Damtitel voor Fred Zaadhof Recreantentournooi van Florida succes Waddinxveen-tennis strijdt met 37 teams Kaarten zijn voor andere clubs geschud BE FAIR D-3 KAMPIOEN Goede vangst De Sperwer De eerste wedstrijden zijn al gespeeld Tweemaal Rewic wint verenigings- bokaal Aeolus Ruiters van Reigersburgh scoorden goed Mariska Boom in Duitsland goud voor De Gouwe ENGELSEN BIJ WSE WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Grote kring- wedstrijden Junioren Dames Be Fair Kampioenschap BI DRUKWERK en FOTOKOPIEËN van A4 tot formaat 43x61 cm snel en voordelig bij. reproset uuaddinxveeri DRUKKERIJ EN FOTOKOPIEER-SERVICE Noordkade 70 A-klasse Engelsen Competitie WSE Tweede groep Muiderberg Zaterdag V WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 MEI 1987 Be Fair moet heel erg gaan oppassen Het dertiende gelijke spel leverde Be Fair tegen De Zwervers (0-0) niet het rendement op waarop men gehoopt had. Integendeel, men leverde zelfs een punt in op het achtervolgende Unicum dat wel won. In de laatste thuiswedstrijd zaterdag tegen Piershil zal pas de beslis sing kunnen vallen of het derde klasser- schap behouden blijft. De mogelijkheid is echter ook zeer reëel dat er nog beslis- Voor de damesteams, die op dinsdag 28 april speelden gold: prachtig tennisweer maar teleurstellende resultaten. Deze tegenstelling kenmerkte de eerste dag van de damescompetitie. Slechts één team (het tweede team 3e kl), kon met een zege van 4-1 op Plaswijck huis waarts keren, zij het dat het één partij Ook voor de juniorenteams is de eerste comp'etitiedag zeer succesvol verlopen. Team 22 - met Ingrid Boere, Susan Driessens (beide twee maten kleiner dan hun tegenstanders), Sander de Bak ker, Jeroen ter Meer en Maarten Huis man - wist met 3-2 TSN de baas te blij ven. Dit team speelt in de le klasse. Op de tweede competitiedag ging team 22 strijdend ten onder met 5-0. Zowel tegenstander Barendrecht als de wind waren te sterk voor hen. BI moest aantreden voor de kampi oenswedstrijd in de hoofdgroep afd. Gouda tegen ONA. Voor WSE een ze nuwenwedstrijd, hetgeen duidelijk te merken was aan de gemiste kansen. Toch kwam de eindstand op 4-0. Dit be tekende voor WSE B 1 het kampioen schap. Het team, getraind door Willem den Besten en gecoacht door Leo Pol en John Jager, kan nu via promotiewed strijden doordringen naar de regionale klasse. 24, 25 en 26 april bracht het kampelftal van de voetbalvereniging WSE een be zoek aan MSC in Meppel, dit in verband met een uitwisselingsovereenkomst. Veel badmintonliefhebbers hadden zich zaterdag voor het eendaagse gebeuren in Waddinxveen met alleen maar dub belspelen en deelnemers uit de streek laten inschrijven. Flair uit Alphen a.d. Rijn was met een aardig aantal leden aanwezig en ook Rijnland (Moordrecht), Aegis (Zoeter- meer) en Moerkapelle waren vertegen woordigd. Plezier en gezelligheid ston den voorop tijdens de onderlinge wed strijden maar ook de te behalen punten werden uiteraard niet vergeten. Blijkbaar had Florida het voordeel van de thuiswedstrijd want een behoorlijk aantal van hen viel in de prijzen. Bij de dames bijvoorbeeld werd Margo Hoog- endoom eerste met 179 punten, gevolgd door Riet Doeve met 170 punten, beide van Florida. De heren verdeelden de ereplaatsen als volgt: Kees Baak van Aegis op de eerste plaats met 207 punten en Teun Vrolijk van Florida op de tweede met 177 pun ten. Er was ook nog onderscheid ge maakt voor de beginners om ook hen een eerlijke kans te gunnen. Hier be haalde Mia v.d. Knaap de eerste plaats met als tweede Henk Hamer. maandag werd met weemoed