GEMEENTE WADDINXVEEN PATIO-KUNSTWERK NOG NIET KLAAR 50 Etsen van Neel v. Oosten in Bibelot Cassablanca wordt gemist n Lezers schrijven Hondepoep werd eenzijdig belicht woc Bij schade alleen even melden... - o 14 Z-’Z w do VERGADERINGEN VERKEER OPKLEUI i ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 COLLECTEVERGUNNING A VONDOPENSTELLING BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN /Wij SPREEKUREN L -AW Z'l'/T f 01820-15767 01727-4044 070-210001 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ...en alles wordt verder voor u gedaan. Kent u de voordelen van een Rechtshulppolis, wanneer u een auto hebt? Geen gedoe met aansprakelijkheidsstelling, brieven, telefoontjes. Alleen maar eventjes afwachten tot het rechtshulpbureau uw zaken voor elkaar heeft en u het schadebedrag overmaakt. Natuurlijk helpt de Verzekeraars Hulpdienst u bij schade in binnen- en buitenland. - fiC o o a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 MAART 1987 01820-16066 010-362244 i 1 Bel ons even voor inlichtingen Commissie voor Welzijnszaken Dinsdag 31 maart 1987, aanvang 16.30 uur, in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Voortgangsverslag en subsidiëring 1987 van het Gastouderproject. Regionaal programma Basiseducatie 1987. Voorstudie Nota Ouderenbeleid. Commissie voor de ruimtelijke ordening c.a. Dinsdag 31 maart 1987, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Commissie voor Openbare Werken, Bedrijven en Sportzaken Woensdag 1 april 1987, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Herstraatprogramma 1987. Tarieven Zwembad. LU U Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 iarwa Groensvoorde 12 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-16119 V fapijtservice W Z u 0 UJ E u MEVROUW E. VAN MEETE REN Graaf Florisweg 169, Gouda ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 2"»41 DH WADDINXVEEN TELEFOON 101828» 12213 FINANCIERINGEN - VERZEKERINGEN - HYPOTHEKEN De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Hartstichting ver gunning verleend voor een collecte in de periode 30 maart t/m 5 april 1987. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag zou in de patio van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg het kunstwerk, waar de 14-jarige school (sinds 11 jaar in het huidige gebouw) lang naar heeft uitgezien, feestelijk worden ’’onthuld”, maar daarvan kon echter geen sprake zijn door verzakking van de vloer. Op het WOC-programma staat vermeld dat er woensdagavond 25 maart (van avond) een algemene ouderavond is met muziek (Fiora-trio, saxofoon en zang, big-band) en de grote feesten voor de bovenbouw (donderdagavond9 en de onderbouw (vrijdagavond). Op deze avonden zijn live-optredens. Belangrijkste agendapunten: Instelling regionale volkshuisvestingscommissie. Jaarverslag V.A.C. 1986. Bouwplan H.S.H.v.B./Brugcentrum. Regeling bijdragen ineens verhuis- en herinrichtingskosten bij stadsvernieuwingsactiviteiten Volgens rector drs. M. Verhoog be hoort het tot de hoogste wijsheden om ook eens onwijs te zijn op een cultureel verantwoorde manier. ’’Éven uit de ban van de cijfers om te beseffen dat er nog zoveel andere wijsheid is dan boeken wijsheid. Creativiteit en fantasie vallen in alle psychologieboeken nog steeds van de Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Weekblad voor Waddinxveen Sinds januari 1987 is Bureau Burgerzaken van de gemeentesecreta rie in plaats van op dinsdagavond iedere donderdagavond geopend voor het publiek van 19.00 tot 20.30 uur. Met nadruk wordt er op gewezen dat deze avondopenstelling alleen het Bureau Burgerzaken betreft. Alle overige secretarie-afdelingen zijn ’s-avonds gesloten. De feestelijke onthulling van het kunst werk is een onderdeel van de culturel week, het W(ees) O(nderwijs) C(ultu- reel)-festival, die deze week door de sa menwerkingsschool voor HAVO-Athe neum wordt gehouden. In deze ’’rapportenvergaderweek” zul len de leerlingen steeds na één uur ’s middags ’’vrij” deel kunnen nemen aan workshops, performances, toneel- en muziekvoorstellingen en film. Aan dit festival werken een aantal be roepskunstenaars mee (Diana Ozon- dichters, Paul Middellijn-dichter, Yvon Koopman en Linda Pollack performan ces, Fiora trio-klassieke muuziek) en ook een aantal oud-leerlingen van de school, welke destijds gekozen hebben onder de primaire kenmerken voor een ’’cultureel” vak