vrijdag van start T 1 Sportweek W’veen ’87 STERK 1VBET F -s Van vrijdagavond 15 mei tot en met zaterdag in Warnaarplantsoen opheffing goed Bibliotheek straks met manifestatie s Programma Be Fair- AVO-collecte in Waddinxveen Provincie keurt school- L I wandkleden w, I r- r’ 4- Voetbal Tennis Hondenbiathlon J Voetbal ff LH ff Programma n|L Rodeo- kampioenschap Braderie ff“ {L Z J ff i NISSAN «FORD VOLKSWAGEN» AUDI ^1? I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 MEI 19»7 Grootse manifestatie op Be Fair-complex De toegang tot het Be Fair-voetbalcomplex in het Warnaarplantsoen. (Foto: Sjaak Noteboom). 9UK. -1 5 ■y EE B-UhecöL Eb^TTE ói. Gymnastrada uur: Demonstratie uur: Plattegrond van Be Fair-kantine, welke zal worden gerenoveerd. ncucK N I Het programma voor de manifesta tie Renovatie '88 ziet er zo uit: Vrijdag 15 mei: 18.00-19.30 uur: opening. 18.30- 21.30 uur: Braderie - Autos how - Sponsorloop. 23.30- 07.30 uur: Klaverjasnacht. •fsi WADDINXVEEN - Komende vrijdagavond 15 mei begint met een wan- delfestijn in en om Waddinxveen de 42e Sportweek Waddinxveen, die eindigt op woensdag 3 juni met het schoolzwemmen in het zwembad ”de Sniep”. n - WADDINXVEEN - Het program ma voor de Be Fair-manifestatie op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei om geld bij elkaar te krijgen voor de re novatie van het clubgebouw aan de Kanaaldijk is rond. De 470 leden tellende voetbalver eniging heeft een kwart miljoen gulden nodig voor de grootscheep se opknapbeurt van de kleedac- commodatie. De acties (waaronder een loterij met als hoofdprijs een auto) moeten zo’n anderhalve ton op tafel brengen. De rest kan wor den geleend. 1 I - I - Een belangrijk onderdeel van "Reno vatie '88" is de braderie. De activitei tencommissie - bestaande uit A. Glas beek, R.W. v.d. Brink, R. Brandwijk, W. Slagboom en J. v.d. Neut waarbij oud-voorzitter L. Willemstein als alge meen steeds voor ogen gehad dat naast de sportmanifestatie er ook andere ele menten aanwezig moesten zijn om een compleet programma aan het publiek aan te bieden. De braderie, de autos how', het rodeorijden, de ballonnen- vlucht en het "mokeren" van een sloop auto zijn dus de "extra” attracties ge worden. Zoals al eerder gezegd is de braderie een belangrijk onderdeel geworden. Naast een aantal plaatselijke midden standers en bedrijven komen vanuit het hele land "echte” braderiehouders naar in geslaagd de beslissingswedstrijd a.s. donderdag tegen Unicum in winst om te zetten en bevrijd van zorgen een waar dige tegenstander van de streekvoetbal- lers zijn. De wedstrijd wordt gespeeld op veld 1 aanvang 17.00 uur en vooraf muzikaal worden ingeleid door "Concordia” ter wijl in de rust de Majorettes van Con cordia een show zullen opvoeren. Om op alles voorbereid te zijn is er een vaste EHBO-post ingericht in de nieu we bus die de EHBO-vereniging sinds kort in haar bezit heeft. Tijdens Reno vatie ’88 zal de muzikale omlijsting en omroepbegeleiding verzorgd worden door interne medewerkers em met me dewerking van discotheek "Roxane”. Met medewerking van twee sponsors: it®**» Alle voetbal-wedstrijden worden ge speeld op de velden van de voetbalver eniging Waddinxveen in "de Sniep”. Het correspondentieadres voor het ge hele voetbalgebeuren is Acaciastraat 40, tel. 15682. De voetbalcommissie heeft de vrijdag 29 mei vrijgehouden voor het geval op een bepaalde avond, bepaalde wedstrijden om wat voor re denen niet kunnen worden gespeeld. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen wordt volgende week gecollec teerd voor AVO-Nederland, de vereni ging voor arbeids- en welzijnszorg voor minder-validen, die zich 60 jaar inzet voor de belangen van gehandicapten. AVO helpt bij het vinden van arbeids plaatsen, helpt bij het starten van een eigen bedrijf en zorgt voor voorzienin gen in huis, vervoer, scholing en recre atie. AVO help, waar wettelijke voor zieningen tekort schieten. Hier is geld voor nodig, véél geld. "Helpt u allen mee, opdat Waddinx veen een gigantisch bedrag kan overma ken aan het jubilerende AVO-Neder land”, aldus mevrouw A.E. Heus-van Os, Ernst Casimirlaan 4 (tel. 17987), waar men zich nog kan opgeven als col lectant, want er is nog een groot gebrek aan mensen die op stap gaan om het uit gestrekte Waddinxveen te confronteren met de collectebus. len ruim zicht en bovendien is er voor een ieder ”elk wat wils”. Voor de vermoeid rakende bezoekers zijn op het terras voor het clubgebouw gezellige zitjes ingericht, ook bij de autoshow is dat het geval. Bovendien is in de ruime kantine van Be Fair gele genheid om even bij te komen van de vele indrukken die men heeft moeten verwerken. Vanuit al deze rustplaatsen blijft men toch zicht houden op de acti viteiten die buiten plaatsvinden. Voor het natje en het droogje staan een koor van vrijwilligers van Be Fair klaar om het sportcomplex van Be Fair. De op- het publiek op hun wenken te bedienen. Oud Hollands snoep; De Bruin, trai ningspakken; Den Turk, kinderkle ding; De Vries, tassen/lederwaren; Tam, Vietnamese loempia’s; Singh, je- anskleding; Damen, imitatie leder kin- zijn seizoenen dat het minder goed derkleding; Scheffenaar, grammofoon platen; Van Oord, vis (uit antieke vis- boot); Schaaf, oliebollen; Vergunst, onderhoudsvrij gekozen. De technische leidingen t.w. electra, gas en verwar ming worden waar mogelijk in z.g. lei- dingstraten onzichtbaar weggewerkt. Er zijn seizoenen dat het beter gaat en er gaat met de voetbalresultaten van een vereniging. De accommodaties gaan ja- ren mee, maar door de jaren heen gaan stroopwafels/aardewerk; Weyers, pop- ze altijd achteruit. Totdat ze uiteinde lijk, of je wil of niet, aan totale renova tie toe zijn. De kleedruimten bij de voetbalvereni ging Be Fair zijn nu dringend aan reno vatie toe en dienen tevens te worden aangepast aan de eisen van de tijd. WADDINXVEEN - Na de nu lopende Oranje-expositie in de openbare bibli-. otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan zal er de laatste twee we ken van mei (13-30 mei) een tentoon stelling worden gehouden van werk van I de cursisten van het creatief centrum De Werkschuit Gouda en omgeving. Onder het motto "Expressie met verf en textiel” worden tentoongesteld wand kleden, die leerlingen van de betreffen de cursus naar aanleiding van een ge schilderd ontwerp hebben gemaakt on der leiding van textielkunstenares Ma rijke Kloosterman. Niet alleen kgnt-en-klare werkstukken zijn te bewonderen, maar in werkmap pen liggen ook voorbeelden ter inzage van de "vingeroefeningen”. De bibli otheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is geopend: maandag 14.30-20.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en 14.30-17.30 uur en zaterdagmorgen van 10.00-12.00 uur. De Sniep, De Blinde Vinken en de Zuidplas. In poule 2 spelen: Vondelte- am, Loods 2, Heemraad/Troostcomb Waddinxveen Noord en De Schinkels. Voor het damesvoetbal hebben zich vijf teams aangemeld namelijk Het Gouwe Team, Aeolus, Waterspetters, De Wadde en De Overkant. In het kader van de Sportweek Wad dinxveen houdt de Hondensportvereni ging Waddinxveen op zaterdag 30 mei de eerste Nederlandse mini-honden-bi- athlon voor gebruikshonden (huishon den). Het startsein hiervoor wordt op het terrein van de HSVW aan de Mid- delburgseweg gegeven door burge meester C.M. van der Linden. Hij doet dat om 10.00 uur. Reeuwijks burge meester mevrouw Y. Verstoep-Bauer reikt om 17.00 uur de prijzen uit aan de