Oud raadhuis was eerst Het Heerenhuis MARKT Politie greep vorig jaar 30 alcomobilisten w z SCHILDERIJEN Verkeers- Dreef-Sniepweg contactpersoon lichten bij oversteek Marie Boere is voor PvdA 6e Damfinalist van Excelsior nog niet bekend Hockeysters verliezen: 3-1 PERUAAN ONTHULT NAAMBORD O W O Q Z w Q Huisarts P. v.d. Linde sr. opent expositie i: van huisvlijt Paaspakketten voor gezinnen in Polen Gildepenning medewerker slager Smakman ADVERTEREN? BEL 01828-14788 Kamers Diversen Lessen en clubs UNIEKE, ÉÉNDAAGSE DECORATIE HEEFT PLAATS VOOR EEN MEUBELMAKER bekend met de moderne meubelfabricage. ZATERDAG 28 MAART 10.00 - 17.00 uur in L.W. DIJKHUIZEN OPSLAGRUIMTE TE HUUR Heren Tentoonstelling en verkoop 250 olieverfschilderijen van diverse onbekende kunstenaars Geen luxe Beperkt rood Commissie Organisatie Te duur Vreemdelingen voetverzorgingscentrum v. d. haven groensvoorde 74 waddinxveen tel. 01828-12887 T T Romantische landschappen Zeegezichten Bloemen Stillevens Moderne doeken KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 MEUBELFABRIEK TEVENS EEN MEUBEL LAK" SCHUURDER SPUITER Sollicitatie na afspraak tel.: 01828-19483 Aantrekkelijke prijzen f 90,- - f 450,- BEURSGEBOUW FLORIDA A. P. van Neslaan 1Boskoop HUIS KOPEN? HYPOTHEEK NODIG? Wij adviseren en bemiddelen. Vraag vrijblijvend inlichtingen. ADVIESBUREAU Beethovenlaan 27 - 2742 CE WADDINXVEEN Telefoon 01828-14465 GEMEENSCHAPPELIJK ENERGIEBEDRIJF GOUDA EN OMSTREKEN Fa. VANDERLOO B.V. Altijd de nieuwste dingen voorelktype voet, zoals: sport-inlegzolen; reflexsandalen; steun zolen van allerlei materialen enz. enz. Sint-Victor Gratis toegang i Kabelkrant WADDINXVEEN - Het hoger ge plaatste Te Werve in Den Haag bleek toch te sterk voor de hockeysters van Waddinxveen, die met 3-1 van de Haag se dames verloren. De heren, die een week eerder de ongeslagen koploper Bleiswijk versloegen, wonnen nu met 2- 1 van De IJssel. Het overwicht van Te Werve tegen de Waddinxveense hockeysters resulteer de in een aantal strafcorners waarvan zij er in de le helft 2 wisten te benutten. Waddinxveen vocht wel maar was niet in staat deze helft iets terug te doen. In de tweede helft schakelde Waddinx veen over naar 3 spitsen om de druk voorin te vergroten. Als gevolg hiervan wisten de hockeysters vanuit een straf- corner te scoren. Na een zeer dubieuze beslissing van de scheidsrechter kreeg Te Werve een strafbal welke werd benut. De eind stand bleef 3-1. IJ ij Verloren: Gouden arm bandje met 3 ronde plaat jes. Tegen beloning terug te bezorgen. Peuleyen 5, W’veen. Te koop: Bakfiets, i.g.st., t.e.a.b. Tel. 01793-1425. Chr. meisje zoekt kamers in W’veen of omgeving. Tel. 01828-12815. Stichting voor Katholiek Onderwijs Voor de Kardinaal Alfrinkschool, Gerstakker 81, Waddinxveen zoekt het bestuur kontakt met een VAKLEERKRACHT MUZIEK De vacature omvat momenteel 30 minuten per week, (één uur per 2 weken). Uitbreiding behoort, bij verdere groei van de school, tot de mogelijkheden. Voor inlichtingen en/of sollicitaties: KARDINAAL ALFRINKSCHOOL, dir. L.J.W. Lazaroms, Gerstakker 81, tel. 01828-19856 (school) of 01827-4038 (privé). Op woensdag, 1 april 1987, te 14.00 uur, zal een OPENBARE VERGADERING van de algemene raad worden gehouden ten kan tore van het bedrijf Nieuwe Gouwe O.Z. 2 te Gouda. De agenda en bijbehorende stukken voor deze vergadering liggen voor een ieder ter inzage op genoemd adres op werkdagen van 08.30-12.30 uur en 13.30-16.00 uur. GOUDA, maart 1987. Vanaf 1 april a.s. hebben wij opslagruimte 1200 m2 te huur. Deze