Vechtpartij INDEBOMEN MET BORDJE Verkeerslicht ook niet alles I na ruzie op de weekmarkt Dient den Heer kreeg te laat waardering Ambtenaar koopt Zomerpostzegels BAZAR Verboden te crossen Failliet Harp en hobo droegen bij aan succes 8 Mei-beweging 9 mei in Zwolle FL»RIDk Zangavond met St. Victorkoor voor ouderen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Deel III Inbraken Grote stad Rijden door rood Ergernis Vernieling Auto gevonden Alcohol Riet den Hertog Aanrijdingen Hobo en harp Plannen Restaurant fj A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 APRIL 1987 WD-wethouder Karei van Soest bij het bordje 33E door van wat er is gebeurd na deze tijd. Amerikaanse linden. (Foto: Sjaak Noteboom). aangetroffen, staat op het politiebu reau. stieve voordracht zal in de toekomst haar liederen nog meer diepte en in houd geven zoals dat al te horen was in I know that my redeemer liveth uit de Messiah van Handel. Het is een genoe gen om naar Riet den Hertog te luiste ren. WADDINXVEEN - Het hoofd van de afdeling Welzijnszaken van de ge meentesecretarie, drs. C.J.M. Seelen, neemt volgende week dinsdagmor gen in het postkantoor aan de Kerkweg-Oöst de nieuwe Zomerpostzegels 1987 in ontvangst. deelnemers gingen meedoen. Dat de lichten ook voor een stukje veiligheid zorgen, lijkt steeds minder mensen te interesseren. Hun irritatie over ver keerslichten wordt dan afgereageerd met levensgevaarlijk verkeersgedrag. WADDINXVEEN - Edes Projectuit voering BV. Waddinxveen, is failliet verklaard na intrekking van de voorlo pig verleende surseance van betaling. Als rechter-commissaris is aangewezen mr. L.M.I. van Gooi en. als curator mr. A.H. Bos. Hoewel ik vind dat Waddinxveen in het algemeen een verkeersveilig en ver- keersvriendelijk dorp genoemd kan worden begint het er nu op te lijken dat we de grote stad een beetje willen gaan nadoen. De graagte waarmee het gemeentebe stuur zich op de aanleg van een ver- keerslichtinstallatie op het Koningin W'ilhelminaplein heeft gestort en het raadsbesluit van vorige week om het licht eveneens op groen te zetten voor verkeerslichten bij de nieuwe kruising Dreef-Sniepweg zijn daar evenzovele bewijzen van. We hebben al verkeerslichten bij de hefbrug over de Gouwe en bij het HA VO-Atheneum aan de Sniepweg. Bo vendien zijn er voetgangerslichten op de Sniepweg en op de Chopinlaan. Ze ker is dat dit aantal verkeerslichten in Waddinxveen zal worden uitgebreid. En dat verontrust me, hoe gek dat mis schien ook klinkt. Overal in het land is er namelijk sprake van een herbezinning op het nut en de noodzaak van verkeerslichten die in 50 jaar tijd hun opmars hebben gemaakt. Nieuw is het streven naar minder ver keerslichten, zodat de aanleg van die dure installaties kan worden geschrapt of uitgesteld. Met de toename van het verkeer, het harder rijden en de groei van het aantal ongelukken kon het eerst niet anders dan dat verkeerslichten orde in de chaos moesten brengen. Dat deden ze ook, maar ze zetten tevens de verkeersdisci- pline op de tocht. Het rijden door rood werd een nationa le sport waaraan steeds meer verkeers- Met een verkeerscirculatieplan en een verkeersveiligheidsplan in voorberei ding hoop ik dat Waddinxveen de cre ativiteit van vroeger weer terug weet te vinden. In de jaren zestig liep Waddinx veen namelijk voorop met eeq ver keersvrij Waddepad (dwars door de wijk Groenswaard 2) en de toen nog heel opvallend doorlopende trottoirs langs de Koningin Wilhelminasingel. Daarna gaf de gemeente zich langzaam maar zeker over aan woonerven in Groenswaard 3 en 30 km-regelingen in de Oostpolderwijk en deze dagen nu ook in de Zuidplas. Dat zijn in woon