De Wadde-scholieren met motor toneel op Voor Kindermarkt opgeven kan nu al Eén tarief gaat 248 procent omhoog Provincie keurt grond- transacties goed Zwaardere Vergunningen KORBIS Van Velde GELIJK Voor de achtste maal op Koninginnedag 1987 Groen licht bouw scholen Kasgeldlening OPGAVE VOOR KINDERMARKT geldboetes milieuzaken BIJDRAGE INEENS VOOR 34 BEWONERS IEPLAAN Geslaagd theaterproject van De Wadde ALBERT HEUN Burg. Colijnstraat 26, Boskoop, ’s Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Tekort Tarieven Goede keuze Milieu RESTAURANT Aanstaande donderdag KOOPAVOND, geopend tot 21.00 uur IN PLAATS VAN VRIJDAG (GOEDE VRIJDAG) Vrijdag geopend tot 18.00 uur SOS-Kinderdorpen Coenecoop 7 Weegje Koenraad Regeling JUBILEUM DINER -0- Cocktail Bibelot -0- Champignons Dordogne -0- Entrecote de Veau sauce 1'estragon -0- Dessert du saison 10 JAAR BIBELOT Omdat wij deze maand ons tien jarig bestaan vieren, bieden wij u bij binnenkomst een aperitief aan. Bovendien hebben wij het hiernaast afgedrukte jubileum diner voor u samengesteld. De prijs bedraagt 50,- per couvert. Op de zaterdagavonden 11, 18, en 25 april en op de beide Paasdagen zal er voor sfeer volle muziek gezorgd worden. INFORMATIE en RESERVERINGEN: INSCHRIJFFORMULIER voor de kindermarkt van de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 APRIL 1987 Z wemkaartj es Leeftijd: Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: oh WADDINXVEEN - De afspraken met garagebedrijf Van Velde aan de Dorp straat - in het kader van het te nemen voorbereidingsbesluit - zullen civiel rechtelijk worden vastgelegd. De verhoging van de zwembadtarieven (per 16 mei voor het buitenbad en per 1 augustus voor het binnenbad) komt aan de orde in de volgende week woensdag avond te houden gemeenteraadsverga dering. In de raad zullen de duurder wordende zwemkaartjes overigens geen tegen stand ontmoeten, want met CDA-wet- houder Paul van Schie zijn de raadsle den van mening dat de Waddinxveense tarieven de laagste in de omgeving zijn en eigenlijk met 60 procent zouden moeten stijgen. Gewoontegetrouw wordt deze kinder markt gehouden op het parkeerterrein Beukenhof aan de Kerkweg-Oost. De Lionsclub zet daar een groot aantal marktkramen en tafels neer, waar kin deren van 6 tot 15 jaar van alles kunnen verkopen aan het Waddinxveense pu bliek, net als op de echte markt. Er kan van alles verkocht worden: oude spullen, speelgoed, boeken, platen, sie raden, bloemstukjes en allerlei andere (ook zelfgemaakte) dingen. De jongelui kunnen ook een optreden verzorgen als muzikant. De Lionsclub wil met deze kindermarkt geld inzamelen voor SOS-kinderdor- pen, een organisatie die geweldig goed werk doet voor kinderen uit arme lan den. Daarom verkopen zij zelf op de kindermarkt ook wat spullen, waarvan de opbrengst naar SOS-kinderdorpen gaat. De Lionsclub vraagt ook aan de deelne mende jongeren om een deel van de winst voor deze arme kinderen af te staan. Dat laatste blijft natuurlijk vrij willig, maar wie dat doet maakt nog meer het motto ’’kinderen voor kinde ren” waar. De Waddinxveense meisjes en jongens die mee willen doen kunnen het insch- Met een daverend applaus dankte het publiek de meer dan 30 Wadde-leerlin- gen voor hun prestatie. Richard Hoog- Lionsclub Waddinxveen op 30 april 1987. Ik doe graag mee aan de kindermarkt Naam: Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk op 19 april inleveren bij: Th. Blom, Jacob Catslaan 1 of bij: D. van Doom, Prins Bemhardlaan 5 (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken) endoorn - één van de jeugdige acteurs - zorgde in een kostelijke mini-conferen- ce tenslotte dat ook de medewerkende docenten hun dankwoord kregen. Op 8 en 9 mei wordt ’’Koenraad” nogmaals opgevoerd in theater ”De Rups” te Gouda tijdens het Scholieren-Theater- festival, een project van de Theaterbe- geleidingsdienst "Cervelaat”. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten tot het sluiten van een kasgeld lening van ƒ3.000.000,- bij de Coöpera tieve Rabobank Waddinxveen. Het col lege heeft dit de gemeenteraad laten weten. -Verkoop van 3.584 vierkante me ter grond op het bedrijvenpark Coenecoop voor 437.480,- aan de Coöperatieve Vereniging Keur- groep 1970 U.A. te Zoetermeer voor de bouw van een bedrijf spand. -Verkoop van 400 vierkante meter grond in de wijk Zuidplas voor 85.000,- aam de heer P. van Erk, Jan Willem Frisoweg 51. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Verkoop van 408 vierkante meter grond in de wijk Zuidplas voor 85.000,- aan de heer D.J. Frerichs, Heggewinde 12. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Verkoop van 533 vierkante meter grond in de wijk Zuidplas voor 95.000,- aan de heer A. van ’t Hart, Schielandweg 12. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Verkoop van 1.200 vierkante me ter grond aan de Maarten Schou tenstraat voor 162.000,- aam de Kemar Holland Handelsonderne- ming, Da Costaweg 17. Het stuk grond is bestemd voor de bouw van een bedrijfspand met bedrijfswo ning. De verkoopprijs komt neer op 135,- per vierkante meter. Passage 210, 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828-16695. “0_ Moka avec bonbon -0- -O J? -Verkoop van 408 vierkante meter grond in Zuidplas voor 85.000,- aan de heer J.A. van der Kraan, Zuringveld 11. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Verkoop van 765 vierkante meter grond aan de Maarten Schouten straat voor 103.275,- aan NijhoFs Glashandel BV te Waddinxveen. Op deze grond komt een bedrijf spand te staan. -Verkoop van gronden voor 1.500.000,- in ’t Weegje aan het Recreatieschap Reeuwijkse Plas sen en Omgeving te Reeuwijk. Over deze transactie is jarenlang onderhandeld, ’t Weegje kwam in het begin van de jaren zestig in han den van Waddinxveen om te voor komen dat deze plas een dempings- put zou worden voor het Goudse huisvuil en met het doel hier een re creatieve bestemming aan te ge ven. Van die anderhalve miljoen legt het rijk ruim zes ton op tafel. -Verkoop van 410 vierkante meter grond in Zuidplas voor 90.000,- aan de heer G.A. Simdorn, Akker- winde 16. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Verkoop van 512 vierkante meter grond in Zuidplas voor 95.000,- aan de heer H.J. Slot, Spui 10. Op deze grond komt een woonhuis te ftaan. -Verkoop van 440 vierkante meter grond in Zuidplas voor 95.625,- aan de heer C. van Zandwijk, Peu- leyen 59. Op deze grond komt een woonhuis te staan. Voor diners, recepties, bruiloften etc. hebben we een sfeervolle zaal ruimte beschikbaar, genaamd "PARTYHOME”... rijfformulier uit dit Weekblad voor Waddinxveen knippen, invullen en af geven op ’én van de twee genoemde adressen. Men mag ook samen met een paar andere kinderen komen. Voor zo’n groepje hoeft maar één strookje te worden ingevuld. De Lionsclub verzoekt iedereen die aan de kindermarkt wil meedoen zich bin nen twee weken op te geven. Zo’n week voor Koninginnedag krijgen de deelne mers van de Lionsclub een brief waarin alles over de kindermarkt komt te staan. Het gaat weer een gezellige hap pening worden. WADDINXVEEN - De bewoners van 34 huurhuizen aan de leplaan 7-33 en 4-22 krijgen een bijdrage ineens