en nu als uit- ware intelligentie. voerend kunstenaars of docent (Philip Kolb (muziek), Wilma Bloemkolk (mo de), Bea Schmidt (mode), Anneke Koorengevel (showdans), Frank Koe nen (toneel), Liesbeth Heemskerk (fo tografie), Maurice Couvee (muziek), Machiel Crielaard (reclame), Miranda Veger (mode), Peter Verheul (calligra- fie) hun kunnen tonen. - aan de heer A.J. Berg, Prinses Margrietstraat 24 alhier, voor het oprichten van een garage naast de woning Prinses Margrietstraat 24; - aan de Rabobank Waddinxveen, Kerkweg-Oost 161 alhier, voor het gedeeltelijk veranderen van het bankgebouw; - aan de heer M.BStruis, Peppelhorst 77 alhier, voor het oprichten van een woonhuis aan het Herbarenerf 26 alhier. Het register van verleende bouwvergunningen ligt op werkdagen van 08.30-12.00 uur ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afde ling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens op werkdagen van 08.30-12.30 uur worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, ter secretarie. Als eenzame mensen, zoals wijaan hun stoel gekluisterd zitten, dan is het ver langen naar echte vrienden sterker dan ooit. Heb je tegenwoordig nog wel ech te vrienden? Ik schrijf dit uit liefde voor mijn eigen lieve moeder, die 85 jaar oud en blind is en alleen nog kan luisteren naar mu ziek, naar fatsoenlijke Nederlandse plaatsjes van Radio Cassablanca Wad dinxveen. En velen met haar, die ge handicapt zijn. Deze mensen, die niet meer kunnen zien of lopenhebben veel meer behoef te aan mooie Nederlandse plaatsjes dan wij. Zij hebben een veel scherper ge hoor voor muziek. En nu heerst er stilte. Doodse stilte op de zondag na het oppakken van Cassa blanca. Dat was alles wat ze nog had den. En zij begrijpen het allemaal niet zo. Waarom niet? Omdat wij jullie mis sen, jongens van Cassablanca. Er zijn zoveel luisteraars, en er is zovéél vraag naar. Waarom moet dat allemaal zo? Het enige lichtpuntje wat ze nog in hun leven hebben, is luisteren naar de plaatjes van Cassablanca op de zondag van 5-10 uur. Is ze dat nog misgund? Ik vraag dit voor alle, alle lieve luisteraars. Het omgevingswerkstuk van kunstena res Anke Kuypers uit Bolenslaan zou dóór de twee Jongste leerlingen van de brugklas in gébruik worden gesteld. Het patio-ontwerp kan tot stand komen dank zij het werk van de commissie kunstwerk en de één procent-regeling (deel nieuwbouwkosten voor verfraai ing). De hele patio van de school wordt bete geld met witte gewassen grindtegels. In het midden komt een blauw vierkant. Op vier wanden komt een projectie van dit vierkant, dat wordt uitgevoerd in blauw emaille. Er komen 3x3 lage muurtjes waar je op kunt zitten. Het is de bedoeling dat het een eigen buiten ruimte wordt voor de brugklasleerlin gen. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: Commissie voor Onderwijs en Personeelszaken Woensdag 1 april 1987, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. Belangrijkste agendapunten: Voortgang in de samenvoeging Leon van Gelderschool/Mr. A. de Roosschool en de start van de 2e openbare basisschool in ’’Zuid plas”. Voortgang in de bouw en verbouw van scholen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. WADDINXVEEN - Het binnenkort 10 jaar oude restaurant Bibelot in de Passage is straks dg plek waar zo’n 50 et sen van de Waddinxveense Neel van Oosten zullen hangen. Deze expositie begint op maandag 30 maart en duurt tot 31 mei. Het is de derde tentoonstelling van Neel van Oosten in Waddinxveen en de zesde in totaliteit. In Bibelot zijn etsen te zien van ’t Weegje, duinen, wilde bloemen en landschappen. Voor Caroline en Ton Ververs van het Alarmering Brandweer bg.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) In het zaterdag uitgezonden radiopro gramma ’’Rondom de hefbrug” van de lokale omroep RTW sprak de heer B.J. Woudenberg een persoonlijk commen taar bij de start van het Waddinxveense Jaar van het Milieu en richtte hij de schijnwerper op de hondepoep. Een onderwerp dat mij zeer na aan het hart ligt. Alleen denk ik er wat anders over dan hijwant volgens mij heeft hij deze zaak te eenzijdig belicht. Uiteraard is het gekenschetste pro bleem van hondepoep niet onbekend. Ook niet bij het merendeel van de hon- debezitters. Ik ben van mening dat voor zoiets in eerste instantie de eigenaren moeten worden aangesproken. De hond volgt zijn baas/zin en als deze te lui