buurten verkeersvriendelijke maatre gelen, die duidelijk maken dat het ver keer daar op de tweede plaats staat. Wonen en buiten spelen gaan daar voor. Maar het besef moet doordringen dat het verkeer alleen nóg veiliger en vrien delijker gemaakt kan worden door ons zelf. Door een beter rijgedrag en door het zich houden aan de regels. Ver keersborden en verkeerslichten op zich richten te weinig uit. Daarom zou er in Waddinxveen, waar honderden verkeersbrigadiers ook nog eens mee helpen met het veilig laten oversteken van kinderen en volwasse nen, meer aan verkeersopvoeding ged aan moeten worden. Voor jong en oud. Want van verkeer valt veel te leren en wie is daar eigenlijk te oud voor WADDINXVEEN - Als er ergens een paar Waddinxveners bij elkaar zitten hebben ze het al gauw over het verkeer in dit dorp. Het verkeer is een vast on derwerp op avonden die in het gemeen tehuis en in de wijken worden gehou den. Ook al moet het dan soms gaan over de bouw van nieuwe huizen, de inrichting van de wijk, zoals straks de kunsttoe- passing langs de Dreef in Zuidplas, en plekken voor speelvoorzieningen: iede re keer opnieuw en bij het minste ge ringste komt het verkeer om de hoek kijken. Dat is natuurlijk niet zo verwonderlijk, want ook Waddinxveen is bevolkt met tegen de 24.000 verkeersdeskundigen. We hebben er allemaal verstand van als het om het verkeer, de verkeersveilig heid en de verkeersleefbaarheid gaat. Ik zei als dat als er ergens een paar Wad dinxveners bij elkaar zitten het verkeer al gauw één van de gespreksonderwer pen is. Want de ergernis is groot. Op de Sniepweg, de Noordkade en de Chopin laan wordt veel te hard gereden. In de Zuidplas, de Oostpolderwijk en de Vondelwijk is veel te weinig parkeer ruimte. Menige route naar en van school, het zwembad en de sporthal is niet zonder verkeersgevaar. Kinderen, bejaarden en gehandicapten kunnen niet veilig oversteken. De bewoners van de huizen langs de Juliana van Stolberglaan en de Kanaalstraat liggen te trillen in bed van het drukke en zware verkeer. Ouders, schoolbesturen en wijkcomi- té’s ijveren er dan ook voor dat er harde maatregelen worden genomen om aan de verkeersveiligheid en de verkeers leefbaarheid wat te doen. Veel te vaak gaat het dan helaas alleen maar om het op de weg schilderen van nog meer ze brapaden en de aanleg van meer ver- keerslichtinstallaties. M. M(»S De afdeling van de Mariënburgvereni- ging regio-Gouda wil belangstellenden in de gelegenheid stellen gezamenlijk met de bus naar Zwolle te gaan. De bus vertrekt om 8.00 uur ’s morgens vanaf station Gouda. De kosten zijn 22,50 per persoon. WADDINXVEEN - Bij de weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan ont stond vrijdag een vechtpartijtje, waarnaar door de Waddinxveense rijks politie een onderzoek is ingesteld. De schermutselingen begonnen toen een fietser een woordenwisseling kreeg met een aantal jongens. De woor denwisseling ontaardde in een vechtpartijtje in de achtertuin van de fiet ser, die achtervolgd was door de jongens. Hierbij vielen over en weer klappen. Er is een proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Als een imker gekleed plantte VVD-wethouder Ka rei van Soest vorige week woensdag langs de Dreef in de woonwijk Zuid plas Amerikaanse lindebomen. Van de wijkschool St. Jozef aan de Ka- naalweg in de St. Victorwijk zijn in het weekeinde drie regenpijpen vernield. In de nacht werden op het voetbalter- rein van WSE vernielingen aange bracht. Op twee velden werden de doel- netten kapotgesneden. Er ontstond een schade van ongeveer 300,-. In Waddinxveen werd een gestolen auto aangetroffen. De auto, een Opel Sena tor, bleek