voor de te maken verhuis- en herin- richtingskosten, want hun woningen van de woningbouwvereniging SSW krijgen een groot-onderhoudsbeurt. WADDINXVEEN - Twee en een half uur zal er op Koninginnedag 1987 - donderdag 30 april van 10.00-12.30 uur - dank zij het initiatief van de Lionsclub Waddinxveen weer sprake kunnen zijn van een kindermarkt. WADDINXVEEN - Het zevende theaterproject sinds 1980 van de chris telijke scholengemeenschap De Wadde (MAVO-LTO-LHNO) aan de Sniepweg is een groot succes geworden. Donderdag en vrijdag werd door de leerlingen het stuk "Koenraad Konservenkind” opgevoerd, een to neelspel naar het boek van Christine Nostlinger ’’Konrad oder das Kind aus der Konservenbüchse”. De nieuwe tarieven moeten voor 6,5 ton per jaar aan zwembadinkomsten gaan zorgen. Dat is nog altijd de helft van de werkelijke kosten van het zwembad- complex, die voor 12 maanden worden geraamd op 1,3 miljoen gulden. Een lichtpuntje is dat de tekorten in 1985 820.000,-) en in 1986 740.000.-) hoger waren. Een belangrijke oorzaak van de tekor ten komt door het achterblijven van de Docent-regisseur Tom Glasbeek heeft met zijn collega’s Hermien Kleijer en Leen Melissen - medeschrijvers en or ganisatoren van het toneelstuk - een goede keuze gedaan, want het talrijke publiek van Wadde-leerlingen met vrienden en vriendinnen en ouders kon zich zeer wel vinden in het toneelgebeu- ren. De aula van de school - een uitverkocht huis - was omgetoverd tot een soort to taaltheater met twee podia die afwisse lend werden bespeeld. Voor het functi onele dekor en een schitterende bewe- WADDINXVEEN - Het provinci aal bestuur van Zuid-Holland heeft de volgende aan- en verkopen van grond in Waddinxveen, waartoe de gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. had besloten, goedgekeurd. -Verkoop van 820 vierkante meter grond in Zuidplas voor 180.000,- aan de heer G.J. Beijenbergen uit Vilvoorde in België. Op deze grond komt een woonhuis te staan. -Aankoop - door het college van B. en W. - van een gedeelte sloot van de heer G. Blom (oud-CDA-frac- tievoorzitter), Piasweg 6a, voor de realisering van de woonwijk Zuid plas. -Aankoop van 1.500 vierkante me ter grond in Zuidplas voor 120.000,- van de heer J.H. den Boer, Piasweg 10. Deze grond is nodig voor de realisering van de woonwijk Zuidplas. De grondprijs is gebaseerd op het taxatierapport van BV Adviesbureau voor ontei- geningszaken Van Kampen/Mr. Schubad. -Verkoop van 2.200 vierkante me ter grond met loods aan de Maarten Schoutenstraat voor 200.000,- aan de Stichting Bevordering Vak opleiding Bouwnijverheid Gouwe- en Rijnstreek te Waddinxveen. Deze grond was bij wijze van huur sinds 1984 in gebruik bij deze stich ting ten behoeve van het praktijk onderwijs voor de bouw. van de christelijke scholengemeenschap De WADDINXVEEN - Er zullen hogere geldboetes van toepassing worden ver klaard op overtreding van Waddinx veense verordening met strafbepalin gen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad voorgesteld in aansluiting op nieuwe landelijke regels maximale geld boetes van 500,- en 5.000,- te gaan toekennen. Met het raadsbesluit wordt het nu ook mogelijk overtredingen met vijf mille te bestraffen. Zelfs een motor kwam er aan te pas tijdens het door de leerlingen Wadde opgevoerde theaterproject. (Foto: Sjaak Noteboom). Deze winter (1 november) ging het ta rief al omhoog voor het diplomazwem- men van 4,50 naar 7,50. B. en W. hebben nu besloten de 20-badenkaart voor 0-18-jarigen (en 65-plus kaart) en voor overige personen te laten verval len. Een enkel bad gaat