k j Oranje-expo is dicht op Koninginnedag 06.00 uur - Koninginnerit Jeu de boule rode draad van Sportontmoetingen Grootse IMei- viering 13.30-16.00 uur - Expositie 17.00 uur - Gecostumeerd voetbal Zeeheldenbuurt 11.00-15.00 uur - Be Fair-toumooi 20.00 uur - Oranjebal(2) 21.00 uur - Avond in Zuid 19.30 uur - Bingo-avond 14.00-17.00 uur Kinderspelen Zeeheldenbuurt 11.00-13.00 uur - Klei-expositie 19.00 uur - Verklede optocht Oostpolderwijk 13.30-17.00 uur- Kinderspelen Zuidplas 13.00-17.00 uur - Kinderspelen Wingerd 09.30 uur - Fietspuzzeltocht 13.30 uur - Kinderspelen Zuid In de St. Victorwijk worden de hele middag kinderspelen gehouden in de buurt van het wijkcentrum Zuid, waar ook diverse kramen staan opgesteld. Zo zijn er de no dige behendigheids- en krachtproeven. Met de spelletjes zijn leuke prijzen te ver dienen in verschillende leeftijdscategorieën. 10.00 uur - Vossenjacht Zuid 11.30 uur - Straattekenen Wingerd 14.00 uur - Kinderspelen Bomenwijk 10.00-17.30 uur - Schiet-In 18.30 uur - Disco-avond 10.00-13.00 uur- Kinderspelen Zuidplas 10.00-12.30 uur - Kindermarkt Lionsclub 14.00 uur - Kinderspelen Oranjewijk 09.30-17.30 uur - Klaverjasmarathon 09.15-11.30 uur - Schoolfeest 19.30 uur - Oranjebal (1} 19.30-21.00 uur - Prestatieloop Zuidplas 19.30 uur - Ballonnen optocht Wingerd 08.45-10.00 uur - Muzikale rondgang 13.00-17.00 uur - Kinderspelen Oostpolderwijk SANDER GRIMMELIUS IN PROGRAMMA OOSTPOLDERWIJK w Actie-band ■WW ■■■BI A 4 ft b 7 «te* Mm »te» mm J ra WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 29 APRIL 1987 ■MB MM mkmmi PROGRAMMA VAN KONINGINNEDAG 1987 l MM Mm In de raadzaal van het gemeentehuis wordt een expositie gehouden met schilderijen in gemengde technieken van de Waddinxveense Loes Huis in ’t Veld en keramiek van de Gouwenaar Henk Dronkers. Deze expositie is ook op Koninginnedag ge opend. De toegang is gratis. In de Zeeheldenbuurt is er een gecostumeerde voetbalwedstrijd. De wedstrijd wordt gehouden op het veld aan de Kromme Esse. Op het terrein van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen wordt een voetbaltour- nooi voor A-l en B-l-elftallen gehouden met de voetbalverenigingen Nieuwkoop, JAC (Den Haag), Berkel, Reeuwijk en Be Fair. Inzet is de Piet Roos jr. wisselbe- ker. De prijsuitreiking is om 15.00 uur. Dansschool Van der Lubbe houdt in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een Oran jebal. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, inclusief een Oranjeconsumptie. Voor de wijkbewoners in de St. Victorwijk wordt in het wijkcentrum Zuid aan de St. Victorstraat een gezellige Oranje-avond gehouden. In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt voor alle Waddinx veense ouderen een grote Oranje-bingo-avond gehouden. De zaal is al open om 18.45 uur. De deelnamekosten bedragen drie gulden per persoon. Aan de overkant van de Gouwe, in de Zeeheldenbuurt, heeft de speeltuinvereni ging De Overkant aan de Kromme Esse allerlei kinderspelen op touw gezet: kus sengevecht, hindernisbaan, ringstekken, skippybalrace, koekhappen, doelschieten en snif-snuit-snot. In de openbare Mr. A. de Roosschool aan de Wingerd wordt een kleine expositie over keramiek gehouden. Dit gebeurt in het kader van het ’’kleiproject” dat de Jan Ligthartschool, de Klaas de Vriesschool en de Mr. A. de Roosschool samen met de Culturele Raad van Zuid-Holland en het creatief centrum De Werkschuit in GoU- da hebben uitgevoerd met de leerlingen uit groep 7 en 8. In de Oostpolderwijk wordt een verklede optocht gehouden. Deze gaat door de wijk en duurt tot 20.00 uur. De muziek is in handen van de brassband Voorwaarts. Het middagprogramma van de kinderspelen in Zuidplas omvat 19 spelactiviteiten voor 2-11-jarigen en 9 spelactiviteiten voor 12-16-jarigen. Het gaat hier om ringsteken, skilopen, electriciteitsspel, doelschieten, kegelen, spijkerslaan, blikwerpen, valgpuzzelen, skippyballen, zaklopen, bliklopen, touwt- jetrekken, steprace, wasophangen, pollepellopen, koekhappen, muismeppen, grabbelton, verrassingsspel, korfgooien, kussengevecht