Vrouw W’vener zit vast in Tsjechoslowakije Geen lintje in gemeentehuis re Zaterdag open dag opgeknapte Rem. Kerk Stichting Streekmuziekschool Kritiseert B. en W. Heropend door mr. Pieter v. Vollenhoven Waddinxveen naar Gouds archief? Sonneveld sluit Beroep op ds. A.A. v. Houwelingen Sponsorloop rond Pette- plas van Rotoract GEEN KOOP AVOND Waddinxveen herdenkt ELKRANT WADDINXVEEN Elke werkdag van 07.00-19.00 uur op BRT 2 Nieuwsblad Onafhankelijk t Huisvesting Plannen Australië Minder subsidie ALS WIJ HET 6... I Uw televisiedokter S. ATTEMA r ECHTE BAKKER Zuidelijke dwarsweg 1 B Waddinxveen Tel. 01828-17713 HUISWERKDOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 15594 WADDINXVEEN - Het bestuur van de Stichting Streekmu ziekschool Waddinxveen vindt dat het college van Burge meester en Wethouders op geen enkele wijze beleid uitoefent voor wat betreft het financieel reilen en zeilen van de muziek school aan de Zuidkade. Weekblad voor Waddinxveen Gemeente voert geen enkel beleid Mr. Pieter van Vollenhoven gaat naar zijn plaats in de grondig gerestaureerde Remonstrantse Kerk aan de Zuid- 24 uur service - 3 maanden garantie TELEFOON 01828-13500 N Ijet 1 42e JAARGANG - No. 2025 kade. (Foto: Sjaak Noteboomj. In een brief op poten hebben voorzitter H. Malestein en secretaresse M. Jans- ma-Gorissen geschreven aan B. en W., EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOOR: ORANJELAAN 9, TEL. (01828) 14788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 18007 zomer wil Rob Lapaer en zijn vrouw zich in Australië gaan vestigen. In de loop van het jaar komt zoals be kend het uitreiken van een koninklijke onderscheiding wel een aantal maal voor. Dat heeft dan te maken met de Met de verkoop van sigaretten en siga ren startten de schoonouders van me vrouw Sonneveld in 1936. Zij nam in 1962 de zaak tijdelijk over, maar zou toch 25 jaar in de winkel blijven staan. Haar man, die hovenier in Rotterdam is, hielp af en toe mee. Voor het winkelcentrum Dorpstraat is het jammer dat de zaak gaat sluiten. De winkelruimte zal nu als extra kamer worden ingericht. GERT HUIZER ECHT JE PROEFT HETtl' Zuidkade 11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel 01828-12382 - Waddinxveen Slatensingel 115 - Gouda Tel. 01820-15132 Ook voor: video, radio, wasmach., koelkast enz. Het bestuur is echter van mening dat eerst overeenstemming zal dienen te ontstaan over het te voeren (verbrede) beleid alvorens de door het college aan- gekondigde subsidieverlaging te realise- schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-13822 AUTO aas UdNVM WADDINXVEEN - Twee uur was de morgen jarige mr. Pieter van Vol lenhoven zondagmiddag de gast van de al drie en een halve eeuw actief zijnde Remonstrantse Gemeente van Waddinxveen. De echtgenoot van prinses Margriet was naar Waddinxveen gekomen voor de heropening van de grondig gerestaureerde Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade, die stamt uit 1834. HOOFDREDACTEUR: Directeur Krijn Koetsveld en het be stuur van de muziekschool hebben nu een beleidsnota gemaakt waarin ge dachten zijn ontwikkeld om de muziek school te laten uitgroeien tot een dienst verlenend instituut voor een zo breed mogelijk publiek. De volgende voorne mens zijn daartoe genoemd: WOENSDAG 29 APRIL 1987 De koninklijke schouderklopjes voor daarvoor in aanmerking komende Wad- WADDINXVEEN - Komende zater dag zet mevrouw H. Sonneveld-van ’t Slot (50) een punt achter haar zaak in rookartikelen in de Dorpstraat. Van Dorpstraat-voorzitter Jan Heemskerk kreeg zij een penning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland uitgereikt voor haar werk lust in de afgelopen 