4enk Baas BV maakt op KW-plein verkeerslichten restaureren Milieu-activiteiten op de basisscholen Rapport over kostendeling Brugkerk wil orgelgalerij Hl INTER-HM Subsidie jeu de boules, schakers en Maskerade Met aanleg en verandering van kruispunt is twee ton gemoeid VVD-wethouder Inter-Hair op de RAI B. en W. doen vijftal suggesties aan de hand Mensendieck- Tearfund in koffiebar Besluiten en mededelingen van B. en W. Afvalwaterzuiveringsinstallatie wooncentrum Geldlening 4,5 miljoen voor bouw therapeute in AF-centrum Welfare op de weekmarkt NCVB bijeen rond de vis Vrouwenfilm in De Boog loopt mee met Petteplasloop Spreekrecht nog ongebruikt HRSTYLING Leskist Gr on dtrans actie Hekwerk Voorwaarden Vergunningen Benoemingen Schade aan uw auto vereist r-y deskundige uW reparatie. Beperkt bedrag Transportleidingen Gouweb os ER WERKT VOOR U... arrrra GLASBEEK Wb 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MEI 1987' GOUDA - WOERDEN T Het KW-plein zal worden voorzien van verkeerslichten. In het voorstel aan de gemeenteraad'staat ook dat de lich- Reeuwijk-Ran- l ten zullen worden afgestemd op mogelijk elders komende installaties. Misschien is het kruispunt Juliana van Stol- berglaan-Kerkweg-Oost-Kanaalstraat wel de volgende. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is komende vrijdagavond 15 mei vanaf kwart voor acht aanwezig Tearfund. Tearfund is een organisatie die veel werk verzet in ontwikkelingslanden. Fi nanciële hulp aan Tearfund wordt vrij wel onmiddellijk omgezet in daad werkelijke hulp. KAREL VAN SOEST VVD Het onderwerp is: "Wat kan een Men- sendieck-therapeute voor de reumapa- tiënt doen”. Na de lezing wordt er een videofilm vertoond welke is opgenomen in de reumakliniek ’’Sole Mio” te Noordwijk, waarin de behandeling van deze therapie is te zien. De avond is vrij toegankelijk. Ook niet- leden, maar wel reumapatiënt zijnde, zijn van harte welkom. Eén of meerdere groepen kunnen een week de beschikking krijgen over de leskist "water” met allerlei praktische hulpmiddelen voor een les over het nat- WADDINXVEEN - De jeu de boules-vereniging Waddinxveen - weke lijks te vinden aan de Limaweg - kan voor dit jaar subsidie van de gemeen te tegemoet zien. Aan de toneelgroep Maskerade, die voortkomt uit de Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 (KVO) kan rekenen op een eenma lige subsidie van 375,-. te deel van ons kikkerland. In de kist bevinden zich een handleiding en werkbladen op diverse niveau’s, hel- derheidsmeters, waterloepjes en ande re materialen in 6-voud. Er is verder een serie van 13 posters aanwezig met ais onderwerp ”De na tuur in onze woonomgeving en hoe wij er mee om (kunnen) gaan”. Deze boei ende posterserie kan uitstekend funge ren als kapstok voor een milieuprojekt op school. Naar aanleiding van het door de ge meenteraad in de vergadering van 20 augustus 1986 vastgestelde meerjaren programma Restauratie Monumenten (1987-1991) heeft de minister van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur de budgetreservering voor 1991 (na her verdeling) bepaald op 30.129,-. Ten laste van het budget 1990 was de reser vering eerder bepaald op 14.194,-. Vries-, Leon van Gelder- en Mr. A. de Róösschool is een bijdrage beschikbaar gesteld. teerd. Vanuit het publiek, dat in grote getalen lichten. Ten aanzien van het bus-detektie-sy- steem zij vermeld, dat de kosten voor 80 tot 100% subsidiabel zijn mits aange toond kan worden dat dit systeem voor het openbaar vervoer op het gebied van de doorstroming duidelijk voordelen oplevert. WADDINXVEEN - Kapsalon Inter- Hair, die ook in het winkelcentrum ”de Passage” is gevestigd heeft op verzoek van shampoo-fabrikant Schwarzkopf tijdens de Huishoudbeurs in Amster dam een grote haarmodeshow gehou den. In de Rai stond een young style stand met een groot podium klaar waar op de hele dag door het team Inter Hair de nieuwste haarmode werd gepresen- Met deze adviesopdracht is 31.800,- gemoeid. Van dit bedrag is de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad gevraagd 17.000,- op ta fel te leggen. Hierover hebben de colle ges van B. en W. van Waddinxveen en Boskoop een bestuurlijke afspraak ge maakt. Zoals bekend zal het afvalwater