Promotie voor Flyers-teams Tien titels WSV-titel voor de Gouwe Titel voor zondag- team Waddinxveen W. v. Vuuren Bij zaterdag-tennissers kans op elf titels Den Edel WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE FLQRIDk Bridgetitel voor echtpaar Kuypers Korbis wekt Zuidplas met herrie Vissen, klaverjassen en schoolzwemmen Bridgedrive in Het Trefpunt De Sperwer Indeling waterpolo Dubbel zilver Mariska Boom Jongensteam Gouwe Smash kampioen Keizercompetitie Wedstrijden Schoolzwemmen Bingo Sportweekfeest Geslagen Triathlon Schoolvoetbal Restaurant A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-4886/4283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte 2.Hrn.rkooï-Blarnsjaar (5472%P), 3* KlaVCrjaSSen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 MEI 1987 In de Keizercompetitie behaalde Eric Claassen de titel. Bloem bezorgde kans hebber Van Deelen zijn tweede neder laag in successie en klom daardoor zelf van de 5e naar de 3e plaats. Eric Claas sen had daardoor aan remise tegen W. van Oort voldoende om het Keizerkam- Afgelopen weekeinde viel het doek voor de competitie ’86-’87 en waren er in sporthal ”de Sniep” de laatste thuis- heel behoorlijk resultaat gesproken worden als de laatste twee wedstrijden naar verwachting verlopen. Hans van Woudenberg, die hem goed partij gaf, kon met een wat kreupel Paard niet tegen het sterke Loperpaar van Van Vuuren optomen. Door dit re sultaat behaalde Van Vuuren, na een onderbreking van een aantal jaren, op nieuw de WSV-titel. Achter elkaar moesten de volgende ac tiviteiten worden afgewerkt namelijk 1 km zwemmen in het buitenbad, 43 km fietsen in 4 ronden over diverse wegen in de gemeente en 10 km lopen in 4 ron den, eveneens over diverse wegen in de gemeente. Dat het hierbij hard ging blijkt wel uit het feit dat de snelste tijd voor het emmen over 1 km 14,13 minuut was, de 43 km fietsen werden afgelegd in 113,27 uur en de 10 km lopen in 40 min. en 13 sec. Er deden zich gelukkig geen ongeluk ken of onregelmatigheden voor, terwijl de organisatie redelijk goed verzorgd was. Al met al een leuke happening. De totaaluitslagen vhn de triathlon zijn vanaf donderdag verkrijgbaar bij Jan van Leeuwen in de zuivelwinkel aan de Kerkweg-Oost. Sportweek gaat laatste week in Zondag lag het prestatieniveau van de De Gouwe-zwemmers aanzienlijk ho ger. In Woerden zwommen zij de vierde ronde van de kringkampioenschappen. Ditmaal echter werden er maar liefst acht titels in de wacht gesleept en nog eens zes ereplaatsen. Kampioen werden hier Marion v. Hooft op de 100 mtr vrij- WADDINXVEEN - In het Trefpunt wordt woensdagavond 10 juni om acht uur door de bridgeclub Waddinxveen de traditionele bridgedrive gehouden in het kader van de 42e Sportweek Wad dinxveen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ12,50 per paar (aan de zaal te voldoen). In elke lijn (van acht paren) worden 3 prijzen paar) telefoninsch melden bij de navol gende leden van het bestuur: mevr. L.C.Ebens-van Gelder, tel. 13718, W. Moons, tel. 12398, D.J. Schutte, 13005, J.M.G. Straver, te. 14717. In verband met de grote belangstelling en de beperkte speelruimte is spoedige aanmelding dringend gewenst. Mees- terpunten zijn voor deze drive aange vraagd. wedstrijden voor de Flyers. In een doodse Sniep, iedereen was bezig met het Sportontmoetingsevenement, speelden drie Flyers-teams welke, he laas, alle drie verldren. Meisjes-kadetten 2 had vrijwel geen kans tegen Lokomotief 1 (Rijswijk); 41- 94, met 25 punten was Diana Vermeer topscoorster. De jongens junioren 2 moesten voor rang verlenen aan Popeye (Bodegra ven): 51-82. Scores: Lennart van Buite nen 27, Arjan van Zanten 11 pnt. Dames 3 tenslotte verloor na een erg goede le helft maar een slechte 2e helft nog van Jumpers 6 (Den Hag): 27-37. Topscores: Jesca van Loo 9, Linda Ver hoeven 6 pnt. WADDINXVEEN - Het eerste zondag herenteam van de tennisvereni ging Waddinxveen is zondag kampioen gewordenBij de zaterdag-tennis sers zijn de teams 17, 18 en 19 al zeker van de titel. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde heeft voor de De Gouwe- zwemmers tien kringkampioenen opgeleverd. Zaterdag werd de derde ronde van de kringkampioenschappen in de kring Gouwe-Rijnstreek ge zwommen. In deze wedstrijd werden door de zwemmers van De Gouwe maar matige prestaties geleverd, dit in tegenstelling tot zondag. WADDINXVEEN - Ook al waren er dit seizoen geen kampioensteams bij Flyers-basketbal, toch kwam er dit seizoen een belangrijke promotie uit voor 2 Flyers-teams: de meisjes-junioren en heren 2. WADDINXVEEN - Na een zeer ge slaagde ontbijtloop en fietspuzzeltocht moesten de wedstrijdjudoka’s van de 15-jarige sportschool Den Edel in Et- ten-Leur zijn waar een groot judotour- nooi werd gehouden. In sportcomplex ”De Lage Banken” vielen 4 judoka’s uit Waddinxveen in de prijzen. Ricardo v.d. Krans wist beslag te leggen op een eerste plaats. David de Jong be klom als 2e het podium en Lennard Bron en Ronald Vink konden na een spannende strijd een 3e plaats in ont vangst nemen. Bovenvermelde judoka’s zitten in een speciaal wedstrijdteam en nemen ook deel aan de districtstrainingen. Ricardo v.d. Krans is zelfs geselecteerd voor Jong Oranje. Astrid v. Galen pakte de 2e plaats op dit nummer bij de meisjes ’70-’69. Diana werd tevens tweede op de 100 mtr rug slag in 1.13.9. Tenslotte was er voor Dieter Hoofman bij de jongens onder de 16 jaar op de 200 mtr schoolslag een tweede plaats, zijn tijd was hier 2.48.6. Woensdag en zaterdag zullen de laatste ronden van de kringkampioenschappen gezwommen worden en ook daaraan zullen de De Gouwe-zwemmers weer meedoen. WADDINXVEEN - In de laatste ronde van de nacompetitie heeft W. van Vuuren op overtuigende wijze de kampioenstitel van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gegrepen. degradatie. Vol spanning worden de re sultaten van de laatste competitie-dag op 30 mei tegemoet gezien. In de damescompetitie worden bij de 7 teams de onderlinge verhoudingen nu reeds duidelijk omlijnd. Bij team 27 is een handhaving in de le klasse verze kerd maar een kampioenschap nog mo gelijk. De laatste twee ontmoetingen zijn hiervoor bepalend. Team 28 (3e klasse) staat aan de kop en wordt heel waarschijnlijk kampioen. Team 29 zal in de 4e klasse blijven, iets wat voor team 30 (4e klasse) minder vast staat en voor team 31 (5e klasse) ook nog onzeker is. De dames zullen moeten vechten om hun derde plaats in de poule te houden. De teams 32 en 33 (5e klasse) draaien goed tot redelijk en kunnen zich zonder bijzondere gebeurtenissen handhaven. Ook bij de damesteams kan van een WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer heeft deelgenomen aan een concours vanuit Chartus. Afstand 459 duiven. Gelost om 7.30 uur. Aankomst eerste duif 14.29.19 uur. Laatste 15.03.39 uur. Snelheid eerste duif 1093 m.p.m. Uit slagen: H. Metselaar 1-2-13-15-22-23-37-54-72- 74-88; Mevr. G. Twigt3-73; A.H. Kivits 4-7-10-31-60; J. Verbakel 5-28-38-47- 70-76-87; D. Heeren 6-12-19-20-27-42- 61; M. Tollenaar 8-26-30-32-82; E. v. Beek 