Titel voor Aeolus-jeugd DRIE NIEUWE CLUBRECORDS Tennisteams aan kop en in degradatiegevaar Schaatsers trainen in De Sperwer HIPPISCHE FEESTEN FCRIDk Turnfeest in sporthal Derde plaats De Gouwe Promotie van WaddinxveenBl Twee ereplaatsen van TOOS-turners Twee 2e plaat sen TOOS-gym Hockeysters blijven in tweede klas Flyers-meisjes eindigden nu het hoogst VAN VUUREN LEIDT WSV Dames Flyers 2 op 7e plaats 7 Weegje WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Dames Heren Zondagcompetitie Jongens Jeugd Riant aan kop Speedo Vo orj aarscompetitie Degradatiespook f Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MEI 1987 Turnster Corinna Vermeulen. De ruitervereniging Reigersburgh aan de Piasweg in actie. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De bij de nationa le winter-karrpioenschappen zilveren medaille-winnaar op de 1500 mtr vrij- eslag Jan Willem v.d. Hoek, zwemmer van De Gouwe, heeft tijdens de interna tionale zwemtop-ontmoeting in Breda beslag weten te leggen op de derde plaats op dit nummer. Van de 10 teams wonnen zondag maar 3 teams hun wedstrijd. Het eerste ge mengde team en het eerste herenteam bevestigden hun vorm en stevenden bei de met overmacht op het kampioen schap af. Uitslagen resp. 7-1 en 6-0. Het 3e team (4e kl) houdt een klein kan sje op het kampioenschap, maar dan moeten ze zondag minimaal met 6-2 winnen. WADDINXVEEN - Met twee meisjes en twee jongensploegen heeft de sport club Antilope in Zoetermeer meeged aan aan de eerste competitiewedstrijd voor CD-junioren (12-15 jaar) in het KNAU-district West 2. Er konden drie clubrecordverbeteringen worden geno teerd. Afgaande op de onofficiële uitslagen noteerden we als persoonlijke records het discuswerpen van Frederike Doorn bos met 17.74 mtr. en een 3.42.7 min. Het kampioensjeugdteam Aeolus 1 met v.l.n.r. Werner Bouma, Natasja van Es, Tjeerd Hillerts, Saskia de Heer en hun begeleider Hans Hillerts. (Foto: Aeolus). Team 11 heeft alle moeite om de punten te maken, die nodig zijn om in de klasse te blijven. Vooral de heren uit dit team (beiden behoorlijke spelers) hebben het zwaar. Met een beperkte schade van een 2-3 stand werd de zaterdag beslo ten: Be Fair 1 kon tevreden vertrekken. Team 12 heeft zijn sterkste tegenstan der met eenzelfde eindstand bedwon gen. De dames Van Bemmel en Van Romondt en de heren Keyser en Neder- hof hadden met een uitgekiende opstel ling gezorgd voor de beste winstkansen tegen Passing Shot 1. Alleen de heren dubbel en de mixed gingen verloren. Het kampioenschap zal tussen Wad- dinxveen 12 en Passing Shot 1 op 30 mei beslist worden. Team 13 moest helaas met 1-4 de zege aan VLTC 16 laten. Alleen het dubbel Arends/de Bruin haalde het punt. Team 14 (le kl heren) verpletterde Lekker- kerk 14 met 5-0. Captain Harry Meyer is vooral opgetogen over een steeds beter en geconcentreerder spelende Hubert Bierman. Terugkeer naar de hoofdklas se lijkt, na een vrijwel zeker kampioen schap geen onmogelijkheid. Flyers heren 3 speelde zondagmiddag- tegen Forwodians 3 in Voorhout en dat spelen op de basketbal-vreemde zon dagmiddag beviel duidelijk niet. Zowel bij Flyers als bij Forwodians brandde het basketbal-vuur erg laag. Flyers 3 had evenwel geen enkele moei te met de tegenstander en won met 70- 29. Het team van coach Raymond Kers- seboom eindigde in de subtop. Scores: Bart ’Mr. Nick-name’ Molenaar 22, Ton Baan 22 en Ruud van Leeuwen 18( pnt. Flyers 4 herenteam verloor met 53-62 van het Delftse Saints 1. De meisjeska- detten 2 verloren met 35-37 van Leider dorp 2. Winst (61-59) was er voor het Flyers jongens A2-team dat aantrad te gen Guards. Voor de vorige week dinsdag gehouden damescompetitie van Waddinxveen- tennis kwamen 4 van de 7 teams