afkom stig van het Waddinxveense gemeente lijke rioleringsstelsel in de toekomst ge zuiverd worden in de afvalwaterzuiver ingsinstallatie Reeuwijk-Randenburg, welke geëxploiteerd zal worden door het hoogheemraadschap van Rijnland. Deze installatie zal mede strekken ter zuivering van het afvalwater van Reeu- wijk en Boskoop. Ten behoeve van de zuivering van het afvalwater van de gemeente Waddinx veen zal aanvankelijk nog de bestaande afvalwaterzuiveringsinstallatie gelegen nabij de Willem de Zwijgerlaan in ge bruik blijven. Deze installatie is in het verleden reeds overgedragen aan het hoogheemraad schap van Rijnland. Nadat deze zal zijn afgeschreven, zal het afvalwater volle dig gereinigd worden in de afvalwater- B. en W. menen dat het verzoek om garantie gehonoreerd kan wor den indien, gelet op het ontbreken van de zogenaamde contragaran- tie, een aantal stringente voorwaar- den aan het garantiebesluit wordt verbonden. Deze voorwaarden zijn opgenomen in concept-raadsbe- shiit. WADDINXVEEN - B. en W. heb ben de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad gevraagd de betaling van rente en aflossing van een door de Humanis tische Bouwstichting Bejaarden huisvesting in Amsterdam aan te gane geldlening van 4,5 miljoen gulden te garanderen. Voor dit geld zal in het Brugcentrum een wooncentrum met 39-bejaarden- woningen worden gebouwd. De HBB weet nog niet waar de le ning zal worden gesloten. De te bouwen woningen betreffen huizen in de premiehuur-profït-sector. Gevolg hiervan is dat het rijk geen zogenamde contra-garantie ver leent. Dit betekent dat een eventu eel voor de gemeente uit de garan tie voortvloeiend verlies niet voor rekening van het rijk wordt geno men. Voor het overige is het rijk, indien de daartoe strekkende beschikking van het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer wordt verkregen, door middel van jaarlijkse bijdra gen in de exploitatietekort, op de gebruikelijke wijze als in de non- profit-sector financieel bij het pro ject betrokken. De activiteiten waar de scholen zich voor kunnen opgeven is het opdrach tenpad Gouwebos (groepen 6-8), een excursie naar het Gouwebos (alle groe pen), een bezoek aan het dierenparkje in het Wamaarplantsoen (groepen 1-5), de leskist ’’Water” (groepen 1-8) en de posterserie "Natuur je buur” (alle groe pen). WADDINXVEEN - Er is bijna twee ton 195.000,-) voor nodig om het Koningin Wilhelminaplein te voorzien van een verkeersregel- installatie. Van dit bedrag moet ook het kruispunt worden veran derd. De verkeerslichten zullen te gen het einde van dit jaar in gebruik kunnen zijn. Het werk wordt uitge voerd door aannemingsbedrijf Henk Baas BV uit Waddinxveen. Aan "De Gouwe Rijders” te Waddinx veen is vergunning verleend voor het houden van een oriëntatierit in de och tenduren van de 30ste april. Aan de Speeltuinvereniging ”de Pad destoel” is vergunning verleend tot het houden van een ballonnenwedstrijd op 30 april. Aan Ad Air te Beuningen is vergunning verleend tot het oplaten van een tweetal heteluchtballonnen op zaterdag 16 mei ter gelegenheid van de door de Christe lijke Sportvereniging "Be Fair” te hou den braderie. WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 19 mei om kwart voor acht zal de’Waddinxveense mevrouw M.C. Cammel-Houtman als therapeute Mensendieck in het Anne Frank-cen- trum een lezing houden voor de Vereni ging van Reumapatiënten Gouda en omstreken. WADDINXVEEN - Er moet een adviesopdracht worden gegeven aan het adviesbureau Resources Planning Consultants BV in Delft om vast te stellen wie wat moet bijdragen in de kosten voor de aanleg van transport leidingen naar de nieuwe afvalwaterzuiveringsinstallatie, die aan de He- negouwerweg zal worden gebouwd. WADDINXVEEN - Het landelijk meerjarenprogramma restauratie mo numenten (1988-1992) zal door de gemeenteraad volgende week woens dagavond worden aangevuld met een opknapbeurt voor het orgel en de orgelgalerij van de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. De Centrale Her vormde Gemeente is van plan hiervoor bij het rijk om geld te vragen. WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag 15 mei zal het Welfarewerk van het Rodi Kruis in Waddinxveen