Internationaal tournooi FELLE STRIJD BIJ FLORIDA Volleyballers terecht in top Tweedeklasserschap De Gouwe aan zijden draad Bittere pil: Protest tegen WVZ afgewezen De Sperwer Damfinales zijn gestart Monsterwinst Mariska Boom werd tweede Winst Be Fair A-l WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Eerste elftallen Waddinxveen spelen gelijk Brenda Steunbeer in sporthal Competitieslot wordt voor WSK zeer benauwd Derde titel voor Kwiek Goede resultaten van Aeolus-jeugd HSW gaat de prijzen uitreiken van hockeyers Schoolschaak met 9 scholen en 54 leerlingen Junioren Waddinxveen-za. Heren Prijzen Waddinxveen-zo. Onderlinge Bittere pil Spannend Dames I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 APRIL 1987 Het 4e team toog ’s zondags naar leider- s r Opvallend was dat De Gouwe zaterdag niet in het normale spel kon komen, ze ker een verdienste van WVZ dat fysiek WADDINXVEEN - Nog steeds is niet bekend of het eerste zevental van De Gouwe-waterpolo behouden kan blijven voor de tweede klasse. Za terdag werd gelijk gespeeld (8-8) tegen het Zoetermeerse WVZ, terwijl komende zaterdag uit de strijd aangebonden moet worden tegen Katwijk, waarvan gewonnen moet worden. Als het een beetje meezit in deze play- offwedstrijden hoeven de Waddinxveners op het nippertje niet te degra deren. toch de meerdere van De Gouwe was. Het legde De Gouwe een speltype op waar de thuisclub weinig raad mee wist. Mede gezien de verhoudingen in het water kan De Gouwe een zeker compli ment niet onthouden worden voor de WADDINXVEEN - Een felle strijd kenmerkte de zaterdag en zondag in de sporthal ”de Sniep” gehouden clubkampioenschappen van Florida- badminton. Tussen zaterdagochtend negen uur en zondagmiddag vier uur was er aan de Sniepweg heel wat te beleven. De sportiviteit vierde hoogtij en blessures ontbraken. WADDINXVEEN - De postduiven vereniging De Sperwer heeft meeged aan aan een concours vanuit Roosen daal. Afstand 57 km. In concours 440 duiven. Gelost om 8.50 uur met matige oosten wind. Aankomst eerste duif 9.43 uur. Laatste 10.23 uur. Snelheid eerste duif 1027 m.p.m. Uitslagen: J. Toor 1-2-7-8-15-22-30, H. Metselaar 3- 28-29-33-40-58-85-88-91, A. Hofman 4- 19-21-41-64-106, J. Verbakel 5-26-27- 35-53-54-55-57-59-73-87, J. Jansen en Zn. 6-23-38-56-76-109, T. den Ouden 9- 89, J. Troost 10-18-25-75-80, R.v.d. Made 11-39-69-90-110, F. Middelkoop 12-50-52-77-79, C. Hofman 13-44-65- 97, E. v. Beek 14-17-34-45-70-94-96- 104, D. Heeren 16-31-37-102-103, D. Oskam 20-62, N. Hoogerdijk 24-43-46- 47-67-78-84, N. v. Vliet 32-49-71-92-93- 95-100, Daniël v.d. Spek 36, M. Ver beek 42. gewonnen werd, kan slechts een 10-0 nederlaag in de uitwedstrijd nog roet in het eten gooien. De prijzen werden als volgt verdeeld: groep 1: Jaco v.d. Beek, de Eendracht, Zevenhuizen; groep: Dirk Jan Molen dijk, Jozefschool, Ronald de Pater, Be thelschool; groep: Roosje v.d. Knaap, Eben Haëzerschool; groep 4: Wouter Bos, Rehobothschool, Moerkapelle; groep 5: Mark Jansen, Jozefschool; groep 6: Dion Kerkhoven, Jozefschool; groep 7: Mark Huizinga, Geref. Basis school; groep 8: Erwin Hindriks, Geref- Basisschool; groep 9: Jacqueline Hes- sing, Rehobothschool, Moerkapelle, Wouter v.d. Zee, Geref.Basisschool, Maryenne v.d. Gaag, Jozefschool. Hans van Woudenberg strooide Ket zand in de ogen door in de opening een pion kado te doen om even later