afscheid genomen. remise aan en deze werd overeengeko men in de voor Piet Swart sterke tijd- noodfase. (bij Fitness-centr./v.d. Loo) Tel. 01828-18640 De zondagderdeklasser WSE verloor in een wedstrijd tegen NSV ’46 waarin niets meer op het spel stond met 0-2. De Waddinxveners staan met 19 punten uit 21 wedstrijden op de vijfde plaats van onderen. Waddinxveen-zondag besloot in de afdeling Gouda het seizoen met een 1-2 nederlaag tegen Schoonhoven en staat ook op de vijfde plaats van on deren met 21 punten uit 20 wedstrijden. Waddinxveen-zaterdag heeft geen pro motiekansen meer na het 3-2 verlies te gen het Goudse De Jodan Boys 4. WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag 9 mei houdt de KNAU- kring Gouda en Omstreken in samen werking met de gymnastiekvereniging TOOS de grote kringwedstrijden. Dit evenement vindt plaats in sporthal ”de Sniep” en staat open voor adspirant turners/turnsters en tumers/turnsters van alle bij deze kring aangesloten ver enigingen. WADDINXVEEN - Het D-3 voetbal team van Be Fair is ongeslagen kampi oen geworden van hun groep. De jon gens kregen uit handen van W. Slag boom namens de supportersvereniging een leuke attentie aangeboden. Voor de tweede achtereenvolgende keer heeft het Haagse JAC het A-l/B-1 toernooi van Be Fair gewonnen, waard oor de Piet Roos jr. wisselbeker weer meegenomen kon worden naar Den Haag. Het A-l team van JAC werd tevens poulewinnaar. Be Fair B-l was de sterk ste in hun poule. In de eindranglijst werd Be Fair 2e, Reeuwijk 3e, Nieuw koop 4e en Berkel 5e en laatste. WADDINXVEEN - Enkele leden van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW hebben deelgenomen aan de se lectiewedstrijden van de hengelaarsfe deratie De Randstad. Na de eerste wedstrijd staat het korps op een 13e plaats. Individueel waren de resultaten: M. v.d. Toorn 14, J. Ver hoef 18, R. Jenner 22, M. Reichard 26 en A. van Leeuwen 39. Zondag 3 mei werd de eerste wedstrijd in de zondagcompetitie gevist in de Am stel. De vangst was goed: 9 vissers vin gen 32940 gr vis. De eerste vijf waren: 1. W. v.d. Wal (5850 gr), 2. G. Wijsman (5040 gr), 3. A. van Leeuwen (4340 gr), 4. M.C. Kers (4320 gr) en 5. G. Wij man (3240 gr). De volgende wedstrijd is er één in de zomercompetitie. Deze wordt gevist op zondag 9 mei in het Amsterdam- Rijnkanaal bij Breukelen. Vertrek van af het NS-statuion om 05.30 uur. WADDINXVEEN - Op de onlangs gehouden Zuidhollandse kampioen schappen zwemmen in het Rotterdamse zwembad West hebben twee zwemmers van de zwemclub De Gouwe de hoogste plaats op het ereschavot mogen beklim men. Tijdens deze wedstrijden won Mark v.d. Zijden de 100 mtr vrijeslag in 1.00.8 bij de jongens ’73. Tevens lever de deze tijd hem een startlimiet voor de NK in juli. De tweede zwemmer die eveneens goud behaalde was Dieter Hoofman. Op de 100 mtr schoolslag jongens ’72 tikte hij als eerste aan in de tijd van 1.15.4. Verder leverde deze wedstrijd nog een nieuw clubrecord op voor de zwemster Diana v.d. Zijden op de 100 mtr rugslag die zij in 1.13.9 zwom. Ook op internationaal gebied doet Flo rida van zich spreken. Zo was er onlangs een gezelschap Engelsen aanwezig bij de club in het kader van de jaarlijkse sportuitwisseling met de bevriende En gelse badmintonclub Rolls Royce uit Derby. Reeds voor de vijfde keer werd deze sportontmoeting gehouden, dit maal in de Sniep. Na de verwelkoming van de sportvrien den op vrijdag werd zaterdag het tour- nooi gespeeld waar Rolls Royce voor de vierde keer als winnaar uit de bus te voorschijn kwam. Niet voor niets is het spel daar zo’n beetje