9-25.36-43-44-48-83-85-86; N. Hoogerdijk 11-29-84; C. Hofman 14-56; Comb. C. en J. 16-35-69-75; J. Toor 17- 18-33-46-50-52-67-71; H. Vink 21-45- 57-68; T. den Ouden 24-77-79; J. Troost 34-58; R. v.d. Made 39-66;Comb. Wibo 40-55; Ronnie Hofman 41; J.W. Sekeris 49-78; D. Degenhardt 51-63-65; N. v. Vliet 53-62; A. Hofman 59; N. v. Tol 64; J. Jansen en Zn. 80; F. Middelkoop 81. WADDINXVEEN - De laatste activiteiten van de 42e Sportweek Wad dinxveen komen in zicht. Zaterdag is er het vissen in de Gouwe, volgende week maandagavond kunnen 60-plussers klaverjassen in het Anne Frank- centrum en woensdag 3 juni zijn er op de laatste dag van de halverwege deze maand begonnen sportweek schoolzwemwedstrijden. Philipse versloeg in een wat rommelige partij Chris Roosendaal en eindigde daardoor als tweede. De eindstand werd daardoor: 1. en clubkampioen W. van Vuuren (4 1/2 uit 6), 2. E. Philipse (4 uit 6), 3. Hans van Woudenberg (2 uit 6) en 4. Chris Roosendaal (1 1/2 uit 6). Hoewel de jeugd ”de gevestigde orde” dus (nog) voor moest laten gaan, heb ben zij zeker niet gefaald en zeer goed partij gegeven. Hiermee is het schaakseizoen 1986-87 voor de WSV ten einde. Na afloop reik te voorzitter Besemer de kampioensbe- ker uit aan Van Vuuren. De overige prijswinnaars vielen boekenbonnen ten deel. De ’’runner up-prijs” voor de grootste sprong op de ranglijst was voor Chris Roosendaal. Begonnen op de 18e plaats eindigde hij als vierde. WADDINXVEEN - Het echtpaar Kuy pers is opnieuw kampioen geworden van de door de bridgeclub Waddinx veen gehouden wintercompetitie. Ze behaalden de titel door de laatste com- petitieronde van zes wedstrijden met flinke voorsprong te beëindigen. De eindstand in het clubkampioen- schap: 1. echtp. Kuypers (56.30%), 2. echtp. Anker (53.00%) en 3. Hrn. Moons-v. Duppen (52.41%). De laatste competitieronde gaf over de verschillende groepen de volgende re sultaten: A-groep: 1. echtp. Kuypers (57.02%), 2. Hrn. v.d. Meerschaut-Smits (55.14%), 3. Echtp. Hoedemaker (52.98%). B-groep: 1. Echtp. de Haag (56.29%P), In het kader van de sportweek is het voor de liefhebbers van vissen weer mo gelijk op zaterdag 30 mei de hengels voor de dag te halen. Gehoopt wordt dat de vissen geen ATV- of een vrije dag hebben, want als er gevist wordt, moet er natuurlijk ook wat gevangen worden. Deelname is mogelijk als team (vijf per sonen) en individueel. De inschrijfkos ten bedragen ƒ7,- per persoon. Zowel voor de teams als voor de individuele vissers zijn er fraaie prijzen beschik baar. Het bedrijfsvissen begint om 19.00 uur en eindigt om 21.30 uur. De plaats waar wordt gevist is De Gouwe tussen de Burgemeester Trooststraat en de St. Victorstraat. Inschrijving is mogelijk bij C. van Kooten, Alpherwetering 74, tel. 13050 en kan als volgt gebeuren: a. voor de in dividuele deelnemers ƒ7,- in een envel op met daarop uw naam en adres in de bus van genoemd inschrijfadres; b. voor de teams ƒ35,- in een envelop met de naam van het team en de namen van de deelnemers, eveneens in de bus van ge noemd inschrijfadres. De organisatie is in handen van de hen- gelsportvereniging HSW en het Spor- tweekcomité. Er is een wisselbeker aan wezig voor de individuele deelnemers en de teams. De sportweek is begonnen voor de men sen van 60 en ouder en zal ook bijna eindigen met de mensen van 60 jaar en ouder. Op maandag 1 juni wordt er in het Anne Frank-centrum om 20.00 uur een grote klaverjasavond gehouden voor deze groep mensen. Waddinxveen staat bekend als een ge meente met veel mensen die klaverjas sen, zodat