25 jaar. WADDINXVEEN - De na een wereldreis van anderhalf jaar weer bij zijn ouders aan de Willem de Rijkelaan teruggekeerde tekenaar Rob Lapaer (24) wacht nog steeds op zijn Australische vrouw Helen Rysavy, waarmee hij onderweg op Christmas Island in de Indische Oceaan is getrouwd. Rob Lapaer is anderhalf jaar op wereld reis geweest per vliegtuig, auto, motor fiets en zeilboot. Hij vertrok uit Wad dinxveen in september 1985 en kwam er deze maand weer terug. Als uitzend kracht had hij hiervoor het geld verza meld. Onderweg stak hij eveneens de handen uit de mouwen om aan geld te komen. De Waddinxvener was in Bali, Austra lië, Tasmanië, het Groot Barrière Rif, Christmas Island, Sri Lanka, Soedan, Griekenland en Oostenrijk. Op het sta tion in Gouda stapte hij weer uit. Na de WADDINXVEEN - De kerkeraad van de hervormde Immanuëlkerkgemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. A.A. van Houwelingen uit het Zeeuwse Grijpskerke. Ds. Van Houwelingen, die binnenkort naar Waddinxveen komt om met de kerkelijke en burgerlijke gemeente kennis te maken, is beroepen in de vaca ture van de vorig jaar zomer naar Apeldoorn vertrokken ds. Th.H.G. Hulst. In het kerkgebouw is komende zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Dan kan ook geluisterd worden naar het eveneens gerestaureerde orgel, dat af komstig is uit een andere kerk van de remonstranten. Het orgel in het Godshuis zal tijdens de open dag achtereenvolgens de vaste or ganist G. Heikamp en door anderen. Zondagmorgen 10.00 uur is er in de Remonstrantse Kerk een speciale streekdienst waarin zal voorgaan prof. Adriaanse uit Den Haag. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door een blokfluitensemble o.l.v. de heerWekking. Tijdens de officiële ingebruikname was de Remonstrantse Kerk tot de laatste plaats bezet. In de Empire-stijl geres taureerde kerk waren volop margrieten en dahlia’s verwerkt ter gelegenheid van de aanwezigheid van mr. Pieter van Vollenhoven. Na de dienst, waarin werd voorgegaan door de Rotterdamse waar binnen PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijestein verantwoordelijk is voor de muziekschool. Een kopie van WADDINXVEEN - De kans is aanwe zig dat de gemeente Waddinxveen nog dit jaar een samenwerkingsovereen komst aangaat met de archiefdienst in Gouda. a Deze door drs. B.J. van der Saag gelei de dienst werkt al samen met Moord recht en is van plan uit te groeien naar een streekarchivariaat voor het noorde lijk deel van Midden-Holland. Bij de Goudse archiefdienst zouden ook de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moerkapelle, Zevenhuizen, Boskoop, Bodegraven en Reeuwijk zich kunnen aansluiten. dinxveners ontbraken ditmaal aan tiet Raadhuisplein, zodat burgemeester C.M. van der Linden niets op iemands revers behoefde te spelden. gin Beatrix werd onderscheiden. Vier andere Waddinxveners kregen toen buiten de gemeente een ’’lintje”. In heel 1986 ontvingen 13 Waddinxve ners een koninklijke onderscheiding. Die werden ook dit jaar weer uitgereikt. Laatstelijk (in maart) aan de heer Th.H. Nieuwets, omdat hij 40 jaar in dienst was bij Houthandel Alblas BV. WADDINXVEEN - Voor het eerst sinds een hele lange tijd is er vandaag, aan de vooravond van Koninginnedag 1987, geen enkele koninklijke onder scheiding in het gemeentehuis uitge reikt. De echtgenote van de Waddinxvener had zich dezer dagen bij haar man wil len voegen, maar het lukte haar niet op doorreis uit Tsjechoslowakije te ko men, omdat de spaarbankboekjes die ze bij zich had niet op haar naam stonden. Haar in Praag wonende grootmoeder zou deze boekjes aan haar kleindochter hebben meegegeven bij wijze