Renovatie van Be Fair-veld Be Fair laat kansen liggen FLtRDk Volley halsters op vijfde plaats De Gouwe speelt volgend seizoen in derde klasse Inschrijven voetballers Sportweek De Sperwer De Gouwe-leden onderscheiden Pupillentournooi Doek gevallen over het tweedeklasserschap Judotitels bij Den Edel Matig seizoen- slot Flyers- dames: 7e plaats Be Fair A-l lijstaanvoerder KWIEKS 4e TITEL WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Feest Waddinxveen-za. Dames Heren Tranen Be Fair Dames Geslaagd Lunapark Schoolzwemmen Beheersplan Voorproefje Triathlon i 4 Restaurant WADDINXVEEN - Het Sportweekcomité onder voorzitter schap van Leen Willemstein heeft het programma van de 42e Sportweek Waddinxveen vastgesteld. De drie weken in be slag nemende sportmanifestatie begint op vrijdag 15 mei met een wandelfestijn en eindigt woensdag 3 juni. A. P. van Neslaan 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geópend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 APRIL 1987 Programma Sportweek 1987 is nu rond *1 Voor 2 Dan jiu-jitsu is geslaagd Kees Verlooy en voor 1 Dan jiu-jitsu Jack Hoogendoorn. WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasse Be Fair heeft tegen Den Bom mel kansen laten liggen door op een winderig veld 0-0 gelijk te spelen. De Waddinxveners bezetten de middenmoot met 17 punten uit 18 wedstrij den. In de eerste klas van de zondagcompeti- tie verloor Waddinxveen teleurstellend met 2-1 van Gouderak en schoven met 19 punten uit 17 wedstrijden naar de vijfde plaats. Het enige doelpunt was van Gerard Molley. Waddinxveen-zo moet donderdagavond voor de KNVB- beker tegen Oudewater-za spelen. Dinsdag 20 mei is er volleybal in de sportzaal, klaverjassen in de kantine van Waddinxveen en in Het Trefpunt bedrijfsdammen. Voor het klaverjassen is 5,- per deelnemer verschuldigd. Ook Leon Konijn (kopbal over de lat), Ed v.d. Brink (net naast) en Peter Ko nijn (schot over de lat) konden Be Fair niet op een verdiende voorsprong bren gen. Maandag 1 juni is ook weer voor de 60- plussers, want dan vinden om 20.00 uur in het Anne Frank-centrum kiaverj as wedstrijden plaats. Ook het eerste damesteam had nog wat goed te maken. Om te laten zien dat het verlies vorige week tegen GZC beslist een vergissing was geweest werd het Ba- rendrechtse ZPB/Unico met liefst 7-0 huiswaarts gestuurd. De gemeenteraad krijgt binnenkort van Ben W. een totaal beheersplan van alle groene- en halfverharde velden aange- Tegelijkertijd kwam heren 1 in de Mammoet in actie tegen Radius 3. Een matige wedstrijd van de Waddinxve ners, die met name aanvallend fantasie loos speelden. Nadat Radius de eerste set met 15-9 had gewonnen, sloeg Be Fair de schrik om het hart en onder aanvoering van de hardwerkende Koen Dukker werden de volgende sets met resp. 15-9,15-6 en 15- 3 gewonnen. Samen met IJsselvogels zal Be Fair nu uit moeten maken wie tweede wordt in de eerste klasse en in aanmerking komt voor opvullingswed- strijden. De gebreken worden weliswaar bij de jaarlijkse grote onderhoudsbeurten hersteld (voorbeeld: hoofdveld Wad dinxveen), maar tonen niettemin de noodzaak van een structurele aanpak aan door middel van het starten van een renovatie-cyclus over een tiental jaren. In sporthal De Mammoet in Gouda wachtte het tweede damesteam tever geefs op een scheidsrechter. De wed strijd tegen Radius, die bij winst een ge deelde eerste plaats met Zevenhuizen oplevert, zal nu donderdag worden ge speeld. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer heeft meegedaan aan een concours van uit Duffel. Afstand 106 kilometer. In concours 450 duiven. Gelost om 10.45 uur. Aankomst eerste duif 11.59 uur. laatste 12.08 uur. Snelheid eerste duif 1.421 m.p.m. Uitslagen: WADDINXVEEN - Na een uitsteken de prestatie in en tegen Haastrecht afge lopen zaterdag is Be Fair A 1 een trotse lijstaanvoerder in groep 1 van de afd. Gouda geworden. De wedstrijd tegen het al vele weken nummer 1 staande Haastrecht is een echte topper gewor den, met als grote helden de Be Fair- jongens. De Waddinxveners wonnen met 1-2 en hebben nog 6 wedstrijden te spelen al vorens de promotie een feit kan zijn. Tegen Katwijk ontbrak het De Gouwe aan voldoende kracht om een beslissing te forceren. Immers, bij winst van De Gouwe hadden beide ploegen een gelijk aantal punten behaald waarbij door be palingen in deze play-off-competitie De Gouwe net aan het langste eind had ge trokken. De eerste periode gaf een geheel gelijk opgaande wedstrijd te zien. Mede door doelpunten van Eric van Leeuwen en Jaco van Tol kwam Katwijk niet verder dan een 3-2 voorsprong. Toen in de WADDINXVEEN - De voetbal- commissie van het Sportweekcomi- té mist voor de 42e Sportweek van dit jaar nog een aantal elftallen voor het bedrijfsvoetbal, het da mesvoetbal en het straatvoetbal. Waarschijnlijk is het de deelne mende ploegen ontgaan om zo snel mogelijk in te schrijven. In ieder geval is er tot vrijdag 17 april nog gelegenheid in te schrijven voor het deelnemen aan een onderdeel van het voetballen van de Sportweek. De daarvoor bestemde formulieren moeten dan volledig worden inge vuld en worden ingeleverd bij C. Schouten, Acaciastraat 40. Vooral het onderdeel wijk-straat- voetbal is de laatste jaren sterk in omvang toegenomen en ook voor dit evenement wordt een grote deelname verwacht. Het leuke van dit alles is dat, hoe meer elftallen aan de competitie deelnemen, hoe groter de strijd dan zal zijn, maar ook des te waardevoller om als uit eindelijke winnaar uit de strijd te komen. Wellicht schrikken enkele groepen af door het stellen van wat strenge re regels, maar gebleken is dat dit nodig is. Bovendien behoeft dit de groepen niet af te schrikken, omdat het de organisatie ten goede komt, maar wat belangrijker is dat het ge heel ook veel eerlijker is en onnodi ge kritiek wordt voorkomen. WADDINXVEEN - Zaterdagavond is over het tweedeklasserschap van het eerste herenwaterpoloteam van De Gouwe definitief het doek geval len. Met de uitslag van 10-6 overklaste Katwijk de Waddinxveense forma tie van trainer/coach Hugo Boonstoppel. De Gouwe, die vorig jaar nog net tweedeklasser kon blijven, mag in het volgend seizoen gaan proberen het verloren gegane terrein in de derde klasse KNZB weer terug te ver overen. Zaterdag 16 mei wordt in het zwembad de triathlon bestaande uit zwemmen, fietsen en lopen gehouden waarvoor 5,- per deelnemer verschuldigd is en welk evenement om 16.00 uur begint. Al vier jaar gelden heeft de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Be drijven het college van Ben W. geadvi seerd om met ingang van 1985 te starten met een jaarlijkse renovatie-cyclus voor de groene- en halfverharde velden. In de tussenliggende tijd is hieraan uitvoe ring gegeven door middel van het aan leggen van twee Gebako-oefenvelden en het voor 1/5 deel renoveren van het hoofdveld van de voetbalvereniging Waddinxveen in verband met water overlast. Na rust was het eerste kwartier voor Den Bommel. Een waar spervuur kwam op de Be Fair-verdiging af. On danks het goede spel van vooral