boven water, kruiwagen race, steendrukken. Ook ’s middags zijn er tot 16.00 uur rondritten met een Jan Plezier voor kinderen tot 10 jaar. De touwtrekwedstrijd voor teams van vier personen is om 16.30 uur. Dan start ook de prestatieloop over 1,5 kilometer tot en met 12 jaar. Lokatie: Gruttodreef, Fazantdreef, Koekkoekdreef, Haverakker, Boekweitakker. De Stichting Wingerd noudt op het speelveld aan de Wingerd voor de elfde maal kinderspelen. Ze zijn afgestemd op twee leeftijdsgroepen: tot 6 jaar en van 7-12 jaar. Er wordt gewerkt met spelkaarten, die vanaf 14.00 uur voor iedereen verkrijg baar zijn. Aan de Wingerd is verder een rad van avontuur (prijzen: crossfiets, beren en pop pen), uitreiken prijzen straattekenwedstrijd (15.00 uu), een hobbymarkt, een kof- fiekraam, een snack-kraam en enveloppentrekken. WADDINXVEEN - De Sportontmoe tingen in het kader van de 42e Spor tweek Waddinxveen zijn compleet. On danks wat tegenslagen is het Spor- tweekcomité onder voorzitterschap van Leen Willemstein er met de sportver enigingen toch in geslaagd een volledig programma op te zetten. Dat ziet er zo uit: Maandag 18 mei: basketbal in de sport zaal Groenswaard, atletiek bij de sport club Antilope en jeu de boules ook bij Antilope. Dinsdag 19 mei: volleybal in de sport zaal Groenswaard, voetbal en jeu de boules beiden op de sportvelden van Be Fair. Woensdag 20 mei: schieten in het club huis van de schietvereniging Waddinx veen, fietsen aan de Alberdingk Thijm- laan en jeu de boules bij de sportclub Antilope. Donderdag 21 mei: badminton in de sporthal De Sniep, korfbal op het ter rein van Korbis aan de IJsermanweg en jeu de boules eveneens op het terrein van de korfbalvereniging Korbis. Vrijdag 22 mei: is er tafeltennis in het clubhuis van de tafeltennisvereniging Kwiek aan de Jan Willen Frisoweg, sjoelen in het clubhuis van de schietver eniging Waddinxveen aan de Alber dingk Thijmlaan en jeu de boules bij de sportclub Antilope. Zaterdag 23 mei: is er zwemmen in het zwembad De Sniep. Het fietsen op woensdag zal bestaan uit een puntenkoers en zal worden gereden op eigen fietsen. De rode draad zal dit jaar worden verzorgd door de jeu de boules-vereniging en uiteraard ook be staan uit jeu de boules. Op zaterdag 23 mei is er slechts één onderdeel, name lijk zwemmen, wat dit jaar zal bestaan uit een waterpolo-toumooi. Na dit tour- nooi zal tijdens het Sportweekfeest (wat ook in het zwembad zal worden gehou den) de prijsuitreiking plaatsvinden. Bij het basketbal, atletiek en zwemmen mogen 5 deelnemers deelnemen per on derdeel, bij volleybal en voetbal 6 deel nemers, bij het schieten, fietsen, bad minton, tafeltennis en sjoelen 3 deelne mers en bij korfbal 4 deelnemers. De genoemde aantallen gelden zowel voor de dames als voor de heren. Oranje-expositie niet bekeken worden. Wat van de Oranje-expositie opvalt is de overzichtelijke rangschikking in gla zen vitrines van foto’s, borden, boeken, kranten, sieraden en wat dies meer zij rond het op 7 januari 1937 gesloten ko ninklijke huwelijk. In de bibliotheek zijn daarom heel wat interessante minu ten door te brengen. Veel van de geëxposeerde spullen zijn afkomstig van de Waddinxvener J.D. Geel, adjunct-directeur van de LHNO- afdeling van de christelijke scholenge meenschap De Wadde. Hij is een Oranje-fan, maar geen - zoals hij voor de lokale omroep RTW zei - geen Oranje-fanaat. Zijn verzamelwee- In de Oostpolderwijk is tussen 9.30 en 10.00 uur de start van een fietspuzzeltocht. Er is een leuke route uitgezet. De start is bij het O vertoom-veld. De autoclub Gouwe Rijders houdt op de vroege morgen van Koninginnedag de tra ditionele Koninginnerit, een autopuzzelrit. De start is tussen 6.00 en 7.00 uur bij de veiling aan de Bredeweg. Het inschrijven begint al om 5.30 uur. De Oranje-expositie in de bibliotheek bevat soms hele curieuze dingen zoals een spoorboekje met de dienstregeling op 7 januari 1937, servetten van het Ko ninklijk Huis, een oranje-blanje-bleu- vlag en foto’s van de Rijks Voorlich- tings Dienst. Voor de