het Sportweekcomité die avond dan ook een grote opkomst van deelnemers verwacht. En het is te ho pen dat velen zich zullen meten in deze sport. Aan de in de kantine van de voetbalver eniging Waddinxveen gehouden klaver- jasavond in het kader van de 42e Spor tweek werd door ruim 40 deelnemers deelgenomen. Opvallend was de uitste kende organisatie van dit tournooi. Er werd met enthousiasme gespeeld en de gehouden verloting viel erg goed in de smaak. Winnaar werd C. Kanters met 5658 punten. De poedelprijs ging naar mevrouw Vn Kuyk die 3479 pun ten behaalde. Woensdag 3 juni, de laatste dag van de sportweek, worden in het zwembad de Sniep schoolzwemwedstrijden gehou den voor de basisscholen. De organisa tie is in handen van de zwemclub De Gouwe. De wedstrijden beginnen voor de groe pen 3/4 om 18.15 uur, voor de groepen 5/6 om 18.45 uur en voor de groepen 7/8 om 19.15 uur. Het is niet uitgesloten dat de aanvangstijden van de groepen 5/6 en 7/8 moeten worden verschoven, als de groepen 3/4 meer tijd nodig hebben dan aanvankelijk is gepland. De wedstrijden die worden verzwom- men zijn voornamelijk estafettewed- strijden. Vorig jaar was het aantal deel nemers bijzonder groot en verwacht wordt dat de deelname dit jaar nog gro ter is. De grote vraag nu nog is, welke school 2. (56.77%P), (53.30%). D-groep: Echtp. v. Fulpen (55,91P), 2. Hm. v. Eyk-v.d. Roovaart (55.43P), 3. Echtp. de Nie (52.07%). P: Promotie naar een hogere afdeling. Op donderdag wordt nog een individu ele slotdrive gespeeld, waarna tot half september de donderdagavond-zomer- wedstrijden beginnen, die ook open staan voor niet-leden van de club (in lichtingen bij de heer Straver, tel. 14717). WADDINXVEEN - Het naar de derde divisie G gedegradeerde De Gouwe- waterpolo kent de indeling van de nieu we waterpolocompetitie 1987/1988. In 3G ontmoeten de Waddinxveners de teams van De Vuursche (Baam), De Futen (Amstelveen), DOK (Amster dam), IJsselduikers (Montfoort), Aquarijn (Nieuwegein), Numansdorp en Watervlo (Vleuten). WADDINXVEEN - De atletiek wedstrijden van het district West 2, waartoe ook de atletiekvereniging Antilope behoort, hebben goede prestaties van Antilope-atlete Ma riska Boom te zien gegeven. Bij het speerwerpen behaalde Ma riska een afstand van 29,64 meter wat goed bleek te zijn voor een zil veren medaille. Het hoogspringen eindigde met een sprong van 1.60 meter, eveneens goed voor zilver. Mariska Boom presteert heel erg goed de laatste tijd, want de uitsla gen van de Goudse persoonlijke kampioenschappen leverden haar 2x goud op en lx zilver. De 800 me ter en het hoogspringen waren goed voor de gouden plak, terwijl het speerwerpen een zilveren me daille opleverde. Maandagavond werd door het Spor tweekcomité in Anne Frank-centrum een bingo-avond gehouden voor 60- plussers. De zaal was geheel bezet met ongeveer 130 deelnemers. Een mooi ge zicht om te zien. Voorzitter L. Willemstein was ver heugd dat er zovelen waren gekomen en bracht vooral de heer en mevrouw Van Dijk met hun personeelsleden hulde vooralles wat zij voor deze avond had den gereed gemaakt. Het bingo verliep vlot onder leiding van mevr. F.H.J. van Drimmlen en de heer Van Dijk. Dan weer klonk een forse stem ’’bingo” en daarna weer een zacht stemmetje met hetzelfde woord. Er wa ren voor deze avond een groot aantal prijzen en de stemming werd nog ver hoogd toen het Sportweekcomité alle aanwezigen een consumptie aanbood. Onder de tonen van een goed opge bouwd lunapark werd zaterdagavond het sportweekfeest gehouden op het