Ook een vals Wethouder rond Petteplas Brief met 70 JILSANDER honderdje in Waddinxveen Lezers schrijven handtekeningen over zwembad Fair play in de Sniep Leden kiezen ir. Bernard Koeckhoven Dominee bij Mbuma-zending Rommelmarkt Victorwijk Acht rondjes brengen duizend gulden op POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Iiwnici drogisterij parfumerie groensvoorde 10 waddinxveen Controles Nota Groot succes Geknabbeld Vandalisme Kamerlid Boerenzoon Inbraken JIL SANDER COSMETICS in onze Mooie complexen Herschikking Ter gelegenheid van de introduktie van zaak willen wij u gaarne uitnodigen Brandjes WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MEI 1987 De sponsorloop van Rotaract is een leidt het CDA In deze rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen nu een brief, die verge zeld van een lijst met ruim 70 handteke ningen van ochtend-zwemmers in het zwembad ”de Sniep”, is gestuurd naar het gemeentebestuur van Waddinx veen, van een héél trouwe zwemster. Al sinds ons mooie zwembad in verband met de uitbreiding met een overdekt zwembad heropende in 1973 ben ik met m’n gezin een vaste afneemster van ab onnementen. Eerst gezins- en later een persoonlijk abonnement. Maar nu er tot deze forse tariefsverhoging besloten is, is dit mijn laatste abonnement. Naar wat er zo ’s morgens onder het zwemmen te horen is ben ik daarin niet de enige. Ik schat dat de helft van alle vaste klanten van lieverlede afhaken. Wat wij willen is gewoon zwemmen, el ke dag en dan niet in een luxe bubbels- en speeltuigenbad. Het stuk van de Waddinxveense journa list Bert Woudenberg in het Weekblad voor Waddinxveen is me uit het hart ge grepen. Verlaging hoeft voor ons niet, maar Iaat de prijzen zoals ze nu zijn. Op meer inkomsten hoeft de gemeente door deze verhoging niet te rekenen. De'kosten blijven gelijk en het zwem- mersaantal daalt fors. Ir. Bernard Koeckhoven, die met zijn vrouw Monique aan de Fazantdreef in de wijk Zuidplas woont, leidt Waddinx- veens tweede politieke partij met vijf In totaal bracht de door Rotaract Wad dinxveen - de juniorafdeling van Rotary Nederland - gehouden sponsorloop ten minste zesduizend gulden op. Toen Jaap van der Loo hoorde dat wethouder Van Soest vrijwel non-stop zijn rondjes had gedraaid besloot Waddinxvener Jaap van der Loo dit resultaat te verbe teren. Na een paar ronden afzien be reikte hij de 1186,25. sinds begin 1986 betrokken bij de activi teiten van het CDA-bestuur afdeling Waddinxveen. op donderdag 21 mei a.s. De schoonheidsspecialiste zal u dan met plezier de schitterende kleuren en de magnifieke geuren van Jil Sander demonstreren. Bij aankoop van één van de produkten van Jil Sander, ontvangt u natuurlijk een leuk presentje. punt richt alle aandacht zich weer op ”de Sniep”, dit jaar het centrum van het Sportweekgebeuren. De zwemmers, voetballers, hockeyers, korfballers en jeu de boulers zullen zich moeten gaan voorbereiden op allerlei veranderingen in het gebied tussen Sniepweg, Lima- weg en Dreef. Het zijn alleen de Be Fair-tennissers die niets te vrezen heb ben. Wat er bijvoorbeeld allemaal op stapel kan staan is dit: de kantine van Wad- dinxveen-voetbal zou ook door beoefe naars van de andere takken van sport gebruikt kunnen gaan worden, de hoc keyvelden worden verplaatst in de rich ting van de zwembadspeelweide en de voetbalvelden, er wordt een kostbaar kunstgrasveld (negen ton) aangelegd waarvan de voetballers, de hockeyers en de korfballers gezamenlijk gebruik moeten gaan maken, het buitenzwem bad wordt gesloten voor een uit te brei den binnenzwembad, zodat er ruimte ontstaat