Ronald van Dodewaard en Erny Dieckman was het vooral vrouwe Fortuna dat Be Fair in de race hield. Na dit zware kwartier kon Be Fair eindelijk weer wat terug doen en uit een corner werd de bal door Arjan Taal doorgekopt naar Razi die een vloeiend schot losliet dat de keeper slechts met medewerking van een ver dediger kon stoppen. Uit tegen Den Bommel trad Be Fair aan in een gewijzigde opstelling. Verschil lende spelers zijn geblesseerd. Zo stond aanvoerder Piet Koele op het midden veld en had Erny Dieckman zijn plaats als laatste man ingenomen met op rechtsback Ronald van Dodewaard. Door de harde stormachtige wind, die dwars op het veld stond ontstonden zeer vreemde situaties in het veld. De bal dwarrelde regelmatig een niet bedoelde richting uit en vooral voor de verdedi ging en in het bijzonder de keepers gaf dit soms aanleiding voor hachelijke situ aties. De krachtsverhoudingen in het veld wa ren gelijkwaardig met kansen aan beide kanten. De eerste deed zich voor rond de 10e minuut toen René v.d. Wilk zijn directe bewaker een van de weinige ke ren de baas was en een goed schot op het doel losliet. De keeper stopte de bal be kwaam. De vierde periode was toen nog maar een formaliteit voor de thuisploeg. Jan Verweij en Eric van Leeuwen wisten nog wel te doelpunten, doch de eind stand werd door Katwijk bepaald op 10- 6. Het tweede herenteam van De Gouwe, dat de laatste tijd zich goed ontwikkelt, wist bij het op papier sterke eerste team van ZPC een 7-2 overwinning te boe ken. Verwacht wordt dat zij nu defini tief uit de gevarenzone zijn geraakt. Woensdag 20 mei begint om 13.30 uur het schoolvoetbal en 20.00 uur fietsen, terwijl om 20.00 uur schietwedstrijden worden gehouden in het gebouw van de schietvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Ook is er dan het lunapark dat is opgebouwd op het parkeerterrein nabij het zwembad. Donderdag 21 mei is er om 19.00 uur korfballen op de velden aan de Lima- weg en om 20.00 uur badminton in de sportzaal, terwijl vrijdag 22 mei Antilo pe atletiek organiseert om 19.00 uur. Op dezelfde tijd is een tafeltennistoer- nooi in het clubgebouw aan de Jan Wil lem Frisoweg. Hierna was het Den Bommel dat via drie corners op rij de Waddinxveense veste bestookte, maar steeds de vuisten van keeper Straver tegen kwam. De mooiste kansen bleven echter voor Be Fair in deze eerste helft en vooral Razi Licoumine was kort bij een treffer nadat Piet Koele René v.d. Wilk had gelan ceerd en op diens voorzet Razi millime ters tekort kwam. Het toumooi, waar de teams van Nieuwkoop, Floreant, WSE, Berkel en uiteraard Be Fair aan zullen deelne men, begint om 11.00 uur en zal om 15.30 met de prijsuitreiking beëindigd worden. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben de laatste competitiewedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Riva met 3-1 gewon nen. De dames eindigden hierdoor met 41 wedstrijdpunten op de vijfde plaats van de landelijke derde divisie. Geen slechte prestatie voor dit ver jongde team. Het tyweede damesteam kwam niet in actie. Het eerste he renteam won van Radius 3. WADDINXVEEN - Ruim een ton 102.000,-) gaat deze zomer het op knappen van het hoofdveld van Be Fair-voetbal aan de Kanaaldijk kos ten. Met het karwei wordt in mei begonnen, direct nadat de rallyrijders Kees en Mieke Tijsterman uit Waddinxveen en Jan de Rooy uit het Bra bantse Son dit veld met hun wagens zullen hebben omgeploegd op zater dag 16 mei. Dit spektakel is een onderdeel van een Be Fair-actie en wordt door de