parkeerterrein bij het zwembad. Het lu napark, dat vanaf dinsdagavond draai de, had al veel bezoekers naar dit ter rein getrokken, maar ondanks het luna park wilden toch velen zaterdagavond het Sportweekfeest meemaken. Er werd die avond namelijk een sport - show-biskwis gehouden onder leiding van Wim Brauns. Vier koppels trachten zich over 8 ronden door allerlei sportie ve opdrachten heen te worstelen naar de hoofdprijs van die avond. Als een rode draad liep door deze uit bundige strijd een muziekprogramma dat zijn weerga niet kende. Brauns was omringd door voortreffelijke jonge ar tiesten onder wie The Cats, John Leed, Daniella Marcha en vele anderen. Het was een fantastisch feest waarbij kolde- rieke situaties ontstonden met de arties ten en uit het publiek gekozen koppels. In ieder geval was het een uitstekend stuk amusement, dat eindelijk eens werd begunstigd door fraai weer. Met grote overmacht is het eerste he renteam van Waddinxveen zondag kampioen geworden na een 4-2 zege op Alexandria. Na de eerste partij (gewon nen door Eric Naafs) kon men de cham pagne al open maken. Zeer waarschijnlijk voegen komende zondag het le en 3e gemengde team zich bij het herenteam. Het eerste team, wat Tiod met 6-2 naar Gouda terugstuurde, heeft nog twee punten nodig en het 3e team, wat Hazerswoude met 6-2 ver sloeg, moet 4-4 spelen. Het 7e gemengde team en het 2e en 3e herenteam hebben door grote overwin ningen (7-1, 6-0 en 5-1) nog een kansje op het kampioenschap door zondag met dezelfde cijfers te winnen. Voor het 2e team is het doek definitief gevallenNa een 8-0 nederlaag tegen Be Quick uit Gouda. Het 4e en 6e team kwamen door nederlagen ook dicht bij degradatie en kunnen zich alleen hand haven door grote overwinningen. De zaterdagtennissers, die voor een ge- 'zellige sfeer op de banen aan de Alber- dingk Thijmlaan zorgden en genoten van de rijsttafel van Joop Nederhof en Maggy Binkhuijsen, wonnen acht van de elf teams hun wedstrijd, twee verlo ren er op het nippertje en slechts één moest een dikke nederlaag ondergaan. Drie teams zijn nu reeds kampioen en niet meer in te halen; de wedstrijd van komende zaterdag zijn voor de teams 17, 18 en 19 een formaliteit. Promoties zitten hier duidelijk in de lucht. Verras send was de uitslag van team 20 (heren veteranen-hoofdklasse B) en team 21 (idem-le klasse). Team 20 versloeg Ready 3 uit Gorkum met 5-0 en bereikte daarmee een eenza me hoogte op de ranglijst. Een verlies van 1-4 tegen Brielle, volgende week, is voldoende voor een zeer verdiend kam pioenschap. Maar dat punt moet er wel komen. Team 21 bond met dezelfde uitslag Maasland 8 aan zijn zegekar en heeft hiermee hoogstwaarschijnlijk een lang dreigende degradatie teniet gedaan. Goed werk van deze veteranen. Van de andere drie herenteams zal team 14 volgende week alle zeilen moeten bijzetten voor het kampioenschap, dat er overigens zeker wel in zit; zal team 15 geen moeite hebben met handhaving en moet team 16 alles in het werk stellen om degradatie te ontlopen. Kansloos zijn ze nog zeker niet. WADDINXVEEN - Het jongensteam van de Waddinxveense tennisvereni ging De Gouwe Smash is vorige week woensdag na zes weken competitiestrijd kampioen geworden. Het team, bestaande uit de jongens Vic tor Schweinsberg, Jean-Pierre den Ou den, Jeroen Terpstra, Casper Knieriem en Matthé Geers had in hun klasse (jon gens tot en met 12 jaar) ruim afstand ge nomen van de 3 andere teams. Zij be haalden 66 punten van de maximum score 72. De komende 2 weken moeten zij met andere kampioenen