voor vrouwen De zeven van Waddinxveen hoogstandje op kabel herdenkt SLOTAVOND Arie Kooyman ALLIANCE In actie tegen enge plekken Film Net technisch ffiOiNÊT Dirk J. Zwart Film Net en 4 mei Satelliet-televisie ook in Waddinxveen Waddinxvener Opening van schoolexpo over keramiek Voor Cormula’s 3,4 mille JEUGDDAG CONCORDIA ’N SUCCES (23) bedreigd Laatste woord ’’Adrescode’ Esselte-divisie Bouwer r Zanger KABELKRANT WADDINXVEEN ELKE WERKDAG VAN 7.00 UUR TOT 19.00 UUR OP BELGIË-VLAAMS 2 Bestuurder Wethouder BW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MEI 1987 Een oorkonde van Film Net’s adjunct-directeur Hans Klap voor gemeente-ambtenaar C. C. van der Klauw, admi- WADDINXVEEN - De studio’s van Film Net, dat nu ook op het Wad- heid draagt daaraan natuurlijk ook bij. Het ’’culturele deel” van de slotavond In stilte - en bij hem kijken echt heel weinig mensen over de schouders mee - doet notaris Jacob in ’t Hol zijn belang rijke werk. Hij is betrokken bij heel veel beslissingen die mensen in dit dorp nemen. Geruggesteund door een enor me mensenkennis draagt hij meer dan hijzelf waarschijnlijk vermoedt zijn steentje bij aan het leven en welzijn in deze gemeente. Het vele raadplegen door mensen maakt van notaris Jacob in ’t Hol een invloedrijk man, die er overi gens niet voor terugdeinst ronduit voor zijn mening uit te komen. verzorgde de heer Paul Drijver, een Ne derlandse zanger van Franse chansons (die ze zelf ook maakt) en met zijn acti viteiten op dit gebied al eens met succes heeft meegedaan in Frankrijk aan een concours. dinxveense kabelnet is te ontvangen, zijn gevestigd in Brussel. Vandaar .«L wordt het beeld- en geluidsignaal opgestraald naar de ECS-1 satelliet die '-JS op 37.000 km hoogte boven de aarde draait. '.7 nistrateur van de Centrale Antenne-Inrichting, een aparte dienst van Openbare Werken en-Bedrijven. (Foto: Sjaak Noteboom). vangststation van het kabelnet geïnstal leerd. WADDINXVEEN - De onlangs ge houden huis-aan-huis collecte voor de Drumband Cormula’s ten behoeve van de aanschaf nieuwe uniformen heeft 3.407,65 opgebracht. Adrie Oudijk is de vierde Waddinxve ner die hier behoorlijk aan de touwtjes trekt. De voorzitter van de grootste bank ter plaatse (Rabobank), de dijk graaf van het waterschap De Gouwelan- den en de prominente VVD’er heeft zich ontwikkeld tot een belangrijk be stuurder. Zijn mening wordt in diverse kring als doorslaggevend gevoeld. En dat is ’ie ook. Adrie Oudijk heeft waar schijnlijk niet zo’n grote bekendheid, maar de invloed van deze ervaren Wad dinxvener is er beslist niet minder om. De wat afbouwende directeur van het architectenbureau Stuurman Partners BV is Theus Verweij. Zijn kantoor heeft menig Waddiiïxveens bouwwerk van de tekentafels laten komen. ’’Wad dinxveen is het openluchtmuseum van Stuurman”, heeft oud-burgemeester mr. Bert Smallenbroek wel eens ge zegd. Theus Verweij heeft mede door zijn grote werkkracht en permanent be zig zijn mede het gezicht van dit Gou- wedorp bepaald. Ik noem dat invloed rijk. Een bouwer die in de Waddinxveense samenleving kans heeft gezien zijn bouwbedrijf een betekenisvolle plaats te geven, is Gerard Rehorst. Omgeven door hele goede medewerkers is hij daarin prima geslaagd. Met zijn bedrijf heeft hij de vingers achter allerlei ont wikkelingen en gezichtsbepalende ele menten. Denk alleen maar eens aan de beide cirkelflats in de woonwijk Zuid- plas. In de wereld van de middenstand en die van de kerk (Centrale Hervormde Ge meente) staat Gerrit van Ringelenstein zijn mannetje. Hij is een vraagbaak die van heel velen een groot vertrouwen ge niet. In de politiek heeft hij zich ver slikt, maar hij was er de man ook weer naar om geheel zelfstandig aan dit korte avontuur een einde te maken. Gerrit van Ringelenstein heeft vele contacten, is bedachtzaam en integer, eigenschap pen die hem invloedrijk hebben ge maakt. Voor mij zijn dit de zeven van Waddinx veen. De zeven die tot de zeer invloed rijke plaatsgenoten gerekend kunnen worden, die