gena deloos toe te slaan. In de partij Ellers- Versluis werd na het afbreken tot remi se besloten. WADDINXVEEN - De volleyballers van Be Fair staan terecht in de top van de eerste klasse. Ze veegden ditmaal het Bodegraafse Karssen-VSTS van het veld met 3-0 (15-3,15-6 en 15-6) en bleven zodoende stevig op de tweede plaats staan. Het eerste dafnesteam verloor met 3-1 van Thornax. WADDINXVEEN - Een monsterwinst van 9-0 behaalde de hockeyers van Waddinxveen op Alkemade uit Roelo- farendsveen, zodat de kans om te prom overen naar de derde klasse aanwezig blijft. De hockeysters speelden opnieuw ge lijk, ditmaal tegen Rijswijk (1-1). Het damesteam lijken zich met dit resultaat in de tweede klasse te kunnen handha ven. Bij de junioren veroverde Kwiek 1 een kostbaar punt tegen BTTV 2 en is daardoor nu 1 punt van de onderste plaats verwijderd. Kwiek 3 heeft een beste kans op de titel in de 3e klasse; het team heeft een voorsprong van 1 punt op concurrent Vriendenschaar 9 en in de laatste wedstrijd tegen Vrienden schaar is een gelijkspel voldoende om de vlag uit te kunnen steken. Ook op Eerste Paasdag 1987 zullen diverse nationale en buitenlandse clubvlaggen wapperen op het WSE-complex in de Oranjewijk (Foto: WSE). Het le team ontving het 2e van BC Ou- dewater uit de gelijknamige plaats. Ook zij kenden betrekkelijk weinig proble men, alhoewel beide heren in hun en kelspel het zeker niet cadeau kregen. De tweede heer moest zelfs in de 3e ga me het hoofd buigen. Uiteindelijk werd het een ruime 7-1 overwinning. WADDINXVEEN - Het was een be perkt Waddinxveens voetbalweek- einde. Waddinxveen-zo speelde gelijk (1-1) tegen Stolwijk, zodat de Waddinx veners de eerste plaats in de Goudse zondagscompetitie delen met Bergam bacht, Cabauw en Moerkapelle. Wad- dinxveen-za speelde eveneens gelijk (0- 0), maar dan tegen Linschoten 3. Be Fair 4 verloor met 0-1 van Bergam bacht. Be Fair 2 verloor met 2-3 van Noordwijk 3. Het 3e team zorgde tegen het 5e van ABC Zigo uit Alphen a/d Rijn voor de boeiendste en spannendste wedstrijd in deze competitieweek. De wedstrijd ging gelijk op. Een overwinning in zo wel de heren- als de damesdubbel zorg den voor een 5-3 eindoverwinning. Ech ter niet nadat beide partijen pas in de 3e game werden beslist. WADDINXVEEN - Op Eerste Paasdag (zondag 19 april) zijn Schotse, Engelse, Franse en Zwitserse voetballertjes te gast van de jeugd van WSE-voetbal op het sportcomplex aan de Willem de Rijkelaan. Daar wordt dan voor de zesde achter eenvolgende maal een internationaal tournooi voor C-junioren gehouden. Aan het tournooi wordt deelgenomen door 10 C-elftallen (12- tot 14-jarigen). De teams worden over twee poules verdeeld. De winnaars treffen elkaar in een finale. De aanvang is gesteld op 11.00 uur, de prijsuitreiking rond 16.30 uur. WSE heeft in de afgelopen jaren al vele buitenlandse clubs te gast gehad. Fransen, Duitsers, Engelsen, Denen en Amerikanen hebben in voorgaande seizoenen reeds hun krachten met de oranje-zwarten gemeten. - Voor het eerst worden er nu ook Zwitsers verwacht. FC Uster, afkomstig uit het ge lijknamige stadje in de omgeving van Zürich, valt deze eer te beurt. Schotland wordt door twee clubs vertegenwoordigd in Waddinxveen: Crosshouse BC en Pen nyburn BC. Deze clubs komen uit Kilmarnock en Kilwinning, twee plaatsjes onder de rook van Glasgow. Uit Engeland komt