met winst uit de strijd. Het eerste team won met 3-2 van VLTC. Lydia Koop won in 3 sets haar single. Een 3-setter schijnt haar grote kracht te zijn. Het tweede team (captain Wilma Ne- derhof) ging ook nu weer met de over winning strijken, 3-2 was de winst op ter Steeghe ondanks een zeer winderige Woerd. Het 3e team kwam na een 3-2 verlies nu met 3-2 winst op Zevenhuizen WADDINXVEEN - Op manege Rei gersburgh aan de Piasweg zullen er op respectievelijk 28 en 31 mei twee con coursen plaats vinden. Op 28 mei (He melvaartsdag) zal er een groot concours hippique voor ponyruiters/amazones plaatsvinden. Deelnemers uit geheel Nederland zullen op deze dag in alle klassen een sportieve wedstrijd strijden in springen en dressuur. Ook vind deze dag een een verloting plaats waarbij een pony-veulen de hoofdprijs is. Op zondag 31 mei wordt op de manege Reigersburgh een concours hippique WADDINXVEEN - In de kantine van Waddinxveen-voetbal was er zaterdag middag feest vanwege de promotie van het B-l team. In verband met een eventuele promotie moest de gestaakte wedstrijd Haa strecht Bl-Waddinxveen BI, bij een stand van 2-2, nog voor 5 minuten ge speeld worden. De stand bleef onveranderd, met als re sultaat een 2e plaats in groep 2 en daar aan gekoppeld de promotie naar groep 1. Vanwege dit resultaat was er zater dagmiddag een feestje voor de spelers samen met hun ouders. Tijdens dit feestje werd een videofilm getoond van de op 2 mei gespeelde wed strijd tussen de BI jeugd en hun ouders die voor veel hilariteit zorgde. Dit alles werd mogelijk gemaakt door video theek De Waal die de apparatuur be schikbaar stelde. oren-teams speelden thuis, waaronder de drie gemengde teams: Wad- dinxveen 11 (3e kl), 12 en 13 (5e kl). WADDINXVEEN - Het eerste meis- jes-kadettenteam van Flyers-basketbal heeft een goed resultaat behaald met een tweede plaats in de eindstand. Aan gezien Flyers dit seizoen geen enkel kampioensteam heeft zijn de meisjes- kadetten 1 het hoogst geëindigd van alle naar huis al waren de tie-breaks niet van Flyersteams. de lucht. Het 4e team kan haar draai - nog niet helemaal vinden en verloor weer, ditmaal met 4-1 van Gouderak. WADDINXVEEN - Het tweede da mesteam van Flyers-basketbal spreken van een geslaagd seizoen. Veel van de wedstrijden van Flyers, dat wel vaak in compleet speelde, waren echt leuke basketbalduels. Zo ook de wedstrijd van vrijdag tegen BDS uit ’s-Gravenzande. Voor rust had BDS het betere van het spel, drie maal nam zij een voorsprong, twee maal kwam Flyers goed terug maar de derde maal nèt voor rust lukte dat niet zodat het met de rust 23-31 stond. Na rust leek het met het inmiddels dui delijk beter spelende Flyers toch ged aan want het gat groeide tot 31-44. Toen kwamen de Waddinxveensen echter sterk terug en wel tot 43-46. Voor het team van coach Gert Jan Kraaijenbrink was de koek toen echter op zodat BDS won: 45-53. Flyers 2 be ëindigde haar seizoen rond de 7e plaats. Scores: Gea Kok 15, Addy Ruts 10 en Nicole Berg 7 pnt. WADDINXVEEN - Er zijn dit week einde bij de laatste twee klassetournooi- en uit een serie van zes goede resultaten behaald door de TOOS-tumers. Ze kwamen zaterdag uit bij de tumwed- strijden in Den Helder en zondag bij turn wedstrijden in Zoetermeer. In Den Helder behaalde in klasse 6 Al bert Hogeweg voor de tweede keer een tweede plaats met 59.15. Ook Auke Siersema behaalde een ereplaats want in de klasse 5 B (13 en 14 jaar) wist hij met 58.60 een derde plaats te bereiken. In de klasse4 A (13 en 14 jaar) behaalde Alexander Poot in Zoetermeer een 10e plaats en Arthur Blom werd 8e met 42.80. Door deze resultaten hebben vier TOOS-tumers zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen op 30 mei in