Ook straatnaam voor Joke Smit Ko Krösschell J.T.A. Jeukens (49) ridder (55) officier Burgemeester en journalist de lucht in Praktijkwoningen aan Kromme Esse Wilt u verzekerd op reis gaan... In woonwijk Zuidplas Koninklijk onderscheiden Korbis verliest Tijdens Be Fair-manifestatie Basiseducatie FKRIDN Programma Be Fair- manifestatie bezorgt W’veen 50 mille schade Op 7 mei eerste paal Keurgroep Jongerenkamp in de Ardennen Lachfilm in De Bonkelaar Predikant op avond van de Open Cirkel Koninklijk onderscheiden NU OOK TE HUUR U O u Programma Maatschappelijk Kleine bijdrage ■Bil Loopbaan Mijlpaal Eigen ontwerp Schietbaan Sloopauto Restaurant VERSEVELDT i wij hebben er de juiste polis voor. Of u nu een wereldreis gaat maken of een weekendje Londen, via ons kunt u zich verzekeren, al vanaf de laagste premie’s. «ÉIS A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte IBM SCHRIJFMACHINES Veel bedrijven maken al gebruik van deze prak tische regeling. Voor korte of langere periode. Wij zijn óók sterk in "direkt uit voorraad” leveren van IBM-supplies. STEPHENSONSTRAAT 6, ZOETERMEER. Vergeet ook niet onze grote winkel in Den Haag voor uw totale kantoorinrichting, voor de dagelijkse a.b.c. artikelen en het "DIREKT” adres. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MEI 1987 i Gymnastrada uur: Demonstratie uur: Bel ons even voor inlichtingen. Vrijdag 15 mei: 18.00-19.30 uur: opening. 18.30- 21.30 uur: Braderie - Autos how - Sponsorloop. 23.30- 07.30 uur: Klaverjasnacht. Het programma voor de manifesta tie Renovatie '88 ziet er zo uit: WADDINXVEEN/DEN HAAG - Minister mr. H. van den Broek van Buitenlandse Zaken heeft de Waddinxvener ing. J.M. Krösschell (49) van de Jan Campertlaan op de vooravond van Koninginnedag de versierselen uitgereikt die behoren bij zijn benoeming tot ridder in de orde van Oran- je-Nassau. De bewindsman deed dat omdat zijn collega drs. P. Bukman van Ontwikkelingssamenwerking op dat moment in de Filippijnen ver bleef. is door autosloperij Bras een sloopauto aangeboden. Een mooie gelegenheid om eventuele opgekropte agressie hier aan kwijt te raken. Met de aanwezige mokers kan het publiek de auto omto veren tot een sardineblikje. De te slo pen sloopauto zal opgesteld worden op een groot zeil en het ’’mokeren” zal uiteraard deskundig en veilig worden begeleid. Geautoriseerd dealer ZOETERMEER: STEPHENSONSTRAAT 6. TEL 079-414114 DEN HAAG HERENGRACHT 52. TEL 070-469214 WADDINXVEEN - In De Bonkelaar aan de Beukenhof draait vrijdagavond 8 mei om acht uur de lachfilm Money Pit. De entree bedraagt 3,50. In Money Pit van regisseur Steven Spielberg staan Walter en Anna cen traal. Na de beslissing om in te gaan op een ’’superaanbod” om een landhuis te kopen voor een luttel bedrag, merken Walter en Anna dat het huis een bouw vallige krot is. Alles valt uit elkaar nadat ze het gekocht hebben. Na lang beraad besluiten ze toch om het op te laten knappen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De aan de Mozartlaan wonende eer vol ontslagen luitenant-kolonel J.T.A. Jeukens (55) van het wapen der in fanterie bij de Koninklijke Landmacht is aan de vooravond van Koningin nedag benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaar den. De koninklijke onderscheiding werd hem in de Haagse Julianakazer- ne op de revers gespeld door de bevelhebber der landstrijdkrachten, luite- nant-generaal P.J. Graaf. De heer Jeukens bezocht de Koninklij ke Militaire Academie (KMA) in Breda (1951), werd officier (1955), zat bij een infanteriedepot in Venlo (1955-1957), was