voor een veldenverplaatsing met als gevolg woningbouw op de te verlaten hockeyvelden en in het zwem- badgebied worden mogelijkheden ge schapen voor een discotheek, één van de belangrijkste verlangens van de Waddinxveense jeugd. W. BOER-VINK Mauritslaan 66 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Het 33-jarige Tweede-Kamerlid J.F.de Leeuw, gekozen parlementariër sinds 3 juni 1986, sprak maandagavond in Het Trefpunt aan het slot van de CDA-le- denvergadering over het regionaal soci- aal-economisch beleid in het licht van de politieke actualiteit. Johan de Leeuw, die in Barneveld werd geboren en in Lisse woont, doorliep het gymnasium B in Rotterdam en studeer de agrarische sociologie en planologie aan de Landbouwhogeschool in Wage- ningen. Hij was beleidsmedewerker van het Stadsgewest Tilburg en secretaris van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond (CBTB), met name voor het soci- aal-economisch beleid. Voorts bekleed de hij functies binnen de CDJA (voor zitter), het CDA-partijbestuur, het Ka- merkring- en provinciaal bestuur van zijn partij en de CDA-afdeling Lisse. WADDINXVEEN - Zo aan het einde van het verenigingsseizoen en onder het koude en gure toezicht van de IJsheili- gen is in Waddinxveen de schijnwerper volop gericht op de wedstrijd- en recre atiesport. Afgelopen vrijdag ging voor de 42e maal de Sportweek Waddinxveen - een over drie weken uitgesmeer.de sport manifestatie - van start en hield Be Fair- voetbal in het Warnaarplantsoen een spektaculair en sportief gebeuren dat twee dagen in beslag nam. Wie wil weten wat er in dit Gouwedorp allemaal op sportief, recreatief en vrij- etijdsgebied, in de zomer en in de win ter en binnen en buiten te doen valt kan in deze maand zijn hart ophalen. Nage noeg alle takken van sport zijn namelijk op en in mooie complexen in deze ge meente te beoefenen, zo zal iedereen kunnen waarnemen. We hebben vijf gymnastieklokalen, 3 sportzalen, 1 sporthal, 1 tennishal, 1 schietbaan, 1 binnen- en buitenzwem bad, 22 tennisbanen, 5 oefentennisba nen, 10 voetbalvelden, 2 oefenvelden, 3 hockeyvelden, 1 halfverhard korfbal- veld, 1 atletiekbaan en 1 manege. Voor het gemeentebestuur is de sport beoefening een belangrijke vorm van vrijetijdsbeoefening, die in belangrijke mate bijdraagt aan de volksgezondheid. Het vrijwilligerswerk in de verenigin gen wordt essentieel genoemd. Onze bestuurders aan het Raadhuis plein hebben zich voorgenomen in deze jaren in het sportbeleid bijzondere aan dacht te besteden aan het bevorderen van kadervorming van vrijwilligers, het bevorderen van sportbeoefening door de jeugd, sport overdag en de gehandi captensport. Het wachten is op dit moment op de door sportwethouder Paul van Schie (CDA) te schrijven nota over de buiten sportaccommodaties, waarin voor wat betreft het sportpark ”de Sniep” een aantal zaken overhoop gehaald zullen worden. In het stuk zullen bijvoorbeeld reken sommetjes komen om de nu nog aan de Limaweg (was IJsermanweg) gehuis veste korfballers van Korbis onder te brengen bij een stukje noorderlijker spelende hockeyers van ’’Waddinx veen”. Ook wordt gedacht aan de aan leg van een terreintje voor het hier al ge speelde jeu de boules. Rooms-katholiek WADDINXVEEN - De rooms-katholieke ir. B.W.M. Koeckhoven (28) is de nieuwe voorzitter van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) in Waddinxveen. Hij komt in de plaats van de naar de gemeenteraad overge stapte Gerrit van den Berg, wiens functie zeer lange tijd door Willem Wa terreus werd waargenomen. WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid houdt ko