jeugd van 4-15 jaar in Waddinxveen-Zuid wordt in de St. Victorwijk een vossenjacht gehouden. Het inschrijven hiervpor kan al vanaf 9.00 uur. De organisa tie is in handen van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid. De Stichting Wingerd houdt aan de Wingerd een straattekenwedstrijd. Inschrijven is niet nodig. Er zijn twee leeftijdsgroepen 3-6 jaar en 7-10 jaar. De prijsuitreiking is ’s middags om 15.00 uur tijdens de kinderspelen aan de Wingerd. Om tien uur begint een optreden van de actie-band Bertus en de Posters. Deze, uit havenarbeiders bestaande band brengt een Nederlandstalig- en maat schappelijk betrokken repertoire ten gehore. In de Bomenwijk houdt de speeltuinvereniging De Paddestoel voor kinderen van 4- 15 jaar een wandelbingo en een vossenjacht bij de Petteplas en een ballonnenwed strijd in de Lijsterbesstraat. Echter niet op Koninginnedag (donder dag 30 april) en Bevrijdingsdag (dins dag 5 mei), want dan is de bibliotheek, evenals vele andere openbare instellin gen geslotenOok op de avond van Do denherdenking (maandag 4 mei) kan de Bovendien heeft de bevrijding pe indruk gemaakt. De vreugde van toen is volop terug te vinden in de ge denkboeken die hij heeft verzameld. Hans Geel ging direct na de bevrijding achter op de fiets van zijn moeder, die in het verzet had gezeten, naar Amster dam om een glimp op te kunnen vangen van koningin Wilhelmina. WADDINXVEEN - Een tiental orga nisaties houden vrijdag een gezamenlij ke 1 Mei-viering in De Bonkelaar aan de Beukenhof. De avond begint om acht uur. Voor de grootse 1 Mei-viering werken samen de PvdA, PSP, PPR, NIVON, Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omgeving, hout- en bouwbond FNV, voedingsbond FNV, FNV-jonge- renbeweging en Rooie Vrouwen. Op de avond van deze Dag van de Ar beid is er sprake van een breed pro gramma dat zowel jong als oud moet aantrekken. In De Bonkelaar zijn tal van informatiekraampjes, zo laat het plaatselijke 1-mei-comité weten. De toegang is gratis. Het eerste gedeelte van het 1-mei-pro- gramma omvat inleidingen door Harrie Sieljes (bestuurder ABVA/KABO) en de wethouder sociale zaken en werkge legenheid drs. Martin Kraaijestein over de (jeugdwerk-)garantieplannen. Ook zal er een korte video vertoond worden over dit nu wel zéér actuele on derwerp. Tevens is er ruimte voor dis cussie tussen de inleiders en de aanwezi gen. In de pauze vindt een optreden plaats van het PvdA-koor De Rooie Keeltjes onder muzikale begeleiding van Cees Seelen. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se scholier Sander Grimmelius treedt op de middag van Koninginnedag (donder dag 30 april) op tijdens de sound-mix- show in de Oostpolderwijk. Dit evenement is een onderdeel van de Oranje-festiviteiten van de Stichting Festiviteiten Zuidkade ’83 op het veld aan de Overtoom. De sound-mix-show begint om kwart over vier en bevat ook optredens van zingende en musicerende wijkbewoners. Sander Grimmelius heeft zich van play- backer ontwikkeld tot een sound-mixer. Zijn specialiteit is het zingen van Stevie Wonder-nummers, maar hij zingt ook ander repertoire. De Waddinxvener is op dit moment enkele malen per dag te zien in een spot van Sky Channel. De schuttersvereniging Waddinxveen houdt in haar clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan een Schiet-In met het kampioenschap schieten (dames, junioren en senioren) en het kampioenschap sjoelen. Deze Schiet-In wordt al sinds 1975 gehouden door de nu 20-jarige schuttersvereni ging. Op deze open dag draait het rad van avontuur, zijn er veel taarten en fruit manden te winnen bij het prijsschieten en kan er volop genoten worden van de schuttersactiviteiten De prijsuitreiking is om 17.00 uur. WADDINXVEEN - De Oranje-expositie in het middengedeelte van de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan oogst volop waardering. De tentoonstelling met allerlei spullen rond het Koninklijk Huis, uit particulier bezit bij elkaar gebracht ter gelegenheid van het gou den huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard, is