Zoetermeer. Na een gelijk opgaande wedstrijd in de enkel- en gemengddubbelspelen brach ten de heren in de herendubbel het team van Aeolus op een beslissende voor sprong. Hierdoor boekte men een 5-3 overwinning op de Zoetermeerse oppo nent die tot op dat moment ongeslagen was. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV ontving voor de laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen de re serves van Moerkapelle. Na een zeer enerverende strijd werd de ontmoeting bij de stand 3-3 afgebroken. De einduit slag zal vermoedelijk 4-4 worden. punt trokken de Waddinxveners ten aanval, maar vergaten daarbij de op bouw. Toch kwamen ze op gelijke voet maar hadden daar de individuele klasse van Hans v. Offeren voor nodig, die vanaf de middellijn een solo ondernam, drie Gouwenaars op rij passeerde om vervolgens hard en laag in te schieten. Aangemoedigd door dit succes creëer den de Waddinxveners een licht veld- overwicht maar kon de Goudse achter hoede niet echt in moeilijkheden bren gen. Een kwartier voor de rust keek Waddinxveen wederom tegen een ach terstand aan. Libero Koele haalde bin- verzekerde dat dit geheel niet het geval nen het zestienmetergebied een Gou- is. Een ieder is nog steeds van harte wenaar neer en de zeer matig leidende welkom op deze 350 leden tellende ver- scheidsrechter kende een penalty toe eniging. die door Teus de Kruyf hard werd inge- De zwemcommissie van De Gouwe schoten. hield zaterdagavond een disco, waarbij Na de rust werd de wedstrijd grimmi- de bekers aan de clubkampioenen werd ger, mede door het lankmoedige optre- overhandigd. Door het samenvoegen in den van de scheidsrechter. Het was toch 1986 van de zwemclub Boskoop en De Waddinxveen dat een veldoverwicht Gouwe uit Waddinxveen is een goede verkreeg maar vanwege de slordige op- club ontstaan waarbij naast het sportie- bouw niet echt gevaarlijk kon worden, ve ook het gezellige onder en met elkaar Dat Waddinxveen toch nog op gelijke zijn hoogtij viert. voet kwam danken zij aan de weer sterk In de schijnwerper werden gezet: Jan opkomende Jan Monster die spits Ruud Willem v.d. Hoek als algemeen dub de Lange in stelling bracht. Hard en hoog knalde deze in. Bijna zouden de Waddinxveners de winst nog grijpen maar de vrije schop Verder kregen alle deelnemers en-sters van Hans v. Ófferen draaide net over een diploma met vermelding van de het doel, zodat een terechte deling de door hen behaalde prestatie alsmede uitkomst was van deze door Waddinx- een standaard met het nieuwe Gouwe- veen matig gespeelde partijembleem.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21