Discotheek in een ’’rustoord Eigen timmer fabriek is STERK MET MERKEN goud waard” Op 2 en 3 juni wordt traject van 4,5 kilometer gefietst Examens voor honden 99 Puzzelrit De beste aflossing... voor Manilla Open avond koffiebar oplossing voor de Samenwerkings school fietst Voorwaarts houdt unieke loterij JEUGDDIENST OVER THEMA ’’ZENDING” Gouwe Rijders Discotoer Cirkelkantoor Gokhal Inventarisatie Geen geheimen Modern Nieuwe stijl i MERCEDES BENZ» OPEL NISSAN «FORD VOLKSWAGEN» AUDI komt tot stand op basis van een gedegen advies van de financiële vakman. Van leningen en financieringen weten we alles. Maar vooral in hypotheken zijn wij volkomen thuis. Laat ons de mogelijkheden ’ns op een rijtje zetten. Dat geeft duidelijkheid en vaak zelfs zicht op een verrassende oplossing. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MEI 1987 De Wadde” mag gaan verbouwen Bel ons even voor inlichtingen. Vorig jaar werd de praktische verkeersproef voor het eerst weer in Waddinxveen gehouden. Er namen toen 370 leerlingen aan deel. De proef was in 1986 vier kilometer lang en betekende de eerste onofficiële activiteit van de later in het jaar heropgerichte VVN-afdeling. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - Negentien men sen hebben zaterdag met hun honden deelgenomen aan de halfjaarlijkse exa mens gedrag en gehoorzaamheid van de Hondensport Vereniging Waddinxveen (HSVW). Dat gebeurde op het HSVW- terrein aan de Middelburgseweg. Door de deelnemers was ruim vier maanden getraind met hun hond. Het voornaamste doel van deze cursus G en G is om de hond beter te laten luisteren. Voor de drie beste combinaties van hond en baas waren er weer drie prijzen beschikbaar. Op een eerder deze maand in de woon wijk Zuidplas gehouden partijbijeen komst liet PvdA-wethouder drs. Martin Kraaijstein zich ontvallen dat de ge meente inliet gebied van het zwembad- complex aan de Sniepweg ruimte denkt te kunnen bieden aan een discotheek. Zo’n plek te vinden was niet gemakke lijk want de geluid- en parkeeroverlast voor de omwonende is niet gering. Zo'n discotheek komt echter op het mo ment dat de danspaleizen in ons land sombere tijden zijn voorspeld. Want anders waren de ondernemers toch al lang in dit ”gat” in de Waddinxveense markt gedoken? Het Bedrijfsschap Ho reca heeft namelijk in een rapport voor speld dat steeds minder jongeren van 15-24 jaar naar de discotheek zullen gaan. De daling zou onder meer te maken hebben met het uitzenden van nacht films op de televisie in het weekeinde. Bovendien zouden middelbare scholie ren het lawaai van de disco’s een beetje zat zijn. Gezellig en verstaanbaar met elkaar praten en dus meer sociaal con tact is weer in. De tijden veranderen dus. Niettemin beweert de gemeente in se rieus gesprek te zijn met een zakenman, die ook elders discotheken heeft, om in het zwembadgebied aan de slag te gaan. Op hartelijke steun van de lokale over heid kan hij volop rekenen. Er zouden zelfs maar weinig belemmeringen hoe ven te zijn om een dergelijk amuse mentsbedrijf in ”de Sniep” op poten te zetten, zodat een horeca-vergunning geen probleem is. En dat geldt ook voor parkeerruimte. satie van zo’n omvangrijke verkeers proef vereist de inzet van vele vrijwilli gers om aan het doel te kunnen beant woorden. De chr. scholengemeenschap De Wad de gaat een enerverend schooljaar tege moet. Behalve de verbouwingen zal het Rehorst Bouwt meldt verder dat de plannen rond zijn om het Rotterdamse Zuidplein uit te breiden met een cirkel kantoor, in navolging van de cirkelflats, zoals twee ervan in Waddinxveen een plaats hebben gekregen. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. PRINSES BEATRIXLAAN 64 - 2741 DH WADDINXVEEN TELEFOON (018281 12213 FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN - HYPOTHEKEN PLANKISn 22-26. BOSKOOP TEL 0027-2110 WADDINXVEEN - Vrijdagavond 29 mei wordt er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse een open avond gehouden met verschillende acti viteiten. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht. De bezoekers hebben de vrijheid te kie zen uit bijbelstudie, platenhoek, boe kenhoek, zanghoek, een film over Adri an Snell van plm. 40 minuten en gewoon gezellig samenzijn. Het thema van de avond is ”Hoe kom je erbij?”. Dat laatste wil hier overigens maar niet erg lukken. In het weekeinde gaan Waddinxveense jongeren, al dan niet gebracht en gehaald door hun ouders, op de discotoer in kleinere plaatsen als Reeuwijk-Dorp en Zevenhuizen of ze zoeken wat dit betreft de stad op. ”Ik vind het hier een rustoord”, zei een meisje laatst tegen mij. Het ontbreken van voldoende vertier in het weekeinde is al een hele tijd een bron van zorg voor het gemeentebe stuur, de politiek en het sociaal-cultu- reel werk. Er bestaan dan ook plannen om hier eens in de veertien dagen een popconcert op zaterdagavond te hou den en popworkshops te organiseren. Deze activiteiten zijn door de gemeen telijke commissie voor sociaal-cultureel werk bedacht omdat - zo wordt gezegd - ”er in dit Gouwedorp een chronisch ge brek is aan regelmatige activiteiten voor jongeren in het weekeinde en omdat veel Waddinxveense jeugd op vrijdag, zaterdag en zondag is aangewezen op discotheken en andere vermaakcentra in omliggende plaatsen”. Zojuist is de mogelijkheid van voorver huur geopend voor de spektakulaire cir- kelbouw op een van de meest dynamis che pleinen van de Maasstad. Oog in oog met Ahoy’, Metro, het Verzamel gebouw en het grote overdekte winkel centrum wacht het cirkelkantoor onge twijfeld een dynamische toekomst. Met het idee van het cirkelgebouw heeft Rehorst al geruime tijd vaste voet in de markt verworven. De vorm alleen al maakt een eind aan vele architektoni- sche en stedebouwkundige bezwaren. Rond past overal bijhet is zowel fraai in het midden als aan de rand van een wijk, het is een goed richtpunt en kan voor allerlei bestemmingen worden be nut. Bovendien wordt het grondvlak op bijzonder gunstige wijze benut. WADDINXVEEN - Wie de jeugd heeft heeft de toekomst, houdt een be kend gezegde ons sinds jaar en dag voor ogen. En dat is natuurlijk ook zo. Zeker in het 754 jaar oude Waddinxveen waar de gemiddelde leeftijd van de bevolking ruim 30 jaar is. Éénderde van de Waddinxveners is bij voorbeeld 20 jaar of jonger. Een dikke 2.000 meisjes en jongens zijn 15 tot 20 jaar. De groep daarboven (20-24 jaar) en daaronder (10-14 jaar) zijn elk onge veer even groot. In het welzijnsbeleid van de gemeente Waddinxveen wordt dan ook gepro beerd de jongeren niet over te slaan. Ze moeten zich happy voelen in het eigen dorp, waar naast de door talrijke ver enigingen. scholen, sportclubs en door kerken geboden ontspanning ook ruim te moet zijn voor voldoende ander ver tier. De scholenmaar ook de ouders krijgen van tevoren exact de af te leggen route voor de verkeersproef op papier. Op school kan deze, met de daarin gelegen moeilijke verkeerspunten, worden be sproken. De ouders, die ook een belangrijke rol spelen bij de verkeerseducatie, kunnen samen met hun kind de route vooraf gaan oefenen. Ook was er een dia-serie over de route, welke inmiddels door alle scholen zijn getoond. Voordat de