0 INSCHRIJVING 20' BEDRIJFSVOETBAL- TOERNOOI PAVOORD Bijzonder naambordje aan Limaweg onthuld lg Twee nieuwe DAAR MOET U Comité gaat door met organisatie van Sportontmoetingen Sipke v.d. Land presenteert grote zangavond Kerkdiensten via kabelnet Programma Vredesavond in raadzaal Neel van Oosten’s etsen nu te zien in Bibelot cursussen m De Bonkelaar Verzekering betaalt toch vuurwerk slachtoffer (Verjbouw van bedrijfspanden TOI-TOI WERKT AAN PREMIÈRE PCW was tegen subsidie aan Vredesplatform fel 1,95 0,95 PER KILO VOOR- deliger Reclame t/m woensdag 8 april EIG.W. VAN DER PIJL, leplaan 81-83 Waddinxveen-Tel. 01828-16738 LvkSsiEW Vleugeltjes Heel Kilo KIPPEPOTEN Heel kilo kipfilet CORDONBLEU per stuk slavinken per stuk 1 tartaar 'I ÉR i ■B f F 6,95 5,90 7,95 5,90 5,75 8,90 10,95 12,90 13,90 1,49 1,29 12,90 4,95 3,90 6,60 15,90 Streng toezicht Wijk- en straatvoetbal 1,80 1,80 op dinsdag 7 april van 20.00-21.00 uur in de kantine van Floreant Het inschrijfgeld bedraagt f 175,- INSCHRIJVING 20 BEDRIJFSVOETBAL- TOERNOOI OPENINGSTIJDEN: 's MAANDAGS GESLOTEN DINSDAG T/M VRIJDAG: 18.00 UUR ZATERDAG: 16.00 UUR, KOOPAVOND GEOPEND. Woning 8,90 varkensrollade »RHAM Fotografie Sportontmoeting Heelkllo nncM SUC ADELAPPtN Heelkllo MAGERE*®’ LAPPEN VOOR DE BOTERHAM 100 Gram 1,38 ontbijtspek 100 Gram I boterha^orst Heel kilo GEHAKTH.O.H. Heel Kilo MAGERE SPEKLAPJE Heelkllo ribkarbohade Heel kilo HAASFIUEI lapjes 500 Gram SCHNITZELS 500 Gram OESTERS l 500 Gram 1 500 Gram I BIEFSTUK WK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - W OENSDAG 1 APRIL 1987 „ntin""' WADDINXVEEN - In de Ontmoe- De Peruaanse CIDIAG-directeur Oscar Balbuena onthult het bordje Voetbal in Sportweek 1 ón al desarrollo) en het vignet van de 11-jarige Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. we bordje bij de Dreef en het Sportpad staan in het Nederlands en in het Spaans het woord ontwik- Om aan het straat-, bedrijfs- of dames voetbal uitvoering te kunnen geven moet met tenminste vier elftallen aan de betreffende groep worden deelgeno men. Dispensatie kan worden verleend voor ten hoogste twee spelers(sters) die elders in Waddinxveen wonen of wer ken. WADDINXVEEN - Komende vrijdag 3 april gaan er in het buurtcentrum De Bonkelaar twee nieuwe cursussen van start: handvaardigheid en fotografie. Beide cursussen zijn bedoeld voor be ginnende jongeren. De cursus handvaardigheid is voor jon geren van 12 tot en met 16 jaar. Deze cursus zal 3 maanden duren. In het begin van de cursus zal er kennis worden gemaakt met hout en gereed schappen en in de loop van de cursus worden dan enkele opdrachten uitge voerd. De kosten voor de cursus bedra gen 17,50, inclusief materiaal. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se toneelvereniging Toi-Toi is weer druk bezig met de voorbereiding van een nieuw avondvullend stuk ’’Zeeman pas op” van Philip King en Falkland Ca ry- Op de repetities, die altijd plaatsvinden op de woensdagavonden in het voorma lig ketelhuis van de Stichting De Gou- webloem, wordt dan ook weer volop ge oefend. De premiere zal plaatsvinden op zater dagavond 13 juni in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad. Toi-Toi hoopt dat het net als de voor gaande keren weer voor een uitver kochte zaal zijn. Ook de ’’levende pop penkast” draait weer volop, tot groot plezier van de kijkende kinderen en de spelende leden van Toi-Toi. WADDINXVEEN - Bouw en uitbrei ding van bedrijfsgebouwen en nieuw bouw in de Zuidplas zijn een aantal bouwactiviteiten in Waddinxveen van dit moment. Werk aan bedrijfsgebouwen gebeurt aan de Middelburgseweg (opdrachtge ver: architectenbureau Treffers en Pol- gar), M. Schoutenstraat (opdrachtge ver: Nijhofs Glashandel BV), Mercuri- usweg (opdrachtgever: Artilux NV) en Noordkade (opdrachtgever: Glasbeek Finish BV). De bouwwerkzaamheden bij deze projecten worden respectieve lijk uitgevoerd door: Joh. Koster, Van de Roest en Busker BV en Joh. Koster. Limaweg in Zuidplas, terwijl links wethouder drs. Martin