W’veen wacht zuilenexplosie VVN werkt aan verkeersgedrag Grofvuilzoekers lopen in de weg i Zuidplas krijgt klein winkelcentrum Lezers schrijven ’n De bouw ervan start nog dit jaar Lehmann Troost EHBO-collecte Herman v. Vliet R. J. Smit Rommelmarkt Klaas de Vries Meer leden Lachfilm Teen wolf in De Bonkelaar Oud-wethouder S. Pille opent VVH-bazar RTW trapt in 1 april-grap PvdA-wethouder opent expositie bij M. Erkelens In mei weer 10-Gemeenten- fietstocht Nieuw kabel net in wijk Groenswaard 2 L.D. Burger beroepbaar als dominee TONEEL DE WADDE concerteert in de Brugkerk Tweedehands ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË- VLAAMS 2 Zuilen-explosie Abraham Goed doel ^RESTAURANT Steunpunt Onderwijs Verzuiling Verrijking i H WADDINXVEEN - De gemeente streeft er krachtig naar nog dit jaar te beginnen met de bouw van een klein wijkwinkelcentrum in de woonwijk Zuidplas. B. en W. hebben dat de gemeenteraad vorige week donderdag geschreven. KI Omdat wij deze maand ons tien jarig bestaan vieren, bieden wij u bij binnenkomst een aperitief aan. Bovendien hebben wij het hiernaast afgedrukte jubileum diner voor u samengesteld. De prijs bedraagt 50,- per couvert. Op de zaterdagavonden 11, 18, en 25 april en op de beide Paasdagen zal er voor sfeer volle muziek gezorgd worden. INFORMATIE en RESERVERINGEN: Kandidaat-predikant L.D. Burger met echtgenote. (Foto: Sjaak Note- boom). Champignons Dordogne -0- Entrecöte de Veau sauce 1'estragon -0- 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 APRIL 1987 Eind vorig jaar verzette het CDA zich tl Dessert Ir t i l WADDINXVEEN - Komende zater dag 11 april wordt er op de openbare Klaas de Vriessschool aan de Herman Heyermanslaan een Paasrommelmarkt gehouden. Op deze markt, die duurt van 10.00- 13.00 uur, is er voor elk wat wils; een grabbelton, ’’altijd prijs” spelletjes, een loterij, bloemen en planten. Ook voor de inwendige mens wordt ge zorgd: koffie met zelfgebakken cake, broodjes worst, buitenlandse lekkerni jen. Dat blijkt uit een wijziging in het han- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land. WADDINXVEEN - In het afgelopen winterse’zoen is het ledental van de Waddinxveense korfbalvereniging Kor- bis met twee gestegen van 186 naar 188. Dat blijkt uit een overzicht van de afde ling Rotterdam van KNKV, waarbij Korbis is aangesloten. Zo is de door handel- en exploitatie- maatschappij A.F. Troost BV te Wad- dinxveen gevoerde directie overgedra gen aan Intercaribbean Krause Neder land BV te Waddinxveen. WADDINXVEEN - Wat denkt u Zou Waddinxveen dit jaar definitief in het zuilentijdperk terecht komen Je zou haast denken van wel nu de Amster dammer Herman Makkink de Wad dinxveners deelgenoot heeft gemaakt van zijn kunstzinnig verlangen om onze nieuwste doorgaande weg - de Dreef in de Zuidplas - te voorzien van in totaal 11 in baksteen gemetselde zuilen. Een maand geleden zagen de tekenin gen van een ander kunstwerk het licht. Deze schepping van Tom Postma - ook al uit Amsterdam - komt te staan bij de ingang van de nieuwe en uitgebreide bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. En weet u waar dit kunst werk uit bestaat Uit vijf zuilen, waar van vier bij elkaar en één bij de ingang. neer te zetten 16 zuilen, die onderling behoorlijk van elkaar zullen verschil len, wordt gepraat hoe beter ik dat vind. Kunst is ook om er over te praten, om er over de overleggen. Onze gemeente heeft dan iets dat spraakmakend is, dy namisch, inspirerend en zeker ook een lust voor het oog. De zuilen-explosie die