te Rotterdam ontvreemd te zijn. De auto is inmiddels teruggegeven aan de eigenaar. twee dingen: zingen is tekstbeleving, in getogen, dan wel stralend wanneer de tekst dat vraagt, pianissimo en fortissi mo, wanneer de componist dat aan geeft. Als het koor dan ook drie coupletten zing van gezang 455, naar een harmoni satie van de dirigent, dan missen we daarin een muzikaal hoogtepunt door de gelijke sterkte. Het ritinuando in Heer van hierboven van Wim Harden bol geeft de nodige spanning in dit mooie hedentijdse werk. Dan krijgt het zingen avontuur voor de uitvoerenden en wordt de spanning voor de toehoor ders voelbaar. Dan ’’gebeurde” er wat. Door zijn slingerend rijgedrag op de Piasweg trok een automobilist de aan dacht van surveillerende politiemensen. Bij controle bleek er drank in het spel te zijn. De man is een bloedproef afgeno men. Doordat hij al meerdere keren voor alcoholgebruik met de politie in aanraking is geweest, is zijn rijbewijs in genomen Een dag later werd een Maas- sluisenaar door de politie gecontro leerd, die eveneens te diep in het glaasje had gekeken. Ook deze man werd een bloedproef afgenomen. Tevens werd de man een rijverbod opgelegd. Ondanks dit rijverbod ging de man toch weer in zijn auto rijden, hetgeen hem een nieu we proces-verbaal opleverde. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een bromfietsverzekerings- plaatje. De bromfiets stond in de stal ling van de Prof. Kohnstamm-MAVO. Op diezelfde avond werd een nagenoeg volle krat bier ontvreemd uit de achter tuin van een woning aan de Mozartlaan. De verjaardagsgasten kwamen hierd oor onverwacht op een droogje te zit ten. Een lammy coat werd ontvreemd vanuit een bedrijf aan de Maarten Schouten straat. Diezelfde dag werd er aangifte gedaan van diefstal van vier siervelgen vanaf een personenauto. De auto heeft op di verse plaatsen in de gemeente gestaan zodat niet vastgesteld kon worden waar de velgen ontvreemd werden. Een jeugdige zwemmer kwam tot de ontdekking dat zijn in de garderobe van het zwembad achtergelaten nieuwe sportschoenen verwisseld waren. Een stel versleten sportschoenen waren voor hem achtergelaten. In de periode tussen twee dagen werd een vanuit een clubgebouw aan de J.W. Frisoweg een statief met bijbehorende lamp ontvreemd alsmede een valhelm en een jas. Vanaf een op de Nic. Beetslaan gepar keerde auto werd een achterlicht ont vreemd. Ingebroken werd er in een kelderbox aan de Wilgenhorst. De deur werd daar bij ingetrapt doch er werd niets ont vreemd. Vanuit een in aanbouw zijnde woning aan het Herbarenerf werd in de nacht een CV-ketel ontvreemd. De ketel was aan aangesloten en brandde reeds. Men kreeg toegang tot de woning door een raam te forceren. De enige vocale soliste deze avond, de Waddinxveense sopraan Riet den Her tog, kan men een zekere vocale groei niet ontkennen. Zij zingt met gemak en beschikt over een welluidende, heldere en toch warme stem. Dat kwam duide lijk tot uiting in Pie Jesu uit Requim (dodenmis) van Gabriël Fauré. De dramatische smeekbede God wil hen gena bewijzen wist ze goed te ver tolken. De natuurlijke sopraanstem van Riet zal ongetwijfeld nog meer rijpen. Expressie, gepaard gaande met suggey WADDINXVEEN - Een flink aantal mensen was vorige week.vrijdag avond naar de Ontmoetingskerk gegaan voor het jaarlijks concert van het Gereformeerd Kerkkoor Dient den Heer, dat zonder drukte en opwin ding was aangekondigd. De bezoekers kregen een gevarieerd vocaal- en intrumentaal programma voorgeschoteld. Waarschijnlijk in verband met de lijdenstijd droeg met name de vocale bijdrage een nogal sober karak ter. Alleen in de apotheose van alle