hier aan de touwtjes trek ken, wat in de melk te brokkelen heb ben en die daardoor in belangrijke mate meebepalen hoe het hier en reilt en zeilt. Aan deze zeven mag u uw namen toevoegen. Is eigenlijk een beetje aan te geven wie het in Waddinxveen voor het zeggen hebben? Welke mensen vervullen in ons dorp een sleutelrol. En dan gaat het natuurlijk niet om de directeur van een groot bedrijf, die aan de medewerkers zijn wil kan opleggen, of de predikant van een kerkgenootschap, naar wie ge lovigen best willen luisteren. Nee, het is me te doen om die Waddinx- veners die op diverse terreinen hun me ning kunnen laten gelden en die een vanzelfsprekende of een aangewaaide macht uit kunnen oefenen. De namen van die plaatsgenoten heb ik nooit ho ren noemen. Daarom doe ik dat maar eens een keer. Uit nieuwsgierigheid en om te zien of u het met mij eens bent. Ik begin met de gemeenteraad. In de raad zitten geen invloedrijke mensen. Ze hebben allemaal voor zich hun ver diensten en kwaliteiten, maar individu eel zijn ze aan elkaar gelijk. Het is niet zo dat één van hen de gehele raad in zijn zak kan steken. Nee, zo werkt dat hier niet. Daarentegen heeft het burgemeester schap van Kees van der Linden een man gemaakt, die wel degelijk een vinger in allerlei soorten pap heeft. Hij doet zijn werk, gecombineerd met een subtieler optreden dan menigeen veronderstelt, vaak op de achtergrond, in de wandel gangen van het maatschappelijke ver keer en in altijd betekenisvolle contac ten met het bedrijfsleven. Met heel veel zaken heeft hij een doorslaggevende be moeienis. WADDINXVEEN - Dit dorp wordt evenals alle andere gemeenten in ons land bestuurd door de gemeenteraad. De 19 gekozen gemeenteraadsleden, waarvan er drie de functie van wethou der vervullen, vormen het hoofd van de ze plaats met bijna 24.000 inwoners. Vijf socialisten, vijf christen-democra- ten, vier liberalen, vier reformatische christenen en één democraat bepalen wat er op deze plek aan de Gouwe wel en niet gebeurt. Dat doen ze met hun negentienen unaniem of in meerder heid. Natuurlijk, er is een ambtelijk apparaat met functionarissen op belangrijke en strategische posities en er is de benoem de burgemeester, die het college van Burgemeester en Wethouders en de ge meenteraad voorzit. Hij is werkelijk een meester op dit ge bied en ook de uiteenzetting (in het Ne derlands) die hij aan elke chanson voor af liet gaan, viel zeer in de smaak. De werkelijk propvolle zaal van Partyhome in Waddinxveen (83 aanwezigen) be wees dat men Paul Drijver (die al eens eerder in Waddinxveen was geweest) graag hoorde zingen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Alliance Francaise in Boskoop en Wad dinxveen heeft vorige week woensdagavond in het Waddinxveense Party home met een feestelijke slotavond een zeer geslaagd seizoen afgesloten. Hij weet dan ook de specifieke charme van de Franse chanson heel goed te tref fen en over te brengen. Een ovatie na afloop van zijn programma bracht hem nog tot het geven van enkele toegiften. De vakantie in het programma van de Alliance is met de slotavond ingeluid. Aangemoedigd door de grote belang stelling die er voor het werk van de Alli ance bestaat in Boskoop en zeker niet minder in Waddinxveen, is de voorbe reiding voor het volgende seizoen al weer begonnen. WADDINXVEEN - De bekende organist Dirk Jansz. Zwart zal tijdens zijn concert zaterdagavond 16 mei om acht uur in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost psalm 103 van Jan Zwart spelen als een in memori- am voor de overleden voorzitter van de Hervormd Gemengde Zangver eniging Vox Jubilans, Arie Kooyman. Dirk Jansz. Zwart en Arie Kooyman hadden persoonlijk contact met elkaar. Psalm 103 zal aan het begin van het con cert - de laatste uit de serie van dit sei zoen - ten gehore worden gebracht. Ook een bewerking van psalm 68 staat op het programma van dit concert dat voor volwassenen toegankelijk is tegen betaling van vier gulden en voor kinde ren tot en met twaalf jaar voor