we hier over zes maanden gaan meemaken moet natuur lijk wel het effect hebben dat nog meer mensen kunst - en dan die op straat, die je in het voorbijgaan tegenkomt - gaan ontdekken en waarderen. Wat is er te gen om er met verbazing, bewondering en misschien ook wel een beetje erger nis naar te kijken. De kunstenaars zul len voor de Waddinxveners bereikbaar moeten zijn om - als dat nodig mocht zijn - heel intensief over hun scheppin gen van gedachten te wisselen. Even wat zuilen neerplanten en weer weg wezen vind ik geen goede zaak. Het is daarom een hele goede gedachte van het gemeentebestuur om Herman Mak kink maandagavond in het gemeente huis te hebben laten uitleggen waarom hij die torens en zuilen langs de Dreef wil gaan neerzetten. Te hopen valt dan ook Tom Postma de kans grijpt om de Waddinxveners te in formeren over zijn gedachten achter de pilaren bij de bibliotheek. Want deze omgevingskunst moet de mensen niet doen afhaken. Ze moeten het interes sant en mooi vinden, begrijpen en voe len wat er bij hen in de buurt gebeurt. Dat is een opdracht die de beide Am sterdammers heel duidelijk volgens mij hebben. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense directie van Lehmann Troost BV, Rotterdam, is gewisseld, zo blijkt uit een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. ’’MILIEUKOMPAS” P. VAN KOOTEN Zuidkade 232 H. VANEK Chopinlaan 4 JD CO Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Het zuilentijdperk mag dus wat mij be treft beginnen. Die uitdaging durf ik wel aan. Wat heb je aan kunstuitingen die je elders al volop kunt aantreffen Dit is echt iets anders al heb ik er geen verkla ring voor dat twee kunstenaars opeens met dezelfde zuilen-gedachten op de proppen zijn gekomen. Hoewel Ik las in de levensloop van Herman Makkink dat hij in 1937 in Winschoten werd geboren. Waddinx- veen gaat dus in zowel kunstzinning als menselijk oogpunt een kroonjaar voor de Amsterdamse beeldend kunstenaar worden. Langs de Dreef verschijnt het grootste kunstwerk dat hij ooit heeft gemaakt en bovendien wordt hij in oktober van dit jaar 50 jaar. Hij ziet dus Abraham in Waddinxveen. Nu begrijp ik waarom hij die 12 meter hoge torens wil bou wen. En ook nog gedraaid, in spiraal vorm, zodat het lijkt alsof ze oneindig ver door het luchtruim in gaan. De opbrengst van deze rommelmarkt komt dit jaar ten goede aan het liefda digheidswerk van mevr. Heeren in Waddinxveen. Sinds vele jaren zet zij zich belangeloos in voor kleding voor Polen. Zij repareert en reinigt deze en zorgt er voor dat alles de plaats van bestemming bereikt. Dit alles bekostigt zij uit eigen portemonnee. WADDINXVEEN - Binnenkort zal door J. Baas Telecommunictie B.V. te Waddinxveen in opdracht van de ge meente worden begonnen met het aan leggen van een nieuw C.A.I. mini-ster- net in Groenswaard II. De bestaande rijg-systemen komen daardoor te vervallen. De thhans in de woningen aanwezige wandcontactdo zen zullen niet worden verwijderd. Bij een mini-sternet wordt iedere wo ning afzonderlijk door middel van een coax-kabel op de versterker aangeslo ten. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd voor laagbouwwoningen en voor flatwoningen. Als het gehele mini- sternet is aangelegd zal de overschake ling naar het nieuwe systeem plaats vin den. Voor diners, recepties, bruiloften etc. hebben we een sfeervolle zaalruimte beschikbaar, genaamd ’’PARTYHOME”... overigens tegen een beperking van het winkelcentrum in Zuidplas. ’’Deze wijk vanwege een vaag onderbouwd cen trumplan z’n voorzieningen onthouden is naar onze mening onaanvaardbaar. Eind 1987 wonen daar 1.200 gezinnen, die net als de rest van Waddinxveen recht hebben op basisvoorzieningen dicht bij huis”, zo stelden de christen democraten enkele maanden geleden. Al in het bestemmingsplan Zuidplas uit 1980 wordt gesproken over een winkel centrum in die wijk van ongeveer 1.100 vierkante meter, terwijl het CIMK in 1979 nog vasthield aan maximaal 900 vierkante meter, gelet op de overbewin- keling in Waddinxveen en de wens om te komen tot een hoofdwinkelcentrum. Op de bazar kunnen goede en bruikbare tweedehand artikelen en boeken wor den gekocht, zijn er schitterende hand werken (geborduurde tafellakens, ge haakte kleden en kleedjes, baby- en kleuterkleding, sokken) te koop. Ver der worden levensmiddelen tegen spot- sprijzen aangeboden en zijn er altijd- prijs-kraampjes voor de kinderen. Een toko met Indische hapjes en een voortdurend draaiend Rad van Avon tuur met prachtige prijzen completeren de VVH-bazar onder verantwoordelijk heid van presidente mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij en secretaresse me vrouw J.Ch.M. Haverkamp-van Ingen. 10 JAAR BIBELOT Passage 210, 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828-16695. te verwijderen. Een andere mogelijkheid is als u nog te gebruiken goederen heeft staan of pa pier, lorren, schoeisel, karton, metalen, koelkasten, wasautomaten en verder al les waar ijzer aan zit, dit kosteloos bij u aan de deur weg te laten halen. U kunt elk uur van de dag bellen, ook in de avonduren. U hoeft geen grofvuil-dag af te wachten. Alleen een telefoontje is voldoende en wij komen het halen. Daar zijn wij voor. Milieukompas is er dag en nacht voor u om in de toekomst een schoner milieu te krijgen en tijdens de grofvuildagen een rustig Waddinx- veen. WADDINXVEEN - Oud PvdA-wet- houder S. Pille (86), wiens overleden echtgenote mede de Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening (WH) in Wad- dinxveen heeft opgericht, verricht ko mende vrijdagmiddag 10 april om half drie de opening van de jaarlijkse WH- bazar. Deze bazar, waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan het sooswerk, wordt gehouden in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad en duurt tot ’s avonds acht uur. WADDINXVEEN/GOUDA - PvdA- wethouder drs. Martin Kraaijestein op ent komende zaterdagmiddag om vier uur bij de Goudse galerie van de Wad dinxveense binnenhuisarchitecht Mari us Erkelens aan de Nieuwehaven in on ze buurgemeente een expositie van ”sy- baritpainter” Jas. De heer Jas exposeert daar met oliever ven, krijttekeningen, zeefdrukken en objekten. Wervelend opgezette kunst werken, waarvan de Belgische kunst enaar zelf zegt: ’’Mijn werk noem ik on nuttig werk. Als afspiegeling dat ik al veel te lang nuttig geweest ben”. De tentoonstelling bij Erkelens is, behalve op zondag en maandag, dagelijks te be kijken tot 15 mei. Hou Waddinxveen schoon. Daar kun nen de inwoners van ons dorp zelf veel aan doen. Vooral tijdens de grofvuilin- zameling is het gauw een puinhoop en dat terwijl dat niet nodig is. De oplossing is heel simpel: zet het huis vuil niet te vroeg buiten en overtuig u of uw wijk wel aan de beurt is. Wie dit al doet bespaart zichzelf en ons een hoop werk en rust tijdens de voor avond en nacht waar anders auto’s en fietsers af en aan rijden en er een grote troep van maken. Maar helaas zijn wij, politie en bewa king, constant bezig om grofvuilzoekers e.d. te waarschuwen of door de politie een proces-verbaal te laten krijgen