Voorwaarts boeit publiek Cirkelflat al in oktober bewoond 1 17?* 5?5 5!?5 10?5 12?s Als u weer geen lintje krijgt 11 paeryn] van^eeuw'en H8 ’’Vluchtelingenhulp is A en B zeggen” Waddinxveense Han Erath bij opening van opvanghuis pijpen op de TROS-tv 18?5 7?s 7?5 Zweefvliegers in de prijzen Nieuwe BV’s P. v. ’t Wout Nieuwe directeur NMB Bank Gezinsvervangend tehuis W’veen komt dichterbij C Voorbeelden Collectes Rijstgerecht DRUKWERK en FOTOKOPIEËN van A4 tot formaat 43x61 cm snel en voordelig bij. neproset uuaddinxveen DRUKKERIJ EN FQTOKOPIEER-SERVICE Noordkade 70 E Feestelijke drankjes van vertrouwde kwaliteit Zweverig Royale woonkamer Helpen Drumband Ongelooflijk Koninginnedag Prestige Ril i i w U- F3! Claeryn Jonge Jenever I J p.' Lvv =4 in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 APRIL 1987 f ■V Indeling dod€Gas bardon Hoppe Vieux mi J RUBY PORT N 1vl k Claerjo de Willem de Zwijgerlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - ”A zeggen is ook B zeggen”, zei Han Erath, voorzit ster van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken vori ge week donderdag voordat burgemeester C.M. van der Linden het vluchtelingen-opvanghuis aan de Willem de Zwijgerlaan officieel zou openen. teambtenaren en de inwoners meewer ken aan de opvang van vluchtelingen. Het nu geopende opvanghuis noemde zij ’’broodnodig”. Na de toespraken werden door twee in nationaal kostuum gestoken Eritrese meisjes de sleutel overhandigd aan Waddinxveens eerste burger. Vervol gens konden de genodigden een rond gang maken door het huis, waarna in de tuin een ieder zich te goed deed aan ver schillende soorten cakes en koek die in de verschillende landen worden gebak ken voor feestelijke gelegenheden. Een van de Iraanse inwoonster had een rijstgerecht klaargemaakt en vertelde dat dit het traditioneel nieuwjaarsmaal is, maar nu een nieuwe start in een nieuw land symboliseert. Bovendien slaagde Ernst Nico Boere, zoon van het aan de Eikenlaan wonende PvdA-gemeenteraadslid Marie Boere, er in beslag te leggen op de eerste plaats in het individuele klassement. Met Hans Schweinsberg en de Zoeter- meerder neemt hij deze zomer deel aan de landelijke finalewedstrijden. ^2 Voor de uit 50 flatwoningen bestaande tweede cirkelflat achter de tennisbanen in het sportpark ”de Sniep” sloeg de WADDINXVEEN - Misschien denkt u wel eens aan ze, maar misschien ook niet. En dan heb ik het over al die men sen in Waddinxveen die iedere keer op nieuw bereid zijn om zonder daarvoor betaald te worden de handen voor een ander uit de mouwen te steken. En je komt die Waddinxveners ook overal tegen. Aan de deur als er gecol lecteerd moet worden, in de wijkcentra bij de meest uiteenlopende activiteiten en op straat als er de aandacht op van al les en nog wat gevestigd moet worden. Als je de inzet van al die plaatsgenoten ziet dan is het telkens weer een feest om in een dorp als het onze te wonen. Want we zijn dan wel met bijna 24.000 inwo ners, in heel veel opzichten is Waddinx veen gelukkig een dorp gebleven en dat mag van mij nog wel een poosje zo blij ven ook. In een dorpse samenleving is het nog al tijd zo dat de betrokkenheid bij alles wat er gebeurt, bij alles wat ons bezig houdt en bij alles wat ons beroert heel groot is. En dat geldt zowel voor de mensen die hier geboren en getogen zijn als voor hen die om welke reden dan ook Wad dinxveen als hun woonplaats hebben gekozen. dat Bert Woudenberg Zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. de belangstelling