ruimte is goed toegankelijk voor vrachtverkeer. De ruimte bevindt zich op industrieterrein Noord aan de Noordkade 74. Voor verdere inlichtingen: MACHINE- EN APPARATENFABRIEK Noordkade 74 - Waddinxveen - Tel. 01828-12230 WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie constateerde vorig jaar 142 verkeersmisdrijven in het eigen werkgebied (Waddinxveen en Moerkapelle), waarvan 30 wegens rijden onder invloed. Geld om een grootscheepse alcoholcontrole uit te voeren was er echter niet, zo blijkt uit het halfjaarlijkse verslag van de plaatselijke politie. WADDINXVEEN - In 1911 werd het oude raadhuis aan de Zuidkade, waarin nadat in 1978 het nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuisplein in gebruik genomen werd de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen werd gehuisvest zodat het karakteristieke pand Beukenhof aan de Ker- kweg-Oost kon worden gesloopt, als zodanig in gebruik genomen. Het pand stond er al toen en was bekend als ”Het Heerenhuis”. Judo voor jeugd en seni oren. In Waddinxveen: gymzaal A. van Burenstr. In Hazerswoude: Gymzaal Michaelschool. In Bos koop: sportzaal Torenpad. Judo - Jiu Jitsu - Taekwon do - Body Building - Bok sen - Aikido - Figuurvor- ming voor dames - Zonne bank - Aerobic - Beat-, Jazz- en Klassiek Ballet. Ini. L. Marchant, Boskoop 01727-4025/3500. Videotheek Zuidkade 56, veen. tel. 01828-13671. Nieuw! Voor het overzet ten van super 8, single 8 en dubbel 8-film naar alle vi deosystemen. Ook voor dia’s. Verhuur van Video camera’s en Videorecor ders. Sport Fitness Den Edel. Sport voor het hele gezin: Jeugdjudo v.a. 4 jr.; Judo jr./sr.; Jui-Jitsu jr./sr.; Taekwon-do jr./sr.; Aero bic Dancing; Fitness-Bo- dy-Bulding. Noordkade 74A, Waddinxveen, Tel. 01828-13659. Uw Televisiedokter S. At- tema. 24 uur service, 3 maanden garantie. Tel. 01828-13500. Ook voor vi deo, radio, wasmach., koelkast, enz. I WADDINXVEEN - Rustend huis- i' arts P. van der Linde zal de huis- II vlijttentoonstelling van ouderen, 1 die donderdag 26 en vrijdag 27 i' maart in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt gehouden, officieel openen. Dat gebeurt donderdagmorgen 26 'i maart om tien uur. De openingstijden zijn donderdag I, van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.30 i tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. Tij- i dens de openingstijden zullen ook i1 enkele demonstraties worden gege- ven. 1 Op de tentoonstelling ’’Huisvlijt ('van ouderen van Waddinxveen” 1zullen werkstukken van allerlei 11 aard te bewonderen zijn. Weekblad voor Waddinxveen Geld lenen voor een auto, boot of huis bij een ver trouwd adres? Assurantie kantoor J. van Uunen, Neptunuspad 13, Wad dinxveen, tel. 01828- 16167. Tevens alle verze keringen. Inlichtingen ook ’s avonds en in het week end. WADDINXVEEN - De laatste voor ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie heeft de competitie-leider voor een moeilijke zaak gesteld. Im mer, naast de reeds geplande finalisten Dick Dibbets, Piet Swart, Kees Kramp. Tijmen den Ouden, wist alleen Ruud van Dijk zich dankzij een remise tegen Gert van Mannekes van een finaleplaats te verzekeren. De 6e finaleplaats is nog niet bekend. Op de gedeelde 6e plaats (qua eigen moyenne) zijn Adriaan Blom, Fred Zaadhof en Jaap van der Eist beland. Blom en Zaadhof speelden tegen elkaar een fraaie op en neer gaande strijd met ogenschijnlijk wisselende kansen, voor namelijk in de eindspelfase. Uiteinde lijk werden de punten gedeeld. Jaap van der Eist wist knap van Cor