Ridderkerk. Dit zijn Albert Ho geweg in de klasse 5 A, Auke Siersema in de klasse 5 B en Arthur Blom en Al exander Poot in de klasse 4 A. Het le jeugdteam, bestaande uit Nata sja van Es, Saskia de Heer, Werner Bouma en Tjeerd Hillerts, viel ditmaal deze eer te beurt. Men bleek deze com petitie veruit de sterkste te zijn in klasse C afdeling 21 van het district Zuid-Hol- land van de NBB. In tien wedstrijden incasseerde men geen enkel verliespunt. Ook in de laat ste wedstrijd, thuis in sportzaal Groens- waard, bleef men met 5-3 de baas over het le van BC Florida. Aanstaande zaterdag wordt in sporthal De Sniep het laatste grote evenement van dit seizoen voor de jeugd georgani- Hier aan de start (tweede van links) Antilope-atleet Marcel Roosenhoff. (Foto: Han Zoet). op de 1.000 mtr van Martine Broekman. Nieuwe clubrecords in hun categorie werden behaald door Gudo Swarts met 1.65 mtr hoogspringen (14 jaar) en door Petra Vletter (11 jaar) met 3.46.7 min. op de 1.000 mtr. Ook de estafetteploeg van de 11/12 jari gen behaalde een nieuw clubrecord op de 4 x 60 mtr in 37 seconden rond. Deze ploeg bestond uit Henriette Crielaard, Petra Vletter, Mariska Smaal en Marjo- lien Broekman. De jeugdturners van TOOS begonnen aan een verloren wedstrijd. TOOS kwam met een ploeg van drie jongens uit, omdat de vereiste zes jongens niet konden worden opgetrommeld. Peter Timmermans, Ronald Bunnik en Gil bert Gerrmann lieten zich echter van hun goede kanten zien. De turnersploeg van TOOS bestond wel uit 6 man, zij het dat de 6e man een half uur voor de wedstrijd werd gebeld voor deelname. Voor de buitenstaanders leek het er veel op dat de TOOS-turners weinig series aan het gymnastieken wa ren, doch bij de prijsuitreiking bleek dat de TOOS-formule ’’eerst gezelligheid en de presties komen vanzelf’ ook bij de turners weer opging. Met een gemid delde van 9.00 punten per toestel eindigden de TOOS-heren op een tweede plaats. WADDINXVEEN - Gymnastiekver eniging TOOS heeft zaterdag in de sporthal ”de Sniep” in elke categorie met een ploeg meegedaan aan de Goud se kringkampioenschappen voor turn sters, jeugdturnsters, turners en jeugd turners. De jeugdturnsters werden tweede, evenals de turners. De damesploeg van TOOS werd gediskwalificeerd en de jeugdturners kwamen evenmin aan de bak. Halverwege de wedstrijd werd de da mesploeg gediskwalificeerd, omdat er te jeugdige turnsters in de ploeg waren opgenomen. Dit mocht de pret voor de TOOS-turnsters echter niet drukken. Zij turnden de hele wedstrijd uit en be haalden een goed eindresultaat van 7.50 punten gemiddeld per toestel. De jeugdturnsters Jeannette Wielhou- wer, Corrina, Ellen en Lidia Vermeulen en Hedie en Sharon Boere hielden de dames-eer van TOOS hoog. Over de vier toestellen (vrije oefening, lange mat, sprong en ringzwaaien) behaalden zij goede resultaten. Met een 8.75 pun ten gemiddeld behaalden zij een 2e plaats. Ondanks de goede resultaten vergaten zij niet dat gymnastiek in de eerste plaats om de gezelligheid gaat. Er werd dan ook meermalen hard gelachen na het gedeeltelijk mislukken van een oe fening. Een jeugdturnster presteerde het zelfs onder in plaats van achter het paard te eindigen na haar oefening. Team 22 behaalde een knappe overwin ning op Binnenmaas. Maarten Huisman won z’n single en ook Susan Driessens wist na een slopende partij de winst naar zich toe te trekken. Samen met Ingrid Boere won ze ook de dubbel en beide partijen hielden haar totaal ruim 4 1/2 uur bezig. Team 23 was niet erg op dreef, met uit zondering van Martijn Goedhart, die z’n single na een achterstand van 5-0 in de eerste set toch in twee sets wist te winnen van een acht-jarig talentje uit Overschie. Martijn wist de ballen, die ’’dropen” van