FC Mangotsfield (Bristol) over, en uit Frankrijk uit de banlieu van Parijs Rovenain. Vier Nederlandse clubs completeren het deelnemersveld. MSC Meppel, De Musschen (Rotterdam) en Fortuna Vlaardingen zullen tesamen met C-l en C-2 van gastvereniging WSE ervoor zorgen dat ook Holland een woor dje meespreekt. Vorig jaar moesten de Nederlanders in de Engelsen hun meerderen erkennen. Toen won Beverdean Barcelona (Brighton). Met spanning kijkt men in de Oranje wijk uit naar de nieuwe editie van het internationale WSE-tournooi. WADDINXVEEN - Vrijdag meldde zich bij de Waddinxveense tafeltennis vereniging Kwiek de derde kampioen, Kwiek 10 uitkomende in de 5e klasse. Dit team bestaande uit Dick Sol, Carry de Graaf en John van Luik, dankzij een voorsprong van 2 punten op concurrent Top 14, vrijdagavond tegen ditzelfde Top genoeg aan een gelijkspel om de ti tel binnen te halen. Dick Sol en z’n te amgenoten toonden zich echter duide lijk de sterkere en stuurden de Haa strechtenaren met een 6-4 nederlaag naar huis terug. de tocht” staat waardoor er eeuwig schaak dreigt. Alles hangt af van de zet die de tegen stander van Bloem heeft afgegeven. Het Toreneindspel van Van Vuuren met elk vier pionnen zal vrijwel zeker remise worden. W. van Gort heeft een voor hem typerende stelling met nog erg veel materieel op het bord. Als deze partij remise gehouden kan worden dan zit een gelijkspel er zeker nog in. Omdat ook de concurrentie punten ver speeld heeft (zo staat Reeuwijk met 4-3 achter tegen Nieuwerkerk en Messema- ker met 4-2 achter tegen SO ’81) zijn de kampioenskansen zeker nog niet geheel verkeken. Maar dan zal in deze wed strijd toch minstens een gelijkspel be haald moeten worden. Ondanks heldhaftige tegenstand heeft Egbert Schroten zijn tweemaal afgebro ken partij tegen oud-WSV’er Marcel den Haan uit de wedstrijd WSV 2 - Moerkapelle 2 niet kunnen houden. Hierdoor werd de stand 4-3 voor Moer kapelle. De laatste partij van V.d. Hoek, waarvoor WSV winst claimt, wordt gearbitreerd. In de onderlinge competitie van de De volleyballers leverden tegen Kars- sen VSTS een goede prestatie, temeer daar coach Van Diermen aanvoerder Paul van Yperen de gehele wedstrijd op de bank liet zittenDe kans op promotie is voor de Waddinxveners overigens mi niem. Zelfs bij behoud van de tweede competitieplaats is slechts sprake van promotie indien een ander team zich uit de competitie terugtrekt. En dat komt sporadisch voor. Een team dat zwaar in de degradatie- zorgen zit is Kwiek 8; weliswaar behaal de dit team een 6-4 zege op mede-degra- datiekandidaat ZTTC 2, maar daar ZTTC de week ervoor een overwinning had geboekt op Ilac 9, bleef de achter stand 1 punt en kan slechts een klein wonder hen redden. WADDINXVEEN - Brenda Steunbeer, de rechterhand van Arie Boxbeugel in het Veronica- programma Verona, komt op za terdag 18 april in de sporthal ”de Sniep” de prijzen uitreiken bij het vierde Edo-Bonsai-zaalvoetbal- tournooi. In de sporthal verschijnen zaal voetbalteams van Japanse bedrij ven als Nissan en Sony en ook de vorig jaar onttroonde bekerhouder Smit International uit Rotterdam is van de partij. Traditioneel wordt een TROS-ra- dio- en televisieteam uitgenodigd waarin onder andere Ron Brand- steder, Bram van der Weide, Jaap Jongbloed, Walter Tiemessen en Hein van Nievelt spelen. Als gastspelers komen Ferry de Groot (Arie