Rietveld te winnen en kwam hierdoor met Adriaan en Fred op gelijke hoogte. Naast de spanning rond de le finalepou- le deden zich nog enkele opmerkelijke uitslagen voor. Perry de Leeuw den Bouter deed van zich spreken door Piet van Gils te kloppen. Jan de Heer vijzel de zijn moyenne goed op door knap te presteren. Hij wist Teun Driesse aan de zegekar te binden. Tijmen den Ouden klopte de altijd moeilijk te bestrijden Kees Blonk. Ben Guedda weet dat de aanhouder wint. Hij behaalde zijn eerste gedeelte lijke winst, te weten een knappe pun- tendeling en dat nog wel tegen Fred van Beek, die al menig seniordammer had verslagen. Gerrit van der Zijden baarde ook enig opzien. Hij kan zich scharen bij de enkelen, die dit seizoen topspeler Dick Dibbets een punt hebben afge snoept. Een fraaie puntendeling viel hier te noteren. De finales vangen aan op 26 maart 1987. komsten, huwelijken, geheel onge schikt, dat het uiterlijke aanzien van het gebouw en de plaats waar het staat geen van beide voldoen aan ’’eischen voor een Raadhuis eener gemeente als Wad dinxveen is”. Een nieuwe kans kreeg de gemeente op 1 maart 1909, toen een herenhuis aan de Kerkweg van de overleden weduwe Molenaar werd aangeboden. De koops om, zeventienduizend gulden en de overdrachtskosten waren echter te hoog. Het aanbod van de familie Van der Torren bood gelukkig veel meer perspectieven. In de raadszitting van 14 december 1910 werd het bouwplan goedgekeurd. Bij een openbare inschrijving kwam de heer G. den Hoed, timmerman te Wad dinxveen met 10.600,- als laagste inschrijver uit de bus. Dit bedrag ging de begroting verre te boven, maar de raad besloot het werk toch op te dragen De toenmalige burgemeester van Wad dinxveen, de heer Van Dort Kroon, opende op 30 augustus 1911 het tot raadhuis verbouwde pand aan de Zuid kade in aanwezigheid van tal van ge meentelijke autoriteiten en de familie Van der Torren. Burgemeester Van Dort Kroon ver klaarde bij die gelegenheid dat er geen feestvertoon zou plaats hebben. De eni ge luxe die men zich na zijn openings toespraak veroorloofde was het schen ken van een erewijn. De burgemeester moest zich in zijn toespraak nog teweer stellen tegen beweringen, dat het be trekken van het nieuwe pand een luxe daad was. ’’Neen, dat zij verre”, zo zei- de de heer Van Dort Kroon, ”de gelden benodigd voor de stichting van het ge bouw zijn daarentegen welbesteed. Waddinxveen, een der grootste en dank zij hare zich steeds uitbreidende indu strie, zomede het grote landbouwbe drijf dat er wordt uitgeoefend, een der welvarendste plattelandsgemeenten in deze provincie, behoort een harer waar dig Raadhuis te bezitten, wat iedereen zal erkennen, die een open oog heeft voor de tegenwoordige tijdsomstandig heden”, aldus Waddinxveens” burge meester op 30 augustus 1911. WADDINXVEEN - Komende zater dag is Oscar Balbuena, directeur van de kleine Peruaanse ontwikkelingsorgani satie Cidiag in Lima, te gast van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Het programma voor zijn bezoek - zoals bekend steunt Waddinxveen moreel en financieel een ontwikkelingsproject in de Peruaanse hoofdstad - ligt nog niet helemaal vast wat betreft tijd maar er zal in elk geval een naambord onthuld worden op de Limaweg, er zullen gespr- keken zijn over het projectwerk in Pe ru, over het werk in Waddinxveen en een tochtje door Waddinxveen en deze streek. Oscar Balbuena is dezer dagen te gast van de NOVIB, de Nederlandse ont wikkelingsorganisatie waarmee de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen samenwerkt. In 1986 gebeurden er in het gebied van de groep Waddinxveen 519 aanrijdin gen. Door de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie werden in de laatste 6 maanden 34 aanrijdingen op het voor hen aangegeven traject op rijksweg A 12 behandeld. In de tweede helft van 1986 raakten 42 weggebruikers bij ongevallen gewond en kwamen twee inzittenden van een personenauto bij een eenzijdig ongeval op de Piasweg om het leven. De oor zaak van dit laatstgenoemde ongeval was te wijten aan het rijgedrag van de bestuurder. Helaas kwamen in 1986 in totaal weer 4 mensen om het leven. Bij 70 aanrijdin gen werd proces-verbaal opgemaakt, omdat er in die gevallen sprake was van een ernstige beoordelingsfout of ernsti ge foutieve handelswijze van een be stuurder of weggebruiker. Veel verkeersmisdrijven worden op geëist door de veroorzakers van aanrij dingen, die na dat feit doorrijden, zon der hun identiteit op een behoorlijke manier bekend te maken. Als mogelijke oorzaak is wel eens het ’’bonus-malus”- systeem van de verzekeringen aangewe zen. Sinds kort kan de politie via het geaut- De eerste helft van Waddinxveen-heren tegen De IJssel verliep met groot over wicht van de Waddinxveners, maar on danks de vele kansen werd er niet ges coord. In de tweede helft liet het eerste doel punt van Waddinxveen niet lang op zich wachten. Via een strafcorner scoorde Eric Chrisstoffels. Dezelfde hockeyer nam, wederom via een strafcorner, ook het tweede doelpunt voor zijn rekening. De IJssel kon halverwege de tweede helft nog terugkomen. De rest van de wedstrijd verliep rommelig en zonder doelkansen. WADDINXVEEN - De fietsoversteek- plaats Dreef-Sniepweg zal voor fietsers en bromfietsers veiliger worden ge maakt. Dat gaat gebeuren door middel van een verkeersregelinstallatie, die de gemeente voor 75.000,- wil gaan ko nen. zo bliikt uit een voorstel van B. en W. aan de woensdagavond (vanavond vergaderende gemeenteraad. De jaar lijkse onderhouds- en energiekosten be dragen acht mille. In het kader van de voorgenomen re constructie van de kruising Beijerinc- klaan-Sniepweg, in de toekomst Dreef- Sniepweg (Dreef-Snieppad), waarbij de doorgaande functie van het autoverkeer centraal staat, is door verkeerskundig bureau Goudappel Coffeng BV onder zocht of uit verkeersveiligheidsoverwe- gingen naast het aanbrengen van een middengeleider (rustpunt) in de Dreef tevens een verkeersregelinstallatie ter plaatse van de oversteekplaats voor (brom)fietsers noodzakelijk is. Het bureau komt naar aanleiding van dit onderzoek tot de conclusie dat, in verband met de hoge intensiteit van het in twee richtingen rijdende autover keer, het met name gedurende de och tendspits voor de (brom)fietsers wense lijk is dat een verkeersregelinstallatie wordt aangebracht, naast het aanbren gen van een middengeleider (rustpunt) in de Dreef. Met deze conclusie van het rapport kun nen B. en W. instemmen. Zij stellen zich voorts in de spits een zodanige ver keerslichtenregeling voor, waarbij de wachttijden voor de (brom)fietsen en auto’s minimaal zijrjen de verkeerslich ten niet onnodig op rood staan. De kosten van aanleg van de verkeers regelinstallatie worden geraamd op 75.000,- en de onderhouds- en energie kosten op 8.000,- per jaar. De kosten van aanleg van de installatie kunnen ten laste worden gebracht van het grondbe drijf, krediet voor bouwrijpmaken Zuidplas. De exploitatiekosten komen ten laste van de post onvoorziene uitga ven. In opdracht van het gemeente-bestuur is een commissie