van een ieder te blij ven houden. De drumband De Cormula’s is het ’’fa miliebedrijf’ van Bas Langendam. Hij en zijn beide zoons zijn bijna dagelijks in de weer om Waddinxveen zijn derde muziekvereniging te laten houden. Al les wat ze doen is altijd weer in het be lang van de jubilerende De Cormula’s. Dit is het persoonlijk commentaar .inoloog van de (Aijnacademie (bij Fitness-centr./v.d. Loo) Tel. 01828-18640 1 D' 4 üqmgas Bardon Eigenlijk zou ik hier heel veel namen en activiteiten willen noemen die dat ten volle waard zijn. Dat kan natuurlijk niet, maar wat is er op tegen om een paar voorbeelden te noemen van dat bijzondere werk dat Waddinxveners in hun vrije tijd en belangeloos doen. Vorige week opende burgemeester C.M. van der Linden het vluchtelingen opvanghuis, een dubbele flat van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen, aan de Willem de Zwijgerlaan. Han Erath en Aty van Weelden zijn twee mensen van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving die al heel lang dit werk in stilte doen. Omdat ze vinden dat mensen, die om al lerlei redenen hun land hebben moeten verlaten, niet op Schiphol en in de grote steden kunnen blijven rondhangen, bie den ze hen hier een tijdelijk onderdak. Heel goed werk vind ik dat. In Waddinxveen is er verder de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking. Ik weet zeker dat dit werk nooit die bete kenis zou hebben kunnen krijgen als Emka Krösschell-Koopmans er niet zo sterk mee bezig was. Ze is zonder twijfel de meest stuwende kracht achter de vele bewustwordingsactiviteiten van deze kerngroep, die ontwikkelingsprojecten heeft geadopteerd in Burkina Faso en Peru. Het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan zou lang niet zo’n goede naam hebben opgebouwd als Elly van Wichen haar extra vrije tijd niet zou be steden aan het goed laten reilen en zei len van het wijkwerk in Waddinxveen- Noord. Ze is met haar enthousiasme een vraagbaak en een wegwijzer voor velen. ’’I WADDINXVEEN - De Waddinxvener P. van ’t Wout is de directeur van een aantal nieuwe inschrijvingen in het han- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land. Het gaat hier om Van ’t Wout Holding BV, Waddinxveen, dat zich bezig houdt met het oprichten, verkrijgen en ver vreemden van vennootschappen en on dernemingen (maatschappelijk kapitaal 1.000.000,-, waarvan geplaatst/gestort 350.000,-), Heiwerken P. van ’t Wout Waddinxveen BV, dat zich bezig houdt met het heien en anderszins aanbrengen van heipalen, de handel in en het huren en verhuren van roerende en onroeren de goederen (maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-) en om Van ’t Wout Waddinx veen BV, dat zich bezighoudt met de handel in, de im- en export van en de huur en verhuur van bedrijfsmiddelen (maatschappelijk kapitaal 200.000,-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. WADDINXVEEN - De Waddinxve ners Ernst Nico Boere en Hans Schweinsberg zijn met een inwoner van Zoetermeer eerste geworden bij in Zee- wolde gehouden wedstrijden termiek zweefvliegen radio-bestuurd van de re gio West-Nederland van de KNVGL. T 321 ïukc (ppiirh jÜHSTELiJRE B0»g&4- g— WADDINXVEEN/GOUDA - De aan de St. Victorstraat gevestigde pijpenfa- briek Zenith/van der Want was vorige week te zien in het TROS-televisiepro- gramma Tros Aktua Export. In het programma werd directeur A.H.W. van der Want geïnterviewd door presentatrice Tineke Verburg over zijn exportactiviteiten naar Engeland. Zenith/van der Want is de oudste