bij een paraat pantserinfantarieba- taljon in Steenwijk en Steenwijkerwold (1957-1966), bezocht de Hogere Krijg- smachtschool in Den Haag (1966-1968) WADDINXVEEN - Op de volgende week woensdagavond 13 mei in De Schaapskooi aan de Nesse te houden, avond van de hervormde ontmoetings- kring De Open Cirkel is als gast aanwe zig de hervormde predikant ds. H. Schipaanboord. De avond is vanaf acht uur voor een ieder toegankelijk. Ds. Schipaanboord zal vanaf 20.30 uur spreken over de veelkleurigheid van het evangelie. Uitgangspunt zullen de vier evangeliën naar Mattheüs, Marcus, Lu cas en Johannes zijn. Rondom het the ma zal men met elkaar bezig zijn met bijbellezen, zang, gebed en gesprek. 1 ia;1 1 Zijn jarenlange betrokkenheid met al lerlei ontwikkelingsprojecten hebben bij hem de mening doen postvatten dat er wel degelijk vooruitgang wordt ge boekt bij het beter verdelen van onze rijkdom over de wereld, hoewel dat wel heel langzaam gaat. CDA-wethouder P.F.J. van Schie stel de de serieuze discussie over de vrou wenwijk in Zuidplas op prijs. De combi natie van naam met het achtervoegsel hoeve vond hij niet zo gelukkig, maar wel acceptabel. Vooral ook omdat nie mand daar bezwaar tegen maakte. Dat het Mina en geen Wilhelmina is ge worden en dat Freeke van der Torren WADDINXVEEN - De jongerenwerk groep van De Bonkelaar houdt een kamp voor 13-18-jarigen op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 juni bij La Ro che in de Belgische Ardennen. De kosten zijn vijftig gulden per per soon. Opgave bij Jenny Roost (De Bon kelaar, tel. 17272). Het programma van het jongerenkamp omvat veel avontuur. Het preciese pro gramma zal in het juni-weekeinde van zelf blijken. WADDINXVEEN - Het program ma voor de Be Fair-manifestatie op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei om geld bij elkaar te krijgen voor de re novatie van het clubgebouw aan de Kanaaldijk is rond. De 470 leden tellende voetbalver eniging heeft een kwart miljoen gulden nodig voor de grootscheep se opknapbeurt van de kleedac- commodatie. De acties (waaronder een loterij met als hoofdprijs een auto) moeten zo’n anderhalve ton op tafel brengen. De rest kan wor den geleend. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 2741 DH WADDINXVEEN TELEFOON (018281 12213 FINANCIERINGEN - VERZEKERINGEN - HYPOTHEKEN Bovendien heeft Waddinxveens eerste burger ermee ingestemd om met de win naar van de sponsorloop zaterdagmid dag met de ballon van Toyota (Van Leeuwen) het luchtruim te kiezen. Daar de windkracht en windrichting nog on bekend zijn is de tijdsduur en de be stemming van de vlucht zeer ongewis. Inmiddels heeft Fiat-dealer Kool een tweede ballon in de strijd geworpen en voor de bezetting van deze bemanning is inmiddels Bert Woudenberg, journa list van het Weekblad voor Waddinx- veen, uitgenodigd en ook hij heeft hie rin toegestemd. Zijn mede-passagier is nog niet bekend en zal wellicht nummer 2 van de sponsorloop worden. Ko Krösschell is bij de onder Buiten landse Zaken vallende Ontwikkelings samenwerking medewerker bij het Bu reau Studie in de Regio bij de Directie Particuliere Activiteiten, Onderwijs en Onderzoekprogramma’s. Deze functie bekleedt hij sinds 1979. In de zeven jaar daarvoor (1972-1979) hield hij zich be zig met ontwikkelingsprojecten in Azië op het ministerie. De koninklijk onderscheiden Waddinx vener heeft een gevarieerde loopbaan WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas zal ook een straat naar de overleden emancipatievoorvechtster Joke Smit worden genoemd. Haar