al twee weken open en zal nog twee weken te bezichtigen zijn. In De Bonkelaar aan de Beukenhof houdt Baken een disco-avond voor 12-16-jari gen. Er is een speciale Tropendisco georganiseerd om iedereen in zomerse stem ming te brengen. De toegangsprijs bedraagt 1,25. De alcoholvrije drankjes kos ten één gulden. Het ochtendprogramma in de wijk Zuidplas omvat: muziekkorps met optocht door de wijk (vanaf Eksterflat, 10.00-11.00 uur), inschrijven straattekenen (2-10 jaar) en fietspuzzeltocht voor het gehele gezin (11.00-11.30 uur), rondritten voor 2-10 jari gen met een Jan Plezier (vanaf 11.00 uur), fietspuzzeltocht (11.30-13.00 uur) prijs uitreiking straattekenwedstrijd (12.30 uur) en rad van avontuur. Lokatie: Gruttodreef. Fazantdreef. Koekoekdreef, Haverakker, Boekweitakker. Op het parkeerterrein Beukenhof wordt op initiatief van de Lionsclub Waddinx veen voor de achtste maal een kindermarkt gehouden. Op de kindermarkt kan de Waddinxveense jeugd eigen spullen aan de man proberen te brengen. Verder is er muziek van Concordia en de Cormula’s, voert Renee Scharff de Leeu- wedans op én zijn er diverse kramen voor de ouderen. In de speeltuin van de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg wordt met allerlei spelletjes voor de jeugd Koninginnedag gevierd. Het belooft weer een groot feest te worden. De klaverjasvereniging De Springplank houdt in de kantine van de voetbalvereni ging Waddinxveen aan de Sniepweg een klaverjasmarathon over 10 ronden. Men kan naar keuze in vijf ronden starten. De hoogste drie tellen mee voor de eind stand. De protestants-christelijke Groen van Prinsteierschool aan de Tollenslaan houdt een Oranje-feest met een aubade (9.15 uur) en een grote bloemen- en planten- markt (9.30 uur). In de Zeeheldenbuurt is er een groot Oranjebal in het clubgebouw van de Speel tuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. In de woonwijk Zuidplas wordt een prestatieloop gehouden voor 12-jarigen en ou der. De uiterlijke aankomsttijd is 21.00 uur. Voorde prestatieloop over 7,5 kilome ter kan tussen 17.30 en 19.30 uur worden ingeschreven. De Stichting Wingerd houdt weer een optocht met verklede deelnemers, die ballon meevoeren. De ballonnen worden uitgedeeld vanaf 18.30 uur. Eraan zit een kaartje waar naam en adres gezet kunnen worden. De optocht door de Groenswaarden wordt muzikaal begeleid door de drumband Cormula’s. De start is aan de Wingerd. Na afloop worden de balonnen opgelaten. De Waddinxveense muziekkorpsen Concordia en de Cormula’s maken een muzi kale rondgang door Waddinxveen. Concordia maakt een rondgang door de Von- delwijk. De kinderspelen in de Oostpolderwijk van de Stichting Festiviteiten Zuidkade ’83 worden gehouden op een feestelijk versierd Overtoom-veld. De opening is met het Wilhelmus. Het programma kent verschillende spelonderdelen, zoals tapijt-esta- fette en een ping-pong (rietjes) race. Om 16.15 uur is er een sound-mix-show met een optreden van de Waddinxveense sound-mixer Sander Grimmelius. Verder is er een grabbelton, een enveloppen- trek-show, een wedstrijd moerdraaien en een kraam met snacks en dranken. Belangstelling voor de Oranje-expositie in de openbare bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Koninginnedag 1987 op donderdag 30 april staat weer volop in het teken van veel Oranje-spelletjes in de woonwijken Groenswaard 3, Oostpolderwijk, Oranjewijk, St. Victorwijk, Zeehel denbuurt en Zuidplas. Een evenement voor alle Waddinxveense kinde ren is de kindermarkt op de Beukenhof. De schuttersvereniging Wad dinxveen houdt voor volwassenen kampioenschappen prijsschieten en sjoelen. Voor jong en oud zijn ook ’s avonds enekele activiteite. de voor wat betreft Soestdijk-spullen verklaart hij omdat hij in 1937, het hu welijksjaar van prinses Juliana en prins Bernhard, is geboren en wel negen maanden na de huwelijkssluiting. j van ons land op hem als 7-jarige jongen een die- vreugde denkboeken die hij heeft verzameld. laX* - jW7ML. ii,. .1 p «Z 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11