leerlingen van start mogen wordt het rijwiel door de Rijkspolitie op het bureau aan de Mozartlaan op deug delijkheid en veiligheid gecontroleerd. Via Chopinlaan, Dreef en Kanaaldijk loopt de route naar het Stationsplein. Na het passeren van de Passage gaat het verder over de Pr. Bernhardlaan en Ju liana van Stolberglaan, waarna via het drukke Kon. Wilhelminaplein richting Prins Willem-Alexandertunnel wordt gereden om weer op het vertrekpunt (politiebureau Mozartlaan) terug te ke ren. De deelnemers - die in schoolverband aankomen - zullen achtereenvolgens om de één minuut vertrekken voor het afleggen van de verkeersproef. De verbouwing zal binnen afzienbare tijd een einde gaan maken aan de dislo- katie, waarvan docenten en leerlingen nu dagelijks ongemakken ondervinden. Deze dislokatie was het gevolg van de fusie op 1 augustus 1986 van de chr. Ko ningin Wilhelminaschool voor MAVO en LTO en de chr. school voor LHNO De Rank. De LHNO verbleef vanaf de samenvoe ging nog in het eigen gebouw aan de Es- doornlaan, de dependance van De Wadde. Nu zal de hele scholengemeen schap een plaats kunnen vinden in het hoofdgebouw aan de Sniepweg. PvdA, CDA en WD zijn er voorstan der van dat in overleg met de jongere norganisaties, het buurthuiswerk en de plaatselijke horeca-ondernemers eens wordt geïnventariseerd welke voorzie ningen er nu al voor jongeren zijn, aan w elke voorzienigen een tekort is en wat er aan gedaan zou kunnen worden. Ook de vorig jaar gestopte jeugdgemeente- raad heeft zich een keer met deze pro blematiek bezig gehouden, zonder er uit te komen. In het PvdA-partijprogramma, waarin de jongeren één van de groepen worden genoemd die het ernstigst getroffen wordt door de huidige werkloosheid en van wie de verworven zelfstandigheid wordt bedreigd, worden de weinige uit gaansmogelijkheden voor 16-jarigen en ouder nadrukkelijk genoemd. Het CDA wil dat het particuliere jeugd- en jongerenwerk wordt erkend ais soci aal-cultureel werk dat voldoende moet worden gesubsidieerd. "Juist de jonge ren van 15 tot 25 jaar hebben behoefte aan plaatselijke mogelijkheden tot ont spanning”, stelt de VVD in haar partij programma. De liberalen zeggen daarin voorstander te zijn van het vestigen van een discotheek. D’66 vindt dat ook doch spreekt over voor jongeren van 16-19 jaar ’’herkenbare onderkomens”. De discotheek zal er dus in Waddinx veen moeten komen. De politiek wil dat en B. en W. hebben daar dan ook hun schouders onder gezet. In november vo rig jaar deelde het college mee dat de gemeentelijke Werkgroep Ruimtelijke Ordening op zoek was gegaan in Wad dinxveen een geschikte lokatie te vin den voor een door derden te vestigen discotheek. Is in het hoofdgebouw van De Wadde de meest moderne apparatuur aanwezig voor de LTO-afdeling - vorig jaar de cember stelde burgemeester C.M. van der Linden nog de nieuwe Mig-Mag las- installatie in gebruik -; binnenkort mag ook de LHNO-afdeling zich verheugen in het nieuwste van het nieuwste. Een hyper-moderne keuken zal de leer lingen de mogelijkheid bieden te koken voor klein- en groothuishouden, een klein restaurant geeft gelegenheid tot dekken en dienen, terwijl ook geleerd wordt om te gaan met alle huishoudelij ke apparaten die er op de markt zijn. Ik moet nog zien of die discotheek werkelijk binnen handbereik is. Niet voor niets staan de ondernemers hier voor niet in de rij. Wellicht dat het reali seren van een gokhal eerder zal lukken, want ook daar is de gemeente al sinds 1983 druk doende mee. Eerdere plan nen om een speelautomatenhal te krij gen aan de Zuidkade en aan de