drie beste combinaties. De deelnemers zijn inmiddels geselec teerd uit de leden van de hondensport verenigingen HSVW (Waddinxveen), DES (Ter Aar) en Stichting Honden sport Centrum Vijfsluizen (Schiedam). Voorwaarde voor de deelnemers is dat zij in het bezit zijn van een diploma ge- drags- en gehoorzaamheid. De mini-hondenbiathlon is een sporte venement, dat is voortgekomen uit de "gewone” biathlon, waarbij een par cours moest worden afgelegd op lang- lauf-ski’s en waarbij een aantal schoten moest worden afgevuurd met een ge weer. Vorig jaar werd in Scherpenzeel de eerste Nederlandse biathlon met po litiehonden gehouden. Iedere deelnemer zal met zijn hond een parcours, dat over aangrenzende wei landen en camping Breedijk voert, moeten afleggen. Dit parcours is tussen de 5 en 6 kilometer lang. Tijdens dit par cours zal de deelnemer diverse veldhin- dernissen en andere obstakels moeten overwinnen. Tevens zal iedere deelnemer worden getest door de schuttersvereniging Waddinxveen omtrent de vaardigheden met het luchtdruk-pistool en luchtdruk- geweer. Ook zullen zware gehoorzaam- heidsproeven moeten worden afgelegd zoals springen over een kuil, schutting en een heg. De resultaten van de deelnemers wor den bepaald middels een modus van looptijd, straf en winseconden. Per deelnemer zal een jury-lid meefietsefi om de tijd op te nemen en bij te houden. 1 Zaterdag 16 mei: 09.30-10.00 uur: Start braderie - Autoshow. 10.00-10.30 uur: Korfbal - Schieten - Jeu de Boules (veld 3). 10.30- 11.00 uur: Tennis (veld 1). 11.00-11.30 uur: Volleybal - Schie ten - Jeu de Boules (veld 3). 11.30- 12.00 uur: Schermen - Dem onstratie Sportschool Den Edel. 12.00-12.30 uur: Schieten - Jeu de Boules (veld 3). 12.30- 13.00 uur: Demonstratie ver- dedigingstechniek sportschool V.d. Schee - Atletiek (veld 1). 13.15-13.45 uur: Hockey (veld 1). 14.00-14.45 uur: Rugby (veld 1). 15.00-15.45 uur: American Foot ball (veld 1). 16.00-16.30 (veld 1). 16.30- 18.00 Concordia. 17.00-18.45 uur: Voetbal (veld 1). 18.45 uur: Afvalrace Dakar-team Kees en Mieke Tijsterman-Jan de Rooy (veld 1). 's Middags: Ballonopstijging. Uiteraard is ook voetbal in het pro gramma opgenomen. Be Fair speelt te gen een streekelftal dat is opgesteld door de sportjournalisten Bert Hertog (Goudse Courant) en Rien van Vliet (Rijn en Gouwe). De clubbesturen heb ben allemaal positief gereageerd en hun spelers toestemming gegeven op deze uitnodiging in te gaan. De journalisten hebben uit de wijde omgeving hun spelers gerecruteerd en, hoewel geplaagd door nog alwat blessu releed, een sterk streekelftal bijeen ge kregen. Het Streekelftal dat gecoachd wordt door Bert Koetsier en dat Gepke v.d. Sluijs als verzorgster heeft, bestaat (onder enig voorbehoud) uit de volgen de spelers: R. Spanjesberg (Sportlust), N. Heesterman (Moercapelle), S. Her tog (Moercapelle), D. Ernst (Ona), T. de Heer (WSE), H. Hersbergen (Jodan-, Het programma voor de eerste week ziet er zo uit: Vrijdag 15 mei: wandeltochten over 8 en 12 kilometer. De start is bij de kanti ne van de voetbalvereniging Waddinx veen om 18.30 uur. Een uur eerder kan worden ingeschreven. Muzikale mede werking verleent de drumband De Cor- mula's. Zaterdag 16 mei: triathlon in zwembad De Sniep (16 uur), prestatie-zwemmen (17 uur). Zaterdag 16 en zondag 17 mei: 10 ge meenten-fietstocht. Het bedrijfsvoetbal heeft plaats op maandag 18, donderdag 21, vrijdag 22, maandag 25, woensdag 27 en vrijdag 29 mei op de velden van de voetbalvereni ging Waddinxveen. Daar worden op za terdag 30 mei ook de finales gehouden. Het damesvoetbal is op woensdag 20 en dinsdag 26 mei eveneens op de velden van Waddinxveen. Op maandag 18 mei is er sjoelen in het gebouw van de schiet vereniging