Boxbeugel van Noord zee tv/Verona) en Maarten Span- jer mee. WADDINXVEEN - Het A-l voetba lelftal van Be Fair heeft zich zaterdag weer gemanifesteerd als topper uit groep 1 van de afd. Gouda. Thuis tegen Schoonhoven werd met 2-0 gewonnen Een team dat eveneens de titel voor het grijpen heeft is in de 6e klasse Kwiek 18. Na de 10-0 overwinning van afgelopen week, mo'êt de laatste wedstrijd tegen Bok 8 het kampioenschap brengen. Daar de thuiswedstrijd reeds met 9-1 dorp voor de ontmoeting tegen het 5e van BC Spotvogels. In een eenzijdige wedstrijd won men verdiend met 8-0. Het le en 3e team speelden ’s zondags thuis in sportzaal Groenswaard. Promotiekansen zijn er nog volop voor het 4e en 5e heren team van Be Fair, die beiden op de tweede plaats in de derde klasse staan. Ze gaan wellicht onderling uitmaken wie promoveert naar de tweede klasse. Het tweede damesteam kwam niet iri actie en voert nu samen met Zevenhui zen, dat met 3-1 van Radius won, de ranglijst in de eerste klasse aan. Moch ten zowel Zevenhuizen als Be Fair ko mende zaterdag winnen dan zal een be slissingswedstrijd moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen en promo veert naar de promotieklasse. De dames van coach Gerard Lupgens kwamen tegen Thornax niet verder dan één setwinst. Be Fair maakte een uitge bluste indruk en aan de 3-1-overwinning van Thornax viel niets af te dingen. Onnodig veel persoonlijke fouten in de eerste set leidden tot een 15-8 setverlies. In de tweede set, met Annemarie de Rooy in een aanvallende hoofdrol, haalde Be Fair een 8-11 achterstand op en won via 14-13 knap met 16-14 deze set. Wie in de derde set een fanatiek Be Fair had verwacht kwam bedrogen uit. In plaats dat de Waddinxveense profiteer den van de verwarring aan Thornax-zij- de lieten ze zich gewillig wegspelen, 15- 6 voor Thornax. In de vierde set keek Be Fair al snel te gen een 13-6 achterstand aan, nadat Be Fair de achtervolging had ingezet en in middels tot 13-10 was genaderd viel Gonnie Mastenbroek geblesseerd uit. Met Joke Baans en Annemarie de Rooy in de ploeg wist Be Fair tot 13-14 te na deren, maar bleek niet bij machte Thor nax van de overwinning af te houden (15-13). Zaterdag spelen de Be Fair-da- mes de laatste competitie-wedstrijd van dit seizoen tegen RIVA uit Rijswijk om 16.00 uur in sportzaal Groenswaard. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar afsluitende wedstrijd van de wintercompetitie. Er werd gevist in het Kanaal door Voorne en Putten. De vangst was over het algemeen rede lijk: 15 vissers wisten 33500 gr vis te van gen. De eerste vijf waren: 1. M.v.d. Toorn (5840 gr), 2. A. van Leeuwen (5680 gr), 3. R. Jenner (4680 gr), 4. W. Houtman (3240 gr) en 5. J. Verhoef (3080 gr). De prijsuitreiking van deze wedstrijd en de wintercompetitie is zaterdag 11 april in bar-bodega ’’Royal Inn” aan het KW- plein om 14.00 uur. Dezelfde zaterdag begint ook de zomercompetitie weer. De eerste wedstrijd wordt gevist in de Amstel (alternatief in de Haarlemmer- ringvaart). licht gehaald, bijvoorbeeld het mix- dubbel Joke Bos en Rob de Vries met hun grote stijging en Margo Hoogend- oorn met haar winst in de dames derde groep en Michelle Zweegman, als eer stejaars lid direct goed voor een 7e plaats bij de dames enkel en een vijfde plaats in de mix-dubbel met Rob Sik- king. In poule 4 namen Cor Stolker en Sjaak de Wit