gemeente maar één keer toegestaan. Naast vreugde over de kampioenen plengde Kwiek ook een traan voor Kwiek 8, een team dat jarenlang in de bovenste regionen van de 4e klasse meedraaide, maar nu in zo’n sterk be zette groep speelde, dat het de laatste plaats bezette. Ook Kwiek 13, uitko mende in de 5e klasse, kon het niet bol werken en zal de volgende competitie een klasse lager moeten spelen. Het slot van deze competitie is nog niet het einde van de activiteiten van Kwiek, want op het programma staan nog een Paaseieren-toemooi voor dubbels op donderdag 16 april, een handicap-toer- nooi voor iedereen op vrijdag 1 mei en een onderlinge competitie voor 2 mans- (vrouws)teams. WADDINXVEEN - De twee De Gouweleden Trudy Vermeulen- Meeweze en Henk van Erk zijn tij dens de jaarvergadering van de KNZB-kring Gouwe-Rijnstreek onderscheiden vanwege hun ver diensten voor het zwem- waterpo- logebeuren. Trudy Vermeulen ontving uit han den van Kringvoorzitter Frans van Lierop de Provinciebokaal. Deze wisselbokaal is in het leven geroe pen om een iemand die bepaalde sportprestaties heeft behaald te on derscheiden. Trudy Vermeulen ontving de enor me bokaal vanwege haar inzet als trainster van de jeugd van de kring Gouwe-Rijnstreek alsmede voor de prestaties welke zij met haar pu pillen van voorheen ZC Boskoop en nu met de zwemafdeling van De Gouwe weet te behalen. Voor zijn verdiensten in de water- polocommissie van dezelfde kring werd De Gouwe-lid Henk van Erk begiftigd met het Kring-Ereteken. WADDINXVEEN - Op Tweede Paas dag wordt op het voetbalcomplex van Be Fair het traditionele pupillentour nooi voor E 1 en F 1-teams gehouden met als inzet de Inge Rehorst trofee. J. Jansen en Z.T-13-32-35-58-85-86-93; J. Verbakel 2-3-11-12-20-40-51-75; H. Metselaar 4-7-14-24-26-27-52-67-91-96- 102; C. Hofman 5-28-44-82; M. Tolle naar 6-23-29-31-34-68-72; P. Bonefaas 8-64; N. Hoogerdijk 9-10-53-54-56; A.H. Kivits 15-30-37-41-46-63-65-69- 80-84-87-100-105; J. Troost 16-81; N. v. Vliet 17-19-36-38; J. Toor 18-39-88-98- 108-110; A. Hofman 21-43-62-97-99; M. Verbeek 22-79; R. v.d. Made 25-48-73- 104; E. van Beek 33-47; T. den Ouden 42-106CABode 45Nvan Tol 49-45- 109; mevr. G. Twigt 50-57-60-71-78- 107; F. Rip 55-61-83-89; J.W. Sekeris 59; D. Heeren 66-70-77-92-101Comb. C en J 74-94-103; Comb. Wibo 76; Ron nie Hofman 90-111. De Sportweek Waddinxveen bruist van activiteiten en evenementen. Er is ook dit jaar weer voor een ieder een tak van sport opgenomen, waarvoor men zich zeker zal interesseren. Dit geldt zowel voor de deelnemers, als voor de kijkers. Wil de Sportweek slagen dan zal dit af hangen van de deelnemende belangstel ling, maar ook van het publiek. De normale estafette bestaat uit 3 x 50 meter wisselslag, te weten rugslag, schoolslag en vrije slag. De opzet van het programma is erg goed en is voor het publiek wellicht een aantrekkelijker aangelegenheid geworden, omdat de verschillende onderdelen per leeftijds groep zullen worden afgewerkt en na ie der onderdeel de winnaars direct wor den bekendgemaakt. Voor het verkrijgen van de wisselbeker van het schoolzwemmen worden van de verschillende leeftijdsgroepen de beste resultaten opgeteld, opdat een totaal- winnaar kan worden bepaald. Om aan het schoolzwemmen te kunnen deelnemen moet de inschrijving uiter lijk eind april zijn ingeleverd bij het se cretariaat Mozartlaan 7. Na de sluitings datum van de inschrijving kan de orga niserende vereniging alle groepen inde len. De inschrijfkosten zijn 2,- per groep. boden. Vooruitlopend