strijden in region aal verband. eslag en de 100 mtr rugslag meisjes ’75 in 1.05.8 en 1.18.1. Mare en Edgar ter Braake op de 200 mtr schoolslag bij de jongens onder de 14 en 18 jaar, in 2.50.7 en 2.47.0. Edgar behaalde hier tevens een toelatingslimiet voor de NK. Op de 200 mtr vrijeslag wonnen Mark v.d. Zij den en Jan-Willem v.d. Hoek bij de jon gens onder de 14 en onder de 16 jaar in 2.12.3 en 2.06.9. De enigste dame van de Gouwe die deze dag kringkampioene werd was Karen Beukema op de 100 mtr rugslag die zij in 1.16.1 op haar naam bracht. Ook een van de estafette-ploe- gen veroverde deze ronde een titel. Astrid v. Galen, Astrid Cornelissen, Diana v.d. Zijden en Gillian v.d. Berg wonnen de 4 x 200 mtr vrijeslag dames in 9.32.3. Een tweede estafetteploeg met Jan-Willem v.d. Hoek, Dieter Hoofman, Mark v.d. Zijden en Remco de Frankrijker werd op de 4 x 100 mtr wisselslag 2e in 4.40.0. De overige ere plaatsen werden gewonnen door Diana v.d. Zijden op de 100 mtr vrijeslag meis jes ’71 en Gillian v.d. Berg. Samen wer den zij derde in dezelfde tijd 1.04.7. Dat er ook bij basketbal verveldende dingen gebeuren en onsportiviteit bij sommigen geen problemen oplevert bleek zaterdag bij heren 3. Tegen in Leiden werd Flyers-speler Ton Baan zonder aanleiding door een Leidse spe ler in zijn gezicht geslagen. Doordat de scheidsrechter hier inadequaat op re ageerden waren de Flyers, ondanks dat ze de wedstrijd konden winnen, ge noodzaakt hun spel te staken onder pro test tegen de gang van zaken. De meisjes-junioren zijn gepromoveerd naar de Rayon-klasse bij het niet-be- staan van een landelijke competitie het hoogst haalbare niveau. Voor de ont wikkeling van het damesbasketbal bij Flyers is dit een grote stap in de gewen ste richting. De promotie is geschied op verzoek van Flyers, hetgeen mogelijk is doordat Fly ers komend seizoen een van de weinige vereningen met een goed meisjes-team is, zodat op Rayon-niveau gespeeld kan worden. Flyers-heren 2 beëindigde de competi tie weliswaar ’’maar” op de 3e plaats maar kwam toch voor promotie in aan merking dankzij een aantal ontwikke lingen in hogere klassen. Door de promotie van Flyers 2 naar de le klasse van de heren Den Haag is het team het meest succesvolle Flyers-team van de laatste jaren. Immers in drie jaar tijd klom het team van de 6e klasse naar de le klasse op. Flyers 2 heeft hiermee (voorlopig) wel het maximaal haalbare bereikt want in de klasse staat Flyers heel wat stevige concurrentie te wachten. Zaterdag werden Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden kringkampioen op de 400 mtr vrijeslag in 4.28.8 en 4.40.3. Jan-Willem bij de jongens onder de 16 jaar en de heren en Mark bij de jongens onder de 14 jaar. Verder werd er op de individuele nummers door Sander Kla ren op de 100 mtr vlinderslag bij de heren een derde plaats behaald in 1.06.3. Mark v.d. Zijden werd ook der de op de 100 mtr rugslag jongens ’73 in 1.16.0 en Jan-Willem v.d. Hoek werd tweede op dit nummer bij de jongens ’72 in 1.08.3. De meisjes behaalden hier ook twee ere-plaatsen, Diana v.d. Zij den en Astrid van Galen werden op de 200 mtr vrijeslag resp. derde en tweede in 2.18.7 en 2.19.9 bij de meisjes onder 16 jaar en meisjes onder de 18 jaar. Bij de estafette werd de ploeg met Marion v. Hooft, Erika Vlasman, Diana v.d. Zijden en Gillian v.d. Berg derde op de 4 x 200 mtr vrijeslag meisjes onder de 16 en op de 4 x 100 mtr wisselslag estafette. Bij de heren waren het Jan-Willem v.d. Hoek, Mare t. Braake, Sander Klaren en Remco de Frankrijker