Boom Eind deze maand weer Kindermarkt Lions Dj Vakantiekampen van De Bonkelaar op twee auto’s Expo open Voorwaarts in Zwammerdam OPGAVE VOOR KINDERMARKT Stichting Waddinxveense Peuter speelzalen brengt jaarverslag uit Janny de Rijke exposeert bij Rode Kruis Gouda Feestelijke opening kantoorpand Gouwe-IJssel Zanger Wim Pols in koffiebar BISSCHOP OP BEZOEK Daklozen avond NIVON is afgelast IN HUN NIEUWE ZAAK! WENST MIA EN WIM RIP VEEL SUCCES SOS-Kinderdorpen Vertrouwde plekken Huisvesting A cti v iteiten commissie A rb ei dsv er korting A Vijfde peuterspeelzaal Doelstelling WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 APRIL 1987 INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt van de Noteboom). Het interieur van het nieuwe kantoor van de regionale kruisvereniging Gouwe-IJssel aan de Nesse. (Foto: Sjaak blijven onveranderd lang Moerkapelle Oranjestraat 16 Postbus 14 (01793) 1240" Leeftijd: Adres: Rustend huisarts Pvan der Linde temidden van de ouderen op de tweedaagse huisvlijttentoonstelling in het Anne ^rank-centrum. Foto: Sjaak Noteboom). J Wachtlijsten met peuters Ik kom alleen Ik kom samen met: AANNEMINGSBEDRIJF o. DE GRAAF B.V. Een ’’tweeminutenschets van de Waddinxveense Janny de Rijke. WADDINXVEEN - De wachtlijsten voor een plaats op één van de vier peuterspeelzalen van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Lionsclub Waddinxveen op 30 april 1987. Ik doe graag mee aan de kindermarkt Naam: WADDINXVEEN - Twee vakantiekampen, een week met vakantieacti- viteiten en een hobbybeurs. Dat zijn een aantal van de evenementen, die het buurtcentrum De Bonkelaar dit voorjaar en deze zomer op het pro gramma heeft gezet. de exploitatie van de bij de Stichting aangesloten peuterspeelzalen. Het stichtingsbestuur bestaat uit ten minste 3 en ten hoogste 13 personen en is samengesteld uit ouders/verzorgers Gewoontegetrouw wordt deze kinder markt gehouden op het parkeerterrein Beukenhof aan de Kerkweg-Oost. De Lionsclub zet daar een groot aantal marktkramen en tafels neer, waar kin deren van 6 tot 15 jaar van alles kunnen verkopen aan het Waddinxveense pu bliek, net als op de echte markt. Er kan van alles verkocht worden: oude spullen, speelgoed, boeken, platen, sie raden, bloemstukjes en allerlei andere (ook zelfgemaakte) dingen. De jongelui kunnen ook een optreden verzorgen als muzikant. Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op 19 april inleveren bij: Th. Blom, Jacob Catslaan 1 of bij: D. van Doorn, Prins Bernhardlaan 5 (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken) WADDINXVEEN - Morgen - donder dag 2 april - brengt de Rotterdamse bis schep mgr. dr. Ph. Bar een bezoek aan de room-katholieke St. Victorparochie. De bisschop zal om zeven uur voorgaan in een eucharistieviering in de St. Vic- torkerk aan de Zuidkade en is vanaf acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te gast tijdens een infor mele bijeenkomst. De Lionsclub wil met deze kindermarkt geld inzamelen voor SOS-kinderdor- pen, een organisatie die geweldig goed werk doet voor kinderen uit arme lan den. Daarom verkopen zij zelf op de kindermarkt ook wat spullen, waarvan de opbrengst naar SOS-kinderdorpen gaat. De Lionsclub vraagt ook aan de deelne mende jongeren om een deel van de winst voor deze arme kinderen af te staan. Dat laatste blijft natuurlijk vrij willig, maar wie dat doet maakt nog meer het motto "kinderen voor kinde ren” waar. De Waddinxveense meisjes en jongens die mee willen doen kunnen het insch- Met de herschikking van scholen in de Groenswaarden (samenvoeging mr. A. de Roosschool met de Leon van Gelder- school) en de ontvolking van bijzondere basisscholen bestaat de mogelijkheid dat er te verplaatsen peuterspeelzalen kunnen komen in de mr. A. de Roos school aan de Wingerd en de Mgr. Bek kersschool aan de