twee gul den. Het overlijden van de bekende Wad dinxvener Arie Kooyman schokte eind vorig jaar Waddinxveen. De bewoner van de Passage overleed onverwacht op 7 november 1986. Hij werd 62 jaar. Arie Kooyman had meer dan 40 jaar, waarvan 35 jaar als voorzitter, zich inge spannen voor ’’zijn” Hervormd Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans. De muzikale Waddinxvener had met de organist Dirk Jansz. Zwart een bijzon dere relatie opgebouwd. Dat kwam me de doordat Zwart gedurende een aantal malen was ingevallen als dirigent van Vox Jubilans. Een jaar eerder was Arie Kooyman voor zijn verdiensten onderscheiden WADDINXVEEN - Het speel- filmkanaal zal in het programma pakket voortaan meer rekening houden met nationale gedenkda gen als de Dodenherdenking op 4 mei. Daarvan was dit jaar helemaal geen sprake want op de abonneet- elevisie werd op dat moment rond het tijdstip van 20.00 uur zonder onderbreking de filmmusical Showboat uitgezonden. Daarnaar gevraagd door het Week blad voor Waddinxveen tijdens de Film Net-presentatie in café-res- taurant-hotel De Unie zei adjunct- directeur Hans Klap dat het een re gelrechte fout, en ook onzorgvul dig, was in de programmering geen enkele rekening te hebben gehou den met het nationale karakter van een dag als 4 mei in Nederland. Hans Klap wilde zich niet verschui len achter het internationale karak ter van het programma-aanbod dat nu eenmaal nog niet is ingespeeld op nationale en ook in Nederland gevoelig liggende gebeurtenissen als de Dodenherdenking. Overi gens zei hij dat tot nu toe vanuit de kijkers naar Film Net geen reactie op de normale programmering op 4 mei is gekomen. Het programma-aanbod dat Film Net in Nederland uitzendt is te zien in zes landen en wordt ontvangen in 200.000 huiskamers. De Film Net studio's zijn gevestigd in Brussel. Vandaar wordt het beeld en geluid signaal opgestraald naar de satel liet, die op 37.000 kilometer hoogte boven de aarde draait. De satelliet zendt de beelden met geluid uit naar de zes aangesloten landen. Film Net is in Nederland te zien in 170 gemeenten op 45 verschillende kabelnetten. met de gemeentelijke legpenning, die hem tijdens het Kerstconcert in de Brugkerk werd uitgereikt door burge meester C.M. van der Linden. De concertgever heeft voorts een aan trekkelijk programma samengesteld met composities van J.S. Bach, G.F. Handel, Viemé en van zijn vader Jan Zwart. Verder zijn er de koraal-bewerkingetj van ps. 24 en ps. 75. Bij deze psalmen is er samenzang. Esselte is een Zweedse onderneming en heeft haar hoofdkantoor in Stockholm, en belangrijke vestigingen verspreid over 22 landen over de hele wereld. Haar aandelen zijn genoteerd op de beurzen in Stockholm, Londen en New York. Zij bestaat uit 3 hoofddivisies: Esselte Business Systems: kantoorbehoeften, zoals de bekende Dymo-tangen, ring- bandsystemen. labeling, ordners, hang mappen en Letraset. Information Systems and Publishing: Uitgeverijen, boekhandelketens, kant oorinformatiesystemen, periodieken en tijdschriften. Industry and Technology: Rotogravu re, boek- en kalenderdruk en verpak kingen. Een apart onderdeel van de Esselte Group is Esselte Entertainment. Zij valt onder geen van deze drie hoofddivi sies, maar is direct verantwoording schuldig aan de hoofddirectie: de Essel te Board. Dit onderdeel is gestart met video-dis- tributie in Nederland, België, Noorwe gen, Finland, Denemarken en uiteraard in Zweden. Zijn verkoop en verhuurt voorbespeelde video-cassettes. Ook heeft zij de inmiddels bekende ’’Moviebox” (een portable video-recor der) ontwikkeld die in bijna alle vide otheken verkrijgbaar is. Esselte Video heeft inmiddels het grootste marktaan deel in de videotheken, en is als zodanig de grootste in deze landen. In 1986 is in Gothenborg (Zweden) het eerste ”Down-town”-complex ge opend: een gebouw met 10 bioscopen, een fast-food-restaurant en uiteraard een videotheek, dat inmiddels zeer suc cesvol draait. Te verwachten valt dat dergelijke Down-town-complexen ook