fjgow Waddinxveens Ondernemers Centrum kent een brede basis Op 20 mei 1987 tekening van Prodetra BV Basiscursus Bedankt voor beroep uit Waddinxveen nleg langs de ringvaart in de Oranjewijk en de Vondelwijk In FOTO’S JAN OSKAM Vijf kerken komen met ’n welkomstfolder gesprekstechniek voor vrouwen C. de Bas en G. Rehorst willen drempels wegnemen Meubelindustrie Waddinxveen BV eerste contracten Combinatie VW GOLF TURBO DIESEL Gemeente In het bestuur van de Sighting Wad dinxveense Ondernemer: ten naast de heren C. da KNOV-afdeling Waddiwveen) en G. Rehorst (namens Belemmaatschappij Rehorst BV) wethou<e/ drs. M. Kraai- jestein (namens de geneente Waddinx veen), A.W. Brand (lamens de Onder- nemerskring Indust^el Contact Wad dinxveen) en R.P.Jvan Breemen (na mens de Nederlamfche Middenstands BankNMB). Helpende hand Persoonlijk I SPECIAAL AANGEBODEN Nieuwprijs f 34.265,-, NU f 26.995,- iri B WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 APRIL 1987 Bedrijfsleven en middenstand W’veen maken werk van werk Z .-kb r. W - Uniek voetpad van twee kilometer ML A ïSt 7® BOSKOOP - TELEFOON 01727-2110/3410 Dor- lum- De voorpagina van de door het overlegorgaan van de Waddinx veense kerken uit te geven wel komstfolder voor nieuwe ingezete nen. De Waddinxveense kerken heten u van harte welkom Centrum zit- :as (namens Bij de stichting, die op 19 november vo rig jaar werd opgericht, zijn ook zeer in tensief betrokken de door Makelaardij De Pater BV, Rewa Holland BV en ar- chitentenbureau Stuurman Partners BV gevormde bouwcombinatie, die het On- Hengelaars en hondebezitters zijn in grote getalen te vinden op de ring vaartdijk. Hier bevinden we ons achter de J. W. Frisoweg. Dit is een gedeel te met allemaal bedrijfspanden (Houtex, Glasbeek Autoschade, NKF Kabel, De Waardt Bouwmaterialen) aan de overkant van de ringvaart. dernemers Centrum bouwt, en het Ge westelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda. Een brede basis dus en dat alle maal ten dienste van startende en uit breidende ondernemers, ,die in Wad dinxveen (verder) aan de slag willen. De startende en uitbreidende on dernemers zijn in het kader van het Waddinxveen Job Creation Pro ject bereid gevonden bedrijfs- en kantoorruimte in het nieuwe com plex, dat uniek is in deze streek, te betrekken voor het ontplooien van nieuwe bedrijfsactiviteiten. Dit voorjaar en deze zomer zuUen steeds meer jonge ondernemers de eerste bedrijfshal gaan bevolken. De verwachting is dat dit of vol gend jaar al met de bouw van de tweede bedrijfshal begonnen zal kunnen worden. Voor de nu in aan bouw zijnde hal sloeg Zuidhollands commissaris der Koningin mr. S. Patijn op 25 september de eerste paal. WADDINXVEEN - Tijdens een speciale bijeenkomst in het ge meentehuis van Waddinxveen zul len op woensdagmiddag 20 mei de contracten worden getekend met de eerste ondernemers, die zich zullen gaan vestigen in het Wad dinxveens Ondernemers Centrum op het bedrijvenpark ’’Coene coop”. WADDINXVEEN - De Harderwijkse predikant ds. A. de Snoo heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) in Waddinxveen op hem had uitgebracht. De vrijgemaakten kerken sinds vorig jaar in de Kruiskerk aan de Passage. Hun kerk werd toen geïnstitueerd. de Putteplas varen - en het smalst tegen Boskoop aan. In die tijd stonden er langs de Noordkade vele molens. Zijn mede-bestuurslid G. Rehorst be- met: sportwielen (wit), 5 bak, radio/cass., van aug. 1986, met 24000 km. vroegere grens van de Putteplas, de laatste van de Waddinxveense veen piassen die in 1872 werd drooggemalen. Dat was met de Noordplas en de Zuid- plas eerder gebeurd. De Putteplas was een grote plas. Het breedst aan het begin van de Noordka de - tegenover de huidige Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan kon je vroeger via een sluis van de Gouwe naar Dat zeggen ondernemer en vice-voor- zitter van de KNOV-afdeling Waddinx veen C. de Bas (63) en vennootschaps- directeurG. Rehorst (60). Beide zaken lieden maken deel uit van het bestuur van de Stichting Waddinxveens Onder- nemerscentrum. Deze stichting laat in ’’Coenecoop” de eerste bedrijfshal bou wen waarvoor het Waddinxveen Job Creation Team onder leiding van pro jectleider J.A. de Gruijl startende on dernemers en ondernemers die uit wil len