pij- penfabriek ter wereld, waarin al acht generaties hun werk hebben gestoken. In 1749 legde Pieter van der Want zijn meesterproef in het pijpengilde af. Nu bestookt het Waddinxveense een mansbedrijfje, dat ook weer een vesti ging in Gouda heeft, de wereld met fraaie aardewerken pijpen, die handig inspelen op de bekendheid van legenda rische pijprokers als meesterspeurder Sherlock Holmes. De Sherlock Holmes Mystery Kalebas is een witte pijp, die bij het roken steeds donkerder wordt waardoor op de kop twee afbeeldingen met een verborgen moordwapen zichtbaar worden. Met dit product haakt de ambachtelijke pijpen- fabriek in op twee Engelse karakterei genschappen: traditie en humor. toenmalige directeur van de gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Be drijven, A.M. Zwamborn, op 24 okto ber vorig jaar de eerste paal. De cirkelflat omvat 50 gelijke wonin gen, waarvan er 2 op de begane grond zijn gesitueerd en de overige 48 ver deeld zijn over 8 bouwlagen van elk 6 woningen. Burgemeester C. M. van der Linden vist uit een schaal met water de sleutel voor het vluchtelingen-opvanghuis aan WADDINXVEEN - Het vrijdagavond in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage en in Het Trefpunt aan de Stationsstraat gegeven voor- jaarsconcert van de brassband Voorwaarts kreeg ditmaal een extra di mensie. In de eerste plaats werden er drie jubilarissen gehuldigd en werd het startsein gegeven voor een zeer grote verloting. van de uit 50 woningwetwoningen bestaande tweede cirkelflat aan het Floriserf in Zuidplas van de woningbouwvereniging SSW. (Teke ning: SSW). WADDINXVEEN - In oktober zullen de eerste woningen in de tweede cirkelflat aan het Floriserf in Zuidplas bewoond kunnen gaan worden. De voorlopig kale huur van deze woningwetwoningen zal 488,- gaan bedra gen, terwijl de bijkomende kosten (CAI, schoonmaken, glasverzekering, gemeentelijke verlichting, tuinonderhoud) worden geschat op 50,-. 1984 Navarra v Togal’ Wit Heerlijke, lichte |B witte wijn. O Een gulle dorst- S lesser en evengoed aperitief. 1983 k.‘ Navarra j ‘Togal’ Rood I Lekkere stevige i rode wijn die het q goed doet bij _-J pikante vlees- gerechten. De scheidende NMB-bankdirec- teur L.J.H. van Leeuwen (33). De nieuwe NMB-bankdirecteur R.F. Vogel (28). WADDINXVEEN - De bouw van een al heel lang in de pen zittend gezinsvervangend tehuis in de woonwijk Zuidplas is dichterbij ge komen. Voor de exploitatie van zo’n tehuis met 15 plaatsen heeft de Algemene Stichting Voor Zwakzinnigenzorg i (ASVZ) het groene licht gekregen van de provinciale commissie voor volksgezondheid. i Het Waddinxveense gezinsvervan- 1 gend tehuis zou al dit jaar in explo- itatie genomen worden. Al in 1981 i kreeg de ASVZ een planningsver- klaring voor een tehuis met onge- veer 24 plaatsen. Dat worden er i dus voorlopig 15. Burgemeester C.M. van der Linden, die vergezeld was van de wethouders drs. M. Kraaijestein (PvdA) en P.F.J. van Schie (CDA) stond er in zijn toespraak je bij stil dat de plaatselijke VVN-afde- ling in de afgelopen jaren wat zweverig te werk moest gaan, maar het actieve bestuur beschikt nu over een eigen adres. Het opvanghuis noemde hij een mijlpaal. Maar het is niet allemaal rozegeur en maneschijn, gelet op de druk die de re gering en de Kamermeerderheid uitoe fent om de stroom vluchtelingen in te dammen. ”Ook onder de vluchtelingen zit kaf onder het koren”, betoogde bur gemeester Van der Linden later voor de lokale omroep RTW. Hij vindt het ech ter een rijkstaak te onderzoek welke vluchtelingen wel na een tijdelijk op vang asiel zouden moeten krijgen en welke niet. BI PORT WINE ilr- 1985 Cairanne Cótes du Rhone A.C. Een rijke wijn van hoge kwaliteit met een verfijnd bouquet en een mondvollende smaak. 