op de week markt in de Willem de Zwijgerlaan weer een grote verkoop houden van ve le fraaie artikelen. De opbrengst zal weer bestemd zijn voor het bezig zijn met ouderen en minder validen. De ook in Waddinxveen gevestigde kapsalon Inter-Hair (de Passage) was aanwezig op de Huishoudbeurs in de Amsterdamse RAI. (Foto: Inter- Hair). toestroomde om het werk van Inter- Hair te bewonderen, werden modellen uitgezocht en naar de laatste haarmode- trends gekapt. Uit de vele positieve re acties van het publiek en Schwarzkopf is gebleken dat de show van Inter-Hair een groot succes mag worden genoemd. EIDERDOiiP - WADDINXVEEN - WADDINXVEEN - Met ideeën voor excursies en te gebruiken lesmate riaal over het milieu hebben Burgemeester en Wethouders zich gewend tot de directeuren van de basisscholen in Waddinxveen. Het gaat hierom milieu-bewustzijnsactiviteiten, die dit jaar worden gehouden in het kader van het Jaar van het Milieu. dienst Openbare Werken en Bedrijven bij Nederland Haarlem BV een offerte aangevraagd, waarbij in overleg met de Werkgroep Verkeer de navolgende uit gangspunten zijn gehanteerd: flexibele regeling, speciaal programma in ver band met de weekmarkt op vrijdag, re kening houden met bus-detektie-sy- steem, gebruik van energiezuinige lam pen en openhouden van mogelijkheid voor koppelingen met andere verkeers- Besloten is tot verkoop van een perceel tje grond van circa 75 m2 aan de Wilhel- minakade aan de heer A. Radder te Waddinxveen. Met het Hoogheemraadschap van Schieland is een overeenkomst van rui ling van grond/water in het Bedrijven park "Coenecoop” aangegaan. Aan Carrosseriefabriek Mulder Wad dinxveen BV is toestemming verleend tot het geopend hebben van de toonzaal op Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag. Aan Rotaract Waddinxveen i.o. is ver gunning verleend voor het houden van een sponsorloop rond de Petteplas op zaterdag 16 mei 1987. Aan de Gereformeerde Kerk te Wad dinxveen zijn vergunningen verleend voor het houden van een rommelmarkt, bazar en sponsorloop op zaterdag 20 ju ni 1987. Aan Graphic Color te Den Hout is ver gunning verleend ten behoeve van straatfotografie tijdens in 1987 in Wad- WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen houdt dinsdagavond 26 mei om half ne gen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een filmavond. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaal- der. De film, die als titel draagt ’’Girl friends", gaat over twee jonge vrouwen die samen een appartement hebben. De één trouwt en de ander blijft alleen in de woning achter en voelt zich nogal een zaam. Zij zal moeten leren zich alleen door het leven te slaan. Een uitstekende emancipatiefilm met veel humor. Aan mevrouw N.H. Roskam-de Kleijn, werkzaam op de afdeling Interne Zaken der gemeentesecretarie, is op haar ver zoek met ingang van 21 maart 1987 eer vol ontslag verleend. Met ingang van 21 maart 1987 is me vrouw D. Kwaak te Waddinxveen. werkzaam ter gemeentesecretarie, af deling Interne Zaken, in vaste dienst aangesteld. Aan mevrouw F. Becker, werkzaam ter gemeentesecretarie, afdeling Finan ciën, is op haar verzoek ingaande 1 juli 1987 eervol ontslag verleend. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Een VETAG-systeem wordt derhalve niet noodzakelijk geacht en wordt niet aangebracht. Wel dient de vormgeving van het kruispunt in verband met het aanbrengen van de verkeersregelinstal- latie enigszins aangepast te worden. De kosten hiervan worden geraamd op 57.000,- inclusief BTW. De besluiten daarover zullen in de vol gende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergadering worden ge nomen. Door Bureau Van Dij k en Partners is op de kruising Juliana van Stolberglaan- Willem de Zwijgerlaan (Koningin Wil helminaplein) over een periode van 3 jaar (1981 t/m 1983) een ongevallen analyse gehouden. Uit dit onderzoek is gebleken dat er ter plaatse sprake is van een complexe situ atie, waarbij de weggebruikers tegelij kertijd op veel zaken moeten letten het geen, zo blijkt, vooral in de middag leidt tot veel ongevallen. Dit beeld wordt bevestigd door een in de eerste helft van, 1986 door de dienst Openbare Werken en Bedrijven gehou den