Kraaijestein (PvdA) en rechts secretaris Emka Krösschell-Koopmans van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen meehelpen. Sportweekcomité en de voetbalcom- missie verwachten niet dat op het laatste moment wordt ingeschreven, maar dat dit tijdig gebeurt opdat al het werk dat de voetbalcommissie hiervoor moet verrichten naar behoren kan worden vervuld. De bedrijfsvoetbalcommissie staat open voor suggesties die het be drijfsvoetbal nog aantrekkelijker kun nen maken. Aan het Nicolaaserf wordt een nieuw bouw vrije sector koopwoning met ga rage gerealiseerd. Opdrachtgever is J.A. Kraan. Het ontwerp is van archi tectenbureau A. de Graaf. Uitvoerder is bouwbedrijf W.G. Groenen te Bode graven. Binnen de Sportweek is het onderdeel wijk- en straatvoetbal de laatste jaren sterk in omvang toegenomen, hetgeen door het Sportweekcomité van harte wordt toegejuicht. Ook het damesvoet bal mag zich verheugen in een toene mende belangstelling. Voor het straatvoetbal is bepaald dat de deelnemers hieraan woonachtig moeten zijn in dezelfde straat of in één der aan grenzende straten binnen Waddinx veen. Voor het bedrijfsvoetbal is be paald dat er beslist een arbeidsovereen komst moet zijn met het bedrijf waar voor de speler uitkomt. Een eventuele combinatie van twee bedrijven is moge lijk. Ten aanzien van het damesvoetbal moe ten de deelneemsters in beginsel woon achtig zijn in dezelfde straat of in aan grenzende straten. De deelneemsters mogen eventueel ook behoren tot een zelfde belangengemeenschap, bijv, buurthuis of vereniging, met uitzonde ring echter van een voetbalvereniging. De speelsters moeten wel ingezetene zijn van Waddinxveen of tenminste driemaal achtereen aan een damesvoet- baltoumooi hebben deelgenomen. WADDINXVEEN - Onder de vlag van de lokale omroep RTW zullen er op zondag ook diensten uit Wad- dinxveense kerkgebouwen recht streeks via het kabelnet worden uit gezonden. Met de uitzending van deze kerk diensten, volgens een bepaald rou latiesysteem, zal het Overlegorg aan Waddinxveense Kerken zich gaan belasten. Een ingangsdatum is nog niet bekend. Van het in 1985 opgericht overle gorgaan zijn lid: hervormde Im- manuëlkerkgemeente, Centrale Hervormde Gemeente, Gerefor meerde Kerk, Volle Evangeliege- meente Sion, Remonstrantse Kerk en de rooms-katholieke St. Victor- parochie. WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis wordt donderdagavond 2 april de informatie-avond gehouden van de Samenwerkende Vredesplat- forms in Midden-Holland, waarvan ook het Vredesplatform Waddinx veen lid is. Het programma voor deze avond ziet er zo uit: 19.30 uur Zaal open. 20.00 uur Opening door PvdA-wet houder drs. Martin Kraaijestein. 20.10 uur Spreekbeurten door mevr. Sienie Strikwerda (oud- KKN-voorzitter) en mevr. Lieke Thesingh (nieuwe-KKN-voorzit- ter). 21.00 uur Gelegenheid tot het stel len van vragen aan beide spreek sters 21.15 Muzikaal intermezzo Demp sey Group uit Gouda 21.30 uur Pauze, tevens gelegen heid tot een bezoek aan de infor matieve stands 21.50 uur Forumdiskussie o.l.v. drs. M. Kraaijestein 22.20 uur Tweede optreden Demp sey Group 22.45 uur Sluiting. De cursus fotografie is voor beginners in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. In de cursus zal zowel de opname-tech- niek, het gebruik van een niet-automa- tische fotocamera en de dokatechniek (waaronder het zelf ontwikkelen en het afdrukken) aan de orde komen. Het tijdstip waarop de cursus wordt ge houden is van drie uur tot half vijf, tien weken lang op de vrijdagmiddag. Een eigen camera is gewenst maar is niet noodzakelijk. De totale kosten be dragen 25,-, inclusief materiaalkos ten. Het onderdeel Sportontmoeting gedu rende de Sportweek is na 2 jaar dat deze ontmoetingen al plaatsvinden piet meer uit de organisatie weg te denken. De opzet van de Sportontmoeting is om op een ontspannen manier kennis te maken met de sport van een ander en te vens het onderling contact tussen de sportverenigingen tot stand te brengen en te verstevigen. Na