aan de Alberdingk Thijm- laan en basketbal in de sportzaal Groens waard. Dinsdag 19 mei: volleybal in sportzaal Groenswaard, klaverjassen in de kanti ne van voetbalvereniging Waddinx veen. Op woensdag 20 mei begint om 13.30 uur het schoolvoetbal en om 20.00 uur het fietsen en de schietwedstrijden in het gebouw van de schietvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Ook is er een lunapark op het parkeerterrein bij het zwembad De Sniep. Op donderdag 21 mei wordt er om 19.00 uur gekorfbald op de velden aan de Li- maweg en om 20.00 uur wordt badmint on gespeeld in de sportzaal Groens waard. Een onderdeel dat wegens gebrek aan belangstelling moest worden geschrapt was het bedrijfsdammen. Dit bedrijfs- damtournooi zou door Excelsior wor den gehouden op dinsdagavond 19 mei. Hoeveel dammers Waddinxveen ook telt, het bedrijfsdamtournooi was dit jaar nog niet van de grond te krijgen. corn/suikerspin; Reel.Emmen, opdruk ken op shirts e.d.; Kuys, bonthandel; Janvier, poffertjes; Maaes, curiosa en amb.handel; Roozendaal, graveerin- richting; V.d. Kley, pluche beesten; De Klerck, speelgoed; Huurman, barbecu eshow; Verpleegdienst, propagandas tand voor pleeggezinnen Zoals uit het programmaboekje blijkt worden de demonstratiesporten op veld 3 en veld 1 afgewerkt. Het rodeorijden en het "mokeren” vinden plaats op veld 3 vlakbij het clubgebouw, terwijl de autoshow - met het Dakarteam - op veld 4 plaatsvindt. Door de gekozen opstel ling van al deze elementen van Renova- coördinator optreedt - heeft tie’88 heeft het publiek op alle onderde- De Waardt Bouwmaterialen en Schraagen Optiek is de activiteitencom missie er in geslaagd om dit voor Wad dinxveen unieke kampioenschap te or ganiseren. De Rodeo-stier- bekend van tv - kan op verschillende snelheden wor den ingesteld en zoals op de tv gebleken is wordt er heel veel van de berijder/ sters gevergd. Zo is behendigheid, atletisch en uithou dingsvermogen de belangrijkste eigen schappen die de berijder/ster zal moe ten hebben om zich kampioen van Wad dinxveen te mogen noemen. Het deel nemersveld zal in twee leeftijdsgroepen worden verdeeld, namelijk t/m 14 jaar en vanaf 15 jaar. De dames en heren zullen afzonderlijk worden ingedeeld, zodat er uiteindelij k vier winnaars over blijven. Deze vier winnaars zullen het dan tegen elkaar op moeten nemen om de ware Rodeokampioen van Waddinx veen te kunnen worden. De Rodeobeheerder is zelf steeds aan wezig en met z’n eigen geluidsappara tuur zal hij de zaak veilig en deskundig begeleiden. De organisatie van de kam- pioenwedstrijden is in handen van de Rodeocommissie waar men zich vooraf (vrijdagavond) al kan opgeven om een gooi te doen naar de eerste officiële ti tel: ’’Rodeokampioen van Waddinx veen 1987”. De tennisvereniging Be Fair, dat naast volleybal en voetbal deel uitmaakt van ’’Groot Be Fair” bestaat in 1988 25 jaar. Dit feit zal met veel luister gevierd wor den, een jubileumcommissie is dan ook nu reeds druk doende om de festivitei ten rond dit zilveren jubileum op poten te zetten. Be Fair-tennis dat ook in wed strijdverband een behoorlijk woordje Boys), E. Bos (Waddinxveen), J. de Vrij (Spirit), J. Jansen (Woerden), S. Pattinama (Gouda), H.W. Valk (Olym pia), D. Vleggeert (GSV), R. van Beek (Donk), P. van Zoest (Floreant) en N. Oosterlee (ARC). Voor de aankleding zorgt Sporthuis Verzijl. Gastheer Be Fair, dat in het vertrouwde shirt van de ’'Eikenmeubelmakers Van Wijk" zal aantreden, is er dan hopelijk De voetbalcommissie van het Spor- tweekcomité, bestaande uit de heren H. Bresser, C. Schouten, M. Monster, A. Beumer en J. Verhagen, heeft het pro gramma klaar voor de wedstrijden in de sportweken. Het straat- en bedrijfsvoetbal vindt plaats