ongevallen-analyse. Door Bureau Van Dijk en Partners wordt dan ook ter oplossing van het probleem, een ver- keersregelinstallatie ter plaatse aanbe volen. Met conclusie kunnen B. en W. instem men. In verband hiermede is door de ge cyclustijd van de regeling, niet aan wezig is. Voor de beoogde restauratie van het or gel en de orgelgalerij van de hervormde Brugkerk is mitsdien reeds een beperkt bedrag beschikbaar gekomen. Nu de restauratie van de Remonstrantse Kerk onlangs is voltooid, is het orgel met de orgelgalerij (voorlopig) het enige nog te restaureren project. Het kerkbestuur kan tot uiterlijk 1 april 1990 een concrete subsidie-aanvraag in dienen. De Centrale Hervormde Ge meente heeft inmiddels bevestigend ge antwoord op het verzoek om, met het Langs de sloot naast het speelterrein aan de Molenring zal een hekwerk wor den geplaatst. Aan de Stichting Meubelstad Waddinx veen is toestemming verleend tot plaat sing van vlaggemasten met meubelstad- vlaggen nabij de Waddinxveense invals wegen tijdens de Paasshow. Aan de Nederlandse Vereniging van Hoofden Gemeentelijke Beplantingen VHB zal een jaarlijkse donatie van 1,- per 1000 inwoners worden verleend. Voor het bijwonen van een balletvoor stelling van het Scapinoballet op 18 mei 1987 in het Zuidplein-theater te Rotter dam door leerlingen van de Klaas de dinxveen te houden kermissen en bra derieën. Aan de Waddinxveense Korfbalvereni ging "Korbis” is vergunning verleend voor verkoop van planten op 12,8 en 9 mei 1987 vóór de plaatselijke vestiging van Albert Heijn aan het Koningin Wil helminaplein. Aan de Waddinxveense Zwem- en Po loclub ”De Gouwe” is vergunning ver leend voor het houden van een gerani- ummarkt op zaterdag 25 april 1987 in het Winkelcentrum ”de Passage”. oog op de aanvulling van het meerjaren programma, aan te geven of een subsi die-aanvraag tegemoet kan worden ge zien. Honorering van de subsidie-aanvraag betekent, dat de jaarlijkse bijdrage de komende jaren dient te worden besteed aan de restauratie van het orgel en/of orgelgalerij. Er behoeft overigens niet te worden gewacht met de restauratie totdat de totale subsidie beschikbaar is. Met behulp van de voorfinancierings- mogelijkheden van de Stichting Nation aal Restauratiefonds kan, nadat de ver gunning is verkregen, ook daadwerke lijk met de restauratiewerkzaamheden worden begonnen. Inmiddels is het huidige budget-reser- veringssysteem alweer aan de nodige kritiek onderhevig. Gestudeerd wordt op wijziging/bijstelling van de regeling, daar volgens de huidige bijdragerege ling "duurdere projecten” te lang be slag leggen op de reservering. De meer jarenplanning bestrijkt de jaren 1988 t/ m 1992. WADDINXVEEN - De komende za terdag door de Rotaract te organiseren sponsorloop rond de Petteplas mag zich in een ruime belangstelling verheugen. Veel Waddinxveense jeugd heeft al la ten weten te zullen lopen voor de be strijding van polio. De organisatie heeft tevens de plaatse lijke politici benaderd. Een wel zeer po sitieve reactie kwam van VVD-wethou der K.W.Th. van Soest. Hij heeft mede volksgezondheid in zijn portefeuille en door zijn medewerking laat hij zien dat ook de gezondheid van mensen ver bui ten Waddinxveen hem ter harte gaat. Hij heeft de organisatie laten weten te trachten een respectabel aantal rondjes te zullen lopen. Een ieder wordt opge roepen deze sympathieke doestelling te ondersteunen met een toezegging van een bedrag per ronde. Het telefoon nummer van de heer Van Soest is 16793. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan er zater dag worden gestart bij de vlonder aan de Petteplas aan de kant van de Ker- kweg-West. Hard lopen hoeft niet, er wordt geen wedstrijd van gemaakt, ie dereen kan in zijn/haar tempo een ron dje lopen. Sponsorkaarten zijn te verkrijgen bij Sjaak Willemstein, Mozartlaan 81 (tel. 13427), Maarten Hartman, van Mec klenburg Schwerinlaan 9 (tel. 17588). zuiveringsinstallatie denburg. Ten behoeve van deze zuivering dienen een tweetal transportleidingen vanuit de gemeente Waddinxveen naar Reeu wijk-Randenburg te worden aangelegd. Vanuit de gemeente Boskoop zullen eveneens enkele transportleidingen die nen te worden aangelegd. In verband met de verdeling van de kos