van finan cieel steuntje in de rug. Rob Lapaer is inderhaast naar het Oostblokland ge reisd om zijn vrouw bij te staan. Vol gende week wordt bekend hoe de auto riteiten in Tsjechoslowakije tegen deze zaak aankijken. WADDINXVEEN - Waddinxveen her denkt maandagavond 4 mei (Dodenher denking) weer de gevallenen bij het mo nument aan het Stationsplein. Terwijl in deze gemeente vanaf zes uur de vlaggen halfstok zullen hangen wor den de twee minuten stilte om acht uur ingeleid met het luiden van kerkklok ken, muziek van de brassband Voor waarts en zang van het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwes- tem. Vervolgens zullen burgemeester C.M. van der Linden, deputaties en inwoners kransen en bloemen neerleggen. Na het blazen van de Last Post door een hoorn blazer van de brassband breken de twee minuten stilte aan. De plechtigheid bij het monument wordt afgesloten met declamatie, het ontsteken van het herdenkingsvuur en met samenzang van het eerste couplet van het Wilhelmus. De gemeente geeft met ingang van dit jaar steeds minder subsidie aan de mu ziekschool. Voor dat jaar wordt gekort met 10.000,-, in 1988 met 20.000,-, in 1989 met 35.000,- en in 1990 met 49.000,-. De beleidsvoornemens van de gemeente zijn vastgelegd in de noti tie ’’Structuele subsidieverlaging Stich ting Streekmuziekschool Waddinx veen”. ’’Hoewel wij vanzelfsprekend dankbaar zijn, dat u met het bestuur meedenkt over een te voeren beleid, ademt deze financiële notitie op geen enkele wijze beleid uit. Wij hebben er begrip voor dat in de tijd van bezuinigingen alle ge meentelijke uitgaven worden getoetst en zo mogelijk worden terugge schroefd. Naar de mening van ons be stuur dient dit echter gebaseerd te zijn op duidelijke beleidsmatig ondersteun de uitgangspunten in plaats van op een al te simpele kaasschaafmethode”, al dus het stichtingsbestuur in de brief. Daarin wordt ook de opmerking van de PvdA-wethouder bestreden dat de ge meentelijke steun aan de muziekschool wat te ver zou zijn doorgeschoten. Het collegelid had deze opmerking in febru ari gemaakt bij de presentatie van de Stichting Waddinxveense Kunstdagen 1987 in het kader van het lokale kunst en cultuurbeleid in de toekomst. - Het ontwikkelen van een inhoudelijk goed onderbouwde afdeling lichte mu ziek; - Het voorstellen van een gemeen schappelijke regeling aan de omliggen de gemeenten Boskoop, Reeuwijk, Ze venhuizen en Moerkapelle, om zo te ko men tot een regionale school; - Het creëren van meer mogelijkheden voor volwassenen en drempelverlagen de maatregelen; Het ontwikkelen van een steunfunctie- aanbod voor scholen voor voortgezet onderwijs; Het formuleren van een breed aanbod voor de niet-gebonden muziekliefheb ber, ondermeer kortlopende cursussen; - Het aanbieden van cursorische activi teiten voor etnische minderheden; Het zoeken naar samenwerking met het sociaal cultureel werk, met medeweten van het creativiteitscentrum ”de Werk- schuit”, te Gouda; - Het streven naar nieuwe huisvesting, die mogelijkheid biedt voor een brede dienstverlening; - Het uitdiepen van de contacten met popcollectief. ’’Voor de uitwerking van dit beleidsplan is ook de participatie van anderen ge wenst en vanzelfsprekend de ondersteu ning van de gemeente Waddinxveen. Het bestuur van de Stichting Streekmu ziekschool is gaarne bereid om het voor touw te nemen bij deze ontwikkeling, ervan uitgaande dat de gemeente Wad dinxveen instemming betuigt met het door ons opgestelde beleidspan”, aldus het Stichtingsbestuur. verdiensten van een Waddinxvener in bedrijf en samenleving. Maar dat ter gelegenheid van Koningin nedag geen enkele Waddinxvener de gang naar het gemeentehuis