het eerste jaar van invoering was deze opzet uitstekend ge slaagd. Om die reden heeft het Sportweekcomi té deze traditie dit j aar weer voortgezet Niets is belangrijker dan onderling con tact en begrip voor eikaars sporten. In het Sportweekgebeuren heeft de Sportontmoeting een plaats gekregen in de week van 18 tot en met 23 mei. Dit is de enige ’’volle” week in de Sportwe kenperiode. De sportontmoeting staat nog in de kin derschoenen en moet een groeiproces doormaken. Om die reden zijn er dit jaar ook weer enkele wijzigingen aange bracht. Een belangrijke wijziging is dat Het is twee jaar geleden dat de gemeen teraad, in het jaar dat een delegatie van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen voor de eerste maal een bezoek van twee weken bracht aan Lima, bepaalde dat er in Zuidplas een Limaweg en een Tomalaan (ge noemd naar het landbouwproject in de ze Bovenvoltaanse plaats) zou moeten komen. Oscar Balbuena was zaterdag de hele dag de gast van de kerngroep. De dag werd begonnen met een huiselijke bij eenkomst bij kerngroeplid en tolk Lou ise Perbal aan de Brugweg. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan enkele bezienswaardigheden in Gouda. Om vier uur was de onthulling van het naambordje aan de Limaweg, waarna een bijeenkomst volgde in de trouwzaal van het gemeentehuis. Daar verraste PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein, officieel de voor zitter van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, zijn gast met een toespraak in het Spaans. Hij zei dat dat het bezoek van ’’onze Pe ruaanse vrienden” elke keer weer een speciale gebeurtenis is, want dat er tus sen Lima en Waddinxveen duizenden kilometers liggen brengt in de weder zijdse vriendschap en warme belang stelling geen verandering. ”Met elk bezoek worden de banden tus sen de inwoners van beide plaatsen nau wer aangehaald. Soms schaam ik mij, wanneer ik me realiseer, dat hoewel wij zelf zo goed mogelijk proberen te hel pen, een groot deel van de ellende die we aantreffen in de Derde Wereld-lan- den óók door ons veroorzaakt wordt. Ik bedoel de politiek van de rijke ontwik kelingslanden. Ik weet dat u niet zo over ons denkt, maar voor ons geeft deze we tenschap altijd een bepaalde kleur aan ontmoetingen met mensen uit ontwik kelingslanden en wel vooral wanneer we die landen bezoeken. Het is heel ontroerend voor ons om de grote gast vrijheid van deze mensen - die zo weinig hebben - mee te maken”. Oscar Balbuena - voor de derde maal op bezoek in Waddinxveen - had voor het gemeentebestuur een cadeautje meege nomen: een mini-burgemeesterstaf ten bewijze van het door de drager ervan beklede gezag. In Lima ondersteunt Waddinxveen diverse bedrijven met ar- beiderszelfbestuur. CIDIAG, waar 26 mensen werken, is betrokken bij de in tegrale hulp aan 15 bedrijven en springt op verzoek bij bij 32 bedrijven. WADDINXVEEN - Maandag ging in restaurant Bibelot de in het Weekblad voor Waddinxveen aangekondigde ex positie met 50 etsen van de Waddinx veense kunstenares Neel van Oosten van start. Deze tentoonstelling, die duurt tot en met 31 mei, valt samen met het 10-jarig bestaan van Bibelot, het Franse woord voor snuisterijen. Aan de wanden van het eethuisje bren gen de etsen van Neel van Oosten het recreatiegebied ’t Weegje, de duinen, wilde bloemen en polderlandschappen in beeld. Het is voor de Waddinxveense de derde expositie in het Gouwedorp (eerder was ze te zien in de restaurants De Gouwe Dis en ’t Baarsje), maar haar zesde in totaal. Neel van Oosten is een autodidact. De aan de Lindengaarde wonende huis vrouw etst sinds het najaar van 1985. Sindsdien is ze de nauwkeurige techniek van het etsen steeds beter onder de knie gaan krijgen. De pers staat op de zol derkamer in haar huis. De te exposeren etsen in Bibelot zijn te koop en kosten tussen de 25,- en 75 ,- Het werk van Neel van Oosten is te zien tijdens de lunches en diners in het jubilerende restaurant, maar ook voor bezoekers die niets komen eten elke za terdagmiddag