ten verbonden aan het aanleggen van deze transportleidingen tussen ener zijds het hoogheemraadschap van Rijn land en anderzijds de gemeenten Bos koop en Waddinxveen, is het door bei de colleges van Burgemeester en Wet houders wenselijk geacht een gezamen lijke advies-opdracht omtrent deze kos tenverdeling te verlenen aan adviesbu reau Resources Planning Consultants BV te Delft. De gemeente Reeuwijk zal niet in deze advies-opdracht meedoen, omdat het belang voor deze gemeente als gevolg van de situering van de afvalwaterzui veringsinstallatie relatief gering is. Het opdrachtenpad Gouwebos is een op kaart aangetekende route die de kinde ren in groepjes kunnen lopen. Op deze route staat een tiental bordjes die ver wijzen naar een onderzoeks-opdracht. De onderwerpen zijn onder andere planten, bodemdieren, vogels en het weer. De kinderen krijgen behalve het kaartje en opdrachtbladen ook een aantal hulp middelen mee om de opdrachten uit te kunnen voeren zoals loep, touw, schrijf- plank, thermometer, spiegeltje, enz. De boswachter van het Gouwebos assis teert bij het uitzetten van de opdracht- plekken en kan zonodig helpen bij de opdrachten. In beperkte mate kunnen scholen aan een excursie in het Gouwebos deelne men onder leiding van de boswachter. In verband met het beslag dat op de tijd van hem wordt gelegd, is er maar één excursie per school mogelijk voor een groep van 20 a 30 leerlingen. Vóór de jongste groep is een bezoek aan het dierenpark in het Warnaarplant- soen, vooral in het voorjaar de moeite waard. De afdeling Plantsoenen laat er de kinderen kennis maken met de die ren. Een bezoek kan maximaal 1 uur duren. WADDINXVEEN - In de laatste ge meenteraadsvergadering is nog geen ge bruik gemaakt van het in maart voor de bevolking geregelde spreekrecht aan het begin van de maandelijkse raadsver gadering. Burgemeester C.M. van der Linden vertelde de raadsleden dat in de komen de weken een zekere voorlichtingscam pagne over dit spreekrecht zal worden gevoerd in de gemeentelijke rubriek op pagina 3 van het Weekblad voor Wad dinxveen. Ook is er een folder in voorbereiding waarin wordt aangegeven hoe het spreekrecht in elkaar zit en aan welke regels toespraken van de raadsleden voorafgaande aan hun vergadering is gebonden. Dat blijkt uit het lijstje van besluiten en mededelingen dat het college van Bur gemeester en Wethouders aan de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad hebben gestuurd. Andere besluiten en mededelingen zijn: Aan de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV is subsidie verleend ten be drage van ƒ1,- per deelnemer tot een maximum-bedrag van 300,- ten be hoeve van het op 4 april 1987 gereali seerde schoolschaaktournooi. Besloten is tot intrekking van het vorde- ringsbesluit op grond van de Woon- ruimtewet ten behoeve van het pand Burgemeester Trooststraat 88. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen- Vrouwenbond (NCVB) houdt woens dagavond 13 mei om kwart voor acht haar jaarvergadering in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. De avond begint met het officiële ge deelte. Na de pauze zal de heer Blom uit Gouda de speciale gast zijn. Hij zal la., ten zien en laten proeven waarom vis beslist niet op het menu mag ontbreken Uit overleg met Westnederland is ge bleken dat dit voordeel, gezien de gerin- Een belangrijke doelgroep die de ge meente met haar milieu-edücatiepro- gramma wil bereiken is de jeugd, waar toe de Waddinxveense scholen de beste ingang vormen. Vandaar dat aan schoolgroepen geboden mogelijkheid om nog tijdens dit voorjaar en het begin van de zomer deel te nemen aan activi teiten als groen-excursies, dierenpark- bezoek en het gebruik van leskisten of een posterserie. Naast het groen-thema dat met deze ac tiviteiten aandacht krijgt wordt ook aandacht besteed aan het ”afval-the- ma” met excursie-mogelijkheden naar een afvalverwerkingsbedrijf en de werkstukken die de scholen voor de mi lieumarkt van september kunnen ma ken. Afhankelijk van de reacties hierop zal er voor het volgende schooljaar een soortgelijk programma aangeboden worden dat is aangevuld met herfst- en winterthema’s.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 7