1985 Sauvignon Touraine A.C. Door zijn aan gename frisdroge en uiterst lichte karakter, is deze witte wijn een vol maakte begeleider van een fijne paté. sXuVKflMON j IL. JONGE JENEVER WADDINXVEEN - De Waddinxveen se vestiging van de Nederlandsche Mid- denstandsbank (NMB) aan de Ker- kweg-Oost 216 krijgt een nieuwe direc teur. Per 1 mei treedt de heer R.F. Vo gel (28) in functie. De heer Vogel is on der meer in Leiderdorp bij de NMB bank werkzaam geweest. De heer Vogel is de opvolger van de heer J.H. van Leeuwen (33), die per 1 mei is benoemd tot onder-directeur geldbedrijf van het kantoor Gouda van de NMB-bank. De heer Van Leeuwen is ruim vier jaar in Waddinxveen werkzaam geweest. ”Ik heb in Waddinxveen een bijzonder prettige tijd gehad”, aldus de scheiden de directeur. ”Ik betreur het alleen, dat de voorgenomen nieuwbouw nog niet van de grond is gekomen. Ik hoop, dat dit wel binnen afzienbare tijd gebeurt”. De Kuyper Oranjebitter Offley Port De woningen hebben een royale woon kamer (28,8 m2), een aangrenzende open keuken (5 m2) en 2 slaapkamers (11 m2 en 8,2 m2). De etagewoningen hebben allen een balcon (ruim 5 m2). De woningen zijn geschikt voor alleen staanden en 2-persoons-huishoudens, onvolledige gezinnen, woningzoeken den die willen gaan trouwen of samen wonen en eventueel ook voor ouderen, want bij voldoende belangstelling over weegt de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties (SSW), die ook eigenaresse is van de eerste cirkel flat, enkele etages voor ouderen te be stemmen. Om enig inzicht te krijgen welke groe pen woningzoekenden belangstelling hebben voor deze woningen heeft de SSW besloten al hun huurders, die daar voor in aanmerking komen, in de gele genheid te stellen hun wensen op dit punt kenbaar te maken. De jubilarissen die werden gehuldigd waren ditmaal Cobi en Arie v.d. Berg (beiden 40 jaar lid) en Kick v.d. Nat (25 jaar lid). Door een bestuurslid van de Algemene Unie van Muziekverenigin gen (ANUM) werden de drie trouw Voorwaartsleden insignes opgespeld en kregen ze van voorzitter Jaap Stubbe bloemen en cadeaus. Voorzitter Jaap Stubbe gaf ook het startsein voor een zeer grote verloting, die de brassband Voorwaarts gaat hou den. Er moeten 500 loten a 100,- per stuk aan de man gebracht worden. Het moet de loterijcommissie moed hebben gegeven dat op deze eerste avond al ver rassend veel loten werden verkocht. Het concert zelf werd vanwege de bete re akoestiek in de Kruiskerk gegeven en stond onder leiding van Hedzer v.d. Giezen, terwijl het geheel gepresen teerd werd door Francis Angenent. Brassband-muziek staat of valt met een bijna overdreven aandacht voor dyna mische tekens. Omdat deze soort mu ziek nogal eenzijdig uit koperen blaas instrumenten bestaat en daardoor een- wat schralere klankkleur heeft dan bijv, een harmonie of zelfs een fanfare-or- kest moet men door heel zacht (pianissi mo) te spelen en dan weer aanzwellen tot heel sterk (fortissimo), die spanning oproepen die nodig is om het publiek te blijven boeien. En het moet gezegd: dank zij het werk van dirigent Van der Giezen lukt het Voorwaarts steeds beter deze speciale ’’Sound’; te bereiken. Alleen moet men oppassen dat de fortissimo’s niet over blazen worden waardoor het tot een on beheerst klankvolume wordt. De