Titel VERLIES VOOR BE FAIR EN WSE voor WSV BASKETBALLERS NOG IN ACTIE Voorproefje Sportweek voor ouderen Tijd voor de liefste moeders. Elftallen van Waddinxveen winnen wel Dicht bij titel Mark Waterreus wint Kwiek-cup naar NK-turnen Vangst uitstekend Nationale beker school- basketbal naar HAVO-Atheneum SPORTDAG WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Uitreiking van bekers sjoelen Mandy de Graaff en Esther Glasbeek De Sperwer De Gouwe 2e in Verweij- bekerstrijd 3 4 WSE Medaille Dames Jeugd Nacompetitie Be Fair a F— 1 t L 4 Adviesprijs f325? Adviesprijs f425r Adviesprijs f425;- Moederdagprijs f 298,-doublé Moederdagpnjs f 198,-doublé Moederdagpnjs f 298,-doublé Adviesprijsf340r Adviesprijsf498,- Adviesprijs f420,- Moederdagprijs f 295,-bicolour Moederdagpnjs f 325,-bicolour Moederdagpnjs f 240,-staal -SEIKO- Moeder verdient het mooiste dat er is. Een Seiko horloge uit de nieuwste Seiko kollektie. -sU WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 APRIL 1987 geiijkopgt lijk frank en vrij spelen, omdat voor hen WaddinXVeetl-Zd ft I JUWELIER TEL. 01828-17868 ,*r WADDINXVEEN - Mark Waterreus heeft de Ger Teunissen Cup gewonnen tijdens het vrijdag gehouden traditione le tournooi van de Waddinxveense ta- feltennisverening Kwiek. De 13 deelnemende tafeltennissers met een H-licentie speelden in een zeven kamp en een zeskamp om een plaats in de finale. Winnaar van de zevenkamp werd na een felle strijd Mark Waterreus (Kwiek), terwijl Adrie Fokker (Kwiek) de zeskamp won. De tweede plaatsen waren resp. voor Gerda Teunissen (Gouda) en Hans Ro mers (ISV). Deze twee speelden om de 3e en 4e plaats. Winnares werd na een zeer spannende partij Gerda Teunissen met 22-20 en 26-24. De finale was een enerverende wed strijd waarbij de winstkansen voortdu rend wisselden. De eerste game was met 21-15 voor Mark. Adrie pakte echter de tweede game met 21-19 en stoomde in de derde game gelijk door naar een voorsprong van 16-10. Mark herstelde zich echter voortreffelijk, troefde Adrie af met zeer snel spel en pakte de game met 21-17. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 12 mei wordt in het Anne Frank-cen- trum met de finale van de biljartcompetitie voor ouderen een voorproefje gegeven van de 42e Sportweek Waddinxveen, die officieel op vrijdag 15 mei begint en woensdag 3 juni eindigt. PASSAGE 234 WADDINXVEEN In een bijzonder slechte wedstrijd bakte WSE er bij het reeds gedegradeerde HI- ON niets van. Nou kon HION natuur- het doek al was gevallen maar dit mocht voor WSE geen excuus zijn om er.een WADDINXVEEN - In het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan worden volgende week woensdagavond 6 mei de bekers uitgereikt aan de beste sjoe- lers in hun klasse. Op deze om half acht beginnende laat ste sjoelavond van dit seizoen reikt T. Cozijnsen jr van het stucadoorsbedrijf K. van Eijk ook de wisselbeker uit. Uitslagen van de laatste sjoelavond: klasse A: 1. Henk Eshuis (1347 pun ten), klasse B: Jan Harkes (1326 pun ten), klasse C: Ingrid Kuijpers (1260 punten), klasse D: Onno Ponsioen (1105 punten) klasse E: Janny Sleeu- wenhoek (965 punten). van de koploper, is door haar routine een sterke ploeg en heeft met minder gelouterde ploegen vaak weinig moeite. Zo ook vrijdag tegen ’t Delftse Gemini. Flyers 4 kon de Delftse ploeg makkelijk op afstand houden en won dan ook afge tekend, 63-41. Scores: Jan Start 28, Jel- le Marchand 16 en Thale Lesschen 10 pnt. i j Leek het lange tijd dat de jongens adspi- ranten van Flyers in de degradatie-zone zouden blijven, nu, na enkele uitsteken de overwinningen behaald te hebben hoeven ze voor degradatie niet meer te vrezen. Zeker nadat ze vrijdag met groot verschil, 63-42, van naaste con current DAS (Delft) wonnen zitten