vanaf drie uur. Caroline en Ton Ververs van Bibelot hebben met de etsen van Neel van Oos ten hun derde expositie in huis gehaald. Eerder exposeerden in hun restaurant kunstenaar Theo den Boon en fotografe Brigitte van Raay. Het bedrijfsvoetbal wordt door het Sportweekcomité aantrekkelijker ge maakt door aanpassing van de regle menten voor deelname en een betere toepassing daarvan door de voetbal commissie. Belangrijk is echter de spor tieve sfeer rond het bedrijfsvoetbal. De resultaten mogen niet ten koste van al les worden gehaald. De wedstrijden van het bedrijfsvoetbal worden gespeeld op de terreinen van de voetbalvereniging Waddinxveen. Het De deelnemer(sters) mogen maar voor één elftal uitkomen. In het verleden werd tegen deze regels nog al eens ge zondigd, maar dit keer zal hierop streng worden toegezien. Overtreding van het inschrijvingsregle- ment betekent voor de betreffende spe- ler(ster) uitsluiting van verdere deelne ming aan het tournooi en kunnen de wedstrijden van het elftal waaraan hij of zij onreglementair heeft deelgenomen worden omgezet in een 3-0 nederlaag. De opgestelde regels lijken wat streng, maar dat is niet het geval. Het is onmo gelijk zonder regels te werken, omdat anders de chaos in de hand wordt ge werkt. Het bedrijfs- en straatvoetbal vindt in principe plaats op maandag 18 woens dag 20, donderdag 21vrijdag 22, maan dag 25, woensdag 27, vrijdag 29 mei en de finale op zaterdag 30 mei. Het damesvoetbaltournooi wordt ge speeld op woensdag 20, dinsdag 26 en een eventuele finale op zaterdag 30 mei Inschrijvingen uiterlijk 17 april bij G. Schouten, Acaciastraat 40. Het bedrijfsvissen zal plaats vinden op zaterdag 30 mei in de Gouwe tussen de Burg. Trooststraat en de St. Victor- straat. Het begint om 19.00 uur en het eindigt om 21.30 uur. Een bedrijfsteam moet bestaan uit vijf personen. De or ganisatie is in handen van de hengel- sportvereniging Waddinxveen. Het bedrijfsdammen wordt georgani seerd door de damvereniging Excelsior en zal worden gehouden in het vereni gingsgebouw Het Trefpunt. De wed strijden worden gespeeld op dinsdag 19 mei en een bedrijfsteam moet bestaan uit vier personen. Het bestuur van de damvereniging hoopt op een grote deelname. Indien er te weinig animo voor dit tournooi be staat en er te weinig gegadigden zijn gaat het tournooi niet door en dat zou erg teleurstellend zijn voor het bestuur van Excelsior, maar ook voor degenen die zich dan al hebben ingeschreven. Gezien echter dè belangstelling voor de andere damtournooien mag worden aangenomen dat de zaal van Het Tref punt overvol zal zijn. Oscar Balbuena, oud-advocaat en sinds 1981 directeur van de dit jaar 10 jaar be staande Peruaanse ontwikkelingsorga nisatie CIDIAG, is dezer dagen met vertegenwoordigers van 11 Latijnsame- rikaanse landen bijeen op een NOVIB- symposium. De NOVIB is ook de Nederlandse ont wikkelingsorganisatie die het door Waddinxveen in de Peruaanse hoofd stad Lima moreel en financieel gesteun de project sinds 1977 begeleidt. WADDINXVEEN - In de Waddinx veense gemeenteraad is de PCW-fractie zich blijven verzetten tegen een jaarlijk se subsidie van 800 gulden aan het Vre desplatform Waddinxveen. Volgens woordvoerder Kees Senneker is dit platform politiek bezig en is het beslist niet waarde- en norm vrij In die opvatting werd hij gesterkt door affiches van de gezamenlijke vredes groepen met de tekst ’’Tegen kernwa pens en tegen het wapencircus”. ’’Gemeenschapsgeld mag niet worden gebruikt voor het uitdragen van een po litieke overtuiging”, oordeelde Kees Senneker namens de PCW-fractie in de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering. PvdA-raadslid Charles Wijnen bestreed die visie en sprak van een objectieve en niet-partijpolitieke werkwijze van het Vredeplatform Waddinxveen. Hij vroeg zich zelfs af of 800 gulden per jaar geen te laag subsidiebedrag was. De socialist zag, evenals PvdA-wethou- der drs. Martin Kraaijestein - die ook nog even vinnig in debat ging -, geen re den om de