Peter Zuidlaan. Volgens het stichtingsbestuur zijn peu terspeelzalen in Waddinxveen ver trouwde plekken waar peuters onder deskundige leiding allerlei activiteiten kunnen ontplooien. Het nieuwe Gas- een adequate huisvesting een eerste vereiste. In Waddinxveen zijn nu vier peuter speelzalen: Ketelbinkie in De Paddes toel aan de Lijsterbesstraat, Pieter Pie- rebas in het ketelhuis van De Gouwe- bloem aan de Tollenslaan, Kabouterhof in een houten gebouw aan de J.W. Fri- soweg en Hummelhonk in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. rijfformulier uit dit Weekblad voor Waddinxveen knippen, invullen en af geven op ’én van de twee genoemde adressen. Men mag ook samen met een paar andere kinderen komen. Voor je eigen droomwereld. Er zullen in die week muziekinstrumenten worden ge maakt en kostuums en er zal een lampi onnenoptocht worden gehouden. De week zal op vrijdagavond 7 augustus met iets speciaals worden afgesloten. Voor deze activiteiten zijn veel vrijwilli gers nodig om het geheel in goede ba nen te kunnen leiden. Er zijn mensen nodig om de groepen te begeleiden, maar bijv, ook mensen om te koken. WADDINXVEEN - Twee en een half uur zal erop Koninginnedag 1987 - donderdag 30 april van 10.00-12.30 uur - dank zij het initiatief van de Lionsclub Waddinxveen weer sprake kunnen zijn van een kindermarkt. Op dinsdag 5 mei wordt er in De Bonke laar een hobbybeurs gehouden. Tijdens deze hobbybeurs zullen met name de mindervaliden kans krijgen om hun hobbies te presenteren. Mindervalide mensen komen door hun handicap vaak tot zeer creatieve hob bies. Als een minder valide persoon die hobby eens aan het publiek wil tonen dan kan dat op 5 mei in De Bonkelaar. De kosten zijn 6,- en daar zit inbegre pen een kop soep en twee broodjes. Binnen De Bonkelaar zijn alle ruimten met een rolstoel bereikbaar. zo’n groepje hoeft maar één strookje te worden ingevuld. De Lionsclub verzoekt iedereen die aan de kindermarkt wil meedoen zich bin nen twee weken op te geven. Zo’n week voor Koninginnedag krijgen de deelne mers van de Lionsclub een brief waarin alles over de kindermarkt komt te staan. Het gaat weer een gezellige hap pening worden. en mensen en hierdoor ook verrassend anders van stijl. Er is gewerkt met verschillende technie ken, zoals gouache, aquarel, potlood en pastelkrijt. Janny de Rijke heeft haar opleiding genoten op de Vrije Acade mie in Rotterdam; de laatste periode toegespitst op mode-illustraties. In het donorcentrum zijn de afgelopen tijd verscheidene goede exposities te zien geweest, hopelijk wordt hier ook in de toekomst een goede gewoonte van gemaakt. WADDINXVEEN Rustend huis arts P. v.d. Linde heeft het aan het begin van de door hem geopende tweedaagse huisvlijttentoonstel ling voor ouderen in het Anne Frank-centrum nog maar eens dui delijk gezegd: Blijf actief bezig met hoofd en handen. Donderdag en vrijdag lieten tien tallen bedrijvige oudere Waddinx- veners zien wat ze zoal maken: handwerken, schilderijen, etsen, aquarellen en allerlei andere kleine en grote werkstukken. Daarnaast waren er voor de bezoekers dem onstraties stoelenmatten, tapijt- knopen, bloemschikken, graveren, kantklossen en handwerken. Dokter van der Linde was jaloers op de mensen die zo creatief met hun handen bezig zijn. Hij brengt daar zelf niets van terecht, maar staat daarentegen wel op de fiets zijn mannetje. Op initiatief van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH), voorgezeten door de immer actieve mevrouw A.C.M. Moerings-Ver- weij, had de gepensioneerde arts een getekende pop een prik met een gigantische injectiespuit toege diend, waarna er belgerinkel en muziek klonk bij wijze van officiële opening. De huisvlijttentoonstelling voor ouderen werd nu voor de tweede maal gehouden. De eerste was in 1985. WADDINXVEEN - De avond die