GEMEENTE WADDINXVEEN Baas moet zich meer inspannen dan hond Zaterdag mini-hondenbiathlon HSVW Prijswinnaars feestmarkt Brons voor TOOS-turnster Spreekrecht nog ongebruikt HINDERWET TENTOONSTELLING SPREEKUREN Demonstratie VERGADERINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Vijf trekkingen WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST Parcours BUITENBAD OPEN SLUITING DIENSTEN GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING OP BRAND WEERGEBIED TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-4044 070-210001 01820-28011 - op werkdagen van 08.30-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur; - op donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MEI 1987 01820-16066 010-362244 diens bestaande woning PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein trekt de prijzen op de eerste dag van de feestmarkt van de Waddinxveense De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Belangstellenden of belanghebbenden kunnen van het spreekrecht tijdens de commissievergadering gebruik maken. marktkooplieden. (Foto: Sjaak Noteboom) 15.00, 16.00 en 17.30 uur. Bij de eerste vier trekkingen is een speciale hoofd prijs. Eén van de trekkingen van afgelo pen vrijdag werd verricht door PvdA- wethouder drs. M. Kraaijestein. Piet Burger en Wout Jonas praten de trek kingen aan elkaar en delen leuke prij zen uit aan het publiek. Bijzonder is dat alle loten tijdens de laatste trekking om half zes weer mee doen voor één van de mooie prijzen. De Om 10.00 uur zal de burgemeester C.M. van der Linden dus het startschot geven voor het unieke evenement. In de pau ze, die gepland is van 12.30 tot 13.30 uur, zal een afvaardiging van de Golden retriever-vereniging een demonstratie geven met hun jachthonden. Deze dem onstratie is zeer zeker de moeite waard. Om 17.00 uur zal de burgemeester van Reeuwijk de prijzen uitreiken aan de drie beste combinaties van de mini-hon- den biathlon. Aan de hondenbiathlon nemen drie ver enigingen deel. Het parcours omvat niet alleen allerlei hindernissen, maar heeft ook het schieten met pistool en geweer als onderdeel. Door Haagsman is de enige vrouwelijke deelnemer uit Wad- dinxveen. In totaal zijn er 15 deelne mers met hun honden. uitgewezen naar het parkeerterrein van beurshal Florida aan de A.P. van Ne slaan in Boskoop. In beide gevallen zul len verwijsborden aanwezig zijn, die ie dereen de weg naar het terrein van de Middelburgseweg aangeven. 14433 14433 Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 3 juni 1987, aanvang 20.30 uur in het raadhuis. Belangrijkste agendapunten: Vaststelling van de ’’Verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen”. Plaatsing van noodlokalen voor de 2e openbare basisschool in ’’Zuidplas”. In de hal van het gemeentehuis is de folder ’’Slachtoffer van een mis drijf en dan?” van het Ministerie van Justitie en het Landelijk buro Slachtofferhulp verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De feestmarkt omvat muziek en een heel bijzondere verloting, waarvoor de loten worden uitgedeeld bij besteding van elke vijf gulden. De prijzen die zijn te winnen betreffen een koffiezetappa raat, rubberboten, wasmanden, tostier- oosters en gourmetstellen. De trekkingen zijn om 13.00, 14.00, Vrijdag opnieuw een feestmarkt In verband met de komende feestdagen (Hemelvaartsdag en Pink- steren) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewijzigd: 1. De dienst van donderdag 28 mei 1987 (Hemelvaartsdag), Wijk 3 (laagbouw, in Groenswaard III, Vondelwijk en ged. Oranjewijk) zal worden uitgevoerd op vrijdag 29 mei 1987. 