opgericht waarin ook de politie zitting heeft en die zich ten doel stelt of er aan de hand van het rap port Samenleving en criminaliteit mid dels bestuurlijke preventie verdere maatregelen ter bestrijding van die cri minaliteit genomen kunnen worden. Het beleidsplan voor de groep Wad dinxveen, dat in samenwerking en in sa menspraak met de lokale overheid ont wikkeld is, werd in de door burgemees ter C.M. varr der Linden en de officier van justitie in het arrondissement Rot terdam vastgesteld. Met de verdere uit werking van de diverse deelplannen is reeds een start gemaakt. De feitelijke sterkte van de groep Wad dinxveen is ongewijzigd gebleven en be droeg per 1 januari 1987 nog 33 person eelsleden. Tijdens de verslagperiode ontstond door het vertrek van de rayon- commandant een vacature, die pas na een halfjaar in december vervuld werd. Eén wachtmeester volgde met succes een opleiding voor een functie bij een arrestatie-team en een wachtmeester werd na het verstrijken van zijn proef tijd naar een andere landgroep in het district verplaatst. Een geringe instroom van nieuw pers oneel, afkomstig van de opleiding- school voorkwam dat de feitelijke sterk te verder terugliep. Evenals in de voor gaande perioden moest weer assistentie verleend worden aan de dienst lucht vaart op Schiphol. Deze detachering wordt binnen de gelederen van de poli tie als één van de grootste knelpunt er varen. Ook werd assistentie verleend aan de meldkamer te Leiderdorp, wegens on derbezetting van dat onderdeel. Gedu rende de zomermaanden wordt aan de post Reeuwijk assistentie verleend voor de recreatie in het watersportgebied. Nadat aan deze verplichtingen is vold aan moet ook nog tijd geïnvesteerd worden voor de opleiding en vorming van personeel. In het district Den Haag is door de groepscommandant een be wuste keuze gemaakt en zal aan oplei ding en vorming 10% van de beschikba re diensttijd worden. Veel personeelsle den zijn gemiddeld per dag vaak be schikbaar voor de uitoefening van de plaatselijke politiezorg. Met de geringe bezetting, zeker tijdens de zomermaan den, kan slechts de bereikbaarheid en de beschikbaarheid van de politie gega randeerd worden. Er was geen ruimte om speciale controles uit te weren en om aandacht te schenken aan speciaal te plannen projectmatige aanpak van be paalde zaken. Ook in het najaar moes ten diverse geplande controles gesch rapt worden door te kort aan personeel. Driekwart eeuw geleden vereiste de uit breiding van het gemeentelijk apparaat van Waddinxveen dringend een nieuw raadhuis. De toenmalige sedert 1870 aan de Nesse als gemeentehuis in ge bruik zijnde woning voldeed al vele ja- ren niet meer. Financiële problemen waren er de oorzaak van dat Waddinx veen nog tot 1911 moest wachten voor eindelijk een als raadhuis ingericht pand kon worden betrokken. Het waren de erfgenamen van de op 9 augustus 1910 overleden heer K. van der Torren Kzn. die 28 jaar raadslid van Waddinxveen was geweest en 27 jaar daarvan de functie van wethouder ver vulde, die de gemeente in september 1910 het pand aan de Zuidkade op zeer gunstige voorwaarden te koop aanbo den, met de bedoeling dat ”Het Heer enhuis” tot raadhuis zou worden inge richt. In de vergadering van toen besloot de raad het aanbod onder beleefde dank betuiging voor de offerte te accepteren. Een uit 1876 daterend plan kon einde lijk worden gerealiseerd en Waddinx veen zou zijn eerste echte raadhuis krij gen. Bij de combinatie van de voormalige ge meenten Noord- en Zuid Waddinxveen en Broek in 