programmakeuze viel, omdat het goed in het gehoor liggende melodieuze muziek was, bij het talrijke publiek goed in de smaak. Een goed vorbeeld hiervan was het Elvira Magidan Thema van Mozart. Wel een klassiek nummer maar zo bekend dat het publiek onmid dellijk geboeid is. Bovendien werd het voortreffelijk ge speeld wat ook het geval was met het populaire ”If” wat door Monique La Grand (mooie ronde toon) een prachti- Het vluchtelingen-opvanghuis - be doeld voor opvang en begeleiding van daarna doorstromende vluchtelingen - is ondergebracht in een dubbele flat van de woningbouwvereniging Waddinx veen, die dank zij financiële steun van de gemeenteraad kon worden opge knapt. De woonruimte was nogal uitge leefd. In februari kwamen de raadsleden op voorstel van B. en W. met 30.000,- over de brug voor het aanbrengen van een cv-installatie 10.000,-) en een voorschot op mogelijk te ontvangen rij ksbij dragen voor de op vang van nog niet erkende vluchtelingen 20.000,-). In Waddinxveen - waar al 6 a 7 vluchte lingen zelfstandig wonen - worden al zo’n tien jaar dank zij particulier initi atief vluchtelingen tijdelijk opgevan gen. Eerst een beperkt aantal, maar de laatste tijd is er sprake van een toe stroom van vluchtelingen. De laatste paar maanden kwamen onge veer 20 vluchtelingen naar Waddinx veen. Hun opvang en begeleiding is in handen van de eerder dit jaar opgerich te stichting, die dus nu beschikt over een heus vluchtelingenopvanghuis. Han Erath: ”Er is dus door ons allemaal A gezegd, laten we dan ook nu allemaal B zeggen. Wij denken dat dit wat moei- lijker wordt. De eerste fase van opvang - zorgen voor een warm huis, een schoon bed, medische zorg en het star ten van taallessen - is achter de rug of op zijn minst in volle gang”. ”Met B-zeggen bedoelen wij te vragen om de mensen, die hun familie, vrien den en buren vaak van de ene op de an dere dag in de steek moesten laten, meestal zonder vaarwel te zeggen en zonder zich ook maar een moment te hebben kunnen voorbereiden op wat komen ging, te helpen zich op hun ge mak te voelen in en buiten ons dorp”. ’’Belangstelling te tonen voor hun wel zijn, te luisteren naar hun verhalen, in teresse te tonen voor hun manier van le ven. Zonder dat dit gepaard gaat met het stellen van indringende vragen. De ze zijn voor vluchtelingen vaak bedrei gend. Zij komen immers uit een situatie waarin men elkaar wantrouwt, waar je moest opassen voor de buren, voor vrienden of zelfs soms voor familie”. ”De vluchtelingen zijn druk bezig zich aan te passen. Zij doen hun uiterste best om onze voor hen zo moeilijke taal on der de knie te krijgen. Misschien kun nen wij ons een beetje aan hen aanpas sen. Op zo’n manier dat wij met z’n al len komen tot een prettige en goed leef bare samenleving en dat wij hen het ge voel geven dat zij werkelijk welkom zijn en zeker ook veilig”, aldus voorzitster Han Erath van de Stichting Vluchtelin genwerk Waddinxveen en omstreken. Ze stak niet onder stoelen of banken veel waardering te hebben voor de wijze waarop het gemeentebestuur, gemeen- ge vertolking kreeg. Ook met het melo dieuze Memory uit de musical ’’Cats” en het door 5 trombones gespeelde ’’Trombones to the Foke” kwam Voor waarts goed voor de dag. Het toccata in D van J.S. Bach is eigen lijk een voor orgel geschreven composi tie. Het blijft ondanks dat het in een modern jasje was gestoken, daarom voor een amateurorkest een hele op gaaf. Desondanks was het, hoewel niet vlekkeloos (het syncopisch gedeelte miste de goede