Gevarieerde concertshow Tv-sterren smaakmakers van Bonsai-tournooi in sporthal Klasse kleding lei Mode Hefbrug opnieuw ’s zondags open Rapport over het Warnaarplantsoen i i k ’’Concordia” Alliance Storing van over Franse telefoon en Middeleeuwen electriciteit Arie Boxbeugel en Brenda Steunbeer komen niet naar Waddinxveen Negen sjoelers naar titelstrijd in Barneveld TROS-team met Maarten Spanjer en Ron Brandsteder Eethuisje in nieuw deel Gouwebos? Jaap Niewenhuijse in Moordrecht A.M. Bosshardt in Waddinxveen Wijkwerk Zuidplas in bouwkeet Hartstichting Extra zetel Kinderweek De Groot Andere punten Sporthal Vaarwegen Japanse sfeer SCHOUWBURG ’’KUNSTMIN”, GOUDA Circa 35 geselecteerde exposanten. Café-restaurant en parkeergelegenheid aanwezig. Zaterdag 18 april t/m maandag 20 april. Dagelijks van 11-18 uur. Verenigde Nederlandse Antiquairs 085-456318611876. Majorettes Grafic-Bonsai WOENSDAG 15 APRIL 1987 Ici Mode uit het Winkelcentrum de Passage. (Foto: Enkele andere punten: De telefoonstoring van en naar Wad dinxveen had te maken met een defecte draaggolf van een internationale kabel. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het radio - en televisieteam van de TROS met hoogstwaarschijnlijk Ron Brandsteder, Walter Tiemessen (De eerste de beste)Jaap Jongbloed (Aktua Export)Bram van der Wei de (Prijzenslag), Hein van Nievelt (Kieskeurig op wielen) en de acteur Maarten Spanjer wordt ongetwijfeld de smaakmaker van het komend za terdagmiddag in de Waddinxveense sporthal "de Sniep" te houden Edo Bonsai-zaalvoetbaltournooi. De provincie Zuid-Holland heeft beslo ten de proef met de zondagsbediening in de vaarroute Deltagebied-IJsselmeer voort te zetten. Het gaat hier om het Zuidhollandse deel van de zogenaamde ’’staande ma- stroute”. De bediening vindt plaats op zon- en feestdagen tussen 10.00 en 18.00 uur. De twee oudgedienden verklaren de sponsordrift van Ed de Groot, de man achter Edo Bonsai, door diens sportieve verleden. Ooit speelde De Groot bij de betaalde jeugd van Sparta maar hij was Sniep” vol te krijgen op 18 april. ”Dit is zeker belangrijk voor de sfeer", stellen Van Bemmel en Uittenbogaard met na druk. Aan de door Ellen Aris gepresenteerde show werd meegewerkt door Ronaat Schoenmodes. De show bestond uit drie delen, terwijl in de pauze lekkere drankjes en hapjes werden geserveerd. Ici Mode heeft klasse kleding. Modieus, kleurrijk en van prachtige stoffen. Ook maat 44 is voorradig. Niet alleen jur ken, maar ook rokken, blousons en Daarin vroegT*vdA-raadslid Bep Ver- meij aandacht voor grondaanvullingen in dit plantsoen en houtsnippers op di verse plaatsen. In antwoord op een vraag van de heer H.H. Heller (CDA) werd meegedeeld dat B. en W. hebben besloten de wer ken rond het opknappen van het plant soen bij de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan niet te zullen uitvoeren. MOORDRECHT - De Waddinxveen se organist Jaan Niewenhuijse werkt mee aan het feestelijke Koninginnecon- cert dat op Koninginnedag (donderdag 30 april) wordt gegeven in de hervorm de kerk van Moordrecht. Dit concert begint om elf uur ’s mor gens en wordt georganiseerd door de Stichting Orgelconcerten Moordrecht. Tot de medewerkenden behoort ook de KVT Harmonie. De commissie voor Sociaal Cultureel Werk heeft besloten dat medewerkster Ria van Dijk van De Bonkelaar voor een vergadering van het dagelijks be stuur zal worden uitgenodigd om te be zien in hoeverre mogelijkheden aanwe zig zijn om verenigings-activiteiten voor het kinderwerk in Waddinxveen meer te bundelen. Vooralsnog is daar zeer lauw op gereageerd. II II Op de zaterdag daarna zullen negen Waddinxveense sjoelers meedoen aan de in Barneveld te houden sjoelkampi- oenschappen, waar voor 1.000 sjoelers 200 sjoelbakken worden neergezet. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is vorige week op een nacht de stroom uitgevallen geweest, was er een storing van het telefoonverkeer en kregen de leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum vanwege al dit ongemak bijvoorbeeld een dag vrij WADDINXVEEN - De Waddinxveense hefbrug over de Gouwe zal ook in het nieuwe seizoen op zondag geopend blijven worden voor de recre- atievaart. Dat geldt ook voor de Coenecoopbrug, de voormalige rijks- wegbrug. De "staande mastroute” is een belang rijke route voor de recreatievaart en verbindt het Deltagebied met het IJssel- meer. De route loopt vanaf het Hol lands Diep naar het Noorden via Dord recht, Gouda, Alphen aan den Rijn en Amsterdam. Toch een woord van kritiek van de bei de gelouterde spelers: "Het is zo raar”, aldus Van Bemmel, "in ieder gehucht is een accommodatie waarin gevoetbald kan worden. Maar in Boskoop is niets, geen zwembad en geen sporthal. Bos koop loopt in een heleboel dingen ach ter en alle ouders met kinderen moeten naar Waddinxveen. Het is werkelijk schandalig want er is animo genoeg, er worden zelfs voor 's avonds elf uur nog zaalvoetbalwedstrijden geboekt. Parti culier initiatief is er ook niet, alleen Marchant had ooit plannen voor een grote accommodatie maar die kreeg te weinig medewerking van de gemeen te”. Het weerhoudt Grafie ën Edo-Bonsai er niet van om in juni foch weer een zaal- voetbaltoernooi te organiseren, ter af sluiting van het seizoen, voor Boskoop- se teams in de (te) kleine zaal aan de Puttelaan. Het Edo-Bonsai toernooi, zaterdag in ”De Sniep" in Waddinxveen, start om 12.00 uur met de aftrap waarna direct daarna de "topontmoeting” tussen Smit en Sony op het programma staat. daarnaast manager van een popgroep. Tot hij op een nacht in een nachtclub te gen zijn trainer opliep, die in de veron derstelling leefde dat De Groot in bed lag. Einde Sparta. Daarna heeft De Groot nog bij Xerxes gevoetbald en ook bij Floreant. De laatste jaren is hij actief als doelman in Grafie Bonsai en doet dit zeer verdienstelijk. Mede-organisator van het Edo-Bonsai toernooi is boekhandelaar W. Kruis wijk, ook een oud-Grafic man die zijn maten op het organisatorische vlak trouw bleef. Hij verricht secretariële hand- en spandiensten en treedt op als toemooileider. WADDINXVEEN - De gedachte om in het nieuwste gedeelte van het Gouwebos de bouw van een eet huisje mogelijk te maken kwam aan de orde in de vergadering van de raadscommissie voor de ruimte lijke ordening. In de commissie werd de inrichting van het deelplan West (fase 2) van het Gouwebos tussen de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en het Noordeinde besproken. Het gaat hierbij om de volgende vaar wegen: Dordtse Kil, Oude Maas, Noord. Nieuwe Maas, Hollandse IJssel, Gouwekanaal, Gouwe, Oude Rijn, Heimans- en Woudwetering, Paddegat, WADDINXVEEN - Ici Mode (haute confection) in het winkelcentrum de Passage heeft een zeer geslaagde mo deshow in Partyhome achter de rug. Er was geen plaats meer over om kennis te nemen van de voorjaars- en zomermode van deze zaak van de dames W.A.M. Kers-van Heeren en H. van Vliet-Ver vers. WADDINXVEEN - Over de situatie in het Warnaarplantsoen wordt door de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven een rap port gemaakt, zo is in de betreffende raadscommissie meegedeeld. WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 15 april) was luitenant-kol- onel A.M. Bosshardt van het Leger des Heils in Waddinxveen. Ze was te gast op de 42e ontmoetingsmiddag van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. De middagen zijn be doeld