in andere landen geopend zullen worden. Om de kringloop van een film ’rond’ te maken is dit onderdeel van de Esselte Group ook gestart met abonnee-televisie, met als software-product ’’Film Net 24”. WADDINXVEEN - Aan de play-inn voor orkest van de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia hebben za terdag in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg zo'n 60 enthousiaste meisjes en jongens van zes muziekverenigingen meegedaan. Volgend jaar, zo zijn de plannen, wordt er weer zo’n muzikale jeugddag gehouden. Met veel toewijding, concentratie en in spanning studeerden de jeugdige muzi kanten vier muziekwerken in. Dat wa ren Only love, Petite Suite Pittoresque, Happy Sound Selector en Spanish Eyes. Het resultaat van de slotmanifestatie la ter op de dag liet duidelijk horen dat di rigent Gerrit de Knegt de musici tot één formatie had gekweekt met een ver dienstelijk niveau. Ook het publiek uit- te dit in een waarderend applaus. De muziekverenigingen Crescendo (Nieuwveen), de Maasland harmonie. Crescendo (Bleiswijk), Concordia (Waddinxveen), Crescendo (Reeuwijk) en harmonie Roelofarendsveen namen aan de play-inn deel. Nadat voorzitter Bram van Rutten en dirigent Gerrit de Knegt lovend hadden gesproken over de muzikanten en hen inviteerden voor het volgend jaar eindigde de succesvolle muzikale jeugd dag. De socialistische wethouder drs. Martin Kraaijestein is een andere invloedrijke Waddinxvener. Hij is de eerste PvdA’er in het naoorlogse college van B. en W. naar wie goed wordt geluisterd en die er als geen ander in slaagt een belangrijk deel van rijn idealen verwezenlijkt te krijgen. Voor- en tegenstanders loven rijn inzet en kennis. Het lukt hem, zon der dat iedereen daar altijd voldoende erg in heeft, heel veel dingen te veran deren of in gang te zetten (sociaal-cultu- Gedeputeerde staten (GS) geven met deze brochure aan wat provincies en ge meenten op dit terrein kunnen doen. Bovendien willen ze iedereen die zich bezig houdt met ruimtelijke ordening stimuleren meer aandacht te besteden aan (vrouwen)emancipatie. In de bro chure komen zaken aan de orde als: (so ciale) veiligheid, bereikbaarheid (met speciale aandacht voor voetgangers, fietsers en openbaar vervoer), werkge legenheid en individuele woonruimte. GS sturen de brochure onder andere toe aan gemeenten, stedebouwkundige bu reaus en vrouwengroepen die actief zijn in de ruimtelijke ordening. Ze hopen WADDINXVEEN - Kunstwethouder drs. Martin Kraaijestein heeft vorige week in de openbare Mr. A. de Roosschool aan de Wingerd een kleine tentoonstelling over keramiek ge opend. De drie samenwerkende cultu rele commissies van de ouderraden van de openbare Jan Ligthartschool, de Klaas de Vriesschool en de Mr. A. de Roosschool hebben voor de kinderen uit groep 7 en 8 het ’’kleiproject” naar Waddinxveen gehaald. Zij deden dit in samenwerking met de Culturele Raad Zuid-Holland en cre atief centrum en De Werkschuit uit Gouda. In zijn korte openingstoespraak wees wethouder Kraaijestein op het belang van het feit, dat kinderen reeds vroeg in aanraking komen met kunstuitingen. Niet alleen kijken is belangrijk, maar ook het werken met allerlei materialen zoals hier deze week zal gebeuren met klei. In de huidige tijd en in de toekomst zul len de kinderen meer vrije tijd krijgen en het is dan van belang, dat kinderen dan al op jonge leeftijd in aanrakingzijn gekomen met mogelijkheden, die vrije tijd te kunnen invullen. Het onderwijs heeft ook hierin een be langrijke taak. In beide plaatsen was het aantal cursis ten Frans ruim 40% hoger dan de jaren daarvoor. De "culturele avonden”, meestal met een spreekster/spreker uit Frankrijk, waren al even succesvoi. Alle examenkandidaten bleken te zijn geslaagd. Bijna 30 cursisten gaven zich in het voorjaar op voor één van de exa mens en ze waren allen zo gelukkig op deze avond het diploma in ontvangst te kunnen nemen. Het Concours Européen, waaraan alle middelbare scholieren in Nederland (en andere landen uiteraard) konden