cadans), best het aanho ren waard. Na de pauze werd in een stampvol Het Trefpunt verder gegaan met de drum band, die o.l.v. Renee v. Eek met zeer ingewikkeld ritmisch slagwerk een goe de indruk maakte en met de majorettes die o.l.v. Mariëlle Degenhardt groot succes hadden met een zeer orginele uit voering van de aloude ’’Trappelzak Boogie”. Met muziek van de Night Stars was er tot besluit nog een paar uurtjes gezellig heid. De man achter de jaarlijkse collecte en andere activiteiten van de Nederlandse Hartstichting is Henk Winkels. Onver moeibaar slaagt hij er steeds in vele tientallen Waddinxveners iedere keer opnieuw te motiveren om met de collec tebus langs de deur te gaan. Zijn werk lust werd dezer dagen beloond met een record-collecte-opbrengst. Hebt u overigens wel eens met een col lectebus gelopen. Weet u hoe inspan nend en moeilijk ook dit kan zijn in weer en wind. En steeds weer zijn er mensen te strikken voor dit karwei. Want er zijn wat collectes vandaag de dag. En ze zijn allemaal even nodig. Marianne Bakker sjouwt al jarenlang voor het gehandicapten-, bejaarden- en babyzwemmen van de Stichting Zwem- revalidatie en Zwemrecreatie Waddinx veen. Niets is haar te veel om dit vrij- etijdswerk in het overdekte zwembad in cairanne (MS M MK 9^ WINKELCENTRUM LUIFELBAAN WADDINXVEEN TEL. 14143 En zo kunnen we nog heel lang doorg aan. Want het is ongelooflijk veel wat Waddinxveners zoal doen voor een an der. Op allerlei gebied en voor ieder een. Het Rode Kruis, De Gouwebloem, Amnesty International, de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (WH), de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen, de Telefooncirkels en de hand- en spandiensten. Het zijn slechts een hand vol instellingen en diensten, die door de belangeloze inzet van menig Waddinx veners onmisbaar zijn geworden in dit dorp. Al dit werk wordt uiteraard gedaan met de steun en medewerking van vele an dere naamloze Waddinxveners. Alleen zou dat ook nooit lukken. Bovendien maken vele handen licht werk. Maar het moet allemaal wel gebeuren. Belangrijk is daarom dat er mensen zijn en blijven die met aanstekelijke enthou siasme, hartveroverend doorzettings vermogen en met onvermoeibare werk lust hun vrije tijd gebruiken voor het plezier en het levensgeluk van andere plaatsgenoten. Deze week is het weer Koninginnedag. Aan de vooravond van de dan te vieren verjaardag van koningin Beatrix zullen overal in het land weer de bekende ko ninklijke schouderklopjes in de vorm van onderscheidingen uitgereikt wor den. Koninklijke onderscheidingen, ge meentelijke penningen en andere bel oningen zijn mooie dingen om een stuk je waardering te laten blijken. Maar niet iedereen kan op zo’n waardering rekenen. Daar zijn regels voor. Eén ding weet ik echter zeker. Heel wat Waddinxveners die daarvoor wel in aanmerking zouden komen moeten het deze week weer doen zonder een ko ninklijk schouderklopje. Maar dat is he lemaal niet erg. De waardering voor hun belangeloze vrijetijdswerk is er in Waddinxveen be slist niet minder om. Ze mogen weten dat heel veel plaatsgenoten ontzettend veel zouden missen als niet werd gedaan wat ze doen. Die dankbaarheid en tevredenheid is er alom. En als het er op aankomt is dat toch wel de mooiste waardering die denkbaar is. Daar kan een ’’lintje” - hoe belangrijk en stimulerend ook - niet al tijd tegen op. Als u zich dat maar blijft realiseren. slaapkamer 8.2m2 slaapkamer 11m2 badkamer -1

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 15