voor de oudere lidmaten van deze kerk. Het Leger des Heils in Nederland be staat honderd jaar. De officiële eeuw feestviering is op vrijdag 8 mei in het Concertgebouw in Amsterdam. Konin gin Beatrix en prins Claus zullen er bij zijn. Waarschijnlijk is geen instelling zo populair en door een heel volk gekend als het Leger des Heils. Ons land telt nu 92 evangelisatieposten (korpsen), waaraan veelal een noodop- vang-unit is verbonden. Voorts telt de organisatie 7 jeugdhuizen, 11 gezinshui zen, 2 trainingscentra voor kamerbewo ning, 3 clubhuizen4 bejaardencentra, 2 verpleeghuizen, 1 vakantiehuis, 3 good willcentra, 10 opvangcentra voor thuis lozen, 1 alcohol-ontwenningscentrum in Apeldoorn, 20 reclasseringsbureaus, 1 reclasseringsinstituut. Voorts zijn er een modelboerderij, een recreatie- en vormingscentrum en een kweekschool voor heilsoldaten. De stroom viel ’s nachts rond half twee uit. Tegen vier uur kwam de electrici- teitsvoorziening weer op gang, al had toen nog niet elk Waddinxveens gezin weer stroom. lange broeken heeft Ici Mode in het as sortiment. De vier mannequins droegen ontzet tend mooie sieraden, waarvan de mees te van de Waddinxveense Marijke Mes- sie waren. Een organist en een accordi onist luisterden de avond muzikaal op. Onder de aanwezigen hield Ici Mode een enquete met allerlei modevragen. De wijkplattegrond langs de Dreef. Parkeren op deze doorgaande weg is toegestaan om een straat te zoeken, maar handig is het niet. (Foto: Jan Os kam). Het orkest van dirigent Gerrit de Knegt speelde na de pauze Interplay for band, een moderne'vertolking van klassieke muziek, waarin diverse secties op mo derne ritmiek elkaar afwisselden of on dersteunden. Een dominante rol speel den de bassen en trombones. De majoretten dansten op de klanken van Ik heb zo waanzinig gedroomd en Rock around the clock, het thema van deze avond. De ragtime Teenager fan tasie en de Manoeuvre mars besloten het muzikale gedeelte. Drumbandlid Joke Huschka en majo rette Cora Verkade werden gehuldigd met het 12 1/2-jarig actief lidmaatschap van de vereniging. Zij ontvingen uit handen van voorzitter Bram van Putten de bronzen speld van de KNF. Braassemermeer, Oude Wetering, Ringvaart van de Haarlemmermeerpol- der, Nieuwe Meer, Schinkel, Kostver- lorenvaart, Kattensloot, Singelgracht, Westerkanaal, Oude Houthaven, Bin nen IJ en Buiten IJ. Door de proef met deze zondagsbedie ning kan de recreatievaarder in de peri ode tussen 16 april en 16 oktober met zo min mogelijk oponthoud op één dag de route noord-zuid-richting geheel in in zuid-noord-richting nagenoeg geheel (tot Amsterdam-de Schinkel) afleggen. Voor Zuid-Holland betekent deze proef dus speciale bediening van vijf provinciale bruggen over de Gouwe en de Heimans- en Woudwetering op zon en feestdagen. Om de doelmatigheid van de bedie- ningstijden tijdens de proefperiode te meten zal de provincie Zuid-Holland bij deze bruggen de scheepvaart registre ren en een enquête houden onder de vaarweggebruikers. Dit laatste gebeurt in samenwerking met de ANWB. De Boskoopse importeur van Japanse Bonsai-bomen heeft met het door hem gesponsorde toernooi steeds gestreefd naar een Japans sfeertje. Ooit was er een geisha en werden demonstraties van Japanse vechtsporten gegeven. Ook de Als bijzondere gasten waien aangetrok ken de van Veronica-tv (Verona) be kende Arie Boxbeugel (Ferry de Groot) en Brenda Steunbeer, maar beiden zul len zaterdag aan de Sniepweg schitteren door afwezigheid. Het tweetal stelde op de valreep aan de organisatoren zulke hoge financiële eisen dat van hun optre den en deelname moest worden afge- zien. Vervangster is de zangeres Nancy Boyd, bekend van haar hitsingle "Let's