mende zaterdagmiddag van half twee tot half vijf bij het wijkgebouw aan de St. Victorstraat een rommelmarkt voor kinderen tot 16 jaar. Voor dit jaarlijks terugkerende festijn zal de straat tussen Zuidkade en Ring- vaartsingel worden afgesloten voor het verkeer. De. rommelmarkt omvat niet alleen door kinderen aangeboden arti kelen, maar ook een rad van avontuur, terwijl er in het wijkgebouw Zuid wat gegeten en gedronken kan worden. verschillend. Mevrouw Broer liep min of meer met de blik op oneindig, terwijl haar echtgenoot de afstand op stelten trachtte te overbruggen. Dat werd een lange tochtmaar ook hij rondde de Pet teplas. Bij de finish werd hij afgelost door de heer A.M. Zwamborn, die ook zijn ron dje op de stelten wist te lopen. De meest onverstoorbare loper was de heer Ka merling die in wandeltempo 10 rondjes Petteplas ’’deed”. Natuurlijk gaat het bij een dergelijke tocht om het ophalen van zoveel moge lijk geld. Toch blijft motivatie en ent housiasme nodig. Daarvan was Aafje Rietveld wel een heel duidelijk sym bool. Verleden jaar was zij het slachtof fer van een ernstig verkeersongeluk. Lange tij d lag zij op bedmaar zaterdag liep ook zij op één kruk haar rondjes. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep RTW uitsprak. We kunnen ’s morgens bij het vrijzwem- men met Boskoop erbij plus zwemles sen al bijna geen baantje trekkenDaar om verheugen de meeste zwemmers zich op de opening van het buitenbad. En juist dat zou op den duur verdwij nen. Nog iets. De jeugd trekt in de zomer naar de plassen in de omgeving. Die trek je toch niet met een glijbaan of iets dergelijks. En wat denkt de gemeente van al die jonge gezinnen in de Zuidplas? Een prachtig zwembad naast de deur, alleen niet te betalen. Ik heb in al die jaren honderden kinder tjes zwemmen zien leren, maar als ze het diploma hebben, stoppen de mees ten. Dat is toch niet de bedoeling, dacht ik. Zwemmen is een gezonde sport voor de gewone mensen. En dat zou zo moe ten blijven. Nog een suggestie: Zolang het buiten bad open is kunnen de kaartjes voor bijv, het laatste uur héél goedkoop wor den verkocht. Dan maak je van een ’’daluur” een ’’piekuur”. Verder gaat het om de aanpak van het onderhoud nu en in de toekosmt van zo wel de groene velden als de tennisba nen, nu naast Be Fair-voetbal ook WSE-voetbal een Gebakoveld hebben gekregen en de inrichting van de atletie- kaccommodatie van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan is afgerond. Om de binnen- en buitensportaccom modaties in Waddinxveen in stand te kunnen houden en deze sportvoorzie- ningen ook betaalbaar te laten zijn is het een duidelijke zaak dat niet alles bij het oude zal kunnen blijven. Waddinxveen staat na het vertrek van WSE uit het Warnaarplantsoen en de verhuizing van Waddinxveen-voetbal naar het sportpark ”de Sniep” in het be gin van de jaren zeventig en explosieve groei van de tennisvelden in de periode van burgemeester mr. Bert Smallen- broek (1976-1981) voor een forse her schikking van sportvoorzieningen. Sommigen spreken zelfs van een volks verhuizing. Die herschikking concentreert zich in het sportpark ”de Sniep”, over de toe komst waarvan al voorafgaande aan de start van de woningbouw in Zuidplas (1983) volop werd gediscussieerd. De daar liggende velden zouden toen hele maal moeten wijken voor woningbouw om de nieuwe woonwijk beter te kun nen laten aansluiten met de bestaande kern, zodat de bewoners daar zich niet al te geïsoleerd zouden gaan voelen. Maar na een paar jaar van stilte op dit WADDINXVEEN - Ook op het postkantoor aan de Kerkweg-Oost blijkt een vals