zij nu meer in de middenmoot. Scores: uit blinker Bart Biemond 18, Holger van Langelaan en Lennart van Aggele 10 pnt. WADDINXVEEN - De postduiven vereniging De Sperwer heeft deelgeno men aan een concours vanuit St. Ghi- slain. Afstand 187 km. In concours 498 duiven. Gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 10.21 uur, laatste 10.46 uur. Snelheid eerste duif 1481 m.p.m. Uit slagen: R. v.d. Made 1-79-90-112; Ronnie Hof man 2-96-122; M. Tollenaar 3-43-78; F Rip 4-30-113-115-117; J. Verbakel 5-11- 12-13-14-19-35-52-57-88-119; H. Metse laar 5-36-39-46-59-62-66-72-73-77-82- 83-91-106; N. v. Tol 7-61; H. Vink 8-9- 104-120; P. Bonefaas 10-42-65; C. Hof man 15-32-80-118; J. Toor 16-18-37-45- 47-68-109-124; N. Hoogerdijk 17-56-84- 95-97-123; N. v. Vliet 20-24-48-67-116; D. Heeren 21-22-23-100-101; mevr. G. Twigt 25-34-70; M. Verbeek 26-28; A. Hofman 27-69; A.H. Kivits 29-44-51- 64-75-85-89-99-102-105-107-111JJan sen en Zn. 31-40-41-49-93-94; comb. C en J. 33-60-86-92; E. v. Beek 38-50-53- 58-63-71-103; comb. Wibo 54-55-81; J.W. Sekeris 74-87-121; T. den Ouden 76-110; D. Degenhardt 98; C.A. Bode 108-114. WADDINXVEEN - Vandaag (woens dag 29 april) houdt de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool de eerste sportdag in haar bestaan. Dat gebeurde op het grasveld bij de Fazantdreef in de wijk Zuidplas. De sportwedstrijden voor de leerlingen begonnen om half tien en duurden tot half twaalf. Toen was er de prijsuitrei king. Het derde herenteam knokt voor een promotie plaats en in die strijd ontmoet ten zij zaterdag BDS 4. De eerste helft Flyers duidelijk de betere ploeg en de 2e helft ging zij dan ook met een ruime voorsprong in. Na rust verloor Flyers haar organisatie vooral verdedigend, en leek het bijna fout te gaan. De heren kwam echter weer in het gareel en wonnen toch nog ruim: 53-38. Het vierde herenteam zit op de hielen De biljartwedstrijden, die om acht uur ’s avonds beginnen, zijn in feite een eer betoon aan de ouderen, omdat deze wedstrijden uitsluitend toegankelijk zijn voor mensen van 60 jaar en ouder. Dat dit een eerbetoon is aan deze leef tijdsgenoten mag blijken uit het feit dat dit jaar de 42e Sportweek wordt gehou den. De mensen van 60 jaar en ouder waren dus in het begin en nog een aantal j aren daarna wellicht bestuurder, mede-orga- nisator of mede-deelnemer. De biljart- avond in het Anne Frank-centrum wordt een feestelijke avond, omdat naast de competitiewedstrijd ook een ere-wedstrijd wordt gespeeld. Om de aanwezigen nog eens extra te verwennen en in het zonnetje te zetten wordt vanaf ongeveer tien uur tot twaalf uur deze avond een drankje geserveerd met daarbij een hartig hapje, terwijl te vens een organist en een parodist de vrolijke noot van de avond zullen ver zorgen. Voor alle volledigheid wordt nog ver meld dat de avond toegankelijk is voor allen in Waddinxveen die 60 jaar of ou der zijn. De Sportweek begint met de 60-jarigen en ouder, maar eindigt ook bijna met de 60-jarigen en ouder, omdat op de één na laatste avond (maandag 1 juni) ook in het Anne Frank-centrum een klaverj asavond voor deze groep van mensen wordt gehouden. WADDINXVEEN - De nog volop in competitiewedstrijden gewikkelde seniorenteams van Flyers-basketbal behalen goede resultaten. Zoals be kend zijn de selectieteams al een paar weken klaar met hun seizoenwed- strijden. Flyers’ dames 2 staan weliswaar ’’maar” in de middenmoot maar hebben toch een goed seizoen. Ze behalen goede overwinningen en ook zo nu en dan een nederlaag. Zo werd zaterdag van het vrij sterke Leiderdorp III verloren. Vooral door de lengte van Leiderdorp kon Flyers in side niets aan doen. Door goede scho ten van buiten door Addy Ruts (16 pnt) en Anja Vink verloren de dames toch met slechts 10 