hang on”, terwijl de gelijknamige LP deze week uitkomt. Nancy kwam in de picture door een coverversie van ’’Sum mer wine” samen met Demis Roussos. Voor het overige belooft het Edo Bon sai-zaalvoetbaltournooi veel strijd op te leveren gezien de deelname van teams als Smit International en Sony, beide spelend op het niveau van eerste klas- WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 22 april om half acht wordt er weer gesjoeld in de kantine van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De majoretten onder leiding van Gerdy v.d. Bulk showden een gedeelte van hun concoursoptreden en begeleidden de spaanse danseres Faly in het werk Paso Flamco. De combinatie liet een kleurrijk geheel zien. Met de openingsmars Grammatique presenteerde Concordia zich aan het publiek waarna de harmonie vervolgde met Dialogue for two trumpets and band. Hierin voerden trompetsolisten Joke Bouman en Wim v.d. Vliet een uit eenlopende klankdialoog op. Het technisch moeilijke werk De geu zen in de Bommelerwaard is een aan eenschakeling van koralen en strijdmu ziek. Hierbij werden de unisone passa ges goed tot uitdrukking gebracht. Ger da v.d. Schaaf, soliste in Adagietto for Flute, speelde haar fantasierijke solo op uitstekende wijze. De drumband onder leiding van Jan Al- blas stond voor een perfecte uitvoering van de stukken The Wabash en Bom bardement. De ritmiek steeg hierbij naar een hoog niveau. Tevens werd er met kleine slagwerksecties gewerkt. De drumsolo van Franklin Mulder kreeg veel waardering van het publiek. WADDINXVEEN - In een volle Ontmoetingskerk heeft vrijdagavond een enthousiaste publiek genoten van de gevarieerde concertshow van de muziekvereniging Concordia. Op het programma stond ook een vlotte show van de majoretten en de drumband. De concertshow werd gepre senteerd door Ad de Korte. In de gemeentelijke commissie voor So ciaal Cultureel Werk is besloten aan B. en W. voor te stellen een extra zetel in de commissie beschikbaar te stellen aan de vertegenwoordiger van de Stichting wijkwerk "De Zuidplas” en de commis sie tevens uit te breiden met een bevol- kingsvertegenwoordiger. Commissielid W.B.M. van Ek heeft het voor elkaar gekregen dat ’t Gemaal aan de Kanaaldijk nog eenmalig 800,- krijgt voor de aanschaf van een cassette deck. Er bleken kabels van de hoogspannings- leiding tussen Gouda en Leiden defect te zijn geraakt. Als gevolg daarvan raakten ook alarminstallaties ontre geld. sers. Bovendien won Smit de eerste twee edities maar beet zich vorig jaar de tanden stuk op nieuwkomer Sony, dat de sterren van de hemel speelde en tot ieders verrassing de cup veroverde. On getwijfeld is Smit gebrand op een revan che. Van de partij zijn ook teams van Nissan, een nieuwkomer is Yashica en veel belangstelling zal uitgaan naar het RTV-team. .-y Twee deelnemende teams zijn nog on vermeld: Grafic-Bonsai en Edo-Bonsai, twee teams van de sponsor zelf die met dit toernooi flink uitpakt. Grafie United nam zeventien jaar geleden voor het eerst deel aan het Boskoopse bedrijfs voetbal en ging zes jaar geleden ook in de zaal voetballen. Voor een deel be staat het team nog uit de oude kern: ge vorderde dertigers die zich nog niet uit het veld laten slaan. Ton van Bemmel en Henk Uittenbogaard maken daarvan deel uit en verklaren de ingewikkelde constructie met Edo Bonsai: ’’Nadat wij ook gingen zaalvoetballen trad Ed de Groot (directeur van Edo Bonsai) toe als sponsor en wilde hij dat de naam Grafie United werd vervangen door Edo Bonsai. Dat wilden wij niet en dus werd voor Grafic-Bonsai gekozen. Naarmate de spelersgroep zich uitbreid- de kon er een tweede team komen dat wel de naam Edo-Bonsai1 kreeg. Beide teams