2. De dienst van maandag 8 juni (2e Pinksterdag), Wijk I (laag bouw in Zuidplas, Groenswaard I en II, Bomenwijk, Tuinbouwge bied en Dorpstraat e.o.) zal worden uitgevoerd op dinsdag 9 juni 1987. WADDINXVEEN - ”Ik heb de indruk dat de baas zich tijdens de mini- hondenbiathlon meer moet inspannen dan de hond”. Dat zei presentator Martin Gaus vrijdagavond voor de TROS-televisie in zijn programma ’’Dierenmanieren”, waarin 25 seconden werd besteed aan de zaterdag aan de Middelburgseweg in Waddinxveen te houden hondenbiathlon die is opgenomen in het programma van de 42e Sportweek Waddinxveen. - aan de heer P.E. Gutker, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van diens woning Tarweakker 34; - Aan Aannemersbedrijd P.F. Groen, alhier, voor het vergroten van de werkplaats en het maken van een onderheide vloer op het perceel Maarten Schoutenstraat 13; - aan de heer B.N.P. de Gier, alhier, voor het vergroten van diens warenhuis aan de Abr. Kroesweg 21; - aan de Vereniging voor Prot.Chr. Onderwijs en aan de Stichting voor Kath. Onderwijs ”St. Victor” gezamenlijk, voor het oprich ten van een schoolgebouw in het centrumgebied van Wijk Zuid plas. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. WADDINXVEEN - Dit zijn de prijs winnaars van de eerste feestmarkt van de Waddinxveense marktkooplieden die op de komende feestmarkt hun prij zen kunnen afhalen bij de feestwagen: L. Vrolijk, Lijsterbesstraat 27 (boot); A. v. ’t Wout, Molenring 45 (boot); N. v. Vliet, Ringvaartsingel (barbecue); J.P. v.d. Bosch, Veldlaan 30, Boskoop (barbecue); Wolswijk, Julianastraat 87, Boskoop (set glazen en schenkkan); M. J. v.d. Voort, Gerstakker 5 (koffie- zetapp); N. v. Vliet, Ringvaartsingel 4 (waardebonnen van ƒ70,-); M. v.d. Starre, Peuleyen 62 (tostitoaster)G. Koppenaal, Vondellaan 182 (tostitoas ter); Geul, Kievitdreef 36 (barbecue); C. Belt, Papaverveld 39 (gourmetset); V. Meerveld, Papaverveld 16 (gourmet set); F. v. Kempen, Peter Zuidlaan 99 (gourmetset), S. Geerling, De Akker 64 (glazenset), B. de Wit, Wilgenhorst 68 (glazenset); J. v.d. Knijff, Oud Reeu- wijkseweg 22a, Reeuwijk (glazenset); Pronk, Haverakker 46 (glazenset). omheen en het recreatiepark Breedijk. De opening van de mini-hondenbiath lon is zaterdagmorgen om tien uur door burgemeester C.M. van der Linden van Waddinxveen, terwijl de prijsuitreiking gebeurt door Reeuwijks burgemeester mevrouw Y. Verstoep-Bauer om vijf uur. Met de rijkspolitie is afgesproken, gelet op de verwachte komst van 3.000 be langstellenden, dat de Middelburgse weg op 30 mei van 08.00 uur tot onge veer 18.00 uur is afgesloten. Er is overi gens voldoende parkeergelegenheid aanwezig op een weiland langs de Mid delburgseweg waarnaar men bij de krui sing Middelburgseweg-Brugweg wordt verwezen. Het is aan te bevelen om per fiets te komen. Indien het weer het parkeren op het weiland niet toelaat zal moeten worden Aanvraag Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Aardewerkfabriek ’t Delft- sche Huys B. V.Henegouwerweg 26d, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een aardewerkfabriek. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 27 juni 1987 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren niet in de gelegenheid is de stukken in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegvens niet bekend te maken. Waddinxveense weekmarkt duurt van twaalf tot zes uur. De feestmarkten vor men voor de marktkooplieden aanlei ding met extra aanbiedingen aan de weg te timmeren, zoals uit de advertentiepa gina’s van het Weekblad voor Waddinx veen blijkt. De grote winnaar van de weekmarkt-lo- terij mag met een kruiwagen de markt op en bij de marktkooplieden levens middelen halen tot een waarde van ƒ175,-. Voorwaarde hiervoor is wel dat de winnaar nog op de markt aanwezig is. Zoniet dan wordt na 10 minuten een andere winnaar getrokken. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aan vraag ingevolge de Hinderwet is ingekomen: - een verzoek van de Waardt B. V., Staringlaan 8, vooreen nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een bouwmate rialenhandel, met kantoren, showroom, loodsen en werkplaats gelegen aan de Staringlaan 8/Noordkade 151. Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of er tegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 172 voorsch riften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvrage, de ontwerp-beschikking en alle terzake zijnde stuk ken liggen van 27 mei 1987 tot 27 juni 1987 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12..3.Q uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zienkan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maxi maal drie uren, in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een hoorzitting worden gehouden. Martin Gaus noemde het Waddinx veense gebeuren van de Honden Sport Vereniging Waddinxveen een nieuw fenomeen in ons land. Hij sprak van een diervriendelijke inspanning voor baas en hond en omschreef de eerste Neder landse mini-hondenbiathlon als een soort behendigheidswedstrijd met veel lopen. ”Een zeker bekijkenswaardige happening”, aldus oordeelde Martin Gaus. Het parcours van de hondenbiathlon, dat ze in Engeland al kennen, dat is overgewaaid naar Duitsland en dat vo rig jaar in Scherpenzeel werd geïntro duceerd, beslaat het HSVW-terrein aan de Middelburgseweg, de weilanden er Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 12 juni 1987 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: spreekuur op vrijdag 29 mei 1987 gaat in verband met sluiting der diensten niet door. Sinds afgelopen maandag 25 mei kan men weer naar hartelust zwemmen in het buitenbad. De gunstige weersomstandigheden hielpen mee om het zwembadwater eerder op de gewenste tempera tuur te brengen. Op 28 mei 1987 (Hemelvaartsdag) en 29 mei 1987 zijn alle gemeen telijke diensten, met uitzondering van de Burgerlijke Stand voor het publiek gesloten. Op vrijdag 29 mei is de Burgerlijke Stand van 09.00-10.00 uur ge opend uitsluitend voor het doen van geboorten- en overlijdensaan- giften. - aan W.N.J. van der Pijl, Noordeinde 11, Aarlanderveen, voor een slagerij annex worstmakerij aan de leplaan 81-83; - aan Glasindustrie J. van Dijken B.V., voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een inrichting voor het verwerken, snijden en slijpen van glas aan de Zuidkade 54; - aan Massa Sport Holland B.V., voor een vuurwerkopslagplaats aan de Nesse 40; - aan Waterschap Noordwoude, Raadhuisplein 1, Hazerswoude Dorp, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een poldergemaal aan de Noordkade 112. Deze vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur in de periode 27 mei 1987 tot 27 juni 1987. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. De beschikking(en) word(t)en van kracht na afloop van de genoem de periode, tenzij voordien een beroep wordt ingediend tegen (een van) deze beschikkingen. Een beroepschrift kan worden ingediend door de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht of kunnen aanto nen dat zij redelijkerwijs hiertoe niet in staat zijn geweest. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Meldpost milieuklachten In de hal van het gemeentehuis is tot vrijdag 12 juni a.s. de tentoon stelling ’’Afval, wat moeten we er mee” te zien. De tentoonstelling is voor iedereen vrij toegankelijk. WADDINXVEEN - In de laatste ge meenteraadsvergadering is nog geen ge bruik gemaakt van het in maart voor de bevolking geregelde spreekrecht aan het begin van de maandelijkse raadsver gadering. Burgemeester C.M. van der Linden vertelde de raadsleden dat in de komen de weken een zekere voorlichtingscam pagne over dit spreekrecht zal worden gevoerd in de gemeentelijke rubriek op pagina 3 van het Weekblad voor Wad dinxveen. Ook is er een folder in voorbereiding waarin wordt aangegeven hoe het spreekrecht in elkaar zit en aan welke regels toespraken van de raadsleden voorafgaande aan hun vergadering is gebonden. WADDINXVEEN - De in Gouda wo nende TOOS-turnster Wendy Negen man heeft zaterdag in Dronten een bronzen medaille veroverd bij de Ne derlandse Kampioenschappen van hey KNGV, afdeling wedstrijdsport. De turnster kwam slechts een half punt tekort om kampioen te worden. Wendy begon haar wedstrijd bij de brug. Een goede oefening beloond met 8.25, was echter slechts genoeg voor een 9e plaats. Bij de balk