bankbiljet van honderd gulden te zijn aangeboden. Het briefje werd echter pas ontdekt toen het opnieuw door medewerksters van de PTT uitgegeven zou gaan worden, aldus de rijkspolitie, die heeft kunnen nagaan dat de ƒ100,- tussen dinsdag 12 en donderdag 14 mei moet zijn ont vangen. In de nacht werd vanaf een bromfiets op de Molenring een verzekeringsplaatje ontvreemd. Het plaatje had de letter en cijfercombinatie RJB 738 (’87). In de vroege morgen werd ingebroken in een vrijstaande woning aan de Zesde Tochtweg. Na forcering van de achter deur werden in de woning diverse kas ten doorzocht. Ontvreemd werden giro- bescheiden, een horloge, ƒ200,- en twee fototoestellen. Later in de week bleek dat de daders de girokaarten reeds ver zilverd hadden op een postkantoor in den lande. De giro-afschrijving hiervan viel bij de benadeelde in de bus. In de nacht werd ingebroken in een spuiterij annex moffelbedrijf aan de Henegouwerweg. Na vruchtloze pogin gen om met een glassnijder een gat in een ruit te maken forceerde men een raam. In het pand werden twee geldkis tjes ontvreemd met een bedrag aan Ne derlands en Duits geld. Van in aanbouw zijnde woningen aan het Machteldwerf werden ’’loodkroket- ten” ontvreemd. Het gaat in totaal om 23 stukken lood die al in de huizen ver werkt waren in de gevels en schoorste nen. In de avond werd een leren jas ont vreemd vanuit de garderobe van een restaurant aan de Kerkweg-Oost. Het betrof een tope-kleurig jack, kort mo del met kopmouwen. Van een op de Passage (ingang Jul. van Stolberglaan) geparkeerde BMW-pers- onenauto werd een tochtraampje ver nield. Er werd niets uit de auto vermist. Het is onduidelijk of het hierom een pu re vernieling gaat dan wel om een in braak. De afgelopen week werden tot tweem aal toe aangifte gedaan van diefstal van fietsen. Een bewoner van het Wikke- veld raakte in korte tijd twee fietsen kwijt. Eerst werd een fiets gestolen na bij De Bonkelaar en 4 dagen later werd een tweede fiets bij de woning wegge haald. Het gaat om een groene dames fiets en een oranje kinderfiets. Uit de stalling van de samenwerkingsschool Opnieuw is er door de politie een rood- licht-controle gehouden bij de hefbrug. Speciaal werd aandacht besteed aan schoolgaande jeugd die, komende van af de Kerkweg-Oost, massaal het rode licht negeert en/of het fietspad niet volgt. Hierdoor kunnen verkeersge vaarlijke situaties ontstaan doordat men de drukke Henegouwerweg over steekt. Ditmaal vielen er veertien be keuringen. Het toezicht zal in de ko mende tijd herhaald worden. Ook werd een radarsnelheidscontrole gehouden op de Brugweg. De controle vond plaats tussen 11.00 en 12.30 uur. Van de 250 langskomende automobilis ten reden er 16 te hard. De snelheden lagen tussen de 64 en 86 km/uur. Het was hartverwarmend om te zien hoe vooral veel kinderen ten bate van de poliobestrijding hun uiterste best de den. Helaas kon de organisatie niet ie dereen bedanken vi>or zij n of haar inzet en doet dat graag bij deze. Het echtpaar Broer liep ook mee. De wijze waarop ze dat deden was nogal WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Mbuma-zendingscom- missie houdt donderdagavond 21 mei om half acht in het kerkgebouw van de Oud Gerefomeerde Gemeente aan de Mercuriusweg een openbare avond. Op deze avond zal spreken ds. A.J. Wijnmaalen uit Vianen. In het vorige weekeinde hebben onbe kenden teksten gespoten op de gevel van de St. Jozefschool in de St. Victor- wijk. Twee op de Vondellaan geparkeerde auto’s werden beschadigd. Een onbe kende heeft een blik verf over de auto’s gegooid. De vermoedelijke dader, een jongeman op