op maandag 18, woensdag 20, donderdag 21, vrijdag 22, maandag 25, dinsdag 26 en woensdag 27 mei en het damesvoetbal vindt plaats op woensdag 20 en dinsdag 26 mei. De finaleavond is zaterdag 30 mei. Aan het bedrijfsvoetbal nemen deel: Molenbouw, Gebr. Van Vliet, Alblas en Knudde. Voor het straatvoetbal hebben 10 teams ingeschreven verdeeld over twee pou les. In poule 1 spelen: Loods 3, Loods 1, PLANKIER22-26.BOSKOOP. TEL 01727-2110 zen dat voor het publiek een gezellige "winkelroute" is ontstaan. en toiletgebouw gebouwd waarvan twee Vanaf het toegangshek staan de kramen kleedkamers met grotere afmetingen in rechts (veld 2) binnen de afrastering op verband met het gebruik voor trainin- gesteld, al lopende komt men in het cen- gen. De ingang van deze twee kleedka- trum "clubgebouw" aan waar men mers is dan ook gesitueerd aan de zijde rechtsafgaande een "dubbele" kraam- van het Gebako-trainingsveld. Verder voorziet de te bouwen accom modatie in een grotere keuken annex magazijn met koelinstallatie, een gewij zigde en aangepaste toiletgroep, spe lershome, scheidsrechters- en trainers- kamer. De technische ruimten zoals massage/ EHBO, technische installaties, ballen berging en droogruimte voor trainings- kleding etc. zijn zodanig in het geheel opgenomen dat hiervan een optimaal gebruik kan worden gemaakt. meespreekt in de zaterdagcompetitie en niet te vergeten de zgn. "huisvrouwen”- competitie op dinsdag, heeft toch het accent vooral gelegd op het recreatie- tennis. Dit recreatietennisdat door zo’n 800 leden intensief wordt uitgeoefend, speelt zich af op de "Buitenhof' aan de Sniepweg alwaar Be Fair-tennis de be schikking heeft over 10 banen, waarvan er drie zijn verlicht. Uiteraard is ook Be Fair-tennis verte genwoordigd op de sportmanifestatie, bij Be Fair-voetbal. Een geroutineerd herenteam zal daar een demonstratie geven in wedstrijdverband, wellicht zal de overgang van gravel naar gras enige aanpassing vergen, maar gezien de staat van dienst van deze tennissers zal dit weinig problemen opleveren. De ten niswedstrijd wordt gespeeld op veld 1 en begint om 10.30 uur. De bestaande kleedaccommodatie van stelling van de marktkramen en anders- Be Fair wordt volledig gesloopt. Op de oortige standplaatsen is dusdanig geko- bestaande fundering en vloer worden acht kleedkamers met douche-ruimte TonJfeT I- opstelling aantreft op het tussenstuk van veld 2 en het hoofdveld. Om enig idee te krijgen van het zeer ge varieerde assortimentaanbod noemen we - onder enig voorbehoud - de kraam- houders met hun waren: Van Gorkum, groente/fruit/bloemen; De Kaashakker, brood en kaasspeciaal- zaak; Wielaard, fietsspecialist; Massa sport, sportartikelen; Verzijl sport, sportartikelen; Van der Linden, tuin- meubelshow; Verkley, tuin/perkplan- ten; V.d. Loo, snackwaren; Haitsma, Het bouwmateriaal is met het oog op service/installatiebureau; De Jong, het intensieve gebruik zoveel mogelijk schoenen; Alders, kleding; Van Dijk, WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 mei en zaterdag 16 mei staat het Be Fair-voetbalcomplex in het Warnaarplantsoen geheel in het teken van de manifestatie Renovatie ’88, die geld in het laatje moet brengen voor een grootscheepse opknapbeurt van het clubgebouw aan de Kanaaldijk. WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Holland heeft het Waddinxveense raadsbesluit van vlak voor Kerstmis ge nomen besluit om de openbare Leon van Gelderschool en de Mr. A. de Roosschool per 1 augustus 1987 samen te voegen, zulks door opheffing van de Mr. A. de Roosschool en onderbren ging van de leerlingen van beide scholen in de gebouwen van de Leon van Gel derschool. - i:

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 9