hierop stellen B. en W. de raad echter voor om in mei te beginnen met de renovatie-cyclus van de groene velden, daar er anders weer een jaar verloren gaat, omdat een der- geiijke ingreep alleen in het voorjaar kan plaatsvinden. Gezien de inspanningen, die in de afge lopen jaren zijn verricht op de comple xen aan de Kanaaldijk en in de Oranje- wijk en de toestand van de velden in aanmerking nemend, is het college van mening dit jaar te moeten starten op het complex aan de Kanaaldijk (voetbal vereniging Be Fair). Daar blijkens het laatste NSF-rapport de drie velden kwalitatief nauwelijks verschillen vertonen, kan de voorkeur van de voetbalclub om het hoofdveld als eerste aan te pakken, worden gehono reerd. Gezien de lange tijdsduur van het project en de beperkte beschikbaarheid van eigen personeel, laat de gemeente de voorbereiding en het toezicht van het werk verrichten door Heidemij Advies- buro BV. WADDINXVEEN - Bij de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek voegde zich in de laatste ronde van de voorjaarscompetitie Kwiek 18 bij zijn voorgangers als de 4e kampioen. Wim Bikbergen, A. Koene en R. Soethoudt besloten de competitie met een 6-4 zege op concurrent Bok 8 en stonden daard oor definitief op de hoogste plaats in klasse 6H. Ook de junioren sloten deze competitie niet zonder een kampioen af, want in de laatste wedstrijd tegen het op slechts 1 punt volgende Vriendenschaar 9, schudde Kwiek 3 zijn concurrent met 7- 3 van zich af en de jeugdige spelertjes Mark Hoogendam, Addie de Wit, Jur gen Reichard en Leon Bouwman kon den de bloemen in ontvangst nemen. In de thuiswedstrijd tegen het Oudewa- terse Unio kon de Waddinxveense za- terdagploeg geen moment overtuigen. Spits De Lange werd node gemist waardoor de voorhoede duidelijk in kracht had ingeboet was de eerste helft duidelijk de beste ploeg maar vergat te scoren, hoewel de mogelijkheden daar voor wel aanwezig waren. Waddinx veen, dat mat opereerde, kreeg weinig tot geen kansen en derhalve bleef het 0- 0. Na de rust wederom een iets beter Unio dat uiteindelijk aan de leiding kwam middels een dubieus toegekende penal ty. Toen bleek eindelijk dat Waddinx veen best bereid was de mouwen op te stropen en binnen 2 minuten was het al weer gelijk toen een schitterende boog- bal van Hans v. Offeren onbereikbaar voor routenier Edouard in het doel ver dween. Waddinxveen wilde meer, naar de voor hoede waar Casper Heerma v. Voss als linksbuiten debuteerde dit jaar, was niet in staat de bal in de ploeg te houden waardoor de bal weer net zo snel terug kwam als dat hij naar voren gespeeld werd. Vier minuten voor tijd leek Waddinx veen toch nog aan de winnende hand te komen, toen ook zij om vrij onduidelij ke redenen een penalty toegekend kre gen. Hans v. Offeren, die dit seizoen al 2-maal eerder een penalty miste, ging achter de bal en zijn te zacht ingescho ten bal werd door keeper Edouard vak kundig gestopt. Een 1-1 deling waarbij de Waddinxveners het best tevreden mochten zijn. Om 17.00 uur begint dan het prestatie- zwemmen met een inschrijfgeld van 3,50 per deelnemer. Ook wordt dan de 10-Gemeenten fietstocht gehouden, die zondag 17 mei wordt voortgezet. Het bedrijfs/straatvoetbal vindt plaats op maandag 18, donderdag 21, vrijdag 22, maandag 25, woensdag27 en op vrij dag 29 mei. De finales worden gehou den op zaterdag 30 mei. Al deze wed strijden worden gespeeld op de velden van de voetbalvereniging Waddinx veen. Het damesvoetbal is op woensdag 20 en dinsdag 26 mei eveneens op de