medewerkers drong even de vreugde Michel, Leanne en Krista. Na afloop van het planten van de bomen werd voor de schoolkinderen in De Bonkelaar een film vertoond, welke het boomfeestdagthema van 1987 "Bomen en bijen”, tot onderwerp had. Zoals te doen gebruikelijk werden de kinderen hierbij een button, een boomfeestline- aal en een versnapering aangeboden. Tegen een bewoner van de Weremeus Buninglaan is proces-verbaal opge maakt doordat op zijn auto geen geldig deel III was aangebracht en de auto niet was voorzien van kentekenplaten. Naast het werk voor de storm kon de vrijwillige brandweer er dit weekeinde ook uit voor een autobrand. Op de H. Heyermanslaan vloog een auto in de brand. Oorzaak was vermoedelijk een professorische reparatie aan de zeke- ringkast van de auto. De brandweer doofde het vuur. In de vroege morgen vond een eenzijdig ongeval plaats in de bocht van een Beyerincklaan naar de kruising met de Dreef. Een wat vermoeide automobilist was weer klaar wakker nadat hij de af buiging van de weg te laat in de gaten had, waarbij hij de verkeersgeleidings- hekken en borden finaal uit de grond ramde. De auto liep flinke plaatschade op. Een jeugdige fietser uit Zevenhuizen kwam met zijn fiets ten val op de Sniep weg bij de spoorlijn. De fietser reed rechts van een andere fietser en sloeg plotseling linksaf, terwijl de andere rechtuit wilde. Door de val liep de fiet ser een beenbreuk op. Hij is voor on derzoek overgebracht naar het zieken huis. Ook vond een aanrijding plaats op de Jul. van Stolberglaan ter hoogte van het benzinestation. Twee elkaar tegemoet komende automobilisten kwamen met elkaar in aanrijding doordat zij beiden fietsers inhaalden. Hij klaarde het karwei - 130 bomen gin gen de koude grond in - samen met 140 leerlingen van vier basisscholen: de openbare Leon van Gelderschool, de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool, de hervormde Eben Haëzerschool en de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool. De liberale wethouder en de schoolkin deren plantten de bomen in het kader van Nationale Boomfeestdag 1987. Omdat het thema "Bomen en bijen” was had het lid van het college van Bur gemeester en Wethouders dat milieu in zijn portefeuille heeft zich in imkerste- nue gestoken. Ter gelegenheid van het planten van de eerste lindeboom is een bordje onthuld waarop een deel van de levenscyclus van de Amerikaanse linde is afgebeeld. Het bordje vermeldt de namen van de wethouder en de vijf kinderen die hem assisteerden: Charlotte, Esmeralda, De harpiste Carla Bos en de hoboïst Han Kapaan leverden een belangrijke bijdrage aan het succes van deze avond. Het is dan ook een goede gedachte ge weest van het koor het vocale af te wis selen met deze prachtige instrumenten. Vooral het Air en Rondo van Georg Fr. Handel voor hobo en orgel gaven door het speelse karakter een zekere verfris sing aan het concert. Het pittige werkje Cocierto de dos organos o dos arpas van J. Blanco gaf duidelijk weer dat Carla Bos het meest temperatuur gevoelige intrument, wat een harp tóch is, goed weet te bespelen. Het meest bijzondere van deze avond was dat de dirigent Ben Kramer afwisse lend de piano en het orgel bespeelde. Helemaal in zijn element was hij in een bewerking van hemzelf met een variatie over Gezang 299, toen hij achter de pi ano plaats nam en samen met Anton Lok een intrumentaal hoogstandje weg gaf. Dat Anton Lok op het orgel koor en so liste voortreffelijk begeleidde, mag hier zeker niet onvermeld blijven. Met bloe men, voor alle medewerkers, incluis de kosters, applaus en dankgebed, werd deze muzikale avond besloten. WADDINXVEEN - De opbrengst van de