1870 vond het gemeentelijk apparaat onderdak in het eerder ge noemd huis in de Nesse. Uit de notulen van een raadsvergade ring blijkt dat de architect J. Paul te Ze venhuizen al opdracht had gekregen tot het ’’formeeren eener teekening en be- grooting van kosten van een gebouw dienende tot Raadhuis, Post- en Tele graafkantoor, woning voor den beamb te, den concierge enz”. Er was toen echter pas een school vol tooid en de raad achtte het niet verant woord de aanzienlijke kosten van twin tigduizend gulden, die met een nieuw raadhuis gemoeid zouden zijn, op zich te nemen. Men beperkte zich tot een verbouwing in de Nesse en de aanschaf van wat nieuw meubilair tot een totaal bedrag van 1.400,-. In 1885 werden er opnieuw plannen ge maakt, waarin architect G. A. Oudijk te Gouda, het raadslid G. Spruijt Azn en de ingenieur H. Paul jr uit Zevenhuizen een aandeel hadden. Weer achtte de raad de kosten van twintig mille, goed koper kon het echt niet, te hoog. Als argumenten voor een nieuw raad huis voerde men toen nog aan, dat het bestaande een oud en dikwerf vertim merd huis is, dus met ieder jaar hogere onderhoudskosten zal vorderen, dat de Raadskamer reeds voor die vergaderin gen te klein is en voor andere bijeen- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 april van half acht tot half tien bestaat er ten huize van de familie Both (Lindeng- aarde 7, tel. 13098) weer de gelegenheid pakketten in te leveren voor verzending naar Polen. Wellicht is er een grote animo met het oog op Pasen. De verzending van de pakketten is mogelijk naar kennissen, vrienden en/of familieleden, maar het is ook mogelijk een pakket te sturen naar een volkomen onbekende behoeftige familie in Polen. Het comité beschikt over adressen, die vanuit Polen zijn verkregen. De behoef te aan een pakket is, voor onder de meer behoeftigen, nog erg groot. Enke le comitéleden hebben vorige week nog een bezoek gebracht aan Poznan en hebben zich ervan overtuigd dat vooral in de armere gezinnen de nood hoog is. De kosten voor het verzenden van een pakket bedraagt 2,90 per kg, ver meerderd met 7,50 per pakket voor - doorvoer door Oost-Duitsland. Het te versturen materiaal moet verpakt zijn in een stevige doosmet daarom een stevig touw. Op de doos moet of wordt het adres vermeld, met de afzender. Aan suiker is in Polen geen behoefte meer. Dat is in redelijke mate te verkrij gen. Anders staat het met toiletpapier, gedroogde zuidvruchten, koffie, thee, - baddoeken, kleding, tandpasta, krui- - den, pakjes soep, damesverband enz. Ook meel is nu in voldoende mate aan wezig. de Waal, Waddinx- omatiseerde bestand bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer ook controleren of auto’s ingevolge de Wet Aansprake- lij kheidsverzekering Motorrij tuigen verzekerd zijn en of de auto onderwor pen is aan de verplichte autokeuring. Recentelijk bleek dat 10 a 12% van de automobilisten in niet verzekerde voer tuig reed. Een verontrustende ontwik keling, maar mede dank zij de automa tisering zal de politie enigszins slagvaar diger op kunnen treden tegen dit ver schijnsel. Mede naar aanleiding van klachten van burgers en door eigen waarneming zijn in de tweede helft van 1986 op diverse plaatsen snelheidscontroles uitgevoerd. In de tweede helft van 1986 werden een aantal controles uitgevoerd ter opspo ring van illegale vreemdelingen. Gedu rende de eerste periode van 1986 wer den 8 illegale vreemdelingen opge spoord en verwijderd. In de rest van vo rig jaar werd één illegale vreemdeling opgespoord en het