breiden zoekt. De officiële opening van de be drijfshal van het Waddinxveens Ondernemers Centrum is na de grote vakantie en zal samenvallen met de feestelijke ingebruikname van de Coenecoopbrug, de voor malige rijkswegbrug over de Gou we die geschikt is gemaakt voor het regionale en lokale verkeer. Het is dan waarschijnlijk eind augustus. Een preciese datum is nog niet be paald. WADDINXVEEN - In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Meubelindustrie Waddinxveen BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het fabriceren, afwerken en toeleveren van meubelen en meubelonderdelen. Maatschappe lijk kapitaal 200.000,-, waarvan ge plaatst/gestort 40.000,- Directeur van Meubelindustrie Wad dinxveen BV is J.H. de Wilde uit Heemskerk. Hier begint het voetpad tegenover het Shell-statvi van Boonstoppel BV aan de Souburghlaan. Het pad loopt achter de Juina van Stolberglaan en maakt in de verte een bocht bij de openbare biblidheek. Het voetpad loopt hier achter het Diederik van Schagenplantsoen. Naar dit plantsoen leidt een over de ringvaart gelegde voetbrug in de verte. Het voetpad maakt daar opnieuw een bocht. Daar is een splitsing naar de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Hier passeert het voetpad, dat achter Souburghlaan en de Noordkade loopt, de Willem de Zwijgerlaan. Red gaat men naar de Noordkade en links naar het Koningin WilhelminapleHet voetpad wordt door twee van zulke wegen onderbroken. WADDINXVEEN - Waddinxveen is de statutaire zetel geworden van Prode tra Project development and trading company BV, Rotterdam, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden Holland. De BV houdt zich tegenwoordig bezig met het adviseren en participeren in projecten in binnen- en buitenland en consultancy voor projecten op het ge bied van civiele bouwkunde. De han dels- en vennootschapsnaam is voor taan Prodetra BV. Dit is de plek waar het voetpad de Staringlaan zal passeren op weg naar de Alberdingk Thijmlaan en het Gouwebos. Dit gedeelte van het pad is het meest weids, want aan de linkerkant van het pad bevinden zich alleen de flats van de Nicolaas Beetslaan. van hl bescheiden opgezette voetpad (breec 0,80 meter) uit gebroken bet- onput In een later stadium, wanneer de ztfing van het pad is bereikt, kan alsnqde open fundering worden afge- werkrnet een deklaag van asfalt. In deemeenteraadsvergaderingen van 20 ojobér vorig jaar legden de raadsle- den 75.000,- op tafel om het voetpad te linnen aanleggen, te voorzien van Dit is het voetpad, waarop het gebroken betonpuin al is gestort, gezien in de de bocht achter de openbare bibliotheek en in de richting van de Sou burghlaan. Dit is de eerste bocht die het voetpad maakt. l»^ ’7TL, “li ~<l—HM—i De ondernemers C. de Bas (links) en G. Rehorst (rechts) staan helemaal achter het Waddinxveense Ondernemers Centrum dat op het bedrijvenpark Coenecoop is neergezet. (Foto: Sjaak Noteboom). nadrukt dat na een go'ede discussie be drijfsleven en midden- en kleinbedrijf in Waddinxveen elkaar hebben gevon den om op deze nieuwe en eigentijdse manier structueel de werkgelegenheid in Waddinxveen te kunnen uitbreiden. ’’Zelf vind ik de combinatie van starters en uitbreiders in één centrum een goede zaak. Die combinatie zal het zeker doen. Maar het gaat natuurlijk niet he lemaal van zelf. Daarom maken we werk van het Waddinxveens Onderne mers Centrum en wekken we waar dat maar mogelijk is belangstelling”, ver/ telt een even enthousiaste heer Re horst. WADDINXVEEN - Het binnenkort in gebruik te nemen Waddinxveen se Ondernemers Centrum, waarvoor al zeven maanden wordt gebouwd op het bedrijvenpark ’’Coenecoop” in het Gouwedorp, komt er mede door een goede en stimulerende samenwerking van zowel het bedrijfsle ven als het midden- en kleinbedrijf (middenstand). hoogte namelijk 1,95 meter boven NAP zijn en de kruinbreedte 2,50 meter. Als alle werkzaamheden uitgevoerd zijn (verhogingen, beschoeiingen en voetpad) heeft de twee kilometer lange ringvaartdijk de gemeente in de loop der jaren ruim drie ton gekost. Maar de dijk voldoet dan ook aan alle eisen van het waterschap Noordwoude. Historisch gezien is de ringvaartdijk de ”Het Ondernemers Centrum, dat in Waddinxveen in aanbouw is, biedt al lerlei mogelijkheden en faciliteiten om