wat afstand van de overige 4 deelnemers in hun groep. Tegen Jan de Heer wist Cor volle winst aan te tekenen en Sjaak leverde goed werk door de taai te bestrijden Crone op een nul te hou den. Nico Grouw bracht Ben Guedda verlies toe in de 5e groep, waardoor Ni co meteen aan de leiding gaat. manier waarop werd gestreden. De eerste periode eindigde in 2-2. Doel punten van Eric van Leeuwen en Jaco van Tol. Niek de Leeuw mocht nog een strafworp nemen, doch de bal spetterde op de lat en bleef steken hoog boven in het net dat achter het keepersdoel hangt. De tweede periode was de meest opwin dende. Eindigend op 5-5 werden om en om de doelpunten gemaakt. Marcel Verhey: 3-2, Ron de Wild (WVZ) 3-3, Arjan Kneppers (WVZ) 3-4, Marcel Verhey 4-4, Arjan Kneppers (straf worp) 4-5, Jan Verwey 5-5. Derde periode: 6-5 Eric van Leeuwen, 6- 6 Bob Schilperoort, 7-6 Marco Kraak De beslissing lag toen in het vierde part. Ondanks goede inzet van De Gouwe- spelers werd het door Arjen Kneppers 7- 7. Alle bezoekers, die weer in grote getalen naar het zwembad was geko men, juichten toen Jaco van Tol 8-7 wist te scoren. Helaas moest toen Niek de Leeuw voor 45 seconden de kant op en kon WVZ wederom langszij komen. Einduitslag 8-8. Verder kreeg De Gouwe nog een bitte re pil te slikken toen afgelopen week be kend werd dat het ingediende protest in de uitwedstrijd tegen ditzelfde WVZ wegens ’’knoeien” met de tijd in de laat ste periode door de KNZB wegens ’’vormgebrek” werd afgewezen. Een dergelijk protest dient binnen 2 x 24 uur op het hoofdkantoor van de KNZB te liggen. De wedstrijd werd toen op een zondagavond gespeeld, ter wijl in Waddinxveen de eerstvolgende buslichting maandagavond is. Voeg daarbij het feit dat de Waddinxveense post via Den Haag wordt uitgeleverd, een dag extra dus, en het protest ligt niet eerder dan woensdag in Utrecht. Der halve een boete van de KNZB van 150,-. Pleister op de wonde was het feit dat het team van jongens A dit weekeinde kam pioen van hun afdeling werden. Met liefst 12-1 werd het Goudse Donk naar huis gestuurd. De vorige week kampioen geworden dames 1 ploeg leed dit seizoen een eer ste nederlaag tegen GZC 2. De poging om ongeslagen deze-competitie te be ëindigen gaat dus niet langer op. Een verrassing van het Florida-week- einde was de terugkeer van Ilona Groe- neveld op het eerste plan (clubkampioe ne dames-enkel), na vorig jaar nog vier de te zijn geworden. In de halve finale versloeg zij de kampioene van vorig j aar Conny v.d. Hijden met 11-5 en 11-7 en ontmoette in de finale Liesbeth van Bergeijk, die in de andere halve finale Herma Schwiebbe had teruggewezen. Ook Liesbeth ging "eraan”, met 11-5en 11-6, zodat zij de wisselbeker, beschik baar gesteld door Tuincentrum Florida, in bezit kreeg. Tevens werd Ilona geë erd voor het feit dat zij de 175 wedstrij den had gepasseerd in de competitie. Bij de heren ook een opmerkelijke fina list: Dick van Teijlingen, na in de halve finale knap Jean Lamaison verslagen te hebben met 15-7 en 15-12. De andere fi nalist en favoriet, Ronald Struys was hierdoor gewaarschuwd en liet zich dan ook niet de kaas van het brood eten en versloeg Dick met 15-5 en 15-7. Hij werd hierdoor voor de tweede ach tereenvolgende keer kampioen en be zitter van de wisselbeker van VanDien Verzekeringen. Derde bij de heren werd Jean voor Bert Wijnbergen, vijfde (zeer