velden van Waddinxveen. De Sportontmoetingen zijn over de ge hele periode verdeeld. Maandag 18 mei is èr sjoelen in het gebouw van de schiet vereniging aan de Alberdingk Thijm laan en is er in de sportzaal Groens- waard basketbal. Na de teleurstellende resultaten van vo rige week, waarbij de eerste vier elftal len verloren, was er zaterdag weer enig optimisme in het Be Fair-kamp nu het tweede won, het derde en het vierde ge lijk speelde. Met nog vier wedstrijden te gaan, waaronder drie thuis, in elk pun tje belangrijk. tweede periode Jaco van Tol 3-3 scoor de leefde de hoop op een overwinning weer op. Het was echter Katwijk dat het spel van achter tot voor dirigeerde. Men liep in deze periode uit tot een 6-3 voor sprong. Ook in derde periode schoot De Gouwe duidelijk in kracht tekort om Katwijk adequaat op te vangen. Men reageerde vaak te laat en vergat op tijd in te zwem men. Eric van Leeuwen kon nog wel een doelpunt scoren doch Katwijk sloot deze af met een 9-4 voorsprong. WADDINXVEEN - Het eerste dames team van Flyers-basketbal heeft via een matige overwinning (50-93) op het zwakke Goudse Springers de competi tie beëindigd. Ze zijn geëindigd op een 7e plaats. Behoudens een korte periode in de eer ste helft, waarin Flyers middels goede uitgespeelde aanvallen de vrije ruimte in de Springers-defensie nam, speelden de dames niet best. Zo nu en dan waren er wel de goede ac ties en combinaties maar eigenlij k lieten verdediging en aanval alles te wensen over. Verdedigend werd Springers te veel gelegenheid gegeven haar zwakke spel neer te kunnen zetten en de aanval was vooral te traag om doeltreffend te kunnen zijn. Het eindresultaat, 50-35 winst, spreekt dan ook boekdelen want de vorige maal werd de Springers écht geveegd. Scores: Carla Baan (12), Linda de Vries (11), Ineke Kuijpers (11) en Wendy Posthu mus (8 pnt). Bij de jeugdteams werd de uitslag als volgt: 1. Gouda, 2. Waddinxveen, 3. Waddinxveen 2, 4. Bergambacht 1, 5. Bergambacht 2. Alle judoka’s kregen een mooie medail le en de beker kreeg een eervolle plaats in de inmiddels al erg volle prijzenkast in de sportschool. Met Dory v.d. Meent en Jannie Zee man als spelverdeelster begon het eer ste damesteam tegen Riva aan de eerste set. Riva was niet van plan over zich heen te laten lopen en inmiddels gede gradeerd konden ze vrijuit volleyballen. Be Fair werd hierdoor verrast en liet met name in de verdediging nog wel eens een steekje vallen. Riva won de eerste set verdiend met 10-15. In de tweede set stelde Be Fair orde op zaken. Met de harde aanval van Marlies v. Ringelenstein en de slimme doortik- ballen van Miranda Both kregen, ze meer greep op de wedstrijd 15-8. Al was het géén fraai volleybal wat Be Fair het publiek voorschotelde, ze waren toch de meerdere van Riva, 15-8 in de derde set. Ook de vierde set ging met 15-4 naar Be Fair. De laatste punten van de wedstrijd speelde coach Gerard Lupgens met Ma rianne Roes, Gonnie Mastenbroek en Dory v.d. Meent in het veld, die voor het laatst in actie kwamen voor dames 1 Woensdag 3 juni is de laatste dag van de Sportweek, die wordt afgesloten met een evenement voor de jeugd namelijk het schoolzwemmen in het zwembad en dat begint om 18.15 uur. De zwemclub De Gouwe zal de organi satie hiervan op zich nemen. Er zijn in dit programma-onderdeel ook enkele wijzigingen aangebracht naar aanlei ding van het overleg tussen de sportver enigingen en de scholen. Zo komt de hindernisestafette te vervallen en zal hiervoor in de plaats komen een norma le estafette. Er