het NIVON, afdeling Waddinxveen, don derdagavond 2 april om acht uur in het buurtcentrum De Boog zou houden over het Internationaal Jaar van de Daklozen (Habitat) kan wegens om standigheden niet doorgaan. Op deze avond zou Emka Krösschell- Koopmans, secretaris van de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, ingaan op de betekenis van dit thema-jaar. Omdat het NIVON op korte termijn geen andere avond kon organiseren is van het houden van de aangekondigde avond afgezien. Op 1 februari 1986 werd gestart met de 4e peuterspeelzaal, die op 6 maart 1986 officieel als Hummelhonk werd ge opend. Onderdak werd gevonden bij de voetbalvereniging Waddinxveen. Na de huisvestingsperikelen van de afgelopen jaren was dit een verheugende ontwik keling. De huisvesting van Kabouterhof aan de J.W. Frisoweg blijft onderwerp van ge sprek. Een door de gemeente dit jaar af te ronden onderzoek naar de accommo datiemogelijkheden binnen Waddinx veen zal vermoedelijk ook gevolgen hebben voor de huisvesting van Kabou terhof. De peuterspeelzalen Ketelbin kie en Pieter Pierebas kenden geen spe cifieke problemen. matie over de stichting werd verspreid in de wijk Zuidplas en bij de opening van het seizoen van speeltuin het Von delpark. In het kader van de arbeidsverruimende maatregelen is bij het bedrijfsleven en de overheid de arbeidstijdverkorting in gevoerd. De maatregel is vooral be doeld om ruimte te creëren voor extra arbeidskrachten. De financiering is ge vonden in het niet uitbetalen van de prijscompensatie. De medewerkers krijgen hiervoor in ruil, echter als compensatie extra vrije uren. In verband hiermee is dit jaar het aantal invalleidsters uitgebreid tot 4. Dit betekent in feite een verdubbeling van het huidige aantal van 2 invalleid sters. Met haar brief van 22 oktober 1986 heeft ook het college van B. en W. haar goedkeuring gegeven aan deze vorm van arbeidsduurverkorting. Nadat de gemeente goedkeuring had gegeven kon de ATV officieel binnen de stich ting worden ingevoerd. Volgens de CAO Welzijnswerk, welke geldt voor de stichting is echter bepaald dat de ATV met ingang van augustus 1985 reeds van toepassing is. Voor de leidsters houdt dit in dat zij met terug werkende kracht nog recht hebben op ATV. Aangezien het om praktische redenen voor de leidsters onmogelijk was deze uren in 1986 op te nemen is door hen be sloten af te zien van de rechten op ATV. Concrete invulling zal dan ook eerst met ingang van 1 januari 1987 plaatsvinden. Voor het stichtingsbestuur is vooral van belang geweest bij de keuze dat op deze wijze daadwerkelijk extra mensen aan getrokken kunnen worden voor het WADDINXVEEN - De eerste zware zuidwesterstorm van dit voorjaar is vo rige week vrijdag ook Waddinxveen niet ongemerkt voorbijgegaan. Dat hebben de Waddinxveense rijkspolitie en de" vrijwillige brandweer goed ge merkt. Het begon in de Dorpstraat waar van een bouwvallig pand dakpannen vielen. Door tussenkomst van de brandweer werden de dakpannen van het dak ge haald. Een zijgevel werd middels bal ken gestut. De Dorpstraat is enige tijd voor het verkeer gesloten geweest. Op de Apollolaan brak een tak van een populier af. Buurtbewoners wisten de tak in het gemeenteplantsoen te wer ken. Op de Beijerincklaan en Noord- ringdijk waaiden verkeersborden en verkeersafzetmaterialen om. Op de Peppelhorst waaide een boom om. De neervallende boom kwam te recht op twee geparkeerde auto’s. De brandweer verleende ook hier assisten tie voor het in stukken zagen van de boom. Drie bomen bij het Anne Frank-cen trum waren ook niet bestand tegen de aanhoudende wind. Nadat zij geveld waren door de wind droeg de bran dweer ook hier zorg voor het opruimen van de bomen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse (achter de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost) treedt