Ker- kweg-West lijken als sneeuw voor de zon verdwenen te zijn. U weet dus nu: Waddinxveen moet op gestoten worden in de vaart der volke ren, zodat uit alle macht geprobeerd gaat worden in dit dorp een discotheek én een gokhal te krijgen. Het ’’rustoord” Waddinxveen staat dus andere tijden te wachten. De vraag is of onze jongeren inderdaad op dit disco- en gokgeweld, waarin bovendien heel veel geld kan gaan zitten, zitten te wach ten. Ik weet dat niet zo zeker. De zaken lieden trouwens ook niet, want anders had de gemeente niet zoveel werk om ze over de streep te trekken. Verkeersproef met 400 leerlingen van 16 scholen WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt op dinsdag 2 en woensdag 3 juni voor 400 fietsende scholieren weer de praktische verkeersproef afge nomen. De organisatie van dit op de verkeersveiligheid gerichte gebeuren is in handen van de afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Nederland. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se motor- en autoclub De Gouwe Rij ders houdt vanavond (woensdag 27 mei) een nachtpuzzelrit. Inschrijving is mogelijk vanaf 20.30 uur in de veiling hal aan de Bredeweg in Waddinxveen. De start is tussen negen en tien uur. De lengte van de rit is ongeveer 80 km. Uitzetters van de rit zijn A. de Boer en K. Kool. WADDINXVEEN - In het kader van een aardrijkskunde-project fietsen de leerlingen van de derde klas van de sa menwerkingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg door het ’’Groe ne Hart” van de Randstad van maandag 15 t/m woensdag 17 juni. Dit project wordt al voor de zevende keer georganiseerd, maar dit jaar voor het eerst, zullen de leerlingen zich per gefietste kilometer laten sponsoren door familieleden en/of vrienden. De opbrengst van deze actie zal gaan naar leeftijdsgenoten in het kinderte huis ’’Senden Home” te Manilla op de Filipijnen. Al enige jaren hebben leer lingen van de school, via de organisatie Wereldkinderen, een vijftal kinderen in dit tehuis financieel geadopteerd. Een aantal jaren geleden werd het ver- keersonderricht op de scholen afgeslo ten met een ’’verkeersexamen”. In rus tige straten werden de deelnemers daar bij voornamelijk getest op hun kennis van de verkeersborden, waarmee het af te leggen parcours voor die gelegenheid rijkelijk was gestoffeerd. Er ging weinig praktisch nut van uit, waardoor de ani mo voor deze vorm van examen doen geleidelijk verdween. Sinds vorig jaar heeft V.V.N. gekozen voor de praktische benadering, ervan uitgaande dat de kinderen van 11-12 jaar straks naar het voortgezet onder wijs gaan. Dan zullen zij vertrouwd moeten zijn met de moeilijkste ver keerssituaties in de gemeente op weg van huis naar school, zwembad, bibli otheek en sportaccommodatie. Het par cours gaat daarom door het centrum van de gemeente, waarbij bewust de knelpunten niet zijn ontweken en het gewone verkeer normaal blijft functi oneren. Naast deze schitterende keuken - een aanwinst voor de afstudeerrichting voor de verzorgende beroepen - zullen in De Wadde nieuwe lokalen worden inge richt voor de textiele werkvormen en voor de afstudeerrichting van de Ver kooppraktijk en de Kantoorpraktijk. Zo telt het Lager Beroeps Onderwijs van Waddinxveen 6 afstudeerrichtin gen, want de LTO kent de vakrichtin gen Bouwtechniek, Mechanische tech niek en Installatie techniek. in april 1988 75 jaar geleden zijn dat in Waddinxveen de chr. MULO haar poorten opende. Dit jubileum zal zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Het is te begrijpen dat bestuur, directie en docenten van De Wadde - mede