kan worden ingeschre ven per groep van 3 meisjes of 3 jongens in de leeftijdsgroepen van 3 en 4 jaar, 5 en 6 jaar en 7 en 8 jaar. Een eerlijke op splitsing dus en voor kinderen zeker aantrekkelijker. Uit een door de Nederlandse Sportfede ratie uitgebracht rapport van 1986, waarin de groene velden worden beoor deeld, blijkt, dat de Waddinxveense velden er redelijk bij liggen, maar komt tevens naar voren dat bijna alle velden tekenen van ouderdom vertonen. Flyers dames 2 startte voortreffelijk te gen DAS en sloegen een groot gat in een mum van tijd. Daarna zwakten de da mes vooral verdedigend een stuk af maar met 63-38 was er goede overwin ning binnen. Scores: Carolien Rahms 18, Gea Kok 17 en Addy Ruts 10 pun ten. Flyers 3 (heren) boekte met 107-34 een vette winst op Luba 5. De meisjes-juni- oren wonnen in een spannende strijd en blijven daardoor in de subtop staan. Jongens-junioren 2 verloren op het nip pertje met 36-37 van Blitz en blijven ro de lantaarndrager. Jongens-junioren 1 won met 101-63 van het Mijdrechtse Argon. Als vporproefje is er dinsdag 12 mei de finale van de biljartcompetitie die wordt gehouden in het Anne Frank-centrum. Publiek wordt er niet toegelaten, behal ve degenen die 60 jaar of ouder zijn. Deze mensen mogen genieten van een stukje finale-biljarten met daarom ge bouwd een muzikaal tintje. De echte start van de sportweek is op vrijdag 15 mei met wandelen over afstanden van 8 en 12 km. De start is bij de kantine van Waddinxveen-voetbal om 18.30 uur. Inschrijving kan plaatsvinden vanaf 17.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per persoon. Vorig jaar waren er voor dit evenement meer dan 600 deelnemers. Bij gunstige weersomstandigheden verwacht het Sportweekcomité dat dit jaar de belang stelling weer groter zal zijn. Het is mogelijk dat door groepen wordt deelgenomen en door individuele deel nemers. De route voert door Waddinx veen en de twee routes zijn zodanig uit gestippeld dat zij elkaar niet hinderen, dus in feite verschillend. Om het eerste festijn van de Sportweek zo feestelijk te maken zal de drumband De Cormula’s tijdens de wandeling haar muzikale medewerking verlenen. De wandelaar wandelt niet voor niets, om dat aan iedereen die de route uitloopt een herinnering in de vorm van een vaantje of een herinneringsmedaille zal worden uitgereikt. tl Zaterdag 23 mei is het de gehele dag feest, 's Morgens om 8.00 uur wordt al begonnen met het schoolvoetbal. Om 17.30 uur worden in het zwembad zwemwedstrijden gehouden en om 19.00 uur begint het Sportweekfeest. Maandagavond 25 mei is voor de 60- plussers, want dan wordt om 8.00 uur in het Anne Frank-centrum bingo gehou den. De daaropvolgende dagen is het voetballen geblazen maar zaterdag 30 mei zijn er weer Sportontmoetingen doordat om 19.00 uur in de Gouwe be- drijfsvissen wordt gehouden en op het terrein aan de Middelburgseweg een hondentriathlon. Dit evenement is dit jaar voor het eerst in het programma opgenomen. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag zijn er teamkampioenschappen judo ge houden in de sportschool van Den Edel aan de Noordkade. Er deden in totaal 10 teams mee: 5 juniorteams van 11 t/m 16 jaar en 5 jeugdteams van 6 t/m 10 jaar. Waddinxveen 1 was duidelijk weer de sterkste (zij wonnen vorig jaar ook al) en wonnen met resp. 4 teamoverwinnin- gen van Gouda. De uitslag van de juniorteams is: 1. Waddinxveen, 2. Gouda, 3. Waddinx veen 2, 4. Bergambacht 1, 5. Bergam bacht 2.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 29