vrijdagavond 3 april om half negen op de zanger Wim Pols. Hij is behalve als zanger ook bekend als samensteller en presentator van het EO-radioprogramma ’’Country Trail”. ’’Omdat Wim Pols een waardevolle boodschap in zijn liedjes weet te leggen is het goed niet in het muzikale gedeelte te blijven steken. Zijn teksten zijn zeer de moeite waard”, aldus het organise rende koffiebarteam. De Schaapskooi is geopend vanaf kwart voor acht en gra tis toegankelijk. Voor de activiteitencommissie is 1986 een uitdaging geweest. Allereerst was daar de opening van de 4e peuterspeel zaal in de nieuwe wijk Zuidplas. De of ficiële ingebruikneming vond plaats op 6 maart 1986. Wethouder drs. M. Kraai- jestein verrichtte de openingshande ling. Kinderen, ouders, verzorgers en geno digden konden daarna de nieuwe peu terspeelzaal bekijken en kennismaken met de leidsters. Ondertussen kon men genieten van de grappen en grollen van clowns. Ook op de braderie in de Dorpstraat was de Stichting aanwezig. Hoewel de voorbereidingstijd slechts kort was bleek het mogelijk het informatiemate riaal op tij d klaar te hebbenVoor de di rect betrokkenen betekende het echter wel tot diep in de nacht bezig zijn. Infor- WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense Janny de Rijke expo seert tot en met vrijdag 15 mei recent te ken- en schilderwerk in het bloeddonor- centrum van het Rode kruis Gouda in gebouw De Molenwiek aan de Gronin- gerweg 6 in Gouda. Ze is daar voor de tweede maal te zien op maandag, dinsdag en vrijdag van 8.00-14.00 uur en op woensdag en don derdag van 14.00-20.00 uur. Hingen er bij de opening van het bloed- donorcentrum in december 1985 aqua rellen van landschappen en stillevens van Janny de Rijke, nu is haar werk vrij wel uitsluitend geïnspireerd door mode Peuterspeelzalen blijven onveranderd lang. Eind 1985 wachtten 111 peu- i i ters (jn 1985 ng) beurt, waarvan er 44 plaatsbaar zijn (74) en 67 niet plaatsbaar (45). WADDINXVEEN - De brassband Voorwaarts heeft dinsdagavond mee gedaan aan het voorj aarsconcert van het Christelijk Gemengd Ontmoetings- koor in de hervormde kerk van Zwam merdam. De andere medewerkenden waren Li sette Emmink uit Alphen aan den Rijn, de organist Gert Hans uit Wilnis en de pianist Ben Kramer uit Boskoop. De al gehele leiding was in handen van Hed» zer van der Giezen. de gemeentelijke subsidie. De rijks- als als vertegenwoordigers van de aan gesloten peuterspeelzalen. Daarnaast zijn ook de leidsters met 2 personen ver tegenwoordigd. Het dagelijks bestuur wordt gevormd werk op de peuterspeelzalen, door de voorzitter, de secretaris en de penningmeester van het stichtingsbe stuur. Zij voert het dagelijks beheer, vertegenwoordigt de stichting naar bui ten toe en voert de bestuursbesluiten uit. In de zomervakantie worden er door het kinderwerkoverleg Waddinxveen ver schillende activiteiten georganiseerd. Allereerst worden er in de week van 27 juli tot en met 1 augustus twee vakantie kampen gehouden. In de week erna wordt er dan nog een week met activi teiten gehouden. Op maandag 27 en dinsdag 28 juli wordt er in Waddinxveen een kamp voor 6-, 7- en 8-jarigen gehouden. Op één van de twee dagen wordt er een uitstapje ge maakt en op de andere dag zijn er activi teiten in Waddinxveen zelf. Geslapen wordt er ergens in Waddinxveen. Vanaf woensdag 29 juli tot en met zater dag 1 augustus gaan de 9- tot en met 12- jarigen naar Schipborg te Drente. Daar zullen allerlei activiteiten in de bos- en waterrijke omgeving worden gedaan, zoals fietstochten. De fietsen worden meegenomen. Geslapen wordt er die dagen in een kampeerboerderij. Van dinsdag 4 augustus af zullen er in Waddinxveen allerlei activiteiten plaatsvinden rondom het thema Maak Dat staat er in het jaarverslag van de peuterspeelzalenstichting, dat het be stuur onder