uitgevonden. ’s Avonds en ook op zondag werden de onderlinge banden aangehaald door middel van een feestavond en een uit stapje naar Delft en verdere omgeving. Een stukje promotie toch ook voor ons kleine land, zeker doordat bij een be zoekje aan Madurodam een daar toe vallig aanwezige tv-ploeg van de BBC de gasten een interview afnam. Op WADDINXVEEN - Zondag kwam het. Engelse Stoke Manderville op bezoek bij WSE. De Engelse gasten traden aan tegen het Dl-, Cl-, B2- en Bl-team. Zaterdagavond werd op het WSE-com- plex het jaarlijks terugkerend pupillen- feest gehouden. Een happening, geor ganiseerd door Jan Kleiweg, Hans Mat- ze en Wim Vogelzang voor ouders, lei ders en trainers van de WSE pupillen. WADDINXVEEN - Zondag hield badmintonclub Florida voor haar re creanten en voor die van diverse omringende clubs haar grote recreanten tournooi in de sporthal ”De Sniep”. Bij de dames werd eerste Margo Hoogendoorn en bij de heren Kees Baak. De prijsuitreiking was in han den van Florida-voorzitter A.P. van Nes. WADDINXVEEN - Fred Zaadhof is de verrassende clubkampioen dam men bij Excelsior geworden. Vrijwel niemand had dat verwacht want de Waddinxvener had een niet al te sterk seizoen achter de rug. WADDINXVEEN - Zaterdagderdeklasser Be Fair moet nog opassen na het gelijke spel (0-0) tegen De Zwervers. Er degraderen dit seizoen twee clubs, zodat de Waddinxveners er nog wel even tegen aan moeten zater dagmiddag tegen Piershil. Be Fair staat met 19 punten uit 21 wedstrijden op de derde plaats van onderen. wegens blessure door de tegenstanders werd opgegeven. Ale andere teams moesten met-groot of minder groot verschil het loodje leggen. Gelukkig was na afloop de algemene te neur, dat er goed gespeeld was tegen sportieve tegenstandsters. Speciale vermelding verdient het 7e te am dat voor het eerst aan de competitie in de 5e klasse deelneemt en eervol met 3-2 verloor. Voorts Gerda Kok die voor het eerst in de 4e kl. spelend, de enige 2 punten in haar team binnensleepte in het enkel (3 setter) en in het dubbel met Jannie Wesselo (capt.)(eveneens een 3 setter). Zaterdagmorgen begonnen de pupillen aan het Zwaluwentoernooi op het sportpark Oranjewijk en wisten dit toernooi, waarvan de baten bestem^ zijn voor poliopatiënten, winnend af te sluiten. WADDINXVEEN - In het Westduitse Solingen heeft TOOS-junior-turnster Mariska Boom meegedaan aan door de KNAU-afdeling Gouda atletiekwed strijden tegen deze Goudse partner stad. Zij presteerde er op hoog niveau en verbeterde zelfs op drie onderdelen haar persoonlijke record. Bij het hoogspringen behaalde Mariska Boom een eervolle tweede plaats met een persoonlijke recordsprong van 1 meter en 64 centimeter. Het versprin gen werd een persoonlijke recordverbe- tering met maar liefst 27 centimeter tot 4 meter en 47 centimeter gebracht. De 100 meter sprint tenslotte liep Ma riska in 14,2 seconden, hetgeen een ver betering betekent van haar persoonlij ke prestatie met 2,10 seconde. Er deden ruim 300 atleten/atletes mee aan deze jaarlijks terugkerende wed strijd voor AB-junioren en senioren. Ook verder wisten de De Gouwe- zwemmers tijdens A-klasse wedstrijden weer een aantal ere plaatsen in de wacht te slepen. Op de 100 en 200 mtr school slag jongens onder de 14 jaar waren op beide afstanden de le en 3e plaats voor De Gouwe. De zwemmers die dit klaarden waren Edgar ten Braake en Mark v.d. Zijden. Zij zwommen deze nummers in respec tievelijk 1.15.5 en 1.21.4 op de honderd en 2.49.5 en 2.55.9 op de tweehonder meter. Bij de jongens onder 16 jaar werd Die ter Hoofman 2e op de 200 mtr