mee doen (het schrijven van een opstel in de Franse taal over een opgegeven onder werp) en waarvoor door de Alliance Francaise de scholen werden benaderd, bleek een veel minder grote aandacht te hebben gehad. Slechts twee leerlingen, beide van de Prof. Kohnstamm-mavo deden mee en een daarvan viel landelijk zelfs in de prijzen. Het waren Karianne Kraaijen- stein (de prijswinnares) en Bianca van der Laan. Veiligheid buitenshuis is een recent voorbeeld van emanciaptiebevordering in de ruimtelijke ordening. Het is be langrijk dat vrouwen zich veilig voelen op straat, in parken en op pleinen. Het komt steeds vaker voor dat op ’’enge plekken" bijvoorbeeld struiken worden gekapt en verlichting wordt aange bracht. Veel gemeenten brengen op dit moment deze sociaal onveilige plaats in kaart en werken aan oplossingen. Ook de provincie vindt sociale veiligheid be langrijk. Zo kreeg het Stedelijk Overleg Stadsvernieuwing uit Den Haag bij de uitreiking van de Stadsvernieuwinsprijs 1987 een aanmoedigingsprijs voor een sociaal veiligheidsproject. De provincie ondersteunt verder proef projecten van gemeenten, waarvoor het rijk via het beleidsplan ’’Samenleving en criminaliteit" subsidie verleent. Maar behalve sociale veiligheid zijn er meer zaken in de ruimtelijke ordening belangrijk voor de emancipatie van vrouwen. Denk aan werkgelegenheid in de buurt van woningen, bereikbaarheid van (veraf gelegen) werkplekken via openbaar vervoer, ruimte voor crèches, soort woningtype bij nieuwbouw en ver bouw: allemaal zaken die via gemeente lijke bestemmings- en structuurplannen worden geregeld. De provincie toetst deze gemeentelijke plannen onder andere aan de inhoud van het streekplan. De streekplannen bevatten ook emancipatierichtlijnen. De provincie Zuid-Holland wil de ge meenten zoveel mogelijk stimuleren aandacht te besteden aan emancipatie- aspecten bij ruimtelijke plannen. Om frauduleus gebruik van het signaal te voorkomen kan het code-signaal steeds op velerlei verschillende manie ren ’geklutst' worden. De satbox-deco- der is dan ook adresseerbaar, op afstand te instrueren. Zo kan bijv, instructie gegeven worden hoe de satbox-decoder, en op welke van de vele manieren, het signaal moet ont- klutsen. Ook schakelt de satbox-deco der het aantal uren in waarop de Film Net-abonnee is geabonneerd en kan uiteraard de satbox-decoder individueel op afstand worden aan- en uitgescha keld. Zo kan de Film Net-abonnee, bij wanbetaling op afstand ook worden af gesloten. Elke satbox-decoder heeft dan ook een individuele adrescode, waardoor met iedere satbox-decoder kan worden ge communiceerd, hetzij rechtstreeks van uit de Film Net-studio's in Brussel, of via het computercentrum van Film Net in Nederland. Aangezien er een beperkte adrescapaci teit is bij de computer in Brussel worden in kabelnetten groter dan 20.000 CAI- abonnees, hulpcomputers in het ont- WADDINXVEEN/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland heeft, ook voor gebruik in Waddinxveen, een brochure uitgebracht over eman cipatie en ruimtelijke ordening. De nadruk ligt hierbij op bestemmings- en streekplannen. Aan de hand van een aantal praktijkvoorbeelden geeft de brochure aan hoe in dit soort plannen via ruimtelijk beleid het emanci patieproces van vrouwen positief kan worden beïnvloed. Een film immers beleeft haar premiere eerst in de bioscoop en gaat via de vi- ruim 17.000 employees in de 22 lander^ Haar omzet in 1985 was 10 miljard Zweedse Kronen. Via de satbox-decoder ontvangt men op J5'j'5'5'5J //j' C/ dit moment alleen nog maar Film Net, maar zij is reeds geschikt gemaakt voor de toekomst. De satbox-decoder be schikt namelijk over 8 kanalen en heeft 6 voorkeurtoetsen. Buiten het bestaande Film Net-pro- gramma kunnen andere abonnee-tele- visie-programma’s worden doorgege ven. Zo is het denkbaar dat de huidige huurders van de satbox-decoder in de nabije toekomst zich niet alleen op de Film Net-speelfilms abonneren, maar ook op bijv, een sportkanaal, een kin- derfilmkanaal of een nieuwskanaal, waarvoor uiteraard aparte abonne mentstarieven gelden. "Film Net 24” is het eerste ’’software programma” voor de satbox-decoder, dat speciaal is ontwikkeld door Esselte. Door haar know-how en ervaring, niet alleen in de software (Film Net 24), maar ook in de ’’hardware” (satbox-de coder en satelliet-ontvangststations) is Esselte toonaangevend in Europa, waar de Satbox-decoder inmiddels in bijna 200.000 huishoudens een belangrijke plaats heeft ingenomen. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek "Waddinxveense kantteke ningen" voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. reel werk, werkgelegenheid, kunst en dat dit de toekomst in Zuid-Holland tot meer voorbeelden van bevordering van de emancipatiegedachte in streek- en bestemmingsplannen zal leiden. Aangezien Film Net voor de filmrech ten moet betalen en ook de hele techni sche en logistieke operatie veel geld kost, wordt het Film Net-signaal "ges- crambled"(geklutst). Nadat het signaal een reis door de ruim te heeft gemaakt van zo’n 74.000 km wordt het signaal opgevangen door een schotel die geplaatst is bij de kabelex ploitant. Die staat in dit geval in Alphen aan den Rijn. Deze ontvangt uiteraard het beeld "ge klutst". Film Net verzorgt rand-appara- tuur bij de ontvangststations. Bij de Film Net-abonnees wordt een klein kas tje, de satbox-decoder, geplaatst tussen de kabelnet-aansluitdoos en het tv-toe- stel. Deze satbox-deccujër descrambled (ontklutst) het tv-sigrtaal. waardoor de abonnee een perfect en helder beeld krijgt. Dirk Jansz. Zwart aan het orgel van de Lutherse Kerk in Den Haag. Maar zij hebben in onze gemeentelijke democratie niet het laatste woord. Dat is en blijft voorbehouden aan de ge- cultuur). Zijn innemende persoonlijk- méenteraad. De gemeenteraadsleden -- -- maken definitief uit - uiteraard onder het toeziend oog van hogere overheden - hoeveel het zwembadkaartje kost, wie waar mag gaan bouwen, of er meubel- toonzalen op zondag geopend kunnen zijn, welke namen aan nieuwe straten worden gegeven, hoe hoog de onroe rend goed belasting moet zijn en ga zo maar door. De vraag is echter of het ook de ge meenteraadsleden zijn die in Waddinx veen werkelijk aan de touwtjes trekken. Het is altijd aardig om na te gaan wie wat in de melk te brokkelen heeft. Ook landelijk zijn journalisten nog wel eens in de weer om een top tien van invloed rijke mensen (bijna altijd mannen ove rigens) op te stellen. Heel lang geleden hadden we te maken met de 200 van de toenmalige NKV- vakbondsvoorzitter P.J.J. Mertens. Hij becijferde eens dat dit land draait op ba sis van de beslissingen van niet meer dan 200 landgenoten uit de industriële-, po litieke-, maatschappelijke-, kerkelijke en militaire wereld. deo-cassette uiteindelijk op televisie. In dat opzicht heeft Esselte een unieke po sitie in de noordelijke landen van Euro pa. Ook in de hardware in Esselte sterk ver tegenwoordigd en heeft een enorme voorsprong opgebouwd middels de Sat box-decoder. Ook in de satelliet-ont- vangst presenteert Esselte zich steeds meer. Zij levert complete satelliet-ontvangst- installaties (de Satpec) aan particulie ren, hotels, bungalowparken en kabe lexploitanten. Esselte heeft als geheel jlingerd. ten uur na het gebeurde werd de dader door de politie in zijn woonplaats aan gehouden. WADDINXVEEN - Een 23-jarige Waddinxvener is in Nieuwerkerk aan den Ussel bedreigd door een 21-jarige Rotterdammer na een inhaalmanoe uvre op de Eerste Tochtweg. Het zinde de Rotterdammer niet dat hij door deze Waddinxveense automobilist zou worden ingehaald. De Maasstede- ling voerde daarop zijn snelheid op en trachtte het inhalen te voorkomen, maar die poging mislukte. Uit woede daarover raakte hij de ach terbumper van de Waddinxvener, die daarop stopte. Vervolgens werd door de Rotterdammer de. autoruiten be werkt en kreeg de Waddinxvener een scheldkannonnade naar zijn hoofd ge- Ei DEALEj II

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 11