punten verschil. Oók Flyers dames 3 staat in de midden moot. Samengesteld uit Nieuwelingen en jonge le jaars senioren of junioren kan het team zeker niet bogen op routi ne maar dat is geen enkele belemmering om zo nu en dan eens een mooie over winning te pakken. Afgelopen weekend was het The Jump uit Noordwijkerhout dat met 47-30 het hoofd moest buigen voor Flyers, dat vooral in de le helft een stuk sterker was. Scores: Jesca van Loo 20 (2 drie- punters), Anita Lammertse 11 en Linda Verhoeven 10 pnt. In de derde ronde van de nacompetitie om het clubkampioenschap van de Waddinxveense Schaakvereniging heeft Van Vuuren via een overwinning op Hans van Woudenberg de leiding ge nomen In een agressief opgezette partij nam Van Woudenberg een dubieuze pi on. In zijn ijver deze pluspion te behouden veronachtzaamde Van Woudenberg echter zijn stelling. Hierdoor kon Van Vuuren, via de ontstane open lijnen een koningsaanval opzetten, welke slechts WADDINXVEEN - Tijdens zwem wedstrijden van De Gouwe om de Ver- weij-wisselbeker in het overdekte zwembad ”de Sniep” behaalden de le den van De Gouwe acht maal een eerste plaats, vijf maal een tweede en vier maal een derde. Clubrecords zwommen Gillian van den Berg en Marion van Hooft. Marc ten Braake haalde een toe- latingslimiet voor de NK. In de Verweij-zeskamp werd De Gou we uiteindelijk het tweede achter het Goudse GZC. In deze wedstrijden kwa men de Gouwe-zwemmers zelfs met twee teams aan de start. Dit tekent de ontwikkeling van de prestaties in de brede basis van de vereniging die nu bij na een jaar geleden is samengesmolten uit de vroegere zwemclubs van Boskoop en Waddinxveen. Ook deze keer sneuvelde er weer clu- brecords op de 100 mtr vlinderslag meis jes onder zestien jaar werd dit gedaan door Gillian v.d. Berg met de tijd van 1.10.0 waarmee zij tevens als eerste op dit nummer aantikte. Een tweede record was voor Marion v. Hooft eveneens op de 100 mtr vlinder slag. Bij de meisjes onder de twaalf jaar zwom zij dit nummer in 1.20.2 waarmee zij eerste was en haar record dat zij on langs samen met Sandra Berckenkamp veroverde weer op haar naam zette. Sandra werd op dit nummer tweede in 1.22.0. En tenslotte zwom Marc ten Braake op de 100 mtr schoolslag bij de heren met een tijd van 1.11.0 een toelatingslimiet voor de NK. Ook hij was op dit nummer eerste. In totaal behaalde de Gouwe- zwemmers acht maal een eerste plaats, vijf maal een tweede en vier maal een derde plaats. Opmerkelijke prestaties van De Gou we-zwemmers die hierbij tevens hun persoonlijke records verbeterden wa ren o.a. van Mark v.d. Zijden op de 100 mtr schoolslag bij de jongens onder 14 jaar. Hij werd hier 3e in 1.20.4 (PR-2.4 sec). Bij de meisjes onder de tien jaar was Tamara Spoel 2e op de 100 mtr 1.23.1 (PR-2.1 sec). Dit ondanks een blessure die zij even voor de wedstrijd op liep. En tenslotte werd René Jonck- heere le op de 100 mtr rugslag in 1.17.3 (PR-0.5 sec). De wedstrijden werden tenslotte afge sloten met een wel zeer bijzonder esta fette nummer. Voor deze gelegenheid stond 20x50 mtr vrijeslag op het pro gramma. Na een zeer snelle opening nam het team van de Gouwe 1 de lei ding, op de hielen gezeten door de ploeg van GZC. Onder werkelijk oorverdo vende aanmoedigingen kwam halver wege de strijd de ploeg van GZC gelijk te liggen en pakte vervolgens enkele meters voorsprong. De Gouwe-zwemmers gaven zich ech ter nog lang niet gewonnen, met nog. vier zwemmers te gaan begon de achter stand kleiner te worden. Toen de een na laatste zwemmer de achterstand tot nog slechts enkele tiende secondes had te ruggebracht werd het zwembad letter lijk afgebroken. Na precies 9 minuten en 56.7 sec tikte de laatste zwemmer aan als tweede, precies 0,3 sec achter de ploeg van GZC. potje