is een stapje verder te lopen zit er voor de hond niets anders op dan heel snel zijn/haar behoefte te doen op de plaats waar de baas/zin loopt. Verder is iedere hondebezitter in Wad dinxveen verplicht om een niet gering bedrag aan hondenbelasting te betalen. Een ieder heeft er nota van kunnen ne men dat Waddinxveen landelijk zeer hoog staat op de lijst van (te) hoge ge meentelijke leges. De volgende vraag kwelt mij dan reeds lange tijd: Wat doet de gemeente Wad dinxveen met de leges van de hondebe- zitters? Speeltuintjes voor honden zijn mij on bekend, in Waddinxveen, evenals een vrij gebied waar deze vaak speelse rak kers lekker kunnen ravotten. Wat ge beurt er dan überhaupt met dit geld? Het probleem van hondepoep speelt al langer een rol in oze sameneving, maar ik ben van mening dat alles, wat het on derwerp ook is, van twee zijden belicht moet worden. Bovendien wordt de zaak sterk overtrokken. Ik vind het zelf ook geen pretje om in de Wijziging landelijk deel van de gemeente Waddinxveen. Meerjarenplanning restauratie monumenten. Verkoop van grond in Zuidplas. Kunsttoepassing Dreef. Een dezer dagen zullen de eerste 30 km/uur-zóneborden worden ge plaatst in de wijk Zuidplas. Begonnen zal worden met het noord-westelijke deel van de wijk, dit restaurant in het hart van Waddinxveen maakte Neel van Oosten een ets van een deel van het karakteristieke raamge- deelte aan de voorzijde. De prijzen van de tentoongestelde etsen variëren van 25,-tot 75,-. Het etsen doet zij sinds het najaar van 1985 en sindsdien is haar techniek zichtbaar ver beterd. Haar werk is niet alleen door de gasten van Bibelot te zien, maar ook voor hen die zomaar het eethuisje bin nen lopen elke zaterdagmiddag vanaf 15.00 uur. wordt omsloten door de Zuidplaslaan. In dit gebied liggen de Bui- zerdhoek, de Havikhoek, de Sperwerhoek, de Graanakker en de Korenakker. Na plaatsing van de zóneborden zal in dit deel van de wijk Zuidplas niet harder gereden mogen worden dan 30 km/uur. De inrichting van de genoemde straten is bij de aanleg al afgestemd op deze snel heid. In de komende maanden zal de 30 km/uur zóne ook worden inge voerd in de overige straten binnen het gebied dat omsloten wordt door de Dreef, de Zuidplaslaan en de IJsermanweg. (Naschrift redactie: De hondenbelas ting bedraagt in Waddinxveen 71,50 voor de eerste, f 97,50 voor de tweede hond, eenzelfde bedrag voor de derde hond en f 277,- voor een kennel. Dat is respectievelijk f 1,50, f 2,- en f 5,50 meer dan het jaar daarvoor. Waddinxveen heeft zo’n 1.100 geregi streerde honden. Voor diverse "zwarte” honden, die gezamenlijk goed zijn voor 90.000 kg hondepoep, wordt echter geen belasting betaald, het belastinggeld is een bijdrage in de kosten van de reinigings dienst. Hier en daar wordt er wel eens over ge dacht om hondentoiletten aan te leggen. Die zijn er nog niet. Wel wordt in de Al gemene Politieverordening aangegeven waar honden vrij kunnen rondlopen). hondepoep te staanmaar de goeden lij den onder de kwaden en wij als Neder landers zijn nu eenmaal zeer goed in het veroordelen, met het vingertje naar ie mand andrs wijzen. Maar dat de poezen van deze mensen mijn tuin bevuilen zodat zelfs de plan ten doodgaan, of dat de duiven mijn was bevuilen - zo kan ik nog wel even doorg aan - daar staat men vaak niet bij stil. Ik ben er van overtuigd dat de meerder heid van de hondebezitters bereid is van gedachten te wisselen over dit pro bleem. Op een redelijke manier dan wel. Maar laten wij ons als Nederland ers dan ook wat meer zorgen maken over de schadelijke stoffen die dag in dag uit via onze ademhalingswegen in ons lichaam terechtkomen. Een ieder heeft recht op een eigen me ning (gelukkig), maar probeer dan wel die mening ook eens van een andere zij de te belichten. E.J. SMITSHOEK Prinses Irenestraat 30 De door Neel van Oosten gemaakte schets van de raampartij van het 10- jarige restaurant Bibelot in de Passage. Neel van Oosten met de door haar gemaakte ets van het 10-jarige restaurant Bibelot met in het midden Ton Ververs en rechts zijn echtgenote Caroline Ververs-Schildt. (Foto: Sjaak Noteboom). I 12222 01820-24255 13000 13000 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 27 maart 1987 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest:vrijdag 27 maart 1987 van 10.00- 12.00 uur. Kabelkrant F

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 3