voorzitterschap van Rob Dijkhuizen aan het college van Ben W. heeft gestuurd. Volgens dit overzicht heeft de een jaar geleden ingebruikge- nomen vierde peuterspeelzaal aan de Sniepweg nauwelijks verandering ge bracht in de wachtlijsten met peuters. Onder plaatsbare peuters wordt ver staan de kinderen 2 1/2 jaar en ouder die in feite direct op een peuterspeelzaal te recht zouden moeten kunnen. Kinderen die nog geen 2 1/2 jaar zijn maar al wel aangemeld zijn (inschrijving is mogelijk vanaf 2 jaar) zijn nog niet plaatsbaar. "Het mag duidelijk zijn dat er in Wad dinxveen een sterke behoefte bestaat naar deze kwalitatief goede vorm van kinderopvang. Het bestuur blijft dan ook zoeken naar wegen om naar de steeds groeiende vraag van kinderop vang te voldoen. Hierbij is het beleid van het bestuur er op gericht de peuter speelzalen daar te vestigen, waar de be volkingsopbouw dit rechtvaardigt”, al dus het stichtingsbestuur in haar jaar verslag. De Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen meent dat gezien de ontwikkeling van de samenstelling van de bevolking in de wijk Zuidplas op langere termijn een extra peuterspeelzaal in deze wijk wel licht noodzakelijk zal zijn. Hierbij is WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag 3 april om vier uur zal de regi onale kruisvereniging Gouwe-IJs sel - de overkoepelende kruisorga nisatie voor Boskoop, Moerkapel le, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinx veen en Zevenhuizen - haar nieuwe pand aan de Nesse 22a Waddinx veen feestelijk openen. De kruisvereniging was jarenlang gehuisvest boven Het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12 in Waddinxveen. Door ruimte gebrek in het oude pand, was men genoodzaakt om uit te kijken naar een nieuwe behuizing voor het personeel. Deze werd gevonden aan de Nesse 22a, waar 8 personeelsleden per 13 februari hun intrek namen en waar men beschikt over accommodatie voor vergaderingen en bijeenkom sten. Het Groene Kruis-gebouw aan de Stationsstraat blijft haar functie van wijkgebouw in de Stations straat handhaven. Dus inclusief de uitleen van verpleegartikelen, de consultatiebureau’s en de spreek uren. Alleen de ledenadministratie vindt voortaan plaats vanuit het nieuwe pand aan de Nesse 22a. meenten die zij voor 1987 heeft vastge steld drastisch verlaagd. ”Dit zal wel licht in de toekomst ook gevolgen heb ben voor het sociaal cultureel gebeuren binnen de.gemeente Waddinxveen. De gemeente zal als gevolg hiervan moeten werken met een kleiner budget”, ver wachten de georganiseerde peuter speelzalen. De gevolgen op onderdelen zijn niet be kend. Voor 1987 is wel bekend dat de maatregel voor de stichting geen gevol gen zal hebben. Na 1987 is de zaak nog open. Het bestuur is evenwel van me ning dat de hoogte dan de ouderbijdra gen geen financiële belemmering mag vormen om gebruik te maken van de diensten van de Stichting. Het blijft ook in 1987 belangrijk dat de financiën strak in de hand worden gehouden zodat op een verantwoorde wijze met de beschik bare gelden wordt omgegaan. De Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen stelt zich tot doel het bevorderen van de ont wikkeling van jonge kinderen in de leef tijd van 2 1/2 tot 4 jaar. Dit zonder acht te slaan op levensbeschouwing en gods dienstige of politieke overtuiging. Dit geschiedt ondermeer door beharti ging van de gemeenschappelijke belan gen van de bij de Stichting aangesloten touderproject - particuliere kinderop- peuterspeelzalen. Dit betreft met name vang tegen betaling - raakt in steeds bre- J- ’-J 1 J r— - dere kring bekendVoor dergelij ke vor men van kinderopvang is veel geld no dig. De belangrijkste financiëringsbronnen vormen de contributies van de ouders en overheid heeft de gelden voor de ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17