goed) Johan v.d. Ree en zesde Rob Sikking. Bij de dames werd overigens Conny v.d. Hijden derde na een enerverende drie games partij tegen Herma Schwieb be. Vijfde werd Mirande v.d. Zijden en zesde Inchela Schenkels. Grootste stijger bij de heren werden, in vergelijking met de plaatsing, Maarten van ArkeF samen met Nico Hoogend- oorn, die beiden maar liefst acht plaat sen omhoog gingen. In het gemengd-dubbel wederom be kende namen in de finale: Ronald en Mirande tegen Jean en Conny. Eerstge- noemden gingen met de wisselbekers aan de haal van bar sporthal De Sniep door gedecideerde Jean en Conny terug te wijzen met een 15-9, 15-12 overwin ning. Derde werden hierbij Dick en Ilona, vierde Bert en Liesbeth. Bekende na men weer maar, zoals voorzitter A.P. van Nes het uitdrukte, een terechte bel oning voor het vele trainingswerk wat deze sportlieden verrichten. Tijdens de prijsuitreiking werden nog enkele goede prestaties voor het voet- WADDINXVEEN - De laatste compe titiewedstrijd van het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV tegen de Alblasserwaard 1 uit Wijngaarden belooft een zeer benauw de zaak voor de Waddinxveense scha kers te worden. De wedstrijd was voor beide teams van zeer groot belang. Immers, bij winst zou WSV praktisch kampioen zijn, terwijl Alblasserwaard zou moeten degrade ren. Op verzoek van Alblasserwaard werden twee partijen vooruit gespeeld. Van Deelen aan bord een, behandelde de Franse opening niet op de juiste wijze en kon spoedig opgeven. Philipse moest alle zeilen bijzetten om een remise te bewerkstelligen. Hierdoor gewaarschuwd trok vrijdag avond het overgebleven zestal naar Wijngaarden. De wedstrijd verliep bui tengewoon spannend. Zeer geconcen treerd werd gespeeld waarbij zo min mogelijk risico’s werden genomen. Dat resulteerde in niet minder dan vijf afgebroken partijen na het verstrijken van de speeltijd. Alleen de partij van Kardol kwam tot een beslissing. Bij de overgang van opening naar middenspel werd hij geconfronteerd met een stu- koffer. Dat kostte hem een pion, later nog één, bij een volledig geruïneerde stelling. De voorlopige stand werd hierdoor 2 1/2 - 1/2 ir het voordeel van Alblasser waard. De afgebroken partijen van Smitskamp en Hans van Woudenberg staan echter gunstig. Ook Bloem heeft enig voordeel, hoewel zijn Koning ”op Waddinxveense Schaakvereniging is de laatste beslissing gevallen. Chris Roos endaal plaatste zich als vierde voor de nacompetitie. Zijn afgebroken partij te gen Van Deelen werd door de laatste re mise gegeven. Donderdag 9 april begint de dubbelrondige vierkamp, waarin Philipse, Van Vuuren, Hans van Wou denberg en Chris Roosendaal om het clubkampioenschap strijden. De twee weken geleden afgebroken partij Littooy-Prins is in remise geëin digd. Het nieuwe lid Roefs gaf zijn visi tekaartje af door P. van Offeren tqver slaan. Eric Claassen won van V.d. Hoek. Wolfs, enige tijd afwezig ge weest, heeft kennelijk de achtervolging ingezet om de opgelopen achterstand in te lopen. Vorige week werd Besemer verslagen. J. van Oort won van Ritter, die na een goede seizoenstart nu toch wel wat te rugvalt. Brinkhorst bleef Van Egmond de baas. De overwinning van Smit op Pensioen mag, gezien de stand op de ranglijst, normaal genoemd worden. Groenewold kwam tegen routenier De Bock (nog?) wat te kort. Opnieuw winst voor Hugo Zevenber gen. Deze