jongeren 2,25 (was 2,10) kosten en ouderen 3,90 (was 3,65). Een 10-badenkaart kost respec tievelijk 18,- (was 16,50) en 36,- (was 33,-). Voor leskaarten zijn deze prijzen nu 50,- (was 47,-) en 80,- (was 73,-).. De basiskaart voor een gezinsabonne- ment gaat 120,- (was 117,-) kosten en een kaart voor elk gezinslid 20,- (was 5,75, hetgeen een verhoging van 248 procent betekent). De verhuurprijs voor verenigingen wordt op basis van een contract zonder toezicht 87,50 (was 80,-) per uur en met toezicht 122,50 (was/110,-). In de raadscommissie voor de financiën was nog geprobeerd de prijs van de ba siskaart voor een gezinsabonnement te bepalen op 125,- en elke bijkaart op 20,- of 25,-, maar dit voorstel is niet op die manier overgenomen. In de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven ontmoetten de hogere zwembadtariéven aanvankelijk weerstand bij de VVD (J. van den Berg), het CDA (H.H. Heller), PvdA (A. Vermeij) en PCW (J. Neele). De forse prijsstijgingen werden toen nog afgekeurd, ’’gezien de komende ont wikkelingen” (VVD). ’’Waarom nu niet ’’iets” verhogen en la ter ’’meer”, na het bekend zijn van de definitieve zwembadontwikkelingen”, zo vroeg de socialiste Bep Vermeij zich af. PCW-raadslid J. Neele zei wel voor stander te zijn van een geringe tariefs verhoging, maar niet op deze forse ma nier. Die suggestie hebben Burgemeester en Wethouders overgenomen van de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening. Over deze kwestie zal later in de commissie opnieuw worden gesproken. gende en commentaar sprekende papa gaai, die op afstand te bedienen was, te kende Jeroen Dijkhuizen, terwijl de aankleding met fraaie pruiken door Lysbeth Siegersma was verzorgd. De techniek - de belichting verdient een aparte vermelding - was in handen van de heren Prevosth, Wierda en Verdonk. Leerlingen zelf zorgden voor de grime. De regeling voorziet in het verstrekken van bijdragen-ineens aan gemeenten in de door de gemeenten te verlenen tege moetkomingen in de kosten van verhui zing en herinrichting, gemaakt door huurders, wier woningen worden ge sloopt of aan wier woningen voorzienin gen worden getroffen. WADDINXVEEN - De korfbalwed- strijd die Korbis zaterdag gelijk (4-4) speelde tegen het Schiedamse ODI werd meer bepaald door de wind en we derzijdse irritaties dan door schitterend technisch spel. In de eerste helft had ODI wind in de rug hetgeen hen meehielp op een 0-2 voorsprong te komen. Toch slaagde Korbis er in, middels 2 doelpunten van Pieter Slootweg, het tempo bij te hou den zodat Korbis bij een 2-2 ruststand een goede uitgangspositie had voor de tweede helft. Tegen het eind van de eerste helft ont stonden enkele woordenwisselingen tussen ODI- en Korbis-spelers. De scheidsrechter greep echter in en gaf aan een ODI-speler de gele kaart. De tweede helft bracht voor Korbis de voorsprong, want Frits Visser scoorde 3- 2. Toch bleek ODI nog niet verslagen want het maakte de stand weer gelijk. Even later was het Wim Lebbing die Korbis op 4-3 bracht en hoewel er kan sen genoeg waren, die niet benut wer den was het laatste doelpunt voor ODI 4- 4. De bijdrage-ineens bedraagt bij het treffen van voorzieningen aan naoor logse woningen een bedrag gelijk aan 4% van de kosten van die voorzienin gen. De rijksregeling bevat terzake geen voorwaarden. Het wordt aan de gemeente overgelaten of en zo ja, welke bedragen aan de be woners uitgekeerd zullen worden. Wel wordt ervan uitgegaan dat voor iedere verbetering of grootonderhoud een ver huiskostenvergoeding of herinrichtings- kostenvergoeding verstrekt