naam waren B. en W. vergeten op te nemen in het voorstel om in de nieu we wijk zeven straten te vernoemen naar vrouwen die voor vrouwenbe- langen en -emancipatie hebben gestreden. achter de rug. Zo was hij bestuursamb tenaar in Nieuw-Guinea (1955-1962), emigreerde hij naar Canada (1962- 1963), studeerde hij aan de Rijkshoge- school voor Tropische Landbouw in Deventer (1963-1965) en werkte hij voor de Landbouw- en Voedselorgani- satie (FAO) van de Verenigde Naties (1965-1971), in welke periode hij lange tijd in Iran en Afghanistan verbleef. Voor zijn werk reist Ko Krösschell, die in mei 1972 in Waddinxveen kwam wo nen en hier in 1982 penningmeester van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxvéen werd, veel. Vooral Afrika en Azië heeft hij goed le ren kennen. Joke Smit stierf in 1981 na een vrouwen- strijd die voor haar in 1967 was begon- nén. Ze groeide uit tot één van de be langrijkste woordvoerders van de tweede feministische golf in Nederland. In 1981 schreef zij een lied, waarvan het eerste couplet luidt: ”Er is een land waar vrouwen willen wonen. Waar vrouw-zijn niet betekent: tweederangs en bang en klein”. De laatste strofe be gint met de regel: ”Er is een land waar mensen willen wonen”. De andere door de gemeenteraad geac- De koninklijke onderscheiden Wad dinxvener verliet al op 1 februari van dit jaar de Koninklijke Landmacht na een militaire loopbaan van 35 1/2 jaar. De laatste vier jaar werkte hij in dezelfde functie voor de Landmachtstaf in de re- disentie. cepteerde vrouwennamen zijn die van Mina Drucker, Aletta Jacobs, Marga Fr. v.d. Torren zal worden weet hij aan de PTT-eisen om te kiezen voor korte straatnamen. De politieke opmerkingen van PCW’er Van Wijk bestreed de christen-demo- craat. Hij sprak van een maatschappe lijke behoefte om ook vrouwennamen aan straten te verbinden. Deze straat- naamgeving achtte hij niet politiek en omschreef hij als een kleine Waddinx- veense bijdrage aan hetgeen in de maat schappij leeft. Klompé, Etta Palm, Roosje Vos, Anna de Waal en Freeke van der Torren. De namen zullen worden voorzien van het woordje hoeve. PvdA-raadslid mevrouw J. Bonsel- Snelleman noemde de in Zuidplas te maken vrouwenwijk een mijlpaal. Dat Joke Smit alsnog een straatnaam zou krijgen vond ze terecht, want ze was een zeer actieve vrouw. De socialiste herin nerde er nog wel aan dat Mina Drucker Wilhelmina heette. PCW-raadslid J. van Wijk gaf te kennen dat het raadsvoorstel in zijn fractie en achterban (HKV/SGP/RPF/GPV) voor de nodige discussie had gezorgd, want de voorvechtsters van de vrouwene mancipatie waren nogal afkomstig uit de politieke hoek. Hij bekritiseerde de politieke lading die aan deze straat- naamgeving was meegegeven. Hoewel het raadslid aangaf tegen het merendeel van de voorgestelde vrou wennamen overwegende bezwaren te hebben stelde hij dat zijn fractie na am pele overwegingen en rijp beraad de po litieke motieven bij deze straatnaamge- ving toch maar links zou laten liggen en geen verzet zou aantekenen tegen het daardoor unaniem aangenomen raads voorstel. De heer J.M. Krösschell van de Jan Campertlaan werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het korfbal- twaalftal van Korbis, dat met zes juni- orinvallers speelde, heeft met 8-4 van de kampioensploeg ZKV verloren in een harde wedstrijd, waarin de Waddinxve- ners veel kansen lieten liggen. De rust werd ingegaan met de stand 4-1 na een treffer van Joke Hamer. In de tweede helft werd het 5-3 door treffers van Wim Lebbing. Er zat meer in voor Korbis maar de Waddinxveners misten in die fase veel kansen. ZKV liep weg naar 6-3. Cor Matze scoorde wel 6-4, maar ZKV won met 8-4. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden zal vrijdag avond 15 mei de officiële opening verrichten van de Be Fair-manifestatie Renovatie ’88 in het Warnaarplantsoen, die twee dagen zal duren. Hij zal het startschot geven voor de sponsorloop, één van de vele onderdelen van het feestelijk gebeuren aan de Kanaaldijk halverwege deze maand. In het Weekblad voor Waddinxveen van volgende week zal uitgebreid ingeg aan worden op andere onderdelen van deze manifestatiedagen en zal het to taalprogramma met aanvangstijden worden gepubliceerd. Ook de Kabel krant Waddinxveen zal iedereerrvan de nodige informatie voorzien, terwijl lo kale omroep RTW ter plaatse verslag zal doen via de radio. Zaterdag zond de RTW inmiddels al een interview over deze manifestatie uit. WADDINXVEEN - Het door de ge meenteraad vastgestelde Regionaal Programma Basiseducatie volwassenen Midden-Holland voor dit jaar betekent voor Waddinxveen een aderlating van 50 mille. Dat zei PvdA-wethouder drs. M. Kraai- jesteirr in antwoord op een vraag van zijn partijgenoot Ch. A.A. Wijnen in de laatste gemeenteraadsvergadering. Het socialistische raadslid zei angst te hebben over de continuiteit van de basi seducatie voor volwassenen, zoals de taallessen in De Bonkelaar. Omdat er meer professionele krachten zullen worden ingeschakeld op basis van de nieuwe regeling vroeg CDA-raadslid D. Westerduin aandacht voor de positie van de bij de basiseducatie aan volwas senen betrokken vrijwilligers. Op dit moment is er sprake van een overgangssituatie. Voor wat betreft de voortgang en het aanbod van de Wad- dinxveense activiteiten beloofde de PvdA-wethouder de vinger aan de pols te zullen houden. Het deelnemen aan het Regionaal Programma Basiseduca tie wordt door Waddinxveen gezien als een noodzakelijke ontwikkeling. WADDINXVEEN - De Waddinxvener C. de Bas, voorzitter van de Coöpera tieve Vereniging Keurgroep 1970 UA uit Zoetermeer, zal donderdagmiddag 7 mei om vier uur de eerste paal slaan voor het nieuwe bedrijfspand op het be drijvenpark Coenecoop. De datum was oorspronkelijk vandaag (woensdag 6 mei), maar deze is een dag verschoven. Voor het officieel van start laten gaan is een voorbereidingstijd van maar vier maanden nodig geweest. ”In het tijdsbestek tussen de goedkeuring voor de bouw van onze leden en de bouwstart is veel werk verzet”, aldus Keurgroep-secretaris G. van Dijk. Kees de Bas (63) is de aan de Jan Dorre- kenskade-Oost wonende voorzitter van de inkoopcombinatie voor zelfstandige doe-het-zelf-detaillisïën. In Waddinx veen kennen we hem ook als vice-voor- zitter van de middenstandsvereniging (KNOV-afdeling). Het Keurgroep-bedrijfspand, dat naar eigen ontwerp was, zal in een half jaar tijd worden gebouwd door het Moerka- pelse bouwbedrijf J.G. Bakker BV, omvat 3.100 vierkante meter: 2.500 vierkante meter magazijn en 600 vier kante meter kantoor- en toonzaalruim- te. De lengte is 63 meter en de breedte 40 meter. De bouw- en inrichtingskosten bedra gen twee miljoen gulden. Bij de Keur groep 1970 UA, die 85 leden telt met ruim 100 vestigingen, werken een 15-tal mensen. Dit najaar is de verhuizing Zoetermeer gepland. De Keurgroep geldt in ons land als de grootste voor- raadhoudende inkoopcombinatie. De grondverkoop kwam aan de orde in de gemeenteraad van 17 december vo rig jaar. De raadsleden besloten toen aan de Keurgroep 1970 3.584 vierkante meter grond te verkopen voor de