zomeravondvoetbal van te ma ken. Op alle fronten was HION de meerdere van WSE en het was voor de meegereis de supporters maar goed dat er van het zonnetje genoten kon worden. In de eerste helft gebeurde er hoegenaamd niets, beide ploegen waren niet bij machte zich kansen te scheppen. Na de thee werd de druk op het WSE- doel al gelijk groot. Eerst kwam WSE nog goed weg na een misser van Ton Lanser maar in de 50e minuut kreeg HI ON loon naar werken toen een afstand schot van Cock Henderson een stuiter- tje maakte voor keeper Ton Kling en over diens handen in het net verdween: 1-0. Even later moest Ton Kling zich tot het uiterste rekken om zijn ploeg te behoe: den voor een grotere achterstand na een goed indraaiende hoekschop. In deze fase van de wedstrijd kwam WSE toch erg goed weg nadat Toon van der Vugt en Rinus van der Heiden het houtwerk hadden getroffen. WSE bakte er weinig van en bleef onder druk staan van de Rotterdammers. Pas in de laatste 10 minuten kon de ploeg van DOuwe Oppedijk zich wat ontwor stelen aan de HION-druk. HION vond het wel genoeg en WSE probeerde de stand nog een draaglijker aanzien te geven. Het zou echter zeer onverdiend zijn geweest dat dit offen sief nog een doelpunt zou hebben opge leverd. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen hebben zich gerevancheerd voor de matige resultaten van de laatste paar weken. In een weinig hoogstaande, doch spannende wedstrijd wonnen zij met 1-0 van Gouda. Door dit resultaat zijn de Waddinxveners weer volop in de race voor de derde promotieplaats die in de 2e klasse valt te behalen. Waddinxveen, dat een licht overwicht in de eerste helft had, probeerde via de vleugels de gesloten Goudse defensie te verontrusten, maar echte kansen ont stonden er niet. Ook de Gouwenaars konden tegen een goed verdedigend Waddinxveen, waar Rob Koele en Jan Monster weer een betrouwbare indruk achterlieten, weinig gaten creëren. Het duurde tot een half uur in de wedstrijd dat de Waddinxveen-supporters op veerden. Cock v.d. Zaan knalde een re bound hard op doel maar helaas was de lat een te grote sta-in-de-weg. Na de 0-0 ruststand bleek Gouda uit een geheel ander vaatje te gaan tappen. Met agressief aanvalsspel werden de Wad dinxveners het eerste kwartier terugge drongen en het mag keeper Hogerbrug- ge bedanken voor enkele fraaie reddin gen waardoor geen achterstand werd opgelopen. Gelukkig konden de Waddinxveners zich onder deze druk uitwerken en nam zelfs de leiding toen een verre trap van Rein Kreuk verkeerd beoordeeld werd door de Goudse goalie. Hans v. Offeren ving de bal op en wist uit moeilijke posi tie te scoren. Hierna nam Gouda het initiatief weer in handen maar de hechte achterhoede van Waddinxveen liet zich niet meer verrassen. De score had zelfs nog ver dubbeld kunnen worden toen vlak voor tijd Rein Kreuk de gelegenheid kreeg om met het hoofd te scoren. In kansrij ke positie kopte hij echter naast. WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal verloor zaterdag in het Warnaar- plantsoen kansloos met 1-4 van Spirit en staat nu in de derde klasse op de vierde plaats van onderen met 18 punten uit 20 wedstrijden. WSE delfde met 1-0 het onderspit tegen Hion en staat nu in de derde klasse op de vijf de plaats van onderen met 19 punten uit 20 wedstrijden. Waddinxveen-za- terdag won met 1-0 van Gouda. Waddinxveen-zondag overtroefde met 5- 2 Moerkapelle na een 2-1 ruststand in het nadeel van de Waddinxveners. der dan voornoemde pogingen kwam men niet. Na rust bleek Piet Koele vervangen te zijn door Frans van Woudenberg en werd voorst opper Arjan Taal naar de spits gedirigeerd. Ook nu was de 10e mi nuut fataal voor Be Fair toen Rob de Butter uit een corner vlekkeloos 0-2 scoorde. Toen Rene v.d. Wilk’s