startende ondernemers waar dat maar kan de helpende hand te bieden”, ver duidelijkt de heer De Bas. ”Een goede opvang is van essentieel belang voor het welslagen van allerlei zakelijke activi teiten. Bovendien ben je bezig in een re presentatieve omgeving. En dat is in het zakenleven heel belangrijk en eigenlijk onontbeerlijk. In een oud en bouwvallig schuurtje achteraf kun je niet goed be zig zijn”. De Waddinxvener gelooft duidelijk in het succes dat het Waddinxveens On dernemers Centrum zal blijken te zijn. ’’Alles is er. Dit centrum is uitermate geschikt voor de kleine ondernemer. Er zal zeker voor het midden- en kleinbe drijf een stimulans van kunnen uit gaan”, voegt de heer De Bas er aan toe. WADDINXVEEN - Dwars door de be bouwde kom van Waddinxveen wordt een heel bijzonder, twee kilometer lang, voetpad gemaakt. Het verharde pad loopt op de kruin van de ringvaart dijk van de Souburghlaan naar de Al berdingk Thijmlaan bij het Gouwebos door de Oranjewijk en de Vondelwijk. Zoals in de Oranjewijk al is te zien be staat de constructie van de fundering borden en om oversteekplaatsen op de Willem de Zwijgerlaan en de Starin glaan te kunnen aanbrengen. De ringvaartdijk is al een paar jaar on derwerp van verbeteringswerkzaamhe- den. Het gaat hier om ophogen van de kade (dat is tussen Souburghlaan en Staringlaan vorig jaar al gebeurd) en om het aanbrengen van beschoeiingen langs de oever. Overal moet de kruin- WADDINXVEEN - De Waddinxveen se kerken zijn bezig met het maken van een welkomstfolder voor nieuwe inge zetenen. De folder wordt een uitgave van het plaatselijk overlegorgaan van vijf kerken. Die kerken zijn: Centrale Hervormde Gemeente, hervormde Immanuëlkerk- gemeente, rooms-katholieke St. Victor- parochie, Gereformeerde Kerk en de Remonstrantse Gemeente. Deze vijf geloofsrichtingen hebben samen acht kerken. In de welkomstfolder wordt informatie gegeven over de kerkdiensten, het pas toraat en de contactadressen van de vijf kerkgenootschappen. De folder is lang werpig van vormgeving en omvat acht pagina’s. ”Wij zijn er uiteraard een voorstander van dat de werkgelegenheid in Wad dinxveen en omgeving wordt uitge breid. Het Waddinxveen Job Creation Project heeft als doelstelling om binnen 2 tot 4 jaar tenminste 125 nieuwe ar beidsplaatsen te creëren in deze ge meente. Zo’n ontwikkeling willen wij niet belemmeren door aan de kant te blijven staan. Integendeel, wij hebben er met anderen de schouders onder ge zet om dit belangrijke en voor deze streek ook unieke project van de grond te krijgen en succesvol te maken”. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen houdt tweemaal in mei en juni een driedaagse basiscursus gesprekstechniek. De cur susdie 30,- kostwordt gegeven in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan. Met opdrachten, huiswerk, oefenen en positieve kritiek geven en ontvangen wordt geprobeerd de cursisten een bete re uitdrukkingsvaardigheid te geven, waardoor gevoelens en gedachten beter kunnen worden uitgedragen en het communiceren in een groep aangena mer wordt. Aan de basiscursus gesprekstechniek kunnen ten hoogste 15 vrouwen per keer meedoen. De data zijn: 7,14 en 21 mei van 9.15-15.00 uur en 2, 9 en 16 juni van 9.15-15.00 uur. Voor de cursus kan men zich opgeven bij: Yvonne de Jong (tel. 14621), Maria Wientjens (tel. 13526) en Wil Water reus (tel. 17851). -'s -- - Beide Waddinxveense zakenlieden zin bereid ook persoonlijk startende en ut- breidende ondernemers in deze strel te woord te staan. Met hun kennis en j- varing in het plaatselijke en regionje bedrijfsleven en midden- en kleinë- drijf willen ze alle drempels die maa/te slechten zijn ook daadwerkelijk r»e- helpen te slechten. Ze hebben veel <>n- tacten en je weet maar nooit waalüat toe kan leiden. De heer De Bas woont aan de Jai rekenskade-Oost 67. Zijn telefooi mer is 15369. De heer Rehorst/'oont aan de Nesse 1. Zijn telefoonnurfner is 13133 (privé) en 14033 (kantooa Projectleider J.A. de Gruiji /an het Waddinxveen Job Creation/Project houdt kantoor in gebouw ’’ceAtaring” aan de Staringlaan 21 (tel 12097/ 12885). Hij en zijn mensen :i/i daar el ke werkdag tussen 9.00 en ./ö0 uur te bellen en te bezoeken voor efi gesprek. -W I

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 17