keer moest Van Sandijk bui gen voor het jeugdig talent. Goor en Al- blas deelden het punt. D. van Offeren wist het Kardol wel lastig te maken maar moest uiteindelijk toch capitule ren. Muit hield wedstrijdleider Toren beek op remise. WADDINXVEEN - Met vier overwin ningen uit evenzovele wedstrijden kan de jeugd van badmintonclub Aeolus weer terugkijken op een succesvol com- petitieweekeinde. Het 2e team opende ’s zaterdags in Bo degraven de zevende wedstrijdweek met een vlotte 7-1 overwinning tegen het le van BC Bodelo. Alleen de tweede heer kon het in zijn herenenkel net niet bolwerken. Gezien de stand in de competitie moest Alkemade voor de Waddinxveense heren geen moeilijke tegenstander zijn. Dit bleek ook direct want Waddinxveen kwam al in de eerste 5 minuten voor met 3-0. Deze tendens zette zich de hele wed strijd door. Uit een aantal strafcomers en velddoelpunten van Kees Verheij v. Wijk en Eppo Roes en twee strafpushes van Peter Verweij en Pim Walraven kwam Waddinxveen tot de einduitslag 9-0. Nadat afgelopen week één punt werd binnengehaald tegen Rijswijk, speel den de Waddinxveense dames wederom gelijk tegen middenmoter Zoetermeer. Zoetermeer wilde het gelijke spel tegen Waddinxveen van het begin van de competitie kennelijk goedmaken want zij begonnen met een fanatiek offensief, waar Waddinxveen adequaat op re ageerde. De eerste helft verliep zonder duidelijk overwicht voor een van beide partijen. Vlak voor rust kon Waddinxveen echter toch op voorsprong komen door een doelpunt van Karin Faassen. De tweede helft bleef Waddinxveen goed spelen ondanks de steeds groter wordende druk van Zoetermeer op het Waddinxveense doel. Het lukte Zoeter meer echter pas in de laatste minuut een kans te benutten waardoor het toch nog gelijk werd. WADDINXVEEN - De eerste wed strijden van de diverse damfinalegroe- pen van Excelsior zijn van start gegaan. In de hoogste finalegroep, met als inzet de clubtitel, viel in de eerste ronde al een beslissing te noteren. Fred Zaad- hof, die dankzij een beter tegenstan- dersgemiddelde ten koste van Jaap van der Eist en Adriaan Blom in de finale groep belandde, startte uitstekend door in zijn eerste wedstrijd Ruud van Dijk te kloppen. In deze poule eindigde het duel tussen Kees Kramp en de jeugdige Tij men den Ouden in een puntendeling. Adriaan Blom en Teun Twigt legden in de 2e groep een goede basis voor poule- winst dankzij overwinningen op Jaap van der Eist, respectievelijk Teun Driesse. De nummers 1 en 2 van deze poule zullen ook deel gaan uitmaken van Excelsiors eerste achttal, dat het komende seizoen zal uitkomen in de Hoofdklasse van de Dambond Midden Holland. WADDINXVEEN - Negen scholen met 54 deelnemers hebben zaterdag in het Anne Frank-centrum meegedaan aan het derde schoolschaakkampioen- schappen voor basisscholen. Iedereen ontving de schaakbrochure ’’Schaak je al”, waarin de schaakregels op eenvou dig en duidelijk uitgelegd worden. Voor het schoolschaakkampioenschap namen de schaakvereniging WSV en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) de organisatie voor hun reke ning. Ze hadden alle basisscholen uit Waddinxveen, Moerkapelle, Moord recht en Zevenhuizen uitgenodigd om deel te nemen. Eerst werden er 2 voorronden gespeeld. Daarna volgde er een indeling in 9 groe pen van 6 spelers. In deze 9 groepen speelden de schoolkinderen nog een