de topspin met steeds meer rust te retourneren, zodat de te genstander steeds onstuimiger werd. Ook Debby Arends speelde een goede single, maar haar tegenstandster had meer kracht in haar slagen. Met 4-1 werd uiteindelijk verloren. WADDINXVEEN - De schaats vereniging De Gouwe Streek traint vanaf volgende week maandag avond weer in ’t Weegje. Om half zeven is de eerste training voor jon gens en meisjes van 8-12 jaar en om half acht de junioren vanaf 12 jaar. De vorig najaar opgerichte schaats vereniging, die op alle basisscholen posters heeft opgehangen voor nieuwe jeugdleden, is de gehele zo mer in ’t Weegje actief. De schaatstrainingen beginnen half oktober in het Haagse De Uithof op zaterdagochtend (junioren) en op zaterdagmiddag (pupillen). Inlichtingen over de activiteiten van De Gouwe Streek zijn verkrijg baar bij K. de Knikker (tel. 16987), B. Steenbergen (tel. 13845) en F. van Dieman (tel. 01727-5959). WADDINXVEEN - Met succesvol ver lopen laatste twee competitieweken heeft het eerste damesteam van de hoc keyclub Waddinxveen het tweede klas- seschap veilig gesteld. Werden op Koninginnedag in een in haalwedstrijd twee punten veroverd door een overwinning op Cartouche, de daarop volgende laatste twee competi tiewedstrijden gingen met minimaal verschil verloren. Voldoende om het Rotterdamse Aeolus op de laatste plaats te houden en het tweede klasse- schap veilig te stellen. Een geweldige prestatie van de Wad- dinxveense dames die zo hoog hoc keyen, dat zij met hun uitslagen als eni ge Waddinxveens team wekelijks de landelijke pers halen. Na de promotie vorig jaar verloor het team omdoor studie en verhuizing een aantal vaste speelsters waarvoor geen vervanging bestond. Bovendien moest het team alle uitwed strijden spelen op kunstgras waarover reeds 175 verenigingen in Nederland beschikken en een absolute noodzaak om op hoog niveau te blijven hockeyen; als enigen in hun competitie beschikken de Waddinxzveense dames niet over kunstgras. Hoewel ’’slechts':: met 4-1 gewonnen hebbend kan ook Team 19 alleen maar rustig de returns afwachten. Ook zij staan riant aan de kop van hun afdeling. Tenslotte de twee veteranen teams (heren ouder dan 45 jaar). Team 20 met captain J.W. Stelling heeft met 3-2 van E’68 uit Brielle gewonnen. In deze afde ling liggen de krachtsverhoudingen heel dicht bij elkaar. Afgelopen zaterdag waren er vier driesetters nodig om de uitslag te bepalen. Het team, bestaande uit Leo Wempe, Wim Oostrom, Gerard Okkerse en Rob Brinkhuijsen (en niet te vérgeten de waardevolle invaller Ruud Fransen) staat wellicht op kopmaar voelt de hete adem van de drie tegenstanders in de nek. De hoofdklasse B (waarin dit team speelt) wemelt van de ’’oude rotten” met een vaak nog bewonderingswaardi- ge techniek. Team 21 tenslotte (vetera nen le kl) is met een eervolle 2-3 stand ten onder gegaan. Ook in deze klasse is het vechten voor de punten en worden geen kadoos gegeven. WADDINXVEEN - De Waddinxveen- se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Ve- nette. Afstand 320 km. In concours 426 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 10.57 uur, laatste 11.14 uur. Snelheid eerste duif 1542 m.p.m. Uit slagen: J. Toor 1-4-7-12-21-25-30-54-68-70-96- 103-105; H. Metselaar 2-10-11-37-50- 62-76-78-81-85-95-102; F. Rip 3-28-64- 92-100-104-106; M. Verbeek 5-53; C. Hofman 6-19-46-91; D. Heeren 8-45-48- 57- 60-66-69-98; J. Jansen en Zn. 9-63- 86-88-97-101; J. Verbakel 13-14-18-29- 51- 56-61-71-73-75-79-83; N. v. Tol 15- 94; A. Hofman 16-17-59-82-87; M. Tol lenaar 22-41; J. Troost 23; C.A. Bode 24-32: Mevr. G. Twigt 26-67-77; Comb. C en J. 27; A.H. Kivits 31-35-38-39-42- 44-89-99; N. Hoogerdijk 33-34-36-47- 58- 65-84; N. v. Vliet 