land uitgezet. Tijdens de 3e helft van 1986 zijn door de politie geen aangiften opgenomen inza ke overtreding van het Wetboek van Strafrecht voor discriminatie wegens ras. In de tweede helft van 1986 werden 131 arrestanten ingesloten in het cellencom plex van het groepsbureau te Waddinx veen. In 1986 bedroeg het totaal aantal arrestanten 245, inclusief de ten behoe ve van de gemeentepolitie Gouda en de omliggende groepen van de rijkspolitie ingesloten verdachten. Zojuist ontvangen! De nieuwste ruimtevaart en riddertijd. Bij uw Lego- dealer 10% korting. Wie laard, Dorpstraat 22-28, tel. 01828-12009, Wad dinxveen. Te koop gevraagd: Puch tot ƒ500,-. Tel. 01828- 18520. LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Door een persoonlij ke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, W’veen, tel. 01828-12539. WADDINXVEEN - De PvdA-ge- meenteraadsfractie heeft raadslid Ma rie Boere (bijna 64 jaar en raadslid sinds 1970) aangewezen tot ’’fractiecontact- persoon”. Zijn huis aan de Eikenlaan en zijn telefoonnummer (15768) staan beschikbaar om Waddinxveners met vragen over het gemeentelijk beleid te woord te staan. Volgens de PvdA in Waddinxveen mer ken de fractieleden uit reacties van kie zers, dat hen niet altijd duidelijk is wat de gevolgen zijn van het gemeentelijk beleid. Ze blijven met vragen zitten en weten de weg naar oplossingen niet te vinden. De fractie van de PvdA rekent het tot haar taak om burgers van Waddinxveen de nodige duidelijkheid te verschaffen. Daarom is door de fractie Marie Boere aangewezen tot fractiecontactpersoon. Als inwoners van Waddinxveen niet we ten hoe ze het ambtelijk apparaat of de gemeenteraad kunnen bereiken is Ma rie Boere degene, die hen daarbij de weg kan wijzen. Hij loopt al zo lang in het gemeentebestuur mee dat de fractie verwacht dat hij de kiezers op goede wijze wegwijs kan maken. Hij zal niet de problemen van anderen oplossen, maar wel kunnen helpen langs welke weg oplossingen mogelijk zijn. Als veel mensen met een zelfde probleem hem benaderen kan hij dit via de fractie mogelijk zelfs op bestuurlijk niveau aankaarten. Maar zelfs een klacht van een inwoner kan aanleiding zijn voor aktie. WADDINXVEEN - Leiderdorper A.C. Zierikzee, werknemer van de Waddinxveense slagerij Smakman (Ka naalstraat) heeft de Gildepenning van de slagervakorganisatie SVO uitgereikt gekregen door zijn leraar H. Vendrig. Dat gebeurde in restaurant De Gouwe Dis waar een feestelijke bijeenkomst werd gehouden voor de geslaagden van klas B en hun leraren. De tien geslaag den kregen het vakdiploma voor het slagersbedrijf uitgereikt. Bijzonder was dat de heer Zierikzee voor de vakonderdelen een bijzonder hoge score behaalde, die meer dan vol doende was voor toekenning van de Gil depenning. Hij leverde een uitzonderlijke presta tie. Dat blijkt wel uit de cijferlijst: worstmakerij 8-9-8; vleeshouwerij 8-8- 8; voor de zes theoretische vakken alge meen 8-8-8-8-8 1/2-9 1/2. In totaal 99 punten. Op een maximum haalbare sco re van 120 punten een gemiddelde van 8 1/4. Voor medewerkers in de slagerij van 28 jaar en ouder, die niet beschikken over het vakdiploma slagerijbestaat de mo gelijkheid een bijscholingscursus van SVO te volgen ter voorbereiding op het alsnog verwerven van dat diploma. Van de deelnemers aan de cursus, die 40 middagen of avonden omvat (duur ca 1 jaar), wordt een bijzondere inspanning gevraagd. In relatief hoog tempo wor den allerlei onderdelen van het vak doorgenomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7