halve competitie. Voorzitter G. Bezemer van WSV reikte na afloop aan de groepswinnaars een prijs uit. Hij vertelde de kinderen te vens, dat de schaakvereniging een jeugdafdeling bezit, waar op de donder dagavonden van 7 uur tot 8 uur enthou siast geschaakt wordt. WADDINXVEEN - Mariska Boom werd bij de B-meisjes (16 jaar) in de sterk bezette 14e Parkloop in Schoon hoven een goede 1.900 meter en bezette de tweede plaats. De wedstrijdloop kan gezien worden als de afsluiting van het winterseizoen. Sinds vorige week zijn alle trainingen van de sportclub Antilope weer op de baan aan de Alberdingk Thijmlaan. De pupillen trainen op maandag- en op woensdagmiddag, de CD-jeugd, de AB-junioren en de senioren op dinsdag en woensdagavond. Ook zaterdagoch tend wordt getraind door deze ploegen. De damestrimploegen trainen nog steeds op dinsdag (overdag), dinsdag avond, woensdagmorgen, donderdag middag, terwijl de overige trimleden op maandagavond en zaterdagmorgen te recht kunnen. Op vrijdagmiddag vindt de tweede training plaats voor de CD- jeugd. Het zondagelftal van Waddinxveen speelde gelijk tegen Stolwijk (1-1). Het eerste en enige Waddinxveense doel punt werd gemaakt door Arie Plaisier na goed aangeven door Ed Sloof en John Speelman. De schietkansen waren in het sportpark ”de Sniep” voor de thuisclub maar spaarzaam. Diep in de tweede helft maakte Stolwijk de gelijk maker. Na een uiterst knullig gelijkspel (0-0) te gen hekkesluiter Linschoten 3 zijn de promotiekansen van Waddinxveen-za- terdag aanzienlijk verminderd. Afgaande op de veldverhoudingen had den de Waddinxveners met ruim ver schil moeten winnen, maar de voor- waartsen faalden compleet. Met een harde, schuin op het veld staande wind, drong Waddinxveen de Linschoters ver terug. De Waddinxveners maakten ech ter de fout teveel over links te spelen waar een geblesseerde Edwin de Vrindt maar tot weinig daden kon komen, ter wijl middenvelder V.d. Zaan totaal niet in de wedstrijd zat. De spaarzame momenten dat over rechts werd gespeeld, werd het ook meteen gevaarlijk. Arjan Brouwer had de juiste vorm maar helaas voor de Waddinxveners werd zijn goede werk niet afgerond. Een vrij harde voorzet van Brouwer werd door aanvoerder Kreuk verkeerd ingeschat waardoor tevens de mooiste kans van de wedstrijd om zeep werd ge bracht. Spits De Lange, die zichzelf uit de westrijd praatte, schoot maar net naast. Diverse scrimmages voor het Linscho ten doel werden in het voordeel van de uiterst povere Linschotenaren beslist. Kortom, het kat en muis spel, waarbij Waddinxveen de kat was leverde geen doelpunten op. Na rust eenzelfde spelbeeld met dit ver schil dat Waddinxveen slechts 1 kans kreeg. Aanvoerder Kreuk benutte goed de vrije ruimte en passeerde de Lin schoten keeper. Helaas voor alles wat Waddinxveen was werd de bal op de lijn voor de verdediger gekeerd. Teneinde raad bracht de Waddinxveen trainer Jaap Lips in voor Edwin de Vrindt. Lips nam de voorstoppersplaats in van Ed den Adel die naar de spits werd gestuurd. Het rendement was ech ter nihil, daar de hoge ballen bestemd voor Den Adel niet kwamen. Hoe chaotisch de Waddinxveen voor- waartsen acteerden mag blijken uit het feit dat libero Koele zelfs naar voren trok. Het leverde niets op. Waddinx veen verloor een duur punt en daarmee wellicht de promotie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21