school slag in 2.46.2. Bij de heren op dit num mer werd Marc ten Braake op de 100 mtr tweede in 1.10.8 en op de 200 mtr derde in 2.47.3. Ook de meisjes lieten van zich spreken. Astrid van Galen won de 200 mtr schoolslag in 2.14.2 bij de dames. Op de 100 mtr vrijeslag meisjes onder de twaalf jaar tenslotte werden eveneens twee medailles door Gouwe-zwemster binnengehaald. Marion v. Hooft en Ilse v.d. Dussen werden eerste en derde in 1.05.6 en 1.09.3. speeldag een en ander rechtgezet. Team 11, paradepaard in het gemengde zater dag, won de eerste ontmoeting met 3-2 maar verloor op de tweede met 2-3. De dames hebben hier de punten vooral ge maakt. Team 12 won de tweede ontmoeting dik met 5-0. Team 13 behaalde winst in de tweede ontmoeting (met 3-2) evenals team 15. Ook team 14 won weer zij het deze keer ’’slechts” met 3-2. Team 16 blijft sterke tegenstand voelen. Bespre kingen die moeten leiden tot betere tac tiek en winst zijn druk gaande. Team 17 en 19 blijven gewoon doorgaan met winnen, en ook team 18 heeft nog geen punt laten liggen. De beide veteranen teams 20 (hoofdkl.B) en 21 (le klasse) draaien rustig hun partijen. Met team 20 zal het wel loslopen. De eerste ontmoeting met 2-3 verliezend pakten zij in de tweede de zaak weer met een 4-1 overwinning op. Hun laatste tegenstander (Ready uit Gorkum) bleken leden van de oudste vereniging van Nederland (106 jaar) met een zeer sterk spelende ex-jeugd- kampioen van 73 jaar, die over een be- wonderingswaardige slagtechniek en humor beschikte. Team 21 heeft een duidelijk opgaande lijn in de uitslagen. Eerst met 0-5 verlie zend en daarna met 2-3 zal de derde wedstrijd minstens 3-2 winst moeten worden. Wellicht moet er in deze dub bels nog wat meer op elkaar ingespeeld worden. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 263 km. In concours 393 duiven. Gelost om 10.20 uur. Aan komst eerste duif 13.37 uur. Laatste 14.02 uur. Snelheid eerste duif 1334 m.p.m. Uitslagen: D. Heeren 1-9-24-40-41-50-71-78-98; N. van Tol 2-26-63-72-79; P. Bonefaas 3- 36-70; J.W. Sekeris4-35-97; N. Hooger- dijk 5-47-57-58: H Metselaar 6-23-49- 52-60-67-75; A. Hofman 7-27-51-92-95; J. Janssen en Zn. 8-19-31; T. den OU- den 10-15-43-56; A.H. Kivits 11-34-42- 59-81; H. Vink 12-91; F. Rip 13-16-48- 85; Comb.C en J 14; J. Toor 17-18-21- 32-33-44-45-54-87-77; D. Degenhardt 20-76; N. v. Vliet 22; D. Oskam 25-84; Comb.Wibo 28-37-55-65-93; M. Ver beek 29; C.A. Bode 30-53-69-74; R. v.d. Made 38-82-86-94; J. Troost 39; E. v. Beek 46-61-80; J. Verbakel 62-64-66- 68-89-90; M. Tollenaar 73; C. Hofman 77; F. Middelkoop 83; Mevr. G. Twigt. niets meer op het spel - toch nog wel een aardige wedstrijd waarin beide ploegen met veel inzet, maar sportief, het beste er van wilden maken. WSE had gelijk pech doordat Kees Mourits niet aanwezig was en invaller Erwin PLeus reeds na 10 minuten uit viel. Al na 3 minuten mazzelde WSE doordat een lobbal het lege doel inrol de, maar de verbijsterde Frank Leliveld zag Pim Sluijs de bal nog net voor de lijn wegwerken. Ook WSE had echter pech toen de doorgebroken René Moons na een pri ma solo de bal op de lat schoot. De ac tieve Jan Verbakel zag na een lange rush zijn schot in het zijnet verdwijnen. Zo ging de eerste helft gelijk op. Na de rust werd NSV de betere ploeg en dat resulteerde al meteen in een doel punt. De anders zo solide verdediging van WSE probeerde de bal met korte passes uit te verdedigen maar deed dit telkenmale net te kort. De attente aan vallers van NSV zaten fel op de bal en gaven de WSE-verdedigers weinig ruimte. Na weer zo’n foute