40; Comb. Wibo 43; D. Degenhardt 49-55; J.W. Sekeris 52- 72; F. Middelkoop 74; E. v. Beek 80; R. v.d. Made 90; P. Bonefaas 93; H. Vink 107. Willem uiteindelijk twee Spaanse zwemmers voor laten gaan. Dat het spannend was illustreerde de eindtijden wel. met de tijd van 17.08.8 was hij na 1500 mtr net 0.5 sec langzamer dan de nummer twee. Overigens vormde deze wedstrijd een mooi uitgangspunt voor de Nederlandse kampioenschappen daar Jan Willem maar liefst 27 sec sneller was dan zijn ploeggenoot en winnaar van de winter- kampioenschappen. Aan deze wedstrij den werd deelgenomen door ploegen uit Zweden, Spanje en Nederland. Ook in de laatste ronde van het lande lijk Speedo-tournooi hebben de zwem mers van De Gouwe weer van zich doen spreken. Marion v. Hooft ontving uit handen van de organisatoren een extra prijs daar zij voor de tweede maal dit seizoen uitgeroepen was tot Speed- ozwemster van de maand voor haar zeer goede prestaties in de vorige ronde. Ook deze ronde leverde voor haar weer winst op. op de 800 mtr vrijeslag meisjes ’75 werd zij eerste in 10.31.8. De derde plaats op dit nummer was eveneens voor een Gouwezwemster. Ilse v.d. Dussen eindigde hier in 10.50.7. Bij de jongens tenslotte werd Sebastiaan Jonckheere op de 400 mtr vrijeslag jon gens ’77 derde in 5.53.6. WADDINXVEEN - Nu de tiende spel- week in de jeugdcompetitie er weer op zit, betekent dit voor de jeugd van bad mintonclub Aeolus dat ook de gehele competitie weer ten einde is. Evenals in voorgaande seizoen begroette men bij Aeolus ook dit seizoen weer een kampi oensteam bij de jeugd. seerd. Van 11.00 tot 17.00 uur zal er worden gestreden om de clubtitels in de diverse leeftijdscategorieën tijdens de jeugdclubkampioenschappen 1987. Zondag speelde ook Aeolus Ahet seni orenteam dat deelneemt aan de voor- jaarscompetitie, haar laatste competi tiewedstrijd. In Zoetermeer speelde men een beslissende wedstrijd voor het kampioenschap tegen BC Aigis H. Bei de teams hadden namelijk bij winst uit zicht op de titel. Doordat het team van Aeolus uiteinde lijk met 6-2 haar meerdere moest erken nen in het Zoetermeerse team eindigde men uiteindelijk nog achter het Bos- koopse BC Charmant A op een toch goede derde plaats. Gezien het feit dat allen debuteerden als competitie- spe(e)l(st)er een bijzonder goed resul taat. voor paarden georganiseerd. Combina ties uit geheel Nederland zullen in alle klassen springen en dressuren. Beide evenementen zijn professioneel georganiseerd en vinden plaats op het buitenterrein van de manege Reigers burgh. De aanvangstijden van beide hippische gebeurtenissen zal 09.00 uur zijn en voor belangstellenden vrij toe gankelijk. De organisatie belooft voor beiden dagen een sportief en gezellig spektakel en komt tegemoet aan de toe nemende belangstelling in de ruiter sport. WADDINXVEEN - In de vierde ronde van de nacompetitie om het clubkampi- oenschap van de Waddinxveense Schaakvereniging werd het belangrijke treffen tussen Van Vuuren en Philipse, evenals in de eerste ronde, remise. Hans van Woudenberg won reglemen tair van Chris Roosendaal. Met nog twee ronden te gaan heeft Van Vuuren met drie punten een vol punt voor sprong op Philipse en Hans van Wou denberg. Voor de Keizercompetitie werden niet minder dan 17 partijen gespeeld waar van er slechts drie in remise eindigden. Verheugend voor de WSV waren ook enkele adspirant-leden van de partij. Van hen speelde J. v.d. Born zich in de kijker door D. van Offeren te kloppen. J. van Oort hield clubkampioen ’86, Van Deelen, knap op remise. Smits- kamp, v.d. Hoek (zondag nog goed voor remise tegen grootmeester Nigel Short) en Egbert Schroten leden pijnlij ke nederlagen tegen resp. Eric Claas sen, Besemer en W. van