zaterdag door de protestants-christe lijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde te houden bazar wordt aan twee doelen uitgegeven: aanschaf en onderhoud van computerapparatuur voor school en de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen. die projecten heeft in Boven-Volta (Burkino Faso) en Peru. Op de schoolbazar, die duurt van 10.00 tot 15.00 uur, is ef voor iedereen veel leuks te beleven, zoals tientallen spelle tjes, Rad van Avontuur, verkoop van bloemen en planten, tafeltenniscompe- tities, hometrainerwedstrijden. Tevens wordt er een rommelmarkt, een modes how en een verloting gehouden. De opening van de bazar zal worden verricht door leden van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen en de kleuters van de groepen 1 en 2 van de De Savornin Lohmanschool. I n de week voor en na de bazar zullen er in alle groepen gastlessen gegeven wor den over Lima en haar bewoners. De leerlingen maken dan ook kennis met de taal en gebruiken van de inwoners van Lima. Op de bazar is er een ten toonstelling over het werk van de werk groep. Leerlingen van de school hebben daarvoor materiaal aangedragen. plus 35 cent (brief) en twee zegels van 55 plus 30 cent (briefkaart). Dit postzegel- boekje is handig om in tas of portefeuil le mee te dragen. Naast postzegels verkoopt het comité nog vele andere aantrekkelijke artike len gesierd met fleurige zomerse motie ven (postpapier, notitieblokjes, wens kaarten). De wensbrieven hebben dit jaar een vrolijk vlinderdessin van de hand van de Betuwse tekenares Phine Verhoef. Veel sociaal/culturele organisaties doen als sinds 1935 een beroep op de Zomer- postzegelopbrengst. De opbrengst liep vorig jaar helaas terug, reden om nu een extra inspanning te vragen aan allen die postzegels nodig hebben of de andere artikelen willen kopen. WADDINXVEEN - Noortje Meskers, Da Costaweg (tel. 13094) is in Waddinx veen het adres waar men zich kan aan melden voor of nadere inlichtingen kan inwinnen over de jaarlijkse manifestatie die de rooms-katholieke 8 mei-bewe ging op zaterdag 9 mei in Zwolle houdt. Op deze manifestatie staat de solidari teit van mensen centraal. "Aan mensen een boodschap” is het motto. Daar in Zwolle wil men vertellen dat rooms-kat- holieken een boodschap hebben aan el kaar en dat kerk pas daar werkelijkheid wordt waar mensen elkaar recht doen, behoedzaam met elkaar omgaan en eer bied hebben voor eikaars wijze van le ven. WADDINXVEEN/MOORDRECHT - De gemeente Moordrecht heeft een verbod uitgevaardigd voor het crossen met motoren en bromfietsen op de ter reinen en zandlichamen, deel uitma kende van de nieuw aan te leggen op- en afritten van de Coenecoopbrug. En dan natuurlijk alleen het Moordrechtse deel. Met de werkzaamheden rond de aanleg van de wegen naar de Coenecoopbrug is volgens Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland ongeveer 1,4 miljoen gul den gemoeid. Het crossen met motoren en bromfietsen zorgde voor steeds meer overlast. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 7 april om acht uur houdt de culturele commissie voor de ouderen en mindervaliden van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen weer een culturele avond in de to neelzaal van het Anne Frank-centrum. De avond wordt verzorgd door het rooms-katholieke Sint Victorkoor met het zingen van liederen uit de lijdenstijd voor de pauze en het zingen van liede ren van Pasen na de pauze. Tevens is er met enkele bekende liederen samen zang. Het Sint Victorkoor geniet een grote re putatie als koor. Het zingt uitstekend en het staat nu al vast dat deze zangavond een prachtige avond gaat wordenHet is dan ook de moeite