een fiets en een bivakmuts over zijn hoofd, wist te ontkomen. Ge zien eerder onenigheid tussen één van de benadeelden en een aantal jongeren denkt de politie aan een ’’wraakactie”. De politie heeft de zaak verder in on derzoek. Tevens verzoekt de politie ge tuigen zich te melden. Informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Er is een brievenbus vernield van een flat aan de Vondellaan. Deze zaak staat overigens los van het eerder genoemde voorval. Nadat de brievenbus vernield was werd er ook nog geürineerd in de bus. Een Waddinxvener werd in de nacht op heterdaad betrapt toen hij met een scherp voorwerp de auto van zijn ex- verloofde bekraste. De man is aange houden en na verhoor weer in vrijheid gesteld. De man kon maar moeilijk ver werken dat de relatie ten einde was. WADDINXVEEN - VVD-wethouder Karei van Soest heeft zaterdagmiddag door acht rondjes rond de Petteplas te lopen duizend gulden bij elkaar gehaald voor de bestrijding van polio (kinder verlamming). groot succes geworden. Het resultaat van 6 mille zal ongetwijfeld nog met een paar honderd gulden vermeerderd wor den, daar veel lopers het bij elkaar gelo pen bedrag nog moeten innen bij de sponsors. Het geld kan dan worden afgedragen bij Maarten Hartman. Van Mecklenburg Schwerinlaan 9, tel. 17588 of Sjaak Wil- lemstein, Mozartlaan 81, tel. 13427. Het bankrekeningnummer is NMB 6667.06.913. voor HAVO-Atheneum aan de Sniep weg werd een zwarte opoe-fiets ont vreemd. Een in de Pr. Irenestraat geparkeerde auto werd beschadigd door een langsrij dende auto. De bestuurder hiervan schampte de geparkeerde auto omdat de beschikbare ruimte krap was. In de avonduren kantelde een aanhang wagen van een tractor op de kruising Henegouwerweg-Kerkweg-Oost. On juist beladen is vermoedelijk de oor zaak dat de aanhangwagen. Geladen met plantgoed, kantelde. De kruising is enige tijd gestremd geweest door het overladen van de planten en het recht zetten van de aanhanger. Het wegdek is door de Provinciale Waterstaat schoon gemaakt. Op de Groensvoorde werden twee ver- keerszuilen aangereden. De veroorza ker was een automobilist die na een schrikreactie de macht over het stuur verloor. Later die dag vond een kop-staart-aan- rijding plaats op de Henegouwerweg bij de Goudse Poort. Een bij de wegwerk zaamheden stilstaande auto werd aan gereden door een achterop komende auto die te laat zag dat de andere wegge bruiker stil stond. Diezelfde dag vond een doorrijden na aanrijding plaats op de Alpherwetering. Een geparkeerde auto liep schade op aan een portier. De tegenpartij maakte zich niet bekend. Een wit busje met aanhangwagen ver loor een rol hard plastic op de Dreef. De rol plastic kwam terecht tegen de auto van een tegenligger, welke schade op liep. De bestuurder van het witte busje is doorgereden. De rol plastic is overge bracht naar het politiebureau. Later die dag vond een aanrijding plaats op het kruispunt van het Kon. Wilhel- minaplein. Er werd geen voorrang ver leend. Het bleef bij materiele schade. Iets verderop vond die dag ook een aan rijding plaats. Ditmaal betrof het de kruising van de Kon. Wilhelminasingel en de Anna van Saksenstraat. Ook hier werd geen voorrang verleend. Op de Henegouwerweg vond ter hoogte van de Van Speykstraat weer een kop- staart-aanrijding plaats. Stilstaande voertuigen die linksaf de Van Speyk straat inwilden werden te laat opge merkt door achterop komend verkeer. Een achteruit uit een uitrit komende auto veroorzaakte een aanrijding op de Dorpstraat. Een passerende auto schampte de achteruitrijdende auto. Voorts vond een aanrijding plaats op de