afspeelbal onder schepte Jonathan Furst de bal en schoot onhoudbaar in (0-1). WSE bleef knoei en in de verdediging en dit werd ten tweede male afgestraft. Rob Verbakel verspeelde de bal wat knullig aan Rino Bodt die de bal onzelfzuchtig door schoof aan Jonathan Furst die z’n tweede treffer kon aantekenen. Staand v.l.n.r.: Willem den Besten, Reinier Vermey, Leo Pol, Dennis Jager, Stefano Buffoli, Oswin Bouman, Marco Scheurwater, Richard Scheurwater, John Jager. Zittend v.l.n.r.: Martijn Sol, Peter de Wit, Harold v.d. Hoeven, Eric Bron, Guillaume v. Wilgen, MarcelValk. (Foto: Jeroen Sol. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se badmintonclub Aeolus kan terug blikken op het eerste bijzonder geslaag de jeugdteamtoernooi, een niet veel voorkomende toerhooivorm in het dis trict Zuid-Holland van de NBB. Alhoewel de reacties uit de regio op de uitnodiging van de jeugdleiding van WBC Aeolus wat tegenvielen, bleek de toernooileiding o.l.v. Robert Slot toch in staat een aantrekkelijk programma in elkaar te zetten. Doordat er slechts 12 teams deelnamen (1 van BC Enthos Moerkapelle, 1 van BC Florida, 3 van BC Rewic Reeuwijk, 6 van WBC Aeolus en een gecombi neerd team) werd er in de drie leeftijds groepen zowel afgelopen donderdag als afgelopen.vrijdag een halve competitie gespeeld van drie wedstrijden. De verenigingswisselbokaal, beschik baar gesteld door Deka Sportprijzen, bleef helaas niet in Waddinxveen. Op basis van het gemiddeld aantal partij- punten per deelnemende vereniging nam BC Rewic met een partij gemiddel de van 5,3 punt de trofee voorlopig voor één jaar mee naar Reeuwijk. De teams van WBC Aeolus behaalden een partij- gemiddelde van 3,9 punt. Aeolus A, het seniorenteam, liep dit weekeinde in de pas. In de zevende competitieweek walste het met 8-0 over het bezoekende BC Nieuwkoop A. De wedstrijden voor de vier jeugdteams eindigden allen in 8-0. Het le team wan delde thuis met groot gemak over het 2e van ABC Zigo uit Alphen a/d Rijn. Het 2e team kende eveneens weinig proble men met het bezoekende 4e van BC Ou- dewater. Het 4e-team bezocht het 7e van BC Florida en bond dit team zonder veel problemen aan haar zegekar. Alleen het 3e team leed in Zevenhuizen tegen het 7e van BC Zevenhuizen een 8- 0 nederlaag. Alhoewel de uitslag anders doet vermoeden was het wel degelijk een spannende wedstrijd. WADDINXVEEN - Met 37 teams, waaronder 4 teams in het regionaal mini-tennis, is de tennisvereniging Waddinxveen aan de nieuwe competi tie begonnen. De eerste wedstrijden zijn al gespeeld met hier en daar ver dienstelijke uitslagen. Het kampioen geworden Be Fair D-3-team. Staand v.l.n.r. W. Slag boom, G. de Leeuw (leider), Alex v.d. Spek, Ferry Gelderblom, Reinier Algera, Marco O oster om, Floris de Kruyf, Marcel van Delden, J. Visser (leider) en trainer C. van Triet. Zittend v.l.n.r. Pim Los, Arjan van Herk, Theo Veldhuis, Willem Jan Allaart, Adriaan Moelker en Peter Bitter. Op deze foto ontbreken Jeroen Binken en Erik Molenaar. WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg hield zondag een BO-wedstrijd voor beginnende pony- ruiters en een dressuurwedstrijd voor paarden. Op Koninginnedag werd door de Waddinxveense ponyruiters mee gedaan aan wedstrijden in Muiderberg. De prestaties waren goed. Uitslagen BO-wedstrijd dressuur voor beginnende ponyruiters: 1. Diana Overkamp, 2. Berry den Houten, 3. Li anne Verboom, 4. Mirjam Smit, 5. Mi chel Hordijk, 6. Candy Rawley en 7. Jessica Beekink. singswedstrijden gespeeld moeten wor den. Door blessures van Rene v.d. Wilk en Razi Licoumine had trainer