want het is verboden om het aangeboden vuil te doorzoeken of zonder toestemming WADDINXVEEN - De lokale omroep RTW is vorige week woensdag in de door de roomskatholieke voetbalver eniging WSE opgezette 1 april-grap ge trapt. Verslaggever en presentator Peter v.d. Meerschaut ging ’s avonds rond acht uur nietsvermoedend naar de kantine De Lansbrekers in het sportpark aan de Willem de Rijkelaan om te zien hoe het zou vergaan met een daar ontdekt meester-schilderwerk ”Ik zag in het clubhuis drie oude WSE’ers en vier jongens. Verder was er niemand. Ik vond het een geslaagde 1 april-grap, die ze wat mij betreft best meer hadden mogen aankleden”, aldus de lokale radioman, die in de uitzending van zaterdagmorgen telefonisch van zijn belevenissen blijk gaf. WADDINXVEEN - Waddinxveen is weer één van de tien gemeenten die op zaterdag 16 en zondag 17 mei een rol zal spelen in de fietstocht door het Groene Hart van Holland. Het is de achtste maal dat deze Tien Ge meenten Fietstocht wordt gehouden in Gouda, Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Zevenhuizen, Stolwijk, Reeuwijk, Oudewater, Vlist, Bodegra ven, Haastrecht, Hazerswoude en Zoe- termeer. De organisatie, die in handen is van de Stichting 10 Gemeenten Fietstocht in Zevenhuizen is druk in de weer om er weer een unieke fietstocht van te maken met lage deelnemerskosten en veel ex tra’s. WADDINXVEEN - De aan de Roe mer Visscherstraat wonende Waddinx- vener L.D. Burger heeft zich beroep baar gesteld als predikant van de Neder landse Hervromde Kerk. Hij is nu nog hulpprediker. De Waddinxvener slaagde op dinsdag 24 maart voor het colloquium, zodat hem de mogelijkheid werd geboden kandidaat-predikant te zijn. Hij is nu nog catechese en streeft naar een partti- me-predikantschap om zo alle ambtelij- ke diensten te kunnen vervullen. De deze maand 53 jaar wordende heer Burger is thans pastoraal medewerker verbonden aan de Hervormde Gemeen te van Berkenwoude. Verder is hij godsdienstleraar aan een LEAO in Lei den. Zijn in etappes gedane theologi sche studie, die werd afgesloten aan de Rijksuiversiteit in Leiden, nam acht jaar in beslag. Midden in de jaren zeventig nam de ge boren en getogen Waddinxvener het be sluit ander werk te gaan doen. Hij was tot dan bedrijfsleider bij het transport bedrijf Roubos aan de Onderweg en was vervolgens 4 jaar catecheet en 2 jaar hulpprediker. WADDINXVEEN - Dê'collecte die volgende week in Waddinxveen gehou den zal worden is bestemd voor de Ko- ninkijke Nederlandse Vereniging Eer ste Hulp bij Ongelukken (EHBO), af deling Waddinxveen. Voor dit doel gaan 77 Waddinxveners met de collectebus huis-aan-huis. Van hen bezoekt er één zelfs 1.250 adressen, terwijl de anderen bij 20-70 huizen zul len aanbellen. De opbrengst is voor de plaatselijke EHBO die dit geld nodig heeft voor het aanvullen van het verbandmateriaal dat op de oefenavonden nodig is en het op leiden van nieuwe EHBO’ers. De EHBO’ers verlenen hulp bij de acti viteiten van alle sportevenementen. Deze hulp wordt gratis gedaan. Voor het college is de kogel door de kerk dat er in Zuidplas een klein winkel centrum komt, hoewel in sommige pan nen wel eens is uitgegaan van een veel groter centrum. Die plannen zijn van de baan want het gaat nu om een nieuw koopstripje van niet groter dan 1.100 vierkante meter bruto vloeroppervlak te, mede gelet op het streven om te ko men tot een hoofdwinkelcentrum aan de Passage. Deze kleine omvang wordt ook gewenst door de georganiseerde plaatselijke middenstand en komt dan ook overeen met