Dreef bij de ingang naar het tennispark. Een voorgesorteerde auto en een daar achter stilstaande auto werd aan de ach terzijde door een automobilist die een en ander te laat in de gaten had. In de avond werd een auto tegen een lantaarnpaal geparkeerd in de Pr. Al- exanderstraat. De auto liep geen schade op maar de lichtmast kwam scheef te staan. Bernard Koeckhoven is op 29 septem ber 1958 geboren als jongste zoon van een gezin met 6 kinderen (5 jongens en 1 meisje). Hij is rooms-katholiek opge voed en opgegroeid op een boerderij in Hoofddorp (gem. Haarlemmermeer), onder de rook van Schiphol. Na de lagere school in Hoofddorp be zocht te hebben werd het VWO-cfiplo- ma in 1977 behaald. Voor de jongste van de vijf zoons was er geen plaats meer op het ouderlijk bedrijf. De inte resse voor de landbouw deed hem besis- sen aan de Landbouwhogeschool in Wageningen te gaan studeren. In no vember 1983 studeerde hij daar af in de vakken algemene agrarische economie, industriële bedrijfskunde en agrarisch recht. In oktober 1983 is de nieuwe CDA- voorzitter aangenomen bij het Land bouwschap te Den Haag als beleidsme dewerker op de Sociaal-economische afdeling. Op dit moment is hij als be leidsmedewerker werkzaam voor de Commissie Bedrijfsontwikkeling en Agrarische Voorlichting van het schap. Sinds april 1984 woont hij aan de Fa zantdreef in de wijk Zuidplas, samen met zijn vrouw Monique met wie hij in 1985 getrouwd is. In zijn studententijd is hij lid geworden van het CDA en zetels in de gemeenteraad, waarvan hij al bestuurslid was. Het CDA-wethou- derschap is in handen van de rooms-kat holieke Paul van Schie. De gerefor meerde Jan Hielema bekleedt het frac- tievoorzitterschap Er gaat dus duidelijk geknabbeld wor den aan de ontvang van Waddinxveens grootste sportcomplex, waar zes takken van sport in de openlucht bedreven wor den. Dalende belangstelling voor de buitensport, een vergrijzende bevol king en de financiële polsstok van de ge meente zijn de belangrijkste redenen om in het Sniep-gebeuren te gaan ingrij pen. Voor het komende seizoen zijn er nog geen veranderingen te verwachten, maar des te meer in de seizoenen daar na. De betrokken verenigingen mogen verwachten dat met hun belangen en die van hun leden heel goed zullen worden omgesprongen. Er mag wat mij betreft beslist niet over één nacht ijs worden gegaan. Daarvoor staat veel te veel op het spel. Bovendien mag worden verwacht dat er met voldoende sportief inzicht aan de veranderingen gewerkt zal gaan wor den. Goed overleg met de sportvereni gingen - die in Waddinxveen goed en belangrijk vrijwilligerswerk doen - is dan ook een eerste vereiste, evenals fair-play. Omtrent de identiteit van de aanbieder zijn geen gegevens bekend. In het gehe le land duiken de laatste tijd regelmatig valse bankbiljetten van honderd gulden op. Het Waddinxveense bankbiljet is voor nader onderzoek overgedragen aan de technische recherche van de rijkspolitie. De brandweer is een paar maal in actie gekomen. Zo moesten de spuitgasten smeulende bielzen op de speelplaats van de mr. A. de Roosschool aan de Wingerd doven. Onbekenden hadden ze met papier aangestoken. Op de Da Costaweg was een partijtje huisvuil door onbekende oorzaak in brand geraakt. De ter assistentie geroe pen rijkspolitie lukte het niet de brand te blussen, zodat de hulp van de bran dweer werd ingeroepen. Tegen die overmacht was het vuur niet opgewas sen. VVD-wethouder Karei van Soest is klaar voor het maken van zijn sponsorrondjes rond de Petteplas. Foto: Sjaak Noteboom). jc- rrz - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 13