uithaal niet via de lat gekeerd was geworden had Be Fair mogelijk nog terug kunnen komen maar het zat er duidelijk niet in voor de Waddinxveners. Vooral toen Cees v.d. Spoel 0-3 scoorde was alle hoop verdwe nen. Razi Licoumine scoorde 5 minuten voor tijd nog wel tegen en een inzet van Leon Konijn werd nog van de lijn gehaald^ maar Jan de Vrij had het laatste woord en met een omhaal a la Van Basten scoorde hij 1-4. maximaal 50 deelnemers worden toege laten. Het is echter noodzakelijk dat de deel nemers zich vooraf aanmelden. Dat kan niet direct voor de start van de triathlon De aanmelding is mogelijk tot en met zaterdag 9 mei bij R. Monster, Sniep- weg 42 en wel van 17.00 tot 20.00 uur dagelijks, met uitzondering echter van de zondag. Ook is aanmelding mogelijk in de zui- velwinkel van Jan van Leeuwen aan de Kerkweg-Oost tijdens de openingstij den. Het inschrijfgeld moet gelijktijdig met de aanmelding worden voldaan. Gezien het maximum aantal deelne mers is een spoedig aanmelden gewenst om teleurstellingen te voorkomen. Het tweede herenteam speelde vrijdag tegen Voorburg om de derde plaats in de eindstand. Bij winst bleef Flyers 3e, bij verlies moesten zij die plaats delen met Voorburg. Het werd een behoorlijk goede, stevige wedstrijd met een gelijk opgaande le helft. Na rust, 32-29, liep Flyers in le in stantie wat uit maar verloor daarna de organisatie in de aanval. Hiervan wist Voorburg goed te profiteren door een voorsprong te nemen en deze niet meer los te laten. Flyers verloor derhalve met 64-71. Scores: Hugo Sijlaar 19. Ronald van de Vis 12 en Peter Zwamborn 10 pnt. WADDINXVEEN - Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft het A-l elftal van Be Fair-voetbal een uitsteken de kans op promotie naar de hoofd groep en zelfs op het kampioenschap van groep 1 De laatste twee weken werden er 4 com petitiewedstrijden afgewerkt waarvan de eerste 3 in winst werden omgezet (Soccer Boys, Stolwijk en Reeuwijk). De vierde en laatste wedstrijd tegen Ze venhoven eindigde gelijk (1-1). WADDINXVEEN - Een eerste plaats bij het basketballen en een derde plaats bij het volleyballen. Die resultaten be haalden schoolteams van de samenwer kingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg in Den Bosch tijdens de daar gehouden landelijke toernooien voor schoolteams, die jaarlijks door Nashua in samenwerking met de be trokken sportbonden georganiseerd worden. Na regionale toernooien strijden ten slotte de vier beste scholen in een finale- toernooi om het landskampioenschap. Als enige van de deelnemende scholen bereikte de samenwerkingsschool met zowel de volleybal- als met de basket balteams deze finales. Op de laatste schooldag voor de Paasva kantie trokken de volleyballers als eer sten naar Den Bosch. Ze deden dit jaar voor het eerst mee aan de toernooien en behaalden met bewonderenswaardige inzet de derde plaats. De basketballers waren vorig jaar als besten geëindigd en dit zorgde de vol gende dag voor extra spanning. Zou het kampioenschap weer veroverd kunnen worden? De gevaarlijkste concurrent bleek het Pius X College uit Almelo te zijn. Met enthousiast en sportief spel behaal den de jongens- en meisjesteams van brugklas, derde klas en school evenwel met elkaar het beste resultaat. Opnieuw ging de nationale kampioensbeker voor schoolbasketbal naar Waddinxveen. nog slechts enkele minuten restten voor 12 zetten. Dit was dan ook de reden dat hij remise aanbood, wat gretig werd ge- accpeteerd. V.d. Hoek, op de derde plaats, behield deze ondanks verlies te gen Bloem. De laatste klom daardoor van de 8e naar de 5e plaats. De familie Van Offeren was minder suc cesvol. Zo werd P. van Offeren verras send door Van Bergeijk verslagen. De nederlaag van D. van Offeren tegen El lers