die in de tijd van 4.35.7 als derde op dit nummer aan tikten. pioenschap te behalen, wat hij heel knap deed. Besemer klom via een overwinning op Muit van de 7e naar de 5e plaats in de eindrangschikking. Een opmerkelijke eindsprint, afgesloten met een vijfde ze ge op rij (nu op V.d. Hoek), deed Lit- tooy op een fraaie achtste plaats eindi gen. Ellers en Smitskamp, die tegen el kaar remiseerden, bleven net buiten de top-tien. Ook Ritter en Ket deelden het punt. Van Bergeijk moest de eer en het punt aan Van Beuzekom laten. Versluis hield de sterke Born op remise. Zo ook Torenbeek die het punt met Smit deel de. Tol won met zwart van Bisschop. Bos behaalde een knappe overwinning op P. van Offeren. Diens broer D. van Offeren moest ook het onderspit delven. Egbert Schroten trad als winnaar uit het strijdperk. V.d. Ree boekte een overwinning op Hugo Zevenbergen. De Bock pakte dankbaar een volle Toren en daarmee de partij, die hem ongewild door Kardol werd aangeboden. Roefs tenslotte zegevier de knap over Van Sandijk. De eindrangschikking van de eerste tien in de Keizercompetitie, waar door ruim 40 schakers aan werd deelgenomen, is: 1. E. Claassen (1928 pnt), 2. P. van Deelen (1869 pnt), 3. L. Bloem (1726 pnt), 4. L. Wolfs (1701 pnt), 5. G. Bese mer (1697 pnt), 6. W. van Oort (1696 pnt), 7. J. van Oort (1657 pnt), 8. A. Littooy (1641 pnt), 9. E. Schroten (1630 pnt), 10. W. v.d. Hoek (1620 pnt). De Savornin Lohmanschool eerste en de Mr. A. de Roosschool tweede. Bij de jongens werd de finale wedstrijd gespeeld tussen de Theo Thijssenschool en de St. Paulusschool. De St. Paulus- school won deze wedstrijd met 3-0 en werd dus eerste en de St. Paulusschool werd tweede. Voor de toernooigroep 7 en 8 werd voor de jongens gespeeld in drie poules en voor de meisjes in twee poules. Na het spelen van de diverse wedstrijden kwam er het volgende puntentotaal voor de dag te weten: Poule A (jongens): De Savornin Loh man 5 pnt, Eben Haëzer 4 pnt, Theo Thijssen 2 pnt en Kon. Juliana 1 pnt. Poule B (jongens): Mr. A. de Roos 6 pnt, St. Paulus en Leon van Gelder elk 3 pnt en Rehoboth 0 pnt. Poule C (jongens) Bethel 5 pnt, Mgr. Bekkers 4 pnt, Geref. school 3 pnt en Jan Ligthart 0 pnt. Poule D (meisjes): Eben Haëzer 6 pnt, St. Paulus 4 pnt, Geref. school 2 pnt en Jan Ligthart 0 pnt. Poule E (meisjes): Bethel 5 pnt, Mgr. Bekkers 4 pnt, Mr. A. de Roos 2 pnt en Kon. Juliana 1 pnt. De finalewedstrijd meisjes St. Paulus - Mgr. Bekkers eindigde in een 0-0 gelijk spel, maar na het nemen van strafschop pen werd St. Paulus uiteindelijk win naar. De wedstrijd Eben Haëzer - Be thel werd een 2-0 overwinning voor Eben Haëzer. Uitslag meisjes: 1. Eben Haëzerschool, die ook in het bezit kwam van de wissel beker, 2. Bethelschool, 3. St. Paulus school en 4. Mgr. Bekkersschool. Bij de finale wedstrijden jongens kwa men er de volgende uitslagen: Sav. Loh man - Mr. A. de Roos 0-1, Mr. A. de Roos - Bethel 2-0 en Bethel - Savornin ’Lohman 1-1. Winnaar werd de Mr. A. de Roos- school, die ook in het bezit kwam van de wisselbeker, tweede werd de Savornin Lohmanschool en derde de Bethel school. De sportiviteitsbeker ging bij de jongens naar de Jan Ligthartschool en bij de meisjes naar de Mr. A. de Roos- school. De organisatoren mogen erg tevreden zijn over het verloop van het tournooi. Nogmaals, het geheel was uitstekend georganiseerd en verliep goed en de leerlingen van de diverse scholen heb ben met volle teugen genoten. De triathlon, een gebeuren met fietsen, lopen en zwemmen is op zich al een suc ces