spelen recreatief en van onderlin ge rivaliteit is geen sprake. -De bewoners van de Julianastraat zijn verbolgen dat zij van het herstraten van hun straat niet in kennis zijn gesteld. -Eind april komt nadere informatie be schikbaar over het onderzoek naar het grondwaterpeil in het Brugcentrum. -De aannemer van de herstraatwerk- zaamheden in de Oranjewijk de ”An- na”-straten heeft een container in het plantsoen geplaatst, vandaar het ver zoek om het plantsoen voor rekening van de aannemer met spoed te herstel len. -Bij de aanleg van nieuwe parkeerplaat sen aan de Wingerd vindt toch nog ver keerd parkeren plaats, zodat de gele strepen en de bebording zullen worden nagegaan. -Bij het nieuwe publikatiebord/platte- grond langs de Dreef is geen ruimte ge maakt voor parkeren, zodat dit op de rijbaan gebeurt. Dat is toegestaan. -De openbare verlichting en fietsenstal ling bij de bibliotheek aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan zulen worden verbeterd. Een lichtmast is naar de an dere kant verplaatst, een gevolg van het verleggen van de verlichtingskabel. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmorgen hield directeur Jac ques Salins van de Alliance Francaise in Rotterdam voor een 40-tal Boskoopse en Waddinxveense Alliance-leden in Het Trefpunt een lezing over Frankrijk, de Middeleeuwen in het land van Mari anne en het vorstelijke en adellijke le ven van toen daar. De causerie werd zo kleurrijk en met zoveel humor en esprit gebracht dat de aanwezigen zeer geboeid naar de lotge vallen van de diverse hoofdpersonen van het verhaal. Het middelpunt van de geschiedenis was eigenlijk Aliénor d’Aquitaine, al op zeer jeugdige leeftijd (15 jaar) koningin van Frankrijk als echtgenote van de eveneens zeer jonge koning Louis VIL Na de mislukte tweede kruistocht (1147-1149), waaraan zij beiden deelna men, liet zij zich van haar echtgenoot scheiden om kort daarna te trouwen met de 11 jaar jongere Henri d’Anjou- Pltagenet, hertog van Normandië. Tezamen met haat eigen bezittingen hadden zij samen meer dan de helft van Frankrijk. Tenslotte werd Henri nog koning van Engeland en zij dus konin gin. Het cursusseizoen van Alliance Fran caise loopt over enkele weken ten einde. In de maand mei volgt nog een slotavond met alle leden en cursisten en dan beginnen alweer de nodige voorbe reidingen voor het nieuwe seizoen 1987/ 88. Het aantal cursisten was aan het begin van het afgelopen seizoen met ongeveer 40% gestegen ten opzichte van het sei zoen daarvoor. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft 19.616,80 opgebracht. De Vrienden van de Hart- stichtingafdeling Waddinxveen zeggen aan alle gevers, collectanten, Rabobank en de mensen van De Bonkelaar veel dank voor dit behaalde resultaat. WADDINXVEEN - De Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” krijgt aan de Zuidplaslaan de beschikking over een voorlopige wijkaccommodatie in de vorm van een voormalige bouwkeet. B. en W. hebben over deze zaak snel een besluit genomen, omdat het bouw bedrijf Noorlander vrij plotseling de keet voor dit doel beschikbaar stelde, zo bleek uit de raadscommissie voor de welzijnszaken. deelnemende teams zijn vrijwel bij uit stek van internationaal opererende Ja panse teams. Het levert De Groot veel publiciteit op vooral in de bedrijfsorga nen die wereldwijd worden verspreid. Regionaal begint het toernooi steeds meer aandacht te trekken door de aan wezigheid van bekende Nederlanders. Van hen gaat aantrekkingskracht uit, die nodig is om de tribune van ”De Een beeld van de in Partyhome gehouden modeshow van Sjaak Noteboom). Ron Brandsteder als zaalvoetballen II. 'F 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11