lag meer in de lijn der verwachting. Ponsioen en Hugo Zevenbergen deel den het punt. Brinkhorst wist Bos te verslaan, terwijl Bisschop het punt aan Roefs moest laten. Smit gaf V.d. Ree geen kans en won. Zo ook Goor, die Van Sandijk aan de kant zette. Torenbeek moest in Littooy zijn meerdere erkennen. Ondanks een agressieve opzet moest Versluis het punt aan Kardol laten. Ket en Muit speelden een zeer ingewikkelde partij, die in remise eindigde. Een der grootste nederlagen uit de his torie heeft Be Fair tegen zijn aloude ri vaal Spirit geleden. Een terechte neder laag overigens daar Spirit het spel bijna de gehele wedstrijd dicteerde. Vooraf was Be Fair hoopvol gestemd om ten minste een gelijkspel te behalen om zo doende het derde klasseschap veilig te stellen. Hoe anders verliep het. Van meet af aan nam Spirit het initiatief en vooral de be weeglijke Jan de Vrij bleef een doorlo pend gevaar voor Be Fairs verdediging. Hoewel goed afgedekt door Ronald van Dodewaard wist hij zich menigmaal aan de straffe dekking te onttrekken. Zo ook in de 10e minuut toen uit een vrije trap op de rand van het strafschopge bied door zijn toedoen de eerste tegen- goal al werd gescoord: 0-1. Nadat Arjan Blom een inzet van Rob de Butter van de lijn had gehaald en de lat een schot van Jan de Vrij had gestuit, kwam Be Fair nog even terug in de wed strijd. Een combinatie tussen Rene v.d. Wilk en Peter Konijn leverde een goed schot van Peter Konijn op dat de keeper met moeite stopte, evenals een solo van Rene v.d. Wilk die zijn schot nog uit de uiterste hoek zag weggetikt. Maar ver in het Sportweekgebeuren wordt op za terdag 16 mei de triathlon gehouden. Deze triathlon bestaat uit zwemmen, fietsen en lopen. Deze triathlon wordt gehouden in en rond het zwembad en begint ’s middags om 4.00 uur. Er moet 1 km worden gezwommen, 40 km worden gefietst en 10 km worden ge lopen en het geheel speelt zich af in Waddinxveen. De inschrijvingsprijs be draagt ƒ5,- per deelnemer en er kunnen vier gewonnen werden, gelegd. Na de nederlaag tegen Messemaker 2 volgden nog twee gelijke spelen. Met 10 match- punten uit 7 wedstrijden en 33-23 bord- punten bleef WSV de concurrenten, Messemaker 2 en Reeuwijk 2 juist voor. Dit resultaat werd mede behaald voor de uitstekende teamgeest. Zo werden doch dit had hem zoveel tijd gekost dat alle wedstrijden met hetzelfde team, dus zonder invallers, gespeeld. Ook het voor elkaar analyseren van afgebroken partijen heeft er zeker toe bijgedragen. Met daarbij nog enkele jeugdige talen ten achter de hand moet WSV zich vol gend jaar in de eerste klasse kunnen handhaven. WADDINXVEEN - Na een zeer ener verende strijd tegen Alblasserwaard 1 in Wijngaarden, welke in een gelijkspel (4-4) eindigde, is het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging kampioen geworden van de 2e klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Door dit resultaat promoveert WSV 1 naar de eerste klasse. De wedstrijd, die drie weken geleden met een 1/2 - 2 1/2 achterstand voor de Waddinxveense schakers werd afgebro ken, werd vrijdagavond in het Alblas- serwaardse Wijngaarden voortgezet. Doordat de tegenstander van teamlei der Bloem zijn partij inmiddels had op gegeven was de achterstand tot 1 1/2-2 1/2 verkleind. Hans van Woudenberg wist de stand ge lijk te maken door het voordeel dat hij bezat kundig uit te buiten en de partij in een tiental zetten in zijn voordeel te be slissen. In de partij van Van Vuuren, een Toreneindspel met elk vier pionnen in een symetrische stelling, werd plicht matig doorgespeeld zonder dat iemand illusies op de overwinning kon koeste ren. Alle aandacht richtte zich op de partijen van W. van Oort en Smitskamp. W. van Oort, die bij het afbreken iets minder stond, kwam