Rozendaal Rens Overdijk en ’’good old man” Erik Plaisier in de basis opgesteld. Verzorger Erik Plaisier, die wel altijd meetraint met de selectie, maar een jaar lang geen wedstrijd meer had gespeeld, bewees het voetballen nog niet verleerd te zijn. Zijn robuuste postuur en behaarde uiterlijk schrok dan ook menige Zwei- vers-aanvaller af. Na 10 minuten spelen ging Be Fair door het oog van de naald toen Arjan Blom de bal voor de voeten van een Rotter damse aanvaller kopte. Maar onbe heerst schieten hield Be Fair van achter stand verschoond. Een uitstekende combinatie tussen Leon Konijn en Ro nald Dodewaard bracht Peter Konijn in stelling. Diens schot werd echter met moeite toch nog geblokkeerd. Nadat De Zwervérs een open kans on benut hadden gelaten kwam de mooiste kans van de wedstrijd. Een pass van Er- ny Dieckman bereikte de vrij opgerukte Piet Koele die listig de keeper omspeel de maar zijn (te) zwakke inzet werd door een ijlings terugsprintende verde diger van de lijn afgehaald. Nadat Mar cel Straver knap reageerde op een on verwachte spetter en Leon Konijn’s kopbal met moeite werd weggetikt, brak de rust aan. Na rust hetzelfde spelbeeld. Eerst een kans voor Be Fair. De inzet van Piet Koele kwam net naast de paal. Een schot van Zwervers ging over de lat. In de 20e minuut mocht Be Fair de scheids rechter dankbaar zijn, dat hij door liet spelen toen Erik Plaisier de bijna raak koppende spits robuust opzij zette. Een kwartier voor tijd werd Ed v.d. Brink en Rens Overdijk gewisseld voor de verse krachten Arjan Taal en Fred Klorpp, maar ook deze konden de wed strijd niet in Be Fairs voordeel beslis sen. Sterker nog. Het was Marcel Stra ver die met grote klasse een onverwach te pegel klemvast aan de borst drukte en Be Fair van een nederlaag afhield. WSE-NSV '46 (0-2) werd - al stond er Het A-l elftal van Be Fair voetbal is ge promoveerd naar de hoofdgroep van afd. Gouda. Zaterdag werd dit een feit middels een 3-0 overwinning op Goude- rak. Zaterdag in en tegen Reeuwijk (CVC), kan Be Fair A-l kampioen worden. Aan een gelijkspel hebben zij reeds ge noeg. De wedstrijd start in Reeuwijk om 14.30 uur. Fred Zaadhof speelde erg onregelma tig. Daar twee vrijwel geplaatste spelers zich voor de finale teruggetrokken, wist hij zich dankzij een beter tegenstan- dersgemiddelde alsnog te plaatsen. In deze finale scoorde de succesvolle dammer onverwacht hoog met 8 punten uit 5. In de voorlaatste ronde wist hij zijn voornaamste concurrent Dick Dib- bets op een puntendeling te houden. In tegenstelling tot wat eerder was ver meld moet worden gerectificeerd, dat Ruud van Dijk tegen voorzitter Piet Swart een gelijkwaardige remise speel de. Piet Swart leek misschien wat beter te staan, maar schijn kan bedriegelijk zijn. Ruud van Dijk toonde duidelijk In de tweede groep werd Adriaan Blom winnaar en met de als 2e eindigende Teun Twigt plaatste hij zich voor Excel siors le achttal, dat het komende sei zoen weer in de hoofdklasse van de Dambond Midden Holland uitkomt. In de laatste ronde remiseerde Adriaan Blom met Gerrit van der Zijden. Teun Twigt kon langszij komen door winst op Jaap van der Eist, doch ook deze strijd eindigde in een puntendeling. In de 3e poule is de strijd nog geheel open. Dik Heeren I versloeg in de twee laatste ronden Jan Both en de tot dan toe sterk spelende Gert van Mannekes. Met 7 uit 4 heeft Dik Heeren I de beste papieren om hier poulewinnaar te wor den. Cor Rietveld en Kees Blonk heb ben hier echter ook nog mogelijkheden. Volop spanning ook in de 4e poule. Jan de Heer stond na 4 ronden op plus 1 