waard het werk van dit koor te komen beluisteren. De com missie heeft gemeend, ter afwisseling van het gehele winterprogramma ook eens een zangavond te houden. Zoals al meermalen is vermeld is de avond toegankelijk voor alle Waddinx- veense ouderen en mindervaliden. Het is gebleken dat er nog steeds misver stand bestaat over het feit dat ook oude ren en mindervaliden even welkom zijn als de bewoners van het Anne Frank- centrum. Daarom dringt de commissie er regel matig op aan dat deze avonden voor alle ouderen en midervaliden in Waddinx veen zijn. Het is mogelijk dat een aantal ouderen niet alléén wil of kan komen. Dat is he lemaal geen probleem, want’ dan kan een introducee die de oudere of minder- valide begeleidt, meekomen. Voor hen die moeilijk ter been zijn is er een vervoersmogelijkheid, waarvoor men dan nummer 15555 moet bellen. Ik wil maar zeggen: verkeerslichten zijn ook niet alles. Denkt u bijvoorbeeld dat een automobilist die op de Juliana van Stolberglaan in de verte groen licht bij het KW-plein ziet in een rustig gangetje blijft doorrijden? Volgens mij niet. Meer groene lichten in Waddinxveen lokken uit tot sneller rijden. En als er ook nog groene golven komen - want straks hebben we (ik hoop het echt niet), verkeerslichten op het KW-plein, bij de Passage en bij het HA- VO-Atheneum - wordt er door menig een met constant hoge snelheid door <fe bebouwde kom gereden. Ik sta dus duidelijk niet te trappelen bij meer verkeerslichten, een ontwikkeling die hier met open armen tegemoet ge treden wordt. De landelijke ontwikke ling is ook een andere, want verkeers lichten en ook zebrapaden hebben het verkeer statistisch gezien niet extra vei liger kunnen maken in vergelijking met maatregelen als middenbermbeveili- ging, autogordels, valhelmen en een strengere alcoholwetgeving. Voorts werden diverse sieraden ont vreemd vanuit een woning aan de Bus- ken Huetlaan. De bewoonster had drie vrouwen en drie kinderen binnen gela ten die hadden verteld op vakantie te zijn en wat melk te willen warmen. Ter wijl twee vrouwen in de keuken bezig waren heeft de derde vermoedelijk kans gezien de diefstal te plegen. Diezelfde dag werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee vanuit de kleedruimte van de sportzaal van de sa menwerkingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg. In de portem- onee zat wat geld en diverse pasjes. In de nacht is getracht in te breken in een woning aan de Roemer Visscher- straat. Getracht werd een bovenlicht van de achterdeur te forceren met een schroevendraaier. Het is niet gelukt binnen te komen. De afgelopen week werden vijf fietsen ontvreemd. De fietsen stonden gestald op de beide stations. De Wingerd, de Noordkade en de J.W. Frisoweg. Ook werden drie fietsen aangetroffen. Van twee fietsen was reeds aangifte gedaan. Een derde fiets, een groene da mesfiets die op de W. de Rijkelaan werd Ds. P. A.C. Bongers opende het concert met een welkomstwoord en gebed, waarna Dient den Heer een werkje bracht van M. Cherubini. Het koor zong samen det de soliste Riet den Her tog het Engelse werkje Dear Lord of Mankind van Whittier/H.A. Chambers. Bijzonder technische hoogstandjes bood het programmadeel van het koor niet. Alleen Hymne van F. Mendels- sohn-Bartholdy was een werk dat tech nisch wat moeilijker lag dan de overige, vrij eenvoudige werken. In deze Hymne, een lofzang samen met Riet den Hertog, kwam het monumen tale karakter niet geheel tot zijn recht. Ben Kramer, de dirigent van Dient den Heer, gaf het koor niet de impuls die daarvoor nodig is. En dat is jammer. Muzikaliteit kan men Ben Kramer niet onthouden, integendeel, maar in zijn