goed terug en verwierf zelfs enig voordeel. Een ongemotiveer de torenruil deed dit voordeel echter te niet, waarna Van Oort alle zeiler! moest bijzetten om het ontstane Paardeind- spel met een pion minder remise te hou den. Ondanks zeer uitgebreide analyses ver liep de partij van Smitskamp heel an ders dan verwacht. Hoewel steeds een licht voordeel hebbend gelukte het Smitskamp niet, mede door goed tegen spel, dit voordeel uit te breiden. Toen de partij van Van Oort dan ook in remi se was geëindigd werd, evenals in de partij van Van Vuuren, tot remise be sloten. De einduitslag werd hiermee 4-4 en het kampioenschap een feit. De basis voor dit kampioenschap werd in de eerste vier wedstrijden, die alle Mandy de Graaff doet mee in de klasse I1I-B en Esther Glasbeek in de klasse II- B. Deze maand kwamen ze uit in wed strijden in Cuijk, Heemskerk en Zut- phen. De wedstrijden in Zutphen wer den zondag gehouden. De vrije oefening ging allebei erg goed. Ook de paardsprong ging lekker zodat Mandy en Esther beiden een goede start hadden gemaakt. Bij de brug maakte Mandy echter een fout door een onder deel niet te halen. Esther draaide haar brugoefening wel goed door zodat zij aardig in de race bleef. Mandy had nog wel een prima balkoefening wat weer wat goed maak te. Ze eindigde als 9e. Esther bleef ook op de balk staan maar was wat wanke- lig. Haar cijfer viel wat laag uit maar door de hoge cijfers op de andere toe stellen kon zij haar tweede plaats be houden, wat dus een medaille voor Esther betekende. door stukverlies kon worden gepareerd Hans van Woudenberg zag daarna, sportief, het hopeloze van de stelling in en gaf zich gewonnen. Philipse probeerde in een gelijkopgaan- de strijd tegen Chris Roosendaal ijzer met handen te breken, in een poging ge lijke tred met Van Vuuren te houden De altijd zeer secuur spelende Philipse nam even iets teveel risico. De attente Roosendaal strafte dit genadeloos af en bezorgde hem de eerste nederlaag in dit seizoen. Na drie ronden heeft Van Vuuren de leiding met 2 1/2 punt, ge volgd door Philipse met 1 1/2 en Chris Roosendaal en Hans van Woudenberg met elk 1 punt. In de Keizercompetitie heeft lijstaan voerder Van Deelen zijn voorsprong op de rest van het peleton vergroot. Zelf won hij van de op de vijfde plaats staan de Besemer, terwijl hij de concurrentie punten zag verspelen. Nummer twee, Eric Claasen koos tegen Egbert Schroten eieren voor zijn geld. Weliswaar had hij een licht voordeel, WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen haar tweede wedstrijd in de zomercom petitie. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam. De vangst was uitstekend: 19 vissers wisten 129.580 gr vis te vangen. De eer ste vijf in de A-groep waren: 1. W. Houtman (11620 gr), 2. A. van Leeu wen (10640 gr), 3. J. Verhoef (10040 gr), 4. R. Jenner (9000 gr) en 5. D. Heeren (8740 gr). De eerste vijf in de B-groep waren: 1. M.C. Kers (10640 gr), 2. L. Pouwer (8620 gr), 3. P. Grootendorst (7740 gr), 4. J. Dekker (6700 gr) en 5. M.A. van Leeuwen (6260 gr) De eerstvolgende wedstrijd is er één in de zondagcompetitie. Die eerste wed strijd is op zondag 3 mei. Verzamelen voor deze wedstrijd aan het viswater, de Heimanswetering. De trekking van de kantnummers is exact om 7.00 uur. Al ternatief water is de Amstel WADDINXVEEN - Het is zeer waar schijnlijk dat de TOOS-turnsters Man dy de Graaff en Esther Glasbeek zich geplaatst hebben voor de Nederlandse kampioenschappen. Deze twee turnsters hebben deze maand aan drie grand-prix-tournooien meegedaan. Naar aanleiding van de re sultaten van de twee beste tournooien konden de dames zich kwalificeren voor de NK, die op 30 mei in Zwijndrecht worden gehouden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 23