sloeg Wendy toe. 8.60 pun ten was genoeg om op dit toestel op een tweede plaats te eindigen. Bij de vrije oefening werd deze goede lijn voortge zet en behaalde Wendy 8.80 punten voor een perfecte oefening. Resultaat een 3e plaats. Ook bij het laatste onderdeel, paard- sprong, wist Wendy zich met 8.40 pun ten bij de besten te plaatsen, ondanks dat zij op dit toestel meestal wat punten laat liggen. Met een totaal van 34.05 punten wist Wendy uiteindelijk beslag te leggen op de derde plaats. Het beste resultaat dat Wendy ooit heeft behaald bij Neder landse kampioenschappen. Commissie voor Welzijnszaken op 2 juni 1987, aanvang 16.30 uur in het raadhuis. Belangrijkste agendapunt: Realisering nieuw clubgebouw Speeltuinvereniging ’’Oranjewijk”. WADDINXVEEN - Komende vrijdag is in de Willem de Zwijgerlaan de tweede feestmarkt van de Waddinxveense marktkooplieden. Het festijn, dat vorige week begon, is opgehangen aan het 26-jarig bestaan dan de weekmarkt. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken, gelet op ar tikel 26, lid 2, van de Wet gemeenschappelijke regelingen, bekend dat door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 26 februari 1987 de Gemeenschappelijke Regeling voor de Regionale Bran dweer Midden-Holland is opgelegd. Het doel van deze regeling is het onder alle omstandigheden be- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Openingstijden Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Bureau Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. - aan Glasbeek-Finish b.v., alhier, voor het vergroten van een be drijfsgebouw aan de Noordkade 20; - aan de heer R. de Groot, alhier, voor het geheel vernieuwen en het vergroten van een kantoor en kantine aan de Henegouwerweg 26d; - aan de heer A. de Jong, alhier, voor het oprichten van een agrari sche bedrijfswoning op de plaats van diens bestaande woning Middelburgseweg 7; - aan de heer L. Moons, Graaf Florisweg 51 te Gouda, voor het ge heel vernieuwen en het veranderen van de woning Bloemendaal- seweg 24; - aan de heer A. de Vries, Peuleyen 40, alhier, voor het oprichten van een woonhuis met garage aan het Herbarenerf nr. 30; - aan de heer R. Klop, Tarweakker 22, alhier, voor het plaatsen van erfscheidingen bij de woningen Tarweakker nrs. 18, 20, 22 en 24; - aan Energiebedrijf Rijnland, te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningsstation aan het Otto-erf, alsmede voor het op richten van een hoogspanningsstation aan de Bredeweg nabij Rijksweg A12; - aan Intercolor Fototechniek, Nieuwehaven 195 te Gouda, voor het gedeeltelijk veranderen van het winkelpand Kerkweg-Oost 285, alhier; Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen de vol gende Hinderwetvergunningen zijn verleend: werkstelligen van een doelmatig georganiseerde en gecoördineerde uitvoering van werkzaamheden ter zake van het voorkomen, beper ken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar, het voorkomen en beperken van ongevallen bij brand en al hetgeen daarmee verband houdt, het beperken en bestrijden van gevaar voor mensen en dieren bij ongevallen anders dan bij brand, het be perken en bestrijden van rampen en overigens het bevorderen van een goede hulpverlening bij ongevallen en rampen. Deelnemende gemeenten aan deze gemeenschappelijke regeling zijn: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Krimpen aan den IJssel, Moerkapelle, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen, Woerden en Zevenhuizen. De ’’Regionale Brandweer Midden-Holland” is gevestigd aan Hoge Gouwe 31 te Gouda. Het register en de Gemeenschappelijke Regeling voor de Regionale Brandweer Midden-Holland liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 09.00 en 12.30 uur en zijn tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Waddinxveen, 27 mei 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd, TROS-presentator Martin Gaus in een bootje bij de Middelburgseweg. >4

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 25