ver heugd door de groeiende belangstelling van toekomstige leerlingen voor de di verse leerjaren - met vreugde de school- vlag in top hesen. Materiaalgebruik en hoogte laten vrij wel iedere denkbare variant open. Ek- onomisch gezien zijn er de voordelen van een uitzonderlijke goede thermis che isolatie, een korte bouwtijd, opti male ruimte per etage en een zeer grote keuze qua indeling. Enkele woningprojekten zijn reeds door Rehorst Bouw in cirkelbouw uit gevoerd. Nu staat het cirkelkantoor voor de deur. Het is een ontwerp van Hoogstad Weeber Van Tilburg bna. Sa men met Hopman Projektrealisatie BV uit Zoetermeer treedt Rehorst Bouw op als ontwikkelaar voor het plan Zuid plein. Het gebouw krijgt een bruto vloeroppervlak van 7.000 m2 en zal 150 bouwkundige parkeerplaatsen tellen. Overigens heeft de combinatie Rehorst/ Hopman ook voor Nieuwegein een cir kelkantoor in ontwikkeling - aan de Zuidstedeweg, de kantoorboulecard van de toekomst. Aan het eind van de dag, die rond 08.30 uur begon met de examens, bleek dat er helaas zes combinaties teleurgesteld moesten worden. Er bleken dus dertien combinaties geslaagd te zijn. De derde prijs was voor de heer Schave- maker uit Waddinxveen, die met zijn Rottweiler Itam, 91 punten behaalde. Als tweede eindigde de heer Gaykema uit Waddinxveen, die met zijn Rie- zenschnautzer Joppe 96 punten haalde. De eerste prijs ging naar mej. Veldhoen uit Waddinxveen. Zij wist met haar Do- bermann pincher Layca 97 punten te be halen. Een goed resultaat als men weet dat de maximale score op het G en G-examen 100 punten is. Dat zij de eerste prijs ver diende bleek wel uit het feit dat zij in 1 afdeling 50 punten, het maximum, wist te behalen. Voor verdere opgave voor de volgende G en G-cursus, die op de eerste zater dag van augustus weer begint kan men zich wenden tot de secretaresse van de HSVW, Marijke Broer, tel. 01827- 5190. WADDINXVEEN - In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan wordt zondagmorgen 31 mei om half tien een jeugddienst gehouden. Het thema van deze jeugddienst, die is voorbereid door de jeugddienstcom- missie in samenwerking met de werk groep Zending, Werelddiakonaat en Ontwikkelingssamenwerking (ZWO), is ”Ver van je bed Voorganger is de Leidse predikant dr. P.B. Dirksen. Deze predikant heeft in Egypte ruime ervaring opgedaan met wat ’’zending” kan worden genoemd. Tussen de daar levende moslims verzorgde hij met een aantal Amerikanen in een protestants seminarium 14 jaar de opleiding van predikanten. Al voldeed hij niet aan het traditionele beeld van ’’zendeling” (wit te helm, tropenpak en bijbel in de hand) toch bedreef hij op zijn wijze zending. Zending is een bekend begrip, maar het traditionele beeld van de zendeling vol doet niet aan de werkelijke activiteiten, aldus de hervormde Immanuëlkerk ge meente. Zending is meer dan het uit spreken van bijbelteksten, maar ook meer dan het uitschrijven van een giro. Zending is geen éénrichtingsverkeer van het westen naar de landen in de der de wereld. Voor een goed onderling contact tussen het ’’intellectuele” westen en het ’’ge voelsrijke’: van die andere landen, ko men ook zendelingen in ons land. Zen ding is dus niet iets ”Ver van je bed”, maar vooral "Dicht bij je deur”. Dóór geven en verdelen van alles wat God de wereld heeft gegeven. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se muziekvereniging Voorwaarts gaat een grote loterij houden ten bate van het eigen instrumentenfonds. Deze lo terij biedt zesmaal een kans op een prijs, zoals reischeques van ƒ500,- tot ƒ3.000,-, video- en cassetterecorders, stereotorens en fietsen. De loten, waarvoor toestemming is ver leend door het ministerie van Justitie, kosten ƒ100,- per stuk welk bedrag ook in 10 maandelijkse termijnen van ƒ10,- betaald kan worden. Het aantrekkelijke van deze loterij is dat er niet meer dan 500 loten verkocht zuilen worden, waardoor de winstkan sen natuurlijk zeer groot is temeer om dat er zesmaal een trekking plaatsvindt. Het is daardoor mogelijk met één lot meerdere prijzen te winnen. De eerste trekking vindt plaats op 30 september 1987 en de laatste in mei 1988. Alle trekkingen worden verricht door notaris J. in ’t Hol. De hele actie zal worden ondersteund door een huis- aan-huis folder. De opbrengst van de loterij is dus be stemd voor het instrumentenfonds. Er zijn bij Voorwaarts verschillende in strumenten aan vervanging toe en dat vergt grote investeringen. Voor sommi ge intrumenten moet bijna meer dan ƒ8.000,- betaald worden. Om de beno digde financiën bijeen te brengen heeft Voorwaarts een door Waddinxveen unieke loterij op touw gezet. Dinsdagmorgen 2 juni om half negen zal bij het politiebureau aan de Mozartlaan de eerste fietser door mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester, voorzitter van de VVN-afdeling Waddinxveen, en door VVD-wethouder K.W.Th. van Soest op weg worden geholpen. De praktische verkeersproef 1987 in het hart van Waddinxveen is een 4,5 kilo meter lang traject, te midden van het gewone verkeer en confronteert de scholieren ook met de moeilijkste Wad dinxveense knelpunten. Veilig Verkeer Nederland, afdeling Waddinxveen, biedt met medewerking van het gemeentebestuur, de helpende hand om scholieren van de hoogste groep van de basisscholen te laten deel nemen aan deze praktische verkeers proef. Alle 16 scholen voor basisonderwijs ma ken van deze mogelijkheid gebruik. Daarbij wordt gerekend op de steun en medewerking van de ouders. De organi- ’’Wachten tot we aan de beurt zijn is er niet bij. Wij zijn altijd aan de beurt. Er is een prettige samenwerking tussen bouwers en timmerfabriek. We hebben elkaar nodig en weten wat we aan elkaar hebben. We weten precies wat zich af speelt. We kunnen op ze bouwen. Let terlijk en figuurlijk”, aldus de mensen van Houtindustrie De Gouwe Wad dinxveen, die deel uitmaakt van de Re- horst-groep. Kozijnen, puien en prefab bouwele menten worden er op geavanceerde ap paratuur in grote series vervaardigd. Maar ook als het om enkelstuks of spe ciale renovatiekarweien gaat, kwijt De Gouwe zich uiterst kwaliteitsbewust en vakbekwaam van haar taak. Zij staat des te sterker door een eigen strenge houtinkoop en door verduurzaming van de konstrukties in eigen huis. Zodoende levert zij onder Komo-keur. Dit is het persoonlijk commentaar dat Bert Woudenberg zaterdag in de rubriek ’’Waddinxveense kantteke ningen” voor de microfoon van de lokale omroep R TW uitsprak. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense bouwbedrijf Rehorst BV aan de Dorpstraat ervaart dat het hebben van een eigen timmerfabriek - Houtindustrie De Gouwe Waddinxveen BV aan de Noordkade - ”goud waard is”. Dat meldt het bedrijf in de voorjaarsuitgave van Rehorst Bouwt. WADÈHNXVEEN - Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft ingestemd met de noodzakelijke verbouwing van de christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg om het MAVO-LTO- LHNO-onderwijs onder één dak te krijgen. Het bericht vormde voor de directie van de school aanleiding om een dag lang de blauw-witte school- vlag te laten wapperen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 37