het advies in het vorig jaar uitge- brachte winkelrapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf (CIMK). Hoewel de discussie over het realiseren van een winkelhart in Waddinxveen dit jaar nog voortduurt willen B. en W. de besluitvorming over het wijkwinkelcen trum in Zuidplas niet meer verder uit stellen. Het college acht dit uitstel on aanvaardbaar, gelet op de voorberei ding en voortgang van de ontwikkeling van de bouwplannen en de belangen van de reeds talrijke bewoners. In het CIMK-rapport van november vo- WADDINXVEEN - Koenraad konser- venkind, een zeer vrije toneelbewer king naar het boek ’’Konrad oder das Kind ais der Konservenbüchse” van Christine Nöstlinger, is het stuk dat leerlingen van de christelijke scholenge meenschap De Wadde aan de Sniepweg twee avonden zullen opvoeren. Dit gebeurt op donderdag 9 en vrijdag 10 april om 20.00 uur in de aula van de school. Aan de voorstelling van onge veer 75 minuten nemen 33 scholieren deel. De beide toneelvoorstellingen worden gehouden in het kader van het zevende theaterproject van De Wadde. Dit jaar lijkse project startte in 1981. De toe gangsprijs bedraagt twee gulden. rig jaar wordt al in een beleidsadvies ge pleit voor een vestiging van slechts een ’’buurtsteunpunt” in de woonwijk Zuidplas, waar 6.000 mensen komen te wonen in 2.300 huizen. Van dit steun punt is een supermarkt het belangrijks te onderdeel, naast een PTT-agent- schap, een bank, een café en misschien nog een bakker. Alles zou ook nog in de supermarkt ondergebracht kunnen worden. moet worden, moet er een mentaliteits verandering komen. Tot slot wil ik er nog op wijzen dat ’’Vei lig Verkeer Nederland”, afdeling Wad- dinxveen, in deze actief is met o.a. de binnenkort te houden ’’praktische ver- keersproef 1987” waaraan alle scholen in Waddinxveen mee doen. De afdeling Waddinxveen Van Veilig Verkeer Nederland zou nog veel meer willen doen, maar kan dat alleen met uw hulp en uw steun. Het VVN-secretari- aat is gevestigd op het adres Acaci- astraat 26, tel. 15777. WADDINXVEEN - Komende zater dagavond om acht uur wordt er in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost een concert gegeven door de Bo- degraafse organist Herman van Vliet. De toegangsprijs bedraagt 4,- en voor kinderen 2,-. Herman van Vliet geboren in 1941, stu deerde bij Wim v.d. Panne en ging daar na naar het Utrechts Conservatorium waar Stoffel van Viegen en Cor Kee zijn leraren waren. Ook volgde hij cursussen bij Feike Asma, zodat deze organist een veelzij dige,opleiding heeft gehad. Zo is ook zijntprogramma veelzijdig. Er Worden in Waddinxveen lijdenslie- deren gespeeld van Jan Zwart en van J.S. Bach. Ook worden er werken ten gehore gebracht van F.W. Marpurg, Pa dre Davide da Bergamo en van A. Guil- mant. Een bewerkte Romance van C.M. Widor door de concertgever zelf, de toccata van R.L. Becker en een eigen Koraalfinale worden ook deze avond gespeeld. WADDINXVEEN De lachfilm ’’Teenwolf” draait vrijdagavond 10 april om acht uur in het buurtcentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. De toegangsprijs voor 12-jarigen en ouder bedraagt 3,50 per persoon. Michael J. Fox, de hoofdrolspeler uit Back to the Future, speelt in deze film de rol van negentien-jarige Scott, woon achtig in een stadje waar de dagelijkse gang van zaken zelden het gewone té boven gaat. Totdat de weerwolf ver schijnt. Scott en het stadje maken vreemde situ aties mee, waarna het met de rust ged aan isScott krij gt enorm veel bewonde raarsters, fanmail e.d. Maar nor maal? Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek "Waddinxveense kantteke ningen" voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. Met de strekking van het door de jour nalist Bert Woudenberg voor de lokale omroep RTW en in deze krant van vori ge week gepubliceerde persoonlijke commentaar over zin en onzin van ver keerslichten ben ik het in grote lijnen eens. Ik zal daar dan ook niet verder op ingaan. Wel wil ik nog even ingaan op het ge stelde onder het hoofdje "Plannen” in hetzelfde artikel. Hierin wordt het kernpunt aangesneden. Het verkeert kan alleen veiliger en vriendelijker als we daar allen van groot tot klein aan mede werken. Naast de suggestie van heer Woudenberg dat er meer aan verkeersopvoeding gedaan Beide kunstwerken moeten in oktober klaar zijn. In één keer hebben we er dan 16 zuilen bij op twee plaatsen. Als we dan ook nog bedenken dat het beeldje van Koningin Wilhelmina op het KW- plein eveneens temidden van zier zuilen staat dan is het zuilentijdperk met recht compleet te noemen. Misschien slaan deze kunstuitingen een beetje op de verzuiling die ook Wad- dinxveen niet voorbij is gegaan. In ver gelijking met vergelijkbare gemeenten tref je nergens zoveel geloofs- en onder- wijsrichtingen aan als in Waddinxveen. We hebben hier 11 kerkgenootschap pen en 6 onderwijssoorten. Onze kinde ren kunnen naar openbare, protestants- christelijke, hervormde, gereformeer de, roomskatholieke en samenwer kingsscholen. Terwijl er in dit Gouwedorp toch van enige groeiende samenwerking sprake is - we hebben tenslotte een Ontmoe- tingskerk van gereformeerden en roomskatholieken en dominees van de hervormde Immanuëlkerkgemeente en van de Gereformeerde Kerk preken in eikaars kerken - neemt een andere vorm van verzuiling toe. Pilaren van eerlijke materialen, bedacht door hoofdstedelij ke beeldende kunstenaars. Ik ben benieuwd of de Waddinxveners zonder slag of stoot het zuilentijdperk zullen willen binnengaan. En dan heb ik het natuurlijk over de gedraaide torens en zuilen bij de twee T-kruisingen van de Dreef en de pilaren bij de ingang van de bibliotheek. Ik hoop ook een beetje dat we deze kunstwerken als iets bijzon ders zullen willen accepteren. Want bijzonder zijn ze wel. Je kunt er over ruim een halfjaar nauwelijks onge merkt aan voorbijgaan. Ze trekken de aandacht, al hoop ik wel dat de ver keersveiligheid er niet onder behoeft te lijden. Want twee torens van 12 meter hoogte en 9 zuilen van 4 meter hoogte zijn behoorlijke bouwsels. Ik zie kunst meestal als een stukje le ven, dat er heel goed door kan worden verrijkt. Rijdend door de beschilderde Noordtunnel van Anke Mensink en lo pend langs de wachtende treinpassa- giers van Willem van der Hulst op het Stationsplein denk ik iedere keer weer: Wat mooi hè En wat heerlijk dat beide kunstwerken, en ook al die andere bij scholen en in plantsoenen, er zo onge schonden kunnen blijven staan. Praten over kunst is heel boeiend, even als het lezen van nota’s en rapporten daarover. Maar kijken naar wat mensen in gedachten en met hun handen heb ben gemaakt pakt altijd. Zeker ook als je het allemaal op straat tegenkomt. Kunst ligt dan in de letterlijke betekenis van het woord op straat. Hoe meer er over de in Waddinxveen WADDINXVEEN/GOUDA - R.J. Smit zet de nevenvestigingen Lekken burg 37 in Gouda en Passage 216 in Waddinxveen van Ronaat Beleggings maatschappij BV, Waddinxveen, voort. JUBILEUM DINER -0- Cocktail Bibelot -0- du saison -0- Moka avec bonbon -0- T:'.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7