directie komt dat niet geheel uit de verf. Wat zwaar weegt in postitieve zin is de muzikale beleving en artistieke presta tie van zijn ensemble, waarvoor de waardering uitmondt in het applaus van de toehoorders. Die waardering liet te lang op zich wachten. Het publiek kreeg pas de handen op el kaar na het samenspel van de instru mentalisten Carla Bos (harp) en Han Kapaan (hobo). Zingen en zingen zijn Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek "Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep R TW uitsprak. aan de Limaweg dat informatie geeft over de zojuist geplante Diezelfde dag vond een aanrijding plaats op de kruising van de Kanaaldijk en de Burg. Trooststraat. Oorzaak van deze aanrijding was een bestuurder van een vrachtauto die tot de ontdekking kwam dat hij de Burg. Trooststraat niet in mocht rijden met zijn vrachtauto. Toen hij rechtdoor zijn weg wilde ver volgen volgde een aanrijding met een achterop komende auto. Een aanrij ding vond verder plaats op de Jul. van Stolberglaan, waarbij>een der partijen doorreed. Een bromfietser haalde een langzaam rijdende pers onenauto in waarbij de auto plotseling keerde. Hierdoor volgde de aanrijding. De automobilist gaf de schuld aan de bromfietser en reed verder zonder op gave van naam en verdere gegevens. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een tweede doorrijden na aanrijding vond die dag plaats op het Raadhuis plein. Hier werd een geparkeerde auto aangereden waarbij schade ontstond aan het achterportier. Ook vond een aanrijding plaats op de kruising Dorpstraat-Kleikade. Tijdens het achteruit rijden raakte een automo bilist een geparkeerde auto. Diezelfde dag vond nog een aanrijding plaats op de Dorpstraat. Een automobi list zag zijn weg geblokkeerd door de brandweer, die doende was op te treden vanwege stormschade. Toen de auto mobilist achteruit reed was achter hem een andere auto uit parkeerstand de weg opgereden. De achteruitrijdende automobilist ramde de andere wegge bruiker in de flank. De laatste liep zwa re plaatschade op terwijl de schade aan de achteruitrijdende auto meeviel door de aanwezigheid van een trekhaak. Een aanrijding vond er vervolgens plaats op de kruising Kon. Wilhelmina- plein-Willem de Zwijgerlaan-Jul. van Stolberglaan tussen twee personen auto’s. De aanrijding werd veroorzaakt doordat er geen voorrang werd ver leend. De beide auto’s werden zodanig beschadigd dat zij afgetakeld moesten worden. De toevallig passerende bran dweer maakte het wegdek schoon. Later op de dag ontstond een aanrijding tussen twee auto’s op het Noordeinde. Bij een parkeersteek werd een gepar keerd voertuig aangereden. Op de Groensvoorde-Wadde deed zich die dag ook een aanrijding voor. Door dat een automobilist in de veronderstel ling verkeerde dat de weg afgesloten was reed deze zonder achterom te kij ken weer achteruit waarbij hij een ande re auto raakte. Hij koopt ze dan van het plaatselijk co mité, dat zoals gebruikelijk weer een kraam in de hal van het postkantoor heeft ingericht. Uit de opbrengsten van de Zomerpostzegels konden dit jaar uit gaven worden betaald van de speeltuin vereniging De Overkant aan de Krom me Esse en het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Het onderwerp van de Zomerpostze gels 1987 is ’’monumenten van bedrijf en techniek”: 55 plus 30 cent stoomge maal Arkemheen te Nijkerk, 65 plus 35 cent watertoren Deventer en 75 plus 35 cent geelgieterij Joure. De ontwerper van de Zomerpostzegels 1987 is Rey- noud Homan uit Amsterdam. Er zal ook een postzegelboekje ver schijnen met daarin twee zegels van 75

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7