heeft hoe ven te maken is opvallend. Vorig jaar was er overigens maar één plaatsgenoot (mevrouw A. van Hengel-Sibbes) die met het oog op de verjaardag van konin- ren. Daarbij speelt zeker ook de huis vesting als belangrijke factor mee. De streekmuziekschool verkeert op dit punt al heel lang in een onzekere posi tie, terwijl de huisvesting zeer veel te wensen overlaat. ”Wij verzoeken het college van B. en W. en de betreffende raadscommissie om eerst een uitspraak te doen over de door ons bestuur ingediende beleidsno ta en de daarin vervatte uitgangspun ten, alsmede het onderzoek inzake de bouwkundige staat van het voormalige raadhuis af te wachten, alvorens te ko men tot de door het college aangegeven subsidieverlaging.” Het bestuur van de Stichting Streekmu ziekschool is van mening dat de thans voorgestelde subsidieverlaging niet uit voerbaar is, zeker niet als deze verla ging wordt gehouden tegen het licht van de ook door het college gewenste ver breding van het beleid”, aldus het stich tingsbestuur tot slot. predikant ds. J. Laforêt, bezichtigde de koninklijke gast het gebouw en dronk buiten een kop koffie. De feestelijke kerkdienst werd recht streeks uitgezonden door de lokale om roep RTW tussen twee uur en vier uur. De presentatie in de kerk was in handen van Bert Westerman, maar zijn com mentaar was niet altijd even goed te vol gen door het veel harder klinkende or gel en andere muziekinstrumenten. De uitzending van de kerkdienst werd voorafgegaan door een gesprek met voorzitter W.H. Moelker van de Rem onstrantse Gemeente. Hij legde in dit interview de nadruk op de tolerantie en de verdraagzaamheid van het remon strantse geloof. Een geloof met per soonlijke kenmerken, doch verbonden met de beginselverklaring van deze kerk. De lokale omroep RTW maakte voor de rechtstreekse radio-uitzending, die redelijk van kwaliteit was, gebruik van de telefoonkabel voor de verbinding met de studio aan de Staringlaan en de CAI-mast aan de Staringlaan. In de studio zat achter de microfoon Nanny Vogelaar, terwijl Bert Wester man naast het orgel in de Remonstrant se Kerk had plaatsgenomen. Beide pre sentatoren werden omgeven door een ter plaatse zijnde technische ploeg vrij willigers. de brief is ook gestuurd aan de gemeen telijke commissie voor kunst en cultuur. Het schrijven wordt vergezeld van de beleidsnota 1987-1990. WADDINXVEEN - Er is deze week in verband met Koninginne dag geen koopavond. De afdeling Waddinxveen van het KNOV heeft besloten de koopavond ook niet op een andere dag dan donderdag te houden. Deze week zijn de meeste winkels de gehele dag open geweest, zodat de maandagmorgen- en woensdag- middagsluiting is komen te verval len. WADDINXVEEN - De Rotoract Waddinxveen - de juniorafdeling i van de serviceclub Rotary - houdt 1 zaterdagmiddag 16 mei een spon- sorloop rond de Petteplas. De op- i brengst hiervan is bestemd voor de 1 Stichting Ter Ondersteuning van Poliobestrijding (STOP). Voor de i Waddinxveense organisatie teke- 1 nen Manon Laan (Noordeinde 5, tel. 14093), Sjaak Willemstein i (Mozartlaan 81, tel. 13427) en Jac- queline Verbakel (Noordkade 115, tel. 14629). i Voor de sponsorloop is over ruim twee weken de start tussen 13.00 en 14.00 uur. Het is de bedoeling dat i de lopers zich laten sponsoren per ronde. Hiervoor kunnen ze een sponsorkaart aanvragen bij één van 1 de organisatoren. Langs de route is een controlepost opgesteid waar de deelnemers na iedere gelopen ronde hun kaart moeten laten stempelen. Er wordt géén wedstrijd van gemaakt, zodat jong en oud, fanatiek of niet mee J kan doen. i 4 s - 'j-f W T hr

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 1