kan wor den. Reeds eerder besloot de raad tot toe kenning van bijdragen ineens met be trekking tot groot-onderhoudsvoorzie- ningen aan (andere) complexen wonin gen in de Bomenwijk en Oranjewijk. Dit forse bedrag zal worden opgelegd bij zwaardere milieuovertredingen, om dat volgens B. en W. aan de berscher- ming van het milieu een groot belang moet worden gehecht. Hierbij gaat het om overtredingen van de lozingsvergunning riolering, de af valstoffenverordening en de verorde ning op de opslag van gas-, huisbrand en stookolie. Boetes van vijfhonderd gulden gelden voor overtredingen, zoals die in aanvul ling op het Wetboek van Strafrecht staan genoemd in de Algemene Politie verordening (APV) van Waddinxveen. In het vermakelijke gezin van moeder Mallebroek (Deborah Telkamp) wordt op een dag een bijzonder konservenblik bezorgd. Inhoud: de jongen Koenraad - een enige rol van Astrid van Elswijk -, die in de constructiefabriek van de fa. Schuurmans is vervaardigd. Hij is een hoog ontwikkeld product, weet veel en leert snel, een kolfje naar de hand van huisvriend Engelman (Ric ky Doelsamat). Hij is echter zo vol maakt, dat de kinderen Mallebroek en de leerlingen van hun school, waarheen ook Koenraad gaat, hem een uitslover vinden.- De scholieren, die per motor het toneel opdaverden, raken door de instantjon- gen zo geïrriteerd, dat ze hem op een onbewaakt ogenblik in een aquarium dumpen. Onder de schrammen komt Koenraad thuis en dat het nog enigszins goed is af gelopen, is te danken aan klasgenote Erica (Jolanda Bloem), op wie Koen raad dan ook prompt verliefd raakt. Als evenwel blijkt dat Koenraad inder tijd verkeerd bezorgd is en naar de geaf fecteerde familie Kwezel-tot-Ameron- gen moet worden overgebracht, verzet het gezin Mallebroek zich toch. Koen raad hoort bij hen, want hij helpt hen bij alles, zoals bij het huiswerk. Maar hoe kunnen ze Koenraad behouden? Hij is en blijft eigendom van de fabriek. Toch is er een oplossing: als de jongen normaal wordt, of liever nog een beetje ’’bedorven” dan zal de fabriek hem niet meer kunnen terugnemen. Dit lukt: van brave Hendrik wordt Koenraad een kauwgomkauwend omparlementair- sprekend hip-figuur, die door de familie Kwezel niet meer is gewenst, maar door de Mallebroeks met open armen wordt ontvangen en zeker door Erica. pittig omhoog verwachte inkomsten uit het zogenaam de vrij en recreatief zwemmen. Daarom is een tariefsverhoging vooral in deze sector zeer gewenst, omdat nu al valt te zeggen dat dit jaar de gedachte 137.000 bezoekers voor het vrij en recreatief zwemmen zeker niet zullen worden ge haald. Aan de duurdere zwemkaartjes valt niet te ontkomen. De nog te nemen beslui ten over de toekomst van de beide zwembaden brengen daar dit jaar nog geen verandering in. Want de raadsleden blijven erop uit de zwembadtekorten omlaag te brengen en deinzen er dan ook niet voor terug de huidige tarieven uiteindelijk met 60 procent (bijvoorbeeld 3 x 20 procent) te verhogen. De komende verhoging van de zwembadtarieven vormen daarop een voorschotje. B. en W. hebben berekend dat de nieu we tarieven per jaar, bij gelijk blijvend zwembadbezoek, in totaal voor 654.300,- aan inkomsten zullen kunnen zorgen. Hierbij gaat het om 100.000 vrije en re creatieve zwemmers, 12.000 school- zwemmers, 2.050 leszwemmers, 2 maal 34 weken schoolzwemmen met instruc tie voor Boskoopse en Waddinxveense scholieren, 1.000 uur verhuur zonder toezicht en diverse inkomsten, zoals van Chevron 10.000,-) en van de toko, duplikaten, bewaringen, diploma- zwemmen en vakantie-activiteiten 10.000,-). -beschikbaarsteling eenmalige kredie ten en verhoging diverse ramingen; -aanwending deel algemene reserve; -aanvullend krediet uitbreiding pro grammapakket en gedeeltelijke renova tie Centrale Antenne-Inrichting; -krediet aanleg CAI in wijk Zuidplas en gebied Dorpstraat; -krediet voorbereiding renovatie CAI in Groenswaard; restant boekwaarde eigendommen ’t Weegje. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende vergunningen verleend: -Aan de Lionsclub Waddinxveen is ver gunning verleend tot het organiseren van een kindermarkt op 30 apriLop "de Beukenhof”. -Aan de Centraal Hervormde Gemeen te is vergunning verleend tot het houden van een rommelmarkt op ”de Beuken hof’ op 25 april. -Aan de heer C.I. Zeilstra te Waddinx veen is tijdelijk standplaatsverguning verleend op het parkeerterrein van het scholencomplex en sporthal ”de Sniep" voor de verkoop van ijs gedurende een vijftal periodes in 1987. -Aan Olympia Uitzendbureau is ver gunning verleend tot het aanbrengen van een lichtreclame tegen de luifel van de zuidgevel van het pand Groensvoor- de 16. -Aan Gouwemeubel BV te Waddinx veen en aan de Stichting Meubelstad Waddinxveen is vrijstelling verleend voor het houden van een meubelshow, op tweede Paasdag respectievelijk op tweede Paasdag, tweede Pinksterdagen tweede Kerstdag. -Aan de heer W. de Jong te Waddinx veen is voor het jaar 1987 een ventver gunning voor de verkoop van aardappe len, groenten en fruit verleend. -Aan de heer A.A. Rui te Gouda is voor de zomerperiode van 1987 een ventver gunning voor de verkoop van consump- tieschepijs verleend. -Aan mevrouw Boersma-Sterrenburg te Apeldoorn en de heerT. v.d. Weerdt te Alphen aan den Rijn zijn standplaats vergunningen ten behoeve van een ge bakkraam verleend, respectievelijk voor de periode van 5 tot en met 24 ok tober en van 11 tot en met 31 december 1987. WADDINXVEEN - De meeste tarieven voor vrij zwemmen in het Wad dinxveense zwembadcomplex gaan met 8 procent omhoog, die voor ab- bonnementen met 21 procent (gezinsabonnement voor 4 personen met 34 procent) en een algemene verhoging van de overige tarieven variërend van 3-33 procent. Het gemeentebestuur moet nog met de SSW overleggen hoe hoog die bijdrage ineens zal zijn en tegen welke voorwaar den. In ieder geval, zo blijkt uit stukken aan de volgende week vergaderende ge meenteraad, is voor dit doel door de rijksoverheid in totaal 36.162,- be schikbaar gesteld. Dat is een kleine 1.100 gulden per huis. Het onderhoudsplan in de Bomenwijk omvat 34 na-oorlogse woningwetwonin gen. De bijdrage voor de bewoners van de op te knappen woningen wordt gege ven op basis van de Regeling ’’bijdra gen-ineens verhuis- en herinrichtings- kosten bij stadsvernieuwingsactivitei ten” (een regeling die overigens inmid dels weer is gewijzigd in de regeling gel delijke steun voorzieningen aan huur woningen 1987) door de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer. WADDINXVEEN - Ook het provinci aal bestuur van Zuid-Holland heeft in gestemd met de Waddinxveense kredie ten voor de bouw van de rooms-katho- lieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestants-christelijke Koningin Be- atrixschool in de woonwijk Zuidplas. Dat blijkt uit de stukken voor de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad. Deze stukken ma ken ook melding van de goedkeuring van het krediet voor de bouw van een nieuwe wijkaccommodatie van De Overkant aan de Kromme Esse. Andere door de provincie goedgekeur de raadsbesluiten: -beschikbaarsteling

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 25