Oort. Ellers toonde tegen Muit aan dat ’’lo pers van ongelijke kleur” niet altijd automatisch remise is en won. Littooy nam revanche nadat Kardol een remise- aanbod van hem had afgewezen door een combinatie uit zijn hoed te toveren die hem stuk- en partijwinst opleverde. Smit kwam comfortabel uit de opening doch moest daarna het initiatief en de winst aan V.d. Starre laten. Ritter bleek na het verstrijken van de speeltijd drie pionnen meer over gehouden te hebben dan Versluis, waarop de laatste zich ge wonnen gaf. Ket en Prins deelden het punt. Goor en Alblas bewezen hun kracht door de ’’nieuwkomers” Hugo Zevenbergen en Van Beuzekom te verslaan. Roefs, ook pas enkele weken van de partij, hield Brinkhorst op remise. Van Egmond moest op het bord in P. van Offeren zijn meerdere erkennen. Van Sandijk voeg de tegen Bos een punt aan zijn totaal toe. Ponsioen kon het tegen nestor De Bock niet bolwerken. De 65-plussers deden het overigens goed want ook V.d. Ree bleef zijn te genstander Van Bergeijk de baas. Met nog twee ronden voor de boeg heeft Van Deelen de leiding voor Eric Claas sen. Op geruime afstand volgt een grote groep aangevoerd door V.d. Hoek, Wolfs en Besemer met onderling zeer geringe verschillen. -■■-A::'./-: WADDINXVEEN - Gadegeslagen door een groot aantal toeschouwers werkten de zaterdagtennissers van Waddinxveen op het tennispark ”de Na een zeerspannende strijd moest Jan Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan hun partijen af. Zes van deelf seni- Team 15 en 16 (resp. 3e en 4e kl) speel den uit en verloren beide. Vooral team 16 zal alle zeilen moeten bijzetten om het degradatiespook te verdrijven. De teams 17, 18 en 19 (5e, 5e en 6e kl) laten er geen twijfel over bestaan dat ze kampioenschap willen. Team 17 won met 5-0 van Spieringshoek 4 en heeft tot nu toe slechts 1 partijtje van de 15 gespeelde verloren. Captain Piet Smit noemt vooral een sterk opko mende Wil Driessens, die een zware driesetter op zijn naam bracht. Uiter aard zonder de prestaties van Jan Fran ken en Tom Bergwerf te vergeten. Ook team 18 won met 5-0 (tegen Zeven huizen 11). De heren Lont, Betist, Hor nes en Geers stevenen met steeds het volle aantal winstpunten recht op een kampioenschap af. Het moet al heel vreemd lopen als ze dit niet in de returns zullen bevestigen. WADDINXVEEN - Komende zondag middag 17 mei wordt door de gymnas tiekvereniging TOOS in de sporthal ”de Sniep” een gymnastrada-show gehou den, die om half drie begint. In juli wordt een dergelijk groots gymfestijn in Denemarken gehouden, waarvoor de groep "The allround Sportsmen” van de KNAU-kring Gouda en omstreken op zaterdag 4 juli afreizen. In Waddinxveen werd zondag een half- uurs demonstratie opgevoerd door de groep van de kring Gouda en omstreken ’’The allround Sportsmen”, onder lei ding van TOOS-trainster Ria Zwanen burg en uit Apeldoorn komt van KDO de groep ’’Springlevend" o.l.v. Margot v.d. Burgt, ook met een half-uurs dem onstratie. De afdeling Jazz van TOOS verzorgt tussendoor demonstraties en ook tur- ners/tumsters van DOS-Schoonhoven en TOOS kan men zien werken aan di verse toestellen. De Gymnastrada is een internationaal turnfeest, dat in Herning in Denemar ken wordt gehouden. Het is een idee van de Nederlander J. Sommer. Men verwacht in Denemarken 22.000 tur nenden uit de hele wereld te mogen be groeten waaronder 2.500 deelnemers uit Nederland. Dit feest, zonder wedstrijdelement, neemt een week in beslag waarbij Ne derland naast de gezamenlijke demon straties, samen met België een show zal opvoeren genaamd Belland, waarin ge toond wordt weat op turn- en dansge- bied op een breed vlak mogelijk is. Sas» W1’-' I’S

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 21