en bouwde dat in de twee laatste ronden uit door winsten op Dik Heeren 2 en Sjaak de Wit. Dit betekent, dat Jan de Heer, die is uitgespeeld met 9 punten uit 6 aan de leiding staat. Alleen Cor Stolker kan met Jan de eerste plaats gaan delen, maar dan moet hij zijn laatste wedstrijd in winst omzetten. In de 5e poule zijn er nog 3 kandidaten voor de le plaats. Het duel tussen Kees Slootweg en Fred van Beek eindigde onbeslist. Fred won zijn laatste wed strijd tegen Ben Guedda en gaat nu met 7 uit 5 aan de leiding. Janneke Terpstra en Kees Slootweg hebben elk 6 punten uit 4 en kunnen bij winst een punt boven Fred van Beek eindigen en daardoor poulewinst realiseren. Uitslag dressuurwedstrijd voor paar den: Bl-manegepaarden: 1Anita van Kou lil (Mascotte), 2. Dorien Dekker (Obri- gada); B2-manegepaarden: 1. Dorien Dekker (Obrigada), 2. Frans Cronenburg (Toy Toy); Bl-eigen paarden: Carolien de Jager (Thorr), 2. Kim Paling (Debuut); B2-eigen paarden: 1. Zilla de Bruyn (Sunday), 2. Marit van Veghel (Cora); Bl-eigen paarden promotie: 1. José Kingma (Ulkimo), 2. Elly v.d. Weste- ringh (Udo); B2-eigen paarden promotie: 1. José Kingma (Ultimo), 2. Elly v.d. Weste- ringh (Udo); Ll-eigen paarden: 1. Rieke Alsemgeest (Tormalein), 2. Anita de Jong (Ra chel). L2-eigen paarden: 1Rieke Alsemgeest (Tourmalein), 2. Brenda van Leeuwen (Polydetust). Uitslagen wedstrijden Muiderberg: B-dressuur: 3. Marjolien Bonte, 5. Git- ha v.d. Westeringh; B-dressuur: 4. Marjolien Bonte; L-dressuur: 4. Mischa v.d. Kraats; M-dressuur: 2. Kim Bom; B-springen le manche: 2. Vincent Höl- zel, 11. Pauline van Rhijn; B-springen 2e manche: 3. Vincent Höl- zel, 4. Wouter v.d. Westeringh; L-springen klassiek: 1. Leonie van Rhijn, 3. Karin de Graaff; L-springen progressief: 3. Leonie van Rhijn; M-springen klassiek: 1. Bianca de Jong, 3. Mischa v.d. Kraats; M-springen jachtparcours: 1. Bianca de Jong, 5. Mischa v.d. Kraats. In het zondag-tennis was een beter be gin voor Waddinxveen 1 nauwelijks mo gelijk. Het in de 2e klasse spelende te am versloeg Zoetermeer met 7-1 op een verpletterende wijze. Ron Groot gaf het goede voorbeeld door na de eerste verloren set de partij op zijn naam te brengen. Ook de vol gende enkelspelen (van Stephanie van Munster en Frank v.d. Berg) brachten punten op. Met uitzondering van de partij van Yvonne Ivens werd ook de rest gewonnen. Het tweede team (ook 2e klasse spe lend) had een bijna frontale botsing met een betonnen muur. In totaal werden slechts 23 games gemaakt. De tegen standers uit Oud-Beijerland bleken veel sterker. Een bijzondere prestatie leverde team 5 (5e klasse) dat tegen een heel sterk spe lend Oranje de schade tot een 3-5 ne derlaag wist te beperken. Het jonge Waddinxveense viertal: Liza Arends, Natalie van Romondt en Eelco en Mar tin Derks haalden vaak uit een haast uit zichtloze tussenstand een gewonnen partij Opvallend was de wijze waarop in de dubbels de partners elkaar met opbou wende kritiek steunden; een compli ment waard. Van de herenteams start ten de eerste twee (resp. 4e en 5e klasse) met prima overwinningen (5-1 en 6-0) en hield het derde team (5e klasse) de tegenstanders op 3-3. De zaterdag senioren teams hebben in middels twee wedstrijd dagen achter de rug. Er spelen 3 gemengde en 8 heren teams. Op 25 april wonnen 6 van de elf teams hun wedstrijd waarbij vooral op vallende resultaten voor de teams 12, 14, 17,18 en 19, die met groot gemak 5- 0 boekten. Team 13,15,16 en 21 verloren met dik ke cijfers, en hebben op de tweede WW?' 'y7' I

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 27