gevraagde subsidie te weige ren. De raadsmeerderheid deelde die mening. het programma van de Sportontmoeting is uitgebreid met de zaterdag. Op deze zaterdag zal het programma worden ge combineerd met het sportweekfeest in het zwembad, waar dan ook de prijsuit reiking zal plaats vinden. Een minder prettige wijziging is <jat voor het eerst moet worden overgegaan tot het heffen van een inschrijfgeld. Aan het heffen van een inschrijfgeld is onmogelijk te ontkomen door de aan het organiseren van het evenement ver bonden hoge kosten en met name geldt dat voor de zaalhuur. Het inschrijfgeld bedraagt 50,- per deelnemende ploeg. Verenigingen ech ter die een onderdeel organiseren en geen barinkomsten hebben krijgen een reduktie van 25,-, zodat de inschrij- vingskosten dan netto 25,- bedragen. Ondanks het teleurstellende over het inschrijfgeld verwacht het Sportweek comité toch weer een grote deelname, en eventueel ook het zich belasten met de organisatie. Na inschrijving ontvangt de deelnemende ploeg zo spoedig moeglijk gegevens met een programma en voor zover er vragen zijn geeft Jan van Leeuwen, Kerkweg 169, tel. 12412 alle gewenste- en gevraagde inlichtin gen. WADDINXVEEN - De in Lima wonende Oscar Balbuena (49) heeft zaterdagmiddag in de stro mende Nederlandse lenteregen en - wind de Limaweg in de woonwijk Zuidplas voorzien van een heel tingskerk aan de Groensvoorde houden speciaal naambordje. Op dit blau- het Christelijk Waddinxveens man nenkoor De Gouwestem en het inter kerkelijk jongerenkoor Meeting zater dagavond 11 april een grote zangavond. këlingssamVnwerking “(cöJperaci- Aan deze zangavond, die om half negen xjL. begint en toegankelijk is tegen betaling van vijf gulden (scholieren hebben vrije toegang), werken mee de Waddinx veense sopraan Riet den Hertog en de Boskoopse organist/pianist Ben Kra mer, die de beide koren, de soliste en de samenzang begeleidt. De leiding is in handen van de televisie- presentator Sipke van der Land, die ook een korte meditatie zal houden over ’’Geloven in oost en west”. Voor de sa menzang staan een aantal bekende en geliefde liederen op het programma. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het werk van de Stichting ’’Vervolgd Christendom” die gelovigen in de communistische wereld helpt. WADDINXVEEN - De Amersfoorte verzekeringsmaatschappij Levob be taalt toch de ziekenhuisbehandeling van de Waddinxvener Robin de Vries, die in november vorig jaar zijn hand zwaar verminkte bij het afsteken van verbo den vuurwerk. Over deze uitkering was strijd ontstaan omdat de jongen te veel eigen risico had genomen. Robin’s ouders moeten in de kosten wel 2.500,- bijdragen (inclusief duizend gulden eigen risico) omdat hun zoon be ter had moeten weten. Maar omdat bij het dramatische gebeuren ook anderen sterk betrokken waren betaalt de verze keringsmaatschappij de rest van de dok ters- en ziekenhuiskosten. Wat die ’’anderen” betreft wordt ge doeld op de twee vrienden van Robin de Vries, die na de ontploffing van de vuur- werkbom eerste hulp verleenden, en de onbekend gebleven leverancier van het levensgevaarlijke vuurwerk, ondanks onderzoek daarnaar van de Waddinx veense rijkspolitie. wordt aantrekkelijker WADDINXVEEN - De Sportweek Waddinxveen 1987, die wordt gehou den van vrijdag 15 mei tot en met woensdag 3 juni, drijft op de voetbal sport. Niet alleen het bedrijfsvoetbal, dat een stuk aantrekkelijker zal worden gemaakt, maar ook het wijk- en straatvoetbal en het damesvoet bal zijn belangrijke ingrediënten van de nieuwe editie van de Sportweek Waddinxveen, die opnieuw het onderdeel Sportontmoeting zal bevatten. In de trouwzaal van het gemeentehuis krijgt PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein van OsCar Balbuena een mini-burgemeestersstaf aangeboden, een Peruaans teken van gezag. De woorden van de CIDIAG-directeur wor den vertaald door Louise Perbal, lid van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). v - 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13