geworden, omdat ongeveer 80 deel nemers hieraan hebben deelgenomen. Onder redelijke weersomstandigheden werden de wedstrijden gehouden op een vernieuwd parcours. Dms. Rond-Spek (53.06%). C-groep: 1. Echtp. de Boer (57.08%P), Dms. v. Amerongen-Tonkens 3. Echtp. Mulder beschikbaar gesteld. Men kan zich (per zal de sterkste zijn en als winnaar uit de bus komen en wie zal de Weekbladbe- ker in ontvangst nemen. Vragen waarop woensdag 3 juni het antwoord kan wor den gegeven als de wedstrijden voorbij zijn. Omdat de toegang tot de wedstrijden gratis worden er bovendien veel bezoe kers verwacht. Zeker veel ouders om de verrichtingen van hun kinderen gade te slaan en daarbij hopenlijk veel zon. In een goed georganiseerd schoolvoet bal tournooi zijn in het kader van de sportweek diverse wedstrijden ge speeld. Er was een toernooigroep zowel voor jongens als meisjes voor de groe pen 5 en 6 en een toernooigroep zowel voor jongens en meisjes voor de groe pen 7 en 8. Bij de groepen 5/6 werd voor de meisjes gespeeld in poule A en B en voor de jongens in poule C en D. Na het spelen van de diverse wedstrij den kwamen de volgende punten uit de bus. Poule A (meisjes): Eben Haëzer 4 pun ten, Mr. A. de Roos 6 punten, Beatrix- school en Jan Ligthartschool elk 1 pnt. Poule B (meisjes): De De Savornin Lohmanschool 6 pnt, Kon. Juliana- school 4 pnt, St. Paulusschool 2 pnt en de Leon van Gelderschool 0 pnt. Poule C (jongens): Theo Thijssen en Savornin Lohman elk 7 pnt, Kardinaal Alfrink 4 pnt, Bethel 2 pnt en Jan Ligt hart 0 pnt. Poule D (jongens): St. Paulus 8 pnt, Eben Ha“zer 6 pnt, Kon. Juliana, Leon van Gelder elk 3 pnt en Mr. A. de Roos Opnt. Bij de meisjes werd de finale wedstrijd gespeeld tussen de Mr. A. de Roos en de De Savornin Lohman. Deze wed strijd eindigde in een gelijkspel maar na het nemen van strafschoppen werd de Bij de gemengde teams 1112 en 13 zul len er twee zich moeiteloos handhaven. De heren van team 11 hebben het zeer zwaar; hier moeten de dames voor de punten zorgen. Team 13 is ook zeker van handhaving in zijn klasse en staat in punten veilig. Te am 12 wordt vrijwel zeker kampioen maar moet volgende week met minstens 3-2 winnen. Samenvattend: Het zaterdag-tennis, Woerden hoezeer ook op recreatie gebaseerd, kent natuurlijk ook zijn competitiekan- ten. En voor Waddinxveen kan dit jaar zeker op een goed resultaat worden ge rekend in het senioren-tennis. Zes van de elf teams zijn (haast) zeker van een kampioenschap; vier die hun klasse met succes hebben verdedigd en wellicht slechts één (nu nog onzekere) WADDINXVEEN - De korfbalvereni ging Korbis gaat de woonwijk Zuidplas op een speciale manier wakker schud den en en passant aandacht vragen voor het ’’stratenkorfbal”. ’’Korbis wekt Zuidplas”, is het motto van deze actie. Op luilakochtend (zaterdag 6 juni) gaat de jeugd van Korbis van 0-15 jaar de Zujdplas wekken vanaf 06.00 uur - 08.00 uur. Het zal er gezellig aan toe gaan met deksels en pannen, met ratels en flessen en alles waar geluid uit komt. Natuurlijk wordt er ook uit volle borst gezongen. Alle leden en bekenden van Korbis krij gen een ’’speciale” behandeling. De Zuidplas zal er versteld van staan hoe veel bekenden zij in de wijk heeft, aldus de korfbalvereniging. Het geheel wordt begeleid door Marian Visser en Door Haagsman. Zij zullen ervoor zorgen dat het niet uit de hand loopt. De Jeugdcommissie van Korbis zorgt bij aankomst in de Korbistro aan de Limaweg voor een gezellig ontbijt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1987 | | pagina 39