prijs van ƒ437.480,-. De Keurgroep heeft een jaaromzet van 80 miljoen gulden en levert uitsluitend meubel-bouwpakketten aan de detail handel. Met de nieuwe vestiging in Waddinxveen ligt het in de bedoeling verder te gaan kijken dan de huidige uit gebreide Randstad. zicht nabij de Gouwe en zijn makkelijk bereikbaar ’’zonder ’’last” van de hef- brug, terwijl ze ook niet midden in de nieuwbouw” komen, aldus Drieman. De praktijkwoningen hebben een kant- oorkamer van 25 vierkante meter, een garage, een woonkamer van bijna 40 vierkante meter met de mogelijkheid van open haard, drie royale slaapka mers, een grote badkamer met ligbad, zijn perfect geïsoleerd en hebben een zonnige achtertuin met circa 175 a 200 vierkante meter eigen grond. en kwam vervolgens in diverse staffunc ties terecht bij de Luchtmachtstaf. De Waddinxvener diende niet alleen het leger, maar maakte zich ook voor de kerk, de sport en de politiek verdienste lijk. Hij was voorzitter van de parochie raad en secretaris van het parochiebe stuur van de rooms-katholieke St. Vic- torparochie, was penningmeester van de hockeyclub Waddinxveen en was penningmeester en voorzitter van de af deling Waddinxveen van de VVD. De heer Jeukens is getrouwd en geeft twee volwassen kinderen. In Waddinx veen is hij sinds december 1967 woon achtig. Zaterdag 16 mei: 09.30-10.00 uur: Start braderie - Autoshow. 10.00-10.30 uur: Korfbal - Schieten - Jeu de Boules (veld 3). 10.30- 11.00 uur: Tennis (veld 1). 11.00-11.30 uur: Volleybal - Schie ten - Jeu de Boules (veld 3). 11.30- 12.00 uur: Schermen - Dem onstratie Sportschool Den Edel. 12.00-12.30 uur: Schieten - Jeu de Boules (veld 3). 12.30- 13.00 uur: Demonstratie ver- dedigingstechniek sportschool V.d. Schee - Atletiek (veld 1). 13.15-13.45 uur: Hockey (veld 1). 14.00-14.45 uur: Rugby (veld 1). 15.00-15.45 uur: American Foot ball (veld 1). 16.00-16.30 (veld 1). 16.30- 18.00 Concordia. 17.00-18.45 uur: Voetbal (veld 1). 18.45 uur: Afvalrace Dakar-team Kees en Mieke Tijsterman-Jan de Rooy (veld 1). ’s Middags: Ballonopstijging. De eervol ontslagen luitenant-kolonel J.T.A. Jeukens werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Aan de Kromme Esse, op het braakliggend stukje grond tussen de woningen bij de hefbrug aan de Henegouwerweg en het door Bakker Meubelen gebruikte witte pand, is een plan ontwikkeld voor de bouw van vier praktij k woningen Deze huizen, met koopsommen vanaf 255.000,- vrij op naam, worden aan de man gebracht door de Goudse makel aardij Drieman. De woningen zijn voorzien van een royale praktijk, kant oor of atelierruimte, liggen goed in Ijet Bij de demonstratiesporten is inmiddels bekend geworden dat zowel bij het jeu- de-boules als het schieten het publiek uitgenodigd wordt hieraan deel te ne men. De schuttersvereniging Waddinx veen zal hiervoor een schietbaan uitzet ten waar onder deskundige leiding deze aloude sport door een ieder veilig be dreven kan worden. Ook de jeu-de-boules vereniging Wad dinxveen wil het publiek gaarne kennis laten maken met deze vooral in Frank rijk zo geliefde sport. Veel mensen die op vakantie in Frankrijk geweest zijn hebben kunnen constateren dat in bijna alle dorpjes een jeu-de-boules baan aanwezig is waar vooral de ouderen met passie deze sport uitoefenen. De nog jonge club in Waddinxveen, die regelmatig op het gravelveld aan de U- sermanweg traint, zal iedereen enthou siast begeleiden tijdens de sportmani festatie bij Be Fair. Tot meerdere vermaak van het publiek

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 25